Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#123001) luckyboi82 válasza macilaci78 (#123000) üzenetére


luckyboi82
tag

Aham. És ha már van egy 3 körös rendszerem - kizárható, max 40°C-ra állítva ( Mezis) , akkor hogy is működhet ez? A radiátor közvetlen kapja a forró vizet a kazánról, egyenes úton.

(#123002) mezis válasza Misi 007 (#122993) üzenetére


mezis
nagyúr

Ez így nekem nem tiszta. Fotót és azon számozásokat.

Összes biztosíték = Off, összes kapcsol = Off, mindent kihúzva, kicsavarva egy műszerrel
Néhány méteres segéd kábellel próbáld meg kimérni (kilámpázni) azt, hogy a szabadon lévő vezetékeknek hová csatlakozik a másik vége (kapcsoló ? Nulla? Fázis?) és a konyhai lámpa vezetékei hová csatlakoznak.
(A kapcsolóhoz a fázist kellene eljuttatni, amit a kapcsoló a lámpához kapcsolna. A lámpa másik vezetékének meg a nullához kellene kapcsolódnia. Gondolom védőföld nincs kiépítve.)

mezis

(#123003) Donki Hóte válasza luckyboi82 (#123001) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Rajzold le ezt a rendszert, mert korábban azt írtad, hogy van hőcserélőd.

Ha a kazán szivattyúja közvetlenül a radiátorokhoz nyomja a forróvizet, akkor mit csinál a hőcserélő, meg a motoros szelep?

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#123004) Misi 007


Misi 007
Közösségépítő

Kértem egy fotót a sráctól, de azt mondta, hogy már nem akar szenvedni vele, ezért hívott egy villanyszerelőt. Köszi azért a segítséget. :R

(#123005) macilaci78 válasza Misi 007 (#123004) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Neki van igaza! :R Nehogy magadra vedd. :)

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#123006) szotyika77


szotyika77
aktív tag

Sziasztok!

Villanyórához szeretnék ajtót csinálni, és az ajtókeret 5x5 rigli lenne. Mivel tudok felfogatni, ha 30NF tégla + 15cm kőzetgyapot van ott? :)

(#123007) csubuka


csubuka
addikt

Sziasztok!

Nem biztos, hogy az ideális topik erre a kérdésre, de nem volt jobb ötletem. :DD

Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy ABC poroltó és ABC poroltó között van különbség? Tehát számít hogy milyen márkát vesz az ember vagy mind ugyanannyit él kb?

Csak egyet azért tartanék a házban, biztos, ami biztos...

(#123008) macilaci78 válasza csubuka (#123007) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Poroltót ne vegyél, porral oltóval többre mész. ;]
Nekem egy kis 1 kilós van a garázsban, ahol néha flexelek, forrasztok. Mivel teremgarázs, így van tűzjelző és automata oltóberendezés is, de olcsóbb szétfújni, majd feltakarítani 1 kg port, mint kifizetni a tűzoltókat.

Ugyanazoknak a szabályoknak kell megfeleljenek, nálunk a végnél évente ellenőrzik, 5 évesen felújítják, 10 évesen kuka. Néha a sajátot is átmozgatom, illetve a manométeren ellenőrzöm a nyomást.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#123009) pjen válasza macilaci78 (#123008) üzenetére


pjen
félisten

Ha most vennék egy CO sat vennék, mint ahogy vettem is. Én már oltottam porral oltóval hihetetlen mennyiségű por van bennük és mindenhová bemegy. :)

[ Szerkesztve ]

(#123010) csubuka válasza macilaci78 (#123008) üzenetére


csubuka
addikt

Köszönöm szépen a választ!

Akkor inkább azt nézem, hogy hol van a közelben olcsó példány :D

#123009 pjen:

Hmm, megfontolandó persze, azért jobb a nagy koszolást elkerülni. Ámde ahogy nézem szilárd tűzre, pl égő fa nem igazán jó a CO oltó, pedig családi házba az kellhet, ha kigyullad a tető stb...

(#123011) pjen válasza csubuka (#123010) üzenetére


pjen
félisten

Ha kigyúlad a tető, hivd a tűzoltókat. Egy kézi porral oltó nem igazán arra való, esetleg egy 20 kilós. Ha van víz én inkább a slagot kapnám elő. :)

(#123012) mezis válasza csubuka (#123010) üzenetére


mezis
nagyúr

Tető tűz: Szerencsére nem következett be, de lehetett volna!
50-es években épült családi ház. Minden szűkösen volt (a TÜZÉP-en is), malter amilyen sovány csak lehetett. Épített tégla kémény pontosan a szarufa mellé építve. Maltert kifújta a szél, a téglák között jött a meleg levegő a szaru fára. Szerencsére szikra nem. Véletlenül jártam arra pont fűtéskor.
Volt ugyan biztosítás, de egy lakástüzet túl is kell élni...
Nem kerül sokba az egészen vékony ALU lemez. Ha valakinek hasonló a padlása, ne sajnálja "körbefóliázni" a kéményeket!

[ Szerkesztve ]

mezis

(#123013) macilaci78 válasza pjen (#123009) üzenetére


macilaci78
nagyúr

CO2-vel nem mindegy, mit oltasz. Elektromos tűznél a hideg miatt pluszban keletkezhet zárlat. Zárt térben kiszorítja az oxigént és kihat a légzésre. Persze a por sem lehet sokkal kellemesebb a tüdőben.

Az ABC porral oltó azért hasznos, mert mindhárom főcsoportba tartozó anyag oltására alkalmas. Én se azért vettem, mert használni akarom, inkább amolyan rontásűző amulett, mint a vontatókötél és a bikakábel a kocsiban. :DD

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#123014) pjen válasza macilaci78 (#123013) üzenetére


pjen
félisten

Így vagyok én is a CO val.

(#123015) Hauptmann


Hauptmann
addikt

Kartus kinyomópisztolynál esetenkénti használatra jó a legolcsóbb, vagy érdemes drágábbat venni mindenképp?

(#123016) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Sziasztok!

Egy ilyen régi retek/ótvar kádtöltő csaptelepet szeretnék lecserélni egy családtagomnál, de nem tudom, hogy mennyire szabványosak ezek a dolgok. Meg tudnátok nézni, hogy a következő 4 csaptelep közül valamelyik jó lehet-e ennek a helyére? Ha egyáltalán el lehet ezt így dönteni ránézésre...

[link] [link] [link] [link]



(#123017) pjen válasza Fitzgerald (#123016) üzenetére


pjen
félisten

Mindegyik jo, ezek szabványosak.max az excenteren kell mozditani kicsit.

(#123018) Fitzgerald válasza pjen (#123017) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Köszönöm a gyors segítséget! :R

(#123019) gzbotii


gzbotii
veterán

Sziasztok,

Új ház építésénél felmerült az a kérdés, hogy ilyen, ehhez hasonló elektromos padlófűtés beépíthető-e olyan fürdőszobába, ahol zuhanytálca nélküli zuhanykabin lesz? Tippre, lehetnek később ebből problémák...

Másik kérdés: a fentebb linkelt elektromos fűtőszőnyeg padlófűtéshez hozzávetőlegesen mennyi idő alatt melegítheti fel a padlót, tegyük fel, egy kellemes 25-27 fokra? Van aki szerint hosszabb idő szükséges ehhez, közel egy óra, amit nekem soknak tűnik, én max 20 percet mondatam volna...

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#123020) macilaci78 válasza Hauptmann (#123015) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Attól függ, mennyire vagy igényes az eredményre.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#123021) Hauptmann válasza macilaci78 (#123020) üzenetére


Hauptmann
addikt

Hát, ragasztóhoz kéne, úgyhogy nem ártana némi precizitás. Valami ajánlott kinyomó esetleg, ami bevált?

(#123022) kuntics


kuntics
aktív tag

Sziasztok!
Panel átalakitások folynak nálam, faljavítási tanácsot szeretnék kérni. A képen látható a vizes munkája,azt szeretném eltüntetni. Elég mély,egyből nekiállhatok azért rimano 6-30cal, vagy előtte nagyjából hozzam szintbe stukatúrgipsszel/szerelőgipsszel. Vagy lehet az egészet stukatúrral csinálni?

[kép]

(#123023) Donki Hóte válasza pjen (#123017) üzenetére


Donki Hóte
veterán

ezek szabványosak.max az excenteren kell mozditani kicsit.

Vagy sokat :W

Pont ma cseréltem egy kádtöltő csapot egy ismerősnél. Egy régi MOFÉM-et kellett cserélni egy Quadrat nevű rettenetre (tele van vele a Praktiker :O ), pont annyit kellett állítani az excenteren, hogy mindkét oldal szivárogni kezdett :(

Úgyhogy excentert ki kellett szedni, teflonszalagozni kellett, meg állítgatni kellett egy fél órát. Ez tíz perces munkából így lesz 60 perces munka :U

Hihetetlen, hogy egy elvileg szabványos méretet két gyártó nem tud egyforma méretre megcsinálni :((

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#123024) csemberlen válasza kuntics (#123022) üzenetére


csemberlen
őstag

Tudom nem a kérdésre válaszolok, de hőszigetelés nélkül csövet falba tenni :W . Meg panelt szétverni :W

[ Szerkesztve ]

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#123025) kuntics válasza csemberlen (#123024) üzenetére


kuntics
aktív tag

Fürdő elég vékony fala,nem tartófal. A cső pedig radiátorhoz megy,amit alig fogok használni. Még rá sincs kötve a radiátor.

(#123026) csemberlen válasza kuntics (#123025) üzenetére


csemberlen
őstag

Oké, akkor lesz falfütésed, de legalább horonyvágóval dolgozott volna a vizes.
Vagy vakolóanyagot vennék , vagy ragasztógipszet, és azt könnyű bekeverni van 30 perced elhasználni.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#123027) pjen válasza Donki Hóte (#123023) üzenetére


pjen
félisten

Sajnos ha meg kell mozdítani, sok régi tömítés szivárog.de sajnos elég hozzá 1-2mm. Én multkor 2 éves klúdit cseréltem mofém golfra, az 1-2 mm ott is megvolt.

[ Szerkesztve ]

(#123028) Fr3eWar válasza luckyboi82 (#123001) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Egy keverőszelepet beraksz a rendszerbe akkor tudod szabályozni a padlófűrés visszafolyó ágából "hideg" víz és a kazánból "forró" víz keverékét ami a padlófűtés előremenőd lehet.
És akkor maradhat 60fokos a kazán előremenő fűtésed.
De így hogy ennyire nem vagy képben azt gondolom, hogy nem te fogod megépíteni a rendszert (réz idomok forrasztása stb) egy jó gépész pöpecül megoldja.

(#123029) lemmy71 válasza fulton (#122986) üzenetére


lemmy71
őstag

"...mivel szigetelt annyira nem fog sztem lehülni a garázs hogy annyi kicsapódás keletkezzen egy nem esős időn hogy gondot okozzon. szerintem, most így pusztán belegondolva..ha meg esős, hát istenem :D nem..."
Szerinted ;)
Ha nem fűtöd vagy nem csinálsz a két hosszanti oldalakon fent cirka három három szellőzőnyílást, akkor gyönyörűen lepenészednek majd a sarkok :K
Azzal a 8 centis szigeteléssel azon a bádog lemezen, ne várj nagy csodát :N Az körülbelül arra jó hogy belül egyenes legyen a falad és ne a hullámos bádogot bámuld :K
Szóval jobban jársz ha veszel három olcsó csőventilátort az egyik oldalra, én a szekcionált kapu fölé tenném egy alis páraérzékelős kapcsolóval. Szembe meg csak három szellőzőrácsot tennék. Én is így oldottam meg a duplagarázsomat és azóta nem penészedig, pedig az 38 -as porothermből van rakva plusz 5 centi xps.

(#123030) e.vid válasza csubuka (#123007) üzenetére


e.vid
senior tag

Én inkább habbal oltót vennék (ahogy vettem is) az esetleges kisebb lakástüzekhez. Abból is az ABF oltót, ami az olaj és zsiradékok oltására is alkalmas. [link]

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#123031) kuntics válasza csemberlen (#123026) üzenetére


kuntics
aktív tag

Ja, használhatott volna horonymarót,de így utólag az nem segít :) asszem van is itthon interproject uniputz vakolóhabarcs,akkor majd azzal nekiesek.

(#123032) Donki Hóte válasza pjen (#123027) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Egyébként elnézést kérek, hogy azt mondtam a jó kis kínai Qudrat csaptelepre, hogy rettenet :K

Pont nálunk esett meg, hogy az asszony egy pár hetes MOFÉM Pro kádtöltő csaptelepből nemes egyszerűséggel felfelé kihúzta a zuhanyváltó mechanikáját :Y

A víz a plafonra spriccelt a lyukon, az asszony meg visított mint a választási malac :DDD Normális esetben Fekete László se tudná felfelé kitépni a zuhanyváltót a csaptelepből, valami öntési hiba lehetett, de mégis vagy fél órát kellett vitatkoznom a boltban, mire visszacserélték a csaptelepet :(

Szóval hiába kerül a Quadrat csaptelep hatszorosába a MOFÉM Pro, az se tökéletes :U

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#123033) Intel fan11


Intel fan11
őstag

Sziasztok! Baluszteres műkő korlátban otthon van vki? Milyen árak vannak?

Battletag: hojszi#2983

(#123034) Vesa válasza kuntics (#123022) üzenetére


Vesa
veterán

Nem vagyok ennek szakértője, de panelben lehet ilyet?

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#123035) kuntics válasza Vesa (#123034) üzenetére


kuntics
aktív tag

Én sem vagyok szakértő, nem is én csináltam. De ez a házgyári vizesblokk, a panel tartófalak közé beemelt kis kocka. Ezért is van alacsonyabban a plafon a fürdőben meg a wcben. Állitólag már pár ilyet megcsinált a szerelő, összedőlő fürdőről még nem hallottam.

[ Szerkesztve ]

(#123036) bandus


bandus
veterán

talan itt van a legjobb helye a kerdesnek: Mozgatnank nehez butorokat lakason/szoban belul (pl regi fa komod), neztem ilyen butormozgato szettet emelovel, kis kocsikkal. ezek jok valamire, valakinel bevalt valamelyik a kismillio kaphato valtozat kozul?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#123037) mezis válasza Vesa (#123034) üzenetére


mezis
nagyúr

Láthatod, nem dőlt össze! ;] :DDD

mezis

(#123038) tothjozsi96 válasza bandus (#123036) üzenetére


tothjozsi96
addikt

A bútorok sarkai alá rossz szőnyeget vagy törölközőt teszel, akár félbetűrőd és úgy lehet húzni/mozgatni a bútorokat.

(#123039) csubuka válasza pjen (#123011) üzenetére


csubuka
addikt

Sajnos a szüleimnél megtörtént, akkor már rég késő, hogyha rájuk kell számítani, illetve a víz sokkal nagyobb kárt okoz utólag, mint a por. Szóval mindenképp víz nélkül meg kell próbálni. Szétrohadt minden kb, szétázott az egész ház...

Szóval a jövőben inkább legyen 3 porral oltó fent a padláson.

#123012 mezis:
Hmm, köszönöm a választ neked is! Igen rossz az általad leírt helyzet, jó hogy nem lett belőle nagy gond... Nálunk a kémény furánflex bélelt, így ilyen probléma nincs, illetve az ujjáépített tetőnél van a szarufák felé védőtávolság.

#123030 e.vid:

Köszönöm! Hmm a lenti szintre, ahol a konyha van oda egy ilyen nem árthat valóban. De a padlásra a por is jó, ott igazándiból semmi nincs csak a szigetelés meg a szarufák.

(#123040) Donki Hóte válasza Intel fan11 (#123033) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Miután kb. hetedszer kérdezed meg és senki se adott rá választ, így kijelenthetjük, hogy itt senki sem ért a baluszteres műkő korlátok árképzésének rejtelmeihez.

Kérjél sok helyről ajánlatot és pár napon belül te leszel itt a fórumon a kérdés legnagyobb szaktekintélye :K

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#123041) macilaci78 válasza Hauptmann (#123021) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Én a "sarki barkácsboltban" 6,5 k-ért vettem meg a második legdrágábbat, nem bántam meg. Egy műanyag Henkel-t váltott, amit fél tubus után eldobtam.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#123042) pjen válasza Intel fan11 (#123033) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem sirköveseknél érdeklődj, ott sok a műköves.

(#123043) macilaci78 válasza bandus (#123036) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Láttam olyat, ami használhatatlan volt, a görgők nem önbeállósak. Az önbeálló magasabb, az használható, de az emelő kevés hozzá

Amikor a kamrapolcot vágattam, kimaradt egy kb 55*60 cm lap, vettem hozzá 4 db önbeálló görgőt gumi kerékkel, 40 kg/db teherbírással és kész. Feleségemmel a 3 ajtós ruhás szekrényt úgy vittük vele küszöbökön át, hogy ki se pakoltunk belőle. Én megbillentettem, ő alátolta, én toltam, ő irányította.

Megvan még, ha kell, kölcsonadom.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#123044) Donki Hóte válasza macilaci78 (#123041) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Na, basszus, régóta osztom itt az észt, ehhez képest még sosem hallottam azt a kifejezést, hogy kartus kinyomó pisztoly :U

A 'zinternet se segített rajtam, mert erre is az van írva, hogy kartus kinyomó pisztoly, meg erre is az van írva, hogy kartus kinyomó pisztoly, aztán a kettő között a különbség kb. ég és föld :(

Szóval konkrétan mi az a kartus kinyomó pisztoly :F

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#123045) macilaci78 válasza Donki Hóte (#123044) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A 310 ml-es csőrös szilóhoz a kinyomó pisztoly. :B

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#123046) bandus válasza macilaci78 (#123043) üzenetére


bandus
veterán

nagyon kedves, koszonom :R a karacsonyi idoszakban mar nagyon feszitett a tempo, de ha utana nem sikerul megoldanunk, akkor lehet elnek a lehetoseggel. mar csak azert is, mert annyi topikban beszeltunk mar, jo lenne szemelyesen is talalkozni :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#123047) szotyika77 válasza Donki Hóte (#123044) üzenetére


szotyika77
aktív tag

A második linken található kartus pisztoly pedig pisztolyos habokhoz való, legyen az purhab, ragasztóhab stb. :)

(#123048) Intel fan11 válasza pjen (#123042) üzenetére


Intel fan11
őstag

Akiket kerdeztem nem foglalkoznak ilyennel! Akiket neten talaltam nem vallaljak mert messze vagyok! 1et talaltam o a 7 meterre adott 815ezer ftos ajanlatot. Szallitva beepitve! Megbizhato jo szakembernek tunik. Csak fingom sincs, hogy mik az arak. Most nem par 10ezer ftos arkulonbseg erdekel, de azt se vagom, hogy ez most sok-e erte. Mondjuk feher cementel ontene, aminek vaskosabb ara van!

Battletag: hojszi#2983

(#123049) luckyboi82 válasza Donki Hóte (#123003) üzenetére


luckyboi82
tag

Van egy SD RenovaStar kombi kazán , az táplálja hmv-t , a radiátorokat előremenő és visszatérő ággal, abban van hőcserélő, illetve a lent a padlófűtési 3 kört is , amiben szintén van egy lemezes hőcserélő, keringető szivattyúval. Móricka ábra :

Pár éve vettem így a házat, ezért vagyok ilyen fogalmatlan, csak körbe szeretném járni a témát. A korábban írtakhoz képest annyi változott, hogy életre keltettem a padlófűtést, immáron működik a régi lakrészben, konyhában is!

(#123050) Donki Hóte válasza luckyboi82 (#123049) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Hát, ezt valami földönkívüli csinálhatta, mert földi ember ilyet nem csinál :(

Ez az elrendezés azért rossz, mert sajnos nem teszi lehetővé a padlófűtés körök önálló működését, ugyanis ha a padlófűtés termosztátja indítja a padlófűtés szivattyúját és a kazánt, akkor a rossz elrendezés miatt a radiátorok is fűteni kezdenek, ha kell, ha nem :U

Megspórolt az illető egy szivattyút (ami külön hajtaná a radiátorok vízkörét), közben meg a rendszer szabályozhatósága totálisan elveszett.

Innentől fogva ebben a rendszerben nem látom a lehetőséget arra, hogy egy radiátor kör helyett egy padlófűtés kör legyen kialakítva, inkább a padlófűtés osztó-gyűjtőjébe kötném be az újabb padlófűtés kört.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.