Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#501) csemberlen válasza Kalandor (#500) üzenetére


csemberlen
őstag

Nekem a hőszigetelés nem szakmám, csak éppen benne vagyok az épitőiparban lassan 25 éve, és figyelek/olvasok. más oldalakon topikokban(index)
Szerintem a konyhádban a gőz miatt van páralecsapodás, és amiatt a penész. Ne a tünetet kezeld, hanem az okot! Tegyél fel rendes páraelszivót ha lehetséges, és/vagy télen ne csinálj nagy gőzt!

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#503) csemberlen válasza Kalandor (#502) üzenetére


csemberlen
őstag

Nem túl nagy a teljesitménye.
Hány emelet van feletted?

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#505) csemberlen válasza Kalandor (#504) üzenetére


csemberlen
őstag

Az a táv rendesen le fog venni a légszállitáson!

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#507) jeges válasza Kalandor (#506) üzenetére


jeges
senior tag

200 m3 ölég kevéske. mi tekát vettünk nemrég, annak valami 700 körüli a névleges légszállítása, és emlékeim szerint 30 alatt volt. ha szűrővel használod, durván felezd meg a teljesítményét.
csak 50 centis jó? most nézem a [link]-t, sajna csak 55 és 60 centis darabokat láttam.

(#509) jeges válasza Kalandor (#508) üzenetére


jeges
senior tag

fürdőszobait még nem láttam, csak a ''szokásos'' aktív szellőztetőt. ''zsalus'' alatt mit értesz? a konyhaink ki van vezetve a falon, a fal másik oldalán meg van egy lezáróelem, de azt külön lehet kapni.

(#511) jeges válasza Kalandor (#510) üzenetére


jeges
senior tag

értem. nyilván jobb, ha nem jön vissza semmi. fali kivezető szettet az elszívótól külön kapsz általában, abban van falon kívüli, zsalus elem. nekünk is ilyen van.

(#513) jeges válasza Kalandor (#512) üzenetére


jeges
senior tag

nem-nem, akkor van nyitva, ha belül dolgozik a gép, a kiáramló levegő nyitja.
nem akarok hülyeséget mondani, valami 5-6k körüli öszeg volt - benne a felső cső a megfelelő szűkítőkkel, fali cső és ez a külső zsalus izé.
a bótos azt mondta, ő inkább körbenézne valami barkácsáruházban, hátha ott is lehet ilyesmiket kapni. történeti okokból nekünk a bóti cucc lett.

(mi a media-ba' vettük)

[Szerkesztve]

(#515) Geller72


Geller72
veterán

Mivel a páraelszívó csak akkor megy, ha bekapcsolod, elvileg konyhába, ha van gázkészülék a 2006.09. havi GMBSZ. szabályai szerint új terv esetén előírja a fali kivezetésü légbevezetőket. Mi két fajtát forgalmazunk, az egyik az AERECO, a másik a HELIOS. Ezek a páraelszívótól FÜGGETLENÜL kellenek, és beépítésüket a már meglévő konyhákba is javasolja a gyártó. Ezek HIgroszabályzásúak (Amiket mi forgalmazunk pl.)

Itt egy link:
http://www.del-klima.hu/html/arlista_pdf/2007_aereco_legbevez.pdf

Itt találsz árakat is, nagyjából reális. A működési elvük az, hogy a légnyomás-különbségre nyitnak..pl..
Mi legtöbbet az EHT 957-et forgalmazzuk. Kisebb konyhába ebből kettőt is beraknak. (előírás). Nem csak a gáz miatt érdemes ilyet berakni, hanem a pára miatt is.

Egy kis irodalom, de hasznos:
http://www.epitesi-piac.hu/pdf.php?f=ep_2005_07/ep_2005_07_034

(#516) Geller72


Geller72
veterán

Ezeknek a végén zsalus záróvég van. Alapból van egy minimum szint, amennyire álandóan nyitva vannak, de ezt felül lehet bírálni (Kivesszükapöckötapicsába).

(#518) nyávogi válasza jeges (#513) üzenetére


nyávogi
tag

így van, 6ezer a szett, benne a szűkítőgyűrű, az alucső, meg a zsalus kivezetés. szvsz egyszerűbb volt így, mint darabonként összeszedni barkácsboltokból és uni, tehát minden elszívóhoz passzol elvileg.

szerk: helyesírás :(((

[Szerkesztve]

az alkohol nem adja meg a választ, de legalább elfelejted a kérdést...

(#519) Geller72 válasza Kalandor (#517) üzenetére


Geller72
veterán

Nem fűtésre gondoltam, hanem gáztűzhelyre..

(#521) jeges válasza Kalandor (#520) üzenetére


jeges
senior tag

''Mivel a páraelszívó csak akkor megy, ha bekapcsolod, elvileg konyhába, ha van gázkészülék a 2006.09. havi GMBSZ. szabályai szerint új terv esetén előírja a fali kivezetésü légbevezetőket.''

attól, hogy nincs a konyhának ajtaja, a fenti még igaz.a fali kivezetésű légbevezető a külvilágra ''néz'', és az különbözteti meg a páraelszívó kivezetésétől, hogy befelé jön rajt' a levegő. stilszerű hasonlattal élve úgy áll a dolog, mint a processzorok hűtésénél - van egy lyuk , ahol begyön a friss levegő, és van egy, ahol távozik az elhasznált (pc-nél: felmelegedett). attól, hogy a proci és a gép egyéb részei közt nincs ajtó, a proci hűtését külön ''szokás'' megoldani. :)

(#522) rlazol


rlazol
addikt

Sziasztok,

olyan emberkét keresek, aki tud nekem moddingban hegesztésben és a lapok vágásában segíteni.
Akad? :U

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#523) tildy válasza robekri (#460) üzenetére


tildy
nagyúr

Mi vidéken csináltattunk ajtót , full fa az egész, benne 3 rombusz kis domború fényvisszaverős ablakocska. Az üvegezés nélkül volt kb. 50E.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#525) csemberlen válasza Kalandor (#520) üzenetére


csemberlen
őstag

Eredetileg sem volt ajtó a konyhán? Csodálkoznék rajta!

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#527) #25954560


#25954560
törölt tag

tapasztalat: a hidegburkolot es a vizest osszeengedni megbeszelesre, ha nem ugyanaz a ketto vagy nem egy csapat. osszevissza telefonalgattam kettojuk kozott, mert a vizesnek mas volt az elkepzelese az egyes megoldasokrol, mint a csempeszeknek. aztan talalkoztunk a tett helyszinen es igy rendben lett. nagyjabol.

(#528) fokukac válasza #25954560 (#527) üzenetére


fokukac
nagyúr

nálam szerencsére ugyanaz a személy csinálta a kettőt. ;)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#529) jeges válasza #25954560 (#527) üzenetére


jeges
senior tag

ez nem csak burkoló-vizes viszonylatban igaz, hanem általában is.

másik népi megfigyelés: minden ''mester'' jól lefikázza az előtte ott dolgozókat - egyrészt ezzel igazolja a saját szakértelmét, másrészt jó előre figyelmeztet arra, hogy nem az ő hibája, ha valami nem jól van.

(#530) fokukac válasza jeges (#529) üzenetére


fokukac
nagyúr

nekem a kedvencem az, amikor még tönkre is teszi a másik munkáját. :D

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#531) Geller72


Geller72
veterán

Minden embernek más a véleménye egy adott munkáról, még akkor is, ha ugyanazon szakmán belül dolgoznak. És ez evidens, hiszen mindkettőnek más az ízlése, meg máshogy tanulta, netán más anyagokkal dolgozott eddig, és amit megszokott, attól nem szeret eltérni..''járt utat járatlanra..''
Ha csinálok vmit, fikázni soha nem szoktam, csupán elmondom az én verziómat, érvekkel alátámasztva, és a kedves ügyfél eldönti, hogy neki mi a jó. Szar holmit, ha be kell rakni, eleve nem vállalok rá szavatosságot, csak is arra, amit ismerek, és tudom, hogy mit bír, de sztem ez érthető..nem is szeretek OBIS cuccot beépíteni...Kínai csaptelep forever?.:)..inkább nem...Nem akarok éjjel telefoncsörgésre ébredni..tudom, kapcsoljam ki..de szeretem, ha számíthatnak rám..én így vagyok gömbölyű..:)

(#532) jeges válasza Geller72 (#531) üzenetére


jeges
senior tag

ha az én hsz-emre reakció, úgy én nem két azonos szakma képviselőjéről beszéltem. tipikus pl, hogy a kőművesek anyukái naphosszat csuklanak a ''ilyen görbe falat se láttam még'' típusú beszólásoktól. a villanyszerelő pl. tuti úgy indít az első vésőcsapás után, hogy ''de szar fal''. a vizes a burkolót szidja, a burkoló a vizest (és a kőművest).
(a lista természetesen a teljesség igénye nélkül készült :DDD)

(#533) Geller72 válasza jeges (#532) üzenetére


Geller72
veterán

Értem, de én csak a te hozzászólásod folyományaként fejtettem ki a másik végletet..:)..tehát eltérő szakmák is fikázzák a másikat, de u.e. érvényes szakmán belül is.. :DD

(#535) fokukac


fokukac
nagyúr

kilincset hol lehet venni obin, praktikeren, bricostore-on kívül?

kicsit rácsesztem, az új ajtómra ugyanis 72 mm-es kilincs kell.
namost mindenhol csak 55 mm-eset v. 90 mm-eset lehet kapni... :(

(ez a táv a kilincs és a kulcslyuk között)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#536) Chili7 válasza fokukac (#535) üzenetére


Chili7
őstag

Baumax. Én mondjuk barkácsboltban vettem, Budaörsön.

(#537) tothbe válasza fokukac (#535) üzenetére


tothbe
addikt

Pl. itt: [link]
A márkaboltok alatt érdemes keresni. Én a 3. kerületit ismerem.
De ha jól értem, akkor neked nem is kilincs, hanem zár kell, legalábbis csak a zárnál számit a zárbetét és a kilincs távolsága.

By(e) Tothbe

(#538) fokukac válasza tothbe (#537) üzenetére


fokukac
nagyúr

nem, nem, zárbetét van az ajtóban, azt adtak hozzá, csak kilincset nem.
a kulcslyuk és a kilincslyuk távolsága számít, ez 72 mm (DIN szabvány) , de ilyet nem nagyon lehet kapni.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#539) jeges válasza fokukac (#538) üzenetére


jeges
senior tag

lehet kapni olyan kilincset, aminél külön rögzíthető a kilincs és a kulcslyuk takarólemeze az ajtóhoz. pl [link]
egyébként meg: [link]

[Szerkesztve]

(#541) Slax válasza Kalandor (#540) üzenetére


Slax
senior tag

[link]
[link]

''mit csinálsz? megmondod a gépnek: MŰ-HOLD-VEVŐ!! NEM ÉRTED?! MŰ-HOLD-VEVŐ!!'' by escie '' Fáznak a bitek, a kihűlt adatok egymáshoz bújnak... by LAN Sianis megtömött egy pónit

(#543) Slax válasza Kalandor (#542) üzenetére


Slax
senior tag

Én kandalló mögött használom gond nélkül az első linken lévőt, ami azért egy kicsit melegebb. :)

''mit csinálsz? megmondod a gépnek: MŰ-HOLD-VEVŐ!! NEM ÉRTED?! MŰ-HOLD-VEVŐ!!'' by escie '' Fáznak a bitek, a kihűlt adatok egymáshoz bújnak... by LAN Sianis megtömött egy pónit

(#545) Slax válasza Kalandor (#544) üzenetére


Slax
senior tag

Nem tudok különbséget tenni, mert nem ment anélkül. De fölötte a falon és a plafonon a diszperziós falfesték szépen enyhén barnára szokott égni (sajna nem látványra van használva, hanem fűtésre). Az meg már kicsit furán nézne ki, ha az egész falat ezzel burkolnám. :U :DDD

''mit csinálsz? megmondod a gépnek: MŰ-HOLD-VEVŐ!! NEM ÉRTED?! MŰ-HOLD-VEVŐ!!'' by escie '' Fáznak a bitek, a kihűlt adatok egymáshoz bújnak... by LAN Sianis megtömött egy pónit

(#547) Slax válasza Kalandor (#546) üzenetére


Slax
senior tag

Egy fűtéstechnikai boltban itt, Nyíregyen. Az árára már nem emlékszem. A falra, hogy bármikor levehető/cserélhető legyen, úgy van felrakva, hogy vékony fémlemezből keskeny fémcsíkok lettek kivágva, majd a kanadalló vonalából kilógó részen vékony, hosszú szeg lett átütve rajta, amit így be lehet verni. Nem csúnya, és aki nem keresi a szemével, nem is veszi észre.

''mit csinálsz? megmondod a gépnek: MŰ-HOLD-VEVŐ!! NEM ÉRTED?! MŰ-HOLD-VEVŐ!!'' by escie '' Fáznak a bitek, a kihűlt adatok egymáshoz bújnak... by LAN Sianis megtömött egy pónit

(#548) ANT válasza Kalandor (#546) üzenetére


ANT
őstag

Hőtükör fóliát barkácsáruházak is árulnak (OBI, Praktiker...) asszem 5m-es tekercsben, és talán 60 cm-es szélességben. Legalábbis én néhány éve ilyesmi kiszerelésben vettem. Az árára sajna már nem emlékszem, de nem egy rémisztő összeg. (Párszáz Ft/m) Én radiátor mögé Palmatex ragasztóval raktam fel.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#549) lesaux


lesaux
veterán

Csöpögött a melegvíz-csap, csak erővel lehetett elzárni. Elmentem a Vasedénybe, vettem egy olyan kis tekerős izét, az eladó a régiről átrakott valami bigyót, 470 forint volt. Itthon beszereltem, nagyjából működik is, de nem vagyok elégedett.
Először is a melegnek a csapját vagy kétszer körbe kell tekerni, mire megindul a víz, a hidegnél egy harmadot se kell pörgetni. De nem ez a legnagyobb baj. Ha fokozatosan megnyitom, egyszer csak ugrik egyet, és jön a víz, mint állat. Ha lassan elzárom, megint ugrik egyet, majdnem teljesen elzáródik, de nem ugyanabban a pozícióban, mint nyitásnál, hanem később.
Mi lehet a rossz? Lehet, hogy nem kompatibilisek? Vagy simán hibás terméket kaptam? Vagy rosszul raktam össze... Bár máshogy nem tudnám.

(#550) lesaux válasza lesaux (#549) üzenetére


lesaux
veterán

Még ami külön boldoggá tesz, hogy ugye minden csap mellett / alatt van egy másik csap, amivel el lehet zárni, ha meg akarnám bütykölni. A hidegé működik is, de természetesen a melegé elromlott, csak pörög, mintha nem is lenne benne menet.
Kint az udvaron lemásztam az aknába, alig fértem be, plusz tele volt pókhálóval, de elzártam a vizet. A meleg víz már csak csöpögött. Érdekes. Visszamásztam a gödörbe, elzártam egy másik csapot is, ami az imént elzárt után volt bekötve, tehát elvileg ott már nem folyik át semmi. Mint később kiderült, gyakorlatilag sem. A konyhában nem volt víz, a szüleim házában sem, szerintem már a fél kerületben sikerült elzárnom, de az a kurva melegvíz-csap még mindig csöpögött. Kiderült, hogy a cirkóból jön egy kevés víz, azt is el kell zárni egy harapófogóval.
Úgyhogy az előző kérdésemre talán magam is ki tudnám kísérletezni a választ, ha kicserélném a hideget meg a meleget, de ehhez megint kétszer le kell mászni az aknába.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.