Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#138001) mokus1


mokus1
addikt

Elkurták a betont nálam a kőművesek sajnos. Csavarhúzóval a tetejébe simán lehet karcolni.

Mivel érdemes ezt kezelni? Mapei Prosfas, ez kicsit húzós de ha nincs más akkor ez másnál már működött? Esetleg valami barátságosabb árú termék?

(#138002) föccer válasza mokus1 (#138001) üzenetére


föccer
nagyúr

Milyen szerkezet? Kültéren bontás, beltéren még lehet mókolni, de nem érdemes.

ps: mikor készült?

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#138003) A Zéé válasza mokus1 (#138001) üzenetére


A Zéé
addikt

Hány napos az a beton, milyen szerkezet, és mit jelent az, hogy lehet karcolni?
Pár napos betonnál (pláne, ha nem C-nagyonsok) még egyáltalán nem hiba, hogy nem teljesen szilárd a felszíne, ha csak nem annyira, hogy a kavics szemcsék peregnek ki belőle.

Just a simple Lineman...

(#138004) mokus1 válasza A Zéé (#138003) üzenetére


mokus1
addikt

Kb 1-2 hetes beton. Igaz most az idő miatt nem kegyes és nem szárad gyorsan.
Beltéri betonról van szó. Változó vastagságban.
Kavics szemcsék nem jönek ki, de ha söprök söpröm a tetejét is.

(#138005) A Zéé válasza mokus1 (#138004) üzenetére


A Zéé
addikt

De ez aljzatbeton, vagy födém? Födém tetején is tud lenni olyan cementtej réteg, amit le tudsz seperni. Esztrichnél meg amíg a szemcsék nem peregnek ki, nagyon nem aggódnék. Ahogy mondod is, az elmúlt 2 hét nem arról szólt, hogy könnyen száradjanak-kössenek az anyagok.

Just a simple Lineman...

(#138006) mokus1 válasza A Zéé (#138005) üzenetére


mokus1
addikt

Aljzatbeton. Rendben, akkor még nem izgulok. Csak a színe már jónak tűnt, kiszürkült teljesen.

Szerk.: Pontosabban a közepén, a falaknál meg itt ott azért még sötét.ú
Mondjuk az igaz, hogy amikor rá lett rakva a gipszkarton teljesen megszívta magát vízzel.

[ Szerkesztve ]

(#138007) lemmy71 válasza Atomgeszi (#137995) üzenetére


lemmy71
őstag

Igen :K

(#138008) Inhouse válasza Land (#137994) üzenetére


Inhouse
őstag

Jópár centit tévedett itt a lakatos, nem? :) Ha ezen még állítasz, akkor lassan akkora hézag lesz, hogy csak na... Egyébként ezt hogyan kell állítani? Ki kell venni a tengelyt, aztán lelazítani az anyát, tekerni a zsanéron, meghúzni az anyát, majd vissza a kapu a helyére, vissza a tengely?
Lehet kapni 10mm széles zártszelvényt, legalábbis 10x20-as biztosan létezik. Ha nagyobb a hézag mint 10mm, akkor akár egy ilyet felhegesztve meg is növelhetnéd az ellendarab felőli oldalt...így az eleve nagy hézagok nem fognak tovább hízni. Akár süllyesztett csavarokkal is felrakhatod, aztán mehet a festés.

Üdv Inhouse

(#138009) pjen válasza Land (#137994) üzenetére


pjen
félisten

Megpróbálhatod, leakasztod a kaput és tekersz kifelé a menetes száron, ha még lehet.

(#138010) 6030D


6030D
Ármester

Fürdőszobai ventilátor kivezetésnél milyen lehetőség van arra, hogy ne csináljunk nagy hőhidat? (Most a nyissuk ki az ablak vonalat engedjük el). Közvetlen a külső falon vezetnénk ki (30 cm tégla + 15 cm eps), viszont ha a ventiálornak van egy zsaluja, meg kintre is teszek még egyet, akkor az nekem még kevésnek tűnik. Költségileg beleférne egy decentralizált hőcserélős szellőztető is (<100e Ft), de arra is azt írja mindenki, hogy kettő kellene össze kötve, és úgy sem az igaz. Vagy a sorrend úgy van, hogy sima ventilátor visszacsapó ajtókkal < dec. hőcs. sz. < központi szellőztető?

A másik ötlet, hogy a padlás felé megyünk, de az nyűgösebb, mert ki kellene vésni a festett falat (30 cm, nem sok), átbökni a gipszkartont, párazárót, szigetelést, majd elérkezünk a tető és a külső fal tövébe, mert oda van vezetékezve.... :F

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#138011) pjen válasza 6030D (#138010) üzenetére


pjen
félisten

Pedig a két zsalu bőven jó.( Persze az ablak sokkal jobb) lehet kapni elektromos ablak nyitót amit lehet időzíteni. :)

(#138012) YAS-dude válasza 6030D (#138010) üzenetére


YAS-dude
őstag

A két zsalu jó, de a kinti, homlokzatra rakott zsalu mindig fel fog akadni, zörgeti a szél, letörik a lamella... Oda csak rácsot rakj. Legyen a zsalu a rács mögött a cső végén, meg az elszívóba építve.

(#138013) eldoble válasza pjen (#138009) üzenetére


eldoble
aktív tag

Az állításhoz ezeknél szerintem nem kell levenni a kaput.

(#138014) 6030D válasza YAS-dude (#138012) üzenetére


6030D
Ármester

Igen, ezt kicsit félreérthetően írtam. Szóval úgy gondoltam, hogy kívül a szúnyoghálós rács, utána kb 5 centire a csapóajtó, illetve a ventilátoron ami van. Kell ezeket valahogy méretezni, vagy minden ventilátor ki fogja tudni nyitni/fújni mindkét ajtót? Mert minek van benn a 100-120-as cső, ha csak egy ujjnyit nyomja ki az ajtókat.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#138015) pjen válasza eldoble (#138013) üzenetére


pjen
félisten

Nekem kép alapján úgy tűnik az anya rá van hegesztve az oszlopra és abban forog a csanér pánt. Ha a menetes szár átmegy az oszlopon és ott is van egy állítható anya akkor valóban nem kell levenni. :)

(#138016) pjen válasza 6030D (#138014) üzenetére


pjen
félisten

Lehet kapni ventit amin elektromos zsalu van, akár időzítőset is+van benne pára érzékelő. hozzá sem kell nyúlni, teszi a dolgát.

(#138017) 6030D válasza pjen (#138016) üzenetére


6030D
Ármester

Volt ilyenünk (Vents), soha többet. Majd én kapcsolgatom, ha akarom, simán csak van neki egy kapcsoló. Ha akarjuk megy, ha nem, akkor nem.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#138018) eldoble válasza pjen (#138015) üzenetére


eldoble
aktív tag

Az anya szerintem nincs ráhegesztve, hanem az anyán elforgó alátét van ráhegesztve, szerintem ez egy ilyen zsanér: [link] , ez állítható az anyával, felszerelt kapuval is.

(#138019) bepap válasza TomMusic (#126427) üzenetére


bepap
csendes tag

Szia, neked beváltak ezek a Héra termékek. Azóta jelent meg penész?

(#138020) pjen válasza eldoble (#138018) üzenetére


pjen
félisten

Lehet, hogy igazad van. :)

(#138021) YAS-dude válasza 6030D (#138014) üzenetére


YAS-dude
őstag

Nem a zsalu lesz a szűk keresztmetszet. Arról ne feledkezz meg, hogy amennyi levegőt a venti kiszív, annyinak valahol be is kell jutnia.
Annyi még, hogy a cső egy picit kifelé lejtsen, hogy az esetleg benne lecsapódó pára kifelé folyjon.

(#138022) mezis válasza Land (#137994) üzenetére


mezis
nagyúr

A képeket nézve legfeljebb a léces oldalról lehet egy nyílás, amin keresztül a másik anyával állítható lenne a kapu dőlésszöge.
Valószínű nem bajlódtak ilyennel a szakik, behegesztették a kapuba az anyát, becsavarták, odatartva az oszlophoz, aztán hegesztettek.
Ha az oszlop stabil, nem dülöngél, akkor a legegyszerűbb a fogadó oldalon megoldani.

A fogadó oldali oszlop stabil?

[ Szerkesztve ]

mezis

(#138023) Land


Land
veterán

Egy villáskulccsal a jobb ajtón tudtam annyit állítani, hogy a nyelv elérte a zárat. Köszönöm! Csak azt nem értem 15 évig ez így jó volt az előző lakóknak? :D

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#138024) eldoble válasza Land (#138023) üzenetére


eldoble
aktív tag

Idővel mozoghatnak a szerkezetek, lehet, hogy amikor elkészült még jó volt ...

(#138025) sztivo


sztivo
senior tag

Sziasztok!

Kicsit népesebb topik, így leírom ide is, ha maradhat.
Radiátorcsere előtt állunk, de a fürdőszobában a törölközőszárítóról nem szeretnénk lemondani. A probléma az, hogy anno felkerült egy 1760-as kötésű ilyen csoda, majd 5 év alatt kb az alsó kötési pontnál szétrohadt. A második is kb ennyit bírt, ugyanott rohadt szét, de más gyártó nagyon nincs is ilyen kötéssel, illetve azóta más a kötési szabvány.
A kérdésem az volna, hogy van valami megbízható márka, akitől lehet ilyet venni (és akkor alakítunk a kötéstávon is), vagy le kell mondani róla? Tudom létezik inox is (300e+), de minden más fehér, így nem nagyon szeretném, ha elütne tőle.

Előre is köszi!

(#138026) Z_A_P válasza 6030D (#138017) üzenetére


Z_A_P
addikt

Pont ezt csináltam én is: fixen kapcsolóra kötve, én kapcsolom fel /le amikor akarom, 0 automatika.
Nálam 20cm szigetelés és 30cm tégla. Cső falon megy ki. Kívül szúnyoghalos zsalus ("csapkodos" ), illetve a ventiben is egy zsalu. Radiális ventit vegyél, az nyitja tutira.

[ Szerkesztve ]

OK

(#138027) 6030D válasza Z_A_P (#138026) üzenetére


6030D
Ármester

Milyet vettél? Még csőventilátoron gondolkodom, kívülre tolva, hátha halkabb.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#138028) Z_A_P válasza 6030D (#138027) üzenetére


Z_A_P
addikt

AERAULIQA QX centrifugális elszívó ventilátor

OK

(#138029) szonti


szonti
aktív tag

Sziasztok!
Szekrényt készitek butorlapbol és szeretném, ha az ajton tükör lenne, jo nagy méretü szinte telibe az egész ajton. Tudja ennek a modját valaki, h kell felrögziteni butorlapra tükröt?
Vagy esetleg tudjátok melyik a megfelelö topic a kérdéshez?
Köszönöm a segitséget!

(#138030) macilaci78 válasza sztivo (#138025) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Vogel&Noot radiátorok anyaga rozsdamentes acél.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#138031) macilaci78 válasza szonti (#138029) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Van Asztalos klub a Ph-n. Kétoldalas ragasztó, kartusos ragasztó kimondottan tükörhöz.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#138032) Harcipocok84


Harcipocok84
junior tag

Sziasztok!

Szeretnék ránézni a kőműves körmére. Egyszer már csesztek el nálunk kültéri aljzatbetont, nem akarok ismét ilyen hibába esni. Egy süllyesztett medence lesz zsalukővel kirakva. A betonnak nagyon jónak kell lennie, mert egyúttal az lesz a medence alja ami a föld alatt 1m-t lesz süllyesztve. Ha gyenge lesz vagy eltörik akkor sok misi megy a kukába.

Szóval a tervük:

- 5 cm sóder
- 20 cm beton 8-as 150x150-es térhálóval
- Tüskézve, amire megy majd a 25-ös zsalukő, ami 8-as vassal lesz vasalva

A terv jónak tűnik. Szerintetek is?
Illetve ami bennem még felmerült:

- Elég lehet 1 térháló vagy duplát tegyek bele?
- A térháló megfelelő méretű/kiosztású-e, vagy tegyem bele a 10-es 100x100-ast?
- Alulra nem kell valami fólia???
- Oldalra nem kell valami fólia?

A fólia azért kérdéses, mert kültéren elvileg nem szoktak fóliázni

[ Szerkesztve ]

(#138033) tothjozsi96 válasza macilaci78 (#138030) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Többi gyártó más anyagot használ vagy mi?

(#138034) Dorian válasza Harcipocok84 (#138032) üzenetére


Dorian
félisten

Én inkább tennék 10cm zúzott követ (és nem sódert) + 15 cm betont vashálóval
1 háló bőven elég ilyen vtg betonba. Én 10x10-est tettem a medencealapba, de 15x15-tel sem lesz semmi probléma, a vízzel teli medencétől úgyis csak full egyenletes nyomóerőt kap csak a beton, semmi hajlítás.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#138035) sztivo válasza tothjozsi96 (#138033) üzenetére


sztivo
senior tag

Nem tudom, de ez csupa rozsda, előbb ledobja a festéket, aztán csepeg és rozsdás (sajnos nem emlékszem a jelenlegi gyártó nevére).

(#138036) Harcipocok84 válasza Dorian (#138034) üzenetére


Harcipocok84
junior tag

Laikusként kérdezem, hogy a zúzott kő miért jobb választás a sódernél, illetve miért érdemesebb 5cm helyett 10cm-t rakni?

Illetve a fóliázás még nagy kérdés. Kell-e fólia a beton alá? ha igen akkor a helyes rétegrend zúzott kő, fólia, beton?

Oldalra kell-e fólia a zsalukövekhez?

(#138037) Dorian válasza Harcipocok84 (#138036) üzenetére


Dorian
félisten

Mert jobban tömöríthető (fontos, hogy az a kavics ami a beton alá kerül tömörítve legyen), ill. abban nincsenek homok-finomságú összetevők, így a talajnedvesség sem tud kapillárisan felszivárogni. Fólia tankönyv szerint kell, de a gyakorlatban sokszor elhagyják, valójában kb. mindegy

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#138038) Stylewars_kp válasza Harcipocok84 (#138036) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

A zúzott kő tömörítés után stabilabb hosszútávon is. Jobban összekapaszkodnak az éleiknél. Láttam egy felújítós videót amiben emberünk a kulé kavicsot lapvibrátorozta. Alig tömörült néhány centit. Aztán ahogy járt rajta ugyan úgy tudta mozgatni a kavicsokat a lábával. Semmi értelme.

(#138039) Inhouse válasza szonti (#138029) üzenetére


Inhouse
őstag

Arra ügyelj, hogy egy tükrös ajtó nehezebb, a kivetőpántokat ehhez mérten kell rakni...
A múltkor láttam egy vicces videót, ahol a csaj idétlenkedett a konyhapulton, a rövidnadrágja beleakadt a felső szekrény fogantyújába, leesett volna, de csak kinyílt az ajtó és ott lógott rajta...na, az a felső szekrény rendesen meg volt csinálva, jó volt a falhoz rögzítése is, meg abból a kivetőpántból kérnék párat! :)

Üdv Inhouse

(#138040) HdRew


HdRew
őstag

Sziasztok!

Bocsánat érte, máshol nem találtam tökéletes topikot, ezért itt kérdezném meg. Éppen most építik a házunkat, és ahhoz keressük ugye a megfelelő berendezéseket. Az egyik kérdéses pont most a wc. Próbáltunk tájékozódni, hogy fali mélyöblítésű wc-k tekintetében melyik lenne a legjobb, a környéken többféle wc-t is használnak, de különböző tapasztalatokat mondanak, illetve az üzletben is mást mondanak.

Az alap wc egy alföldi saval lenne, de nem vagyunk benne biztosak, hogy az jó lenne, illetve nem feltétlenül a legolcsóbbat vennénk, de nem is a legdrágábbat, valahogy ár/értékben a legjobbat. Az üzletben még a villeroy & boch o novo-ról jókat mondtak, de tapasztalatok alapján állítólag van, akinek sokszor eldugul. Illetve van, aki geberitet használ, neki vele nincs rossz tapasztalata, de wc-k tekintetében arról nem adtak tájékoztatást, hogy az milyen lenne.

Jelenleg itthon egy alföldi van, de az is el tud dugulni. (Van kutyánk, korábban miatta már kellett törlőpapírral takarítani, és ha többet dobtunk be, akkor nem feltétlenül tudta elvinni az összeset, bár szvsz szerintem az nem volt olyan mennyiség. Különben nincs vele gond.)

Ti miket használatok, mit tudnátok ajánlani?

Köszi szépen a segítséget előre is!

(#138041) A Zéé válasza HdRew (#138040) üzenetére


A Zéé
addikt

az a nedves törlő a legnagyobb átok a szennyvízhálózaton, azt semmiképp se dobáljátok a WC-be, nem is szabad hivatalosan...
Nekünk Ceresit van a lakásban felrakva, és raktunk amúgy millió fajtát a lakásokba, egyikbe se kellett visszajárni, mert hogy gyakori dugulások vannak. Nagyon nagy tudomány nincs egyikben sem.

Just a simple Lineman...

(#138042) 6030D válasza HdRew (#138040) üzenetére


6030D
Ármester

Mellékszál: kéztörlő papírt, papírzsepit ne dobj a lefolyóba, mert nem esik szét, mint a wc papír és dugulást okozhat. Ha nem nálad a csészésben, akkor később máshol.

A Zéé: ja igen, a nedves, abból sem véletlenül van nedves wc papír és nedves törlő.

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#138043) Dorian válasza HdRew (#138040) üzenetére


Dorian
félisten

Tök mindegy milyen a WC csésze, a duguláshoz semmi köze. Alap, hogy WC-be nem dobunk törlőkendőt, meg semmi mást, csak WC papírt.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#138044) eastsider


eastsider
nagyúr

Sziasztok,
festő bxott maszkoló szalagot használni, ezért jöhet takarítani a széleket, sarkokat,
ha nem vagyok elégedett az eredménnyel (nyilván nem kapja meg a teljes fizetest...) vannak valami praktikák a takarításra? diszperzit, (poli fabre intaller, arany), tehát vízzel lejön.. szivacs?
:W

előre is köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#138045) Z_A_P válasza Stylewars_kp (#138038) üzenetére


Z_A_P
addikt

Ilyenkor hanyas zuzott kore gondoltok? Mert van mindenfele, 0-20 , 12-20, 20-55, stb
A kicsi (0-20) tomoritheto igazan jol, de ezeknek a nagyresze ranezesre szinte csak por/homok, ez tuti felszivja nedvesseget, imadom a tuzepeket :(((

[ Szerkesztve ]

OK

(#138046) HdRew válasza A Zéé (#138041) üzenetére


HdRew
őstag

Tudom, nem szoktuk, csak épp a kutyának a dolgait szedtük fel. De akkor erre jobban figyelünk, köszi.

#1380426030D

Igaz-igaz, ezt észben tartom. :)

#138043Dorian

Nem is szoktunk egyébként "gyakran", csak ha a kutyával van valami, mondjuk hány, mert rosszul van. De Neked is köszi. :)

(#138047) A Zéé válasza Z_A_P (#138045) üzenetére


A Zéé
addikt

0-32, 0-56, ami van.

Just a simple Lineman...

(#138048) Dorian válasza Z_A_P (#138045) üzenetére


Dorian
félisten

Nem a kis mérettől lesz jól tömöríthető. Az osztályozatlan, tehát mindenféle vegyes méretű 0-55mm tömöríthető a legjobban.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#138049) Stylewars_kp válasza Dorian (#138048) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

+1

Ha valami nagy terhelésű bejáró esetén van értelme esetleg rétegezni 20-50 - 10-20 - a végén pedig 0-20-as porossal bedöngölni. Örök élet+1 nap.

(#138050) macilaci78 válasza tothjozsi96 (#138033) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Biztosan. Nem minden acél rozsdamentes, ott vannak az alu ötvözetek is, meg amit még nem is tudunk.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.