Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#141001) csababarca válasza A Zéé (#141000) üzenetére


csababarca
őstag

Értem.
Most azt mondja, hogy felrakhatnak mindent, vagy takarja, vagy ahol kell lepattintja, nem lényeg.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#141002) Fire/SOUL/CD válasza Fire/SOUL/CD (#140941) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Megoldódott a rejtély... Azért tudott átfúrni vakundok a betonon, me' nincs beton. :DDD :C
Lapáttal kiszedtek egy kis földet, úgy nagyjából elegyengették, oszt' ment a földre az aljzatkiegyenlítő, van ahol 2 cm vastag, van hol meg 2 mm... :))

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#141003) Ispy válasza csababarca (#140999) üzenetére


Ispy
veterán

Kapcsolóknál a keretet festés után kell visszarakni, mennyezeti lámpát, riasztót, kaputelefont, ilyeneket meg vagy le kell szerelni és lelógatni a madzagjával (plusz befóliázni) vagy maszkolóval kell leragasztani. A konzolok meg ha festékesek lesznek nem érdekes, nem látszik.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#141004) BUZZLGHTYR


BUZZLGHTYR
senior tag

Hello, egy tegla mellekepulet lerombolasa es egy konnyuszerkezetes garazs felepitese, ha a tervrajzon rajtavan, milyen ugyintezessel jar? (Nyilvan a k. Szerkezetes garazs nincs rajta, csak a regi mellekepuket)

(#141005) csababarca válasza Ispy (#141003) üzenetére


csababarca
őstag

azok még szerintem fel sem lesznek szerelve addigra :)
lassan haladunk, kapcsolók, konnektorok kerülnének most fel.
meg a mágneses ledek egyelőre.

de akkor nem rohanok festéket venni, ha ráér ezután.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#141006) macilaci78 válasza csababarca (#141001) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Készre fest és a szerelvényezés után mégegyszer visszamegy piperére. Nálunk legalábbis így volt. A piperekor lejavította azokat, amiket mások összebarmoltak. Addigra a másik készen voltak mindennel, lehetett az ajtókat körbe szilózni, szegőket szilózni, ezekre falszínnel rámenni, a villanyszerelő amit koszolt, lejavítani.

Ha nem akarjátok, hogy mégegyszer visszajöjjön a festő, akkor viszont pattintsd le a szerelvények burkolatait és amit lehet, egy tesa-szalaggal kaszkolj le. Konnektornál a keretet leveszed, a közepét visszarakod és lemaszkolod. Egyrészt nincs gond az érintésvédelemmel, másrészt nem keni össze a közepét sem.
Ha kell neki áram, majd egy csempére szerelt konnektorból hosszabbítóval visz.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#141007) macilaci78 válasza Fire/SOUL/CD (#141002) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az a kemény, nem a kád széle! :Y

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#141008) csababarca válasza macilaci78 (#141006) üzenetére


csababarca
őstag

köszi, ez is járható út.

nekem a festő most azt mondta, hogy legyen feltéve minden, majd ő leveszi, letakarja, stb.

meglátjuk.
de nekem ez amit te írsz is szimpatikus.

igen amúgy az van benne, hogy nem akarom minden folyamat után idehívogatni.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#141009) Z_A_P válasza Fire/SOUL/CD (#141002) üzenetére


Z_A_P
addikt

:Y De ez mi, hol van, belter, kulter?

OK

(#141010) macilaci78 válasza csababarca (#141008) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Megcsinálják a munkák koszolós részét: beton, aljzatok, falkávák, vakolás, glettelés.
Festő lefest alapozó színnel, mennyezetet készre.
Burkolnak falat, padlót, mehetnek be az ajtók, beépített bútorok, szegők.
Festő feldobja a falszínt.
Szerelvényezés, gépészet (pl kazán).
Festő javít, piperéz.

Első felújításnál javasolta a festő ezt, pipere reggelén összegyűltünk: generál, festő, mi és átjártuk a lakást. Post it-tel jelöltük a javítandó dolgokat: pici repedés a festésen, koszos a szerelvény környéke, vagy épp a glettvas sarkával sikerült a még száradó vakolatot megkarcolni. A kákán is csomót kerestünk és nem azért, hogy legyen min mérgelődni, hanem hogy a piperenapon minden készre legyen faszázva. Egyszerűen így volt az elején megbeszélve.

A második felújításnál már nem volt generálkivitelező, de a festővel úgy egyeztem meg, hogy ha mindenki levonult, költözés előtt még visszajön és lejavít. Így is adott árat, az a nap még ki volt fizetve.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#141011) csababarca válasza macilaci78 (#141010) üzenetére


csababarca
őstag

Na ezek közül a mennyezet készre van festve, meg jópár helyiség is. (gyerekszobák, garázs, gépészet, mosókonyha, spejz, dolgozó)
Igazából most a folyosó-nappali/étkezőn megy a matek, mert ott is a mennyezet duplán van, a falak csak egy réteg fehér.

De akkor megpróbáljuk megoldani úgy, hogy legyen készre festve, gondolom a második réteget hamar meg lehet oldani.

Nagyon hasznos infókat írtál, köszönöm!

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#141012) tothjozsi96 válasza csababarca (#141011) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Szia!

Ami nagyon fontos, hogyha a dugaljak szerelvényeinél a földelésnek az a két réz érintkezője festékes lesz, azt le kell kaparni, különben nem fog működni a földelés.

(#141014) 7Sony7 válasza 7Sony7 (#140995) üzenetére


7Sony7
addikt

Srácok, páratechnikával hova fordulhatok?

-

(#141015) LOTR


LOTR
addikt

sziasztok

tippeket szeretnék kérni, nagyszülői házban jelenleg gázkazán és vegyestüzelésű kazán is üzemel, illetve elektromos hősugárzók is vannak (utóbbi kettő tartaléknak, mert legpraktikusabb mégis csak a gázkazán és klímák is tervben vannak, de inkább csak jövőre)

a kérdés a fég c24 típusú nyílt égésterű gázkazán miatt van
habár folyamatosan szervizelve volt, de sajnos új alkatrészt már nem mindenből lehet hozzá venni, így bármikor történhet probléma vele, emiatt cserélnénk, de a helyzetet a lehető legegyszerűbb módon kellene megoldani vagyis egyelőre az a tipp, hogy egy felújított "újszerű" ugyan ilyen kazánt kellene venni (kb 200k-ból megvan) és nem kellene esetlegesen foglalkozni egy modernebb kondenzációs kazánnal, mert az átalakítás miatt a költség többszöröse lenne (1000 m3 alatti a gázfogyasztás, tehát az éves fűtésköltség jelenleg kevesebb mint 100k)

mit javasolnátok a helyzetre?
köszönjük

One Ring to rule them all

(#141016) dellfanboy válasza LOTR (#141015) üzenetére


dellfanboy
senior tag

miwan :F azt irod a c24-hez mar nincs alkatresz de megis vennel egy ugyanilyen felujitottat? azt megis hogy?

ha amostani muxik akkor, az a leggazdasagosabb, h hasznald mig lehet

a felujitott kazanra meg ki vallal garanciat?es mennyit

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#141017) mezis válasza LOTR (#141015) üzenetére


mezis
nagyúr

[link]

[ Szerkesztve ]

mezis

(#141018) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

Hello

Vízkőmentesítőt (DROPSON EMI 2500) falon kívül vagy belül szokták szerelni? Könnyűszerkezetes ház.
Ennek nem kell különösebb áramellátás, külön kismegszakító? A mellette lévő konnektorból lenne megtáplálva.

Aurea mediocritas

(#141019) S-eye válasza LOTR (#141015) üzenetére


S-eye
senior tag

Ha marad a nyílt égésterű, akkor gondolom a CO-detektor is ott figyel valahol mellette.

(#141020) buresz8


buresz8
tag

Sziasztok!

Budapesten szeretnék kültéri bejárati ajtót cserélni, műanyagra.
Tudnátok mondani jó, megbízható cégeket akik ezzel foglalkoznak, beépítéssel együtt? (régi cseréje).
Az sem utolsó szempont ha nem méreg drága, az eddigi ajánlat br. 300e anyag és munkadíj.

Köszönöm!

(#141021) macilaci78 válasza buresz8 (#141020) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Mi van benne abban a 300 eFt-ban?
Bontás, beépítés, régi ajtó elszállítása, falkáva javítása is?
Milyen ajtó, mert azért műanyag és műanyag között is van különbség, zárszerkezet, zárbetét is számít.
Kültéri, azaz a szabadba nyílik, eső veri, nap szívja?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#141022) föccer válasza buresz8 (#141020) üzenetére


föccer
nagyúr

br 300 beépítéssel, bontással nem rossz ár, de semimképpen nem méreg drága. Nivo 1M körül csinálja darabját egy nagyobb ajtónak, kültérre.

üdv, FG

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#141023) KrAt válasza KrAt (#140488) üzenetére


KrAt
veterán

Kis update:

napokba telt, mire eljutottam oda, hogy tudtam beszélni a Whirlpool (itt már fogtam a fejem, nem vagyok oda a WP termékekért...) szervizzel, ott a nő (egyébként teljesen rendes) felvette az adatokat, minden oké, majd hív a szaki időpontért, bocsi, de a hívás is lehet 1+ hét is..
Lett is, hétfőn péntekre kaptam időpontot. Ugye ma már 2+ hete szag van, ha főzünk, de eddig elviseltük a közelgő (de oly távoli) időpont miatt.
Ma kapok a szakitól egy SMS-t (...), hogy technikai hiba, majd jövőhéten egyeztetünk újabb időpontot..
Remélem akkor már a helyszínen javítja, nem lesz semmi "elviszem, nincs alkatrész, akármi" hibaüzenet...

Bánom azt a pillanatot, amikor rábeszéltek erre az IKEÁ-ban...

(#141024) Z_A_P válasza KrAt (#141023) üzenetére


Z_A_P
addikt

Na fasza :U

OK

(#141025) buresz8 válasza macilaci78 (#141021) üzenetére


buresz8
tag

Minden benne van, tehát kiszállítás, bontás, beépítés, sitt elszállítás..
Kültéri ajtó, kifelé nyílik, előtető van felette, nap nem süti. 200x95-ös a falnyílás mérete.

Eddigi egyik ajánlat:
profil: GEALAN 6 légkamrás, 74mm tokszélesség, dupla acélmerevítés, dupla gumitömítés,
kívül-belül fehér szín
üveg: 4-16-4 Lowe+Argon gáz hőszigetelési érték: Ug 1.0 W / m2 K
vasalat: Roto vasalat, kiemelésgátló, résszellőző, hibás működés gátló

Egy másik ajánlat:
Kömmerling 76 AD: 5 légkamrás, 76mm beépítési mélységű német profilrendszer
dupla acélmerevítéssel és dupla gumitömítéssel. 5 év szavatosság.
Egyszárnyú Present AD bejárati ajtó (76AD), LO Típus, tömör kivitelben, 24mm-es
panellal, 5 ponton záródó, hőhídmentes küszöbbel, alumínium kilinccsel

Mindkettő br. 300e körül van.

(#141026) Morris


Morris
veterán

Tudja valaki, hogy egy 7 éves immergas victrix exa 28 kondenzációs kazán időszakos vizsgálata hogyan történik?

Ha csak kijön a mókus, ránéz és azt mondja jó, erre nem adnék ki 30k-t.

(#141027) pjen válasza Morris (#141026) üzenetére


pjen
félisten

Nem hiszem, hogy csak ránéz. En minden szezon előtt hívok gázost, szétszedi, kitakarítja.

(#141028) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Sziasztok!

2,5 méterre kell vigyem a páraelszívó legcsatornáját.
A páraelszívó 125-ös kimenetű.
Igyekezzek tartani ezt a keresztmetszetet (ehhez két 125/60x204 lapos kerek átalakító, 60x204 lapos csatorna és egy 60x204 vizszintes könyök fog kelleni) vagy megtehetem, hogy 55x110-es lapos csatornával viszem a kétlaposkerek átalakító közt a csövet?

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#141029) föccer válasza gordonfreemN (#141028) üzenetére


föccer
nagyúr

Nem lesz semmi baja, ha leszűkíted egy egyszerű konyhai elszívónál. Max egy minimálisan hangosabb lesz és egy kimutathatatlan mértékben nő a fogyasztása az elszívónak.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#141030) macilaci78 válasza Morris (#141026) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nálam kijött, lefuttatott egy diagnosztikát, gépre kötötte, levette a burkolatot, szétnézett, kitakarította, levette az égéstér burkolatát is, belül a kondenzációs lapkák közt lekaparta a vízkövet, kiöblítette.
A végén mérte ugyanazt, amit a kéményseprő is. Kb 45 percet dolgozott vele.

25.900 Ft volt május elején, Zuglóban, Flexigáz Kft.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#141031) Morris válasza macilaci78 (#141030) üzenetére


Morris
veterán

Na ez jó :R

(#141032) BUZZLGHTYR válasza BUZZLGHTYR (#141004) üzenetére


BUZZLGHTYR
senior tag

Valaki?
Csak ugy siman erdemes lerombolni es felepiteni helyette az ujat, ha kb. ugyanakkora lesz?

[ Szerkesztve ]

(#141033) KrAt válasza macilaci78 (#141030) üzenetére


KrAt
veterán

Nekem is tavaly kijott, atomjaira szedte, folyadekkal, akksis gepbe foghato kefevel, mindennel is kipucolta, osszerak, self test, kesz.
Pedig feltem, hogy a ranez-porszivo-kp lesz a menetrend, de nagyon nem :)

(#141034) rayoliviero


rayoliviero
veterán

Ariston Velis Evo 100 villanybojlert akarok venni. Ha nem hivatalos szerelővel szeretetem be, hanem egy ismerősömmel, akkor a garancia nem lesz érvényes?

2+1 év van rá. A plusz egy évhez azt írja, hogy szerelővel évente ellenőriztetni kell. Az alap 2 év garancia érvényes legalább?

(#141035) AxBattler válasza rayoliviero (#141034) üzenetére


AxBattler
félisten

Én úgy vettem észre, hogy a 1 felszerelés + 3 évig éves ellenőrzés hivatalos szerelővel többe kerül, mint egy új bojler, szóval... :U

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#141036) Chris0321 válasza BUZZLGHTYR (#141032) üzenetére


Chris0321
addikt

Hello.
Egyszerűbb lenne ha bemennél az illetékes hivatalba vagy felhívnád és megkérdeznéd. Mivel más lenne az épület anyaga így biztos megszivatnak rendesen.

(#141037) csemberlen válasza BUZZLGHTYR (#141032) üzenetére


csemberlen
őstag

Függ a garázs nagyságától. Mintha 4,5 méter magasság, és 100m3 lenne a határ.
Nomeg a szomszédoktól.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#141038) rayoliviero válasza AxBattler (#141035) üzenetére


rayoliviero
veterán

Pontosan.

Ez a szerelő nekem újracsövezi az egész fürdőt és a bojlert felszereli összesen 50 munkadíjért.

Ráadásul nem ér rá soha a hivatalos szerelő. Ígérget nekem és utána lemondja.

[ Szerkesztve ]

(#141039) Ispy válasza Morris (#141026) üzenetére


Ispy
veterán

Nálunk általában szétszedi teljesen a kazánteret, kimossa a cuccokat vízzel, kiporszívozza, átnézi alaposan, egy jó 30 perc köbő.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#141040) macilaci78 válasza rayoliviero (#141038) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nálam az volt, hogy a generálkivitelező megcsinálta, a regisztrált szerelő meg bélyegzett.
Tudtam használni a bojlert azonnal, a gari is élt.

Ehhez persze kellett a felszerelést végző szaki és a bélyegzőt birtokló szaki közötti kapcsolat és szakmai bizalom.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#141041) csababarca


csababarca
őstag

Végül a Schneider Asforára esett a választás.
limitáltuk az antracit színűt, “csak” a nappali/étkező, hálószoba, fürdő, dolgozószobába lesz, maradék helyiségek (mosókonyha, gyerekszobák, gépészeti, garázs, spejz, illetve bútorok mögötti helyekre) fehérrel lesz szerelvényezve.

majdnem 2,5szeres szorzó van az antraciton, így kicsit költségkímélőbb a történet.

sedna volt még pakliban, de az drága lett volna, a niloéról meg itt lebeszéltetek.
remélem jó lesz ez az asfora.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#141042) YAS-dude válasza csababarca (#141041) üzenetére


YAS-dude
őstag

Semmi baj nem lesz az asforával, ezrével raktam fel belőle minden különösebb gond nélkül. Tényleg jobb, mint a niloé.

(#141043) Brandynew


Brandynew
őstag

Sziasztok,

A ház falánál állok meg a kocsival. Milyen lehetőségeim vannak olcsón de esztétikusan megoldani, hogy legyen felette valamilyen tető? Tud valaki valami jó, készre szerelt megoldást?

(#141044) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Sziasztok!

Létezik olyan L-alakú zuhanyfüggönytartó rúd, amit nem kell a csempébe fúrni, hanem csak ragasztani? Basic barkácsáruházakban azt mondták, hogy nem, merthogy túl nagy a súly, de kétlem, hogy egy basic rudat meg függönyt ne tudna megtartani valami ragasztó.

(#141045) pjen válasza Jhonny06 (#141044) üzenetére


pjen
félisten

Lehet, hogy a kanyarban még a plafonhoz is meg kell fogatnod. Én inkább valami kád paravánt tennék oda.

(#141046) Met válasza Jhonny06 (#141044) üzenetére


Met
Topikgazda

A rúd és a függöny viszonylag könnyű, de amikor vizes lesz megnő a súly, ráadásul mozgatod is.
Ha nem akarod állandóan felszedegetni a földről akkor fúrnod kell.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#141047) macilaci78 válasza Met (#141046) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A kb 70-80 centis erőkarról ne is beszéljünk. Én tiplisből sem láttam még olyat, hogy a kanyarban ne lógott volna. :(

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#141048) Met válasza macilaci78 (#141047) üzenetére


Met
Topikgazda

Nekünk IKEA-s van, 3 csavaros a talp, nem lóg.
Igaz kis kádunk van de szerintem akkor is bírná ha hosszabb/szélesebb lenne valamivel.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#141049) Radnix válasza Brandynew (#141043) üzenetére


Radnix
senior tag

Eloszor is ellenorizd le, hogy az oldalkerti resznel meddig terjeszkedhetsz, mert lebontathatjak, ha tul kozelre epited a tetot a szomszed telkehez. Ugyan ez utcafront felol. A konkret kerdesedre nem tudom a valaszt.

(#141050) csemberlen válasza gordonfreemN (#141028) üzenetére


csemberlen
őstag

Én biztos nem szükiteném le, mert csökken négyzetesen az elszívott levegő mennyisége.

[ Szerkesztve ]

Hja kérem az élet nem egy habostorta

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.