Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#17001) FatalEror


FatalEror
addikt

Valaki keresett 1m-es vídiát,aldiban most 4k három darab 12-16-24mm-esek.

HardCore is my LifeStyle

(#17002) Integra válasza FatalEror (#16999) üzenetére


Integra
titán

a többi helyen olyan kapcsoló van felcsavarozva, de azoknál a beépített gardrób ajtók kifelé nyílnak, itt viszont befelé nyílik és biztos vagyok benne azért csinálták így hogy ne legyen szem előtt a tokra felcsavarozva a kapcsoló..
ami viszont aggasztóbb, hogy valszeg a padlófűtésnél elrontottak valamit, ugyanis pár helyen a kő alatt szerintem semmi padlopon (asszem ez a neve a padlófűtéshez a ragasztónak amit vízzel összekever az ember) nincsen.. kopog.. most vagy az olcsó és szar ezer ft-os zsákot vették és azzal ragasztottak a 4e ft-os zsákos ragasztó helyett, vagy kapásból túl meleg volt a víz a rendszerben.. felkéne szedni az egészet a földszinten, lekaparni végig, minőségi ragasztót venni és újra kövezni... hopsz, máris ugrott még 2-3 milla plusz... :(((

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#17003) FatalEror válasza Integra (#17002) üzenetére


FatalEror
addikt

Hát igen "jó dolog" ez a lakásfelújítás,ezért nem szeretek "akármilyen",vagy inkább egyáltalán nem kész házakat venni,komolyan mondom katasztrofális dolgokat láthat az ember,egy 20 éves ház összességében többet ér mint ezek a mai f*sok!De "jónak" tűnnek,illetve relatíve olcsók,ezért sokan megveszik,szóval a sz*rt is ki lehet fényesíteni(Állítólag-ban volt is),de a sz*r attól még sz*r marad.

HardCore is my LifeStyle

(#17004) neduddki válasza Atos23 (#16997) üzenetére


neduddki
nagyúr

H!

csak ozben megoldotta a falkietel problematikajat is azt ne feldd:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#17005) Integra válasza FatalEror (#17003) üzenetére


Integra
titán

én szeretem, csak sajnos itt is igaz, a drága házban is vannak dolgok....
de nem baj, mert szerkezetileg és gépészetileg nagyon jó a ház, tényleg magas szintet képvisel, ezek meg felszíni dolgok. kell bele ölni pénzt, de nem kell a házat lebombázni. azért lett ez szerintem ilyen, mert a tulaj megszorult és beakarta fejezni és elkezdett spórolni az anyagon. szerencsére csak ilyeneken spórolt, a többi nagyon jó. ilyen házat újonnan megnem tud venni földi halandó, így viszont meg jó üzletet csinál ilyen gondokkal is. szóval én absz pozitív vagyok ebben a kérdésben, csak még locsolni kell a pénzt :DDD
ilyen pl a dupla szigetelt nyílászáró. 1.1k-s, ami még ok, a baj az hogy gumis belül és az ugye a hőre nyúlik, változik.. na, helyenként már látszik... pedig nagyon drága fa nyílászáró van mindenhol, komoly vízvetővel, védelemmel. de nem szerkezeti, úgyhogy majd pár év múlva lecserélem az egészet 0.5k-s üvegezésre. ez van, nincs jobb ötlet, ezt már gariban a gyártó cég sem veszi vissza.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#17006) wrox válasza Integra (#17002) üzenetére


wrox
senior tag

Padlopon az aljzatkiegyenlítő. Nem azért kopog, mert az 1000 Ft-os anyag van lent, hanem azért mert nincs lent semmi. Szerintem padlófűtéshez sima flexi ragasztó kell (mármint ebbe tenni a járólapot). Ja, és nem mindig (csak) a drága a jó. ;]

[ Szerkesztve ]

(#17007) Integra válasza wrox (#17006) üzenetére


Integra
titán

kint volt családtagom aki azért jó pár házat felhúzott már, ő olcsó építész anyaghoz alapvetően már nem nyúl. megértem, nekem sincsen jó tapasztalatom velük. az meg, hogy ide mit öntöttek le, passz, valahol megkell bontanunk majd. ha nem most, akkor 2-3 fűtési szezon után tuti. csak ugye akkor már teljesen belesz rendezve a ház, belakva és akkor lehet kirámolni... :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#17008) FatalEror válasza Integra (#17005) üzenetére


FatalEror
addikt

Akkor jó!A lényeg,hogy a szerkezet és a gépészet penge!
Hát ha a pénz elfogy nagyúr!Én már csak tudom,egyszer lambériáztunk,és a tulaj azt szerette volna,hogyha a párnafa lécek a falba lennének vésve.Oké jó kis szocis (CCCP-s licensz) panelház,van benne anyag rendesen,jó kis apró szemű kavicsos sóderrel csinálták a betont kemény mint az állat.Szóval tudtam mivel állok szembe,úgy hogy nem aprózva el a dolgot az akkori legnagyobb HILTI-t kibérelve 5cm-es lapos vésővel dolgoztam,nagyon pöpec módon haladtam amikor az utolsó méternél HILTI-stől mindenestől átborultam a szomszédba. :DDD Mint kiderült az utolsó méterbe már nem tömör betonfalvolt hanem 2db pár centis betonlap közötte hungarocel azt meg a HILTI úgy szét ütötte mint a picsa. :C

HardCore is my LifeStyle

(#17009) Integra válasza FatalEror (#17008) üzenetére


Integra
titán

azzzigen :DDD
gondolom volt nagy meglepetés.... és ezután mi lett? ki javította ki? gondolom a megbízód?
de durva..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#17010) adalbert1 válasza harry (#17000) üzenetére


adalbert1
veterán

Szerintem az a környék elég zajos, legalábbis ha az utca felé néz a ház. Érdemes a közös képviselővel beszélni (hogy állnak a ház pénzügyei, sok nemfizető lakó van-e, történt-e valami, amiről érdemes tudni, stb.), esetleg az építtető/kivitelező cégnek utána nézni, volt-e nagyobb balhé, ami a nevükhöz köthető. Megnézném a neveket is a kaputelefonon/levélládákon.

(#17011) Integra válasza adalbert1 (#17010) üzenetére


Integra
titán

közös költség, ház egyenleg és a drága lakók... pont aktuális sztori erről, a trémobil kibérli a háztetőn a helyet és átjátszó állomást telepít, de jó, örülünk, hogy végre egy kis plusz a kasszába az ínségesebb időkre... erre már kuruttyolnak a lakók közül, hogy miért, meg senki sem szólt nekik erről, meg káros és zajos és sugárzás lesz és..... omfg... kezdjél már valamit az ilyen buszfejűekkel... egy élmény :DDD ja, természetesen lakógyűlésre nem jár, mert minek - ahol amúgy megszavaztuk a telepítést.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#17012) FatalEror válasza Integra (#17009) üzenetére


FatalEror
addikt

Szerencsém volt szóltam a megbízónak mondtam megcsinálom,mondta,hogy akkor az anyagköltséget ő állja,aztán vettem cementkötésű forgácslapot,meg éppen feláras volt a beton "I" gerenda abból vettem egy métert,és visszafalaztam. :DDD Szomszédnál meg festettem.

HardCore is my LifeStyle

(#17013) Met


Met
Topikgazda

kb. mennyibe kerül métere a villanyvezeték cserének?
A 3 vezeték+ a cső. Szokásos fogyasztók: mikró, pc, mosógép.
Villanytűzhely nem lesz.
A munka kivitelezését meg tudom oldani baráti alapon csak egy anyag ár kellene nekem. Kapcsolók, konnektorok árát is be tudom lőni.

Gondolom villanyász boltban olcsóbb a vezeték mint Obi és társaiban.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#17014) szabjan válasza Integra (#17002) üzenetére


szabjan
tag

Viszont szerencse, hogy legalább a fűtéstechnikát nem rontották tovább... :D
A legnagyobb probléma, hogy szeretnek hatalmas tereket egybebetonozni a padlófűtésnél. Azt hiszik sokan, hogy a falak mentén elég a dilatációs hézag. Holott ez nem így van. 15-20 négyzetméternél már illik megszakítani a betont köztes hézaggal is. A különböző mértékben felfűtött részek előbb utóbb a beton hirtelen repedéséhez vezet. Ami azonnal felpattintja a lapot. A flexibilis ragasztó meg ugye elkél a burkolat alá...stb.

Pl.:
Egy kép. Egy társasház tetején lakás.... 195 nm padlófűtés.
[link]
Bár a rácsot kész munkaként kaptuk. /hogy hogyan csinálták meg, azt hagyjuk..látszik a csöveken is sajnos./ Szerettek volna itt is mindent mixerrel egybebetonozni. Majd a tervező emberke rájuk szólt és amii részt a képen láttok, azon 7 megszakítás van. Volt is prüszkölés...

[ Szerkesztve ]

a vizesember

(#17015) wrox válasza Met (#17013) üzenetére


wrox
senior tag

1.5-es: 40-50 Ft/métere (boltja válogatja)
2.5-es: 70-90 Ft/métere

bergmann cső: 16-os: 40-50 Ft/métere

(#17016) Integra válasza szabjan (#17014) üzenetére


Integra
titán

nagybátyám már mondta is, hogy oda kapásból elkél majd a viessmann komputere, piros kis doboz, ami vezérelné a gáz és a kandalló rendszert egyben, igaz gyönyörűen tud optimalizálni, de kapásból laza 300k.. :DDD azért van mindenféle kapcsoló ott, mert pont ezt a komputert spórolták (szintén) le, de tényleg elfogyott a pali pénze és nagyon megszorult, most már teljesen tiszta a kép, hogy mi hol és miért. na nem baj, ez a mi szerencsénk igazából. :)

igen, ez is lehet, hogy egyszerűen ezt sem tették meg. nem tudjuk. bontani kéne hozzá :U

persze, hogy prüszköltek, azt hitték hogy csak úgy sima ügy meg mindjárt kész, ott is sokat értettek hozzá... sajnos ezt a képet látva nekem is elrontották a fürdőben a padlófűtésem, sokkal tágabban rakták le a csövet. és a cső is vékonyabb mint kellene legyen keresztmetszetben.. ugyanis rehau volt eredetileg a lakásban, azzal nincs is baj, fasza. de ezek a gyökerek nem ismerték és hozták azt az 5 rétegű de keskenyebb átmérős csövet amit ismertek. aztán jöttek hogy mi ez a cső, meg ezt nem gyártják már rég és különben is.. ja, a rehau már 5 rétegűben gyártja a csövet, az enyém még 3 rétegű de tlejesen jó. és akkor nem találtak átalakítót hozzá amivel a keresztmetszetet tudják megoldani. aztán csak sikerült, de szerintem nem fűt úgy fel ahogy kellene. igaz a fali radiátorom visszatérő végéből megy be a padlóba, hogy ne legyen forró a víz. mindegy, jó ez télen, máshol meg úgy sincsen... valahol van fotóm, majd keresek róla, mert dokumentáltam mindent.
amúgy milyen csővel raktátok ezt le? hány km? :)

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#17017) neduddki válasza szabjan (#17014) üzenetére


neduddki
nagyúr

I!

nekem aszonta a statikus ne engedjek, ahhol, hogy 2 demax 3m-ent legyen diletecio es a kovet is ugy rakassam, hogy falnal 2-3cm kozbe meg a legnagyobb hezag ami meg mutat /az si igaz, hogy nalam fafodem van/

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#17018) szabjan válasza Integra (#17016) üzenetére


szabjan
tag

Nos sorban.
- Fél/háromnegyed/automatizálni tudunk egyszerűbben is.
Erre most itt nem térnék ki részletesen, nem reklám helye. Van saját elektronikám hozzá Talán annyit, hogy tiedéből kijön ..
- Ha emlékeim nem csalnak, 1,3-1,4 km ami bement. Viszont rettentően göröngyös volt a terep. Nincs a rács alatt beton, hanem bauxit gerendák és hungarocell. Körönként kellett légteleníteni mire rendesen kikargattük a levegőt.
- A ritkábban rakott cső az még lehet jó. Pláne ha radiátor hőfok megy benne...

[ Szerkesztve ]

a vizesember

(#17019) Integra válasza szabjan (#17018) üzenetére


Integra
titán

na, kíváncsi vagyok, engem minden profi, tartós és minőségi megoldás, amihez 20-30 évig nem kell hozzá nyúlni, érdekel:K
csak ezt a padló történetet nem tudom, hogy boxolom keresztül.....

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#17020) Pikkolo^^ válasza adalbert1 (#17010) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

A házat valószínűleg a Hermina Bau építette. A környék eléggé zajos, nagy csomópont, villamos kereszteződés stb..

(#17021) Atos23 válasza neduddki (#17004) üzenetére


Atos23
senior tag

Jó, okés. :)

Nekem az a bajom, hogy kb 4 éve egy 4 centis vízcsőnek át kellett ütvefúrni az addig tutira hibátlan és repedésmentes falat. Valószínűleg a 70 centis fal közepén(!) lévő 20 centis terméskő (30cm tufa-20 terméskő-20 tufa) fúrás közbeni rezgése, kalapálása megviselte a falat Már nem tudjuk, hogy akkor, vagy azóta terjedően, de repedések vannak az adott falon, és az a gáz, hogy emeletes a ház, és a földszint lett átütve. Most mindkét szinten van repedés, padlótól plafonig, az útba eső csempe is el van repedve a legalsó szinten. Viszont a repedések csak hajszálnyi, esetleg néhol köröm vastagságúak, de sajna 50-70 fokos szögben futnak, ami állítólag nem a legjobb.
Ha egy 0,3-0,5mm2-es drótot dugok a repedésbe, az bemegy akár 3-10 centire is a falba.

Ha a szakember tényleg megmondja a frankót 50-60 ropiért, az nem gond. De ha csak annyit mond, mint a netes fórumok, hogy 1mm alatt nem repedés a repedés, és úgy kéri el az 80K-t, az gáz lenne :)

[ Szerkesztve ]

(#17022) neduddki válasza Atos23 (#17021) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

ha jol emlexem O a magyar roncsolasmentes epuekltvizsgalatok nagy varazsloja

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#17023) csemberlen válasza Atos23 (#17021) üzenetére


csemberlen
őstag

ha egy fúrástól lett ez akkor az nagy gáz.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#17024) Atos23 válasza csemberlen (#17023) üzenetére


Atos23
senior tag

Kozben meg van a titok nyitja, az az egy fal szilikatbol keszult...

(#17025) wrox válasza Atos23 (#17024) üzenetére


wrox
senior tag

De akkor sem illene megrepednie egy fúrástól. És a szilikát fal is 70 cm? Nem gyenge. :)

(#17026) Atos23 válasza wrox (#17025) üzenetére


Atos23
senior tag

Nem, igy most mar tudom, hogy igy epul fel a fal:

30cm szilikat, 20cm ko, 20-30cm tufa.

A teherviseles csak a szilikatot erinti sajnos. Mivel egy emelet alatti gerenda alatt fut a repedes, valoszinuleg a terheles altali feszultseg miatt repedt meg a fal a lyuk menten.

Mindenesetre hivtam egy statikust, de csak egy het mulva tud jonni, addig esz a penesz engem.

(#17027) harry válasza harry (#17000) üzenetére


harry
veterán

Megnéztük a lakást, az eddigi tapasztalatok:
- környék: a Nagy Lajosra néz, zajos. Ez az egész lakás legnagyobb hátránya. Amúgy nagyon jó közlekedés, sok bolt és jóformán minden van a környéken.
- a ház szép, rendezett, abszolút pozitív, a lépcsőház is nyitott, szellős, nem ilyen sötét bezsúfolt folyosókból áll (cserébe persze kissé hidegebb van az ajtó előtt). Két ajtó vezet be egyáltalán a lépcsőházig, és a lakás előtti folyosó ajtaja pluszban zárható (zárja is, az ott élő 5 lakó). Van szelektív műanyag gyűjtés, kukák külön elzárva (nincs büdös). Van egy kis zárt udvara is a háznak, parkolókkal, meg egy kis zöldes rész. Bejárati folyosót még egy kamera is figyelte.
- a ház dolgairól és közösségéről is sok meggyőzőt hallottam, egyből kezembe adtak mindenféle gyűlés jegyzőkönyvét, fizetési kimutatásokat, lakók mennyit fizetnek (ezt nem nagyon nézegettem most). Van valamilyen Fundamenta felújítási alap is, állítólag ilyen 5mFt környéki alappal, a közösköltség egy része megy ide is, tartozása nincs a háznak (egyelőre nem jártam utána jobban).
- 3 éve cserélték a házmestert, a mostanival semmi baj, ott lakik ő is, rendesen vezeti a ház dolgait. Van egy gondnok bácsi is, segítőkész ember.
- lakás egyedi mérős, körbe fűtött (egyik oldal ráadásul szomszéd házblokk, dupla fal), saját vízórák, stb.
- szimpatikus a tulaj is, egy fiatal pár, itt élnek 5 éve (2. tulaj), csak szeretnének kertvárosba menni / nagyobb házra váltani, amit megértek.
- állítólag teljesen tehermentes, nincs hitel, semmi tartozás
- ilyen szempontból nekem rossz hír, hogy nem feltétlenül sürgős nekik az eladás, szeretik a lakást is, kétlem, hogy sokat lehetne alkudni.

Amilyen hibákat láttam, így hirtelen:
- kád peremének környékén a fuga elszíneződött, mintha penészedne... Ez mennyire felületi / mélyebb probléma? Mekkora probléma ezt megcsinálni? Egyáltalán meg lehet, mit kéne? Újrafugázni? Vagy elég valamilyen vízvető a kád pereme / fal találkozása közé?
- régebben néhol penészedett a szoba (pozitív, hogy erről is beszámolt), de mióta egy jobb szellőző van beszerelve a fürdőbe, ez a probléma is megoldódott. Én valóban nem is láttam semmit, de gondolom ha lenne is, a téli, fűtéses időszakban (kevesebb szellőztetés végett).
- néhol hajszálrepedések, egyik sem tűnt komolynak, festés előtt egy gletteléssel szerintem helyrehozható.
- mi pénz / munka lenne adott esetben kicserélni az ablakokat valami izmosabban hangszigetelt verziókra? Ismerős lakása néz a körútra, de bent néma csend van, azok valami komoly ablakok... itt sajnos folyamatosan hallottunk egy alap zúgást.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#17028) neduddki válasza harry (#17027) üzenetére


neduddki
nagyúr

I!

ha jo asztalos kell ablakoz azt tudok, /de valszeg Te muanyagot akarsz/

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#17029) harry válasza neduddki (#17028) üzenetére


harry
veterán

Kösz a tippet, alapvetően nem igazán szeretnék hozzányúlni, talán jó lenne így is, csak érdekelne, mégis, mi meló lehet kicserélni. 2 ablakról van szó amúgy: [link] [link] (tükörben látszik, de talán ugyanakkora)
Nem igazán tudom mi a különbség műanyag / fa között, naivan azt mondanám, utóbbi drágább lehet, és még ápolni is kéne, ezért elsőre nem vonz, de nem értek hozzá.

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#17030) harry válasza harry (#17029) üzenetére


harry
veterán

Jól gondolom, hogy amit keresek (igen jó hangszigetelő ablak), azok a 3 rétegűek? Persze gondolom a kamrák száma, profil, gumitömítés sem mindegy. De pl. itt egy árlista, és bár nem néztem még sosem ablakokat, ez egyáltalán nem tűnik vészesnek: [link]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#17031) neduddki válasza harry (#17030) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

nalm tok sima 2szarnyu duplaablak van kivul 4mm belul 2x4mm kozte argon, a keret botovi fenyo a tok meg a regi ~130eves vortosfenyo es csend van

udv

neduddki

mod: epitezcimboram szokta mondogatni van internorm es vannak a tobbiek, csak meg kell fizetni

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#17032) mdk01 válasza harry (#17030) üzenetére


mdk01
addikt

Asztalosként is műanyagot vennék. Nem vetemedik, nem kell festegetni,nem reped, pontos, viszont meg kell fizetni a jót ebből is .
Műanyagból is lehet faerezetteset venni és fontos hogy UV álló legyen. A kamrák meg hő miatt vannak, mint a téglánál a lyukacsok. Minél több kamra annál jobban szigetel.

(#17033) Pikkolo^^ válasza harry (#17027) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Ment el villamos amikor ottvoltál, rázkódást nem éreztél?

(#17034) Adler


Adler
aktív tag

Egy dolgot szeretnék kérdezni: ezt a tápegységet vettem ehhez a ledszalaghoz. A táp és a szalagot egy 0.35 négyzetmilliméter átmérőjű kábellel kötöttem össze.
A kérdés az, hogy alulméreteztem, vagy pont jó ez a kábel? kb. max. 30-50 cm hosszú a kábel.

[ Szerkesztve ]

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#17035) harry válasza Pikkolo^^ (#17033) üzenetére


harry
veterán

Biztos ment el, bő fél órát lehettünk ott, rázkódást nem éreztem, a zajra figyeltem fel inkább. Meg az 5.-en talán kevésbé is jön elő (most félemeleten, ha előttünk megy el, érezni rezgést...).

Szóval akkor az alábbi két téma még nyitott számomra:
- fürdőkád körül, fal tövében, fugán megjelenő elszíneződés, némi penész lehet: mitől, mekkora kárt okoz, felületi vagy mélyebb gond, hogyan javítható, mekkora munka, költség?
- milyen ablak számít jó hanggátlásúnak, mennyibe kerülhet egy ilyen (mondjuk 150*150)? Gondolom számít a rétegek száma, az üveg és rések vastagsága, esetleg nem egy lap, hanem kettő összeragasztva, akár valamilyen hangszigetelő fóliával, stb. De, fogalmam sincs, mi-milyen szintet képvisel, melyik lenne jó. Erre egy durva becslés: a két ablak, munkadíjjal, kijönne 300ból?
Ja és ha már itt vagyunk, a régi ablakot el lehetne adni? Gondolom, hiszen hibátlan (mármint maga a szárnyak[?]). Tok/keret ugye fixen van bent, azt gondolom ki kell bontani onnan valahogy, és kuka. Ezekkel mennyit nyerhetek?

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#17036) lorcsi


lorcsi
veterán

lézeres távolságmérőt kell vennem
miylet ajánlotok?
50 méteren belül használom, és nem kell túl profi, de fontos a pontosság

(#17037) wrox válasza harry (#17035) üzenetére


wrox
senior tag

Penész: mint írtad, párás volt a fürdőszoba, a szoba is penészedett.. Eltávolítás: befújod Savoval, ha kell körömkefe. Csak felületi elszíneződés, ne aggódj. Ha nincs pára, nincs penész.

Ablak.. A tokot békén hagynám, és a szárnyakban az üveget cseréltetném, vagy ha nem megoldható, akkor komplett új szárny. Üveg-argon-üveg-argon-üveg.
Szerintem.

(#17038) harry válasza wrox (#17037) üzenetére


harry
veterán

Penész: csak abból indultam ki, hogy csak a kád pereménél van, a falj aljában, gondoltam, esetleg felszívhat vizet / befolyhat / rossz a tömítés. De remélem igen, csak felületi.

Ablak: sima 4mm, vagy 6-os inkább? Vagy ami talán még jobb, 2*3 ragasztva, közte ilyen hanggátló fólia? Több variációt is láttam már, nem tudom, mi lenne megfelelő... Pl. itt van hanggátló résznél többféle is: [link]

A második legdrágább itt ez: 40 dB: 33.1 akusztikus fólia/16/termoüveg 6 mm, nettó 23k/m^2, ami két 150*150 ablakra bruttó 132eFt, ami nem tűnik soknak.
Az első, azért nagyobb ugrás: 51 dB: 66.2 akusztikus fólia/20/44.2 termoüveg akusztikus fólia, 61k/m^2, 350k, ez azért már kissé húzós...

Munkadíj mennyi lehet?

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#17039) Ton-ton válasza harry (#17035) üzenetére


Ton-ton
tag

Fokozott hang gátlás esetén az üvegek különböző vastagságúak. Pl. 5-16-3-16-4-s szerkezet. Ennek további előnye, hogy az egyik oldalon vastagabb (így ellenállóbb) az üveg. Persze a légréteg vastagsága is jelentősen beleszól. (van 20mm-es léc is) Az argon töltés (ahogy a fémgőzölés is) hőszigetelés szempontjából számít, hang gátlásban nincs szerepe.

http://qtp.hu

(#17040) Matthew


Matthew
senior tag

Korrekt redőnyös céget tud valaki ajánlani Pesten?

(#17041) FatalEror válasza lorcsi (#17036) üzenetére


FatalEror
addikt

[link]

HardCore is my LifeStyle

(#17042) lorcsi válasza FatalEror (#17041) üzenetére


lorcsi
veterán

szuper, köszi !

(#17043) harry válasza Ton-ton (#17039) üzenetére


harry
veterán

És mennyi esély van arra, hogy a jelenlegi tokba be lehetne ezt rakni, csak szárnycserével? Kissé félek, hogy még ha lehetne is, a kedves mesteremberek nem emellett döntenének, a plusz pénz végett. Mondjuk ezért nem árt több helyen megkérdezni / megbízható ablakost keresni.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#17044) Integra válasza Matthew (#17040) üzenetére


Integra
titán

van, de kérdés, hogy mire van szükséged és mennyiért.
nekem a józsa árnyékolástechnika csinlta a redőnyeim. profi, tiszta, gyors, minőségi. és nem a legolcsóbb.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#17045) harry


harry
veterán

Mosogatógép bekötéséhez ugyanolyan csövek kellenek, mint mosógéphez? Milyen hosszú lehet a bekötő- / kifolyócső? Lehet 2-3m?

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#17046) Jovanny2 válasza harry (#17045) üzenetére


Jovanny2
őstag

Most kötöttem be nem rég az enyém, és úgy rémlik, hogy azok fixen vannak bekötve a gépbe, egy gumicső a bemenetre (jó esetben aquastoppal, és egy műanyag kifolyócső ( full olyanok, mint a mosógépnél, leszámítva az aquastoppot). Ezeket akarod toldani? Ha aquastop van rajta, akkor a bemenő csövet nem biztonságos toldani. :N

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#17047) Matthew válasza Integra (#17044) üzenetére


Matthew
senior tag

Semmi különös, egyszerű műanyag redőny kell egy dupla ablakra. Láttam őket, szimpatikusak is és az árat sem találtam magasnak, lehet ők lesznek a befutók.
Köszi!

(#17048) harry válasza Jovanny2 (#17046) üzenetére


harry
veterán

Egyelőre csak mosógépünk van, azon a kifolyó fix, de gyanítom toldható, viszont a bekötőcső cserélhető, nekünk kellett felrakni.
Igazából nem nagyon érdekel ez az aquastop dolog, eddig is nagyon jól megvolt mindenki nélküle, nem tudom, miért lett hirtelen oly nagy szám. Persze, jó dolog, nem azt mondom. De ennyi erővel flexi cső is elpattanhat bármelyik csaptelepnél, azzal nem tud az ember mit csinálni, most az, hogy pont a mosogatógépen van egy plusz biztosíték szerintem olyan mindegy.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#17049) Jovanny2 válasza harry (#17048) üzenetére


Jovanny2
őstag

Ez igaz. Ha a bekötő csövet tőből cseréled, miért lenne gond? Mindegy neki, hogy 1,5 vagy 3 méteren megy át a víz. :) A leeresztőn meg nincs nyomás, toldhatod orrba-szájba. :D

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#17050) FatalEror válasza harry (#17045) üzenetére


FatalEror
addikt

Én full úgy kötöttem be mint a mosógépet,és már vagy kb 8 éve problémamentesen megy,és kb 2m hosszúak a csövek.Ja egy jó tanács TABLETTA MELLÉ SOHA NE TEGYEN SENKI MOSOGATÓ SZERT!!!Egyszer kipróbáltam és telefújta a lakást habbal. :W

HardCore is my LifeStyle

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.