Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#45001) philoxenia válasza Met (#45000) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A gumit a műanyag? :F nem a gáz?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#45002) Met válasza philoxenia (#45001) üzenetére


Met
Topikgazda

Ja, a gáz eszi meg a gumit :B

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#45003) #33253120


#33253120
törölt tag

Mindenkihez szóló kérdés.
Villanyboyler vízkőtelenítése mi pénz? Én fogom csinálni, csináltam régebben vagy ezret, de most nem vágom milyen áron megy.
Az egyik klasszikus 120literes hajdú, a másik pedig 10 literes felső kifolyású hajdú...

44985 Met:
A hajdú-bihari epizódba szeretnék majd bekerülni... :)

(#45004) Dr.Zoo válasza #33253120 (#45003) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Fogyó anód 1800-2300 ft, attól függ hogy hol veszed, tömítés szett, meg ha a fűtőszál tropa, annak az ára. Sacc 5 ruppó. Szerk.: ez a 120!literes Hajdúra érvényes. azt csináltam egyet tavaly.

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#45005) #33253120 válasza Dr.Zoo (#45004) üzenetére


#33253120
törölt tag

Nem írtam, csak munkadíj. Az anyagot ők veszik.

[ Szerkesztve ]

(#45006) Dr.Zoo válasza #33253120 (#45005) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Ja, az más. Attól függ mennyire jó ismerős, bár tapasztalatból mondom, hogy a 120 literes tud meglepetést okozni, főleg ha úgy 10-15 éve nem volt pucolva. Mit tudom én, 3-4 ezer a nagy, 2 ezer a kicsi. Sacc. Falun kevesebbet kérnek érte, Budapesten kicsit többet.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#45007) macera2


macera2
aktív tag

Üdvözlet Mindenkinek!
PVC csövet kellene hajlítanom. Pontosabban a WC tartályhoz adott fehér vizlevezető csőből szeretném, a tartály meletti végén lévő két kanyart kiszedni. Ez megoldható úgy, hogy u.n. rugós csőhajlító spirálrugót tolok a csőbe, hőlégfúvóval felmelegítem a hajlítás helyét, aztán start. Ha igen, akkor már csak az u.n. rugós csőhajlítót kellene beszerezni. Van tippetek, hogy hol lehet ilyet venni? Baumax, ahol láttam ilyet, kilőve.

A fontoskodás és az inteligencia faktor szorzata mindig 1 .

(#45008) Met válasza macera2 (#45007) üzenetére


Met
Topikgazda

Nem lenne egyszerűbb venni egy új csövet?
Amúgy egyszer próbáltam ilyen csövet hajlítani és nem tudtam.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#45009) macera2 válasza Met (#45008) üzenetére


macera2
aktív tag

Egyetértek! Az volna egyszerübb, meg olcsóbb is! De hol kapni egy 2 m-es fehér csövet? A csőhajlítésod ezzel a csőhajlító rugós módszerrrel történt?

[ Szerkesztve ]

A fontoskodás és az inteligencia faktor szorzata mindig 1 .

(#45010) #33253120 válasza macera2 (#45007) üzenetére


#33253120
törölt tag

Lemész a homokozóba, és viszel fel sárga homokot. De csak szárazat. Lezárod a cső egyik végét, feltöltöd homokkal, majd kalapácsnyéllel, vésővel, vagy valami nehezebb dologgal végigütögeted az oldalát kis erővel, közepes gyorsasággal, alulról felfelé többször is, hogy zömüljön.. Vagy 5-10 percig csinálod, közben töltesz még rá néha, mikor már nem zömül tovább akkor légmentesen lezárod, és melegítheted. Lehetőleg próbáld ráhajtani valamire, vödör, cipőorr, stb, és hajtásnál a külső oldalát próbáld húzni.
Ha nedves a homok, akkor melegítésnél a párolgástól levegős lesz a cső, és rogyni fog a hajtásnál. Melegítés közben is tömöríthetsz rajta, de a dugót akkor beljebb kell utána ütni.

Szerk: Hja, hogy egyenesíteni? Az sosem lesz szép.

[ Szerkesztve ]

(#45011) pjen válasza macera2 (#45009) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem a barkács boltokban kapsz Pl:obi,praktiker,bauhaus,esetleg szerelvény bolt stb.

(#45012) Met válasza Zoli133 (#44998) üzenetére


Met
Topikgazda

Megvolt a kalibrálás, jó 45 percig volt nedves rongyban, 80%-ot mutatott, feltekertem majdnem 100-ra.
Most a hűtőben van :D

macera2 Tényleg vegyél inkább csövet mert baromi ronda lesz.

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#45013) vinpilu


vinpilu
senior tag

Sziasztok, kazánunkhoz egy Computherm q7 wireless termosztát van (más sajnos nincs, mert az előző lakó levágta a fali vezetékest). A fűtés ma nem kapcsol be. A kis egység kiteszi a fűtés ikont, de van még egy fali egység is, ami össze van kötve a kazánnal és az már nem kapcsol. Wireless egységen volt már reset, elem csere, de semmi. Mit nézzek még meg vagy én semmit, szakember kell?

(#45014) föccer válasza Met (#45002) üzenetére


föccer
nagyúr

Jaja, persze, muanyag tomitesre gondoltam, csak mast irtam. Szerelveny boltba ugyis kulon gaz flexit kell kerni, igy adja magat hogy hozza valo tomitest adnak.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#45015) macera2 válasza pjen (#45011) üzenetére


macera2
aktív tag

PVC cső hajlítás ügyben mindenkinek kösz az infókat, javaslatokat. Meg is fontolom őket. Most már csak azt kérdezném, hogy fehér PVC csövet hol kapni? Én mindenütt csak szürkét látok. Kb. 150 cm is elég lenne, 32 mm-es átmérővel. Ez ugye az 5/4 "-os?

A fontoskodás és az inteligencia faktor szorzata mindig 1 .

(#45016) VIPowER válasza vinpilu (#45013) üzenetére


VIPowER
senior tag

Próbáld újrapárosítani őket. Használatiban benne van hogyan kell.

(#45017) pjen válasza macera2 (#45015) üzenetére


pjen
félisten

Le lehet festeni,ha a wc csövét megmelegíted lehet az is elszíneződik.Enyém is festve van,mikor melegítettem picit megbarnult.

(#45018) pjen válasza macera2 (#45015) üzenetére


pjen
félisten

Keresd a csőkert KFT.Réz, barna, fehér, világosszürke, grafit, sötétpiros színekben kapható.

(#45019) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

5nm-es fürdőszoba fűtését kellene megoldanom. A meglévő csúnya gázkészüléket [link]cserélném egy ilyenre.
[link]
Szerintetek elég egy ilyen?

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#45020) fasyrt válasza Ace Ventura (#45019) üzenetére


fasyrt
őstag

Hello,

nem vagyok szaki, de a 100 Wattos teljesitmeny nem epp meggyözö. Ez nem füteni van, hanem szaritani. Egy proci elfüt ennyit.

(#45021) pjen válasza Ace Ventura (#45019) üzenetére


pjen
félisten

Lég köbméterenként min 50 W al szoktak számolni.

(#45022) devil-k


devil-k
nagyúr

Sziasztok!

Szeretnék egy beépített szekrény (elhúzós, síneken keresztül) elé egy fényelnyelő függönyt felrakni. Úgy gondoltam, hogy valami diszkrét megoldás lenne a legjobb. Lenne valakinek valamilyen ötlete?

- mozi bolondéria -

(#45023) Apollo17hu


Apollo17hu
őstag

Sziasztok!

Fürdőszobában vízkőtelenítettem a mosdókagylót, amikor rájöttem, hogy a túlfolyó gyűrűje (nem tudom, mi a pontos neve) egy műanyag vacak, ami fémszínű festékkel volt bevonva. Azért csak volt, mert a Cillit lemarta a festéket róla, és egy teljesen fekete gyűrű lett belőle.

Kerestem képet, a csap alatti lyukról van szó, abban van ez a gyűrű nálam:

Hol tudok ilyen gyűrűt venni, lehetőleg fémből?

(#45024) Met válasza Apollo17hu (#45023) üzenetére


Met
Topikgazda

Szerintem kb. sehol.
Célszerű ott megnézni ahol vetted a kagylót, ha ott nincs akkor a gyártó oldalán nézd meg hogy rendelhető-e külön mint tartozék, vagy kérdezd meg őket.

Hamarabb gyártatsz egyet egy esztergályossal, nem lesz olyan fényes de legalább a Cillitet bírni fogja ;]

Ha van a közelben galvanizáló (azt hiszem úgy hívják) vidd el és krómoztasd le.

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#45025) Apollo17hu válasza Met (#45024) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Ettől tartottam. :( Akkor inkább szépen levakarom róla a maradék festéket is, hogy egyszínű legyen. :D

(#45026) pjen válasza Apollo17hu (#45025) üzenetére


pjen
félisten

Kell oda az a gyürű?

(#45027) #33253120 válasza Apollo17hu (#45025) üzenetére


#33253120
törölt tag

Ha felveszed a gyártói supporttal a kapcsolatot, akkor lehet le tudod rendelni.

(#45028) vinpilu válasza VIPowER (#45016) üzenetére


vinpilu
senior tag

Kösz ez megoldotta!
Egész nap főztem, aztán vendégek, most tudtuk csak kipróbálni.

(#45029) Apollo17hu válasza #33253120 (#45027) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Annyira nagyon nem zavar, de ha jött volna infó arról, hogy lehet ilyesmit kapni pl. szaküzletben, akkor megpróbáltam volna. Jövő héten OBI-ban/Praktikerben járok, rákérdek, hátha tudnak segíteni.

(#45030) philoxenia válasza Ace Ventura (#45019) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ezek közül valamelyik pl. ?
Ez meg olcsó legalább... :D
Ha marad a gáz.

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#45031) Ace Ventura válasza philoxenia (#45030) üzenetére


Ace Ventura
addikt

A középső szimpatikus :) Egy calor 2-est cserélnék le, mert a külalakja nem egészen oda való már.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#45032) PETEE78


PETEE78
senior tag

Sziasztok!

Normál minőségű kültéri, acél bejárati ajtót keresek,beépítéssel kb 100eHUF-ig.
Tudnátok ajánlani? Bp panelba kellene és sajnos elég sürgős volna.
Válaszotokat előre is köszi!

You are being revived

(#45033) PumpkinSeed


PumpkinSeed
addikt

Hátha tudja valaki, de érdekelne, hogyan lehetne egy erdő közepén ilyesfajta telket vásárolni, illetve ilyen esetekben a víz és villanyszolgáltatás hogyan van megoldva?

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#45034) Met válasza PETEE78 (#45032) üzenetére


Met
Topikgazda

A kettő nem fog menni egyszerre.
Hisec = olcsó sz@r
Nivó = drágább, állítólag jó
Knapp = drágább, jó

Ha sürgős és minőségi akkor Nivó, Knapp 40 munkanapra vállal.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#45035) PETEE78 válasza Met (#45034) üzenetére


PETEE78
senior tag

köszönöm! :R

You are being revived

(#45036) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

Nálam jön a második kör az ablak cserével.Felteszem a képet az árajánlatról.Lehet valakinek hasznos lesz még a jövőben,ha a témában a hozzávetőleges árakról érdeklődik majd a fórumon.
Mondjuk a redőnyöket és a szúnyoghálót kicsit drágállom...Vagy ez máshol is ennyi?Szúnyogháló mondjuk szerintem csak jövő tavasszal lesz.
Sajnos a beton párkányt a nyáron cserélt ablaknál még mindig nem tudtam leszedetni.Úgy gondoltam arra mehetne az alu párkány,de azt írták,hogy azt előtte le kell vésni és vissza javítani.Pedig jó lett volna,ha felteszik rá.Ha majd utólag levéssük az nem fogja rongálni a már bent levő ablakot?

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#45037) üszök válasza PumpkinSeed (#45033) üzenetére


üszök
őstag

Nem Amerikában élünk. :D
Ha nincs meg hozzá az erdőd k.b. 0 az esélye,hogy ilyened legyen. Villany bárhová megoldható,csak pénz kérdése. Kutat is lehet fúrni,emésztőt is lehet ásni ez is csak pénz kérdése.
Júliustól változott a földtörvény,nem egyszerű erdő területhez jutni. Még egy sz@aros zártkerti ingatlant is ki kell hirdetni 30 napra,mert az is bele került a termőföld kategóriába.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#45038) Dr.Zoo válasza PumpkinSeed (#45033) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Szi!

Ha megmondod hol, én kiszámolom Neked saccra hogy mennyibe fájna a villany. Már ha érdekel.
A cikkben szereplő házban, mivel úgytűnik nem itthoni, lehet gázmotoros agregát, napelem, bármi. Arra azért készülj fel, ha nagyon távol van minden lakott területtől, akkor húzós lesz bármi kényelmi funkció, pölö villany, víz, net, stb.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#45039) #33253120 válasza PumpkinSeed (#45033) üzenetére


#33253120
törölt tag

Jellemzően az erdővel együtt tudod megvenni.
Víz: fúrott kút, hidrofor.
Villany:
Első eset: Eon. Ásnak annyi kábelt, vagy állítanak annyi oszlopot, hogy elvigyék hozzád a villanyt. Mivel itt kilométerekről beszélünk és te leszel az egyetlen fogyasztó ezt neked kell kifizetni. Drága.
Második eset: Napelem, akkutelep, inverter. Gyakorlatilag a sziget üzemű napelemes rendszernél párhuzamosan kötik a táblákat, majd erre kerül egy/több töltőelektronika és ezen keresztül töltöd a 24V-os akku telepet. Az energiát egyszerű autós invertereken keresztül tudod vételezni, ezek kimenete van rákötve az elektromos hálózatra. Illetve vásárolhatsz olyan cuccokat is, amelyek 24V-ra vannak kitalálva. Vagy például ledszalagot direktben is rá tudsz kötni.

Itt a környéken 8 oszlopot kellett volna állítani, ennek az előzetesen becsült költségének a negyedéből kijött a sziget üzemű napelemes rendszer. Cserébe kell neki egy külön helyiség.

(#45040) kiskrtek


kiskrtek
újonc

Sziasztok!
Tudtok esetleg ajánlani valaki Budapesten (7. kerületben lenne a munka), aki tudna segíteni nekem légteleníteni régi radiátorokat, amin nincs légtelenítő szelep?
Köszi!

(#45041) föccer válasza kiskrtek (#45040) üzenetére


föccer
nagyúr

Nézd meg, hogy melyik irányban van lejtése, ha van egyáltalán. Az azon az oldalon lévő dugót, vagy hollandit (oldaltól fuggően) kicsit nyisd meg, majd a légtelenedés után húzd vissza.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#45042) Nkboy válasza Orlin (#45036) üzenetére


Nkboy
senior tag

Egy 2m × 1,13m redőny, ami 2,26 m², 30260 Ft? :Y

Cirka 13330 Forint négyzetmétere? Az kemény! Vagy ezek kombi (sz.hálós) redőnyök?

A fix sz.hálónak 9100 négyzetmétere? :Y Hát vannak árak. Hol van ez helyileg, Dubai -ban? :DDD

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#45043) macilaci78 válasza Nkboy (#45042) üzenetére


macilaci78
nagyúr

200 k/m2 áron adtam el redőnyt és nem egyedüli ajánlattevő voltam. Vannak árak, de igények is. :U

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#45044) Nkboy válasza macilaci78 (#45043) üzenetére


Nkboy
senior tag

Lehet, hogy én az ország rosszabbik részén lakom, de ezek akkor is elég kemény árak. A 200k az ugye nem 200 ezret jelent? :K Vagy aranyból volt?

Szerk.: Az rendben van, hogy az is számít, hogy mit kap a pénzéért. De amire a kolléga kapott árat, az egy sima mezei műanyag redőny.

Aki meg kétszázat ad redőnyre/m2, hát arra nem tudok mit mondani. :)

[ Szerkesztve ]

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#45045) macilaci78 válasza Nkboy (#45044) üzenetére


macilaci78
nagyúr

De, a k ezret jelent. nem az a lényeg, hogy mennyibe kerül, hanem hogy mit kap a pénzéért. maradjunk annyiban, hogy a sok megkérdezettből csak egy maroknyian tudtak ajánlatot adni arra a munkára. Egy sima budapesti polgári lakás ablakairól és redőnyeiről van szó. Az ár csak a redőnyre vonatkozott.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#45046) zoltan6 válasza Nkboy (#45044) üzenetére


zoltan6
őstag

200-ért szerintem minimum ezüstből,meg motoros,okostelefonról vezérelhető,eszméletlen hogy vannak olyan sznob emberek akik ennyit kiadnak egy redőnyért,ez egy vidéki,(nem pesti) melósnak 2-3 havi bére. :(

[ Szerkesztve ]

(#45047) Dr.Zoo válasza zoltan6 (#45046) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Meglepődnél, mikre adnak ki emberek rengeteg lóvét.. :)

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#45048) DeFranco válasza zoltan6 (#45046) üzenetére


DeFranco
nagyúr

figyelj, nem ismerem a piacot, de a "pesti" helyzetet igen... simán lehet olyan specifikáció, nem feltétlenül rongyrázásból, hanem pl. betörésvédelem miatt, vagy mert a műemlékvédelem előírja négyzetcentire pontosan mit lehet kitenni a homlokzatra és mit nem, amit nem vagy csak nagyon kevesen tudnak kielégíteni. itt a belvárosban nagyon sok helyen nincs olyan, hogy berakom 'zakciós 'zablakot szjóvan, szigorúan fakeret, árnyalatra pontos színnel, egységes, szabott külalakkal. alapból hármas a szorzó. ha nem ötös.

ilyenkor viszont a ceruza sajnos tud vastagon fogni akár azért, mert "kell bele anyag" akár azért, mert nincs versenytárs.

mellesleg visszaköszön itt sajnos a lokáció is, sokszor jönnek azzal, hogy pesten milyen könnyű mert milyenek a lehetőségek meg a fizetések... lehet ide jönni, fizetni a horror lakhatást, szívni a szmogot, viselni a tömeget, a közlekedést, szívni azzal, hogy semmire nincs megbízható szakember, főleg nem megfizethető, alapanyag 'órás távolságra szigorúan 9-től 5-ig. persze emellett tényleg jobb a munkalehetőség, több minden elérhető, valamennyire az egészségügyi kapacitás is koncentrált, de azért vidéken sok minden lényegesen simábban megy. ott nőttem fel, tudom.

[ Szerkesztve ]

(#45049) Peter.70 válasza Dr.Zoo (#45047) üzenetére


Peter.70
őstag

Sziasztok, Bp-n tud ajánlani valaki redőnyöst?

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.