Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#96001) macilaci78 válasza Walsh (#96000) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A vinyl és a laminált kopásállóságát ugyanazon a skálán mérik, de azonos érték esetén a vinyl ér többet, mert azt már a víz (felmosás) nem bántja.
Amúgy a 3x skála már a közületi kategória, még a 31-es is megkapja a legmagasabb lakossági besorolást.
Minden bútor talpára filc és kész.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#96002) #74459392


#74459392
törölt tag

szeretnék egy sima 220V-os elszívó ventilátort szabályozni, ilyennel megoldható? link

(#96003) rii válasza fero02 (#95040) üzenetére


rii
nagyúr

tiszteletem!

lidl-ben régóta nem lattam
ennél jobb ara van/szokott lenni a lidl-aldi-ban?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#96004) pjen válasza #74459392 (#96002) üzenetére


pjen
félisten

A szabályzó képét nem tudom megnyitni,és a ventit sem láttam,de a sima AC motorokat elég nehézkes korrektül szabályozni.

[ Szerkesztve ]

(#96005) pjen válasza kunberci (#95994) üzenetére


pjen
félisten

Nálunk se úgy indult,hogy azzal fűtünk.Először csak klímát akartunk,a fűtés menet közden jött.Különösebben nem kellett szétfúrni semmit,a klímák szendvicsben vannak.Kívül az eresz alatt körbe megy egy 32x15mm fehér csatorna a H kábellel.Nem is nagyon látszik.Én egyébként is úgy vagyok vele,a ház van értem és nem fordítva.Ha nekem úgy kényelmesebb gond nélkül fúrok pár lyukat,vezetek csatornát koax és UTP kábelnek.

(#96006) #74459392 válasza pjen (#96004) üzenetére


#74459392
törölt tag

a venti egy sima csőventillátor, pl ilyen
azt tudom hogy ilyen szabályzóval működik, próbáltam: link
de most nem költenék 10ezer forintot ilyenre, mert teljesen mindegy hogyan néz ki, beépíteni sem akarom sehova

akkor újra a szabályzó, hátha most sikerül :) link

(#96007) pjen válasza #74459392 (#96006) üzenetére


pjen
félisten

Ha a dimmerrel működik,akkor valószínűleg azzal is fog.

(#96008) #74459392


#74459392
törölt tag

rendelek is egyet, de inkább ilyet

(#96009) Red_Bull


Red_Bull
aktív tag

Üdv!

Egy schell wc öblítőszelepet szeretnék lecserélni egy wc tartályra, ilyenre.

A schell szelep helyére menne a sarokcsap, viszont ez olyan helyen van, hogy útba lenne a tartálynak, tehát nem tudnám pont a wc felé tenni a tartályt mert kitartaná a sarokcsap. Jobbra még van hely, de így, ha nem pont felette van, akkor a tartály öblítőcsövébe kell egy kanyar, hogy be lehessen kötni a wc-be, vagy hogy lehetne ezt megoldani? Itt egy kép a wc-ről :[kép]

(#96010) Morris válasza Red_Bull (#96009) üzenetére


Morris
veterán

Válassz olyan wc tartályt ami keskenyebb.
Pl geberit 116

[ Szerkesztve ]

(#96011) Siriusb válasza Red_Bull (#96009) üzenetére


Siriusb
veterán

Pontosan nem látom át, mekkora helyet foglalna el a tartály, de:
A mostani szelep helyére be lehetne rakni egy könyököt, abba a sarokszelep és onnan a flexibilis csövet. Ha vízszintesen vagy függőlegesen kell még valamennyire elvinni, hogy hozzáférj a sarokszelephez, azt idomokkal még meg tudod oldani.

(#96012) Met válasza gorje (#95999) üzenetére


Met
Topikgazda

Akkor a falat kapirgáld spaklival végig, bár panelba nem jellemző hogy lejön a vakolat, falfix és mehet a festés.

Ha a hátlap szélesebb mint a tapéta akkor teheted úgy hogy középen van az illesztés függőlegesen.
Vagy vízszintesen, akkor több az illesztés, de lentről kezd.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#96013) #74459392


#74459392
törölt tag

Fali vízcsatlakozáshoz szeretnék sarokcsapot, de régebben mondta szerelő, hogy nem szabad egyből a csapot betekerni, előtte kell bele valami toldó, és abba kell beletekerni a csapot. Mi ennek a "toldónak" a neve? :)

(#96014) Red_Bull


Red_Bull
aktív tag

Köszönöm a válaszokat, még gondolkozok rajta, hogy lenne a legjobb. Az hogy a tartályt kicsit jobbra teszem, és annak az öblítőcsövébe pedig vissza balra egy kanyar és úgy be a wc-be az megoldható valahogy? Amúgy azt a lépcsős részt a wc mögött megbontom majd felülről, belül üreg van tehát ott mehetnek akárhogy a csövek.

(#96015) m.zoli01 válasza kunberci (#95991) üzenetére


m.zoli01
csendes tag

Hát ha nem ér rá a villanyszerelőm akkor én igen. :) Bár ahogy néztem neten a computherm bekötését ott 4 vezeték van. Nálam a régi termosztáthoz 2 van bekötve, 1 meg leszigetelve. Majd lehet kérnék segítséget a bekötéséhez. :) Nálad az már jelentős csökkenés. Nekem már az is jó lesz ha komfortosabban érezzük magunkat. Tavaly írogattam a fogyasztásokat órára levetítve is, szóval lesz összehasonlítási alap. Nyílászáró csere nálunk is megvolt már, jövőre tervezzük kőzetgyapottal leszigeletni a házat,

(#96016) m.zoli01 válasza kunberci (#95992) üzenetére


m.zoli01
csendes tag

Rendben, köszönöm az ajánlásokat. :)

(#96017) #74459392 válasza #74459392 (#96013) üzenetére


#74459392
törölt tag

közben megtaláltam, egész egyszerűen csaphosszabító :)
valóban kell ez? :D nem akarom én sehova hosszabítani igazából, persze lehet valami más technikai oka van, nem vagyok vízszerelő

(#96018) fero02 válasza rii (#96003) üzenetére


fero02
veterán

Úgy emlékszek, hogy ettől olcsóbb volt...

(#96019) pjen válasza #74459392 (#96017) üzenetére


pjen
félisten

Ha sarokcsapot teszel és a takaró rózsát is fel tudod tenni,akkor nem kell.Ha simán be tudod tekerni a csapot és nem folyik sehol,akkor sem kell.Hosszabbítót azért szoktak tenni,hogy kiérjen falsíkba.

(#96020) Siriusb válasza Red_Bull (#96014) üzenetére


Siriusb
veterán

Ha kanyarokat raksz bele, szerintem nem lesz elég esése, sebessége a víznek, hogy megfelelően kiöblítse a WC csészét.

(#96021) #74459392 válasza pjen (#96019) üzenetére


#74459392
törölt tag

köszi!
nekem falsíkban van a csatlakozó alapból, akkor ezt a hosszabítót elhagyom
azt hittem, hogy a menet kímélése miatt kell, ha netán csap csere van, ne a fali csatlkazozót bizgeráljam, hanem a hosszabítóét

(#96022) mezis válasza m.zoli01 (#96015) üzenetére


mezis
nagyúr

[10. oldal]

mezis

(#96023) gorje válasza Met (#96012) üzenetére


gorje
senior tag

koszi szepen!

(#96024) kunberci válasza m.zoli01 (#96015) üzenetére


kunberci
aktív tag

Feltétlen szeretnél hordozható termosztátot? A régi termosztát helyére nem lenne jobb egy fix Computherm Q7 ? Te vinni akarod egyik helységből a másikba magaddal a termosztátot? Nálunk ez sohasem okozott gondot, hogy a termosztát fix helyen van.

(#96025) Borisz76


Borisz76
veterán

Sziasztok !

Lassan esedékes lesz az nemrég megvett ,használt családi ház felújítása.Első körben a belsőt tenném/tetetném rendbe.
Első körben a villanyvezetékek cseréje van tervben, konnektorok elhelyezése, bővítése....stb.

Ezt követné a fűtés modernizálása.
Egy 1000+1 éves gázkazán + szobákban lapradiátorok vannak jelenleg.

A kazánt mindenképpen cserélném egy új , modern kondenzációs változatra.....nem feltétlen kell kombi.

Még nincs eldöntve, hogy maradjon e a lapradiátoros megoldás vagy verjük fel az egészet és legyen egységesen padlófűtés mindenhol.

Ha a lapradiátor marad, akkor is fel kell verni jó részét az ajzatnak mert szeretném a fűtéscsöveket a padlóba rejteni.

Tehát rombolni kell mindenképpen.....

Kérdésem inkább a szobánkénti vezérlésre irányul :

Gondolom megoldható, ha a kazán alatt egy osztó-gyűjtő lesz kialakítva a köröknek...
Gondolom az is mindegy ilyen szempontból, hogy padló vagy lapradiátoros a fűtés ?!

Mi kell még a külön szabályozható helyiségekhez ?

Megéri belefeccölni vagy jobb ha egységes a hőmérséklet mindenhol ?
Teszem azt 23 fok legyen mindenhol, akkor egy termosztát elég a nappaliba.....

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#96026) m.zoli01 válasza kunberci (#96024) üzenetére


m.zoli01
csendes tag

Azért ragaszkodnék s vezeték nélkülihez mert a felújításkor teljesen átalakítottuk a konyhát és azon a részen pont nincs semmi a falon és elég hülyén nézne ki egy termosztát a fal közepén :) cserébe mivel sokat főzünk melegebb is van mint a többi helyiségben. Megnéztem a vezetékezést a régi termosztátnak, ott csak a fekete és kék vezeték van bekötve, a zöld-sárga lóg a levegőbe viszont az el van csípve a kazánnak kiépített konnektornál is. Szükségem lehet nekem a zöld-sárgára? Késöbb töltök fel képet, hogy van megoldva.

(#96027) kunberci válasza m.zoli01 (#96026) üzenetére


kunberci
aktív tag

Beszélhetünk privátban is, ha gondolod.
Írtam privátot.

(#96028) mezis válasza m.zoli01 (#96026) üzenetére


mezis
nagyúr

A fali termosztáthoz csak régi, elektromechanikus szerkezethez lehetett a Nulla vezetőt is kihúzni, hogy kis "csalással" (fűtő ellenállással) varázsolja érzékenyebbé a vezérlést.
A kazánokhoz mindig csak két vezetékre van szükség.

mezis

(#96029) kunberci válasza mezis (#96028) üzenetére


kunberci
aktív tag

Amennyiben a kazán, és a szivattyú felöl van a villany betáplálása a fűtésnek a fórumtársnál, és a Computherm Q7 RF vezérlőegysége kerül a régi termosztát helyére, akkor igen nagy haszna lenne a harmadik érnek is. A vezérlő egységnek kell külön 230V is.

(#96030) m.zoli01 válasza kunberci (#96027) üzenetére


m.zoli01
csendes tag

Visszaírtam. :)

(#96031) m.zoli01 válasza mezis (#96028) üzenetére


m.zoli01
csendes tag

Így van megoldva a pincében a kazán mellett a termosztát vezetékezése:


És még ez mellett van még1 konnektorom.
Ez pedig a mostani termosztát bekötése:

(#96032) baluka6


baluka6
aktív tag

Sziasztok!

Jövő héten csináltatnánk az Estrich ajzat betont padlófűtésre. A kivitelező cég ajánlotta, hogy kevernek a betonba "üvegszálat", mondván, hogy akkor minimálisra csökken a repedések száma. Az a teljes felületre ~+100.000 Ft többlet költséget jelent
Valószínű, hogy az idei fűtési szezon alatt sehol sem lesz burkolva a beton, de a padlófűtés menni fog, tehát lesz ideje száradni/tágulni. Szerintetek van értelme ekkora összeget kifizetni az üvegszálra, vagy csak parasztvakítás?
Az átlagos beton vastagság 6-7 cm a fűtéscsővel együtt.

Köszi :R

(#96033) Lokids


Lokids
addikt

Sziasztok!

Nemsokára tulajdonosa leszek egy lakásnak, melyben 20+ éves fa parketta van. Látszik, hogy néhány helyen hézagos, kis kopás, de a agy része jó állapotúnak látszik.
Érdemes ezt felszedni, szintezni alatta a betont (szerintem tuti van pár mm szintkülönbség már), valami padlóalátétet lerakni és visszatenni a parkettát? Egyáltalán a régi lakkozott parketták újra lerakhatóak? Fa parketta alá érdemes XPS vagy valami hang/hőszigetelő réteget rakni?

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#96034) pjen válasza Lokids (#96033) üzenetére


pjen
félisten

És,ha csak felcsiszolnád,a fugákat csisz poros lakkal kitöltenéd,és lakkoznád?

(#96035) Lokids válasza pjen (#96034) üzenetére


Lokids
addikt

Igen arra is gondoltam, hogy ha átnézve sincs rajta komoly hiba, akkor csiszolást neki azt jó lesz az úgy. De nem tudom, hogy ilyenkor érdemes-e a parketta alatt is "felújítani".

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#96036) rii válasza fero02 (#96018) üzenetére


rii
nagyúr

köszönöm! .-)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#96037) lemmy71 válasza Lokids (#96035) üzenetére


lemmy71
őstag

Ha nem nagyon hézagos és nincsenek fekete foltok elszíneződés a parkettán akkor csiszoltasd fel, és lakkozd újra. De azt csak parketta csiszolóval lehet csinálni, ilyen lidl meg hasonló csiszológépeket felesdj el, vagy bérelj egy gépet. Tavaly olyan parkettás lakást újítottunk fel amit 1974 -ben parkettáztak, kétszer csiszoltuk át az első után kikentük a hézagokat néhol kikapartuk a régit, utána újra csiszoltuk. És a tulaj által hozott 2K Mipa lakkal telibe öntöttük, ha nem húzogatják rajta a bútorokat akkor 20 - 30 évet megint kibír :K Jelzem az a parketta cseresznyefából volt és szurokba ragasztották, egyedül csak szegőléceket csináltattunk újakat persze keményfából:D

(#96038) Lokids válasza lemmy71 (#96037) üzenetére


Lokids
addikt

A csiszolást semmiképpen se én csinálnám. :)
Mibe kerülhet manapság egy ilyen csiszolás/javítás? kb 30nm2 területre? 2-400K?

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#96039) pjen válasza Lokids (#96038) üzenetére


pjen
félisten

Én neki fognék,nem egy nagy kaland,ahol béreled a gépet,papírt is vehetsz hozzá,és szegély csíszolót is.csak tologatod mint egy fűnyírót.Amihez inkább kell tudás az a lakkozás.

(#96040) Tarill


Tarill
őstag

Sziasztok! Lehet hogy volt már akkor sorry, 38-as kisméretű tégla falat homlokzati szigetelni szeretnék de a rajta lévő nemes vakolat eléggé hupog, ha leverem mehet egyből a téglára az eps(portalanítás és alapozás után) vagy kéne alá valami alapvakolat? :R

[ Szerkesztve ]

(#96041) ctrlaltdel13 válasza Tarill (#96040) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Nem kell semmi, csak több ragasztó fog fogyni.

(#96042) Tarill válasza ctrlaltdel13 (#96041) üzenetére


Tarill
őstag

Nem tudom milyen lesz a fal síkja a vakolat alatt de a legrosszabbra számítok :D de hát mindíg van nagyobb pogácsa :D

(#96043) lemmy71 válasza Lokids (#96038) üzenetére


lemmy71
őstag

Nem olyan ördöngös dolog a csiszolás, kölcsönöz egy gépet ott általában kapsz hozzá csiszolópapírokat is és elmagyarázzák hogyan is csináld. A szegőléceket előtte szed le :K 5000ft/nm csiszolás lakkozás anyaggal együtt, innen indulnak az árak, ha sk magad csinálod akkor kijössz a feléből :K

(#96044) pjen


pjen
félisten

Üdv Urak.Sarok csapot kellett cserélnem a mosdó alatt.Mikor kicsavartam kiderült,hogy egy hosszabbítóval van szerelve,ami kijött a csappal együtt.Az új csapot tömítettem a hosszabbítóval,majd a hosszabbító menetét loctite zsinórral betekerve behajtottam a falsikon belül lévő könyökbe.Viszont,hogy csöpög e nem tudom ellenőrizni.Elzártam mindent,a víz óra nem mozog.Valami egyéb ellenőrzést tud valaki?

(#96045) Met válasza pjen (#96044) üzenetére


Met
Topikgazda

Jók ezek a meglepetések :W

Nyomáspróba, de az meg bonyolult.
Én lehet kiszedném és a loctite-ot megtámogatnám FBS-el, biztos ami biztos.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#96046) pjen válasza Met (#96045) üzenetére


pjen
félisten

Köszi,a nyomáspróba eszembe sem jutott.Először megpróbálom egy infrás hőmérővel mérni alatta a falat.Ha vizes,csak hidegebb lesz,remélem.

(#96047) emre válasza pjen (#96046) üzenetére


emre
veterán

Még nincs tél hogy 10 fokos legyen a víz, szerintem pont ez az az időszak amikor nincs értelme hőmérsékletet mérni, mert kb minden 20 fok körüli.
Kivéve ha meleg vízhez tartozik a csap, de akkor elég ha figyeled hol gőzölög. :DDD

(#96045) Met

Én mondjuk sima kóc és gumiám keverékét ajánlanám.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#96048) macilaci78 válasza Lokids (#96033) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Extra szívás bontott parkettával dolgozni, nem is adja ki a mennyiséget, mert ahol elkezdik bontani, ott sérül, ahol hézagos, ott az újra rakásnál kevesebb helyet kér, a vágott szálakat pedig élből kidobják. Vehetsz mellé pótlást, jó eséllyel ma már nem szabvány méret, úgyhogy gyártatsz, drágán.
Átváltva forintra felszedni és újra rakni majdnem annyiba kerül, mint egy hasonló méretű új, cserébe sose lesz, könnyebben lesz hézagos, színeltérések, kevesebb kopóréteg.
Ha a jelenlegi parketta tetszik és stabilan áll, nem recseg, akkor csiszoltasd fel, a folyamat része a fugatömítés. Pácolással színezni is lehet.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#96049) macilaci78 válasza pjen (#96039) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Mint mindig, a felület előkészítése a lelke ennek is. Egyszer csiszolás közben felveszi a telefont, a lakkozás meg megmutatja, hol csiszolta bele a félholdat...
Lakkozni nem kell ész, egy jó lakk olyan szépen kifeszül magától, jogy csuda. Jó henger, egyszerre fog kb 150*150 centis darabot, lehúzza hosszában is, keresztben is.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#96050) pjen válasza macilaci78 (#96049) üzenetére


pjen
félisten

Nekem ezek:lakk,festék,malter,beton mindig az ellenségeim voltak.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.