Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#103001) macilaci78 válasza Atomgeszi (#102997) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Volt két pulink, előtte meg egy foxi, de a kisebbeket a macska is megfogta. 3 túrásnál több nem volt egyszerre a telken, kb 1600 m2.
A kerítés mellett áss le gyökérhatárolót, ha a szomszéd gyökér.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#103002) n0rbert0


n0rbert0
senior tag

Sziasztok,
Az mennyire rossz megoldás, ha a villanyhoz és a vízhez a csöveket a szerelőbeton alatt viszem el? Azért szeretném így csinálni, mert akkor nem kell gondolkozni, hogy a szerelőbetonra hogyan fogatom le a csöveket anélkül, hogy a vízszigetelés sérülne, illetve az EPS-t sem kellene szabogatni.
Tehát a rétegrend durván ez lenne:
- tömörített homokréteg
- PE fólia
- elektromos vezetékek + vizes dolgok
- szerelőbeton kb. 5-8 cm
- bitumenes vízszigetelés
- lépésálló 100-as eps 2*6 cm.
- PE fólia + tükörfólia
- fűtéscsövek
- 7cm aljzatbeton
- burkolat
(Egy meglévő ház felújítása. Magyarul a jelenlegi aljzatbetont feltörjük és a fentebb leírt rétegrend lesz kialakítva.)

(#103003) Atomgeszi válasza lemmy71 (#102998) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Köszi, ezt is számításba vesszük, egyelőre valami talajszennyezőmentes dolgon gondolkodunk. Hátha sikerül úgyis :)

(#103004) Atomgeszi válasza justmemory (#102999) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Szia!

Köszönöm, ezt is számításba vesszük! :R

(#103005) Atomgeszi válasza macilaci78 (#103001) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Nincs nálunk kutya, meg a szomszédnál sem hála isten, akkor a kalapácsütések, meg a házunk melletti vakondtúrás döngölés mellett még az ugatást is hallgathatnánk sajnos.

Jó ötlet lenne a gyökérhatároló, de egyrészt nem kertszomszéd, hanem a házunk mellett kezdődik az ő kertje, és a gumibakos javaslatra is annyit mondott, hogy kipróbálta és rosszabb az üllő alatt. Amit nem akarok elhinni.
Józan paraszti ésszel a gumibak felfogná a kalapács ütést az üllőn, és nem engedné levezetni a hangot/rezgést a földbe, ezáltal szerintem csak nála volt hangosabb, nem? Akinek van ezzel tapasztalata kérem ossza meg. :R

[ Szerkesztve ]

(#103006) justmemory válasza Atomgeszi (#103005) üzenetére


justmemory
senior tag

Szia,

nem követtem vissza, milyen kalapálással van gond...?

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#103007) Lokids


Lokids
addikt

Sziasztok!

Radiátor csere ügyben kérnék egy kis segítséget.
Régi (50 éves) öntöttvas radiátorok vannak felszerelve.
Ha ezeket le akarom cserélni modernebb lemezradiátorokra, akkor honnan tudom, hogy milyen teljesítményűt kell venni? Ha van egy 600x500-as 3 "körös" öntöttvas, az mehet ugyanekkora 3 lemezesre?
Vagy érdemes lenne inkább alumínium radiátorban gondolkodni?

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#103008) justmemory válasza Lokids (#103007) üzenetére


justmemory
senior tag

Nem értek hozzá, így inkább csak hangosan gondolkozom: szerintem a fűtendő légköbmétertől (is) függene, hogy mekkora kell...

[ Szerkesztve ]

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#103009) pjen válasza n0rbert0 (#103002) üzenetére


pjen
félisten

Vizet biztos nem vinném a betonban.Szomszédomnál szerte szét vésték a betont,mire kiderült hol a hiba.A falban vakolatban egyből ott a folt.5 ütés a kalapáccsal,már tudod is javítani.

(#103010) Morris válasza Lokids (#103007) üzenetére


Morris
veterán

Szigetelt az ingatlan?
Ennek és a légköbméter függvényében kell kiválasztani a megfelelő radiátort.
Az acél is bőven jó.

Ha a fenti adatok megvannak, akkor ki lehet számolni könnyen.
De kell még az is, hogy milyen kazánnal lesz fűtve.

[ Szerkesztve ]

(#103011) justmemory válasza pjen (#103009) üzenetére


justmemory
senior tag

+1; ha a vízzel gond van, akkor lehet szétvésni mindent...

(#103002) n0rbert0 a villanyt sem teljesen értem. Az órából bemegy a házba, onnan szét minden helyiségbe. Ez miért lenne gond így? Ennek kapcsán is csak az utólagos szerelhetőségre gondolok. Én felújításnál jártam úgy, hogy egy plusz kiállást akartam leágaztatni, ehhez pedig a csövet is nyilván meg kellett bontani, dobozt berakni... Szóval nem értem a villany dolog miért zavarja a vízszigetelést.

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#103012) Flowtation válasza runner 125 (#102991) üzenetére


Flowtation
őstag

és (#102992) Fr3eWar illetve még akik a padlófűtéshez értenek:
Akkor ez minimum 15 cm-es szintemelkedést jelent?
Nálunk is említésre került a padlófűtés. A konyha-nappali egy szint, viszont a konyha alatt pince van. Akkor ott nem is tudunk lemenni semennyit? Ergo a nappalit is fel kell emelnem inkább?

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#103013) runner 125 válasza Flowtation (#103012) üzenetére


runner 125
nagyúr

A 15 cm minimum igen, és akkor csak 9 cm körüli lépésálló EPS-t tudsz alárakni, mert min. 6cm kell az estrich-nek..
Statikussal meg kellene nézetni h milyen szerkezetű ott az aljzat, mert bizonyos esetekben ha pince van alatta, némi visszabontást az is enged. De ehhez olyan szerkezetnek kell lennie. Mindenképpen szakemberrel nézetném meg, mert ugye ha nem lehet bontani, akkor az összes beltéri szerelvényt, ajtókat, ablakokat, mindent annyival fentebb kell helyezni.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#103014) Atomgeszi válasza justmemory (#103006) üzenetére


Atomgeszi
veterán

A békés együttélés jegyében próbálunk megegyezni a szomszéddal, hogy a ház földszintjén lévő lakatos műhelyében ne hétfőtől vasárnapig reggel 6-tól üsse a vasat, mert az egész föld vezeti a kalapálását és rohadtul nem kellemes erre kelni, hogy olyan robaj van a házban, mintha épp felrobbanni készülne a padlófűtés.

(#103015) Lokids válasza Morris (#103010) üzenetére


Lokids
addikt

Szigetelt. Bár én nem érzem a különbséget, mert 4 emeletes tömb 4. emeletén van a lakás.
Télen hideg, nyáron dögmeleg.

De a radiátor a fürdőben van, ami 1.5x3.5x2.7m. Itt egy 500x600x200-as rozsdás radiátor van. Ezt szeretném mindenképpen lecserélni. aztán lehet a többit is.

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#103016) justmemory válasza Atomgeszi (#103014) üzenetére


justmemory
senior tag

Értem.
Én vidéken élek, családi házak mindenhol, de van egy bácsi velünk szemben, aki azzal egészíti ki a nyugdíját, hogy lomol - hulladékot hoz, szétvágja, stb. majd viszi leadni (hűtő, bojler, mosógép, stb.). Tehát megy a flex. Helyesebben menne, mert azt már ő is tudja - mielőtt odaköltöztünk volna, volt összetűzése másokkal -, hogy csak a jogszabály/helyi rendelet szerinti időszakokban zajonghat. Ennyi. Ez többnyire azt jelenti, hogy amikor látja, hogy felhúzzuk a redőnyt, indul a flex... :))
Ha társasházban élsz, ott nyilván a társasház belső szabályozásai az irányadóak; egy lakógyűlés alkalmával ezen lehet változtatni, felszólítani, stb.
Ha családi házas övezetben, akkor amit fentebb írtam. Értem a békét, de az csak addig működik, amíg mindkét fél konstruktívan áll a kérdéshez és betartja. Ha a lakatos tevékenység neki hivatalos, akkor arra különösen vonatkoznak a zaj- és rezgésterhelés jogszabályi előírásai, tehát akár hatósági zajmérést is rá lehet szabadítani...

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#103017) Morris válasza Lokids (#103015) üzenetére


Morris
veterán

A kazán még mindig kérdés.

(#103018) KilgoreTrout


KilgoreTrout
senior tag

Sziasztok,

Kültéri wifi-s kamerához elég, ha simán kimegy a 220 a kamera helyéhez vagy bonyolultabban szokták megoldani?

Nincs még konkrét típus, valószínűleg nem is egyből lenne felszerelve, de most fejezik be a vezetékezést, úgyhogy érdemes lenne megcsinálni neki a kiállást.

(#103019) n0rbert0 válasza Morris (#103010) üzenetére


n0rbert0
senior tag

Szia,
Ettől annyira nem félek, mert kötés nélkül lesznek vezetve az 5 rétegű csövek a padlóban.
Nekem most egy olyan dolog jutott eszembe, hogy ha a szerelő beton alatt mennek a csövek, akkor a szennyvízlefolyó csöveknél, hogy lesz a vízszigetelés :F
Lehet ez nem is annyira jó ötlet, mint amilyenek első ránézésre tűnt. :(


(#103011) justmemory
Azért zavarja mert a symalen csöveket kb. így rögzítik:

A víz szigetelést csak nem fúrom át.

[ Szerkesztve ]

(#103020) justmemory válasza n0rbert0 (#103019) üzenetére


justmemory
senior tag

Ok, így kép alapján értem :R

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#103021) n0rbert0 válasza justmemory (#103020) üzenetére


n0rbert0
senior tag

Amikor belevágtam a felújításba, akkor még nem gondoltam bele, hogy ilyen kis "apróságokon" majd agyalni kell. Főleg, ha az ember bele akar egy kicsit látni és nem mindet csak a mesterre bízni. :)

(#103022) justmemory válasza n0rbert0 (#103021) üzenetére


justmemory
senior tag

Nagy sok apróságon kell folyamatosan agyalni, ha az ember maga akarja csinálni... :DD A mesterek sem mindig gondolnak az apróságokra, persze tisztelet a kivételnek.

[ Szerkesztve ]

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#103023) stickermajom


stickermajom
addikt

Sziasztok!

Lekerült a szigetelt homlokzatról pár szerencsétlenül elhelyezett kamera, most a csavarok helyén lyukas a vakolat, illetve a szigetelés. Fehér színű vakolat esetén mivel lehetne szépen eltűntetni, vagy kevésbé feltűnővé tenni?

(#103024) Morris válasza stickermajom (#103023) üzenetére


Morris
veterán

Fújj bele nagyon kicsi nem dagadó pur habot.
Száradás után vágd le a fölösleget és ugyanolyan nemesvakolattal kend be az ujjaddal.

(#103025) windlord válasza KilgoreTrout (#103018) üzenetére


windlord
őstag

12v - tal mennek. Vagy kiviszed a 230at es ott egy lengodugaljba bedugsz egy 12v adaptert, vagy poe switchrol esetleg poe tapfeladoval nyomod ki csak az utp kabelen.

(#103026) csubuka válasza Paul64 (#102996) üzenetére


csubuka
addikt

Köszönöm válaszod!

Végülis javarészt MSZ ajtónyílásaink vannak amúgy, régebbi pallótokos ajtókkal. 5db ajtó kéne, abból három üvegezett. És olyanból az OBI-s sem olcsó.

Szóval mondjuk olyan max 100-150 ezret lehetne így megspórolni. Nehéz beárazni, hogy mennyivel él kevesebbet egy ilyen "sima" fóliás OBI-s a rendelt CPL-hez képest. Ebben az átkos felújításban ez sajnos csepp a tengerben... ettől függetlenül meg kell gondolni, hogy meg lehet-e spórolni persze.

5-10 évet még nálunk lenne a ház gondolom amúgy... de ezek a dolgok is változhatnak, ahogy minden más.

(#103027) stickermajom válasza KilgoreTrout (#103018) üzenetére


stickermajom
addikt

Ha most vezetékeznek, akkor szerintem nyugodtan felejtsd el a wifi kamerát. Ahhoz is kell kábelezni, cserébe közel sem olyan megbízható. Mehet minden lehetséges helyre az UTP.

@Morris Köszi, ezekből a vakolatokból nincs ilyen hibajavító kiszerelés? Megveszem a 25 kilóst, de szerintem 24,8 kiló mehet is a kukába a végén.

(#103028) Morris válasza stickermajom (#103027) üzenetére


Morris
veterán

Ha jub-ot veszel, akkor ne dobd ki. Átveszem :)

(#103029) csubuka válasza macilaci78 (#103000) üzenetére


csubuka
addikt

Értem, köszönöm a magyarázatot! Akkor nem erőltetem a HPL bevonatot.

Jó tudni ezt a fém tokokról. Annyi baj is lehet nálunk, hogy bizonyos válaszfalak 6cm tégla válaszfallapból vannak. Azok nem túl izmosak és a fürdőben is ilyen van. Lehet nem díjaznák az extra súlyos megoldásokat.

(#103030) csubuka válasza Ispy (#102954) üzenetére


csubuka
addikt

Meg tudod anoním is kérdezni a hatóságot hrsz. meg egyebek elárulása nélkül, hogyha attól félsz, hogy ezzel bemárthatod a szomszédot, hogyha rákérdezel, hogy szabályos-e a helyzet. Nagyjából körbeírod, hogy szabadon álló épület esetén ebben-abban az övezetben mi kerülhet az oldalkertbe, mekkora az oldalkert mérete. Ilyen-olyan kocsibeálló, lábakon álló tető kerülhet-e oldalkertbe stb.

Lehet, hogyha nem szabályos, akkor se jön lebukás, ezt nem tudhatom, hogy a hivatalok hogyan ellenőrzik ezt, ha egyáltalán, illetve van-e erre kapacitás.

Ámde ilyenkor elvi szinten pl. a szomszéd oldalkerti épülete korlátozhatja a te építési jogodat, meg te az övét ha valami szabálytalan helyre építesz. Hogyha a jövőben mondjuk full a semmiből építenél bizonyos helyekre nem kerülhetne épület majd, ahova amúgy kerülhetne, hogyha szabályos volna a szomszéd beépítése.

(#103031) ctrlaltdel13 válasza runner 125 (#103013) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Aljzat beton alá, olvasom hogy mindig ajánljátok a hőtükrös fóliát.
Valaki leírná, a működését, ezáltal a miértjét?

(#103032) Atomgeszi válasza justmemory (#103016) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Ez is vidék. Próbáltuk szépen megbeszélni vele, először letagadott mindent, majd látszólag meg is értette.. rá 1 hétre ugyanúgy elkezdte, és közben mormogta, hogy 7 óra elmúlott azt csinál amit akar. Még a másik szomszéd is szólt neki, de az se érdekli.
Hát ez az.. hogy ő is csak a nyugdíjat egészíti ki, és egyáltalán nincs tisztelettel arra, hogy azért nem kéne mindennap 6-kor meg 7-kor kalapálni, vagy épp a ház mellett döngölni a földet.
Én is ezt mondtam a páromnak, hogy az ilyen vas megmunkálásos dolog egyáltalán nem normális egy családi házas övezetben, ennek ipari tevékenységekre alkalmas helyen lenne a helye. Vagy legalább másra lenne tisztelettel, hogy ez zavaró és nem nappal csinálja, hanem napközben, amikor amúgy is megy valami háttérzaj nálunk is és nem zavaró.

Ránk semmi panasz nem lehet, soha nem szerveztünk bulit, nem hangoskodunk, még a fűnyírás is el van intézve péntek délután. Hétvégén meg full kuss.
Persze mindenki az öregeket védi, hogy legyen toleráns az emberrel. Csak épp, ha ez egyoldalú, ő meg szarik bele az egészbe, akkor felmegy a pumpa. Ha meg viszonzásképp nekiállnék én is valami hangosat csinálni, tuti, hogy felbőszülne, hogy akkor ő csak azért is 5 órakor nekiáll kalapálni. :W

(#103033) YAS-dude válasza ctrlaltdel13 (#103031) üzenetére


YAS-dude
őstag

Szzakember nem ajánl. A hővisszaverés ott tud működni, ahol a felületek nem érnek egymáshoz, tehát pl radiátor, mögötte levegő, majd fal. Itt működik, de a padlóban semmi értelme, ott a hővezetés érvényesül, hisz egymáshoz érnek a felületek. Annak a fóliának akkor van haszna, ha a gépészek a padlófűtés csöveit olyan "bilinccsel" rögzízik, aminek a szakállai a fóliába kapaszkodnak.

(#103034) ctrlaltdel13 válasza YAS-dude (#103033) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Ezt én is így gondolom(paraszti ésszel).
Csak mindig tanul az ember, hátha mondanak valamit rá, akik ajánlgatják.

Egyéb iránt még a légréses dolognál is megkérdőjelezem a létjogosultságát.
Gipszkarton alá is ajánlják.
De gondolj bele, még ha légrést is hagynak, milyen sugárzó hőt kap?
Átmelegszik a karton, az felmelegíti a köztes levegőt, majd az a tükrös fóliát.
Hol van itt sugárzó hő, kérdem én????

(#103035) justmemory válasza Atomgeszi (#103032) üzenetére


justmemory
senior tag

Hát figyi... ez az "öreg dolog" pont olyan, mint mikor azzal jönnek, hogy "így szoktuk", stb. Ez nem így működik, mert a jogszabályok egyformán vonatkoznak mindenkire, hacsak másként nem rendelkezik... ez ennyi. Én is futottam már bele ilyenbe, de ott elég volt a "fölhomályosítás". Nyilván vérmérséklettől is függ, de ezt én nem szoktam hagyni. De ezt itt sajnos nem tudjuk megoldani...

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#103036) psion2101


psion2101
tag

[kép] Uraim!Az lenne a kérdésem,hogy a kád alatti lyukat eltüntetném akkor beszórnék innen némi törmeléket aztán estrich utána kiegyenlitő?

[ Szerkesztve ]

(#103037) justmemory válasza psion2101 (#103036) üzenetére


justmemory
senior tag

A már lent lévő kövezéssel szeretnéd szintbe hozni, vagy majd azzal is szeretnél kezdeni valamit...?

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#103038) Lokids válasza Morris (#103017) üzenetére


Lokids
addikt

Tömb. Központi fűtéssel. Fogalmam sincs hogy van pontosan megoldva.

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#103039) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Sziasztok!

Makita fúrógéphez szeretnék fúrószárat venni.
Aki kicsit jártasabb, van különbség az SDS-Plus illetve az SDS-Plus V-Plus fúrószárak között?

"A Makita több fejlesztést is eszközölt a fúrószárakban, így azok gyorsabbak, strapabíróbbak lettek."

5 részes fúrószár készlet, az egyik 1500 forint a másik pedig 2500 lenne. Érdemesebb a drágábbat vagy tök felesleges?

Köszönöm!

(#103040) Morris válasza Lokids (#103038) üzenetére


Morris
veterán

Számold ki a helységek légköbméterét.
Aztán a kapott számot szorozd meg 50-el.
A kapott szám a helység hőmérséklet igényét adja meg watt-ban.
Pl egy 9m²-es szoba 2.7m belmagassággal 24.3 m³.
50x24.3 = 1215W
Ez legyen a minimális teljesítmény. Nagyobb lehet, de kevesebb ne!
(én 80-al szoroztam, mert kondenzációs kazánhoz kellett számolnom - szintén szigetelt ház)

[ Szerkesztve ]

(#103041) runner 125 válasza YAS-dude (#103033) üzenetére


runner 125
nagyúr

Értem amit modasz, de akkor bizonyos esetekben a sérült embereket a mentősök miért bugyolálják be hőtükrös (hőtartó) thermo "fóliával"? Persze, nyilván, van légréteg minimális ott is, de a funkció biztosan működik. Ugyan én nem vagyok épületgépész, tök más területen dolgozom, de ha van egy betonréteg ami a padlófűtés által felmelegszik, akkor szerintem a hőtükrös fólia valamelyest csak rásegít, h hőátadása minél nagyobb mértékben a lakótér felé érvényesüljön. Persze az is igaz h a meleg levegő felfelé száll, de szerintem kimutatható a hőtükör jelenléte.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#103042) Paul64 válasza justmemory (#103035) üzenetére


Paul64
tag

Azért én megpróbálnám kideríteni mit is kalapál olyan nagyon. Másnak fusizik? Egyéni vállalkozó? Ha csak fusi akkor jól teszi, ha lábújjhegyen jár. (Apeh, stb.) Ha vállalkozás, akkor gondolom telephelyengedély is kell és még sok minden más előírás is amin keresztül meg lehet fogni. Ha a hivatal kimegy ellenőrizni, nem szokott pénz nélkül távozni. Van egy ismerősöm, lopott tőle az alkalmazott. Kirúgta. Utána sorra kapta az ellenőrzéseket mert feljelentette mindenhol. Megmondták neki, hogy névtelen feljelentés alapján jöttek, de azért mindegyiktől kapott egy kis bírságot is.

[ Szerkesztve ]

(#103043) justmemory válasza Paul64 (#103042) üzenetére


justmemory
senior tag

Lehet izomból is megoldani, erre céloztam én is; de eddig annyit lehet tudni, hogy a nyugdíját egészíti ki. Persze onnantól, hogy esetlegesen bevétele származik belőle, fogható, hacsak nem full szabályos minden. Telepengedély nem feltétlenül kell, ez sok mindentől függ. Nem látunk bele; hangos a szomszéd, ez sok helyen gond, de szerintem is megoldható.

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#103044) Atomgeszi válasza justmemory (#103035) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Tudom, persze. De itt csak öregek laknak, itt elfogadott volt ez eddig. Vagy nem is hallották eddig, vagy tényleg alap, hogy még az él az emberekben, hogy 5-kor kelni kell és menni kell a mezőre. Ja btw , 5kor még a templom is szól itt. Még vasárnap is. :W

Itt azzal van baj, hogy meg lett kérve, hogy legyen kedves tegye későbbre ezeket a dolgait. Nem akarom elhinni, hogy bármin is változtat, ha nem 7 órakor kezdi ütni ásóval a pocok túrást, hanem csak 9 órakor vagy fél 10-kor. Vagy épp nem hétfőtől vasárnapig reggel 6-tól üti a vasat. És akkor röhög a markába, hogy ő neki aztán ne mondja meg senki, hétköznap elmúlt 7 óra, akkor ő ütheti a ház tövébe a vakondtúrást. Ütni ütheti, de lehetne tekintettel arra is, hogy megkértük, hogy kicsit tegye későbbre, mert mi vagyunk abban a szerencsés helyzetben, hogy nem kell hétköznap 5-kor kelnünk, hanem elég 8-kor is. Hétvégén meg nyilván pihenni szeretnénk teljes mértékben.
Nem tudom már kezdjek neki azzal példálózni,hogy örüljön, hogy nem más család van itt, aki esetleg ráhívja a rendőrséget is?! :F

Btw én csak fűnyírásról hallottam, mint jogszabály, hogy hétköznap 7-20ig lehet, szombaton meg 9-12 között.
Itt a normál emberi felfogás hiányáról van szó, hogy ő egész nap ráérne ezekre, de nem, neki 7 órakor kötelezően ezt kell csinálni. Nem értem meg ezeket az embereket.
7 órakor akkor se lehetne, mivel ez annyira megkeseríti a házban lakók nyugalmát, hogy olyan érzése van az embernek, mintha egy építkezésen lakna.. :U

(#103045) Atomgeszi válasza Atomgeszi (#103044) üzenetére


Atomgeszi
veterán

[link] Aktuál. :D

(#103046) xmad


xmad
őstag

Obis beltéri ajtókat szerelt már be valaki? 😀
standard méretek ugye. 75x210 vagy 90x210

nalam a regi 4 emeletes epuletben egyik ajtó se standard.

a magasság nem lényeg mert le lehet vágni belole
de nalam valahogy így nézki

93x203 meg 78x204

na most ide be lehetne szerelni? Ha oldalanként van pár centi hézag? Van tapasztalat ezzel?

(#103047) DJ. Ru$y


DJ. Ru$y
félisten

Sziasztok!

Nem találtam jobb topikot a kérdésemnek, ezért feltenném itt, ha tudtok jobbat, kérlek írjátok meg.
Szeretnék vásárolni egy Makit fúró / csavarbehajtó készletet. Úgy gondoltam, ha már befektetek ilyesmibe, akkor rendes márkás eszközt vegyek és, ha lehet minél többoldalút, ezért gondolkodtam egy Ütvefúró / csavarozó gépre, 18V, 5 Ah aksival (2-3 db).

Véleményetek szerint melyiket lenne érdemes megvenni? Tudtok ajánlani akár webshopot, ahol minél jobb áron, 3 év garanciával beszerezhető?

(Van helyben dedikált Makita + HiKoki üzlet, de gyanítom 1,5x-es ár minimum, szóval netről rendelném megbízható helyen.)

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#103048) koxx válasza DJ. Ru$y (#103047) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Mindent egy gépbe akarsz? tudod van az a mondás, hogy ami mindenre jó az igazából nem jó semmire sem. Ütvefúrónak rendes nagy SDS gépet kell venni, persze kisebb fúrási munkákhoz elég lehet az akkus, de nem szabad tőle sokat várni. Nekem is van egy lidlis parkside "ütvefúró" - csavarozó gépem, de max vékony csempéhez használtam kis furatméret esetén.
Amit tudok ajánlani az a szerszámoutlet [link] nagy hivatalos Makita partner és ÁK szerint is jó áraik vannak. Ha megnézed gagyi gépeket nem is találsz náluk.

(#103049) elessar válasza Atomgeszi (#103044) üzenetére


elessar
tag

Sajnos, ha a szép szó nem használ, akkor csak reménykedni lehet, hogy előbb-utóbb abbahagyja, hiszen neki is kell ebédelni, csendes pihenőt tartani, vagy esetleg tévét nézni... ;] Na akkor kell valami jó kis deathmetált hallgatni, autót túráztatni (Indok: tegnap, mikor jöttem haza, egyszer csúnyán becsörgött). Aki ilyen korán kezd reggal, az este korán elaludna. 22:00-ig rengeteget lehet zajongani. ;]

(#103050) DJ. Ru$y válasza koxx (#103048) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Van egy SDS-es kis Hiltim rendes 230-as, viszont, ha 3-4 tiplinek kell kifúrni lyukat, akkor ezt használnám, illetve előny lenne a vezetékmentesség. Szóval inkább lesz csavarbehatóként használva, illetve kisebb (fa, műanyag) fúrásra használva, mint falfúrásra, de, ha veszek egyet úgy gondoltam, hogy fizetek kicsit többet, és tudjon ütve fúrni is. Vagy engedjem el és vegyek inkább olcsóbban egy sima fúró / csavarbehajtó készletet?

Ennyire nem ajánlottak ezek a kombó eszközök? Ezt néztem amúgy, tudom kefés motor, de akár veszek 1 pár tartalék kefét, és nem tart semeddig kicserélni.

Köszi a webshop ajánlást!

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.