Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#251) qtrica válasza Drizzt (#250) üzenetére


qtrica
aktív tag

Megy az neked is. Fénykép, pontosabb leirás, tanácsadás után.

Yoda Jr.

(#252) Drizzt válasza qtrica (#251) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Nincsen fényképezőnk. :U
Azzal a résszel van a gond, amit megnyitsz a kezeddel, a legfalapabb régi típusról van szó. Egy picit le van jőve, s mintha ott valami fém gyűrű lenne, ami el van törve, s ha hozzáérsz, akkor elkezd folyni, de szerencsére vissza tudtuk annyira tenni a ''tekerőt'', hogy ne follyon folyton.

I am having fun staying poor.

(#253) Drizzt


Drizzt
nagyúr

up.

I am having fun staying poor.

(#254) qtrica válasza Drizzt (#253) üzenetére


qtrica
aktív tag

[link]
Erre a csapra hasonlit a tiéd?

Yoda Jr.

(#255) zolynet


zolynet
addikt

Sziasztok!
Ha akad vízszaki köztetek kérem jelentkezzen, mert szerszámom az nuku.
De a melegvíz az csak csöpög rohaggyonmeg. :O
Valszeg csak tömítést kellene cserélni.
Plz help!

Life is too short to stay stock!

(#256) qtrica válasza zolynet (#255) üzenetére


qtrica
aktív tag

Emil ment.

Yoda Jr.

(#257) zolynet válasza qtrica (#256) üzenetére


zolynet
addikt

Köcce, akkkor ott folyt..... ;)

Life is too short to stay stock!

(#258) #00809728


#00809728
törölt tag

Szasztok!

Olyan helyzetbe kerültem,hogy lakásból -családiházba költözhetek.
Családi ház kicsit hiányos és pár dolgot meg kelett vennem.
Engem csak a jó minőség és a jó megbizható munka érdekel.
De itt van egy kis bőkkenő.Felhívtam pár asztalost konyhabutor révén mi az elképzelésem és ő mit tud belőlle megvalositani?
Kp ha kell akár a fele.
- válasz hát ő most nem ér rá.
-hát ő nem tud ilyen nagy munkát beválalni de ad egy telefonszámot.
-kb 6 hivtam semmi.
-ő egyszerübb munkákat vállal.

Akkor taliztam végre egy ismerőst de ő neki előre kell pénz.De casak 1 honap mulva tud jőnni.

Burkolok kb hasonló szitu.

Én nem értem sokszor azt hallom a maszekoktól
-képzeld megcsináltuk és nem fizettek ki minekt már fél éve.Én meg ott vagyok kp-val a kezemben nem kellek senkinek.

Másik téma:

Elmentem a fürdőszalonokat felkutatni 4-5db találtam és mindenhol ősszeírtuk miből mi kell kb 750.000ft mondom kp-ra kifizetem esetleg kapok valami kedvezmény félét?
4-ből 1 mondta oksa 12%.
Bőr 3+2+1 ülőgarnitura. 5 helyen néztem és láss csodát ugyanazt a szint ,stílusu butort.
420.-309ezer ft-ig.
Aztán bementem egy kis elhagyatott üzletfélébe 280.000ft+ingyen kiszállítás.
Ugyanaz a termék egy helyről hordják.
Szoval nekem pár boltos ne sirikázon ha 100% haszonnal dolgozik.

Ezek csak ilyen szősszenetek.

(#259) as_Rock válasza erdey_a (#149) üzenetére


as_Rock
őstag

Évente egyszer nyáron leengedik a rendszerből a vizet pár napra, van ahol 1 egész hétre is, ilyenkor érdemes kicseréltetni a szelepeket, olyan 6-8k/radiátor költséggel jár emlékeim szerint.

Műanyagablak témában: Gyártanak utólag is beépíthető szellőzőbetétet, ami kb. akkora mint egyes fürdőszobaajtókon alul a szellőzésre kialakított rész, és szabályozható mennyire legyen nyitva. Sok lakóparkban ezt már helyből beépítik, mert tudják, hogy a műa. ablakok miatt nagyobb lesz a lakás páratartalma.

És akkor 2 kérdés:
1. Ismer-e valaki pesten (vagy budán:D ) olyan asztalost, aki fából, minta (pl. fotó) alapján csinál kisebb cuccokat (konzolasztal, esetleg 1-2 szék) nem horroráron?
2. Panelban egy falat 3-4 centis terméskővel burkolni hogy lehet a legegyszerűbben, és nincs-e penészedés veszély, egyéb probléma a plussz ''falréteg'' miatt? A fal amire kerülne a burkolat nem fűtött a külső oldalán (azaz főfal, lépcsőház és szabad tér van a túloldalán)
(Erre lehetőleg olyan reagáljon aki látott már ilyet vagy csinált és van konkrét tapasztalata, vagy ezt tanulta ;) )

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#260) as_Rock


as_Rock
őstag

:F

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#261) svédcsepp


svédcsepp
tag

Valaki ütött már össze saját kézzel ágyat - ágykeretet ?? !! Most ezen töröm a fejem mert nem hiszem hogy ne lehetne kihozni 25eFt alatt (ennyi a legolcs) Ha valakit érdekel uppoljon aztán megosztom mit haladtam.

Úgy szeretnék meghalni, mint a nagyapám: álmában, csendesen, gondtalanul, nem pedig ordítva, sikoltozva, pánikban, mint az utasai.

(#262) ABnormal válasza svédcsepp (#261) üzenetére


ABnormal
őstag

bútorlapból akarod vagy tömörfából?

(#264) ABnormal válasza Kalandor (#263) üzenetére


ABnormal
őstag

pedig egyszerű,leírom lépésről lépésre ha van rá igény...

(#265) svédcsepp válasza ABnormal (#264) üzenetére


svédcsepp
tag

én biztosan vevő vagyok rá!!

Butorlapban gondolkodom, perszecsak ha igy is ki lehet alakítania megfelelő masszivságot, úgy hogy alatta legyen hely ágynemű tartónak.
Mint az IKEAs Hoppen ágykeret
[link]

Te milyet csináltál?

Úgy szeretnék meghalni, mint a nagyapám: álmában, csendesen, gondtalanul, nem pedig ordítva, sikoltozva, pánikban, mint az utasai.

(#267) Pizzafutar


Pizzafutar
aktív tag

Aki csinálta már: egy komplett panel fürdőszoba felújítás (ca 1x2 méter) mennyibe jön ki?
Komplett csempe+járólap, teljes berendezés cserével értem.

(#269) svédcsepp válasza Kalandor (#266) üzenetére


svédcsepp
tag

Holnap szabásminát veszek egy ilyesmi ágyról.
Aztán a megrajzolt elemekre kapott butorlap ajánlattól fügöen meglátjuk mennyire éri meg neifogni.

Úgy szeretnék meghalni, mint a nagyapám: álmában, csendesen, gondtalanul, nem pedig ordítva, sikoltozva, pánikban, mint az utasai.

(#271) Ariadne válasza Kalandor (#270) üzenetére


Ariadne
őstag

Kikából volt ilyen jellegű ágyam, kb. ilyen összegért - használhatatlan volt, egyszerűen összecsuklott, mivel hiába voltak benne nagy csavarok, a puha fát egyszerűen elnyírták, a középső tartólába meg egyszerűen kidőlt. Két hónapba telt, míg a nem túl készséges (hmm, finoman fogalmaztam) ügyfélszolgálaton át visszakaptuk a pénzt. És csak a vásárlást intéző barátnőm talpraesettségén múlt, hogy a kb. kétszeres értékben felszámolt kiszállítási díjat is visszaszereztük.

Ezután azt mondom, még ha valamivel több is, de érdemesebb csináltatni, mint megvenni egy ilyen ágyat nagyáruházban... Ráadásul ugye a feltüntetett árakhoz képest még kell bele ágyrács (Kikáék olcsó ágyánál ez egyszerű gyalulatlan faléceket jelentett, rátűzve egy textilszalag...), meg matrac is. Jó, az Ikea azért magasabb színvonal, de azért nagyon óvatosnak kell lenni, nem minden használható, azok közül sem, amit ott árulnak, és nem feltétlenül éri meg. (Egyébként mérnök sógorom csinált anno maguknak franciaágyat, azt hiszem hajópadló deszkákból van, lekezelve szépen. 8 évig használták, most szétszedve várja, mikor lesz rá újra szükség. :) )

mod: Ja, a kiállítási darabok nem feltétlenül mérvadóak, az én problémás ágyamnál pl. több helyen plusz megerősítették, csak azért állt a lábán... :U

[Szerkesztve]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#273) as_Rock válasza Pizzafutar (#267) üzenetére


as_Rock
őstag

Kérdés, hogy találsz-e olyan mestert, aki ilyen kicsi munkát elvállal :F
Ha igen, akkor is számíts rá, hogy valami kiszállási, maceradíjat fel fog számolni, mert ugyanannyi idő elmegy egy pici, mint egy 2X ekkora fürdőszobával, ugyanis sokat kell szabni a kis méretek miatt csempéből, padlólapból így nekik nem éri meg elvállalni.

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#274) robekri


robekri
addikt

Hi!

Beszállok én is ebbe a totyikba!
Teljes felújítás kell a megvett lakásunkon!

Kérdésem lenne a fűtéssel kapcsolatban:

Mennyibe kerül átterveztetni, engedélyeztetni CIRKÓRA a fűtést?? :F
Válaszokat :R! (sacc/köbö jó lesz)

Üdv.: Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#275) mefistofeles válasza Ariadne (#271) üzenetére

Az otthon eszkábálok széket, ágyat stb. dolgokhoz azért hozzátenném, hogy megfelelő szakértelem, kézügyesség, és szerszámok nélkül kár is nekilátni, az eredmény siralmas lesz. ha pedig szakemberrel csináltatunk effélét, akkor valóban jobb lesz (lehet) a minősége mint a tömegcikkeknek, de az ára is sokkal vaskosabb......

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#277) robekri válasza Kalandor (#276) üzenetére


robekri
addikt

:R

Nekem rokoni árba lesz megszámolva, igen az engedélyeztetés, kémény lópisztolyoktól félek!
De CIRKÓ sokkal jobb, mint parapet konvektor! Ugye meleg vizet is erről akarom, bojler meg megszűntetik!

Villanyra kérnék praktikákat, stb.... :R

Üdv.: Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#279) SAMYka


SAMYka
aktív tag

Villanyos kérdésekben esetleg tudok segíteni ha van valkinek ilyen jelegű problémája. Nem olvastam a topicot végig csa a pár utolsó hszt de ha valakinek van kérdése nyuggodtan jöhet privátba is.
Ha egy napnál később nem válaszolok küldj privit mert elfelejtettem a topicot :B

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#280) robekri válasza Kalandor (#278) üzenetére


robekri
addikt

Mire érdemes odafigyelni? (na nem az, hogy hova tegyem konyektort :DDD)

Üdv.: Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#281) robekri válasza SAMYka (#279) üzenetére


robekri
addikt

Térvilágításhoz kell külön áramkört tervezni falba?? :F Mennyire gazdaságos ez?:R

Üdv.: Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#282) Templ@r válasza Pizzafutar (#267) üzenetére


Templ@r
tag

Én már csináltam, saját kivitelezésben (kivéve vizes munkák):

Járólap ráhagyással ~ 3 nm, ~ 3600 Ft/nm : 10.800.-
Csempe ráhagyással ~ 12 nm, ~ 2000 Ft/nm : 24.000.-
Vécécsésze ~ 10.000.-
Vécétartály ~ 4.000.-
Mosdó + szifon ~ 10.000.-
Csaptelep + zuhany ~ 15.000.-
Sarokszelepek (wc, meleg, hideg - mosogep lecsatlakozassal) ~ 8.000.-
Lefolyóhoz szerelvényanyagok ~ 8.000.-
Lemez kád ( 150 cm-es ) + szifon ~ 16.000.-
Vízálló gipszkarton (vízvezeték szerelvény fala) ~ 6.000.-
Fürdőszoba szerelvények (tükör, piperepolc, polc, wc papír tartó
fogas, türülközőtartó, pohártartó, pohár, stb) ~ 35.000.-
Diszperziós falfesték ~ 4.000.-
Csemperagasztó ~ 3.000.-
Padlopon ~ 2.000.-
Fuga (szines és fehér is) ~ 8.000.-
Tömitőanyagok (szilikon, stb...) ~ 3.000.-
-----------------
Ez eddig összesen: ~ 166.800.-

Általában több helyen nézegettem és a legolcsóbb helyen vettem meg a szükséges dolgokat.

Járulékos költséget jelentettek még a szerszámok, amiket plusszba meg kellett venni:
Csempevágó, lyukvágő fúrész, fogazott 'spakli' - csemperahgaszto felviteléhez stb...

A vizesekkel a konkrétan csak a következő munkákat csináltattam meg:
A porcelán mosdón a csaptelep helyét velük törettem ki. Sarokszelepeket velük cseréltettem le. És a wc-csészét ők ragasztották a helyére. Többi mind sajátkezű munka volt. Egyébként a legmacerásabb az egészben a régi csempe leszedése volt, mivel valami gyanta alpu ragasztóval volt fölrakva és nem egy-két olyan csempe volt amit szilánkokba kellett vésővel és kalapácsal leverni a falról.







[Szerkesztve]

[VeNY]-=SoG=-Templar by BF2; [VeNY]Templar75 by BC2

(#283) Templ@r válasza robekri (#281) üzenetére


Templ@r
tag

Valami ilyesmit értesz térvilágítás alatt? [link]

[VeNY]-=SoG=-Templar by BF2; [VeNY]Templar75 by BC2

(#284) robekri válasza Templ@r (#283) üzenetére


robekri
addikt

Igen ilyesmi! :R

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#285) robekri válasza Templ@r (#283) üzenetére


robekri
addikt

Most nézem oldalt! Nagyon jó dolgok vannak! :R

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#286) ABnormal válasza mefistofeles (#275) üzenetére


ABnormal
őstag

igazad van,kellenek szerszámok az összeépítéshez,de a bútorok fő befoglaló méreteit meg tudják mérni,abból már ki tudunk adni egy szabástervet,valamelyik közeli barkácsboltban leszabatják a bútorlapokat,ha van lehetőség akkor pvc vagy abs élzárást is kérnek rá,ez azért jobb mint az otthon is elkészíthető papír alapú rávasalható élzáró,mert szebb,jobb,tartósabb :) . az összeépítésben pedig megpróbálunk távsegítséget adni...kell hozzá kb egy pisztolyfúró,8-as,5-ös fúró,2 távtartó,stb...mondjuk csak az kezdjen hozzá aki érez magában annyit,hogy egy 19mm-es bútorlap élének közepébe fúrjon egy 8-as fúróval...:))
ezeknél az ágyaknál amit most mutattatok így felületesen megnézve nincs 1tábla (2650*2070) anyag benne,de ez függ a nem látható helyeken alkalmazható anyagoktól,a szerelvényektől,a száliránytól is...tehát a HOPEN Dpl ágykeret 40.000forintos árából kb 3 ilyen ágyat lehet csinálni otthon :)

(#287) csemberlen válasza robekri (#274) üzenetére


csemberlen
őstag

Jó lenne tudni mekkora a lakás, hány emelet van feletted(kémény miatt).
Így elsőre 500-1000 ezer ft, a történet.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#288) robekri válasza csemberlen (#287) üzenetére


robekri
addikt

73 nm2 1 emeletes ''polgári'' lakás!

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#290) robekri válasza csemberlen (#287) üzenetére


robekri
addikt

Mi magas földszinten vagyunk! (kicsit félreérthető volt az előző hsz-om!)

Üdv.: Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#291) SAMYka válasza robekri (#281) üzenetére


SAMYka
aktív tag

Hogy érted hogy térvilágítás? Pl 150 vagy 500W-os refikre gondolsz? Ezekhez nem igazán kell tervezni semmit vagy megcsinálod magadnak vagy hívsz egy villanyszerelőt aki megcsinálja. Az eon felfogása nagyon egyszerű mert azt mondja hogy ami az óra előtt van (mértlen oldal) az az övé hozzá nyulni TILOS, ami meg az óra után van (mért oldal) az a tulajé és azt csinál vele amit akar. Ha agyon üt valakit az áram akkor az Eon tiszta marad mert ahoz neki semmi köze

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#292) Szida válasza Kalandor (#289) üzenetére


Szida
csendes tag

köszi szépen, hogy kidobtad a horpadásjvításos topikomat.
Sokat segítettél hogy többet megtudjak róla, gratulálok.
Ugyanis az általad említett topik, kezd befuccsolni, teljesen kivesézett.
Én pedig egy konkrét témával akartam foglalkozni, és hozzáértőkkel beszélni, nem pedig olyanokkal akik alapvetően azzal sincsenek tisztában , hogyan kell megmosni az autójukat.
hát ennyi.

(#294) mefistofeles válasza ABnormal (#286) üzenetére

Teljesen igazad van, de sajnos találkoztam már olyan hapsival is, aki egy szöget nem tudott egyenesen beverni a fába, miközben az önbizalma akkora volt, hogy nekiállna akár atomerőművet is összeszerelni.

Nem kötekedés, de nem elég a bútorlap élének közepébe fúrni, de a lukak tájolása sem mindegy, pontosabban az igen, de akkor az ellendarabon is olyannak kell lenniük. Hidd el ez nem mindenkinek egyszerű..... :P

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#295) jeges


jeges
senior tag

nem annyira szakembert, inkább bótot keresnék: hol lehet kapni székes fővárosunkba' olyan bizbaszt, amit a külső éleket védi, amennyiben élvédők ''futnak össze'' ott? lehet, hogy elsőre nem egyértelmű, de ez egy sarokelem, ami az élvédők éleit takarja. vagy négy helyen voltunk már, és volt, ahol nem is értették, mit akarunk.

(#296) Templ@r válasza jeges (#295) üzenetére


Templ@r
tag

[kép]

[Szerkesztve]

És mik érnek ott össze? Csempézett falak, vagy más?

[Szerkesztve]

[VeNY]-=SoG=-Templar by BF2; [VeNY]Templar75 by BC2

(#297) jeges válasza Templ@r (#296) üzenetére


jeges
senior tag

lesz egy pengefal a fütdőben. ennek a pengefalnak lesznek az élei élvédőzve. csakhogy ahol az élvédők a külső élen összefutnak, oda köllene valami takaró/lezáró elem, mert különben valamelyik élvédő profilja megmarad, ami balesetveszélyes.
sajna a rajzot nem értem, mert (nekem) nem látszik rajta, hogy balső vagy külső él.

(#298) nyávogi válasza Templ@r (#296) üzenetére


nyávogi
tag

Egész pontosan, a karikázott sarkokra kellene valami, ahol a 3 él összefut:

[kép]

az alkohol nem adja meg a választ, de legalább elfelejted a kérdést...

(#299) Templ@r válasza jeges (#297) üzenetére


Templ@r
tag

Ha az a helyzet, amit nyávogi felvázolt (ha jól értem), akkor egy gérvágó láda, egy fémfűrész + lapos tűreszelő kombó szerintem megoldást jelentene a problémádra.

[VeNY]-=SoG=-Templar by BF2; [VeNY]Templar75 by BC2

(#300) nyávogi válasza Templ@r (#299) üzenetére


nyávogi
tag

ööö..nem egészen. Azért, mert a felvázolt fal,egy fürdőszobai, derékmagasságig érő válaszfalacska, minden oldalán csempézett, az éleken élvédőkkel és a 3 összefutó élvédőt kellene ezzel a mifenével lezárni. Részben esztétikai, részben biztonsági okokból. Nos, ilyet hol lehet kapni?!..

az alkohol nem adja meg a választ, de legalább elfelejted a kérdést...

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.