Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#36001) philoxenia válasza Kezdő vagyok (#36000) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Márvány...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#36002) Kezdő vagyok válasza philoxenia (#36001) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Igazad van,de árban azért megfizethető legyen,olyan kellene.

(#36003) philoxenia válasza Kezdő vagyok (#36002) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ha nem vered le a zománcát a legolcsóbb tartós megoldás a lemezkád....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#36004) fi:zi'k válasza philoxenia (#36001) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

:C

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#36005) laszak válasza Met (#35998) üzenetére


laszak
tag

Telefonról írtam.
Szóval: a csap lazult ki. :)

(#36006) AmunRa


AmunRa
aktív tag

Csempevásár (invictus, gerőcs) 1 hete hiteget, hogy hozza a burkolatokat. Ma biztos jönnek 10-re volt az utolsó. 100% hogy akkor jönnek. Átutaltam a pénzt, telefon egyik kikapcsolva, a másikat soha nem veszik fel. Eddig volt hibás az autó, kevesen vagyunk a boltban, meg majd a délután jön majd erre úgyis a kolléga. Se egy telefon, hogy nem tudnak jönni mégse. Türelmes voltam velük, de ez már kicsit sok. Büdös életbe nem megyek a közelükbe se. 90nm burkolatot vettünk.

[ Szerkesztve ]

(#36007) AmunRa válasza AmunRa (#36006) üzenetére


AmunRa
aktív tag

Bocs, de nem a Gerőcs. Most nézem más számon vannak, csak szintén a Jászberényi.

(#36008) Bacusuz válasza AmunRa (#36006) üzenetére


Bacusuz
őstag

Az ilyeneket kellene felszamoltatni.Fordulj a bekelteto testulrthez.

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#36009) AmunRa válasza Bacusuz (#36008) üzenetére


AmunRa
aktív tag

Nem 1 hónapja húzódik azért. De mindig jöttek valamivel, hogy miért nem jelentkeztek.
Kezdtem írni az emailt, hogy utalják vissza, akkor hívtak, hogy minden nagykerbe 1 órát vártak, de már úton a kolléga. Ide jönnek elsőnek. Remélem már pont lesz az ügy végén és nem lesz gond a burkolatokkal. Kaliber, egy gyártás, és nem lesz osztályos. Ilyen ez ember már ilyenekre is számít.

Ui:A felét utaltuk eddig, reggel a másik felét.

[ Szerkesztve ]

(#36010) Bacusuz válasza AmunRa (#36009) üzenetére


Bacusuz
őstag

Szorítunk!

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#36011) Morris válasza AmunRa (#36009) üzenetére


Morris
veterán

kár volt elutalni!
Merész vagy! :U

(#36012) AmunRa válasza Bacusuz (#36010) üzenetére


AmunRa
aktív tag

Na megérkezett, most pihenek, mert ledobták az udvar közepére a 70 dobozt és már emelni nem tudtam. :) Direkt szóltam, hogy jó lenne segíteni bepakolni, (el volt törve a kezem, nemrég vették le a gipszet). Mondák jó, majd szolnak, hogy ne egyedül jöjjön. Ketten jöttek, de siettek. Egy raklapra rádobálták, és most visznek Dél Pest-megyébe is cuccot és itt laknak a mellettünk levő településen és sietnek vissza.
Mondtam, hogy nekünk du. jó lett volna, és 1 hete erről beszéltünk a kereskedésben, hogy hazafele elhozzák. Erről ők semmit nem tudtak az elmondás alapján, pedig a kereskedő úgy mesélte, hogy többször is beszélt velük. Na remélem itt véget ér a történet, és nem lesz gond a lapokkal.

(#36011) Morris : régi cég, előleg szerintem mindig 50%. Egy ilyen szitú szerintem senkinek nem jó, ők is ebből szeretnének megélni. Legolcsóbb itt volt a burkolat, és úgy tűnik erre is igaz a olcsó hús téma. :)

[ Szerkesztve ]

(#36013) AmunRa


AmunRa
aktív tag

Zalakerámia lesz a konyhába, nem is legolcsóbb lap és egy dobozt kibontva 1mm eltérés is van lapok között. Úgy tűnik válogatni kell majd és szegélynek, kamrába felhasználni. Régi házunkba is volt ilyen padlólap, de ott nem mondott semmit a burkoló gyönyörű volt a fuga. Nem láttam benne egy kis hibát sem. Lehet, hogy aztán ő is válogatta. :)

(#36014) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Tudnátok ajánlani olcsó de megbízható költöztetőt?
pü-ben is jöhet

Köszi

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#36015) Reaper04


Reaper04
aktív tag

Sziasztok!

A segítségetek szeretném kérni.
Lenne egy Computherm q3 rf szoba termosztátom... a fűtési rendszerem új.
2-3 hete újra kellett tanítanom a termosztát adóját és vevőjét.
Gondol egyet és nem vezérli ...
2-3 hete volt az első, most meg megint...

Látom , hogy a benti mutatja hogy fűt, de a radiátor hideg.
Le kapcsoltam, majd újra be de nem hallom hogy bármi is elindulna a csövekben.

Újra tanítom, működik...

Ez normális szerintetek, hogy mindig újra kell tanítani?
Mi lehet a probléma?
Nem értem :F

(#36016) csemberlen válasza Reaper04 (#36015) üzenetére


csemberlen
őstag

tegyél bele új elemet

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#36017) Reaper04 válasza csemberlen (#36016) üzenetére


Reaper04
aktív tag

nincs 2 hónapos se a készülék :)
2 v@rta elem csak tovább bírja 2 hónapnál... vagy?

(#36018) csemberlen válasza Reaper04 (#36017) üzenetére


csemberlen
őstag

szerintem nem kértem tőled nagy dolgot, lehet nem oldja meg, de hátha.
Ha mégse akkor cseréltesg ki.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#36019) Dluinet válasza Reaper04 (#36017) üzenetére


Dluinet
nagyúr

gari

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#36020) AmunRa válasza Reaper04 (#36017) üzenetére


AmunRa
aktív tag

Ha van multimétered, mérjél rá az elemekre. Ha gyenge az elem, a kijelző se olyan kontrasztos, és mutatja is hogy cserélj energiaforrást.

(#36021) Ton-ton válasza AmunRa (#36013) üzenetére


Ton-ton
tag

Sajnos a Zalakerámia azt csinálja, hogy hagyja leromlani annyira a mnőséget míg szinte mindenki nem szidja. Akkor rendbe teszik a céget, vagy a gyártó sort (a gyártó sort biztosan kell, de bővebbet nem tudok), s akkor nagyon jó minőséget produkál, majd 4-5 évig ismét folyamatosan romlik a minőség. Úgy tűnik most épp mélyponton vannak...

http://qtp.hu

(#36022) Bacusuz válasza Ton-ton (#36021) üzenetére


Bacusuz
őstag

Akkor zalakerámia kilőve...
Akkor milyen árfekvésben vegyen az ember padlólapot?
Beltér , ha ráesik egy pohát ne törjön le :N

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#36023) AmunRa válasza Bacusuz (#36022) üzenetére


AmunRa
aktív tag

Kezdem bánni, hogy nem lamináltat vettem mindenhova ahova lehet. Gyorsan le lehet rakni, nem kell brutálisan vésni, ha burkolatot cserélsz. Nem igényel nagy hozzáértést. Ha elrontod nincs nagy gond, mint a ragasztásnál. A mostani ragasztókat visszabontva nem marad meg az szép polírozott felület amit csináltak az esztrichesek. Előszobába, konyhába is elment volna simán, és a nútját lehet kezelni, hogy ne púposodjon fel, ha vizet kap. A nappaliba raktam le egy 2600Ft-os laminált burkolatot. Szép nagyon a felület, és kalapálni se kellett, hanem csak egymásba pattintani. Örülök, hogy nem követ raktam, mert a famintás lapok csak 10-12e-től néznek ki hasonlóan, és ha szépen szeretnéd rakni, akkor az a speckó szintező ékeket is be kell szerezni. Ami nagy rákfenéje az a víz, arra kell nagyon figyelni, hogy ne maradjon a felületen, mert ha nincs az illesztései szél impregnálva, akkor kicsinálja nagyon gyorsan.

[ Szerkesztve ]

(#36024) Mercutio_ válasza AmunRa (#36023) üzenetére


Mercutio_
félisten

Mivel lehet impregnálni?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#36025) philoxenia válasza Mercutio_ (#36024) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Inkább. Szerintem tökéletesen egy eredetileg nem vízállót nem lehet.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#36026) AmunRa válasza Mercutio_ (#36024) üzenetére


AmunRa
aktív tag

ClickGuard és a Diegoba is van valami 3100 Ftos tubus.
A Click Guard volt a Praktikerbe 1000 Ft-ért de már nem lehet kapni náluk. Pedig ott volt a legjobb áron.

(#36027) AmunRa válasza philoxenia (#36025) üzenetére


AmunRa
aktív tag

2-3x annyiba kerül, mint a normál. Bár konyhába biztos, hogy jobb választás, mint bontani a bútort, ha valami gond van. Bár konyhába a forró olaj és zsír kiömlésével is lehet számolni. Bár ha ez történik ott már az égési sérülés is van, ami nagyobb gond.

Ui. Bocs, reggel van, 2 hsz. lett.

[ Szerkesztve ]

(#36028) rii


rii
nagyúr

sziasztok

piezzo elektromos FEG konvektort hogy kell gyufával begyújtani?

szikráztatással megy ... ráadásul a szikra nem a gyújtótérben keletkezik, hanem kint .... a kis ablak előtt

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#36029) Dluinet válasza rii (#36028) üzenetére


Dluinet
nagyúr

hívsz szerelőt?

vagy

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#36030) DeFranco válasza rii (#36028) üzenetére


DeFranco
nagyúr

szikrát ad csak nem gyullad be? ha így van akkor legyél egy kicsit türelmesebb, adj neki gázt bőven (hallod szerintem ha folyik a gáz bele) közben feszt szikráztasd és előbb-utóbb begyullad. fél éve áll, rárakódhatott akármi, van hogy nehezebben gyullad. játszani kell vele akár 15-20 percet.

@Dluinet: megvan a trükkje, szerencsére nálam 1-2 perc alatt megvan, de ki lehet bírni évente kétszer.

[ Szerkesztve ]

(#36031) Dluinet válasza DeFranco (#36030) üzenetére


Dluinet
nagyúr

jaj de "imádtam" ezt csinálni

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#36032) rii


rii
nagyúr

köszönöm!

(#36030) DeFranco:
okaly, játszok még vele akkor .-)

de az neem gond, hogy a szikra a fémtesten levő kis ablak előtt keletkeziik, és nem bent a gyújtótárben? .-(

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#36033) Dluinet válasza rii (#36032) üzenetére


Dluinet
nagyúr

olvass vissza, szerkesztettem a hozzászólásomat

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#36034) DeFranco válasza rii (#36032) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nem, azért keletkezik ott a szikra, hogy lásd van-e szikra. ott tudod kémlelni az őrlángot is (ha van) nem?

gyufával én nem állnék neki, nem véletlenül zárt rendszer. szerintem életveszélyes ezzel játszani.

[ Szerkesztve ]

(#36035) AmunRa válasza rii (#36028) üzenetére


AmunRa
aktív tag

Lehet, hogy pauk költöztet bele. Anyámmal életem én is gyújtottam be, de nem merem leírni hogyan, mert lecsuknak, ha neked nem jön össze! :D

(#36036) rii


rii
nagyúr

Dluinet linkjét most olvastam el .-)

és ott is ezt írják:

" .... Ha kívül szikrázik akkor az nem jó, mozgassuk addig, vagy tekerjük be szigetelőszalaggal stb hogy kívül ne húzzon át, így továbbmehet az áram belülre. Ott kell a szikra hogy begyújthassa az őrlángot. .... "

megyek szigszlagozni .-O

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#36037) flegga92 válasza rii (#36028) üzenetére


flegga92
senior tag

Amikor nálam a szerelő volt, leszedte a kisablakot és ott gyújtotta be, de nem ajánlom mert majdnem levitte a haját. Ezek után többet nem is őt hívtam...

(#36038) AmunRa válasza flegga92 (#36037) üzenetére


AmunRa
aktív tag

Az jó szaki! :D Magyar átlagszakember! Szar, de legalább drága!

(#36039) rii válasza Dluinet (#36033) üzenetére


rii
nagyúr

igen ... a postolás után azonnnal el is olvastam ... .-)

kint szikrázott - megmozgattam, hogy mi a tosz van, hogy lehetne szigszalagozni
mozgatás utáb megint szikráztatni akartam - ne szikrázott - mondom elrontottam mégjobban - erre begyulladt odabent ...

köszönöm a segítséget
ma is tanultam valamit .-)

(#36034) DeFranco, (#36037) flegga92:
én is úgy láttam szerelőktől, meg is próbáltam óvatosan. de semmmmmi nem történt úgy, a 2. gyufa után már hagytam

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#36040) Siriusb válasza rii (#36039) üzenetére


Siriusb
veterán

Mondjuk nem 7-es tekerve kell próbálni begyújtani, ha gyufával csinálod. Volt, amikor én is rákényszerültem erre a technikára, de nem volt vele gond, pedig nem vagyok egy ezermester...
Persze én gáztól távol tartom magam, inkább szerelőt hívok. Igaz, volt szerencsém olyan szerelőhöz is, hogy... Inkább hagyjuk.

(#36041) flegga92 válasza AmunRa (#36038) üzenetére


flegga92
senior tag

Nyugdíjas bácsika volt és nagyon olcsón dolgozott és ezt leszámítva jól is sosem volt baj a munkájával! 2000 ft ot kért a szikra beállításáért, 3 konvektor tisztításáért, átfolyós vízmelegítő beszabályzásáért és egy fali melegítő bimetál cseréjéért. Korábban is hívtam apróbb dolgokkal, sokszor egy kávéért megcsinálta.

(#36042) Siriusb


Siriusb
veterán

Egy kis segítséget kérnék, padlásfödém szigetelésnél a legfelülre kerülő páradiffúziós fóliának melyik fele kell, hogy felfele nézzen? Ahol az átfedés jelölése, feliratok vannak? Ez a fele kicsit műanyagos hatást, a másik fele porózusabb, nedvszívósabb hatást kelt bennem, ezért erre tippelnék.

Másik kérdés, tud valaki olyan függönyszerűséget, amit magára a műanyag ablakszárnyra lehet felszerelni? A cél nem a sötétítés, hanem a beláthatóság akadályozása lenne napközben.

(#36043) Met válasza Siriusb (#36042) üzenetére


Met
Topikgazda

Roló nem jó? Abból létezik felakasztós.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#36044) AmunRa válasza Siriusb (#36042) üzenetére


AmunRa
aktív tag

Vitrázsnak hívják szerintem. Ikeában nézz rá, mi függönykarnist találtunk jó áron ott. A JYSK-be is van vitrázs, de gagyi. :)

(#36045) philoxenia válasza Siriusb (#36042) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ilyennel lenne érdemes föltenni műanyagra:[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#36046) Siriusb válasza AmunRa (#36044) üzenetére


Siriusb
veterán

és @Met,

Kösz a válaszokat.
Találtam ezt, nem annyira tetszik, de átmeneti megoldásnak biztosan jó ennyi pénzért, különösen, hogy vízszintesen is fel lehet rakni, az a 90 cm takarás pont elég lenne.

(#36047) AmunRa válasza Siriusb (#36046) üzenetére


AmunRa
aktív tag

A karnisok felé keresd majd! 1 hete néztünk karnist. :D

(#36048) Met válasza Siriusb (#36046) üzenetére


Met
Topikgazda

ha átmeneti megoldásnak kell akkor arra pont jó :)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#36049) Siriusb válasza Met (#36048) üzenetére


Siriusb
veterán

2-3 évvel ezelőtt függönyösnél az az anyag, ami tetszett volna, felszereléssel együtt 25 ezer körül volt, szóval lemondtam a dologról. Sajnos gyakran belefutok abba, hogy azt veszem észre, ami nekem tetszik, az a legdrágább kategória. Fene a kényes ízlésemet... S mindezt annak ellenére, hogy én a letisztultság, egyszerűség felé veszem mindig az irányt.

[ Szerkesztve ]

(#36050) talpas válasza flegga92 (#36037) üzenetére


talpas
aktív tag

De, bizony kénytelen onnan begyújtani, ha nem működik a piezo és a megrendelő meleget akar, az új alkatrészt meg nem megvenni :F . Mert ha 1x van őrláng majd jövőre megint hív szerelőt. Ha épp nem tolt volna be a szél a kiszellőzőbe, nem fújt volna ki az ablaknál gáz, következőleg is őt hívnád. A majdnem igen tág értelmezés, sok évig a pofámba volt a lánghegesztő pisztoly melege, a majdnem meg mindig elég volt, hogy ne égesse le, az meg tudott magban 3000 C.fok körül.
Begyújtásról a komment nél azért az öt évente veszek..........

"Veled, Uram, de nélküled..."

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.