Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#135001) z0d1@Ku$


z0d1@Ku$
senior tag

Felőlem kecskebőrrel is lehet... :U ha nekem ilyen lenne, én kivágnám az egész küszöböt ahogy van és megfelelő méretűvel helyettesíteném.

(#135002) KD6-3.7 válasza Inhouse (#135000) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Cigicsikkel!

ezen felnevettem! Ropival :DDD

(#135003) macilaci78 válasza Flowtation (#134995) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Tömör tölgyfa küszöböt csináltatnák, a szintkülönbségnél 1 centivel vastagabb anyagból. Az alják kifalcolni, hogy az ott lévő vakküszöb csak megtámassza, de ne tartsa el és leragasztanám.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#135004) Z_A_P válasza Exodion (#134988) üzenetére


Z_A_P
addikt

"Nalam habito es glassroc x-bol van a furdo/wc mennyezete."

Miért? Jobbak mint a zöld gipszkarton?

OK

(#135005) z0d1@Ku$


z0d1@Ku$
senior tag

Lamináltat mivel érdemes felmosni, hogy ne legyen felmosás után olyan, mintha még mindig koszos lenne?
Valami spéci felmosórongy kéne hozzá? :F (nyilván rendesen kicsavart felmosóval mosnék fel, nem úgy hogy álljon rajta a víz)

(#135006) Z_A_P válasza Z_A_P (#135004) üzenetére


Z_A_P
addikt

Amúgy a gipszkartont magát (impregnált) glettelés előtt, illetve a glettet festés előtt, érdemes alapozni?

OK

(#135007) Met válasza Z_A_P (#135006) üzenetére


Met
Topikgazda

Glettelés, csiszolás után az egész felületet.
Úgy lesz egységes.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#135008) Exodion válasza Z_A_P (#135004) üzenetére


Exodion
aktív tag

A zold egy normal gipszkarton. Konnyu, puha, serulekeny.
Egy furdoszobaban van para, nekem gozfunkcios hidromasszazs zuhanykabinom van ugyhogy eleg paras is tud lenni. Az impregnalt karton kb 80%-ig birja a parat, de zuhanyzoba/nagyobb paraval terhelt furdobe a rigips nem ajanlja (ezzel direkt megkerestem oket hogy mit ajanlanak). A Glassroc-X egy kulterre vagy kimondottan magasabb paratartalommal terhelt zuhanyzoba furdobe szant epitolemez, ami viz es peneszallo. Viszont valami eszmeletlen draga (3tabla 53eFt volt a gulyas tuzepnel anno).

A habito 90%-ig paraallo es emelt szilardsagu. Ebbe van valam szerelve az elszivo ventilator.

(#135009) Z_A_P válasza Exodion (#135008) üzenetére


Z_A_P
addikt

Ertem, koszi. Most nem tunik annyira draganak a Glassroc-X, 12e/tabla, pl: [link]
A habito hydro 90%-ig paraallo. A "sima" zold 80%.
Nalam a falon oldalt lesz paraelszivo, de csodat az sem csinal.

@Met
Koszi. Akkor a gipszkartont rogton lehet telibe glettelni, es a festes elott kell csak alapozni.
:R

[ Szerkesztve ]

OK

(#135010) Z_A_P válasza Exodion (#134988) üzenetére


Z_A_P
addikt

Falra korbe UD profil (UD profilba belecsuszik a CD).

Mennyire kell szorosnak lenni a CD-nek? Tehat jol szoruljon meg a 2 UD kozott, vagy inkabb legyen egy kis helye mozogni elore/hatra? :R

OK

(#135011) Met válasza Z_A_P (#135009) üzenetére


Met
Topikgazda

Én a gipszkartont nem glettelném telibe, csak az illesztéseknél illetve a csavarfejeket eltüntetni :K

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#135012) arcsin


arcsin
senior tag

Sziasztok! Még anyaggyűjtésben vagyok, de ezt a fajta falipanelt( filceshátú) OBIban is kapható(link)mivel érdemes felragasztani? Illetve van e valami tanács, mivel újonnan épített gipszkartonfalra szeretnénk feltenni. Egy réteg glett + festésre fellehet már tenni? Kell várni a feltevés előtt? Illetve még annyi hogy 2m 60cm a belmagasság, a maradék 20cm-re padló szegélyt tudok tenni meg még mit? Vagy jól levágható a maradék 20cm-re egy külön panelből?

(#135013) Ispy válasza arcsin (#135012) üzenetére


Ispy
veterán

Én soudal t-rex-el raktam fel a fali panelokat, igaz én nem a falra, hanem osbre, mert ez csak ilyen falvédőnek van és nem akaratam direktbe a falra rakni, de a boltban ezt ajánlották.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#135014) Z_A_P válasza Met (#135011) üzenetére


Z_A_P
addikt

Hmm, tehát a legtöbb helyen magát a gipszkartont festenéd rögtön diszperzittel (alapozás után)?

OK

(#135015) Ispy válasza Z_A_P (#135014) üzenetére


Ispy
veterán

Szerintem nálunk is így csinálták, az illesztéseket glettelték, hálózták, a csavarokat glettelték és így festették le.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#135016) Met válasza Z_A_P (#135014) üzenetére


Met
Topikgazda

Igen.
Minek szívatnád magad az amúgy sima felület glettelésével, csiszolgatásával?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#135017) Z_A_P válasza Met (#135016) üzenetére


Z_A_P
addikt

+Ispy: Ez de jó hír :) :R

OK

(#135018) Exodion válasza Z_A_P (#135009) üzenetére


Exodion
aktív tag

2cm -el rövidebbre vágtam mint kell, így 1-1cm hézag marad az UD profiloknál.

@Met: hát én telibe húztam széria glettel :DDD .

(#135019) razorbenke92 válasza Z_A_P (#135017) üzenetére

Amennyi kartonos építést én láttam, mindenütt ennyit csináltak.

Amcsiknál látom, hogy telibe húzzák a már felépített GK falat. Ahogy olvastam, tűzállóságot igyekeznek növelni.
Illetve náluk nagy hagyománya van a tapézázásnak, és ha direktben a gk-ra tapétázol, akkor eltávolítás közben könnyen megsérülhet a gk papírbevonata. Ha viszont előtte telibe van glettelve, akkor a glett réteg sérül először.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#135020) Z_A_P válasza Z_A_P (#135017) üzenetére


Z_A_P
addikt

Beszéltem rigips-es emberrel, azt mondja ha telibe van glettelve az jó a vízállóság miatt :F

OK

(#135021) KD6-3.7 válasza z0d1@Ku$ (#135005) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Ez engem is érdekel! Én minimál vizes Vileda felmosóval próbáltam, de nekem csíkos maradt a rohadék…

(#135022) z0d1@Ku$ válasza KD6-3.7 (#135021) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Nekünk is viledás van. Az a forgófejes típusú. Nem tudom mivel lehetne normálisan karbantartani a padlót.
Lehet hogy holnap megpróbálok ecetes vízzel felmosni, fene tudja.. :F :U

[ Szerkesztve ]

(#135023) csababarca válasza Z_A_P (#135020) üzenetére


csababarca
őstag

Nálam telibe glettelték a plafont is múlthéten.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#135024) YAS-dude válasza Met (#135016) üzenetére


YAS-dude
őstag

Hogy homogén anyagú és textúrájú felületet kapj?

(#135025) Stylewars_kp válasza z0d1@Ku$ (#135022) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Vileda ultramax: [link]

Padló burkolás után sokat szívtunk a fátyolos felülettel. 3 felmosás ezzel és szépen felszedte. De szerintem bármilyen flat mop megfelelő lehet.

(#135026) Stylewars_kp válasza csababarca (#135023) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Itt van hozzá a szakzsargon is: [link] Fürdőkbe Q3 minőséget kértem, többi helységbe Q2. Festő szerint javítja a párazáró képességét az egyébként is impregnált kartonnak. Nem tudom megítélni, de kicsi volt a felár így úgy voltam vele, hogy csinálja. Felület is szebb lett hiába egyenes a karton.

[ Szerkesztve ]

(#135027) z0d1@Ku$ válasza Stylewars_kp (#135025) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Hát azért nem fogok még egyszer több tízezret kiadni, hogy fel tudjam mosni néha napján a lamináltat.
Most nézem, ugyanez van nekünk is, csak a forgó fejes.
Megpróbálom ecettel, hátha. Annyira nagyon nem vészes, csak ha telibe süti a nap, ami a mostani időjárásnál még nem gyakori. Majd meglátjuk, de azért köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#135028) Z_A_P válasza z0d1@Ku$ (#135027) üzenetére


Z_A_P
addikt

Ecet (vagy akarmilyen sav) nem biztos jot tesz a laminaltnak...

OK

(#135029) Dorian válasza Z_A_P (#135020) üzenetére


Dorian
félisten

Jól mondta

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#135030) KD6-3.7 válasza Stylewars_kp (#135025) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Ugyan ez van. Inkább arra lennék kíváncsi mit raksz a vízbe, hogyan nem lesz csíkos, foltos?

(#135031) 6030D


6030D
Ármester

Azért megírhatja mindenki azt is, milyen lap van neki lerakva. Egy sötét lapon több minden meg fog látszani, mint egy világoson. Most fekete járólapunk van, felmosás után mindig csíkos.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#135032) Stylewars_kp válasza KD6-3.7 (#135030) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Sofix. Van kőre és laminált padlóhoz is. Saját tapasztalat alapján flat mop+sofix bevált.

(#135033) z0d1@Ku$ válasza 6030D (#135031) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Nem járólap, hanem laminál. Nekünk ez van mindenhol, ahol nem járólap van: [link]
Egyébként a járólap pl soha nem marad csíkos ugyanazzal a felmosóval.

(#135034) Stylewars_kp válasza razorbenke92 (#135019) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Van ám tűzgátló gk is.

(#135035) KD6-3.7 válasza 6030D (#135031) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Se nem sötét, se nem világos. Csak ha úgy esik a fény látom a csíkokat, foltokat. Kipróbálom a Sofix-ot.

(#135036) #14787072


#14787072
törölt tag

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni padlóburkolás kapcsán:

Pár hónapja lett társasházi lakásunkban kicserélve a padlburkolat a szobákban (nincs padlófűtés). Ennek során a beton csiszolva, szintezve lett, utána ment rá az aljzatkiegyenlítő, majd párazáró fólia, utána lépészajcsökkentő XPS alátét (3 mm) és végül a 8 mm-es laminált padló (középkategória).

Minden szép, minden jó, de egy ideje észrevettem, hogy rálépve a padló bizonyos pontjaira, "recseg", "ropog" a talpam alatt. Nem durván, de hallható. A padló nem mozog. Gondolom, az illesztések adják a hangot, ahogy összeérnek a nyomásra (klikk-rendszer, úsztatott lerakással).

A kérdésem: valami kimaradt a burkolás során vagy ez ilyen, fogadjam el? :F

(#135037) Z_A_P válasza Exodion (#134988) üzenetére


Z_A_P
addikt

Errol jut eszembe, almennyezet: az UD profilt korbe kell a 4 falra rakni, es ebbe csuszik bele a CD, de ugye csak 2-be, elol/hatul. Node, sem a gipszkartont, sem a CD profilt nem szabad az UD-ba furni. Tehat a 2 szelso (CD-kkel parhuzamos UD profiloknak) mi szerepe van? Mert igy max disznek jok. :F

OK

(#135038) tothjozsi96 válasza Z_A_P (#135037) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Őőő… ez komoly kérdés?

(#135039) aujjobba


aujjobba
addikt

Négyéves házban idén elég erősen megjelent a penész a koszorú mentén, de már a közbelső falakon is a legfelső 20-30 centis sávban.
Felmentem a padlásra körülnézni, gipszkarton mennyezet van egyébként, rajta fólia majd két réteg gyapot.
Nade, a tégla csupaszon van mindenütt, nekem úgy tűnik szándékosan, és a koszorúra sincs gyapot téve.

Ez lehet a probléma? Hőhidas így a koszorú és a falak teteje?
Veszek rá gyapotot befedem ha kell, csak nem értem miért lettek ezek direkt kihagyva.

Koszorú:



(#135040) KD6-3.7 válasza #14787072 (#135036) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Témáztunk erről nem régen, kb. ugyan ez a helyzet nálunk is. Egy idô után elkezdett recsegni. Megoldás 0, el kell fogadni. Pedig szerintem mindent megtettünk annak érdekében, hogy elkerüljük a recsegést.

(#135041) ctrlaltdel13 válasza Z_A_P (#135037) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Ott ahol ezt olvastad, miként rögzítik a kartont?🤔
Vagy egy függesztett homlokfelületű dobozolásnál mihez fogatnak???🤔

(#135042) pjen válasza aujjobba (#135039) üzenetére


pjen
félisten

Azért penészedik mert sok a pára. Szellőztetni kell és fűteni. Nem véletlen írták szakemberek, hogy rengeteg lesz a penészes lakás. Akárhogy szigetelsz leghidegebb rész mindíg lesz ahol lecsapódik a pára és jön a penész. Egy pára mentesítő gép lehetne még megoldás, hővissza nyerőy szellőző, de a legolcsóbb a fűtés és szellőztetés.

(#135043) pjen válasza #14787072 (#135036) üzenetére


pjen
félisten

Az XPS t el kellett volna felejteni.

(#135044) #14787072 válasza pjen (#135043) üzenetére


#14787072
törölt tag

Miért? Nem ad elég alátámasztást? Laikusként kérdezem.
A parkettásboltban ajánlották és a burkoló sem szólt, hogy ne ez legyen.

KD6-3.7: köszönöm szépen, akkor más is szív ezzel. :W

(#135045) aujjobba válasza pjen (#135042) üzenetére


aujjobba
addikt

Naponta 2x mindent egybenyitva szellőzünk 2-3 percet, nappal fix 21.5 Celsius van éjjel 21.
A gép azért problémás, mert az emelet összes helyiségében előjött a probléma, kivéve egészen komikus módon a fürdőt.
Ez négy kis szoba, egy folyosó meg egy gardrób helyiség.

Akkor a padláson nem érdemes semmit tenni?

(#135046) razorbenke92 válasza Stylewars_kp (#135034) üzenetére

Ne is mondd, szép emlék marad, mire mindet felcibáltam a tetőtérbe.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#135047) Ispy válasza aujjobba (#135039) üzenetére


Ispy
veterán

Pár hete cseréltem a hővisszanyerős szellőztetőbe szűrőket, de szarul raktam be és leesett a teljesítménye nagyon. Erre akkor jöttem rá, amikor a fürdőben a fal itt-ott elkezdett penészedni, pedig 4 év alatt ilyen még nem volt. Lefújtam penészőlővel, elmúlt, kijavítottam a hibát a szellőztetőbe, azóta sincs penész sehol. Az ikerszomszéd 4 éve szív a penésszel mindenhol, 15cm szigetelés, 30-as tégla, műanyag nyilászárók, nem tud hová menni a pára.

Ha nem ott fog ahol most, akkor majd máshol, de lehet majd másoknak van ötlete.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#135048) pjen válasza aujjobba (#135045) üzenetére


pjen
félisten

Ha kétszer szellőztettek akkor 20, de inkább 30 percet kéne. Két perc az pont semmi. Én reggel kinyitok mindent beindítok legalább 3 klímát fűteni, hogy mozogjon a levegő. A tetőtérben a ferde ablak szellőző mindíg nyitva, és délután is szellőztetünk felmosás után min fél órát.

[ Szerkesztve ]

(#135049) Ispy válasza pjen (#135048) üzenetére


Ispy
veterán

Nekünk a fürdő ablak nyitva volt folyamatosan 2 hétig, akkor is jött a penész.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#135050) pjen válasza #14787072 (#135044) üzenetére


pjen
félisten

Látod, hogy nem. Egy sima betonon biztos nem recsegne. Én felszedném és XPS nélkül raknám le.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.