Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1401) Gorcsev válasza maross (#1400) üzenetére


Gorcsev
tag

Mindenképp a falhoz rögzítsd a szegélyt és ne a padlóhoz, a padló dilatációja miatt. A rögzítést én mindig csavarozással oldom meg, ahol görbe a fal és hézag van, ott kinyomom sziloval.

[ Szerkesztve ]

(#1402) Met válasza maross (#1400) üzenetére


Met
Topikgazda

elárulom, hogy a ragasztó sem fogja meg hosszú távon, főleg ha görbe a fal ;)
mindenképpen a falhoz kell rögzíteni és tulajdonképpen a csavaros megoldás a leghatékonyabb

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1403) philoxenia válasza Met (#1402) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Meg kell próbálni aládolgozni, "riktolni" . Persze attól függ mekkora a görbeség.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1404) maross


maross
veterán

ok, akkor mindenkeppen falhoz ragasztom, az elso utan majd kiderul mi a helyzet. megeri kette/kisebb darabokba vagni? a szegelylec 2.4m, ha fal melle tolom - bar nincs elottem - kb 3-4mm hezagok lehetnek, bar igy nehez leirni a sok puklit :).

szerk: ez a riktolni is egy jopofa szo, google "riktolás"-ra 1 talalatot dob, amelyben szakszavak vannak leirva, velhetoen helyesen.

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#1405) philoxenia válasza maross (#1404) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Festés előtt lehetett volna a vakolatból óvatosan vésni, kaparni is, a szegélyléc környékén. :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1406) maross válasza philoxenia (#1405) üzenetére


maross
veterán

bizony, lehetett volna :D. sot a parkettas szobaban is fel lehetett volna szedni a legszelso sort :). de mindezek majd csak a kovetkezo lakasban :)

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#1407) Integra


Integra
titán

ugye nem ajánlatos ilyen időben kifesteni?
másképp szárad meg a festék a falon, mert hidegek a falak etc??

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1408) Met válasza Integra (#1407) üzenetére


Met
Topikgazda

visszaolvasás rulz :DDD
attól függ milyen a helyiség, mennyi jól fűtött, a fal közvetlen utcai vagy lépcsőházzal, garázzsal közös stb.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1409) Integra válasza Met (#1408) üzenetére


Integra
titán

első emeleti, egyik oldalt tűzfal, másik oldalt lakás, picike, de piszkosul gyorsan fel lehet fűteni, egy kisebb fal néz utcára, amiben egy nagy dupla szárnyű üvegajtó van az erkélyre.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1410) csemberlen válasza Integra (#1409) üzenetére


csemberlen
őstag

Semmi gond, ha tudsz olyan 23 fokot csinálni, és gyakran szellőztetni.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#1411) Integra válasza csemberlen (#1410) üzenetére


Integra
titán

25 fokra is felfűti 15-20 percen belül sok radiátor, jó szigetelés, nagy erkély ajtó.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1412) realist


realist
őstag

Először is boldog újévet mindenkinek!;)

A kérdésem az lenne, hogy szerintetek ezekért a munkákért mennyit kér el részenként egy szaki: :F
csempézés (konyha és fürdő): 16.5 nm
járólap lerakása: 10.5 nm

kád beállítás, mosdó felszerelése, wc + tartály cseréje, vízvezetékek - részleges - cseréje

holnap jön ajánlatot tenni, jó lenne valamihez viszonyítani :U

kösz a válaszokat :R

(#1413) TexT-BoY válasza realist (#1412) üzenetére


TexT-BoY
addikt

A kérdésem az lenne, hogy szerintetek ezekért a munkákért mennyit kér el részenként egy szaki: :F
csempézés (konyha és fürdő): 16.5 nm
járólap lerakása: 10.5 nm

Nekünk ez durváb 1500Ft/m2re számolta a ficek, de kisebb a helység, 24.000Ftra jön ki m2-árba és 20.000-ért válalta, holnap reggel jön is:).

kád beállítás, mosdó felszerelése, wc + tartály cseréje, vízvezetékek - részleges - cseréje
Ez egy másik caládfa de amugy a kád beszerelése a vizes feladata, de a kád beépitése már megintcsak a burkolóé. Amugy a többire nemtudok árat mondani mert nekünk egybe van a teljes szerelés 160.000Ftba ( 4radiátor, teljes csatorna rendszer gázkazán csere, etc)

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#1414) taifun válasza TexT-BoY (#1367) üzenetére


taifun
csendes tag

Szia,

72nm lakás, fele radiátoros fűtés, fele padlófűtés. 21fok mindenhol, kb 12-14m3 gáz/nap (ebben a melegvíz is benne van). Ha ájszaka 19fok van beállítva, illetve napközre csak 20, akkor kb 10m3/nap.

Z

(#1415) maross


maross
veterán

meg mindig nem tettem le a szegelylecet a rendhagyo lakas/butorosszerako szilveszteri party elteltevel sem :). halszalkas parketta szelen kiszedtem a fallal parhuzamos bedagadt pupos darabokat, most mar keszen all laminalt padlora a masik szoba is.

egy kis off: mar tul keso volt, nem akartam kopacsolni meg 5 orat, ugyhogy inkabb butorosszerakasra adtam a fejem. kezdetnek asztal + 4szek, sconto, akcioban 30e ft volt. kisebb festekhibak, amugy popec, osszecsavaroztam, a kovetkezo pina coladat es a koktelvirslit onnan fogyasztottuk :). baratnom kozben osszerakott egy ikeas fem falra fogathato kalap es kabattartot, 3-4e forintos cucc. egyik akasztoja hibas, nincs benne menet, igy egyelore asszimmetrikus az egesz. lenyeltuk a gombocot, majd utazunk ket es fel orat egy csavar miatt.

mivel mar esteledett, es ekkor mar jelentos butorosszerakasi multtal rendelkeztem, nekialltunk az ikeas agynak. 65ezer forint kornyekebe fajt, 160x200, hattamla es matrac nelkul, szoval normalis minoseget feltetelezne rola az ember. negyedeig eljutva az agy egyik sarka marhara nem illeszkedett, a masik harom popec, meg se lehetett moccantani, ez meg eleg jo kilengest produkalt minden iranyba. ismet szetszedtem, osszeraktam, es ujabb vizsgalatok utan szomoruan kellett konstatalnom hogy nem az en hibam, par millivel elfurtak benne valamit. ezen is tultettem magam, bar valoszinuleg nem fogok orulni ha 1-2ev mulva leszakad a 90 kilom alatt.

agy felehez jutva ket bazi nagy lec kovetkezik, 3+7 furas leiras szerint a lecek oldalain. egyik teljesen okes, masik osszevissza furva, lyukak szama jo, csak fele nem ott van ahol kene. ebbol se lett uj agyon alvas..alig varom mar, hogy az ikeas szekrenysort is osszerakhassam (egyelore nincs hely). remelem nem varjak el hogy az egeszet osszepakoljam es elvigyem az ikeaba, mert idegbajt kapok. a hianyzo lyukak egy reszebe fatipli menne, nem akarok furasokkal kiserletezni. csak en vagyok ilyen peches vele? vagy ez termeszetes es ikeatol/minden butorbolttol kb erre szamithatok?

szerk: ikeatol volt meg 5-6e forintos konyvespolc 8 deszka formajaban, nem hiszitek el, de nem volt semmi gond vele :)

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#1416) realist válasza TexT-BoY (#1413) üzenetére


realist
őstag

kösz, tehát nagyon max 1500 ft/m2 kell számolni a burkolást + ragasztó, fuga stb....

víz vezeték szereléssel kapcsolatban valakinek ötlete, hogy mit kérhetnek érte?
->
"kád beállítás, mosdó felszerelése, wc + tartály cseréje, vízvezetékek - részleges - cseréje"

egyébként ugyan az lesz a burkolóm és s vízvezeték szerelőm...

(#1417) Integra válasza Met (#1381) üzenetére


Integra
titán

milyen festékkel érdemes most kifesteni?
én eddig hérát használtam, abba öntöttem színt és az ment legalább 2 rétegben.
ezek a duluxok jobbak?
nekem valami melegebb, barack szín kell majd, most fehérek a falak. meg piszkosak:DDD
egyálatlán árban, hogy vannak ezek?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1418) TexT-BoY válasza Integra (#1417) üzenetére


TexT-BoY
addikt

dulux, Héra, és még találsz ebben az árkategoriába pár márkát ezek minőségi festékek.
Poli Farbe és más ilyen nagyon olcsós festékek messze nem lesznek olyanok. (hiányzik a gyanta a festékből, és sokkal vizesebb, 2-3réteg is kevés olykorolykor, alapozásra viszont egész jók ezek a festékek is.
Mi most telibe glettelt falra, 8fokos szobába festettünk, barack srága falakat, szinezett rusztikus hérával. Ami azt jelenti hogy tapétázás nélkül lett fürészporos tapéta hatása a falnak, lévén hogy nemtudok glettelni és normálisan tapétázni ezért ez lett az alternativ megoldás.
Amugy osztálytermet füzöld Duluxal fogunk kenni, az eladó azt igérte tuti lesz az eredmény, én meg elhiszem neki:). De érdemes hozzá Dulux hengert venni, de minimim valami jobb cérnahengert, eleve haladósabb és szebb az eredmény. Ha gondolod szivesen segitek neked "snejdolni" :D

[ Szerkesztve ]

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#1419) lsc válasza Integra (#1417) üzenetére


lsc
nagyúr

Én a Caparol-t ajánlom , gépi keveréssel , nem a legolcsóbb , viszont nagyon jó vele dolgozni , és szép felületet ad . Árakat nem tudok , kb. fél éve vettem utoljára .

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#1420) Integra válasza TexT-BoY (#1418) üzenetére


Integra
titán

én elégedett voltam a hérával, szép lett, mondjuk nem keveset dolgoztam vele, sima normális hengerrel. meg aztán kuvra mocskosak voltak a falak.
nem vagyok híve az olcsójános festékeknek, inkább a minőségibb ugye, de az legyen szép és tartós.
egyedül ezen a hőmérséklet dolgon kattogok, hogy ilyenkor tanácsos e kifesteni..
mert tesóm építész, unokahúgom is és ők azt mondják tavasszal. itt meg azt hallom, ha tudok szellőztetni meg rendesen felfűteni akkor nyugodtan. egyik sem probléma ebben a lakásban.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1421) Integra válasza lsc (#1419) üzenetére


Integra
titán

nem is hallottam róla:)
ez mit jelent? a teljes mennyiséget a festőkből géppel keverik ki, vagy csak a szinezéket?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1422) TexT-BoY válasza Integra (#1420) üzenetére


TexT-BoY
addikt

hát tegnap festettem ugye, ezzel a kicsit stabilabb anyaggal, 1 rétegben, jelenleg 6fok van kint, de nem dobta még le, és szépen fent maradt. Egy festő nekem erre azt mondta hogy amig ő nem fagy meg, addig nem fagy meg az anyag sem, végülis hittünk neki, révén kell a hely és be kell fejezni. De a járolapozásnál már fent leszenek ujra a radiátorok:).
Ha nem vagy az olcsojános hive, és egyszerü szép megoldást szeretnél akkor dulux egész nyugodtan, és probáld ki a cérna hengrt megfogsz lepődni ;) , és tényleg sürün keverd, ez fontos momentum....
MOD: mára már a keverést általába minden festékboltban megcsinálják, megmondod milyen alapfestékhez szeretnél, kb milyen színt és már keveri is ki, de ezt otthon még tovább kell keverned. Dulux az alapon jo szinű és találsz máskor is ugyan olyat, de amugy érdemes egyhelyen rendelni ugyan azt a kódu festéket, és igy kapja az ember a legminimálisabb külömséget. Ja és igen, pl 15liter hérához kiirja a gép milyen árnyalatu szinezőböl mennyi kell ,és igy keverik géppel.

[ Szerkesztve ]

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#1423) Met


Met
Topikgazda

maross: olvass vissza, valaki írta, hogy mit lehet az IKEA-val csináltatni csere ügyben, amit sokan nem tudnak, nekem még soha nem volt ilyen gondom, pedig összeraktam már pár IKEA-s cuccot :)

Integra: Dulux-ot tudom ajánlani, 4-5 körül van az ára, méret függő, ne a Praktikerbe vedd meg mert ott drágább ;) A Duluxhoz való hengert én is erősen javaslom.
Héra is jó, ha fehéret kell festeni azt használom, csak az a baj vele, hogy kell 2-3 réteg minimum, hogy jól fedjen aztán ha szinezed és esetleg újra kell keverni mert elfogy akkor lehet nem lesz ugyan olyan szinű. Festhetsz ha olyan jól ki tudod fűteni és tudsz szellőztetni néha, csak egy darabig még ne toljatok fel semmit a falra festés után.
Duluxot is lehet szinre kevertetni Obi-ban de az valamivel drágább, de az is olyan jó mint a készrekevertek.

TexT-BoY: én még soha nem kevertem fel a Duluxot és mindíg ugyan olyan szint kaptam :9 rá is van írva, hogy nem kell felkeverni

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1424) TexT-BoY válasza Met (#1423) üzenetére


TexT-BoY
addikt

Kevered, én a gépi keverésröl irtam neki, duluxot nem kell kavrinyálni, szóval nem mondtam:D. Bár vissza olvasva kicsit összeömlesztettem a sok infót.
Héra szinezésre érdemes a gépit használni, akkor tud utolag vinni még ha kell;)
Bauhaus Dulux minden szin 4650Ft/5L szerintem... ahogy néztem ez a legolcsobb verzió, legalábbis itt csepelen.

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#1425) Integra válasza Met (#1423) üzenetére


Integra
titán

jaja, a régebbi kecót ami úgy 36m2 volt azt 3x kellett hérával átfestenem, ezt megspórolnám ha lehet... :)
akkor hol érdemes venni duluxot? és mi ez dulux henger? miben más?
a mostani albérletem 30m2, ezt köll kifestenem
melyiket kell egyáltalán választani ezekből?

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1426) lsc válasza Integra (#1421) üzenetére


lsc
nagyúr

Ez egy alapfesték , a színt számítógép keveri hozzá . A dulux azért nem tetszett , mert nem volt elég , majdnem dupla mennyiség kellett , mint amit írtak . Igaz én nem higítom a festéket , és napsárgát kellett neonzöldre festeni , lehet emiatt .
A téli festésröl meg annyit , én egyszer festettem így , aztán megfogadtam , lehetőleg soha többet . Az ablakot ha nagyon kinyitottam , akkor lehűlt a fal , ha nem szellőztettem , akkor meg tiszta pára volt minden .Amennyiben nem sürgős , akkor szerintem várd meg a jobb időt .

Az élet kegyetlen .

(#1427) maross válasza Met (#1423) üzenetére


maross
veterán

koszi, irtam heminek.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#1428) maross válasza Integra (#1425) üzenetére


maross
veterán

en pont ilyen barack-szeru dulux-al festettem par napja (talan saffron volt a szin neve). 22fok, neha szelloztetessel, 2 reteg. nekem ugy tunt akarmilyen jo vagy egy reteg nem eleg. ha csak egyszer akarod kenni, akkor poli farbe platnum (felvilagositottak van tobb fele poli farbe, ez valami dragabb, 3000ft/2.5liter - 40nm de kb 25re eleg). ja ezek nem kikevert festekek.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#1429) Integra válasza maross (#1428) üzenetére


Integra
titán

szerintem 2 réteg kelleni fog, ráadásul sok a fúrt luk, amiket bekell tömnöm és lecsiszolni, hogy szép legyen, de amúgy is 2 rétegben gondolkodtam.
mennyiből jöttél ki akkor 40m2-re két kör festéssel?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1430) maross válasza Integra (#1429) üzenetére


maross
veterán

egy nagy es egy kis dobozt vettem 5+2.5 liter es 8000ft minusz a penztarcara. kb 38 negyzetmetert festettem vele ketszer, tul sok nem maradt belole.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#1431) realist válasza realist (#1412) üzenetére


realist
őstag

van még esetleg valakinek tapasztalata árakról? :R

(#1432) Met


Met
Topikgazda

TexT-Bo: úgy értelmeztem amit írtál, hogy a Duluxot kevergetted használat közben :)

Integra: a Dulux hengernek valahogy rövidebbek a szőrei és vékonyabbak, ezért sokkal egyenletesebben szét lehet teríteni a festéket, mivel alapból ilyen tejfölszerű állaga van. Nézz szét hol olcsóbb vagy akciós. A vinyil festéket keverik színre, a nagyvilág szinei készre kevert szinek, meg van a tégladobozos előre kevert selyemfényű festék (nálam nincs selyemfénye)
Menj el egy boltba és nézd meg mikből lehet választani, azt vedd figyelembe szinválasztáskor, hogy felkenve kicsit sötétebb/teltebb színt kapsz annál ami minta ki van kenve a boltban. A vinyilnél nem és a selyemfényű festék egészen olyan mint ami a dobozon van. A Nagyvilág színek lesznek picit mások. (lentebb írtam festési technikát :DDD )

lsc: lehet télen festeni ha bent elég meleg van, annyi a trükk, hogy néha ki kell nyitni az ablakot, hogy kimenjen a pára. ;)

realist: hívjál még ki pár szakit akik adnak ingyen árajánlatot, bár az is számít, hogy milyen munkát végeznek :U

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1433) lsc válasza Met (#1432) üzenetére


lsc
nagyúr

Azt nem mondtam , hogy nem lehet , nekem is sikerült , csak úgy döntöttem nem vagyok ablaknyitogató automata , ennyi .

Az élet kegyetlen .

(#1434) Integra válasza Met (#1432) üzenetére


Integra
titán

nabakker, legalább annak a hsz számát beírhattad volna, melyiket keressem:)
mi ez a selyemfényű festék?
szerintem ha lehet maradok nem keverősdinél, hanem megpróbálok olyan színt találni, ami már kész van és csak kenni kell a falra:)

ez a pára kiengedés hogy néz ki időintervallumban? vagy mi alapján döntöd el?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1435) Met válasza Integra (#1434) üzenetére


Met
Topikgazda

[link]
Az van a dobozára írva, hogy selyemfényű, elvileg a fényes és a matt között lenne a fényvisszaverése de nem látok ebből semmit, egyedül annyi a különbség, hogy kicsit más tapintásra a felülete a festett résznek.
Nem tudok időintervallumot írni mert függ a szoba méretétől és a hőmérséklettől, azt lehet érezni, hogy magasabb a párataltalma a levegőnek, ennyi :)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1436) maross válasza Integra (#1434) üzenetére


maross
veterán

ha budos van kinyitod az ablakot :D

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#1437) Hemi 426/RT válasza maross (#1427) üzenetére


Hemi 426/RT
aktív tag

ha valakinek esetleg kell segitség ,szoljatok nyugodtan!
IKEA reklamáció vevöszolgálat,garanciális csere stb....
vagy szerelési problémák.

Csere érdekel komoly cucokra? Mik azok a Cucok?? "a cucoknak két alfaja van. Az egyik komolytalan mindenhol megtalálható. a másik alfaja a komoly(cucokusz komolyikusz) na ez van neki ez sokkal ritkább" By:5teve

(#1438) Integra válasza Met (#1435) üzenetére


Integra
titán

thx:)
maross: nem mondod... :DDD

asszem jobb időig elhalasztom a festést. tutira akarok menni, mert valszeg marad ez a lakás addig amíg még itt vagyok. kétszer nem akarok radiátorokat szerelni meg szétrámolni..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1439) maross


maross
veterán

a mai jo korom: laminalt padlot tul lelkesen fureszeltuk, igy kellett meg egy doboz. elozemenyek: dec31ediken egy kor a diegoban, ami zarva, sehol egy lelek vagy valami felirat, az oldalukon sincs semmi a nyitvatartasrol. ma: szinten nincs nyitva, szolid fecni a kapun, "leltar miatt zarva". igazan kirakhattak volna par nappal elotte.. sebaj, delelott az ikeas ugyfelszolgalat azt mondta hogy azonnal cserelik a hibas alkatreszeket, irany az uj lakas, felkapom a 2 ikeas blokkot, a menet nelkuli anyat a logga kalaptartobol, aztan leteszem a blokkot es az anyat, 10 perc alatt szetkapom a felig osszerakott mendel agyat, kiszedem a 2 nagy deszkat, felkapom a blokkot, az anyat, es irany tovabb az ikea. szolid fel oras varakozas utan sorrakerulok, mendel agy nincs raktaron, menjek a budaorsibe, mert az ugye harom meter az ors vezer tertol (ja nem). utana dolgavegezett bambulas az arcomba. kerdezem: - es ott van raktaron? kb 3 kattintas es 5 masodperc utan kozli hogy ott sincs es januar negyedik heteben erdeklodjek, de ha valami nem tetszik nyugodtan visszacipelhetem az egeszet, es kifizetik az arat, aztan vehetek valami mast... ok koszi. az egy darab anyacsavart kicsereltek, csak hogy vidam legyen a hangulat a vegere. 2ora 15perc utan ismet itthon, megfelelo ujevi alaphangulatban az egesz napos tanulashoz.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#1440) caleb


caleb
aktív tag

Hello!

Egy kis segítség kéne.
Lecseréltük az bejárati ajtót,és ablakokat szép műanyagra.
A következő a problémám:
Ilyen hidegben az ajtó tokjában összegyűllik egy csomó víz,és ebben a minusz 5 fokban a tok aljában összegyűlt víz megfagy.
A szerelőt aki beszerelte,nem lehet elérni,mert amikor beépítette kissé összevesztünk az utómunkákon. Fenyegés ,szép szó nem használ,úgyhogy valamilyen olyan ötlet kéne amivel megszüntethetném a problémát. Vagy egy olyan szakinak a telefonszáma kéne,aki nagyon vágja az ilyesmit,és nem is horror áron dolgozik.
Az ajtó alján van két szellőző nyillás, de valami nem stimmelhet az ajtóval.
A szomszédoknál ilyen probléma nincsen,úgy néz ki csak én jártam így :O
Ha van valami ötlet szivesen várom.

Az élet jó a világ nem!!!

(#1441) caleb válasza caleb (#1440) üzenetére


caleb
aktív tag

Valaki plíz,a tokban lévő víz megfagy ebben a hidegben :O

Az élet jó a világ nem!!!

(#1442) Met válasza caleb (#1441) üzenetére


Met
Topikgazda

Kérdezd meg a szomszédokat, hogy náluk ki szerelte be vagy náluk, hogy van megcsinálva.
Vagy hívjál fel ilyen ajtóbeépítős cégeket, hogy melyik lenne hajlandó megcsinálni.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1443) caleb válasza Met (#1442) üzenetére


caleb
aktív tag

Az egyiknél ugyanaz aki nálam,a másiknál meg egy építőipari cég emberei.
A telefonálás jó ötlet,köszi :)

Valakinek még ötlete???

Az élet jó a világ nem!!!

(#1444) Met válasza caleb (#1443) üzenetére


Met
Topikgazda

Nem reklámnak szánom. 2 kattintás volt.
[1]
[2]

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1445) caleb válasza Met (#1444) üzenetére


caleb
aktív tag

Köszi,ezeket az oldalakat én is megtaláltam,már vagy 20 emailt küldtem szét tegnap este :)
Jövőhétre remélem reagálnak is rá.
Addig is ha van valakinek ötlete,ne tartsa magában :D

Az élet jó a világ nem!!!

(#1447) Integra válasza Kalandor (#1446) üzenetére


Integra
titán

te most ilyen időben bevállalod?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1449) maross


maross
veterán

nem sikerult felragasztanom a falra a szegelylecet :). lerugja magat, gondolom ha 20percig odaszoritottam volna mindegyiket, akkor talan megtartja. nem tudom mi a velemeny vagy ki ismeri a diegoban kaphato csodalatos ragasztot, de alig lehet kinyomni a tubusabol, azzal megy el a legtobb ido. ez igy nem hangzik veszesen, de mikor masfel oran keresztul ezt csinaltam, a hocipom tele volt vele, leragaszottam a parkettara az egeszet, ha problemas lesz, valami csavarozos vagy szogelos megoldas utan nezek.

bar viszonyitasi alapom nincs, a diegoban kaphato 8mm laminalttal elegedett vagyok igy utolag is, jol nez ki, nem sima hanem erezett a teteje, egyedul le lehet fektetni az egeszet, jol illeszkednek. egy illeszekedes hibas darab volt a 15-16 csomagban amit vettem, azt bepasszoltam a vegere. pont az utolso csomagban volt par olyan darab, amirol le voltak pattanva darabok, annak nem orultem, de majd valami ragacsot vagy lakkot rakenek, hogy ne folyjon koze semmi.

mas tema, de hatha hasznos valakinek: scontoban vasarolt fiokos-irattartos szamitogep asztal. aki 30lepeses tipikusan lego abrakkal szemleltetett dolgokon nott fel, az huzza fel a gatyajat :D. 4 lepes, beletelt majd' 4 oraba, szoval nem aprozzak :D. nem tul minosegi, de a vegeredmeny stabil, a billentyuzet kihuzasa utan ha nagyon akarom akkor lotyogtethetem a deszkat, de nem zavaro.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#1450) deicide


deicide
veterán

kaptam ajánlatot lakásfelujitásra, ebből a festés ami nagyon drága, kérdeném, hogy ez tényleg ennyi-e:

330nm felület, glettelve, diszperzittel ill a nappaliban fűrészporos tapéta, ez cakkpakk anyag+munka: 1020ft/nm

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.