Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#57001) Met válasza hakydakillah (#57000) üzenetére


Met
Topikgazda

Nem :)
Nem kell hőállónak lennie szerintem. Nem is tudom hogy van-e ilyen lakk.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#57002) Jojo5


Jojo5
őstag

Isofloor 5mm-es vagy thermofloor 4mm-es menjen a laminált alá ami hálóban+kis szobában lesz, kopásállóságra elég az AC3-as ?

http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

(#57003) fi:zi'k válasza Met (#57001) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Hogyne lenne. Vmi 5-600 fokig bírják egyes fajták.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#57004) ALI_G


ALI_G
veterán

háztartásigépeknek van most topicja? Csak kisgépeknek találtam.

(#57005) updog válasza ALI_G (#57004) üzenetére


updog
senior tag

[link] :U

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#57006) ALI_G válasza updog (#57005) üzenetére


ALI_G
veterán

thx. biztos elirtam. :R

(#57007) Jojo5


Jojo5
őstag

Járólap alá flexibilis ragasztót ki mit ajánl? Mapei-ből is több féle van, mondta a burkoló, hogy a Mapei szerinte jó.

Ötletek? :F :R

http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

(#57008) fero02 válasza Jojo5 (#57007) üzenetére


fero02
veterán

Kültér vs beltér? :U

(#57009) Jojo5 válasza fero02 (#57008) üzenetére


Jojo5
őstag

Basszus kihagytam, beltér lenne. :R

http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

(#57010) föccer válasza Jojo5 (#57007) üzenetére


föccer
nagyúr

Legjobb a p9

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#57011) ALI_G


ALI_G
veterán

A 2017-es adocsomagbol:

A törvénymódosítás bevezeti az "energiahatékonysági célokat szolgáló beruházás adókedvezményét". Ennek értelmében az adózó adókedvezményt vehet igénybe energiahatékonysági célokat szolgáló beruházás üzembe helyezése és üzemeltetése esetén a beruházás üzembe helyezését követő adóévben vagy döntése szerint a beruházás üzembe helyezésének adóévében - és az azt követő öt adóévben. Legfeljebb a beruházás 30%-a lehet a kedvezmény mértéke és nominálisan a felső határ 15 millió euró. Ez a kedvezmény kisvállalkozásoknak nyújtott támogatás esetén 20 százalékponttal, középvállalkozásoknak nyújtott támogatás esetén 10 százalékponttal növelhető.

Ez maganszemelyekre is ervenyesitheto lesz?

(#57012) fi:zi'k válasza ALI_G (#57011) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

A szövegkörnyezetből ítélve sanszos, hogy nem.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#57013) Lipton válasza Jojo5 (#57007) üzenetére


Lipton
őstag

Mapei p9 :)

(#57014) Jojo5


Jojo5
őstag

föccer & Lipton : Köszönöm szépen! :R
Még egy kérdés, tök mind1 milyen színű a ragasztó ? Laikusként úgyis csak a fugát látom. Valamint még az érdekelne, hogy a P9nél pl. van majdnem 2k különbség a fehér és szürke között, ez miért lehet ? :F

http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

(#57015) föccer válasza Jojo5 (#57014) üzenetére


föccer
nagyúr

A feher ragaszto feher cementbol keszult ami kb 10x annyiba kerul mint a sima szurke cement. Mellesleg feger cementet vagy a lengyelektol vagy a torokoktol lehet csak behozni. A szurke tokeletesen megfelel.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#57016) Lipton válasza Jojo5 (#57014) üzenetére


Lipton
őstag

Mennyire van szukseged es merre?

(#57017) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Sziasztok, de rég jártam erre...

A kád sarkaiban a szilikon fuga (lehet nem így hívják), elkezdett feketedni, ami kicsit idegesít, gondoltam körbe leszedem az egészet, és szépen újra szilikonozom. Viszont ezt a régi réteget hogy legkönnyebb eltávolítani? Még nem kezdtem neki, de ahogy látom elég nehézkesen jön le.

[ Szerkesztve ]

(#57018) Met válasza B-L-A-C-K (#57017) üzenetére


Met
Topikgazda

Sniccer :U

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#57019) B-L-A-C-K válasza Met (#57018) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nincs valami cucc hogy ráfújom és lehúzom egyben az egészet? :D

(#57020) Met válasza B-L-A-C-K (#57019) üzenetére


Met
Topikgazda

Nincs:)
Amúgy az a fekete az penész, tisztítani nem próbáltátok?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#57021) B-L-A-C-K válasza Met (#57020) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Tudom hogy az, de pár helyen már nem is olyan jó szilikonozás, feljött egy kis részen, ezért is akarom megcsinálni szépen.

(#57022) Met válasza B-L-A-C-K (#57021) üzenetére


Met
Topikgazda

Hát akkor kapar kapar:)
Ezt megpróbálhatod, nem tudom mennyire hatékony.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#57023) B-L-A-C-K válasza Met (#57022) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Köszi. :R

Ez se rossz cucc...

[ Szerkesztve ]

(#57024) Lipton válasza B-L-A-C-K (#57017) üzenetére


Lipton
őstag

Van olyan szilikon ami nem (annyira) peneszedik illetve szepen/rendesen kell kihuzni, hogy ne maradjon benne hiba. Letezik parszazas kihuzo tobb formaval (ives, 45fok, stb).

Feketeseget lefujod kb barmilyen rendes kloros peneszolovel es csodat tesz.

[ Szerkesztve ]

(#57025) Csabroncka válasza B-L-A-C-K (#57019) üzenetére


Csabroncka
addikt

Ebből kell a fürdőszobába valót venni (narancssárga Savo), nálam tökéletesen eltűnt egy éjszaka alatt a szilón lévő penész.

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#57026) Siriusb


Siriusb
veterán

Makita kiterjeszti a garanciát az akisra is:

Örömmel tájékoztatjuk Önöket, hogy 2016. november 1-től
az internetes regisztrációval elérhető extra garanciát,
a gépek mellett a Li-ion akkumulátorokra is kiterjesztjük.
Az extra garancia gépek esetében
a regisztrációt követően 1+2 = 3 év,
a Li-ion akkumulátoroknál az eddigi
regisztráció nélküli 1 évről
1+1, azaz 2 évre módosulhat.

(#57027) somnia válasza Csabroncka (#57025) üzenetére


somnia
őstag

...a hypo ugyanaz és még olcsóbb is!...

(#57028) fess


fess
őstag

Sziasztok
Beton födémet szigetelnék lépésálló szigeteléssel. 10cm nikecell kerül annyiba, mint 5cm kőzetgyapot. Minél vastagabb annál jobb ugyanolyan hővezetési tényező mellett? A rágcsálók nem jobban szeretik a nikecellt?

(#57029) Csabroncka válasza somnia (#57027) üzenetére


Csabroncka
addikt

Az egy dolog, hogy túl van árazva, de nem ugyanaz. A Savo-nak ugyanis pontosan amiatt, hogy beállított aktívaklórtartalmú, magasabb a NaOH tartalma és tenzidet is tartalmaz, emiatt jobban tapad a felületen, illetve a hígítás miatt nem hagy foltot (fehér falon...stb).

Lehet ötletelni, vagy tanácsot adni, de csak ha kipróbáltad. Nem véletlen ajánlottam a fórumtársnak, hiszen nálam is fekete foltos és és pettyes volt a fehér acetátos (elviekben penészálló) sziló.

"in medias res"

(#57030) Lipton válasza fess (#57028) üzenetére


Lipton
őstag

A megadott ertekek egysegnyi vastagsaghoz ertendok. A vastagsag valtozasaval egyenesen aranyos a hoszigeteles merteke.
A kozetgyapot az eloallitas es a tulajdonsagai miatt dragabb (nem egheto, szellozik, stb.)
Hoszigetelesben hasonlo a ket anyag, gyartonkent/tipusonkent vannak kisebb/nagyobb elteresek.

Fodemre a 10cm is keves lesz (a semminel nyilvan tobb es erezheto is).

[ Szerkesztve ]

(#57031) fess válasza Lipton (#57030) üzenetére


fess
őstag

Vastagabb nem nagyon fér, ez a bemenet a padlásra, így is már eléggé hajolni kell. Rágcsálókkal kapcsolatban mik a tapasztalatok? Födémnél mi az a vadtagság ami már érezhető lenne?

(#57032) föccer válasza fess (#57031) üzenetére


föccer
nagyúr

minden érezhető, de egyébként szigeteletlen födménél minimzum 20 cm-t szoktak tenni. Kérdés, hogy a jrelenlegi födém az milyen szerkezetű?

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#57033) somnia válasza Csabroncka (#57029) üzenetére


somnia
őstag

...ja, ja és a marketingje is jobb....egyébként nem a penészt kell megszüntetni, mert az úgyis visszajön, hanem a kiváltó okot...pl. szellőzetlen helyiség, hőhíd, stb...

[ Szerkesztve ]

(#57034) Jojo5 válasza Lipton (#57016) üzenetére


Jojo5
őstag

17m2 durván a nappaliba.

Van még kérdésem mindenkihez, mégpedig Zalakerámia nincs amit szeretnénk ezért ilyet néztünk ki, és kb. fogalmam sincs, hogy jó-e vagy bármiféle információja\tapasztalata van-e

http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

(#57035) canniball válasza fess (#57031) üzenetére


canniball
nagyúr

A rágcsálók a polisztirolt szétrágják, a gyapotot nem. De elsősorban arra kell törekedni, hogy be se tudjanak jutni.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#57036) Lipton válasza Jojo5 (#57034) üzenetére


Lipton
őstag

Normalis aljzatra kb 5kg/m2 kell emlekeim szerint, 4 zsakbol ki kell jonni.

Lapoknal a meretpontossag a kerdes es hogy mennyire "gorbe". Normalis gyartotnal nem lehet gond. Innen izles es penztarca kerdese.

(#57037) fess válasza föccer (#57032) üzenetére


fess
őstag

Betongerendák között betonblokk, te jobban tudod a nevét + a vakolat alul kevés beton felül. Mást nem vettem észre, hogy lenne rajta. Ha rakok 20cm-t,csak középen egy járó részen 10-et vagy kevesebbet az úgy gáz?

[ Szerkesztve ]

(#57038) föccer válasza fess (#57037) üzenetére


föccer
nagyúr

Erre én minimum 20 centi szigetelést raknék.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#57039) Lipton válasza Jojo5 (#57034) üzenetére


Lipton
őstag

Egy szinben szeretned? Gondolom fektetve lesz a lap.
Lesz benne valami +?
Mozaik oszlop, mas szinu lapbol egy fal? Tukor ragasztva a lap helyere es kore bordur/mozaik?

(#57040) ALI_G válasza fess (#57037) üzenetére


ALI_G
veterán

Mekkora reszen kell a lepesallo szigeteles?

(#57041) Andris837


Andris837
senior tag

Fűtés kérdés: Véleményetek szerint ha nincs kizárva a vegyes kazán a rendszerből attól lehet, hogy többet fogyaszt a gázkazán? Ugye az plusz 60 liter víz, ami a kazánban van, azt fel kell fűtenie. Lehet ez is oka annak, hogy lassan melegednek a szobai radiátorok...?

iPhone SE (2022) | iPad (9. gen) | HWAPO | Ryzen 5 3500X / 16GB 2666MHz / MSI A320M-A PRO / ZOTAC GTX 1660 6GB TWIN FAN

(#57042) KilgoreTrout válasza Jojo5 (#57034) üzenetére


KilgoreTrout
senior tag

Mi most vettünk padlólapot, és szerintem elég jó üzletet találtunk.

Ha budapesti vagy, akkor érdemes elnézni a Kerami-Flor-hoz a Bécsi útra. Webes jelenlétük kb. nulla, mi is csak véletlenül akadtunk rájuk, amikor arrafelé volt dolgunk. Szerintem nagyon jó árak vannak, helyben van a raktár. Vannak másodosztályú lapok is elég nagy engedménnyel (és a famintásnál pont számít, hogy 5 vagy 15 ezres lapról van szó, mert utóbbiak sokkal jobban néznek ki). Az eladók is segítőkészek.

(#57043) canniball válasza Andris837 (#57041) üzenetére


canniball
nagyúr

Tetess be csapokat vagy visszacsapó szelepet! Anélkül az is eredmény hogy egyáltalán melegszenek a radiátorok és nem csak a vegyestüzelésűben melegíti a gázkazán a vizet.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#57044) Andris837 válasza canniball (#57043) üzenetére


Andris837
senior tag

Köszönöm! Hétfőn jön a szaki és beszélek vele.

iPhone SE (2022) | iPad (9. gen) | HWAPO | Ryzen 5 3500X / 16GB 2666MHz / MSI A320M-A PRO / ZOTAC GTX 1660 6GB TWIN FAN

(#57045) fess válasza ALI_G (#57040) üzenetére


fess
őstag

Durván 30m2,nem olyan sok, a problémám inkább a kis belmagasság.

(#57046) Jojo5 válasza Lipton (#57039) üzenetére


Jojo5
őstag

Amit linkeltem nagyjából olyan lenne, és eltolva állítva lenne, lap, nem lesz benne semmi extra sem, mert az alap ötletünk sajnos meghiúsult így is.

A problémám az az, hogy ezt a gyártót egyáltalán nem ismerem és nem is hallottam róla, de élőben a lapok nem néztek ki rosszul...

http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

(#57047) #33253120 válasza Jojo5 (#57046) üzenetére


#33253120
törölt tag

Ha van rá lehetőséged, akkor fordíts össze két lapot színnel, és akkor lehet látni ha nem teljesen egyenes. A többi meg majd csak akkor derül ki ha jön a lerakás, majd a használat.

(#57048) Ton-ton válasza Andris837 (#57041) üzenetére


Ton-ton
tag

Igen. Nem az a fő problémád, hogy a kazánban lévő vizet felmelegíted, hisz az felfogható lenne egy puffer tartálynak. A gond ezzel annyi, hogy a vegyestüzelésűbe kerülő vizet a kéményen keresztül lehűtöd...

http://qtp.hu

(#57049) Lipton válasza Jojo5 (#57046) üzenetére


Lipton
őstag

Lapra irtak :)

Lerajzoltad elore? Tudom, izles kerdese de ilyen lapot fektetve sorba szoktak tenni. Egy fal mas szinben/arnyalatban vagy egy "oszlop" nagyon fel tudja dobni:)

(#57050) Misi1980 válasza Andris837 (#57041) üzenetére


Misi1980
senior tag

Golyóscsapokat elég ha beszereltetsz. Csak ne felejsd el ha vegyessel vagy gázzal fűtesz. Pár házat már félig sikeressen lebontott a helytelen kazánhasználat.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.