Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#143001) macilaci78 válasza lemmy71 (#142989) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Minden hőszigetel, a laminált jobban, mint a hidegburkolat.
Ha nem jár a padlófűtés, akkor a hidegburkolat jobban elvezeti a hőt a talpadtól, mint bármilyen melegburkolat. Én padlófűtéses hidegburkolatos lakásban fáztam fel augusztusban és szoktam rá a benti papucsra.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#143002) csababarca válasza 6030D (#142997) üzenetére


csababarca
őstag

Köszönöm.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#143003) 7Sony7


7Sony7
addikt

Srácok, a sonoflex megadott méretei külső v belső?

-

(#143004) Atomgeszi válasza macilaci78 (#143001) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Mondjuk lakásban amúgy is ajánlott a papucs.

Nyáron kifogtunk egy olyan fasza szállást, hogy a felettünk lévő nő egész nap(meg volt, hogy reggel 6-tól, az már csak hab a tortán, hogy a székeket is húzgálta egész nap, nem megemelte) mezítláb trappolt .. pedig 90 kilónál többnek nem néztem. Hát nem volt kellemes egész nap a dübörgést hallgatni.

(#143005) Atomgeszi válasza 7Sony7 (#143003) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Belső lesz az.

Normális helyeken jelölik is, hogy mekkora külső szigetelést kap, és külön odaírják az ezzel a mérettel növelt végső külső méretet is.

(#143006) 7Sony7 válasza Atomgeszi (#143005) üzenetére


7Sony7
addikt

Köszi. Reménykedtem benne, de nem találtam egy normális honlapot...

-

(#143007) Atomgeszi válasza 7Sony7 (#143006) üzenetére


Atomgeszi
veterán

[link] Itt írják pl.

(#143008) Vismajor01 válasza lemmy71 (#142989) üzenetére


Vismajor01
addikt

Haloszobakba pont hogy ideális, pont ezert. Huvosben jobb aludni. Nalunk laminalt van a haloszobakban, hidegburkolat mindenhol mashol es teljesen okes igy.

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#143009) 7Sony7 válasza Atomgeszi (#143007) üzenetére


7Sony7
addikt

:R

-

(#143010) Ton-ton válasza sakal83 (#143000) üzenetére


Ton-ton
tag

Javasolt betömni. Könnyebb a vakolás.
A legegyszerűbb ha kifújod PUr habbal, majd annak megkötése után síkba vágod snicerrel.

http://qtp.hu

(#143011) lemmy71 válasza Vismajor01 (#143008) üzenetére


lemmy71
őstag

Hálószobába padlófűtés :N nálam két szezonig volt csak. Minden reggelre kiszaradt a torkom plusz krákogtam mint egy láncdohányos. Ki is iktattam, kétsoros lapradiator és joccakát. Azóta nincs köhögés stb. pont az ágy magasságábsn lebegteti a port, na ezért nincs.
Ami még lemaradt, hogy a radiátoron jobban lehet szabályozni a hőmérsékletet :K

[ Szerkesztve ]

(#143012) Ton-ton válasza Victoryus (#142987) üzenetére


Ton-ton
tag

A kondenzációs kazán annál takarékosabb minél alacsonyabb az előremenő víz hőfoka.

http://qtp.hu

(#143013) Begbiebike


Begbiebike
csendes tag

Sziasztok!

Ezzel lehet valamit kezdeni, hogy ne legyen még rosszabb?
[kép]
Mit tudok tenni, azon kívül, hogy csuklik az asztalos anyukája, mivel a fiacskája nem zárta le rendesen a vágott élt...
3 éves sincs, nem szeretném 5 évesen cserélni a rácsempézett, beszabott, nem éppen kicsi és olcsó munkalapot. :(

(#143014) szuszinho


szuszinho
őstag

Sziasztok,
Elzártam a radiátort, majd kinyitottam, azóta nem megy bele a víz. Egy ilyen csodáról van szó:

Mit tudok tenni?

(#143015) pjen válasza Begbiebike (#143013) üzenetére


pjen
félisten

Fogpiszkálóval tegyél alá ragasztót, tegyél rá valami nehezet.

(#143016) Ton-ton válasza Begbiebike (#143013) üzenetére


Ton-ton
tag

Valószínűleg felvasalható.
Tehát forró vasaló (a mai gőzölősöket maxra tekerd).
Tegyél egy sima fehér géppapírt az élre, majd nyomd rá a forró vasalót, 15-20 másodpercre. Majd vedd le a papírt, és valami fémmel nyomd még egy kicsit.
Ha nem sikerült, ismételd meg, esetleg kicsit hosszabb ideig...

http://qtp.hu

(#143017) Ton-ton válasza szuszinho (#143014) üzenetére


Ton-ton
tag

Valószínűleg letapadt. Mozgasd meg kicsit (zárd és nyisd fél fordulatot). Biztosan kinyitottad?

http://qtp.hu

(#143018) Vismajor01 válasza lemmy71 (#143011) üzenetére


Vismajor01
addikt

Allergias vagyok a porra de nincsenek ilyen problémáim. Pedig meg a garazsba is padlofutes van és feltem h poros lesz de nem(bar ott hidegburkolat van)

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#143019) atika88


atika88
senior tag

Sziasztok!
A műanyag vízóra aknafedelet szeretném lefesteni, ha már sikerült +30 centivel szint fölé tenni, ráadásul fekete. Ne virítson a zöld gyepben. Milyen festékkel javasolt lefesteni :F Ami nem mellesleg még időtálló is...

[ Szerkesztve ]

(#143020) pjen válasza atika88 (#143019) üzenetére


pjen
félisten

Ragasszál rá mű füvet.

(#143021) atika88 válasza pjen (#143020) üzenetére


atika88
senior tag

Gondoltam rá, lenne egy nagy fűcsomóm végül is :D De elvetettem, mert esztétikusan körbe ragasztatni hát nemtom, ráadásul leolvasáskor még csavarjuk is le ugye. Egyelőre az ecsetelgetés egyszerűbbnek gyorsabbnak tűnt.

[ Szerkesztve ]

(#143022) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Ezek a szilikon felújítók jók valamire, mint pl a Patex Renew? Van bennük ragasztó kence is vagy csak kicsit tisztítják/felszilikonzsírozzák a meglévőt? Néhol hiányos szigetelést javítanék a kádnál.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#143023) szuszinho válasza Ton-ton (#143017) üzenetére


szuszinho
őstag

Már nem tudom hányszor ki-betekertem... :W

(#143024) 6030D válasza pjen (#143015) üzenetére


6030D
Ármester

Szerintem ott vizet kapott a fa, és megdagadt. Azt nem lehet visszanyomni, max lakkal vagy szilóval lezárni.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#143025) lemmy71 válasza szuszinho (#143023) üzenetére


lemmy71
őstag

Lehet hogy leszakadt a tolózár talptömítése, én is jártam már hasonlóan. Szüntesd meg a rendszerben a nyomást, esetleg enged le a radiátorból a vizet és szedd szét a csapot. Ilyen tolózárakhoz alltalában van javitó készlet. Tömszelence néven keresd ;)

[ Szerkesztve ]

(#143026) szuszinho válasza lemmy71 (#143025) üzenetére


szuszinho
őstag

Az fasza lesz akkor, mert társasház, és le kell engedni az egész házét. Viszont, akkor ki is cserélem normálisra az egész lakásban.

(#143027) pjen válasza szuszinho (#143026) üzenetére


pjen
félisten

Próbáld egy kalapáccsal finoman kopogtatni miközben nyitod.

(#143028) lemmy71 válasza szuszinho (#143026) üzenetére


lemmy71
őstag

A kalapácsos kocogtatás jó lehet amit itt előttem ajánlott a fórumtárs.
Valahol csak le lehet zárni a te lakásod fűtését. De ha nem akkor sem kell az egész rendszert leengedni. A tolózár előtt le kell fagyasztani a csövet, a radiátorból kiengeded a nyomást és gyorsan kicseréled a tömszelencét. Ennyi a történet, ha van hozzá új tömszelence akkor felesleges az egész csapot, kicserélni.

(#143029) neil_mullen


neil_mullen
aktív tag

sziasztok! lakásvásárlásnál (csúsztatott zsalus) felmerült egy kérdés, de sem mi sem az ingatlanos nem tudott rá érdemben válaszolni az okára. itt az ablak körül van egy laikus számára érdekes megoldás, még sosem láttam ilyet. a műanyag tok köré fából volt készítve egy fa keret. szerintetek ez miért van, lehet valamilyen hátulütője ennek a megoldásmak? köszi :R

Privát üzenetre illik válaszolni!!!

(#143030) szuszinho válasza lemmy71 (#143028) üzenetére


szuszinho
őstag

Inkább normális szelepet rakok helyette. Nem szeretnék újra így járni.
Fagyasztani meg nem tudok :DDD

(#143031) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Szeretnék tanácsot kérni egy dologban. Vettem a pizzázáshoz hogy könnyebben tudjak dolgozni a tésztával egy fényes polírozott felületű 10mm-es greslapot. Ezt a konyhapultra szeretném tenni. Az lenne a kérdésem hogy mit tudtok tanácsolni mit rakjak be alá hogy ne repedjen el, ne mozogjon el?
Valami gumis dologra gondoltam, de csak olyat találok ami filc lap de ugye az meg fa pulton elmozog.
Így néz ki a hátulja a lapnak. :R

iPhone 13 Pro Max

(#143032) pjen válasza szuszinho (#143030) üzenetére


pjen
félisten

Te nem is, de egy szerelő tud és nem kell leengedni a randszert.

(#143033) Borisz76 válasza jozsi252 (#143031) üzenetére


Borisz76
veterán

Nagyon elvetemült gondolat, hogy építsd be a pultba mint egy főzőlapot ?

Persze nem kell teljesen kivágni a konyhapultot...hanem kimarni a megfelelő méretet és mélységet , hogy síkban legyen a greslap felülete a konyhapult felületével.

Ez ugye hosszútávú megoldás.
Vagy csak ideiglenesen szertnéd használni ?
Esetleg vékonyabb gumilap alá.
Van sok fajta.
Itt tudnak segíteni : https://www.tomitesgyar.hu/
Telefonon is akár....

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#143034) gordonfreemN válasza jozsi252 (#143031) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Ha ideiglenes tartanád csak a pulton, akkor én kifeszítenék arra a helyre valami fólia anyagot (akár erösebb bevásárlószatyor darab), bekenném olajjal, a lap alját telenyomnám FBS ragasztóval szépen szétkenve, a vastagság meg minimum annyi, amennyi a legmagyobb eltérés a siklapúságtól. Ezután rányomnám az olajjal bekent fóliára., majd száradás után lehúznám.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#143035) lemmy71 válasza jozsi252 (#143031) üzenetére


lemmy71
őstag

Pizza készítéshez én ezt használom, persze van ennél olcsóbb is, én repi anyagként kaptam :D
Amúgy kérdésedre a válasz, bármily puha szilikonlap jó a gress lap alá és nem fog csúszni;)

(#143036) KD6-3.7


KD6-3.7
őstag

Ha a sarokszelepet kiszedem a falból a bent maradó cső végét mivel tudom lezárni? Mit tekerjek rá?

(#143037) vzsryl válasza KD6-3.7 (#143036) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Vakdugó: [link]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#143038) gordonfreemN válasza KD6-3.7 (#143036) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Véglegesre pedig: [link]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#143039) q13579


q13579
senior tag

Sziasztok,
Burkolás alapozással lenne egy sos kérdésem a szakival való további együttműködés végett.
A teraszra ma rakta le a murexin feszültségmentesítőt egy sávban, ahol a betonhoz toldottunk. Erre szinte azonnal utána ráhúzott egy réteg cr90-est a talajpára elleni védelemre.
1. Kérdés. Feltételezem nem teljesen normális, hogy a feszmentesítő alatt itt ott légbuborék van... a kérdés, hogy ezek befolyásolhatnak-e bármit érdemben?
2. Ha még a feszültségmentesítő réteg nem száradt meg, a cr90-est rá lehet kenni? Abból indulok ki, hogy ez talajpára elleni védelmet lát majd el, de akkor hogy tud megkötni a murexin feszültségmentesítő alatti réteg?
3. Ha hibázik bármi, mit tanácsoltok, hogyan javítsuk még idejében a problémákat?


(#143040) mokus1


mokus1
addikt

Nem találtam a topikját, NVR témában jó ha ideírok?

Felismeri a HDD-t, le is tudom formézni viszont, rögzíteni nem tudok rá. Ez mitől lehet? Azt írja 0 GB használható belőle.

(#143041) mezis válasza mokus1 (#143040) üzenetére


mezis
nagyúr

"...rögzíteni nem tudok rá."
Vegyi dübellel sem? :F ;]
[link]

[ Szerkesztve ]

mezis

(#143042) Victoryus válasza mokus1 (#143040) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

[link]
Inkább itt próbáld meg szerintem.
Biztos jó az a hdd? Esetleg egy mobil rackben/pc-ben meg kéne nézni, HdSentinel mit mond rá. Ha vadonat új, akkor passz, az eszköz használati utasítását is át kéne nézni, milyen, mennyi partíciót vár.

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#143043) Audience válasza q13579 (#143039) üzenetére


Audience
aktív tag

Nem normális. Valószínűleg nedves volt a beton és megsütötte a nap és a gőz felnyomta. Ahol toldottatok a betonhoz dilatáld el a burkolatot, bármit teszel, ott repedni fog különben.

Érdemben sok bajt nem okoznak a buborékok, ha nem nagy a felületük. Spaklival felvakarhatod a buborékokat és ott lekenheted a foltokat. A leírása szerint nedves a nedvesre kell használni két rétegben.

Terasz alá kültérbe minek a talajpára ellen védekezni?

[ Szerkesztve ]

(#143044) mokus1 válasza Victoryus (#143042) üzenetére


mokus1
addikt

Köszi, 100/100-as egyébként.

(#143045) szuszinho válasza pjen (#143032) üzenetére


szuszinho
őstag

Mint fáj egy ilyen művelet?

(#143046) pjen válasza szuszinho (#143045) üzenetére


pjen
félisten

Nem tudom.

(#143047) E.Kaufmann válasza E.Kaufmann (#143022) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Valaki a szilikon felújító stiftes kérdésemre? Vagy mindenki inkább vesz egy egész tubus szilót, és betekeri a kinyomópisztolyba? :D

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#143048) agent11 válasza neil_mullen (#143029) üzenetére


agent11
tag

Szerintem az XPS-es hőhídmentesítést próbálták fával megoldani:

(#143049) pjen válasza E.Kaufmann (#143047) üzenetére


pjen
félisten

Igen, kikaparom a régít és másikat teszek.

(#143050) macilaci78 válasza Atomgeszi (#143004) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Papucsban, vagy anélkül, alattam is tud döngeni a födém. Azt vettem észre, hogy akár egy kisebb helyiségben is, ha gyéren van bútorozva. Ugye, a szerelőbetonon van lépésálló szigetelés, ezen az aljzatbeton, körbe dilatálva. Ez a réteg tud mozogni és ha nincs rajta sők súly, kevés bútor van a földön, akkor az ember súlya jobban tud érvényesülni.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.