Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#60001) Csabroncka válasza nandow (#60000) üzenetére


Csabroncka
addikt

Biztos nincsen?

Ha a konyhaablak mellett van ilyen amit a képen látsz, akkor csak meg kell keresni!

Érdemes mert a 12-es lyuk nem két fillér!

"in medias res"

(#60002) dh66e válasza nandow (#60000) üzenetére


dh66e
veterán

Értem én.Egyébként gázon főztök?

(#60003) nandow válasza Csabroncka (#60001) üzenetére


nandow
aktív tag

Sajnos nincsen. Kívül le vagyunk szigetelve, szóval ott nem látom, de megnéztem a mellettünk lévő ugyanilyen szigeteletlen panel tömböket, ott sincs. Plusz a felújításkor sem találkoztunk ilyennel, pedig a betonig lebontottunk mindent.

(#60002) dh66e

Igen, gázon.

[ Szerkesztve ]

(#60004) Csabroncka válasza nandow (#60003) üzenetére


Csabroncka
addikt

Szóval a vágás drága lesz :( a fene essen bele....

"in medias res"

(#60005) dh66e válasza nandow (#60003) üzenetére


dh66e
veterán

Akkor nincs más lehetőség mint ki furatni viszont a közös képviselő/szöv.-i elnök megkerülhetetlen.

(#60006) Bacusuz válasza nandow (#59991) üzenetére


Bacusuz
őstag

elvileg Pesten klímát nem rakhatsz közterületről látható helyre
szerk
kivéve ha az erkélyedre teszed

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#60007) fi:zi'k válasza Bacusuz (#60006) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

:F
Erről vmi hivatalos?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#60008) emre válasza ALI_G (#59993) üzenetére


emre
veterán

A nappaliban kisebből rakattam 30 négyzetmétert. Zalakerámia ZRG 411. A minőségével nem voltam megelégedve. Minél nagyobb annál jobban kijönnek a hibák. Jól nézd meg mit szeretnél.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#60009) pjen válasza Bacusuz (#60006) üzenetére


pjen
félisten

Panelban nem tudom,de családiban biztos nincs ilyen rendelet.Akkor erkély nélküli panelon nem is lehetne és azért van egy pár.Aki nálam szerelt ezer áve csinálja minden engedélye megvan.Állítja klímához nem kell engedély soha nem is kellett.

[ Szerkesztve ]

(#60010) dh66e válasza Bacusuz (#60006) üzenetére


dh66e
veterán

Ez elég viccesen hangzik.Kb sehol nem lehetne akkor klima még a kormányzati épületeken sem.

(#60011) Bacusuz válasza fi:zi'k (#60007) üzenetére


Bacusuz
őstag

telefonon érdeklődtem a nyáron a xv önkormányzatnál, ők mondták.
bár mi 1 fokkal a műemlék épület előtt vagyunk u.n.bp-i védettséget élvezünk, de azt mondta ez minden társasházra vonatkozik.
ti mást tudtok?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#60012) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#60013) ALI_G válasza föccer (#59994) üzenetére


ALI_G
veterán

Nem akarom túlterhelni a topicot :R

90x15-ös csempét vettünk nappaliba, amire a burkoló azt mondta, hogy ezt 1500 Ft/nm-rel drágábban burkolja és kelleni fog hozzá szintező (ilyen). A gyártó számítása szerint 22 db / nm kell, ami + 40k anyagköltség. ~796 Ft / nm.
A dobozára az van írva, hogy A+ minőség (olasz). Kérdeztem a fürdőszoba szalont, de szerintük nem kell. Megnéztem párat és homorú (mint állítólag minden ilyen burkoló). Max. 1 mm a közepén a homorítás, ami biztos bajos ha az egyiknek a vége, a másiknak a közepe találkozik, de ezeket randomba szokták lerakni, hogy ezeket kiküszöböljék. Az aljzat friss esztrich beton.
Ez reális?

emre: neked kellett ilyen?

[ Szerkesztve ]

(#60014) Bacusuz válasza philoxenia (#60012) üzenetére


Bacusuz
őstag

Akkor sorry srácok,senkit nem akartam félreinformálni, nyilván rosszul értettem.
Meg hát itt érvényesül a szabály miszerint mindent írásban....

Amúgy mi védett területen vagyunk MÁV telep

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#60015) dh66e válasza Bacusuz (#60014) üzenetére


dh66e
veterán

Műemléknél vannak rendeletek.

(#60016) dh66e válasza ALI_G (#60013) üzenetére


dh66e
veterán

ok hogy 1500-val drágábban csinálja de mihez képest?

(#60017) föccer válasza ALI_G (#60013) üzenetére


föccer
nagyúr

A nagy lapokat tényleg dárgábban rakják. Ha sima, sík a felület, akokr nem hinném, hogy kellene külön szintező egy ügyes kezű burkolónak. Az ilyen nagy lapok bizony deformálódnak, ezzel sajnos nem lehet mit kezdeni. :( Az, hogy ez a deformáció gondot okoz-e, az attól függ, hogy milyen formában rakod le. Ha simán, 4 él találkozik 1 pontban, akkor hulláos lesz a padlóburkolat, de nem lesznek benne kicsi lépcsők. Ezt a random módon szokták lerakni dolgot nem értem... :-/

Vannak nagyobb gresslapok (50x50 cm), ami hosszantiba 3 részre van festve, mintha 3 külön falap lenne egymás mellett. Azt le lehet rakni szépen, és majdnem ugyan ilyen hatása van.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#60018) fi:zi'k válasza Bacusuz (#60011) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Azért a műemlék vagy védett épület kicsit más kategória, mint egy random vasbeton panel/új építésű t.ház.
Sok helyen valóban szükséges a közös képviselet és/vagy lakóközösség tájékoztatása és/vagy engedélye. Bár explicit az ellenkezőjéről nem tudok az állításodnak, teljesen valószerűtlennek tartom, hogy ez általános érvényű lenne. Persze ettől még lehet, hogy az.
Ha mégis, akkor se be nem tartják, se be nem tartatják.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#60019) nandow válasza dh66e (#60015) üzenetére


nandow
aktív tag

Kicsit utána kerestem, valóban van ilyen.
Ahogy látom, minden kerületnek megvan a maga rendelete (XI. kernek pl 24/2013. (IV. 24.) ), ami ezeket szabályozza.
És valóban, ha olyan helyen laksz, akkor akkor bejelentési eljárást kell lefolytatnod. De ez nem azt jelenti, hogy kategorikusan nem tehetsz fel pl egy klímát, csak elvileg "engedélyköteles" (csak ugye ezt már nem így hívják, hanem hogy bejentésköteles). Le kell folytatni az önkormányzatnál a hivatalos eljárást. Gondolom ezt minden ember, aki klímát tett fel, meg is tette.. :D
Holnap azért majd felhívom az Önkormányzatot, kíváncsi vagyok, hogy mi milyen területre esünk, és ők mit mondanak erre az egészre.

Szerk.

Akit érdekel, itt a XI. kerületre vonatkozó, előbb említett 24/2013. (IV. 24.) rendelet.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#60020) emre válasza ALI_G (#60013) üzenetére


emre
veterán

Nálam nyersbeton volt az alja, a burkolók végezték az aljzatkiegyenlítést. Lapszintező nem volt használva, fel sem merült hogy ilyennel akarják lerakni. Képem nincs róla, de ha gondolod holnap lövök párat. Kihozták belőle amit lehetett. A páromnak, apósnak fel sem tűnt, én meg pár napig rágtam a kefét miatta, mert piszkosul nem tetszett az eredmény de olcsó volt az anyag, jobb minőségűre nem volt pénz és a párom mindenképp fa hatásút akart.
Ha szakmailag megalapozott én megfogadnám amit a burkolód mondott, egy életen át ezt fogod nézegetni.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#60021) buherton válasza Bacusuz (#60006) üzenetére


buherton
őstag

A kerület joggyakorlása alá esik a kérdés. Ha nincs tiltva, akkor mehet. Kivéve, ha műemlékvédett az épület. Továbbá érdemes az SZMSZ-t is átolvasni, mert valahol a szomszédok aláírása is szükséges.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#60022) buherton válasza emre (#60008) üzenetére


buherton
őstag

A burkolónk azt mondta, hogy ide a vadkeletre csak II. osztályú csempéket és járólapokat hoznak (beleértve a Zalát is). Hiszek neki, mert sok évet húzott le Hollandiában és UK-ben.

Mi 45x45-ös spanyol járólapokat vettünk. Persze I. osztályút, de a 4 mm fugatávolság befigyel, hogy ne legyen érezhető a járólapok egyenetlensége.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#60023) r.levente75 válasza ALI_G (#60013) üzenetére


r.levente75
addikt

A szintezőt spéci lapoknál használják, teljesen sík aljzat kell, de akkor felmerül a kérdés, hogy minek. Plusz költség, felesleges, egyépként nem is értem, a burkolók zöme nem szereti.

(#60024) Bacusuz válasza buherton (#60022) üzenetére


Bacusuz
őstag

+1
Nekem 60x30 gress Zala van falon+padlón is.
Sajnos a két szín melyet végig kombináltunk (előszoba,konyha,wc,fürdő)között 1mm eltérés van.
Akkor nem találtunk olyan boltot aki tudott volna egy méretet vagy gyártást szerezni.
A fuga nálunk is nagy

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#60025) ALI_G válasza föccer (#60017) üzenetére


ALI_G
veterán

A random alatt azt ertem, hogy a 90-es hosszon ket egymas melletti lap 10-30 cm eltolassal erintkezik. Igy olyan hatast kelt mint az igazi fapadlo, ahol a lapok hossza valtozo. Valahogy igy: http://forgacscsempehaz.hu/content/opera-natural
Ez azert is elonyos mert a vegein kisebb az elteres.

Ez a burkolo csinalta a szomszedban 20x40-es fahatasut, es oda is hasznalt szintezot. En nekem az az erzesem, hogy lehuzas, de hogy lehet bebizonyitani hogy felesleges?
Mondjuk ha csak igy tud tokeletes burkolast vegezni, fuggetlenul a lap minosegetol, akkor kenytelen vagyok elfogadni.

A padlon levo minimalis egyenetlenseget gondolom padloponnal kiontik, de rakerdezek. A sik padlo ha jol gondolom meg nem segit azon, ha a lapokban van kifli.

[ Szerkesztve ]

(#60026) emre válasza ALI_G (#60025) üzenetére


emre
veterán

Én így, harmadolva rakattam le. Ez az amit nem bánok az ügyletben, mert ami lejön az is használható lesz.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#60027) ALI_G válasza dh66e (#60016) üzenetére


ALI_G
veterán

Nem tudom mi az alapar, mert generalkivitelezo. Ahhoz kepest +1500 :)

Emre, eloszor en is ilyet gondoltam. Egymas melletti lapokat gumikalapaccsal mennyire sikerult szintbe hozni?

[ Szerkesztve ]

(#60028) dh66e válasza ALI_G (#60027) üzenetére


dh66e
veterán

Ah értem,akkor az ismeretlent figyelembe véve csak te tudhatod hogy megéri e neked. :)

(#60029) Flowtation


Flowtation
őstag

Sziasztok!
Van nekünk egy hajdu 120L-es bojlerünk, 8+x éve (8 éve költöztünk, előtte már fent volt). Működik rendben, de kicsit kezd aggasztani, hogy meddig megy még. Illetve néha elfogy a melegvíz, bár nem tűnik többnek a fogyasztás.(ezt mondjuk be tudom magyarázni, hogy volt kézi mosogatás is több, meg sokáig fürdik az asszony :) )
Azt kérdezném, hogy van-e ennek valami karbantartási módja, lehetősége és ha igen, akkor azt hogyan végezzem el én? Természetesen ha el tudom. Gondolok itt olyanra, hogy leeresztem a vizet, leszedem az alját, a fűtőszálat, aztán vízkőtelenítés, meg esetleg kikaparom amit elérek dzsuvát? Valami más megoldás létezik?

Köszönöm!

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#60030) fausto


fausto
addikt

Sziasztok,

Nem rég költöztünk kertes házba és most a nagy hidegekben penésszel küzdünk. A ház nem igazán párás, inkább az lehet a gond, hogy elég régi a ház, bent meleg van, a falak meg nagyon hidegek. Csatolok egy képet (sorry, paint-ben dobtam össze): [kép]
Ez a két szoba, ahol a penészt találtuk, a zölddel megjelölt helyeken. Fent, jobbra, balra a kerttel van kapcsolatba a fal, ezek a hidegek. Pirossal jelöltem meg, hogy hol van fűtés.
Még azt kell tudni, hogy a bal alsó sarokban könyvespolc mögött volt penész, a jobb felső sarokban is szekrény mögött penészedett (de ott nagyon) A bal felső sarokban csak minimális volt a penészedés.
Most azt csináltuk (miután penésztelenítettünk), hogy átpakoltuk a bútorokat, leginkább olyan falra, ami másik szobával van kapcsolatban. Abban kérném a segítségeteket, hogy:
- vajon így hogy elraktuk a kritikus helyekről a bútorokat (azaz jobb lesz a szellőzés), fog még penészedni?
- valahogy lehet ez ellen védekezni? Azt hozzátenném, hogy gondolom a külső szigetelés lenne a legjobb megoldás, de ez azért nem nagyon opció, mert csak ideiglenesen lakunk ott, pár évet, azaz mivel nem a saját házam, százezreket nem szívesen költenék rá. Bármi más megoldás?

Köszönöm előre is! :R

[ Szerkesztve ]

(#60031) csemberlen válasza fausto (#60030) üzenetére


csemberlen
őstag

Páramérő tudná azt csak megmondani, hogy mennyire párás a ház.
Ami segíthet: hőmérséklet emelése, páramentesítő készülék, szárítógép.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#60032) philoxenia válasza csemberlen (#60031) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Igazából itt a harmatpont a gond, Olyan helyre kell áthelyezni a harmatpont felületét, ahol nem okozhat a lecsapódás penészedést.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#60033) Lipton válasza Flowtation (#60029) üzenetére


Lipton
őstag

Kb amit le is írtál:
- lekapcsolod az automatát, meggyőzödsz az áramtalanításról
- leengeded a vizet
- alul kiszeded a fűtőszálat - letakarítod, ha szerencséd van nincs kinyílva, ha nem néz ki jól akkor cseréljed is, nem érdemes szétszedni megint pár hét múlva
- belül kiszeded a vízkövet (vödör kell majd, nem kevés lesz benne ennyi idő után)
- az összerakásnál érdemes lehet a tömítést kicserélni, nem biztos, hogy a régivel cseppmentesre össze tudod majd rakni, fontos a megfelelő meghúzása a csavaroknak
- feltöltöd, csepegés vizsgálat
- automata vissza

Csak így tudod megcsinálni, ennyi idő után reális, hogy tele lesz vízkővel. Nem olyan nagy munka, különösebb ügyesség és szerszámpark sem kell hozzá.

Fényképezz szétszedés előtt, ez a legegyszerűbb módja a dokumentálásnak.

A fűtőszál elektromos bekötésére ügyelj nagyon, nem jó, ha ráz a víz/csap.
Jellemzően én kardoskodom a villanyos részeknél, hogy aki nem ért hozzá, nincs gyakorlata az ne gyakoroljon a saját és a családja életén.

[ Szerkesztve ]

(#60034) philoxenia válasza Lipton (#60033) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Szerintem, aki itt kérdez, inkább hívjon szakembert. Nyugdíjas villanyszerelő fillérekért (relatíve) megcsinálja szvsz.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#60035) ALI_G válasza dh66e (#60028) üzenetére


ALI_G
veterán

Kikerestem, 2000 Ft / nm áron van benne, de ez 2015-ös ár, nem igazán releváns. Ennyiért ma már nem burkol senki szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#60036) kasza blanka válasza Bacusuz (#60011) üzenetére


kasza blanka
aktív tag

Pedig így van. Külső homlokzatra csak engedéllyel lehet klímát felrakatni, és elvileg a vizet sem lehet csak úgy kivezetni. Az megint más dolog, hogy kb mindenki sz@rik erre.

Az építési előírások mellett ugyanis a Társasházi törvény (2003. évi CXXXIII.) vonatkozó paragrafusát, illetve az adott társasház szervezeti-működési szabályzatát is tiszteletben kell tartani.

Amennyiben a hűtőberendezés külső egységét közös tulajdonban lévő területen kívánják elhelyezni (márpedig a külső fal, homlokzat annak számít), akkor a Társasházi törvény 21. § (1) pontja az irányadó:

„Az építtető tulajdonostárs a lakásában tervezett olyan építkezés megkezdéséhez, amely… az alapító okiratban közös tulajdonként megjelölt… közös épületrész, épületberendezés műszaki állapotának megváltozásával jár együtt, … köteles az ilyen munkával közvetlenül érintett tulajdonostársak tulajdoni hányada szerinti legalább kétharmadának írásbeli hozzájáruló nyilatkozatát beszerezni.”

Mint látható, a törvény viszonylag megengedő, hiszen csak a közvetlenül érintett tulajdonostársak (pl. emeletszomszédok) kétharmadának írásbeli hozzájárulását kéri. Elképzelhető ugyanakkor, hogy a társasházi tulajdonosok által elfogadott SzMSz a törvénynél szigorúbban rendelkezik.

Nem ritka az olyan „katonás” lakóközösség, amely a klimatizálás kiépíthetőségét legalább négyötödös általános jóváhagyáshoz köti (a jó hír az, hogy az SzMSz egyszerű szavazattöbbséggel bármikor módosítható, lásd még a hivatkozott törvény 14. és 15. paragrafusait). Sőt találkoztunk olyan társasházzal is, ahol egyáltalán nem engedélyezték a légkondicionálók tartozékainak közös területen történő elhelyezését, vagy éppenséggel – esztétikai megfontolásokból – azonos kinézetű, típusú kültéri egységeket írtak elő.

A Társasházi törvény és a lakóközösség által rájuk kényszerített előírások alól jobb esetben csak azok bújhatnak ki, akik saját tulajdonú erkéllyel rendelkeznek. A magánbalkon padozatán és falain elhelyezett kültéri egység (főleg, ha utcáról, közterületről nem látható) szerencsés esetben üdítő kivételt jelenthet.

(#60037) pjen válasza Lipton (#60033) üzenetére


pjen
félisten

Az aktív anódot se hagyjuk ki a csapatból,azt is cserélni kell valószínűleg.

(#60038) gerisz23 válasza Flowtation (#60029) üzenetére


gerisz23
őstag

Tömítések filléresek,fűtőszálat ennyi idő után cserélni érdemes,nomeg anód se biztos hogy megvan még benne.Valószínűleg csak az alaplap meglazításával tudod majd leengedni a vizet,ott jó ha alatta van a kád,vagy van pár 20literes vödröd.Ha még nem csináltál ilyet hívj szakit és lesd el tőle.De általában nem sajnálják a látvány után azt a kis pénzt amit a munkáért elkérnek(elég mocskos tud lenni).

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#60039) emre válasza ALI_G (#60027) üzenetére


emre
veterán

Itt látszik mi a problémám. A burkolat egyik végtől kezdődően van benn egy kb. 3 cm-es púp. Szerintem szintezővel sem lehetett volna sokkal jobb.
Amikor elkészült egyik, másik kép.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#60040) fausto válasza csemberlen (#60031) üzenetére


fausto
addikt

Köszi, elvileg van valahol egy páramérős digitális hőmérő, megnézem azzal (nem tudom mennyire megbízható)

#60032 philoxenia: mit jelent a "harmatpont"? :)

(#60041) e=mc² válasza fausto (#60040) üzenetére


e=mc²
őstag

Ezt javaslom elolvasni.

Ambulimax Provider

(#60042) fausto válasza e=mc² (#60041) üzenetére


fausto
addikt

Köszi, hasznos írás, bár nem könnyű, kicsit még emésztgetnem kell :)
Így elsőre nekem az jött le, hogy ha a hideg felületeken egy kicsit jobb lesz a szellőzés, akkor talán nem fog penészedés.

(#60043) Flowtation


Flowtation
őstag

(#60033) Lipton
(#60038) gerisz23

Köszi nektek, meg akik még hozzátettek. Igazából régen csináltam otthon faterral, csak kiváncsi voltam van-e valami más módszer. A kinom inkább az, hogy a kazánházban van (össze van kötve a gázkazánnal), pont a pincelejáró mellett, egy rossz lépés, aztán megnézhetem magam. :) Még körbenézek, nincs e valami más leeresztési lehetőség, ha nincs akkor vödörözés lesz. Persze előtte bevásárolok.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#60044) gerisz23 válasza Flowtation (#60043) üzenetére


gerisz23
őstag

Ha úgy tele van akkor nem valószínű,de sok sikert:)
Hajdúknál van sima peremes meg van olyan tömítés ami alaplap függő.a fűtőszál is 2 féle lehet,legalábbis én eddig csak 2félével találkoztam.Teljesítmény egy másik dolog,az újabbakba a fűtőszál lábai közelebb vannak egymáshoz,általában azokban van csillagos tömítés aminél a csavarhelyek is kivannak alakítva.
Kábelköteg készlettel is készülj,ha tudod fényképezd le az alaplapot,abból egy jó szakboltban megmondják mi kell hozzá.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#60045) Flowtation válasza gerisz23 (#60044) üzenetére


Flowtation
őstag

oks :R

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#60046) Andris837


Andris837
senior tag

Villanyos kérdésem lenne.

A villanyóra szekrénybe jelenleg két mérőm van, egyik a "fő" a másik meg a vezérelt áram mérőórája. Az egyik mellett 20A van a másik mellett 10A tehát ha jól gondolom 30A van a házban összesen.
Olvastam, ha elektromos tűzhelyet szeretnék, akkor 32A kellene és gondolom a 20A-t kellene feltornázni 32-re. Ezt ha jól sejtem akkor a szolgáltató - illetve a vele szerződött szerelő - csinálja.
Ha nekem nincs szükségem a vezérelt áramra - nincs már bojlerem - és csak a "fő" mérőm marad akkor mit kellene még átalakíttatni? Kell új óraszekrény és óra? A kábeleket kell cserélni (jelenleg légkábel van)?

iPhone SE (2022) | iPad (9. gen) | HWAPO | Ryzen 5 3500X / 16GB 2666MHz / MSI A320M-A PRO / ZOTAC GTX 1660 6GB TWIN FAN

(#60047) pjen válasza Andris837 (#60046) üzenetére


pjen
félisten

Szia,a légkábelt biztos nem cserélik.Kijön a szerelő megnézi,hogy a rendszered alkalmas e a 32A-re,ha igen,lecserélik a kismegszakítót és passz.32A alanyi jogon ingyen jár.Esetleg ha valamit módosítani kell a szerelő megmondja.

(#60048) philoxenia válasza emre (#60039) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

3cm magas?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#60049) philoxenia válasza fausto (#60042) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Páratartalom.
Harmatpont.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#60050) emre válasza philoxenia (#60048) üzenetére


emre
veterán

rosszul fogalmaztam, a végétől kb. 3 cm-re púpos

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.