Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#3) tildy válasza Kalandor (#1) üzenetére


tildy
nagyúr

Csöpögő csapot te is meg tudod oldani, fillérekért: Ha nem ''karos'' a csaptelep, akkor bemész obiba, vagy hasonló üzletbe, és veszel egy teljes ''tekerőt''. Kiszedni sem túl vészes munka . (fogód legyen!) Mi apuval ketten csináltuk meg.
Így kb megvan ~2000 Ftból.;)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#4) csapos2 válasza Kalandor (#1) üzenetére


csapos2
addikt

Üdv!

Ahogy tildy is írta, nem nagy dolog a javítás, de ha csak csöpög, feleseleges megvenni az egész tekerőt, elég csak azt a gumitömítést, ami rajta van. Könnyedén ki lehet cserélni, és már mehet is vissza a helyére.

A szifonos dologhoz: olyan szifon kell, amibe ebele tudod kötni a mosógép kiömlőjét. Ez ugyan olyan mint egy sima szifon, csak van rajta egy kis lépcsőzetes kinövés, oldalra. Erre a kinövésre kell ráhúzni a kiömlőt. Esteleg még egy menetes szorítógyűrűt is lehet rátenni, hogy biztosan ne csöpögjön, de nem szokott.

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#5) erdey_a


erdey_a
őstag

Beszélhetünk irányszámokról is, hogy ha valaki idetéved, akkor lássa, hogy köbö mennyiért tapétáznak, burkolnak négyzetméterenként.

Nálunk a parkettacsiszolásnak 1500Ft négyzetmétere anyaggal együtt. Csak a szegélyléceket veszem én.

Burkolást olcsóért csinálták, kb.50 négyzetméter felület csempézés, járólapozás 61.000. Ezt 2 fő csinálta 4 és fél nap alatt.

53nm-es lakás menyezet festése illetve WC, fürdő, konyha fal festése, valamint 1,5 szoba+hall és előszoba tapétázása és a beépített szekrények, ajtók, ajtókeretek mázolása: 180ezer HUF. Én csak a tapétát veszem, a többit a festők hozzák. Ebben benne van, a teljes lecsiszolás, glettelés is, még a takarófólia is :DDD
Három festő csinálja, 4-5 nap alatt.



[Szerkesztve]

Vérboci

(#8) csapos2 válasza Kalandor (#7) üzenetére


csapos2
addikt

se anyagom, se szerszámom, se semmim.

Se kedvem... :P

Na jó, így nem lesz egyszerű, mivel vidéki vagyok, sajnos nem tudom megcsinálni neked. :)

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#9) erdey_a válasza Kalandor (#7) üzenetére


erdey_a
őstag

Nálunk a kád alatt van elezetve a mosógép vize és a strangba bekötve, és a felfalazott kádoldalban lóg ki egy csonk, ami a mosógép szifon csonkja.
Kifejezetten lehet kapni ilyet, hogy mosógép szifon, de azt általában falba kell építeni.

Vérboci

(#10) tildy válasza Kalandor (#7) üzenetére


tildy
nagyúr

Nehogymár egy szifont ne tudj letekerni:) azért egy lavórt bökj oda alá;]
Egyébként kell hozzá egy csőfogó, vagy minek hívják is, mi azzal tekertük le. Én az elmúlt 2 évben 3szor tekertem le, mert teli ment mocsokkal...

Igaz csak az alsó részért szedtem le, de a többi se annyira vészes , szerintem.

----------------------------------------------------------------------------------------------
A festést, mint írtam, én sokallom. Mifelénk egy teljes közlekedőt (2m*3m*3,5m) akartak 20-25 ért kipingálni,összemosással, gletteléssel 2 éve , de már azt is sokallottuk.

így saját magunk szoktuk festeni a fürdőszobát, a konyhát, a közlekedőt, az előszobát, ami így, csak anyagköltségben van. A nagyszobák szoktak csak (festővel) festetve lenni . Az ablakot és ajtót meg még sosem festette nálunk festő.
A ház (belső) teljes alapterülete: ~70nm.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#12) Rive válasza Kalandor (#7) üzenetére


Rive
veterán

Saját megoldásom (fene se gondolta, hogy a régi tulaj még a mosogatót is beleérti az eltakarítandó bútorzatba) az volt, hogy lemértem a falból kikandikáló csővéget, meg az új mosogató szerelvényeinek a végét, és az adatokkal megrohantam egy kisebb szerelvényboltot. Adtak mindent, ami kell: magyarázatot is. Mivel a modern csőcsatlakozókat csak össze kell dugni - semmi ragasztás vagy melegítés - az egész inkább kirakósjátékhoz hasonlított, mint komoly szereléshez.

Néhány alkatrész persze kimaradt a végén, de 3500 körül megállt a dolog.

Ui.: ha az ember bemegy egy OBIba, akkor jókat lehet legózni ezekkel. És ha végül nem jön meg a kedv, akkor még mindig lehet szakembert keríteni.

[Szerkesztve]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#13) csapos2 válasza Kalandor (#11) üzenetére


csapos2
addikt

Tudjuk, hogy nem vagy hülye. ;)

A régi fém szifonba nem is kell semmit beépíteni, egy az egyben ki kell cserélni egy olyanra, amiben benne van a mosógép rákötési lehetőség.

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#15) tildy válasza Kalandor (#14) üzenetére


tildy
nagyúr

Ahogy jónak látod. Én csak segíteni akartam, hogy olcsóbban jöjjön ki :U

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#16) Calibos válasza tildy (#3) üzenetére


Calibos
addikt

Ügyes lány vagy te, vállalsz nálam csap cserélést? :DDD
:)

(#17) Rive válasza Kalandor (#14) üzenetére


Rive
veterán

Ha a fém ép, és akad belőle szabadon, egyenesen öt centi, akkor azért még lehet magánúton próbálkozni: ha nem, vagy túl kevés a hely, akkor igazad van, jobb szerelőt hívni - de akkor alapból vésésgyanús az ügylet.

Nézz körül, hogy van-e kimaradt, vagy eleve tartaléknak félrerakott csempe valahol - nálunk még azt is elvitték :DDD

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#18) tildy válasza Calibos (#16) üzenetére


tildy
nagyúr

Ugye nem jön a hálós? És nem mondod, hogy kő kóla?;]
---------------------------------------------------------------

Nekem burkolásban kéne kis segítség. Konyhában leesett a falba rögzített asztal.:( PErsze vitte a csempét is, vagy 8 darabot. Na msot csempe az van, miket kell beszerezni, hogy fel is ragadjon jól, mennyi idő múltán lehet felrakni rá az asztalt,és: a csempét lehet fúrni?:F

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#19) süti5


süti5
őstag

Ha festő kell valakinek, szóljon, apum festő-mázoló-tapétázó.
Évek óta egyedül dolgozik már, mert nem bírja elviselni, hogy a fiatal kollégák hanyag minőségben dolgoznak, akiket felvett azok után is ő dolgozhatott javíthatta a hibáikat:)
Úgyhogy ha valakinek megbízható festő kell, szóljon.
Az otthoni, saját festés bizonyos mértékig logikus, de higyjétek el, tök más, mikor szakember csinálja.
Láttam én már egymáson 7, igen, azaz hét db tapétát, mikor régebben mentem vele, nah azt élmény volt lekaparni.
De az ajtók, ablakok mázolása is sokkal tartósabb, szakszerűbb ha mester csinálja.
Amit én megértek, ha wc-t, esetleg fürdőszobát kimeszeli az ember saját maga, azt nagyon nem lehet elcseszni:) Bár ha mondjuk 7-8 évente festet valaki akkor már belefér az is és megcsinálja a festő.

(#20) csapos2 válasza Kalandor (#14) üzenetére


csapos2
addikt

Mond meg nyugodtan, hogy nincs kedved kínlódni vele. ;]

Egy kép nem volna? Vagy végképp elvetetted az SK.-t?

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#21) Pacák válasza Kalandor (#14) üzenetére


Pacák
senior tag

Erről az otthoni mosdókagylócsere jut eszembe. Kb. 27-28 éves szerelvényeket kellett volna szétcsavarni. Végig háromesélyes volt, hogy (a)sikerül, vagy (b)törik ki a falból az egész cső, vagy (c)csak a fele. Ennyi idő után már korrektül összegyógyulnak a menetek, tömítések.:DDD

U.i.: Sikerült. :D

[Szerkesztve]

Nuclear launch detected

(#22) erdey_a válasza tildy (#18) üzenetére


erdey_a
őstag

csempézésez kell csemperagasztó, lehetőleg flexibilis fajta. Drágább, de hidd el, megéri.
Aztán még kell fuga is. A csemperagasztó mondjuk egy napig köt, utána jöhet a fuga, kb fél nap. Utána terhelheted.

Ha kell csemperagasztó, meg fuga, akkor ugorj be a kocsiba és gyere el hozzánk. Maradt egy kevés, szívesen adok belőle. Kár lenne 8 csempéért egész zacskókal, zsákokkal venni.

Vérboci

(#23) tildy válasza erdey_a (#22) üzenetére


tildy
nagyúr

:R köszi, de lehet van otthon , barátnőméknek is kimaradva. Köszi az infókat:R
Ilyen kis pöckök nem kellenek a sarkokra? + <- így néz ki kb? Vagy nem muszáj?

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#24) erdey_a válasza tildy (#23) üzenetére


erdey_a
őstag

esetleg feladhatom postán, de mi fehér fugát használtunk és lehet hogy a ''fehér por'' miatt lekapcsolnának a postán :DDD

Vérboci

(#25) ALI_G


ALI_G
veterán

A topic neve már lehetne simán az is, hogy ''A Nagy Topic'' :)) Nem sok minden maradt ki, ami ide nem fér el :D

De amúgy hasznos, múltkor nekem is kellett volna gáz miatt ilyen topic, de már meg lett oldva az azonnali kérdésekben.

(#26) Calibos válasza tildy (#18) üzenetére


Calibos
addikt

burkoló cégnél dolgoztam pár hónapig :DDD de mint nem burkolo hanem áru szállító de nagyon keveset burkoltam is


látom hogy _a erdey_a segitségedre sietett :R

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#29) <>jana<> válasza tildy (#18) üzenetére


<>jana<>
senior tag

ha ragasztod akkor 24 óra,ha hagyományosan volt rakva akkor vegyél hosszú tiplit hogy a fal fogja az asztalt.

(#30) Chili7 válasza tildy (#23) üzenetére


Chili7
őstag

Csempét lehet fúrni, de nem ütvefúró funkcióval. Ha átvitte a csempét a fúrószár, akkor mehet a 'kalapács' üzemmód!
Fugakereszt. Kell, ha egyenes csempét akartok!

(#31) elessar válasza Kalandor (#28) üzenetére


elessar
tag

Ahhoz lehet, hogy a kéményedet is ki kell béleltetned.

(#32) rsx válasza elessar (#31) üzenetére


rsx
aktív tag

Ez nem teljesen igaz,mert léteznek helyi szellözésü gáz bojlerek(2kw égö telj.).
Termésetesen ez függ a helység nagyságátol(légköbméter),szellözés(légcsere) stb stb..

[Szerkesztve]

''...Lalikám,van alkoholmentes söröd???Van.Akkor dobd ki a picsába,egy rendes sört kérek"...."A biztonsági öv nincs annyira kényelmetlen, mint a tolókocsi. "XD

(#34) TexT-BoY


TexT-BoY
addikt

Tudtok olyan megbizható generál kivitelezőt akivel meg lehet oldani hogy a házunkon a következő kicisny listát megoldhassuk:
-Ablak, bejárati ajtó csere /dupla szárnyas ajtó + 9darab ablak/
-2fal kivétele rengeteg metlaki felszedése
- a jelenlegi régi fütés komplett megszüntetése és padlofütés kiépitése /+szigetelés mert az nuku/
-fürdőszobai szerelvények kiépitése 2szobával arréb
-a mostani kazán cseréje egy cirkora
-külső szigetelés
-a járda felverése és kővel valo burkolása + 3auto számára parkoló /valami kis tetővel/
-tetőszigetelés
-a ház szinezése kivülröl
-uj uszókapu
-fakivágás...
-csatárna bevezetése és a régi emésztőghödör felszámolása..
-metlakizás a felvert helyén, minden más szobába uj laminált parketta.
asszem naggyábol ennyi lenne:D

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#37) zolynet


zolynet
addikt

nekem csak egy kis munkára kellene vízszerelő, mert vki frankón a melegvízre tette a mosógépet, hogy hogynem észre is vettem mert hát 30fokon elég mostni, de mikor a ruhát kiszedtem sütött majdhogynem :W
többnyire azért keresem mert nincs szerszám , meg még nem is láttam nem is tudom mit kéne hova.....biztos ami biztos alapon menne a dolog.
15kerület lenne a tetthely, tud vki vmi helyi erőt? :F

Life is too short to stay stock!

(#39) shev7 válasza Kalandor (#36) üzenetére


shev7
veterán

viszont en lehet vennek gazbojlert, ha valaki tud ajanlani egy szakit, aki kijon megnezi, megveszi a szukseges cuccokat es felrakja nem tul dragan, az jo lenne.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#42) rsx válasza Kalandor (#41) üzenetére


rsx
aktív tag

A magyar(Hajdu) boylernek 30.5 cm a csavar távolsága.Az olaszoknál elég változó a méret.

''...Lalikám,van alkoholmentes söröd???Van.Akkor dobd ki a picsába,egy rendes sört kérek"...."A biztonsági öv nincs annyira kényelmetlen, mint a tolókocsi. "XD

(#44) Geli válasza Kalandor (#1) üzenetére


Geli
senior tag

ide belefér a ''hol vegyünk háztartási gépet'' alcím is? :D
A felújítás megvolt, (nevelőfateromnak ez a munkája, olcsóért megvolt :D ), már csak be kéne rendeznem...ami majdnem annyiba kerül, mint idáig a teljes lebombázása a lakásnak,majd felújítása..új villany-víz-telo-tv-háló-vezetékek(ez k.vasok :Y,nem számoltam ennyivel... ), burkolás,festés,tapéta,ablakbarmolás,parketta :DDD
szal,hol vannak olcsón jó, vagyis ár/érték alapján cuccok?

szerk: első lakásom, még nem vásároltam ilyen eszközöket soha :B :)

[Szerkesztve]

(#45) Shadowfax válasza Geli (#44) üzenetére


Shadowfax
addikt

(#46) Geli válasza TexT-BoY (#34) üzenetére


Geli
senior tag

:Y jó munkát neked is :DDD szép széles skáláját felsoroltad a ház-felújításnak :D
Nevelőfaterom sztem megcsinálná, de nem cég (így mondjuk olcsóbb is kicsit... :DDD )
Ezekben nem vagyok biztos, hogy ő csinálná, de valószínű, hogy el tudja intézni:

-csatárna bevezetése és a régi emésztőghödör felszámolása.. ;]
-2fal kivétele rengeteg metlaki felszedése - ehez nem kell vmiféle engedély? :F

shadow: köszi, nem gondoltam, hogy ilyen is van :D

[Szerkesztve]

(#47) kisninja válasza Kalandor (#41) üzenetére


kisninja
őstag

Olasz bojlert nee vagyél söt senki sem !! sokkal jobban megéri a hajdu.

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#48) TexT-BoY válasza Geli (#46) üzenetére


TexT-BoY
addikt

nem :D miért kéne? családi ház, és nem fő fal.. semmiféle engedély nem kell
Csatornához meg megvan az engedély azt gyakorlatilag csak ki kell ásni becsatlakozni az utcára nézö csonkon és csá.

jegyzem meg 15éve ariston bojlerünk van és ez már a 2. az első az 12év után halt meg de csak azért mert apám elköltözött és addig ő takaritotta, aztán nem volt takaritva ellepte a fütőszlat a rozsda meg a vizkő és szétforralta a vizet amig elnem kezdett spriccelni. Az uj az megint zsirjó.

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#49) Geli válasza Kalandor (#36) üzenetére


Geli
senior tag

huba-szamek :Y az gáz...

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.