Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#23001) Integra válasza föccer (#23000) üzenetére


Integra
titán

nem sózunk, csak hólapátolunk télen, meg söprünk :)
vágom azt az autópálya betont (faterom épített olyat mo-n), de nem akarok családi házba ilyet feljárónak, hogy néz az a csont szürke valami ki? :( pedig vágom, értem, elpusztíthatatlan, atomot is lehetne rá dobni, arról nem is beszélve, hogy télen milyen könnyű tisztán tartani, nem akad be a hólapát állandóan résekbe.. de egy gyönyörű zöld kertben egy szürke 20 méteres csík... kizárt
amúgy erre gondoltam a díszbeton alatt. beszéltem is róla öregemmel, de szerinte ez is széthullik idővel, porózus lesz és mállani kezd.
a jelenlegi térkő is gáz.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#23002) Hoorus


Hoorus
őstag

Sziasztok!

Klima szerelő szakember van esetleg ebben a topikban? Most szeretnék nemsokára beszereltetni egyet, de nem értek hozzá. Nem tudom, milyet lenne érdemes. Egy 20 nm-es szobát kellene lehűtenie.. Pénzben nem igazan vagyok eleresztve. Olyan 100 K-ból kellene megoldani szereléssel, mindennel együtt..

Szerintetek megoldható?

Köszönöm

(#23003) Pikkolo^^ válasza maross (#22988) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Ha a szlovákoknál vásárolsz akkor itthon nincsen gari.

(#23004) runner 125 válasza Hoorus (#23002) üzenetére


runner 125
nagyúr

Privátban tudok adni mail címet, aki jóárasítva biztosan meg tudja oldani.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#23005) Pikkolo^^ válasza Hoorus (#23002) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Ennyiért tróger melóst és hulladék készüléket kapsz.

(#23006) föccer válasza Integra (#23001) üzenetére


föccer
nagyúr

Lehet színezni a betont. Sőt, ha van rá keret, akkor lehet (majdnem) fehér betont is csinálni. Mindenre van megoldás, csak éppen a fizetőképes kereslet hiányzik :(

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#23007) Integra válasza föccer (#23006) üzenetére


Integra
titán

de nem szép, csinálhatunk belőle hiperzöldet is, arról nem is beszélve, hogy ekkora felületre kikeverni és kiönteni ezzel a betonnal mennyi, plusz felszedni, elvitetni a sittet és egyéb járulékos költségek..:( de ha mutatsz fotót ilyen betonról díszkertben hogy mutat, azért szívesen megnézném. :)
ilyen térkő van mindenhol a feljárón is etc... ebből van vagy 200-300m2 között, szemre szép, illik nagyon a kertbe, de ahogy levan rakva és a minősége a lapoknak.... katasztrófa.. nincsen rendesen ágyazat megcsinálva, törik a feljárón, de legalább lötyög sok helyen.. van ahol malterral van közé csorgatva, van ahol csak főlddel.. ne kérdezd, nem én csináltam.. óriási munka lesz ezt felszedni és újratenni és megfelelő közeggel kiönteni...

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#23008) FatalEror válasza Integra (#23007) üzenetére


FatalEror
addikt

Szerintem ez ocsmány,ilyen szürke szart berakni egy kertbe. :(( Legalább is képet látván nem káprázatos.Esetleg viakolor?Nekünk tizen x éve az van,és patent állapotnak örvend,és kemény mint a disznó.Bár ez medence körül nem jó megoldás,viszont kocsibeállónak jó,és lapátolni sem nehéz télen.

HardCore is my LifeStyle

(#23009) maross válasza Integra (#23007) üzenetére


maross
veterán

szep a fu, vinnem! :)

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#23010) runner 125 válasza FatalEror (#23008) üzenetére


runner 125
nagyúr

Szerintem nem néz ki rosszul, csak ha szarul van lerakva az nagyon sokat tud rontani az összképen.

Nálunk 3 réteg lett alárakva. Kb 35cm mélyre ki lett ásva, alulra sárga kavics, betömörítve, aztán rá kb 10cm-ben beton, utána apró kavics, majd a térkő.

Leier őszilomb van nálunk, szép színes. :)

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#23011) FatalEror válasza runner 125 (#23010) üzenetére


FatalEror
addikt

Igen nagyon sok színben,méreteben formában kapható,és a hozzá adott szegélyekkel lerakni sem macera,akár házilag.Nálunk is betonréteg,finom sóderágy,arra asszem volt homok is,és utána a közé is az került,de hihetetlen,hogy az a qrva gaz,még a homokban is megél.

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#23012) Integra válasza FatalEror (#23008) üzenetére


Integra
titán

viakolor iszonyom van :))
nem rossz ez élőben, több a színe is, sötétebb, de itt a fény így esik rá. viszont ez is fel lesz szedve idővel, muszáj, legkésőbb mikor a medencét felújítom. ja, jó lapátolni róla a havat, ha levan rakva rendesen. ez nincsen :DDD

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#23013) FatalEror válasza Integra (#23012) üzenetére


FatalEror
addikt

Medencén mit szeretnél mókolni? :DDD
Amúgy vizes lábbal nem csúszik az kő?

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#23014) Integra válasza FatalEror (#23013) üzenetére


Integra
titán

nem csúszik, pont ellenkezőleg.
magam sem tudom még, csak van egy olyan érzésem, hogy valami nem kerek a medencével.. a fűtés nagyon hiányzik belőle többek közt.

nem, nem ereszt, az rendben van.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#23015) FatalEror válasza Integra (#23014) üzenetére


FatalEror
addikt

Mi a gond?Ereszt?

HardCore is my LifeStyle

(#23016) neduddki válasza neduddki (#22921) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

meg van a fursoszoba csempeis venus palladiumbreccia:

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#23017) FatalEror válasza Integra (#23014) üzenetére


FatalEror
addikt

Milyen fűtést akarsz,szolárszőnyeg,vagy elektromos?

HardCore is my LifeStyle

(#23018) Integra válasza maross (#23009) üzenetére


Integra
titán

szerintem nem az igazi jelenleg, de majd egy hét múlva többet fogok tudni mondani a fű állapotáról :) jövő héten sövény nyírás lesz a menü.. sövény nyíró, nincsen csak olló, vicces lesz :DDD

fatalerror:
nem tudom, nem is értek hozzá, fel akarom mérni, hogy mik a lehetőségek, mi mennyi helyet és hogyan foglal el, van e értelme, mennyiért, passzol e a jelenlegi gépészetbe... kérdés az rengeteg van. szerintem idén le sem vesszük a hőszigetelést a medencéről, mert úgysincsen időnk használni, meg foglalkozni vele. jövőre lesz időm bőven a házzal foglalkozni és akkor neki akarok ezeknek a külső munkáknak feküdni keményen.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#23019) unknownerror


unknownerror
tag

Üdv!

Egy 130 wattos kefe nélküli 230-as motor fordulatszámát szeretném szabályozni, esetleg kis fordulattal elindítani.

Több keresés után arra jutottam, hogy frekvenciaváltó kell(ene) nekem.

Ebből mit ajánlotok? Évente pár nap üzemidőt megy a gép, ezért nem a legdrágábbal kezdeném.

(#23020) maross válasza Integra (#23018) üzenetére


maross
veterán

vegyel egyet, 10k korul van egy alap bosch az obimaxokban, hosszutavon megsporol annyi orat neked :).

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#23021) FatalEror válasza maross (#23020) üzenetére


FatalEror
addikt

Az a hulladék széria,garanciába fog párszor járni csere miatt.

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#23022) maross válasza FatalEror (#23021) üzenetére


maross
veterán

Nekem evi ketszer megtette a dolgat, volt kb 8-10 meter sovenyunk a ketmeteres fajtabol. Talan 3 eve van meg, gond nem volt vele. Nem tudom kene olajozni vagy barmit csinalni, en semmit nem csinaltam vele.

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#23023) FatalEror válasza maross (#23022) üzenetére


FatalEror
addikt

Hát nem tudom elméletileg MO.-n rakják össze őket,talán most javult valamit a minősége,de 1-2 éve nagy gané volt,esetleg egy felsőházas modell már jó szolgálatot tehet.

HardCore is my LifeStyle

(#23024) Shy válasza harry (#22977) üzenetére


Shy
tag

Bevált az ecet lejött vele a folt 99%-ban ! Köszi a tippet!!! :Y :C :R

Kell, vagy rakom el?!

(#23025) harry válasza Shy (#23024) üzenetére


harry
veterán

Remek :) Jó cucc, vizes helyiségekben szoktuk használni, vízkövet nagyon szépen leszedi.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#23026) föccer válasza harry (#23025) üzenetére


föccer
nagyúr

Én néha azért beleteszem a salátákba is. Egész jól ki tudja emelni az ízeket :)

Ps: és természetesen az ecetsav szépen lassan megeszi a beton is, így azok savállósági vizsgálatához is ezt használjuk :C

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#23027) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Sziasztok!

43nm-es földszinti 50 éves régi tégla lakás padlószigetelését szeretném megoldani.
Télre költöznék, de félek, hogy hideg.
Milyen lehetőségek vannak rá? Kb mibe kerülne? Tényleg plusz 10-12 cm-el emelné a padlózatot?
Érne egyáltalán valamit a ráfordítás? Vagy elég, ha leteszek a parkettára egy szőnyeget? :)

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#23028) harry válasza Ace Ventura (#23027) üzenetére


harry
veterán

Kapható különböző vastagságban lépésálló polisztirol lap, amit le lehetne tenni, de kell rá valamilyen kemény borítás (pl. laminált padló). Én mondjuk nem szívesen tenném meglévő parkettára, de azt felbontani azért macera, no meg ha vakpadló van alatta, akkor azt is felszedni (bár lehet elég valami OSB lapokkal leburkolni). Aztán lehet máshogy szokás, nem értek hozzá, de elég összetett feladat is lehet, és igazából nem tudom, mennyi haszna van... Egy tetszőleges szőnyeg is sokat segít, és egyszerűbb megoldás.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#23029) Ace Ventura válasza harry (#23028) üzenetére


Ace Ventura
addikt

A lakásban semmi nem marad, csak a falak.
A parkettát felszedem betonig, és az előszobai, konyhai fürdőszobai követ is szeretném eltüntetni.

Aztán menne a polisztirol lap, és a parketta, illetve a hidegburkolatok a (konyha, fürdő, wc-be)
A polisztirol lap és a falak közti hézagokra kell valami?

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#23030) neduddki válasza Ace Ventura (#23027) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

38mm visszadolgozott tablaz pur Metisoltol, kb mint 60as 100as eps ara, es nyertel 2cm-et

ud

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#23031) GLOCK34 válasza Ace Ventura (#23029) üzenetére


GLOCK34
aktív tag

Mi felszedtük a padlóburkolatot,feltörtük az aljzatbetont majd -20 cm kiszedtünk a talajból. Aztán 5cm sóderágy,5cm szerelőbeton,10cm lépésálló szigetelőanyag és 6cm beton ment vissza megerősítve térhálóval. Ezt az egész lakásban így csináltuk. Körben a fal mellett pedig 1cm vastag szalag ment.

(#23032) Ace Ventura válasza GLOCK34 (#23031) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Azért ilyen munkálatokba nem mennék bele:) Egy 90 lakásos társasház földszintjén nem gondolnám, hogy ilyen munkálatokra lenne lehetőségem.
De gondolom ez az atombiztos hőszigetelés.

Picit egyszerűbb, költségkímélőbb megoldásra lenne szükségem.
Ha egyáltalán szükséges.Ugyanis még ez is kérdés, hogy kell e ez nekem. Nem tudom mennyire lehet hideg egy ilyen lakás padlózata.

neduddki

dobj egy linket légyszi erről a cuccról
Mi megy erre rá a parketta, vagy a kő előtt?

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#23033) neduddki válasza GLOCK34 (#23031) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

nalm kicsi vekonyabb lett
30 szerelo /a tul sok cement miatt az utolso kevers repedezett is, de nem volt erdeks/
38 pur
50 beton a padlofutesre
[mm]
oork halam a btonmagusoknak:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#23034) neduddki válasza Ace Ventura (#23032) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

pl basf
de ha guggolakkor talalsz mas is
ha a mesteket nem ete volna a szintkiegyenlito beton akkor en egy foliara a salakr akozvtlen raszorattam voln a pluimers cuccat

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#23035) GLOCK34 válasza Ace Ventura (#23032) üzenetére


GLOCK34
aktív tag

Ott necces,az biztos. :D Még talán amit neduddki javasolt 38 polisztirol megspékelve tükörfóliával? Szerintem már az is elég hatékony megoldás lehet. Belső nyílászárók cserélve lesznek? Mennyi rétegződést bír el maximum?
Az előbb kihagytam a tükörfóliát. Az is telibe ment a beton alá még ott is ahol nincs padlófűtés.

(#23036) neduddki válasza GLOCK34 (#23035) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

csak ara figyeljen hogy zart cellas legyen

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#23037) Ace Ventura válasza GLOCK34 (#23035) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Igen, cserélném azokat is.
Sajnos nem tudom, mennyit bír el.Nem szeretném nagyon megemelni.
Jó lenne max 7-8cm-ből megúszni az egészet burkolattal együtt.
Kb árban hogy nézne ez ki 43-45 nm-en? És egy 50 éves téglalakáshoz jelenlegi aljzatállapotához képest képest mennyi komfortérzetet ad?
Az a baj, hogy nagyon csücskösen van kiszámolva a pénzem.A fűtést meg a vizet is meg kellene csinálnom még.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#23038) Met


Met
Topikgazda

Nos, a gipszkarton projekt ugrott, azért köszi a tanácsokat.

Így utólag azért rákérdezek, Ti hogy szoktátok rögzíteni ezeket a fém élvédő profilokat? [link]
Mert én elég sokat szívtam velük :U Ha alul benyomtam felül ugrott ki és fordítva, kis szögekkel nagyjából sikerült rögzíteni míg legletteltem de nem volt az igazi.

Holnap lepattintom a fürdőben a csempét a falról, mivel gletteljem le a falat? Nem kerül mindenhova vissza a csempe csak le lesz festve.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#23039) csemberlen válasza Met (#23038) üzenetére


csemberlen
őstag

mért kéne azt rögziteni? glettelőgipszet ráhuzod, és belenyomod, ottmarad, örül :DD

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#23040) fero02 válasza Met (#23038) üzenetére


fero02
veterán

"Ha alul benyomtam felül ugrott ki és fordítva"

Ez talán azért lehetett, mert "hasa" volt valahol a falnak, amin "billegett" (mint egy libikóka). Vízmértékkel meg kell nézni, hogy hogyan jó a függő és úgy felragasztani. Lehet akár először 1-2 pogácsányival, aztán telibe húzni glettel, vagy amivel dolgozol.

(#23041) neduddki válasza Ace Ventura (#23037) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

anyibolnem fogod, megha az eleegyegetett felulere kiszorod a min 30as purt /+10 megengedett/ es arra teszed a min.50es betont akor is 80/+10/ de az arban nem a legolcsobb, ha meg foldszintne laksz oda min 100as eps-nek megfelelo vmi kell [mm], de ha ennyir szetvered akkor en elgondolkoznel feluletfutesen is, szobakba fal, hideg burkolatra meg padlo, ha nem szorit a piz akkor a padlo csal temperealasi celzattal es oda is be falutes

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#23042) GLOCK34 válasza Ace Ventura (#23037) üzenetére


GLOCK34
aktív tag

Szerintem is kevés 7-8 cm ahhoz,hogy más legyen a hőérzet. Árakat nem tudok Neked mondani csak gépészeti oldalról,az itthoni felújításnál pedig nem számoltam mennyi külön a padló szigetelése. Ha emeled a padlószintet beférnek még az ajtótokok,vagy kisebbek lesznek?

(#23043) Ace Ventura válasza GLOCK34 (#23042) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Mivel ajtót is szeretnék cserélni mindenhol, ezért szerintem tudok vésni a falból annyit, hogy jó legyen a magassága.
Ahol most lakom, ott az alsó szomszéd nem lakja a lakást, így nem is fűt.
Ha télen a hőmérőt leteszem a parkettára, akkor reggel 17 fok szokott lenni a hőmérséklet a padló közelébe.
20 éve épült lakótelepről beszélünk és én a 2-ik emeleten lakom.Alattam még 2 lakás van
Egy 50 éves földszinti lakás biztos durvább lenne.Kérdés, hogy mennyit emelne ez a nagy meló a komfortérzeten.Még mindig nem tudom eldönteni, hogy érdemes e a pénzt beleölni.Vagy ha megcsináltatom, akkor is letehetem majd a padlóra télen hűteni a sörömet.Mert most ott hűtöm a mostani lakóhelyemen télen :)
Akkor csak fölös pénzkidobás lenne.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#23044) neduddki válasza Ace Ventura (#23043) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

padlofutes/temerala egyvilagot jelt komfortban arra keszuljfel

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#23045) Ton-ton válasza Met (#23038) üzenetére


Ton-ton
tag

Ahol nem annyira kritikus a történet, ott simán gipszbe (ahogy már írták is). 10-15cm-ként felkenjük a gipszet, kézzel kicsit belenyomjuk, majd a lehető leghosszabb vízmértékkel ami van a végleges helyére nyomjuk. A felesleges, kitüremkedő gipszet lehúzzuk, s ennek megkötése után már nyugodtan lehet húzni (persze itt figyelni kell hogy a korábban szabadon mradt élvédő alá is kerüljön gipsz).
Kritikus helyeken viszont kicsit összenyomjuk az élvédőt (ne 90 fok legyen, hanem sacc 88), és tűzőgéppel rögzítjük. S erre mehet a glett. Kritikus hely például a rejtett világítás függőleges része, ugyanis ha az nem egyenes azt a fény széle felnagyítva kidobja, illetve extrém esetben szemmel is észrevehető, ugyanis párhuzamosok vannak egymás mellett...

http://qtp.hu

(#23046) föccer válasza Ace Ventura (#23043) üzenetére


föccer
nagyúr

Szigetelj talajpára ellen is. Földszinti lakásoknál jellemzően elhagyják, pedig nagyon fontos eleme a kielégítő komfort érzet kialakításának.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#23047) Lipton válasza Integra (#23018) üzenetére


Lipton
őstag

Térkő + fű + kert 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

[ Szerkesztve ]

(#23048) föccer válasza Lipton (#23047) üzenetére


föccer
nagyúr

Tetszetős. :K Saját tervezés?

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#23049) Lipton válasza föccer (#23048) üzenetére


Lipton
őstag

Köszi :) Saját tervezés + részben saját kivitelezés (térkő és a 3 oszlop nem saját kivitelezés, minden más igen)

[ Szerkesztve ]

(#23050) GLOCK34 válasza Ace Ventura (#23043) üzenetére


GLOCK34
aktív tag

Szerintem a szigetelésben csak akkor szabad gondolkodni,ha nem kell kompromisszumokat kötni több tekintetben is,mert akkor tényleg lehet csalódás a vége. Tapasztalatom szerint sokkal jobb a komfort érzet mivel a hőérzet is egyenletesebb.
Ajtókra visszatérve.: Ha emeled a szintet akkor az áthidalókat is ki kell venni,magasabbra vágni. Aládolgozni pedig már szerintem nem túl egyszerű,igaz én nem vagyok kőműves.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.