Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#83001) philoxenia válasza johnny82 (#82999) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Még könnyebbek is... ;]
Olyat keress, ami két sínen/csövön csúszik. Nem biztos, hogy kapsz.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#83002) Nerazim


Nerazim
őstag

Én is szo*tam rendesen anno a ház festésénél a csiszolással + nálunk még holker is van. Nem egy kellemes elfoglaltság, még egy hét után is fehér port tüsszentettem. De ismerősöm mondta, hogy van egy un. falcsiszoló zsiráf nevezetű ketyere amivel gyorsabb a dolog és nem is porol állítólag, mert van rajta elszívó is és vákumosan rácuppan a falra tehát nagyon tartani sem kell csak irányítani, hogy merre menjen. Már bánom, hogy erről hamarabb nem tudtam, nyilván egy szobáért nem érdemes kibérelni.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#83003) ivana válasza updog (#83000) üzenetére


ivana
Ármester

Az íves sarkokkal nincs baj, régen mindenhol úgy csinálták. Valószínűleg sörösüveggel húzták ki anno, szóval az elvileg bele illik.

(#83004) johnny82 válasza philoxenia (#83001) üzenetére


johnny82
őstag

:P

Ok,ha találsz neten ilyet 40K-ig, légyszi linkeld!)

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#83005) philoxenia válasza johnny82 (#83004) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Az a baj, hogy ez csak 800-as...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#83006) Misi1980


Misi1980
senior tag

Sziasztok!Most fogom a házamat színeztetni szilikon szilikátos nemesvakolattal.A bejárati ajtó köré idővel szeretnék valamilyen kültéri díszkövet rakatni.A kérdésem az lenne hogy szerintetek színeztessem most le az ajtó körül is vagy hagyjam ki a díszburkolat helyét?Utólag a nemesvakolatra lehet kültéri követ ragasztani?

(#83007) updog válasza ivana (#83003) üzenetére


updog
senior tag

Persze, csak a laminált padló szegélyéhez is le kellett verni a falat a sarkokban hogy egyenesen tudjuk futtatni, meg a szekrényt se tudjuk betolni rendesen emiatt :DDD De ez most így marad, majd 15 év múlva visszatérek rá :)

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#83008) emre válasza Ispy (#82984) üzenetére


emre
veterán

ha nem sürgős, ebay-en is van 3-4k körül

sürgős volt..... :DDD

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#83009) philoxenia válasza Misi1980 (#83006) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Hát a kihagyással az a baj, hogy nehéz utána pont oda. Amúgy elvileg ragaszthatsz rá is követ, de levésni se horror akkorát.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#83010) canniball válasza runner 125 (#82992) üzenetére


canniball
nagyúr

Ez az alu keret nagyon csecse! Megkérdezhetem, hogy:
1. Miért a z12 lett? A vékonyabb külső éllel rendelkezők így képről számomra mutatósabbnak tűnnek.
2. Hogy rögzítetted a falra?
3. Mennyit kellett csengetni érte?

Bónusz kérdés: jól látom, hogy használatba vettétek már a fürdőt? Ma mint olvashattad többen is úgy nyilatkoztak itt, hogy a matt járólapot horror takarítani; meg tudod ezt erősíteni vagy cáfolni a Lanával kapcsolatban? Mert most kissé elbizonytalanodtam, pedig legkésőbb jövő héten meg kéne rendelni a burkolatot...

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#83011) canniball válasza macilaci78 (#82993) üzenetére


canniball
nagyúr

Ezek a számok nekem nem mondanak semmit :B , de a fényes kérdésekkel majd felkeresem a ledes topikot.
Ami igazán érdekelne az a tükör maratása, földi halandóként vajon találni olyan helyet ahol ilyet vállalnak (ésszerű áron)?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#83012) runner 125 válasza canniball (#83010) üzenetére


runner 125
nagyúr

Mint írtam 4-5 éve a konyha is ilyen profillal lett szerelve, ez volt akkor szimpatikus, s mivel próbáltuk úgy csinálni az egész felújítást, h némi összehang legyen a terek színeiben, anyagiaban, így esett most ismét erre a választás.

Kimértem a mosdótól a pontos távolságot, vízmértékkel bejlöltem a felső profil felét, ment rá a maszkolószalag, feljelöltem a két szélétől kb 10-10 cm-re 1-1 pontot, kifúrtam, és 1-1 6 x 80-as csavarra van felakasztva Nyilván kifúrtam a profil hátoldalát is, oda akad be a 2 csavar fej. Így nem áll el a faltól és az akasztás sem látszik.

Emlékeim szerint olyan 4500ft métere, levágva, sarokösszefogókkal, csavarokkal együtt.

Nézd, az teljesen egyértelmű és mindig is igaz lesz, h egy fényes felületen (pláne világos - fehér, krém, stb.) a használati nyomok kevésbé látszódnak meg, mint matton (főleg sötét matton), de a fényes nekünk egyszerűen nem tetszett, próbáltuk minél "visszafogottabbá" tenni.
De h a kérdésedre is válaszoljak, a matt barna egyértelműen kényes, tenyérnyom nyilván látszik rajta ha úgy esik rá a fény, az alsó mogyoró színű ilyen tekintetben már jobb. A megszáradt vízcseppet bizonyos szögből megmutatja, de ezenkívül más negatívumot nem tapasztaltunk. Nyilván papcsuban jár bent az ember, azért ha rendszeresen takarítasz, szerintem nem okoz komoly bosszúságot.
A világos krém rész viszont ilyen téren baromi jó a Lana-ban. Ezen semmi nem látszik meg. Szóval, ha idegenkedsz te is a fényes burkolatokról, nézz mattból is világos árnyalatút, azzal kb. semmi gondod nem lesz.

macilaci78

Mármint h érted h túl nagy? 100-as dupla mosódhoz mekkorát illett volna rakni? Vagy magasságban nagy?
187 vagyok, nem szeretek hajolgatni sehol.

Ebben a keretben megvilágítás nincs.
A 9,5 m2-en van 8db 3,5W-os Philips GU10-es LED, plusz 2db külön kapcsolóval az épített zuhany fölött. A felső tükörmegvilágítás tényleg elég brutál, így a fotón lehet nem jön át, a spotok mellett felnyomva mindkettőnknek bőven elég. Ráadásul az is rásegít, h hidegfehér, ami ilyen célokra jobb, erősebb fényt biztosít, mint a naturálisabb meleg (spotok olyanok).

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#83013) gerisz23 válasza updog (#83000) üzenetére


gerisz23
őstag

Hát akkor kapard le a régi rétegeket amennyire tudod,1 réteg alapozó,1-2 órát hagyd száradni aztán mehet rá a glett.Első réteget nehéz szépen elhúzni-nekem legalábbis :DD

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#83014) föccer válasza morfondőr (#82864) üzenetére


föccer
nagyúr

Normális betonüzem kiszállítja és bepumpálja. 24 m3-ért már lehet megéri. H

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#83015) föccer


föccer
nagyúr

Sziasztok!

Csatornához. 2 pici lakás szenyvíz elvezetéséhez elég a 110-es KG cső? Van erre valami előírás?

Mind a kettő 1 wc, 1 zuhanyzó, 1 konyha, mosogatógép kiosztással lesz, a két lakásban max 5 fővel.

köszi, FG

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#83016) gerisz23 válasza föccer (#83015) üzenetére


gerisz23
őstag

Szvsz elég,tisztítónyílás legyen az udvarba,90fokos idomokat lehetőség szerint kerülni.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#83017) talpas válasza föccer (#83015) üzenetére


talpas
aktív tag

Kérdés egyszerre mikor fog mindenki vízigényes dolgot művelni. A kapacitás elég kellene, hogy legyen, kiszellőző megléte azért a rendszerben a vákuum miatt elengedhetetlen.

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#83018) johnny82 válasza philoxenia (#83005) üzenetére


johnny82
őstag

:R

(#83019) föccer válasza talpas (#83017) üzenetére


föccer
nagyúr

Kiszellőztető és tisztítónyílás alap. Köszi a megerősítést mindkettőtöknek. :R

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#83020) macilaci78 válasza runner 125 (#83012) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ebben a keretben megvilágítás nincs. - akkor nem nagy. A mérete az enteriőrhöz illik. :K De ha a szélein lenne világítás, a középen kukkoló arctól messze lenne.

Nálunk 4500 K a mennyezeti (4 db 15 W e27) és 2700 K a tükör (kb 1,8 m 5050/60 WW szalag). Persze, a hideg fehér adja a legtöbb fényt egységnyi fogyasztásból, de sminkelésnél nem mindegy a színhűség.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#83021) w.miki


w.miki
veterán

Aldi-ban 2018.09.16. vasárnaptól lesz AMBIANO Vízforraló EASY HOME Elektromos fürdőszoba-radiátor 49 990 Ft/darab.
Fürdőszobába szerintetek melyik az ajánlottabb törölköző szárítására.
Ilyen elektromos, vagy inkább valamelyik radiátoros, ami a fűtést is megoldja?
Szárítós radiátorból van ajánlott, bevált típus?

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#83022) macilaci78 válasza w.miki (#83021) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Maga a törülközőszárítós radiátor nem nagy kaland: pár cső összehegesztve, 4 nyílásból kettő ledugózva és kész is. A gyártók nem a technológiában versenyeznek egymással, hanem a dizájnnal, árral.
Felhasználástól függ, melyik verzió éri meg jobban. Nálunk a fürdőajtó nyitva van, hálóból kapja azt a hőt, ami a lakás átlaghőmérséklete is. Fürdés előtt fél órával becsukjuk a fürdőajtót és felcsavarjuk a termoszelepet, így az igényelt emelt hőmérséklet lesz a fürdőben. Ez persze addig nem tart, hogy a törülköző is megszáradjon, az normál szobahőmérsékleten szárad, idő kell neki.
A radiátorra terített törölköző természetesen lefogja a hőleadást.

Mi 60×180 centis radiátort használunk, távhő, hőmennyiségmérő, termoszelep.

Veheted az elektromos radiátort, a törölköző ugyanúgy megszárad rajta fűtés nélkül is, de felfűtéshez le fogod venni róla a törölközőket, ha spórolni akarsz.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#83023) Flowtation válasza macilaci78 (#83022) üzenetére


Flowtation
őstag

Ilyesmiről már akartam én is kérdezni, de lehet, hogy orbitális marhaság. :)) Nevezetesen azt, hogy meglévő radiátorból tovább lehet fűzni egy törülközőszárítót? Arra gondolok, hogy ha a radiátor szemből nézve bal oldalról van bekötve (előremenő, visszatérő) akkor a jobb oldalához be lehet kötni egy tkszárítót (mivel ott is vannak dugók)? Vagy mindenképp az előremenőről/visszatérőről kellene leállás?

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#83024) kunberci válasza föccer (#83019) üzenetére


kunberci
aktív tag

Lakáson kívül én minden fordulóba 2x45 fok, és közötte egy T idom : tisztító idomnak. Nekem a T idom sokkal jobban bevált, mint az ilyen tisztító idom. Gondolom ez belülre praktikusabb.
Ilyen fedlapokat használok a tisztító idomokhoz, a bejövő 160-as, és a 110 csőhöz is. A 110-es csőnél is teszek a fedlapra 160-as csövet, és azt ültetem a 110-es csőre.

[ Szerkesztve ]

(#83025) Morris válasza Flowtation (#83023) üzenetére


Morris
veterán

Szerintem meg lehet oldani.
Nekem közvetlenül a kazán melett van az első radiátor a fürdőben. Én azt szeretném, hogy ott legyen a legmelegebb, így arra gondoltam, hogy azt a radiátort sorba kellene bekötni a rendszerrel. Tehát ezen menne át a meleg víz a többihez. Tehát a felső cső bemegy a radiátorba és az alsó cső nem a visszatérő lenne hanem megy tovább az előremenőbe.
Nem tudom van e ennek valami hátránya.
Így legalább a visszatérő víz az előremenő hőmérséklethez képest jóval hűvösebb lenne ami megy vissza a kazánba.

(#83026) kunberci válasza kunberci (#83024) üzenetére


kunberci
aktív tag

Fedlap.
Tisztító idom.
Tisztító idom, cső.
Várom, hogy rendesen tömörödjön, aztán következik a betonozás.

[ Szerkesztve ]

(#83027) pjen válasza Morris (#83025) üzenetére


pjen
félisten

Lehet,hogy sorba nem lesz jó.Esetleg túl meleg lesz,nem tudsz zárni rajta,mert akkor mindenhol zársz.

(#83028) macilaci78 válasza Flowtation (#83023) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Egy hagyományos radiátoron is 4 bekötési pont van, felül a bemenő, alul a kimenő ágat kötik, a másik alsó le van dugózva, a másik felső vagy dugózva van, vagy ott a légtelenítő.
Ha sorba akarod kötni, akkor a radiátor szimpatikus oldalán lévő alsó kiállására fűzd rá a törölközőszárítót, majd a visszatérő ágra a törölközőszárító másik kiállásáról köss vissza.

De a törölközőszárítós radiátoron meleg víz nélkül is megszárad a törölköző, legalábbis nyaranta én így tapasztalom. :) Tehát ha nincs szükséged plusz fűtésre a fürdőben, nem baszognék a bekötéssel, dugózd le alul-felül.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#83029) marositech


marositech
senior tag

Tisztelt Szakik!

Most olyan segítséget kérek tőletek, ami inkább "művészjellegű".
Adott egy konyha az alábbi színekkel: fekete-piros-fehér, én választottam, felelőséget én vállalom! :D
Ehhez szeretnék kizárólag 4 darab dupla dugalj-os csatlakozót felrakni, de jobb ötleteket meghallgatom szívesen.
A kérdés, milyen színű legyen? Tudtok ajánlani? Pénz nem számít!
-Az fal vasbetonból van, sajnos a lyukak fixek, így vannak.
-Sajnos szakbarbár rakta fel a piros csempét, így a fűtéscső közeli lyuk átlagosnál nagyobb. :O

Előre köszönöm a válaszaitokat!


Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#83030) macilaci78 válasza marositech (#83029) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Vagy fehéret tegyél fel, vagy pirosat. Piros nem biztos, hogy lesz, egy maradék csempével és a konnektor burkolatával keresel valami modellezőt, aki átfesti neked.

Sajnos nincs belőle dupla, de a Livolo fehér, vagy fekete üveg konnektora nagyon adja. :K

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#83031) pjen válasza marositech (#83029) üzenetére


pjen
félisten

Siemens Delta Miró,van piros üveg keret,sőt piros malac is.

(#83032) Flowtation válasza macilaci78 (#83028) üzenetére


Flowtation
őstag

Köszi a választ!
Pontosan úgy érted, hogy csináljak egy hurkot? Vagy esetleg elírtad?
Így:? bocs a "műszaki rajzért" :) hurok a fekete vonal, vagy esetleg a piros vonalas megoldásra gondoltál?

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#83033) macilaci78 válasza Flowtation (#83032) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Én úgy értem, hogy kösd sorba a két radiátort.
Kékkel bejelöltem, mely csőszakaszokra nincs szükség.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#83034) Flowtation válasza macilaci78 (#83033) üzenetére


Flowtation
őstag

Ok, így már értem. A rövid szakaszt a szárítónál csak elfelejtettem kitörölni. A mostani radiátor visszatérőt akkor pedig le kellene dugózni, azaz bal fent be, jobb alul pedig ki, igaz?

Mindenkitől kérdezném:

Gép földmunka bobcattel nagyságrendileg milyen árban van? Csak talajegyengetés (plusz járulékos munka, pl. föld elszállítás) kellene, a terület bruttó 840 m2.

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#83035) macilaci78 válasza Flowtation (#83034) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Hogy alul melyik oldal van dugózva és melyikből megy ki a cső, mindegy.

Viszont ami fontos, hogy az első radiátor szabályzószelepe szerint fog a második is működni. Tehát ha a törölközőszárítót akarod melegíteni, akkor az előtte lévő radiátor is meleg lesz.

Egy elegánsabb, kiforrottabb megoldás, ha az első radiátor szelepei elé teszel a két csőre T-idomot és párhuzamosan rakod fel a második radiátort. Így mindkettő egymástól függetlenül is szabályozható lesz. A szelepek menetesek, a T-idom is mehet menetesen, de helyet kér és vagy eltolod oldalra a meglévő radiátort (konzolt átfúrod pár centivel arrébb), vagy a csőből vágsz le, vágsz rá új menetet, vagy forrasztasz, roppantasz rá csatlakozót.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#83036) Flowtation válasza macilaci78 (#83035) üzenetére


Flowtation
őstag

No igen. Az egész abból indult ki, hogy apámék radiátorokat készítenek, többek közt törölköző szárítót is. Mivel van nekik kimaradt db, azt én elhozhatom, megúszva ezzel a legnagyobb kiadást. Viszont a legegyszerűbb alkalmazást is szeretném, pusztán azért, hogy legyen hova tenni a vizes cuccot, ne ajtókra, plusz szárítóra, a fülem mögé kelljen rakni. Gondoltam fűtőbetétre is, de nincs a közelben villany, meg a kompatibilitás se biztos. Ezért az ötlet, hogy sorolnám. A radiátor egyébként az egyik legmelegebb, mivel annak az előremenője gyak. a kazán után ágazik ez a fő előremenőről, szóval ez a legmelegebb radiátor. Alul így is félig fojtva van, de ebben a formában is fűt rendesen. Köszi azért a tippeket.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#83037) Alg


Alg
veterán

Sziasztok,

Egy RO szűrőt szeretnék beszerelni, lehetőleg állandóra de úgy hogy kb heti egyszer lenne 20-30l víz áteresztve rajta (akváriumhoz, illetve kávéfőzőbe). 3/4-es műanyag csatlakozója van.

Mi lenne a legegyszerűbb módszer?
Albérletben vagyunk így a lehető legkisebb beavatkozással megoldható lenne jó (mosógép töltővezetéket megosztani valahogy?)

Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#83038) hódmaci


hódmaci
senior tag

Sziasztok!

Toldottam a lakáshoz és most jutottam el ahhoz a részhez, hogy szigetelni kellene a gerendák közt.
Mit ajánlanátok erre a célra, és milyen vastagon?

Szerkezetileg igy néz ki lentről felfelé:
Gipszkarton--> lécezés (gipszkarton tartó szerkezet)--> fólia -->gerenda

Üveggyapot vagy kőzetgyapot között variálok. A szigetelés a gerendák közé menne.
Felülről egyenlőre nem fedném majd csak később széldeszkával vagy vastagabb OSB lapokkal.

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#83039) marositech válasza macilaci78 (#83030) üzenetére


marositech
senior tag

Ez nagyon jó ötlet! Nem gondoltam volna ilyesmire.
De kérdés az átfestés mennyire strapabíró?
Nem lesz kopás a be-ki dugástól?

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#83040) ctrlaltdel13 válasza hódmaci (#83038) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Én az üveggyapotról lebeszélnélek.
Kőzetgyapot nem esik össze.
Sajnos ahogy írtad,csináltad ahhoz a kifújásos szigetelés nem fasza,pedig az a tuti.

(#83041) hódmaci válasza ctrlaltdel13 (#83040) üzenetére


hódmaci
senior tag

Köszönöm.
Azon belül melyik?
Mert van annyi féle fajta van hogy.............
pl. itt

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#83042) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

Picit off lesz,de le kell írnom...Az Indexen a tetős topikban már írtam,de mivel itt sokszor segítettek már nekem talán most is tudtok.
Ma kezdtük volna a tetőfelújítást.Házunk mögött még van 50-60 cm ami a miénk.
Múlthéten lebeszéltük a hátsó szomszéddal,hogy ez lesz és számítson rá.Ma reggel megérkezett az ács brigád és kezdték a kipakolást ,hátul az állást tették le éppen amikor rájuk tört a szomszéd,hogy 20 cm-et átlóg az állás az ő portájára és azonnal fejezzék be.Mire oda értem már fenyegette őket,majd utána engemet is testileg akart bántalmazni szinte.
Az ácsok vezetője akkor ért oda és egyből mondta ő ezt így nem csinálja.Fogták magukat és összepakoltak 10 perc alatt mindent és elmentek.Mondta ő nem kockáztatja saját és munkásai testi épségét.
Most itt áll az anyag és egyszerűen nem is tudom hol találok embert aki így feltenné.Cserepeslemez az anyag.Itt van a faanyag is minden.
Mire kiért a jegyző és a szomszéd is csillapodott már és engedte volna a munkát ,ha van leterítve fólia a tetősök már úton voltak haza.Hívtam őket,de azt mondták soha ne keressem őket többet...
Ez van itt.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#83043) hódmaci válasza Orlin (#83042) üzenetére


hódmaci
senior tag

Jaj
Nem lennék a szomszédod helyében."Tudja egyáltalán hogy a szomszédjával veszett össze??"
A kitolás oda vissza játszat, abból meg nagyon csúnya vég lehet. :U
Nem is tudnám mi a helyes ilyen helyzetben. :F

[ Szerkesztve ]

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#83044) kunberci válasza hódmaci (#83041) üzenetére


kunberci
aktív tag

Nekem semmi bajom nincs az üveggyapottal. Isover domo-t használtam. Egy a lényeg, hogy nem szabad letaposni, külön járófelületet kell kialakítani, ha használni akarod a padlást. Én 40-50 cm vastagon tettem, és a átkötő gerendák tetejére padló borítást tettem.
1.
2.
3.
Jó szar meló volt, de egyszer kell megcsinálni.

[ Szerkesztve ]

(#83045) ctrlaltdel13 válasza hódmaci (#83041) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Rockwool steprock, én azt tenném.
De tehetsz más gyártóét is,ugyanabból bazaltból égetik.

(#83046) ctrlaltdel13 válasza kunberci (#83044) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Remélem a párazárás alulról jó, ha nem megnézném a mostani állapotát.

(#83047) canniball válasza runner 125 (#83012) üzenetére


canniball
nagyúr

"Emlékeim szerint olyan 4500ft métere, levágva, sarokösszefogókkal, csavarokkal együtt."
Azt hittem kompletten rendelted, ezek szerint a tükröt külön vágattad bele?

"Nézd, az teljesen egyértelmű és mindig is igaz lesz, h egy fényes felületen (pláne világos - fehér, krém, stb.) a használati nyomok kevésbé látszódnak meg..."
Hogy őszinte legyek ez nekem eddig nem volt meg. :B

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#83048) canniball válasza runner 125 (#83012) üzenetére


canniball
nagyúr

A hsz. fele eltűnt az éterben...

"De h a kérdésedre is válaszoljak, a matt barna egyértelműen kényes, tenyérnyom nyilván látszik rajta ha úgy esik rá a fény, az alsó mogyoró színű ilyen tekintetben már jobb. A megszáradt vízcseppet bizonyos szögből megmutatja, de ezenkívül más negatívumot nem tapasztaltunk. ... A világos krém rész viszont ilyen téren baromi jó a Lana-ban. Ezen semmi nem látszik meg."
Mi a sötét barnát csak dekorációs céllal használnánk, alapvetően a mogyoró és a világos között billeg a mérleg nyelve. Így megnyugtattál, köszi az infót!

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#83050) YAS-dude válasza #69059072 (#83049) üzenetére


YAS-dude
őstag

A beépíthetőkhöz adnak egy rozsdamentes fém lapot amit a pult aljára kell csavarozni, pont emiatt.
A szabadonálló ugye szabadon áll, tehát miért adnának hozzá ilyet...

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.