Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#8001) nyunyu válasza kisi (#7991) üzenetére


nyunyu
félisten

1)A három fő tartógerenda, 3750 hosszúak, 140x70 keresztmetszetű(Két darabból, mivel nem hiszem, hogy szárazban fogok ilyet találni...2"+1" ragasztva).
2)Alatta ragasztva, illetve csavarozással erősítve 100x40es, ami a keresztben menő tartógerendákat is tartaná.
3) a keresztben memő gerendák, 140x45, Kb. 970 hosszúak.
4) a falhoz rögzítésre szolgáló tartóelem. Kb90x45 vastag. Mivel lábakra nincs lehetőség, így jó erősen a falba dűbelezve erre az elemre rögzítődne az egész.
esetleg a galéria sarkainál le tudok engedni a földre egy hasonló méretű elemet, de necces...

Szamoljunk csak:
1) 3x 0.07 x 0.14 x 3.75 = 0.1125 m3
2) 3 x 0.04 x 0.1 x 3.75 = 0.045 m2
3) 9 x 0.045 x 0.09 x 0.97 = 0.0353565 m3

Ez eddig majdnem 0.2 m3 fa, ez also hangon egy mazsa, plusz rajon a 4m2 hajopadlo, az ujabb 40-50kg.

Ez magatol nem fog a levegoben maradni, es akkor meg azt nem is szamoltuk, amit a galeriara akarsz rakni, meg ha fel kell menni, akkor a sajat sulyodat is add hozza, mint terheles...

Labak nelkul meg szamolj atlagosan fel meter erokart, aztan rajossz, hogy a "rogzitesre szolgalo tartoelem" edeskeves lesz oda.

a keresztben menő gerendák, 50 centinként lesznek, de igazából ötletem nincs, hogy hogyan rögzítsem azokat biztonságosan a hosszú tartógerendákhoz.

Lehet kapni mindenfele formaju (L, T, egyenes) es meretu lyukacsos acel lemezeket, amikkel masszivan ossze tudod csavarozni, de ez megint noveli a szerkezet sulyat jo par 10 kiloval...

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#8002) csemberlen válasza graffin (#7997) üzenetére


csemberlen
őstag

Lecserélhető, A, és B pontra kell kötni a régi vezetéket.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#8003) kisi


kisi
aktív tag

Elnézést, újfent pontatlanul fogalmaztam.
a tartóelem, ami tartaná az egész galériát, nem csak a hátsó falon van, hanem a két oldalfalon is végigfut., tehát a galériának mindhárom fallal érintkező oldala azokon támaszkodna.
Hasonló módon, mint ezen a képen.

Lehet, hogy nem kellene keresztben gerendázni, hanem mint a képen is látható, hosszára tenni csak gerendákat? Attól tartok, túl nagy az áthidalandó távolság ilyen hosszú gerendákhoz...
holnap teszek fel egy kézi skiccet, mert a paint nem igazán válik be ilyen célokra.

(#8004) runner 125


runner 125
nagyúr

Hi,

Keresek új/használt padlásfeljáró létárt, amolyan összecsukható / dobozába zárható félét. Aki esetleg tudna kérem jelezzen.

Köszi.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#8005) runner 125 válasza kisi (#8003) üzenetére


runner 125
nagyúr

Irány az asztalos topik, tele van szakikkal, tuti segítenek.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#8006) Hasaggymeg válasza gordonfreemN (#7992) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Eltérő elektrontöltésű fémek és bizonyos ionok oldatának, víz jelenlétében történő rövidzárlata=elektrokémiai korrózió.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#8007) gordonfreemN válasza Hasaggymeg (#8006) üzenetére


gordonfreemN
addikt

réz <->vas?

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#8008) philoxenia válasza kisi (#8003) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A hosszára gerendázás mindenképpen jobb ötlet, de nem csinálnám dübellel semmikép, ha nem véshetőek be a falba a gerendák, akkor acél tartóelemeket dübeleznék esetleg keresztbe....

olvasnivaló ez is [link]

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#8009) gordonfreemN válasza gordonfreemN (#8007) üzenetére


gordonfreemN
addikt

A réz és vas az ok?

Szereztem olyan lapradiátort, (vas), aminek nincsen felfogatófül a hátulján. Ezeket hogyan tudom felfogatni a falra? Ez gyárilag ezek szerint talpas?

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#8010) Met válasza gordonfreemN (#8009) üzenetére


Met
Topikgazda

Régebben konzolok voltak bevésve a falba és az tartotta a radiátort de ha van lába akkor a földön áll :)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#8011) gordonfreemN válasza Met (#8010) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Nem olyan régi ez a radiátor, íme
Talpat nem kaptam hozzá, viszont a felfogató fülek is hiányoznak róla. Úgy néz ki a hátulja, mint az eleje, semmi különbség...

Megoldható valahogy a fali felfüggesztése? :R

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#8012) Dluinet válasza gordonfreemN (#8011) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Ehhez talpak kellenek. A fali verziónak a hátulján vannak "fülek".

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#8013) gordonfreemN válasza Dluinet (#8012) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Nem tudom, hogy most nevessek, vagy sírjak...

Felfogatni szeretném, de talpra tenni egyszerübb.
Megoldani nem lehet ezt, hogy fali függesztéses legyen?

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#8014) Dluinet válasza gordonfreemN (#8013) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Talán úgy, mint ha egy mini speciális polctartót tennél a falra és arra állítanád a radiátort.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#8015) gordonfreemN válasza Dluinet (#8014) üzenetére


gordonfreemN
addikt

AHA! Kezd rajzolódni bennem... :R

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#8016) R. Bagoly válasza Hasaggymeg (#8006) üzenetére


R. Bagoly
csendes tag

Jaj! Elvileg igazad van és lehet, hogy szakmai ártalom, de pontosítanám a megfogalmazásodat:

Eltérő standard elektródpotenciálú fémeknél ha a negatívabb elektródpotenciálú fém (pl Fe, Zn, stb.) a pozitívabb elektródpotenciálú fém ionjait (pl Cu) tartalmazó oldatába merül, akkor a fém beoldódik, míg a másik fém ionjai kiválnak = elektrokémiai korrózió.

(#8017) R. Bagoly


R. Bagoly
csendes tag

Akkor én is kérdeznék valamit.

Bejárati ajtó beépítéséhez melyik fajta csavar a jobb?

A sima dübel nélküli önmetsző?
Vagy a fémdübeles? (Fischer) Ilyesmi, jobb képet nem találtam róla:

Melyik tart stabilabban? Elég régi a fal, nem tudom milyen téglából épült. De nem szeretném ajtó nélkül hagyni a lakást, amíg másik csavarokért rohangálok.

(#8018) Dluinet válasza R. Bagoly (#8017) üzenetére


Dluinet
nagyúr

A sima dübel nélküli önmetsző tokrögzítő csavar vált be nekem.
Befúrok, zenkelek, becsavarok.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#8019) acc200


acc200
tag

Sziasztok!

Nagyon örülök, hogy megtaláltam ezt a topicot.. A kérdésem lényege az az, hogy van-e olyan laminált padló ami bírja a padlófűtést? :U Nem rég lett megépítve a ház és belülről le kéne burkolni ugye a szobákat meg mindent és azért 1 laminált padló mégis csak szebb lenne mint valami járólap.:)

Köszi előre is!

Üdv!

(#8020) R. Bagoly válasza Dluinet (#8018) üzenetére


R. Bagoly
csendes tag

Aha. Mi az a zenkelés?
Amúgy nekem a fémdübeles ránézésre stabilabbnak tűnik. És azt is át lehet fúrni a tokon keresztül. Egy kis anya van a végén. A csavart becsavarva elkezdi a végén lévő anya befeszíteni a lyukba a dübel belső végét.
De ha elég stabilan tart a sima is, akkor lehet az lesz.
Köszi.

(#8021) Dluinet válasza R. Bagoly (#8020) üzenetére


Dluinet
nagyúr

zenkelés=süllyesztés
A furat elkészítése után, egy nagyobb átmérőjű fúróval a furat legelejét kiszélesítjük, hogy a csavarfej abba süllyedjen bele.

itt egy fémes példa

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#8022) R. Bagoly válasza Dluinet (#8021) üzenetére


R. Bagoly
csendes tag

Így már oké. Csak a szót nem hallottam még.

(#8023) Hasaggymeg válasza gordonfreemN (#8009) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Olyan rendszerben ahol kevés a levegő (értsd fűtés egy családi házban mely tömör,ritkán van leengedve),vagy a víz csak a Fe irányából folyik a Cu irányába,pl. vízellátás,elfogadott,feltéve ha a vas/réz csatlakozások sárgaréz anyagúak.
Távhőnél ahol sok a tömítetlenség,sokszor víztelenítve van és Al meg Fe is van a rendszerben ott nagyon nem OK.

(#8016) R. Bagoly...pont ezt mondtam én is :U :D

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#8024) benvolio


benvolio
őstag

Üdv!
Adott egy fürdőszobai törölköző szárítós radiátor. Nem akar felmelegedni, mert szerintem nem tud cirkulálni a víz benne. Ha elzárom bármelyik csapot felváltva és felül kinyitom a légtelenítő szelepet akkor abból jön a víz. Igy megy is bele a forró víz, mert elkezd melegedni, de mikor mindent "visszaállítok" akkor kihűl és kész. Mit lehet tenni?
Szerk: már nem új, tavaly még jó volt.

[ Szerkesztve ]

(#8025) R. Bagoly válasza Hasaggymeg (#8023) üzenetére


R. Bagoly
csendes tag

Persze, én sem állítottam az ellenkezőjét, csak pontosítottam a magfogalmazást.
(Pl én elvégeztem egy egyetemi vegyész szakot, de olyanról hogy elektrontöltése lenne egy fémnek, még nem nagyon hallottam. De tudom, hogy jóra gondoltál és biztos mindenki értette is, csak így precízebb a megfogalmazás.)

Más:
Közben vettem tokrögzítő csavarokat. A zárszaküzletben azt mondták, hogy a sima önmetszős a nyírással szemben jobban ellenáll, mert vastagabb anyagból van, mint a dübeles. Úgyhogy abból vettem 6 darabot. 3-3 megy majd két oldalra. 180-ast adtak a 7,5cm-es kerethez.

Egyébként elég lehetetlen formája van ennek a keretnek. Pont középre nem tudom befúrni a csavart. 3 "lépcsőfok" van a profilján, ha a keresztmetszetet nézzük. A toknak a középvonala pont két lépcsőfok találkozásánál van. Úgyhogy valamelyik lépcsőre kell majd fúrnom. Persze ha ügyes vagyok, tudnám úgy fúrni, hogy a nagyobbik lépcső szélbe fúrok egy félhornyot, de akkor pont az ajtótömítés nem fog jól tömíteni ezeken a pontokon.

Azt mondták még a boltban, hogy ennek a csavarnak nem is kell előfúrni a falban, csak a keretet fúrjam át és utána simán toljam neki a téglának. Hát nem tudom... azért egy kis átmérőjű lyukat, lehet hogy fúrok neki.

[ Szerkesztve ]

(#8026) Hasaggymeg válasza R. Bagoly (#8025) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Jóóólvaaaan!Még hogy elvégezte az egyetemet!...én csak gyors-talpaltam a Wikipédián,gőzöm nincs a kémiához,csak ironizáltam,hogy ugyanaz amit én írtam.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#8027) R. Bagoly válasza Hasaggymeg (#8026) üzenetére


R. Bagoly
csendes tag

Nem tudom ezzel most mi rosszat írtam, de már bánom, hogy egyáltalán szóba hoztam...

Hogy ne csak off legyen, az nem gáz, hogy sok helyen réz csővel kötik be a vaslemez radiátorokat? Elvileg ott is kéne lennie elektrokémiai korróziónak, mégis sok helyen láttam már így.
Sőt, ha belegondolok a réz csöveket, idomokat forrasztják. A forrasztóón és a réz között nincs korrózió?

[ Szerkesztve ]

(#8028) philoxenia válasza R. Bagoly (#8027) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nyilván attól is függ, milyen vízzel van feltöltve a rendszer...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#8029) rii


rii
nagyúr

hello

mi lehet főfal?
vagyis támfal... amit nem lehet kibontani.

olyan fal ki-nem-bontható főfal/támfal is lehet, amin ablak van?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#8030) runner 125 válasza rii (#8029) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ha ablak van a tetején, minden bizonnyal felette áthidaló is. :)
Így borítható.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#8031) adm válasza rii (#8029) üzenetére


adm
őstag

a támfal nagyon más... lejtős terepnél, esetleg talaj kiemelés után támasztja a földet.

a fal akkor "főfal" ha tartószerkezeti funkciója van, tehát tartófal. ezt nem feltétlen a vastagsága dönti el, hanem az épület szerkezeti rendszere. a több lakásos házaknál gyakran előfordul hogy eleve nem tartófalas a szerkezeti rendszer hanem vasbeton vázas. ilyenkor a tégla/falazóblokk falnak csak váz kitöltő funkciója van, teherhordó nincs.

mivel az átalakítás megváltoztatja a homlokzatot, ezért Egyszerűsített építési engedélyhez kötött. (1sz. melléklet) III/a Azon meglévő építmény bármely okból történő felújítása, helyreállítása, átalakítása, korszerűsítése, megerősítése, homlokzatának megváltoztatása, tetőtér-beépítése, mely építése e rendelet szerint építési engedélyhez, egyszerűsített építési engedélyhez kötött lenne...

a hivatalos ügymenet:
- beszerzed az épület terveit
- keresel egy statikust (vagy az eredeti tervezőt vagy mást)
- ad egy a szakvéleményt
- engedélyt/beleegyezést/aláírást kérsz a tulajdonostársaktól
- megbízol egy építészt az engedélyezési terv elkészítésével
- beadod az egyszerűsített engedélyezési tervet
- kibontod a falat a statikus utasításai és felügyelete mellett.
- beteszed az ablakot.

(#8030) runner 125
FÖDÉMRE MÉG VÉLETLENÜL SEM BORÍTHATÓ SEMMILYEN FALTEST.

16core - 32thread - 64gb

(#8032) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Sziasztok! Meg tudnátok nekem mondani, hogy miért is fontos a védöföld, egy háztartásban?
Nekem ugy van megoldva a földelés a szolgáltató által, hogy a nullával van közösítve...
Ez mit jelent? Milyen hátrányom lehet belöle?
Kérhetem a szolgáltatót, hogy nekem kösse be a védöföldet az órától a lakásba?
Ha egyáltalán van az óránál, mert nem biztos...
És ha az óránál sincs, akkor is megoldják (2 emeleten lakom)? Mibe kerülhet?

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#8033) szakalistvan válasza gordonfreemN (#8032) üzenetére


szakalistvan
senior tag

Kérhetem a szolgáltatót, hogy nekem kösse be a védöföldet az órától a lakásba?
Ezt Neked kell megoldanod ,legalábbis ingyen nem kötik be.

És ha az óránál sincs, akkor is megoldják (2 emeleten lakom)?
Meg.Szokták gázcsőre is kötni.

A nullázásnál rá vagy hagyatkozva a kismegszakítódra ami zárlati áramra old csak le rosszabb esetben,a védőföldnél ez az áram a föld felé megy,biztonágosabb a készülékeidnek is jobb:)

(#8034) csemberlen válasza gordonfreemN (#8032) üzenetére


csemberlen
őstag

A nevében is benne van: véd az áramütéstől, ha meghibásodik 1 berendezés. Szolgáltató a mérőig foglalkozik veled, utána már a te dolgod, hogy megfelelő klegyen minden. Az elosztónál a nullázás szokásos, és szabványos eljárás, itt kell külön választani a nullát, és a védőföldet.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#8035) csemberlen válasza szakalistvan (#8033) üzenetére


csemberlen
őstag

Ne keverd össze a földelést az EPH rendszerrel. Földelésnek a gázcsövet TILOS használni, de be kell kötni az elosztóba, és a gázórát is át kell kötni. Ez a rendszer az Egyen Potenciálra Hozás nevet viseli.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#8036) R. Bagoly válasza Hasaggymeg (#8026) üzenetére


R. Bagoly
csendes tag

Közben eszembe jutott még egy könyvcím. Ajánlom figyelmedbe!
Kiss László: Az elektrokémia alapjai

"Nem" is tudom, hogy melyik a hitelesebb forrás. A 40 éve a témával foglalkozó, az ELTE professzorai által írt szakkönyv, amit az MTA által is lektoráltak,
vagy a wikipedia, ahová bárki, gyakorlatilag bármit, mindenféle szakképzettség és előképzettség nélkül beírhat.
Remélem ez azért legalább egy kicsit elgondolkoztató számodra.

[ Szerkesztve ]

(#8037) szakalistvan válasza csemberlen (#8035) üzenetére


szakalistvan
senior tag

Igen,volt egy kis fogalomzavarom,köszi a tájékoztatást :R

(#8038) Hasaggymeg válasza R. Bagoly (#8036) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Tényleg gőzöm sincs a kémiához!És tényleg csak a Wikipédiáról tájékozódtam,nem sértésnek szántam. :R
A kérdéssel kapcsolatban,az épületgépészeti technikumon azt tanítják,hogy olyan rendszerben ahol kevés a levegő,vagy a víz csak a Fe irányából folyik a Cu irányába,pl. vízellátás,elfogadott a Cu-Fe párosítás,feltéve ha a vas/réz csatlakozások sárgaréz és nem vörösréz anyagúak.A víz ph értékétől függően,még felléphet a korrózió,de hacsak nem nagyon lúgos,vagy nagyon savas a szállítandó közeg,nem valószínű.
Az Sn és Cu között forrasztáskor tulajdonképpen diffúziós-adhéziós kötés jön létre,az az Sn mennyiség mely a kötés belső peremén "belelóg" a vízbe az gondolom elhanyagolható,annál is inkább mert a gyorsan a felületére képződő oxid réteg kevésbé reakcióképessé teszi az ónt.
És ha lesz időm,megnézem a könyvet is. ;)

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#8039) runner 125 válasza adm (#8031) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ok, én családi házban lakom, nem tűnt fel elsőre, h ez egy társasház.

..de ez egyértelmű.
Pontosabban fogalmazva, akkor neki állhat bontani. :)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#8040) gordonfreemN válasza csemberlen (#8034) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Most néztem, hogy a lakásig be van kötve a föld is, csak a méröóránál már a föld a nullával van összekötve. Tehát ha nincs bent az óráknál a föld, azt a szolgáltató megoldja? És azt, hogy nekem az órát átkötik védöföldesre, az már gondolom pénzbe kerül?

Az egyik lakónak be van kötve a 3 fázis, ehhez már kötelezö-e a védöföld?
(csakhogy tudjuk, van-e egyáltalán az óraszekrényben védöföld?) :R

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#8041) csemberlen válasza gordonfreemN (#8040) üzenetére


csemberlen
őstag

A védőföld mindenhol kötelező. Társasháznál az egész ház rendszere a lakóké, ővék a felújitás kötelezettsége is. Szerintem kevered az mérőórát, és az elosztótáblát.
Az elosztótáblénál lehet meglátni, hogy bejön a kék vezeték, NULLA és a zöld/sárga, vagy piros a FÖLD. Ezt láthatod, hogy össze van kötve vagy sem.
Egyáltalán mért jött elő ez a téma?

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#8042) gordonfreemN válasza csemberlen (#8041) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Nekem a lépcsöházban van a villanyóraszekrény. Abban van mind a 4 lakónak szintenként, a méröóra. A méröórát jöttek átadni az émászosok, és láttam is hogy mit csináltak. Azok mondták, hogy nullával van megoldva a földelés, mert nekem a lakásban 3 vezeték van, és ezért kérdeztem, mert ott láttam, hogy van a fázis, meg van még 2 vagy 3 vezeték, ami egymással van összekötve...

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#8043) csemberlen válasza gordonfreemN (#8042) üzenetére


csemberlen
őstag

nullával van megoldva a földelés Nullázásnak hivják TN rendszer. nincs vele semmi gond. De ha aggodsz akkor hivjál ki villanyszerelőt, hogy megmondja mit lehet tenni. Mondjuk elsődlegesen Fi relét tenni a lakásba.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#8044) nyunyu válasza csemberlen (#8041) üzenetére


nyunyu
félisten

A védőföld mindenhol kötelező.

Panelokban viszont nem jellemzo...

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#8045) csemberlen válasza nyunyu (#8044) üzenetére


csemberlen
őstag

A panelok korában a meleg padlós helyekre nem volt kötelező. Konyhába fürdőben földeltek az aljzatok.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#8046) gordonfreemN válasza csemberlen (#8043) üzenetére


gordonfreemN
addikt

De azt se lehet TN-nél... (kell hozzá a föld és a 0 potenciálkülönbsége)
Én úgy tudom.
És ha tönkre megy egy készülék? Mivel a burkolat a test, és a test összeköttetésben van a védőföld érintkezővel a konnektorban, ami a 0, ebből nem lehet gond? :R

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#8047) csemberlen válasza gordonfreemN (#8046) üzenetére


csemberlen
őstag

Parttalan ez a "beszélgetés" keress rá gugliban a tn-c-s rendszerre.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#8048) philoxenia válasza csemberlen (#8047) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Például?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#8049) csemberlen válasza philoxenia (#8048) üzenetére


csemberlen
őstag

ja, ez is jó

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#8050) rii válasza adm (#8031) üzenetére


rii
nagyúr

kellőképp megijedtem ... :) asziszem évelős növény leszek, és elnapolom, évelem én ezt

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.