Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#48001) mdk01 válasza macilaci78 (#47999) üzenetére


mdk01
addikt

Köszi megnézem majd. :)

(#48003) Bici válasza macilaci78 (#47998) üzenetére


Bici
félisten

Először azt próbáltam, de a fa szegőléc túl merev volt a fal görbületeihez, és a ragasztó elnegedett egy pár óra után. Műanyaggal ment volna, de akkor már bevásároltam fa lécből.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#48004) macilaci78 válasza Bici (#48003) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ha annyira görbe a fal, akkor rövidebb szakaszokat kell felrakni. Egy tömör tölgyet nem hajlítasz oda, egy fenyő magos szegő hajlik, de a teljes szál kb 2,5 méter, ilyen hosszon meg nem csak hullám lehet a falban, hanem S-alak is. Mi is szoktuk súlyozni, amíg köt a ragasztó. És amit fentebb is írtak, hogy a ragasztó lehet bika, ha a festés, vakolat enged.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#48005) philoxenia válasza Nerazim (#47996) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Örökzöldben a borostyán a legjobbak között van.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#48006) Bici válasza macilaci78 (#48004) üzenetére


Bici
félisten

Igen, viszont így fúrva leköveti a léc a kanyarokat is. A másik szobában tuti nem merek majd fúrni, de a mostanit már elcsesztem.
A helyzed adott; van egy tönkretett konnektorom, kábelcsere szükséges, és ebből jött az, hogy hátha megúszom könnyen. :D
Szerintem hétvégén elkezdem kibontani a falat az elágazó doboztól (remélem eltaláltam, hogy melyik az :D) lefelé, és kiderül, hogy van-e csatorna.
Ha nincs, akkor még eldöntöm, hogy kábelcsatornázok, vagy marad a mostani alu vezeték.
A most tönkrevágott konektort tuti meg kell csinálnom kábelcsatornával.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#48007) Nerazim válasza philoxenia (#48005) üzenetére


Nerazim
őstag

Köszi az infót. Esetleg még abban tudnál segíteni, hogy mi legyen a "fogadó szerkezet" amire felfuttatom? Olyan kellene ami kevésből megvan és esetleg vmit takarna is míg megnő. Sajnos saroktelken van a ház.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#48009) RexpecT válasza macilaci78 (#47998) üzenetére


RexpecT
addikt

"a tokmánnyal szépen össze lehet verni az új padlót."

Nálunk pont ez történt az első pár fúrásnál, míg meg nem lett a know-how. :U

(#48010) philoxenia válasza #46372352 (#48008) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Gyorsaságban nem bajnok a borostyán, de tudtommal igénytelenebb és jobban takar kis vastagságban.
Belátás ellen egyébként a sövény jobb. Egyszerűbb is.
Ez most divat:[link] két éves verzióban még gyorsabban takar.[link]

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#48012) philoxenia válasza #46372352 (#48011) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Hely szempontjából a borostyánnak nemigen van párja, a szomszédban drótkerítésre futva is jól takar alig van vastagsága. Ha télen nem kell a takarás egyelőre lágyszárúakkal próbálkozhatsz, míg meg nem nő.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#48013) Melack válasza philoxenia (#48010) üzenetére


Melack
veterán

Annál csak arra kell vigyázni, hogy lehetőleg ne menjen olyan helyre, ahol nem szeretnénk, hogy nőjön. Ha egyszer bekerül vhová, onnán piszok nehéz kiölni. Mi is szenvedtünk vele rendesen.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#48014) philoxenia válasza Melack (#48013) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Gyomirtó nem hatásos?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#48015) Lipton válasza philoxenia (#48010) üzenetére


Lipton
őstag

A csodasoveny:
- Nem orokzold (tudtommal)
- Az elejen orulsz nagyon, hogy no mint a gomba de ez 3-4 ev utan inkabb terhes... Soha nem lesz igazan szep (szubjektiv), formara nem nyirhato (nem gyozod es a forma gyorsan elmegy), evente sok alkalommal nyiros (sok hulladek is van vele), igenytelen.

A borostyan szep (szubjektiv), maga mellett mindent "kitur" de egy kerites befuttatasa sok ev lesz, lassan no, igenytelen.

A buxus nagyon lassan no es par eve tarolja egy hernyo amivel nem nagyon tudsz mit csinalni. Kicsit nagyobb noveny draga.

Smaragd tuja is lassabban no de nagyon szep tomor sovenyt lehet belole nevelni. Nagyobb noveny aranylag draga.

Leylandi felek az "arany kozeput". Sok valtoztata van. Gyorsan no (1m alatti novenybol 3 ev alatt mar soveny szeruseged van), evente 2 max 3 nyiras elegendo sovenynek, igenytelen, kevesebb kartevo tamadja, nem olyan draga.

[ Szerkesztve ]

(#48016) Met válasza Lipton (#48015) üzenetére


Met
Topikgazda

A csodasövénnyel csak óvatosan..
Kollégám rátalált hogy hú milyen fasza, másokat is "behülyített" vele. Elkezdett növögetni a sövény, jött a nyírás ideje és utána úgy viszketett a karja hogy majdnem megbolondult. Nagy nehezen kiderült hogy a sövénynek van valami kipárolgása amit ha napfénnyel kombinálunk allergiát okozhat.
Azóta hosszú ujjú ruhában vágja a sövényt lehetőleg felhős időben és étolajjal keni be előtte a karját.
A másik kettőnél is, akik még vettek, azoknál is jelentkezett a viszketés.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#48017) Lipton válasza Met (#48016) üzenetére


Lipton
őstag

En mas szempontok miatt (sem) nem ajanlanam...

(#48018) Melack válasza Met (#48016) üzenetére


Melack
veterán

Ez a leylandi?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#48019) Met válasza Melack (#48018) üzenetére


Met
Topikgazda

Fogalmam sincs, a csodasövény.hu-n mutogatta.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#48020) macilaci78 válasza Bici (#48006) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Roppantul fapados megoldás, de működik:
a szegélyléc alatt, a dilatációs hézagban elfér egy 3×1,5 mm2-es vezeték. Egy ilyesmi külső szerelésű elosztót pedig felraksz függőlegesen, ami leér a parkettára. Elég magas, hogy hozzá tudj zárni mindkét oldalról a szegélyléccel, a szegő alatt meg el tudod vinni a vezetéket.
Már csak az a kérdés, hogy honnan hozod oda a vezetéket.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#48021) Lipton válasza Melack (#48018) üzenetére


Lipton
őstag

A leylani ciprus az teljesen mas mint a csodasoveny (talan valamilyen szil).

(#48022) philoxenia válasza Lipton (#48021) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A csodasoveny az "turkesztani szil", leyland nekem is van, de az helyigenyes es relative draga, ahova nekem takaras kellett ott hullampala allitva, zoldre festve. Azonnali megoldas es tartos is, ha borostyannal befuttatnam jobban mutatna. Jo meg az ordogcerna, csicsoka, de azok szinte kiirthatatlanok.
Olyan ez mint a viccben, van olcso es lassu, draga es gyors, szep es lassu, de olcso szep es gyors megoldas nincs...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#48023) Lipton válasza philoxenia (#48022) üzenetére


Lipton
őstag

Szerintem nem lesz elobb szep borostyan mint leylandi. Lehet kb 30 centis soveny is belole.
Egy kisebb leylandi 1000Ft alatt van.

(#48025) Lipton válasza #46372352 (#48024) üzenetére


Lipton
őstag

Az nincs itthon a kertben, szemelyesen nem ismerem;)

Philoxenia: nalunk van smaragd soveny, leylandi, babermeggy...
Hoppa, van meg nagyobbra/gyorsabban novo babermeggy is es az orokzold (a gyors relativ persze).
Korallberkenye lehet meg szep orokzold soveny (pl.: red robin).
Ami meg eszembe jutott azok a fufelek. 2-3 meteresre megno siman a pampafu, zebrafu, elefantfu is. Tavasztol oszig szep nagy, telre elszarad de nem kell levagni csak osszekotni (mondjuk hogy takar igy is). Tavasszal levagas utan 1-2 honap mire megno.

[ Szerkesztve ]

(#48026) Bici válasza macilaci78 (#48020) üzenetére


Bici
félisten

Kössz a tippet!

Közel van az elosztó doboz szerencsére. CSak egy 6cm-es válaszfalat kell átfúrni. Kb 2m vezetékkel megoldható.

Viszont valamit megfigyeltem: a konektorok és elosztó dobozok alatt sima beton van, nincs habarcs csík felfelé a fal egyik oldalán sem. Hogy falazták így be a vezetéket?
Létezik, hogy mégis van cső a falban, de csak függőlegesen, és a padló alatt pedig be van falazva?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#48027) Lipton válasza Lipton (#48025) üzenetére


Lipton
őstag

Persze itt mar kicsit elkanyarodtunk. A keritesre futtatas egeszen mas. Ott kevesebb alternativa lehet.

(#48028) ALI_G


ALI_G
veterán

Szeretnek reszleges almennyezetet vilagitasnak es szelloztetesnek. Persze esztetikusat :) Ilyeneket hol talalok? Szereleshez milyen meretek kellenek kb?

(#48029) Bacusuz válasza Lipton (#48015) üzenetére


Bacusuz
őstag

Télizöld fagyalt ültettem az ősszel vagy 20 métert.
Arról mi a vélemenyed?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#48030) philoxenia válasza Lipton (#48023) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nekem mondjuk 40 m az utcafront kene vagy 80 ha hamar akarok takarast es az a hamar is evek es jo talaj sok viz.... 30 centi vastagsagban meg legalabb ketszer annyi ido. Csodak nincsenek. [link] ebbol kevesebb kene de ez nem ezer...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#48031) Bacusuz válasza philoxenia (#48030) üzenetére


Bacusuz
őstag

Havernak gyonyoru tujai vannak.Tavaly 2 kiszaradt es most ugy nez ki a soveny mintha 2 fogat kihuztak volna.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#48032) #33253120 válasza Bici (#48026) üzenetére


#33253120
törölt tag

Ne klasszikus vakoló anyagot keress.
Amivel én találkoztam eddig ott mischung-al volt kikenve az összes horony. Elég kemény szokott lenni, és színre sem üt el nagyon a beton szinétől.

(#48033) philoxenia válasza Bacusuz (#48031) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ha biztosra menne az ember nagyjából dupla mennyiség kell, kivágni lehet belőle, pótolni később már nehéz.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#48034) Lipton válasza Bacusuz (#48029) üzenetére


Lipton
őstag

Csak hobbikertesz vagyok, mindent nem ismerek.

Neha 1-1 noven tonkre tud menni. Egy tujat aranylag nagyobb meretben is lehet potolni. Ennyi erovel ne ultessen az ember semmit mert barmikor kimehet vagy kartevo megtamadhatja. Az egyik smaragd sovenyunk peldaul abszolut nem egyenletes (meg) a kulonbozo fenyviszonyok miatt. Amennyiben nem lesz valamikor megnyirva kb soha nem lesz "egyforma" de igy is szep zold es formas.

(#48035) philoxenia válasza Lipton (#48034) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Alapvetően olyan növényeket merek ajánlani, amiknek majdnem mindegy a talaj és az éghajlati viszonyok. A "tuja", mint olyan nemigen létezik, keleti? nyugati? fajta? milyen talaj, makroklíma? mikroklíma? :) Öntözési lehetőség és hajlandóság, tápoldatozás stb.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#48036) Lipton válasza philoxenia (#48035) üzenetére


Lipton
őstag

Eleg sok noveny megel nalunk. Kb. szinte mindegyikre igaz, hogy az elso evben locsolni kell, begyokeresedes utan mar birjak kulon locsolas nelkul (persze szeretik a vizet es tapanyagot). Ultetesnel mindegyik ala illik tenni tragyat es igeny szerint tozeget, stb. Szinten illik rendes godrot asni (nem egy asonyom hanem mondjuk egy picikenek is 60x60x60 de nagyobbnak minimum 80-as).
Masodik evtol kulon rendszeresen nem locsoltam csak amit a fu mellett "kapott". Mutragya ugyan ez (fu kapja, tujak kulon nem).
Azert irtam tujat, mert smarag, leylandi, ciprusfelek stb. altalaban lehet venni 2-3 metereset is ha potolni kell mondjuk egyet. Nyilvan nem olcso mar igy de megoldhato ha kimegy.

(#48037) Bici válasza #33253120 (#48032) üzenetére


Bici
félisten

Értem. Holnap reggel normális fénynél megvizsgálom megint.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#48038) philoxenia válasza Lipton (#48036) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Na igen de a tuja mint olyan, több faj, még több fajta, eltérő igényekkel. A "leylandi" eleve hibrid, azonkívül, vannak még a valódi és hamisciprusok fajai, fajtái számosan, meg a legtöbb boróka is "tuja" a köznyelvben sokszor. Vannak szerencsés helyek, ahol mind megél, de felénk, Szolnok környékén sok fajt, fajtát reménytelen lenne megpróbálni fölnevelni. Felénk a nagyobbra növő mészkerülő növények, a száraz fagyot, forró nyarat nem tolerálók nem élnek sokáig. Mostanában például a belvizet kellene bírniuk... A városban még a légszennyezést is.
Sövényültetéskor már a 60x60-as árok kiásása se semmi, nem beszélve a szükséges talajpótlásról/cseréről, mind a munkát mind az anyagiakat figyelembe véve... :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#48039) Lipton válasza philoxenia (#48038) üzenetére


Lipton
őstag

A lenyeg az volt, hogy ha 1-1db noveny kell potlasnak akkor tudsz is venni.
Ugy tudom, hogy nalunk jellemzoen meszes a talaj. Van ami nagyon nem szereti es nem is lesz szep (vagy meg sem marad), de a "tujakat" latom sok fele szepen fejlodni.
A belviz azert extrem sport par novenynek :)
Nyilvan lehet kicsi godrot is asni de csak egyszer kell es szerintem meghalalja a noveny.
A (szep) kert munka es penz sajnos. Ez igaz a kialakitasra es fenntartasra is. Osszel kb 60 zsak zoldhulladek jon ossze nalunk levelekbol, egy funyiras 3 ora (kerulgetes, szegelyek), stb. Persze meg nincs keszen, majd iden ;)

[ Szerkesztve ]

(#48040) philoxenia válasza Lipton (#48039) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nálam nincs "zöldhulladék" szinte, a diófalevél kerül csak zsákba, minden más komposztálódik...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#48041) Lipton válasza philoxenia (#48040) üzenetére


Lipton
őstag

Mi ennyit nem tudunk komposztalni. Ami lejon megy a zoldhulladek leadoba, ott is "jo helyen van". Ahol lehet fuvesitve van. Az egyik smaragd sor alatt bazaltorlemeny, stb. Komposztalt anyagot kevesbe tudok kiszorni. Zold pedig sok jon le rola (sportfu ontozve tragyazva). A diofa level persze:) Van 4 diofa is...
Regebben volt egy komposztalo de csak egyre nagyobb lett...

[ Szerkesztve ]

(#48042) Melack válasza philoxenia (#48040) üzenetére


Melack
veterán

Komposztáláshoz mit használsz? Edény, fa keret, vagy vmi más?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#48043) philoxenia válasza Melack (#48042) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nálam egy gödör van ásva, tudom nem szakszerű, de hosszabb idő alatt földdé válik minden benne.
Mi a paraszti kertészkedésből indultunk, jórészt most is aszerint kertészkedem.

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#48044) Melack válasza philoxenia (#48043) üzenetére


Melack
veterán

Ennek van szakszerű módja?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#48045) Bici válasza Melack (#48044) üzenetére


Bici
félisten

Szüleim azt csinálják, hogy belemegy minden növényi maradék a komposztba (kertből, étkezésből), plusz kávézacc (állítólag jót tesz a földnek), plusz a fatüzelésből származó hamu, ami szintén jó állítólag.
Ebből lesz egy év alatt egy olyan anyag, amit évente a növények alá lehet rakni, és csodákat tesz.
Az állaga olyan, mint a homok, a színe inkább homok és hamu keveréke.
Nálunk két fakeretben van. Egyikbe rakjuk a frisset, a másikat áztatja az eső egy évig.

Állati eredetű cuccot tilos belerakni, mert a rágcsálók odaszoknak.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#48046) Melack válasza Bici (#48045) üzenetére


Melack
veterán

A húsmaradék/aprólék akkor tilos, ha jól értem. Szaga van?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#48047) Bici válasza Melack (#48046) üzenetére


Bici
félisten

Amikor az elején raktunk bele hús maradélkot, csontot, akkor volt pici szaga, ami miatt patkányok jöttek oda néha.
Azóta még véletlenül sem kerül bele még kicsi csont sem, és most nincs szaga.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#48048) Melack válasza Bici (#48047) üzenetére


Melack
veterán

Köszi! Ez már jó kiindulási alap. Akkor kell nekünk is majd 2 tároló.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#48049) Bici válasza Melack (#48048) üzenetére


Bici
félisten

Arra azért figyelj, hogy ha hamut is raksz bele, akkor csak igazi fát tüzelj, MDF lap, bútorlap, meg egyéb műgyanta, vagy más műanyag tartalmú cucc hamuja ne menjen bele, mert azzal mérgezed a földet.
Mondjuk ilyesmit égetni is tilos. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#48050) Melack válasza Bici (#48049) üzenetére


Melack
veterán

Cserépkályhába nem akarunk ilyet tenni,papírt, fát, meg a gyújtóst. Fűrészporból készült tégla (a neve nem ugrik be egyből, brikett talán), ennyi.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.