Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#3001) Rive válasza juliabrilke (#2999) üzenetére


Rive
veterán

Ez meddig tarthat kb.?
Nemrég láttam egy effélét, az megvolt egy hét alatt (szimpla sátortető ~100nm házon).

A lakás minden egyes szegletéről képeket csináltam már, tehát nem tudják elsunnyantani, hogy az már régen ott volt.
Ez ok, és tényleg a régi tulaj bulija az ügylet - a helyedben inkább az elvégzett munka minőségére és a beépített anyagra figyelnék inkább...

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#3002) Kombat válasza juliabrilke (#2999) üzenetére


Kombat
őstag

Szomszédék most csináltatták nem rég!

Kb. 1 hónapig tartott, de ebben benne volt a koronázás is (asszem így hívják mikor a tetőn körbe megmagasítják a falakat kb. 30-40cm-vel hogy magasabban legyen a tető)!

Koronázás után várni kellett pár napot, hogy kössön a beton és csak utána folytatták viszont külön szigetelés nem volt!

Szerintem, ha az időjárás nem kavar be, akkor 2 hét alatt kész lehet!

(#3003) juliabrilke válasza Rive (#3001) üzenetére


juliabrilke
addikt

1 hét 100nm-en? Akkor ezen a lakáson maximum 2 hét alatt meg lesz.
Igen. Ennek utána érdeklődök, hogy mit használnak majd és meddig vállalnak rá garanciát.

Egyébként most vagy 2009 tavaszán lesz nyílászáró csere is a tetőtéri ablakokra. Bár nekem úgy lenne logikus, hogy ezt egyszerre csinálnák. :F

Mert addig ügye parkettázni meg festeni nem sok értelme van, mert csak összecsesznék. Vagy nem?

(#3004) juliabrilke válasza Kombat (#3002) üzenetére


juliabrilke
addikt

Koronázás? Én betonkoszorúra emlékszek. De attól még lehet ilyen.

De gondolom akkor ez családi háznál volt, igaz? Igazából ez egy 155nm-es (125nm hasznos területtel rendelkező) tetőtéri lakás.

De az a lényeg, hogy gyors legyen. Nekem az ingatlanos azt mondta, hogy naponta csak 2 métert bontanak meg és utána haladnak folyamatosan tovább. De ekkora tetőnél azért kicsit soknak találom az időt. Meglátjuk. :))

(#3005) Rive válasza juliabrilke (#3003) üzenetére


Rive
veterán

1 hét 100nm-en?
Mondjuk ott nyüzsögtek, mint hangyák, és az összes anyagot előre leszabva bestócolták az udvarra napokkal előbb....

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#3006) Kombat válasza juliabrilke (#3004) üzenetére


Kombat
őstag

Ja, tényleg koszorú! Korán van még! :B

Igen, ez családi ház + a terasz fölé is "kinyújtották" a tetőt!

Nem tudom, hogy mekkora területről van szó, de szerintem szigeteléssel eggyütt kell kb. 2 hét! Ha hamarabb kész lesznek, akkor meg legalább örülsz, hogy milyen gyorsak voltak! :)

(#3007) juliabrilke válasza Rive (#3005) üzenetére


juliabrilke
addikt

Azért nem hiszem, hogy nagyon nyüzsögnének a 3. emelet feletti tetőtérben. :DDD
Egy biztos. A lakásba nem engedem be őket. Oldják meg a kinti oldalról a cserét. ;]
Szomszédnál (ahol most lakok) láttam, hogy mekkora kupit hagytak és port a "munkások", nekem erre nincs szükségem. :(

(#3008) juliabrilke válasza Kombat (#3006) üzenetére


juliabrilke
addikt

Azért szeretném a gyors verziót, mert ha történik valami, akkor a tulajdonos bulija visszaállítani az eredeti állapotot, hiszen én egy előre rögzített állapotért fizettem ki a foglalót és az előleget is. Arra, hogy elkészüljenek van még 2 hónapuk. :)

Bár most utána néztem és garanciát kell vállalniuk az esetleges beázásért vagy hasonló hülyeségekért. Egyébként a tetőt 5 éve cserélték, tehát lehet, hogy csak a cserepeket és a szigetelést cserélik le.

(#3009) Integra válasza adalbert1 (#2997) üzenetére


Integra
titán

hehe:)
fúrásnál nincsen para, az tök egyszerű dolog, de itt azért picit para van, mert ha elrontom.. :DDD
minden esetre nemsoká megyek faboryba venni egy profi snitzer-t hozzzá. amúgy is kéne már egy készlet, meg így legalább később csak magam lúzerségére foghatom az eredményt, de nem a munkaeszközre:))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3010) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Szakember kerestetik!

Ismertek Fehérváron (esetleg a környékén) olyan MEGBÍZHATÓ munkást, akire rá lehet bízni lakásfelújítást? Ilyenekre gondolok, hogy csempézés, járólapozás, törött lapok cseréje, laminált parkettázás, konyhalap cseréje.

Akinek lenne ilyen ismerőse, az ne tartsa magában. :))

(#3011) Kombat válasza juliabrilke (#3008) üzenetére


Kombat
őstag

5 éve cserélték és most megint csrélni kell? :F Még vagy 10 évig bírnia kéne, ha rendesen megcsinálták...

Ha a szerkezetet nem cserélik az jelentősen lerövidíti azt a két hetet!

(#3012) juliabrilke válasza Kombat (#3011) üzenetére


juliabrilke
addikt

Állítólak csak a szerkezetet és a szigetelést cserélték le, de a cserepekre nem volt pénz.
Most azt biztosan cserélik, de inkább megkérdezem ez a közös képviselőtől, mert az ingatlanos kicsit hülye ehhez. ;] Egyébként 6 éve cserélték a tartógerendátkat. Nekem nem gond maga a csere (meg az ablakok esetleges kicserélése), hiszen növeli az értékét a háznak. :))

Egyébként szerintem nem lenne indokolt, de ők tudják. A cserepek se vészesek.

(#3013) Zozzant válasza Kombat (#3000) üzenetére


Zozzant
addikt

Köszi a bíztatást! Még egy kérdés, milyen zsírt is pontosan? Ahol kócot kapni ott ilyen zsír is van?

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#3014) Kombat válasza Zozzant (#3013) üzenetére


Kombat
őstag

Igen, biztosan kapsz zsírt is! Vas és háztartási cikk boltokaban érdemes keresni.

Nem tudom, hogy mi a pontos neve ennek a zsírnak, de piros színű (vagy vörös, vagy bordó, kinek hogy tetszik)! :)

(#3015) Integra


Integra
titán

na vettem egy bessey snitzer készletet és ha már ott voltam, akkor már egy kábelcsiptető/készítő fogót is... fákkk, utálok barkácsboltba menni, mindig túllépem a tervezett célt.. :( :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3016) Hasaggymeg válasza Zozzant (#3013) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

1.Megtisztítod a külső+belső menetet a maradék kóctól.
2.Felérdesíted(mondjuk fűreszlappal) a kócolandó menetet.
3.Menetirányba,előfeszítve a menetárkokat követve rátekered a kócot,úgy,hogy az első tekerés lehetőleg jól szétterülve belevágódjon a menetárkokba,és a menet elején végzed a tömítést(ott lehetőleg kevesebb kóccal mint a végén,hogy ne gyűrje le)
4.Megkened bármilyen szappan,tusfürdő stb.-vel,hogy csússzon,majd betekered.
5.Egyszerübb egy Locktite nevü méregdrága tömítőzsinorral,amin írja hogyan kell.
Csak azért ilyen szájbarágósan,mert sz@r ha nyomás alatt derül ki,hogy mégis folyik.Good luck!

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#3017) x_o_n válasza Kalandor (#2993) üzenetére


x_o_n
veterán

sajnos az nem reális... ha 120 a 15 l akkor az inkább 100-105nm.. ha 42-43 nm akkor ugye 2x..arra lehet számolni 90nm föleg hogy ahol ecsettel dolgozol(sarkok stb)nagyobb az anyagfelvétel.

(#3018) Zozzant válasza Hasaggymeg (#3016) üzenetére


Zozzant
addikt

Köszi Neked is a szakszerű leírást! Még kérdeznék, találtam ilyen Gumiám nevű cuccot, azzal mennyire lehet esélyes? A "szakboltban" ahol a szelepeket vettem, teflon szalagot ajánlottak vettem is, mondom 60 forint annyit megér bármire, de azt olvastam róla, hogy visszfelé nem viseli el a tekerést, ha mondjuk állítgatni kell. De nehéz rászánnom magam a kócra :) pedig az az érzésem hogy ez a többi tömítőanyag csak szemfényvesztés a kóchoz képest...

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#3019) x_o_n válasza Zozzant (#3018) üzenetére


x_o_n
veterán

gumiá, az én ugy emlékszem pvc csövekhez van

(#3020) adalbert1


adalbert1
veterán

Elegem van az előző tulajok által végzett látszatfelújításból. A lakást amúgy is megvettük volna, csak akkor legalább nem azzal kellett volna kezdeni, hogy a tapétát leszedjük, a konyhában a szarul felrakott csempét leszedjük, a padló szegélyléce mellől kivakarjuk a tapétát, a hézagokat szintén kitöltjük... A csempe mögötti hézagokat a falban csemperagasztóval kitöltjük és várunk vagy 1 napot mire megszárad... :(((
Komolyan adták volna inkább olyan igénytelen lepattant putri szar állapotban amilyenben volt, akkor legalább tudjuk, hogy jól meg van csinálva.

(#3021) x_o_n válasza adalbert1 (#3020) üzenetére


x_o_n
veterán

sajnos ez általános....lakáseladás elött sokan szépitik un tisztasási munkákkal a lakást....borzalmas egy ilyet ujra megcsinálni...föleg mikor enyv vagy mészre lekezelve rányomjás a diszperziós festéket...ezután már vakolatig kell kaparni..nem beszélve a sok humbug ragasztásról...ááá láttam már ezt azt...

(#3022) Integra válasza adalbert1 (#3020) üzenetére


Integra
titán

:(
inkább vagy lelakottat amiről úgyis tudod hogy szétkell verni, vagy valóban újabbat, amit meg tudod, hogy nem kell
de ez a köztes az igazi genyózás:(

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3023) juliabrilke válasza adalbert1 (#3020) üzenetére


juliabrilke
addikt

Látom beleszaladtál egy "vizuális felújításba." Megcsinálják valahogy, de úgy is le kell cserélni az egészet. Persze azt hitték, hogy így többet ér a lakás.

Na szerencsére ez nem történt meg a mostani lakásunknál, amibe menni fogunk.

(#3024) adalbert1 válasza x_o_n (#3021) üzenetére


adalbert1
veterán

A glettelést ugyan csak most fogjuk kezdeni, de szerintem a fal nagyjából jó állapotban van, legalább itt csak a tapétaleszedéssel kellett szórakozni.

Viszont a konyhában a járólap is pár helyen szarul van felrakva (ugye más hangja van mint a normálisan felrakottnak + a fürdőben is a csempe, de ezek még úgy tűnik bírják pár évet.

A francia erkély ajtaja is elég ótvar állapotban van, erre lekenték az egészet újra. Persze majd jöhet az, hogy tökig lecsiszoljuk, kijavítjuk, az üvegeket újragitteljük. Még jó hogy nagybátyám üvegesként dolgozott jó pár évig + az asztalosságot is kitanulta, meg már két házat is felhúzott magának. :)

Na meg az is elég amatőr dolog volt, hogy beraktak egy olyan wc csészét, amire feltéve az ülőkét csak kb. 60 fokban lehet felhajtani a tartály miatt.
A fürdőbe meg felraktak egy akkora mosdókagylót ami csak a budiba passzolna...

Szóval azt nem értem az egészben, hogy mi a fenének költöttek el pénzt, meg baszták el az idejüket erre? Jó, így valamennyivel többet kaptak érte, cserébe meg szívás van vele.
Mondjuk mivel cégtől vettük a lakást és a tevékenységi körük között ott van kismillió egyéb között a lakásfelújítás is, így gondolom az éves társasági adójukat jelentősen csökkenti amit munka címszó alatt elvégeztek a lakáson.

Tegnap a baumaxban legalább láttam nagyon fasza márvány csempét és járólapot is. Igaz horror ára van, de kitaláltam hogy a következő lakásban mindenféleképpen olyan lesz. :)

Na meg eléggé lehaltam, hogy pár kiegészítő cuccnak milyen árai vannak, pl. wc papír tartó 6-7 k-ért. :Y

(#3025) x_o_n válasza adalbert1 (#3024) üzenetére


x_o_n
veterán

a tapéta alatt nem mind1 mi van az a szerencse ha glett de ha alatta festék van akkor jöhetnek a kellemetlen meglepik...

(#3026) adalbert1 válasza x_o_n (#3025) üzenetére


adalbert1
veterán

Úgy tűnik, hogy van 1 vékony glettréteg, alatta pár helyen festék ahol megsérült.
0-10-es Rigipset vettünk végül, ezzel átmegyünk falon egyszer, utána meglátjuk hogy mi lesz.
A vakolat amúgy elég erősnek tűik, szinte sehol nem volt vele probléma.

(#3027) x_o_n válasza adalbert1 (#3026) üzenetére


x_o_n
veterán

glettelés elött mélyalapozni kell mindenképpen.

(#3028) x_o_n válasza adalbert1 (#3026) üzenetére


x_o_n
veterán

illetve azt a glett alatti festéket meg kell nézni,ha nedvességre besötétedik ill lemosható akkor minden le kell kaparni..

(#3029) Hasaggymeg válasza Zozzant (#3018) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Csináld végig amit írtam és nem lesz gondod.A szakmában még mindig a kóc vagy kendernek nevezett tömítőt tartják a legjobbnak(vízre).A Locktite nevü tömítőért is kiállok,ott a menetárkokat sem kell követni,csak drága.A teflonnal tömített menetet nem lehet visszafele tekerni(míg a kóc vagy Locktite egy fél,(180 fokos), visszatekerést is elbír).A gumiám,vagy szilikon jó az említett szappan vagy egyéb síkosító helyett,főleg ha nem vagy biztos magadban,vagy a tömítés után levegőpróbát akarsz végezni.
Ha ennyire biztosra akarsz menni,vegyél Locktite-ot és kövesd a dobozon levő egyértelmű utasítást a tömítés folyamatáról.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#3030) adalbert1 válasza x_o_n (#3028) üzenetére


adalbert1
veterán

Hát ezt nem csináltuk meg ma... :W
Mindenesetre eddig az egyik falon mentünk végig, majd látjuk hogy holnapra milyen állapotban lesz. :F

(#3031) x_o_n válasza adalbert1 (#3030) üzenetére


x_o_n
veterán

sajnos ez akkor derül ki mikor rámegy a 2 réteg festék,ezt lehet elkerülni ha mélyalapozod a glettelés elött.és akár utána is.

(#3032) Ariadne válasza adalbert1 (#3024) üzenetére


Ariadne
őstag

Na mi ezért vettünk teljesen lelakott, egy konvektoros, egy évvel korábbi tetőfelújítás előtt ezerszer beázott, sötétbarna tapétás, cigiszagtól bűzlő, három hónapja nem lakott lakást. Ennél rosszabb már nem lehetett... :D És végülis nem is volt igazi gond, csak ilyen kisebbek, mint a szobában egyik végénél falba bevakolt (!) karnis, plafon beázás helyén a jóisten tudja mivel, valami fehérrel ami nem glett betapasztott és újra letapétázott rész, szinte átjárhatatlan lefolyók. Most már jószagú és szép csempék vannak benne, lassan kész lesz. :B

Ja, csempéből az igazán duurva a 40.000/m2-es mozaik, egyedileg kevert színekben hálóra ragasztva, uhh... De azért már a 15.000-es kategóriában is egész elfogadhatók voltak. :DDD Bámészkodni érdemes egyet az Acromatnál, valami hihetetlen. :)

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#3033) adalbert1 válasza x_o_n (#3031) üzenetére


adalbert1
veterán

Tehát ha rajta van a falon egyenletesen a glett úgy hogy mindent fed, akkor is kellene festés előtt mélyalapozó? Itt a festék milyen mélyre szívódna, ill. nem szívódna be, ha jól olvastam a mélyalapozó ezt befolyásolná.

(#3034) adalbert1 válasza Ariadne (#3032) üzenetére


adalbert1
veterán

Akkor ott biztos nem árultak zsákbamacskát. :D
Olyan vastag réteg vakolat volt, vagy csak annyira állt ki a falból a karnis... :F Vagy hogy a fenébe lehet azt is bevakolni?
De legalább annyiból jól jártatok hogy nem volt látszatra felújítva, alatta meg egy nagy gányolás az egész.

Igazából a konyhába kellő 2,2 nm csempét mentünk megvenni, de sikerült jól elbámészkodni.
Ezek a márvány járólapok és csempék nagyon bejöttek, de egyelőre ilyenre gondolni se merek. Azért durva belegondolni, hogy egy nagyobb fürdőszobára sok extrával mennyi pénzt el lehetne verni.
Az Acromatnak csak a honlapját néztem meg most, első blikkre úgy tűnt hogy nagyon igényes dolgokat árulnak.

A barkácsboltokra visszatérve, meg kb. olyan voltam mint egy gyerek a játékboltban, ilyen is kellene, olyat is venni kéne, nézzük még meg azokat is. :)) Nagybátyám mindig valamelyik sorból kotrott elő, hogy menjünk már... :D

[ Szerkesztve ]

(#3035) Integra válasza adalbert1 (#3024) üzenetére


Integra
titán

baumaxban?
erősnél voltál már?:))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3036) adalbert1 válasza Integra (#3035) üzenetére


adalbert1
veterán

Hát az obihoz meg a bricostorehoz képest kész felüdülés volt... :)

Ööö, az mi is pontosan?

(#3037) Ariadne válasza adalbert1 (#3034) üzenetére


Ariadne
őstag

Rejtély, hogy csinálták, meg pláne miért, de véséssel lehetett csak kiszedni, és egy több centi mély lyuk maradt utána. Bár strapabíró volt, az tény...

A barkácsboltokra visszatérve, meg kb. olyan voltam mint egy gyerek a játékboltban, ilyen is kellene, olyat is venni kéne, nézzük még meg azokat is. Nagybátyám mindig valamelyik sorból kotrott elő, hogy menjünk már...

Ahh, ismerős a helyzet. Én is egy ilyen pasassal élek együtt. :) És a mi konyhánkba is cirka ugyanennyi csempe kellett. :Y :D

A kínálatot elnézve pezsgőfürdős káddal, kicsit csinosabb burkolatokkal tényleg súlyos százezreket lehet elmulatni egy fürdőbe. :K Mosdókagylóból is kinéztem már egy 60k-s példányt. Csak előbb egyáltalán fel kellene adnom azt a lottót. :DDD

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#3038) Integra válasza adalbert1 (#3036) üzenetére


Integra
titán

erős
itt aztán lehet csorgatni a nyálat, meg még pár másik cégnél..
mondjuk nem itt érdemes vásárolni, mert bipsi lévén az árai is olyanok..
de sok mindent egy helyen megnézni jó, sok ötletet lehet meríteni

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3039) adalbert1 válasza Integra (#3038) üzenetére


adalbert1
veterán

Ezt egyszer biztos megnézem, a honlap alapján jónak tűnik...

Azt meg már szerencsére 4-5 éves koromban belém nevelték a csorvási búcsú alkalmával, hogy először szétnézünk alaposan, és csak utána vásárolunk. :)

Ariadne : hát a fejemben már nekem is nagyjából kész elképzelések élnek arról, hogy milyen fürdőszobát szeretnék majd egyszer... Az a baj, hogy ott a párszáz k nagyon alsó határ lenne csak. :D Mindenesetre a csekély nyerési esély ellenére ma beruháztam én is 5-ös és 6-os lottóra is. :))

[ Szerkesztve ]

(#3040) Met válasza Integra (#3038) üzenetére


Met
Topikgazda

Ezt úgy utálom amikor nincs árlista egy oldalon :((

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#3041) Csaba_20_ válasza Csaba_20_ (#2990) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Akkor erre nincs senki, aki itt választ tudna adni? Esetleg ha nem Mapei termékről lenne szó, akkor néhány jó tanács? Megjegyzem a Mapei szakértői válasza is annyi volt, hogy "használja a kereskedelemben kapható Ytong vakolatot, Mapei terméket nem tudunk ajánlani". Ennyit a nagy Mapei-ről...itt pedig senki ne érezze magát kevesebbnek, ha ő sem tud mit ajánlani. :DDD

(#3042) Met válasza Csaba_20_ (#3041) üzenetére


Met
Topikgazda

Én annyit tudok az Ytong-ról, hogy a hozzá való spéci cuccal lehet falazni meg vakolni mert baromira szívja magába a nedvességet és a normál habarcs (így hívják azt a trutyit amivel a téglákat ragasztják össze?:D) nem jó hozzá.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#3043) Csaba_20_ válasza Met (#3042) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Mi sima csemperagasztót használtunk habarcsnak, mert nem kell fagyveszélytől tartani és társai. Tökéletesen megragasztotta. Az éleknél kikentük Rigips Rimano 3-6mm vakolattal. Azonkívül, hogy jó gyorsan megszáradt a vakolat, semmi különlegeset nem tapasztaltunk.

[ Szerkesztve ]

(#3044) Ariadne válasza Csaba_20_ (#3043) üzenetére


Ariadne
őstag

A fürdőben nekünk is így fogják megcsinálni a mosdókagyló pultját. Ráépíthető kagylóhoz lesz egy Ytongokból épített kis pult, csemperagasztóval felrögzített csempézett felülettel, élén élvédővel. A szaki mondta, hogy ez működő megoldás, jövő héten mi is meglátjuk. :)
Régi álmom volt ez a pultra tett mosdókagyló, nagyon tetszik, és szerencsére most már normális áron is lehet venni ilyet, nem csak soktízezrekért dizájncuccként.

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#3045) Csaba_20_ válasza Ariadne (#3044) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Mi amatőrként álltunk neki falazni, leginkább a pénzhiány vitt rá minket. Az alapanyag sem volt olcsó, hát még a szakmunka.(Mondjuk az ytong téglák elszállításakor egy kicsit túlléptük a megengedett legnagyobb össztömeget... :B ) Nem olyan szép, mintha szakember csinálta volna, egyik-másik falnak van kicsi hasa, de legalább a mienk. Nekünk így is tökéletes. Arról nem beszélve, hogy iszonyat jól eső érzés mikor elkészül. Már ajtót is raktunk be, pedig tényleg semmi képzettségünk nincs. Függőleges lett, zárható és fogja rendesen a purhab. Most gondolkozom, hogy beiratkozzak-e gipszkarton szerkezetek építése tanfolyamra. :D

(#3046) Ariadne válasza Csaba_20_ (#3045) üzenetére


Ariadne
őstag

Hát igen, megvan annak is a maga szépsége, hogy saját kezűleg készült. Mi is így szerettünk volna minél több dolgot, tapétaleszedésig még ment a dolog, aztán rájöttünk, hogy egész lakásnál ez nem megy, szabadságunk is alig van, így végül szaki lett a dologból. Kicsit sajnálom azért... De a mázolás meg az ablakok rendbetétele azért megmarad nekünk. :D

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#3047) sanzik válasza Csaba_20_ (#3041) üzenetére


sanzik
senior tag

Ha az ytongot jól raktátok össze akkor gyakorlatilag nem is kell vakolni. Az a tégla annyira precíz,hogy tök egyenesre meg lehet csinálni a falat és gyakorlatilag elég csemperagasztóval átglettelni.
Ha nem sikerült olyan jól a fal, akkor kened vastagabban a csemperagasztót és hosszú aluléccel lehúzod.
Ha csempézni akarod arra tök jó lesz a felület, ha meg festeni, tapétázni akkor mehet rá ezután a glett.
Természetsen erősen portalanítani kell és alapozni,mert az ytong elég porozus szerkezetű.

(#3048) sanzik válasza Met (#3040) üzenetére


sanzik
senior tag

Erősnél iszonyú nagy választék van és szerintem mindenki talál ott a pénztálcájának megfelelő burkolóanyagot.
Most pl. egy házban 3 fürdőt is csinálok,minden onnan lett hozva és több millióba került a burkolóanyag... :)
De ezek nem is ilyen kommersz csempék és nem 500 Forintos díszek vannak benne. Alu betétek,üveg listello,stb. Elég brutál lesz.
Csempéből van olyan aminek a mérete 90x30 centi.... :D

De erősnél lehet kapni pl. 60x60-as fényezett gres lapot ami kínai,ennek ellenére meglepően jó minőségű és a ebben a kategoriában elég kedvező ára van.

(#3049) sanzik válasza Ariadne (#3044) üzenetére


sanzik
senior tag

Pultokat én is sokáig ytongból építettem,de egyszer csak találkoztam a wedi lemezzel :)
Sokkal könnyebb vele dolgozni sokkal több lehetőséget ad mint az ytong és sokkal drágább is. :D De én szeretem.... :))

(#3050) x_o_n válasza Csaba_20_ (#3041) üzenetére


x_o_n
veterán

szia,miylen mapei termék érdekel?mivel kapcs kéne info tanács?

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.