Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#72001) szaszyka


szaszyka
senior tag

Sziasztok. Villanyszerelőt kérdeznék, hogy ha minden kötél szakad, és nem tudom szerelődobozba helyezni, akkor vezetékösszekötést (Wago-val)dughatok üreges szegélyléc mögé a fal tövébe? Szabad ilyet egyáltalán, vagy mindenféleképp szerelődoboz kell, akár konnektor mögé?

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#72002) sketchifun válasza szaszyka (#72001) üzenetére


sketchifun
senior tag

Parketta szegélylécről van szó?

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#72003) szaszyka válasza sketchifun (#72002) üzenetére


szaszyka
senior tag

Igen, arról. Még nem vettem, pont amiatt, hogy szabad-e ilyet csinálni, ha igen, akkor pedig elférjen.

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#72004) donmackó válasza mezis (#72000) üzenetére


donmackó
őstag

Pont az a rész érdekel engem hogy kell-e fúrni/faragni a parapet helyét. A gáz csatlakozó stimmel, mert 2-t már cseréltettem, de ezok kéményes kivezetésűek voltak. Ott csak kivette a régit az újat meg betette, még az alu csövön sem kellett alakítania. Csak ugyebár akkor elfelejtettem megkérdezni a parapeteseket, mondváb hogy majd vissza térünk rá ha megvannak és lehet cserélni.

Release the cable hounds!

(#72005) sketchifun válasza szaszyka (#72003) üzenetére


sketchifun
senior tag

Hát, nem javasolnám.
A parketta fából van, és a fa jól ég.

Nem beszélve arról, hogy ha kiborul valami.

Inkább valami mást találj ki.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#72006) Bacusuz válasza bazsimano (#71998) üzenetére


Bacusuz
őstag

parkettaragasztóban volt egy időben nagy sláger a 2k pu.
volt benne 25 és 45 perces fazékidős is.
nyilván aki nem gondolkodott előre, és nem vágott-készített elő annyi parkettát, amit a vödörnyi mennyiséghez felhasznál, akkor a kanna bekötött, és vehetett pluszba.
nálad ez a lehetőség nem áll fenn, mert a csempe már lent van.
ez az epoxis nem hangzik rosszul, ha nem engedi át a vizet, akkor lehet nem is koszolódik úgy?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#72007) pjen válasza szaszyka (#72001) üzenetére


pjen
félisten

Esetleg megforrasztani aztán zsugorcső, az egészet egybe a végén egy ragasztó zsugorral. Lezárt.

(#72008) csemberlen válasza szaszyka (#72001) üzenetére


csemberlen
őstag

Semmiképpen.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#72009) szaszyka


szaszyka
senior tag

A konnektor ahonnan kapja az áramot, az ez a doboz:

Fentről jön a betáp, lefelé megy a konnektorhoz, ahonnan vittem volna tovább a vezetéket, oldalra a mosógéphez mennek a vezetékek.
Ha itt a dobozban a lefelé tartó vezetéket elosztom 2 felé, és úgy viszem tovább a konnektorig, illetve tovább egy másik konnektorig, az úgy már jó lehet? Az eredeti konnektoron egy notebook üzemel, illetve egy telefontöltő, illetve az új konnektorba egy 23W-os párásító, és egy LED-es éjszakai lámpa lenne csak dugva, semmi komoly fogyasztó. Abszolút nem lennének túlterhelve a cuccok. Sajnos elég gány a lakás elektromos hálózata, az előző tulaj lesz.rta, hogy van megcsinálva. Jövőre akarom felújítani teljesen, de addig is kellene legalább egy működő konnektor a kisszobába, illetve a tapéta leszedése közben találtam a falban egy komplett süllyesztett dobozt, konnektor nélkül, letapétázva :D. 1,5-es vezetékkel szerintem bőven elég lenne, és azok nem is olyan vastagok, elosztás után is bőven elférnének a kábelcsatornában, azzal nem lenne gond.

[ Szerkesztve ]

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#72010) sanzik válasza bazsimano (#71998) üzenetére


sanzik
senior tag

Persze, hogy el lehet rontani, sokkal körülményesebb vele dolgozni és ha nincs benne tapasztalata a szakinak akkor lehet ne is nálad kísérletezzen vele. ;]
Sokan félnek tőle, de alaptalanul.
Talán kicsit nehezebb belenyomkodni a fugába az állaga miatt, de egy épített zuhanynál ennek nincs jelentősége, mert nem nagy felület.
Teljesen máshogy kell lemosni mint a cementes fugát.
Másmilyen szivacsot is kell használni, bő vízzel kell lemosni ellentétben a cementes fugával, ahol minél kevesebb víz használata a cél. Ja és meleg vizet kell használni a lemosáshoz.
Valamint ha nem sikerül teljesen a tisztára mosni és egy epoxy fátyol marad a lapon azt csak speciális oldószerrel lehet másnap felszedni.
De teljesen jól lemosható, én kb 10-ből egyszer ha használtam az oldószert másnap, mert egy nagyon magas fényű lapról nem lehetett tökéletesen letörölni.
A szerszámokat elég nehéz elmosni utána, minden ragad a gyantától, én általában dobom is el a szivacsot is meg a gumizót is.
Fugázás előtt nem lehet nedves vagy vizes a fugahézag kicsit sem, mert akkor nem tapad meg benne az epoxy fuga.

(#72011) Met válasza sanzik (#72010) üzenetére


Met
Topikgazda

Mint szakember mit mondasz, ragaszkodjon hozzá vagy jó a hagyományos fuga?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#72012) Chaser válasza donmackó (#72004) üzenetére


Chaser
titán

biztosan találsz róluk műszaki rajzot, csúnya lenne ha nem

szerk: Met mint nem szakember mondom jó a hagyományos fuga, csak minőségi kell belőle és betartani a keverési arányt, másik lakásban az van és semmi gond nincs vele, zuhanyzóban sem, padlón sem
persze biztos jobb a másik, de ha a mester még nem csinálta sztem nem örülnék ha nem nálam kísérletezne vele ( : sima fugát se nagyon lehet kiszedni

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#72013) sanzik válasza Met (#72011) üzenetére


sanzik
senior tag

Én se mindig használok epoxy fugát zuhanyzóban, csak elmondom, hogy létezik ilyen is és mi a különbség.
Nekem is egyszerűbb a cementes fuga, de tudom, hogy hosszú távon az epoxy a nyerő.
Cementes fuga is tud működni a zuhanyzóban, de biztos, hogy pár év múlva sokkal szarabbul fog kinézni mint a gyantás.
Magamnak epoxyt használnék az biztos.

(#72014) pjen válasza szaszyka (#72009) üzenetére


pjen
félisten

Konnektorból mehehetsz másik konnektorba, lehet láncon.

(#72015) Chaser válasza sanzik (#72013) üzenetére


Chaser
titán

megnyugodtam, h nálam nem kell fugázni ( :
3 éves a fürdő, nem látszik rajta semmi, mikor kell rá számítani?:) talán mapei volt a fuga, ha létezik belőle akkor biztos

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#72016) sanzik válasza Chaser (#72015) üzenetére


sanzik
senior tag

Könnyebben jelenik meg majd a penész esetleg rajta és el is tud színeződni idővel.
Epoxyra ez egyáltalán nem jellemző.
Hogy mennyi idő múlva azt nem tudom. ;)

(#72017) szaszyka válasza pjen (#72014) üzenetére


szaszyka
senior tag

Az a gond, hogy ez nem süllyesztett, hanem a falra felcsavarozott dupla konnektor, aminek a házában tekereg kb 5cm vezeték, ami éppen a konnektornál jön át a falon, az ajtótok mellett. Legszívesebben letépném az egészet és b.sznám ki a kukába, de sajnos most nincs lehetőségem egy komplett elektromos felújításra, pláne így, év végén.

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#72018) mrhero válasza Chaser (#71997) üzenetére


mrhero
tag

tenyleg nem tippmix, de nem tunik urraketanak sem es ha nincs mas megoldas jon a szerelo, csak remenykedtem hatha talakozott mar valaki hasonlo problemaval. ha pl csak egy torott rugot kell benne kicserelni azert nem szivesen adnek 10-15k-t

(#72019) Chaser válasza sanzik (#72016) üzenetére


Chaser
titán

penész ott nem lesz:) az volt a legnagyobb gond szétszáradt a fal, körbe ytongoztam és arra ment a csempe - amit a nyomoronc burkoló ahol tudott elrontott:d - , télen is nagyon meleg van, -10-nél is nyitott ablaknál aludtam sokszor ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#72020) Met válasza mrhero (#72018) üzenetére


Met
Topikgazda

Az a törött rugó esetleg igen nagy bummot tud előidézni. Villany és gáz nem játék.
Szerelj vizet vagy csempézz, legfeljebb folyni fog vagy leesik a falról de nem halsz bele.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#72021) Morris


Morris
veterán

És szerelődobozba lehet wago-val kötést csinálni?

(#72022) philoxenia válasza Morris (#72021) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Arra gyártják szerintem. :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#72023) Morris válasza philoxenia (#72022) üzenetére


Morris
veterán

De le is vakoltam. Az nem gond?

(#72024) philoxenia válasza Morris (#72023) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

De a doboz gondolom nincs tele malterral?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#72025) Morris válasza philoxenia (#72024) üzenetére


Morris
veterán

De :DDD

(#72026) philoxenia válasza Morris (#72025) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Kötődobozt levakolni se szokás, de bevakolni? :Y

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#72027) Morris válasza philoxenia (#72026) üzenetére


Morris
veterán

Vékonyvakolat. (1.5mm-es szemcseméretű vödrös vakolat)
Ha megkopogtatom, lehet hallani, hogy ott üreges. Ergo könnyű megtalálni.

[ Szerkesztve ]

(#72028) philoxenia válasza Morris (#72027) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

De bele hogy ment malter?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#72029) DeFranco válasza Morris (#72027) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ok, csak ha bontod akkor ott megy vele a vakolás egy része is. nálunk is le van tapétázva, tudom hol van de nagyon pipa vagyok így is, mert hiába tudom, ha bele kell nyúlni az rombolással jár. ha esetleg olyan szituációba kerülök, hogy ez kérdés lesz, csak olyat rakatok fel, ami nyom nélkül nyitható-zárható

(#72030) Morris válasza philoxenia (#72028) üzenetére


Morris
veterán

Hogy ment volna? Sehogy :))

(#72031) Morris válasza DeFranco (#72029) üzenetére


Morris
veterán

Sniccerrel talán meg lehet operálni a fedél körül. Majd kiderül...

[ Szerkesztve ]

(#72032) philoxenia válasza Morris (#72030) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#72033) Morris válasza philoxenia (#72032) üzenetére


Morris
veterán

Oszt az a szmájli minek van ottan? :)
Hülye nem vagyok. :N

[ Szerkesztve ]

(#72034) gordonfreemN válasza Morris (#72033) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Már én sem értem (de azért nevettem :DDD )
Kötődobozt nem tapetázunk le (tűzveszélyes), de szerintem levakolni sem egeszséges. Kivéve ha rajta van a doboztető és csak vékonyan legletteled. Én legalábbis igy tettem. Egy kivételevel, ahol beérkezik a helyiségbe a vellany, azt az egy dobozt meghagytam.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#72035) Morris válasza gordonfreemN (#72034) üzenetére


Morris
veterán

Négyszögletes, műanyag kötődoboz. Lecsavarozható fedéllel.

[ Szerkesztve ]

(#72036) DeFranco válasza gordonfreemN (#72034) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Kötődobozt nem tapetázunk le (tűzveszélyes)

mitől tűzveszélyesebb, mintha csak körbe lenne tapétázva?

(gyanús nekem egyébként egy kötődobozhely, hogy lehet csak rátapétáztak, fura a tapintása, mintha nem lenne rajta fedél)

[ Szerkesztve ]

(#72037) gordonfreemN válasza DeFranco (#72036) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Ha megpróbalnánk a falon meggyujtani illetve a kötődoboznál ahol nincs fedél csak tapéta, szerintem a másodiknál több levegőt kapna az égeshez. Szerintem.
Mondjuk jöttem már ugy haza (5 éve), hogy kiolvadt dobozfedél várt itthon. Igaz akkor még se nem csinaltam villanyszerelő szakmát, se nem ellenőriztem a lakas villamos hálózatát, csk használtam ahogy átadták.
Lemaradt amit ki akartam ebből hozni. Ha le van tapétázva, akkor ez kigyulladhatott volna. Mivel festve volt, igy csak kiolvadt...

Morris: persze úgy jó ha fedél van rajta.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#72038) philoxenia válasza gordonfreemN (#72037) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Elvileg égésgátoltak a kötődobozok már.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#72039) bazsimano válasza sanzik (#72013) üzenetére


bazsimano
őstag

@Met , @sanzik köszönöm a válaszokat! Lehet, hogy az lesz, hogy felkeresek egy burkolót aki vállalná mondjuk a zuhany felépítését epoxyval és a többit rábízom a "céges" burkolóra. Persze ha találok ilyet.

És ha nem sikerül, akkor megcsináltatom a cégessel ahogy csak tudja...más megoldásom nagyon nincsen.

(#72040) macilaci78 válasza szaszyka (#72001) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Parkettaszegő mögött nem fér el wago. A forrasztást, zsugorcsövezést javaslom én is, ha már nem akarsz dobozt rakni neki.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#72041) macilaci78 válasza DeFranco (#72029) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Van olyan? :F

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#72042) pjen válasza macilaci78 (#72041) üzenetére


pjen
félisten

Nincs.

(#72043) Met válasza Morris (#72033) üzenetére


Met
Topikgazda

Biztos nem?:D

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#72044) Met válasza bazsimano (#72039) üzenetére


Met
Topikgazda

Kérdezd meg mennyit adj neki zsebbe hogy epoxyval csinálja.
Nyilván valami átalány árba állapodott meg a "főnökkel", szerintem olcsóbb mintha hívsz egy másik burkolót.
Feltéve ha anyagi dolgok miatt nem akarja és nem azért mert elrontaná.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#72045) bazsimano válasza Met (#72044) üzenetére


bazsimano
őstag

Holnap kilatogatok az epitkezesre es szemelyesen rákérdezek, hogy akkor most azért nem vállalja az epoxyt mert "sz*rert-hugyert" dolgoztatja a főnök, és túl nagy macera ...vagy azért mert nem dolgozott vele...
megltájuk mi lesz...

(#72046) gordonfreemN válasza bazsimano (#72045) üzenetére


gordonfreemN
addikt

A kérdést úgy kezd előzmény nélkül:

"Helló, dolgoztál már epoxy alapú fugával?"
Igy van esély rá, hogy nem mondja azt a nagyobb zsákmány reményében, hogy "persze naná" és közben fingja nem lesz róla.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#72047) ALI_G


ALI_G
veterán

Fémszerkezetek korrozióvédelmével kapcsolatban kérdezném, hogy mi a különbség a 'szürke' horganyzott és a 'sárga' horganyzott acél között?

(#72048) #03969024 válasza macilaci78 (#72040) üzenetére


#03969024
törölt tag

Földelővezetéket nem szabad forrasztani!

(#72049) gerisz23 válasza gordonfreemN (#72037) üzenetére


gerisz23
őstag

Azért ott kötéshiba kell hogy kigyuladjon,a vill szerelési anyagok amúgy nem gyulladhatnak meg csak folyhatnak-tudtommal.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#72050) #53314048


#53314048
törölt tag

Sziasztok!

Van egy régi lépcsőnk, ami a felső szintre vezet fel. Szerkezetileg tök jó állapotban van, keményfa lépcsőlapok, egyik fele a falba fém klipszekkel rögzítve, a másik pedig a korlátban lévő fém menetes szárakhoz rögzítve.
Egy gondunk van vele, nem modern.
Nincs esetleg valami ötletetek rá, hogy mit lehet vele kezdeni? Szalagparketta ráragasztás vagy ilyesmi megoldásra gondolok, amivel még minimum 10 évet kibírna.

Ha nincs megoldás, akkor egyenlőre újra lesz lakkozva.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.