Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#39001) canniball válasza Mercutio_ (#38999) üzenetére


canniball
nagyúr

Úgy emlékeztem az is szolgáltatói hatáskör, de akkor nem szóltam. :R

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#39002) Pikkolo^^ válasza vwpolopg (#38995) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Gyártásáról számított 8 évig hiteles. A gyártási év a szériaszám része.

(#39003) Mercutio_ válasza canniball (#39001) üzenetére


Mercutio_
félisten

Volt róla szó, hogy módosítják a rendeletet a rezsicsökkentés részeként, hogy neja zembereg...., de ez még választások előtt volt, azóta nem hallottam ebben a témában előrelépésről.

coolboy: Az általában azért jó, mert jattol a kivitelezést végző cég a KK-nak :D egy helyre kell csak kivonulnia, egyszerre tudja a papirmunkát intézni, stb a ház szempontjából meg 1 dátumot kell fejben tartani (bár nem tudom mi van adás -vételt követően, csak átírják, újra hitelesítik /plombálják, érvényesség változatlan vagy meghosszabbodik?)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#39004) DeFranco válasza Mercutio_ (#39003) üzenetére


DeFranco
nagyúr

érvényesség változatlan csak a nevet írják át a nyilvántartásban plombát nem cserélnek

(#39005) Mercutio_ válasza DeFranco (#39004) üzenetére


Mercutio_
félisten

Hm, akkor a plomba csere az a villanyóra lesz.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#39006) DeFranco válasza Mercutio_ (#39005) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nálunk semmilyen plombát nem cseréltek. volt amit azt hiszem kijöttek megnézni de nem cseréltek semmit.

(#39007) albiosz válasza DeFranco (#39006) üzenetére


albiosz
őstag

Tavaly április körül nálunk se. ELMŰ jött ki megnézni az órát, a többi szolgáltató nem.

(#39008) code1005


code1005
senior tag

Sziasztok, valaki mondjon már egy normális vezeték nélküli kapucsengőt ami nem végzi két nap után a kukába. Nincs nagy távolság (< 20m) de van vagy 3 fal (tégla) Ezt néztem ki [link] de ha valaki tud olcsóbban jobbat akkor ne kíméljen.

Köszi!

plata o plomo

(#39009) philoxenia válasza code1005 (#39008) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

És ez nem is olcsójános cég...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#39010) föccer válasza code1005 (#39008) üzenetére


föccer
nagyúr

Ilyenekkel nekem még nem volt jó tapasztalatom. :(

üdv,f öccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#39011) CoolBoy323 válasza föccer (#39010) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

A 433MHz miatt kb mind szar ahol egy szar.
Ezen a frekin k.rva sokminden kommunikal
A 866 se lesz jobb, mint felharmonikusok...

[ Szerkesztve ]

(#39012) code1005 válasza philoxenia (#39009) üzenetére


code1005
senior tag

Hát a olcsóbb Conrad/Somogyi kategória nekem már megbukott, kidobtam hármat ezekből. De van itt néhány 868MHz-es aminek jobb a hatótávolsága. Köszi! :)

plata o plomo

(#39013) code1005 válasza CoolBoy323 (#39011) üzenetére


code1005
senior tag

Csak van valami megoldás, kivezetékelni csúnya lenne...

plata o plomo

(#39014) CoolBoy323 válasza code1005 (#39013) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Ezert vannak festok :))

(#39015) code1005 válasza CoolBoy323 (#39014) üzenetére


code1005
senior tag

Nekem festhetné a levegőbe lógó vezetéket. A ház és a kapu között van egy kis távolság.

plata o plomo

(#39016) Met válasza code1005 (#39015) üzenetére


Met
Topikgazda

Miért nem viszed a vezetéket a földben?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#39017) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#39018) code1005 válasza philoxenia (#39017) üzenetére


code1005
senior tag

Az ötlet jó, csak nem kapható, vagy ha igen akkor horror áron.

plata o plomo

(#39019) code1005 válasza Met (#39016) üzenetére


code1005
senior tag

3m betont kell feltörni, ha meg csak rajta akkor tuti kiszúrja a kutya és széttépi :)

plata o plomo

(#39020) Met válasza code1005 (#39019) üzenetére


Met
Topikgazda

Egybefüggő beton felület? Semmi rés vagy valami fél centis hasadék amibe be lehet tuszkolni a vezetéket?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#39021) CoolBoy323 válasza code1005 (#39018) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Van foldbe valo gégecső, es betonba valo is.

De probalkozhatsz valami jobb markaju, minosegu wirelessel, hatha bejon...

(#39022) code1005 válasza Met (#39020) üzenetére


code1005
senior tag

bizony, egyben minden :(

plata o plomo

(#39023) code1005 válasza CoolBoy323 (#39021) üzenetére


code1005
senior tag

Ez a Grothe Mistral 300M lesz kipróbálva, aztán ha ez se akkor kiteszek egy kolompot.

plata o plomo

(#39024) CoolBoy323 válasza code1005 (#39023) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Vedd neten, es elallhatsz a vasarlastol ha szar

(#39025) vwpolopg


vwpolopg
őstag

Köszönöm a vízórás segítséget mindenkinek!

Még egy kérdésem lenne, tudtok ajánlani valami olyan oldószert amivel az ezeréves odaszáradt (feltehetőleg zománc)festék pöttyöket, csíkokat stb. el tudnám tüntetni fémről? Anno maszkolatlanul festettek sokmindent és az én szemem bántja sok ilyen apróság. A sima háztartási hígítót kiröhögték a pöttyök...

(#39026) Winner_hun válasza vwpolopg (#39025) üzenetére


Winner_hun
félisten

Acetonnal próbáld meg.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#39027) pjen válasza vwpolopg (#39025) üzenetére


pjen
félisten

Kromofág?Vigyázz ne menjen bőrre.

(#39028) Met válasza vwpolopg (#39025) üzenetére


Met
Topikgazda

Penge?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#39029) Mercutio_ válasza vwpolopg (#39025) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ha már vízóra és tippek: Bemattúlt a műanyag burkolat a számok előtt, alig látni, lehet ezen segíteni, vagy bármivel csak ronthatok?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#39030) Rivaul válasza Mercutio_ (#39029) üzenetére


Rivaul
addikt

Sztem ugyan az mint az autó lámpa polírozás. Vizesen 800-1200-2000-es papírral felcsiszolod és utána adsz neki egy kis polír pasztát. Olyan lesz mint az új.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#39031) vwpolopg válasza Winner_hun (#39026) üzenetére


vwpolopg
őstag

Ahogy látom 100ml ami nekem kipróbálni elég lenne, leginkább műkörmös webshopokban találtam, az jó lesz? :D Gyógyszertárban nem kapható esetleg? Vagy bemegyek egy festékszaküzletbe és ott kapok ilyen kis kiszerelést?

(#39027) pjen: Egy próbát megérhet, azt tudok szerezni egyik ismerősömtől, köszi!

(#39028) Met: Próbáltam, de nem sikerült vele karcok nélkül, így inkább nem próbálkoztam tovább.

(#39032) Winner_hun válasza vwpolopg (#39031) üzenetére


Winner_hun
félisten

Festéküzletben van de vigyázni kell mert nekem egyszer 3xxx Ft/literért akartak adni, azt inkább nem vettem meg. Másik boltban néztek rám hogy mekkora tisztaságú lehetett az, 4-500 Ft/literért kaptam ott. Van ahol kimérve is adnak.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#39033) Retro DJ válasza Rivaul (#39030) üzenetére


Retro DJ
aktív tag

Csak nem sokáig. Ha utána nem lakkozod le, pár hónap után csúnyább lesz mint volt... :(

Retro

(#39034) Rivaul válasza Retro DJ (#39033) üzenetére


Rivaul
addikt

Van több szer amit tehetsz rá. Le is lehet fóliázni akár, meg miegymás.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#39035) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Heyho mindenkinek!
Érdeklődnék hogy milyen fűtést ajánlanátok egy 53 négyzetméteres lakás fűtésére. Igazából spórolás lenne a fő cél ugyanis jelenleg gáz fűtés van ami irtózatosan drága.
A lakás nem az enyém, csak megkértek hogy érdeklődjek.
Valami olyasmi lenne a kérdés hogy van-e olyan fűtőtest amit lehetne akár árammal is használni és olcsóbb mint a gáz?
Köszi előre is! :R

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#39036) Retro DJ válasza Sirandrish (#39035) üzenetére


Retro DJ
aktív tag

Hőszigetelés, hőszigetelés, Amikor már ez a maximumon van, akkor már majdnem hogy mindegy, hogy mivel történik a fűtés. Jellemzően az árammal drágább a fűtés mint gázzal. Gázzal drágább, mint vegyes tüzeléssel... stb.

Retro

(#39037) ngabor2 válasza Sirandrish (#39035) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Nem a fűtés a lényeg, hanem a szigetelés. Hiába fűt sokat, ha a falon kimegy a meleg. Ha meg az megvan, akkor a gáz, vagy a hőszivattyús klíma is olcsóbb lesz.

(#39038) Rivaul válasza Sirandrish (#39035) üzenetére


Rivaul
addikt

Az elektromos fűtés mindig drágább. Ha nem, akkor meg annyiba kerülne a váltás hogy gazdasági totálkár. Ahogy előttem is mondták, a szigetelés irányába kéne gondolkodni.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#39039) Sirandrish válasza ngabor2 (#39037) üzenetére


Sirandrish
legenda

& Retro DJ & Rivaul Ahha..köszi az infót.Nem kicsit hasznos tanács :)
És milyen szigetelés javallott téglaépítésű lakáshoz?

Illetve gondolom az nem normális hogy 20K körül fizet havonta úgy hogy effektíve 18fok van a lakásban..

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#39040) Met válasza Sirandrish (#39039) üzenetére


Met
Topikgazda

Kívülről lehet falat szigetelni? Nyilászárók milyenek?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#39041) Sirandrish válasza Met (#39040) üzenetére


Sirandrish
legenda

Hát 3 fal néz az "utcára" 1 a folyosóra..gondolom akkor azt a 3-at lehet szigetelni.
És persze régi fa nyílászárók vannak.

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#39042) Rivaul válasza Sirandrish (#39041) üzenetére


Rivaul
addikt

Ha társasház akkor kívülről nem szigetelnek az fix. Belülről kell pl Austrotherm lapokat feltenni (az külső falakra). A nyílászárókat szigetelővel körbehúzni és szivacs rudat betenni az ablakba.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#39043) Met válasza Sirandrish (#39041) üzenetére


Met
Topikgazda

Ha társasház akkor nem lehet csak úgy leszigetelni a falat kívülről.
A falra nikecell vagy kőzetgyapot (utóbbi azt hiszem drágább)
régi fa nyílászárók Ha a keret jó állapotban van (nincs szétrohadva, megvetemedve) és jól zár akkor lehet elég csak az üveget cserélni benne 2-3 rétegűre, vagy az egészet cserélni műanyagra vagy fára.

Milyen fűtés van amúgy ott?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#39044) DeFranco válasza Sirandrish (#39041) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ez a lakás ez valóban tégla vagy csak rá van mondva hogy "tégla" és közben salakbeton (lásd még pre-panel 4 emeletesek, ahol a főfalak beton a közfalak tégla)?

beton falat én nagyon meggondolnám belülről szigetelni. a belső szigeteléssel elzárod a fal anyagát a hőtől (ez a célod) így az nem kap utánpótlást a külső hideget ellensúlyozandó. ez pedig azért baj, mert a beton így szó szerint szétfagy a fal ami statikai problémákat is okozhat. téglánál nem tudom mi van.

másrészt így a harmatpont a szigetelés és a fal közé kerül, itt csapódik ki a nedvesség, ami egyrészt masszív penészt okoz, ami előbb-utóbb a lakásban is megjelenik, másrészt megint csak a beton tulajdonságai miatt veszélyes, ugyanis ennek a fajta betonnak egyetlen ellensége van, még pedig a víz.

szóval jobb esetben pár év múlva szedhetitek le, rosszabb esetben hosszabb távon rárogyhat az egész ház.

(#39045) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Hu hát sajna én nem értek hozzá és rég is jártam ott, de EZ a lakás ha minden igaz pont olyan. Mint látjátok van ablak gazdagon..
Eszerint Gáz (konvektor) a fűtés pontos tipusa, és tégla a ház.
Hja és igen..társasház.
Annyi hogy mintha itt már új ablakok lennének. Azok állapotát sajna nem tudom megmondani pontosan.

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#39046) Met válasza Sirandrish (#39045) üzenetére


Met
Topikgazda

Akkor a külső szigetelés kilőve.
Az nem lehet hogy kevés oda az a konvektor?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#39047) Sirandrish válasza Met (#39046) üzenetére


Sirandrish
legenda

Hát ezt én sajnos nem tudom.
Ahogy mondtátok a szigetelést, egyből az jutott eszembe hogy ennyi ablaknál vajon hány helyen szökhet a meleg.

Ha minden igaz 7 darab 180-200x100as (kb) ablak van, plusz egy erkélyajtó.

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#39048) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

A konvektor talán a legpazarlóbb gázfűtés....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#39049) föccer válasza philoxenia (#39048) üzenetére


föccer
nagyúr

Ezt így nem minden esetben merném kijelenteni. Alapvetően minél kisebb légköbmétert kell kifűtened, annál gazdaságosabbá válik a központi gázcirkóhoz viszonyítva.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#39050) szabjan válasza föccer (#39049) üzenetére


szabjan
tag

Ez még úgy stimmel is valahogy. De az a minél kisebb akkor kb 10 nm. ;-)
Ha már szükség van 6-7 kW fűtés teljesítményre, akkor egy kondenzációs cirkó akár 2-3 nagyobb radiátorral is odaveri a konvektorokat. Ha meg padlófűtés és 4,30 belmagasság, akkor meg csak töredéke a díj.
/ és csak zárójelben jegyzem meg a konvektorok folyamatos igénytelenedését. Lassan a használhatatlan kategóriát ütik meg az új példányok.../

a vizesember

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.