Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#301) Templ@r válasza nyávogi (#300) üzenetére


Templ@r
tag

Én is így értelmeztem a rajzodat és szerintem meg lehet oldani úgy hogy a rajzon a vízszintes élvédőt derékszögben (megfelelő méretre vágod), a másik 2-2 élvédőt meg 45-45 fokban (gérvágóláda segítségével).

[VeNY]-=SoG=-Templar by BF2; [VeNY]Templar75 by BC2

(#302) jeges válasza Templ@r (#301) üzenetére


jeges
senior tag

asszem megkérdezem a burkolót, mi a véleménye. nekem oly mindegy, csak ne kelljen a fél várost átkutatni egy ilyen 2 centis vacakér'.
(nyávogi rajza egyébként tökéletesen fedi a valóságot ;], én viszont nem tudok rajzolni:B)
thx

(#303) shift+ő válasza jeges (#302) üzenetére


shift+ő
senior tag

Szerinte nem kell oda semmi, az élvédőket kell szépen gér-be vágni, szépen kifugázni és kész.

[Szerkesztve]

(#304) TexT-BoY


TexT-BoY
addikt

Én ehez várnék ötletet, tanácsot... :
[kép]
[link]
Igen ez egy osztály terem, ugy gondoltuk páran az osztályból hogy nekilátunk a tavaszi szünetbe egy kis pofozgatásnak.
Addig nincs gond amig levesszük a radiátorokat, az ablakokat és a falvédőt letakarjuk aztán körbefestjük.. de a padlóval mit lehet kezdeni? Fel kéne csiszolni ez eddig világos, de falhoz közel ahol ilyen ki bevágott darabok vannak ott megadta magát a parketta rgéebben és ezt az iskola szakértő személyzete bebetonozta:D, ha a betont kiverjük valamiként lehet javitani a parkettát?HA a potláshoz uj parkettát hazsnálunk /ami tegyük fel méretben meggegyezik ezzel a parkettával/ az a csiszolás után egyforma színü lesz?. Azt is jó lenne tunini hogy hány és milyen vastag rétegü lakkot kell felhordaani hogy 3-4évig /amig mi birtokoljuk a termet/ legalább ne legyen ujra a képen is látható fekete színü a parketta.
Olyan kérdés lenne még hogy miként érdemes a radiátort és az ajtókat fujni? Az eggyik osztálytársam faterja lakatos és ő felajánlotta hogy egy kis kompresszorral lefujja nekünk a radiátorokat, de ez valóban ilyen egyszerü lenne? /lapradiátor van már a terembe/.
Festéket ekkora mennyiségben egyformára miként lehet keverni?
Kicsit hosszura sikerült, lehet hiba is van benne de remélem minden bugyuta kérdésre kapok érdemben választ... A szobámat én csináltam ilyen kis mennyiségben tudom mit-hogy kell de ekkora méretekben azért más a dolog.

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#305) jeges válasza shift+ő (#303) üzenetére


jeges
senior tag

ez még nekem is lejött. bár lehet, h a hsz-emen ez nem látszik :U

(#306) shift+ő válasza TexT-BoY (#304) üzenetére


shift+ő
senior tag

Pályázzatok valamelyik TV műsornál, talán a Laktérítő a TV2 csinál ilyesmit.

(#307) Rive válasza TexT-BoY (#304) üzenetére


Rive
veterán

A parkettával tökmindegy, hogy mit csináltok. Amíg azok a jóóófajta széklábak figyelnek az izgő-mozgó, billegő nebulók alatt, addig csak egy néhány milis páncélborítás segíthet a megkívánt 3-4 éves lifetime elérésében :)

[Szerkesztve]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#308) I_Am válasza jeges (#295) üzenetére


I_Am
veterán

[link]

Vágd gérbe az élvédőt középen, ahogyan a képen van és nem lesz éles a széle. ;)

Az első rajz próbálja térben is láthatóvá tenni a vágást, ahol a második rajzon a vonal van, ott csak hajlítva lesz az anyag. Tehát egyik oldalán 90 fokos szögben kivágsz egy 3 szöget és a vágás közepénél lesz a másik oldal hajlításának a pontja.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#309) commanDOS válasza I_Am (#308) üzenetére


commanDOS
senior tag

Kicsit megmelegíted akkor még a hajtás se lesz randa meg biztos nem pattan el.
Hőlégfúvó ha esetleg van, vagy akár gázláng felett óvatosan, hogy csak a meleg érje. Ha egy derékszögű valamire (keményebb deszka, vaslemez stb.) hajtod rá ,akkor meg tuti egyenletes lesz meg miegymás :)
Vagy nem hajtod, hanem kettévágod és fehér színű acryl tömítőfugával (vagy fehér sziloplaszt) kitöltöd a rést. Nem olyan nehéz, csak figyelj, hogy finomfogazású lehetőleg fémfűrésszel vágjad esetleg pengével, mert kirojtosodik az éle és nem lesz túl esztétikus látvány :DDD

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#310) commanDOS válasza TexT-BoY (#304) üzenetére


commanDOS
senior tag

Radiátort le lehet fújni simán, talán még hőálló festék se kell, ugyanis kétlem, hogy 70-80 foknál melegebb lenne. nem akarok hülyeséget mondani de talán neolux(?) megteszi, javítsatok ki. De Festékboltban/áruházban megtudják neked mondani.
Érdemes csak az acéllemezt lefújni, magát a külsejét, konvektorlemezeket (belseje) hülyeség, mert csak annál gyengébben fogja adni a meleget :DDD
Jah meg leőtte szépen le tisztítani, kis zsíroldó stb. és pormentes helyen lehet rá nyomni a festéket.

de gondolom nem csakúgy lekapjátok a radiátorokat :DDD ?

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#311) robekri


robekri
addikt

Tudtok mondani faxa elektromos boltot?

Üdv.: Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#314) jeges válasza robekri (#311) üzenetére


jeges
senior tag

www.haluxvill.hu
+a conrad-ról is jók a tapasztalatok

(#315) prmcsk válasza robekri (#311) üzenetére


prmcsk
addikt

Elektromos bolt ? Ez sokmindent takarhat, lehet elektronikai, elektromos
berendezés, műszaki és szerelvény..........

A conrad, elektronikai alkatrész és részegységeket árul, de az én véleményem
szerint az áraik túlnyomó többségben, ''lírában''vannak és az sok forintban. :DDD

www.lomex.hu


[Szerkesztve]

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#316) robekri


robekri
addikt

Köszi minhármótoknak! :R

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#317) MichaelSD


MichaelSD
őstag

Tudja valaki hol lehet kapni lapos, max. 25 cm széles fürdőszoba radiátort? Egy kis WC helységbe kellene.

Kellene valaki aki fürdőbe rendesen tud szerelvényezni (vas- és rézcsöveket hegeszteni). Kb. egy napos munka.

[Szerkesztve]

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#318) MichaelSD válasza MichaelSD (#317) üzenetére


MichaelSD
őstag

Már tárgytalan.

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#319) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

Tudtok megbízható társaságot Debrecenben, aki képes 3-4 centis lyukakkal lakótelepi panelt átfúrni?
(rendbe akarom rakni a számítógépes pókhálómat :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#320) fokukac


fokukac
nagyúr

na, a kis lakásom elérte azt az állapotot, amikor már minden szét van verve.
Innentől már csak jobb lesz... :D
ma kezdték a járólapozást, jövő héten lesz fürdőszoba...
lassan, de biztosan. ;)


panellakásban történő radiátor-cseréről van valakinek tapasztalata?
mennyibe kerül egy ilyen akció?

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#321) jeges válasza fokukac (#320) üzenetére


jeges
senior tag

(nálunk jövő hétre lesz kész elvileg a hidegburkolás és a festés. utána parketta, szerelvények, konyhapult. azt mondták, ápr. végére kész lesz. legyen úgy! :D)

(#322) jeges válasza jeges (#321) üzenetére


jeges
senior tag

jut eszembe: örömmel fogadnánk, ha valaki kihozna vagy 20 köbi termőföldet fótra. (lehetőleg ingyér' persze. :D)

(#324) csemberlen válasza bambano (#319) üzenetére


csemberlen
őstag

Szerintem jobban jársz, ha kiveszel kölcsönzőből egy furógépet.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#325) csemberlen válasza fokukac (#320) üzenetére


csemberlen
őstag

Közös képviselötől érdeklődj, ha ki tudod várni a fűtési szezon végét akkor talán jobban jársz, mert leengedik a vizet a kérésedre, mondjuk ennek is van költsége.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#326) I_Am


I_Am
veterán

Lakásfelújítás: Done :DD

Most pedig a vadonatúj szobában következik az édes a pihenés című folytatásos teleregény. :D

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#328) AmunRa


AmunRa
aktív tag

Kőműves van itt, aki tud kb 24nm-es teraszt csinálni?

(#330) Integra válasza Kalandor (#329) üzenetére


Integra
titán

megkérdem öcsémet, hogy ő erre mit javasol

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#331) Mercutio_ válasza Kalandor (#329) üzenetére


Mercutio_
félisten

Emlékeim szerint a hőmérsékletkülönbségből eredő páralecsapódás a fal szigetelés felőli oldalán jelenik meg :Y tehát ha belülről szigetelsz akkor ott fog, és az nem jó dolog :( (nem véletlenül szigetelik kivülről a lakásokat, házakat)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#333) (Bundás) válasza Kalandor (#329) üzenetére


(Bundás)
addikt

Mint kezdő ezermester ( :D ) nem lesz elég oda a penészedést gátló festés. Előszőr fel kell kaparni a vakolatot, nem teljesen, de amennyire a penész oda szítta magát, majd bemeszelni (penészölő), s végül erre szokták ráhúzni a penészedést gátló festéket.

Edzőterembe is hasonlóképp jártak. Ott az új nyílászárók miatt nem szellőzőtt a terem, lecsapodótt a pára az ablakra és a környezetére, majd elkezdett penészedni mint a disznó. Picit felkaparták, majd rákenték a pkiller festéket, azóta nem nagyon bukkant elő, bár éjjel-nappal nyitva van minden...

(#334) csapos2 válasza Kalandor (#332) üzenetére


csapos2
addikt

Nyugodtan szigetelhetitek belül is. Jómagam is csináltam már ilyet - az is éppen egy konyha volt - a tulajok azóta is imába foglalják a nevem. Az 1cm nikecell is elég, de ha nem sokkal drágább a 2cm-es jobb. ( Sőt vannak helyek, ahol olcsóbb a 2cm-es )

Speciális ragasztója van a nikecellnek, ami egyben a simítótapasza is, tehát azzal kell mejd a belső felületét is lekenni. Arra pedig mehet egy kis glett, mejd a festés.

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#336) csapos2 válasza Kalandor (#335) üzenetére


csapos2
addikt

Le is csiszolhatod, az nem árt neki, de amit feltétlen csinálj meg, az a hypos kezelés. Tömény hypot permetezz a beteg részre az kinyírja a gombát, ha nem tudod permetezni, akkor gumikesztyű a kézre, majd egy szivaccsal bedörzsölöd. ( Itt figyelni kell arra, hogy nem kellemes belélegezni a hypo gőzét ) Miután kiszáradt felragasztod a nikecellt. Ahogy írtad minél kissebb a rés a két nikecell - vagy nikecell, ablakdeszka - találkozásánál, annál jobb. Elég hamar szárad a ragasztó, de a legbiztosabb, ha vársz egy napot, aztán felkened a nikecell felületére a simítótapaszt. Ennek a száradása után már teljesen úgy bánhatsz vele mint egy frissen vakolt fallal, kivéve az ütögetést ugye. :D

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#338) csapos2 válasza Kalandor (#337) üzenetére


csapos2
addikt

Nem volt még szerencsém barkácsáruházos lötty-höz, de igazából a jó öreg hypo bevált, olcsó. Akkor minek mismásolnék bármivel is. Kipróbálhatsz bármit, de a hypo tuti, nekem már sok esetben segített. Önmagában is alkalmazható, de egy idő után sajnos visszatérnek a kis gombák, mivel a jelenség oka nem lett megszüntetve. Viszont, ha felragasztod a nikecellt, jónak kell lennie.

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#340) csapos2 válasza Kalandor (#339) üzenetére


csapos2
addikt

A hypo után elég egy fél napot várnod, vagy ha este megcsinálod, reggel már nyugodtan kezdheted a ragasztást. Reggel/délelőtt felragasztod a nikecellt másnap reggel mehet rá a simító réteg. Azt pedig már látni fogod, hogyan szárad, amikor teljesen világosszürke lett mindenhol, megszáradt. Onnantól lehet glettelni, majd a neked tetsző festékkel festeni.

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#341) Shadows


Shadows
senior tag

csak hogy meglegyen én most a csempézést laminálást nézegetem :C

Csak a cabriozás ad erőt és mindent elsöprő lendületet

(#343) I_Am válasza Kalandor (#342) üzenetére


I_Am
veterán

Ha hungarocelt akarsz glettelni, akkor tegyél bele CMC-t is a glettbe. ;) (tapétaragasztó)

3-6-os rigipszel legletteled, mikor megszáradt megcsiszolod és utána festheted is.

Közben olvastam visszafele:

Ne csiszológéppel csináld, hanem spaklival és kalapáccsal. Inkább essenek ki a meglazult, porózus darabok, mintsem, hogy onnan jöjjön vissza a gomba. És ha kell akkor a nikecell alá is rakhatsz egy réteg glettet vastagabban, hogy a felületet sikba hozd alatta, ha esetleg kiesne egy mélyebb darab. ;)

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#344) csapos2 válasza Kalandor (#342) üzenetére


csapos2
addikt

Az általam használt ragasztó Soriton HL nevet viseli. [link]

Ha nem akarsz megőszülni, mire lesimítod a felületet, ne gipszet használj, hanem rendes glett anyagot, ami lehet Peakston, Polifarbe, Rigips, esetleg széria glett. [link]



[Szerkesztve]

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#345) Rive


Rive
veterán

Cserépkályha-ügyben van valakinek tapasztalata?

Mennyibe fáj vajon egy 1.3 széles, kettő magas cserépkályha beépíttetése?

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#347) Rive válasza Kalandor (#346) üzenetére


Rive
veterán

Nincs anyag. Nulláról indul, a két szoba közötti fal kivésésével.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#349) I_Am válasza Kalandor (#348) üzenetére


I_Am
veterán

Kéményhez építési engedély kell, statikai vizsgálat, stb.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#350) Rive válasza Kalandor (#348) üzenetére


Rive
veterán

Fafűtés: kémény van.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.