Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#127001) razorbenke92 válasza hodostamas (#126993) üzenetére

Ilyen munkáknál általában az az ökölszabály, hogy az anyagár mégegyszer a munkadíj, szerintem nagyjából rendben van.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#127002) lemmy71 válasza Atomgeszi (#126999) üzenetére


lemmy71
őstag

Miért nem burkoltatod :F Nekem a dupla garázsom 30X30 márványőrleményes ZK gresslappal van burkolva, örök élet meg egy nap, 13 év alatt sehol meg nem pattant :N

(#127003) BullZeye válasza Donki Hóte (#126997) üzenetére


BullZeye
veterán

Jó észrevétel, tehát az ytong fal egy elválasztó fal, jobb és bal oldalán van tégla, alatta és felette beton (födém és aljzat)

(#127004) macilaci78 válasza lemmy71 (#127002) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Motort állítanék sztenderre, azt is bírná? Kb 200 kg esetenként azon a két pénzérményi felületen. Bevett gyakorlat, hogy egyik lábra billentve helyben fordítom meg...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#127005) Donki Hóte válasza BullZeye (#127003) üzenetére


Donki Hóte
veterán

ytong fal egy elválasztó fal, jobb és bal oldalán van tégla

Remek, mostmár csak két fő variáció maradt :C

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#127006) Morris válasza Donki Hóte (#127005) üzenetére


Morris
veterán

Szerintem mindkettő jó megoldás.

Én a másodikat csináltam egy fürdőszoba/wc egybenyitásnál. Semmi gondom vele.
Be kell kötni minden másidik sort hilti szalag/tökrözgítő csvarral, aztán annyi!

[ Szerkesztve ]

(#127007) Atomgeszi válasza lemmy71 (#127002) üzenetére


Atomgeszi
veterán

98 m2. :DDD

Ahogy nézem a sima mákos greslap is jól felment, ha egyáltalán lehet kapni.

Azt nemtudom, hogy vajon ezt a műgyanta padlót házilagosan meg lehet e csinálni.

(#127008) Atomgeszi válasza macilaci78 (#127004) üzenetére


Atomgeszi
veterán

A jó kis kopogósan lerakott lap biztosan. :D

(#127009) vzsryl


vzsryl
nagyúr

Régi parkettára laminált padlót rakni mennyire ajánlott?

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#127010) macilaci78 válasza vzsryl (#127009) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ha síkban van és recseg-ropog, akkor mehet. Alátétfólia kell, párazáró tilos. A laminált futásiránya a parkettára merőleges legyen.

Ha szar állapotban van a parketta, akkor azon a laminált sem fog segíteni, csak mázzal kened be a szart.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#127011) vzsryl válasza macilaci78 (#127010) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Jó állapotú a parketta, de nem tetszik. Felszedni nem akarjuk, mert akkor a kieső magassággal is kezdeni kell valamit.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#127012) Donki Hóte válasza Morris (#127006) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Az a baj, hogy a kérdezőnek már megvan az ytong fal, utólag akarja hozzáerősíteni a téglafalhoz.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#127013) Flowtation


Flowtation
őstag

Sziasztok!
Nejem újra kezdene dolgozni, de előtte a kozmetikai helyiségeket felújítanánk. A legproblémásabb a fűtés. 3 helyiség van, kb 20 nm kozmetika, 6-6 nm konyha és fürdő. A nagy részben és a konyhában van konvektor, a fürdőben semmi. Központi fűtés kilőve, milyen egyéb lehetőségek vannak a korszerűsítésre? A konvektor cserétől kezdve az elektromos fűtésig minden érdekel, persze az ésszerűség és a pénztárcánk határain belül. :)
Köszi előre is!

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#127014) Donki Hóte válasza Flowtation (#127013) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Elektromos törölközőszárítós radiátort is nézzétek meg.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#127015) Flowtation válasza Donki Hóte (#127014) üzenetére


Flowtation
őstag

Az van tervben a fürdőbe, csak elfelejtettem odaírni. Amúgy sok választási lehetőség nincs, vagy konvektor csere újabbra (modernebbre, már ha van) vagy esetleg hűtő-fűtő klíma. Ilyen falfűtés, meg elektromos padló cuccokat nem tartom nagyon jónak, megbízhatónak, olcsónak, stb.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#127016) Morris válasza Donki Hóte (#127012) üzenetére


Morris
veterán

Az úgy nem oly jó :U

(#127017) justmemory


justmemory
senior tag

Sziasztok!

A terasz jelenlegi, vastag, dróttal átjárt békebeli üvegét szeretnénk légkamrásra cserélni. Mi az a vastagság, ami már szóba jöhet? Olykor jégesőt is kap.

Köszi.

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#127018) pjen válasza justmemory (#127017) üzenetére


pjen
félisten

Nekem 10mm van már évek óta, kapott már mindent, de bírja.

(#127019) justmemory válasza pjen (#127018) üzenetére


justmemory
senior tag

:R

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#127020) BullZeye válasza Donki Hóte (#127005) üzenetére


BullZeye
veterán

:D Most az első variáció van!

Tehát az Ytong fal merőlegesen van 2 tégla falra, tehát már fel van építve, de sztem nem lett rögzítve csavarral semelyik oldlaon, csak felhúzták.

A félelmem, hogy a ház mozog mert vannak rajta repedések (nem hálózták be), és egyszer kidől az a 10 méter hosszú fal az egyik irányba. Így ha megoldható a felújítás során rögzíteném valamilyen módon, csak nem tudom hogy érdemes.

(#127021) pjen válasza BullZeye (#127020) üzenetére


pjen
félisten

Födémhez be van ékelve, milyen vastag? Nem igazán értek hozzá,de 10 m falba 1-2 pillért is építettem volna

(#127022) macilaci78 válasza BullZeye (#127020) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Tényleg egy 10 méteres ytongfalat húzattál fel és csak odagányolták?

Így utólag körberaknám mindkét oldalt és felül ilyenekkel. ;]
Viccet félretéve a fal mellett soronként ferdén befúrnék és mondjuk rokrögzítő csavarral, vagy beütődübellel rögzíteném. Felül pedig mindkét oldalon ékelném méterenként.

Ha nincs kirögzítve oldalt és felül sem, egy ekkora falnak nem is kell nagyon nekifutni, hogy eldőljön.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#127023) Donki Hóte válasza BullZeye (#127020) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Ha úgy van, ahogyan az első rajzon van, vagyis két oldalról a téglát megfúrva bele lehet fúrni az ytong falba, akkor oldalanként 4-4 darab, 12 mm átmérőjű, az ytong falba legalább 20 cm mélyre hatoló lyukat fúrnék, aztán a lyukakba vegyi dűbellel bekent 10 mm-es betonvasakat kocogtatnék be.

Ha oldalról nem fúrható át a téglafal (mert az ytong fal meghosszabbításaként a téglafal másik oldalán is van valami), akkor horonymaróval csinálnék 25 - 25 cm hosszú hornyokat a falak felületébe és merőlegesre meghajlított betonvasakat ragasztanék be a falakba, így:

[ Szerkesztve ]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#127024) lemmy71 válasza macilaci78 (#127004) üzenetére


lemmy71
őstag

Ha jól van ragasztva akkor bírja, max egy kicsit karcolódik, de nincs a földön olyan anyag amit össze nem b@szn@l egy sztenderden fordítással :D Télen a zepyrem mindig ott pihent központbálványon (250kg) bár én nem sztenderden fordítom a motort :DDD Még a 2 tonnás vaskerekes kroki emelő sem karcolta össze a lapot, a nejem kocsiján abban a garázsban cserélgetem a téli - nyári kerekeket.

(#127025) Atomgeszi válasza Atomgeszi (#127007) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Hát a műgyantas cucc 1 millió 112 ezerre jönne ki..

Ennyiből a mákos lap is kijonne.

(#127026) lemmy71 válasza Atomgeszi (#127007) üzenetére


lemmy71
őstag

Én még 1500ft/m² áron vettem a lapot, és 40 ezerért rakta le diagonálba a burkoló, összvissz 42m² plusz a szegély és a lábazat :D

(#127027) flegga92


flegga92
senior tag

Sziasztok!
Tudja valaki, hogy ezt a fajta harmónikaajtót hogy lehet szétszedni?
Felső sínt levettem, de a fix oldal sehogy nem akar kijönni, gondolom alatta lennének a csavarok.
link link link

(#127028) Atomgeszi válasza lemmy71 (#127026) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Most 4x annyitól kezdődik. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#127029) macilaci78 válasza flegga92 (#127027) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ahogy nézem, a falra csavarozott sínbe be van pattintva a kezdő elem. Simán ki kell tépni.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#127030) flegga92 válasza macilaci78 (#127029) üzenetére


flegga92
senior tag

Köszi! Akkor bátrabb leszek, nem akartam eltörni :D

(#127031) lemmy71 válasza flegga92 (#127030) üzenetére


lemmy71
őstag

Nem nagyon törik, megrántod és kipattan, de ha nagyon merevnek érzed akkor hajszárítóval vagy hőlégfúvóval melegítheted egy kicsit.

[ Szerkesztve ]

(#127032) salieri.


salieri.
őstag

Sziasztok!

Wc-be ,fürdőbe érdemes beépíteni ilyen elszívó ventillátort ,vagy nem sok haszna van? [link]

(#127033) Reggie0 válasza salieri. (#127032) üzenetére


Reggie0
félisten

De, hamarabb kimennek a szagok.

(#127034) pjen válasza salieri. (#127032) üzenetére


pjen
félisten

Wc be különösen jó, autómata zsalust vegyél. Egy idő után megáll és lezár, nem lesz hideg.

(#127035) BullZeye


BullZeye
veterán

"Mediterrán beton tetőcserép", 24 éve vette após, hiányzik 2 záróelem mióta megépítették a házat (első kép piros kör).
Most helyre akarjuk hozni ezt a hibát is, de google nem barát, és hasonló cserepet se találunk.

Valami magyar gyártmány, talán szentesi, nem tudjátok véletlenül ez mi lehet, vagy hol kereshetjük?

(#127036) BullZeye válasza macilaci78 (#127022) üzenetére


BullZeye
veterán

Dehogy én, após csinálta 10 évvel ezelőtt és "nem emlékszik, hogy lett e rögzítve bármihez is".
A fal 10 éve áll, de van rajta pár repedés az aljzat mozgása miatt és ha már nekiállok glettelni meg hálózni akkor erősíteném is valahogy biztos ami biztos.

(#127023) Donki Hóte
Mindkét oldalon 36cm tégla van így az működhet, felül pedig betonfödém, amit gondolom nagyon nem kéne megfúrogatnom, nem?

(#127037) pjen válasza BullZeye (#127036) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem a beton fődémen keresztül nyugodtan fúrhatsz bele pár lyukat és bele ragasztani vaspálcákat.A beton födémnek semmi baja se lesz, hacsak nem az a tető is.

(#127038) YAS-dude válasza Reggie0 (#127033) üzenetére


YAS-dude
őstag

Főleg, ha van hol bemennie is levegőnek a kiszívott helyére.

(#127039) tyielow válasza salieri. (#127032) üzenetére


tyielow
aktív tag

Ja csak ne ilyen 5e Ft-os szart vegyél mert 2 év után csapágyas lesz és zörög mint az állat. 10-15-ért nézz legalább szerintem.

Ma volt a kőmérges lecsekkolni mit barmoltunk a házon. 250k-ért befejezik a bontást és jövőhéten nekiállnak a koszorúnak. Pénteken jöhet a pumix, ha minden ütem szerint megy.

[ Szerkesztve ]

YouTube: toty1ka

(#127040) robag93


robag93
tag

Egy kis oszloprögzítési tanácsra lenne szükségem :DD

Ezt a részt szeretném egy egyszerű kerítéssel elkeríteni a kutyák elől, viszonylag költséghatékonyan, de az sem baj, ha mutat. Egyik olyalon lemezgarázs, másik oldalon szigetelt fal, beton alap mindkét oldalt.
Elsőre arra gondoltam, hogy oszloptalpakat tennék vegyi dübellel a betonba és 9x9cm oszlopot tennék, majd arra vagy hálót, vagy táblás kerítéselemet függesztenék. Közben rájöttem, hogy eléggé feszülne az alja és nem biztos hogy túl stabil lenne. Ja igen, az sem lenne utolsó szempont, hogy könnyen bontható legyen, ha esetleg talicskázni, vagy bármi mást kellene csinálni ezen az útvonalon. Ki hogy oldaná meg?

[ Szerkesztve ]

(#127041) csababarca


csababarca
őstag

Sziasztok.

valami hasonló stílusban gondolkozunk mint ez a házikó.
már épül a házunk, ács munkák zajlanak.
ami érdekelne itt ez a fa megoldás a falon.
ezt miből érdemes, hogy szokták csinálni? vannak kész elemek, vagy ez is ács munka lenne?
gondolom ez alá van szigetelve, és a szigetelésre kerül rá valahogy.

kérdés, hogy hogy, és lehet kapni készen is ilyen blokkokat, amiket feltesznek, vagy ezt egyénileg mondjuk egy ács, asztalos csinálja meg?

remélem érthető, hogy mire gondolok.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#127042) Victoryus válasza csababarca (#127041) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

A végén még kiderül hogy fa mintás kő :D Mai világban semmi sem az aminek látszik. Szép, otthonos egyébként.

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#127043) A Zéé válasza csababarca (#127041) üzenetére


A Zéé
addikt

Szerelt homlokzatra keress rá gugliban.
Van előre gyártott is fa hatású műanyag lemezekből is akár (pl. Fundermax tuti gyárt ilyeneket), lehet akár fa hatású fémlemez is (asszem a Prefának létezik ilyen) de biztos van valódi fából is (de erre nem tudok gyártót mondani)
Ács/asztalos is tud csinálni hasonlót, de nem biztos, hogy lényegesen olcsóbb, és garantáltan macerásabb lesz mint a kész rendszer. A lényeg, hogy időjárásálló faanyag legyen (vörösfenyő vagy tölgy), és rendesen le legyen kezelve a felület.
A lényeg mindkét esetnél, hogy ezek a homlokzati elemek nem kerülnek rá közvetlenül a hőszigetelése, hanem "át van szellőztetve" a homlokzat, így szabadon tud mozogni az eltérő anyag.

Just a simple Lineman...

(#127044) mezis válasza robag93 (#127040) üzenetére


mezis
nagyúr

- Mekkorák a blökik?
- Milyen hosszú kerítés kell?
- Szintkülönbség is van az egyik végén?
- Kép oldalnézetből, felülnézetből?

mezis

(#127045) csababarca válasza A Zéé (#127043) üzenetére


csababarca
őstag

Értem köszi, így már el tudok indulni a keresésben.

ez nem a mi házunk terve, csak hasonlót akar az asszony :D és ilyenekben ő dönt nyilván.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#127046) A Zéé válasza csababarca (#127045) üzenetére


A Zéé
addikt

Klasszul néznek ki amúgy, csak legyen elég mély a pénztárca hozzá :)

Just a simple Lineman...

(#127047) Donki Hóte válasza csababarca (#127045) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Fát semmiképpen se tegyél. Egy idő után csúnya lesz, hiába ápolgatod, festegeted.

Fémlemezből préselt elemekből érdemes ilyet csinálni, 50 cm-nél távolabbról nézve senki sem mondja meg, hogy nem valódi fa, viszont a valódi fával szemben az élettartama legalább 20-30 év.

Nem pont ilyet javaslok, ezt csak példának hoztam, vannak egyoldalas kivitelűek, amik érezhetően olcsóbbak.

(Nem olcsók, csak olcsóbbak :( )

[ Szerkesztve ]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#127048) csababarca válasza Donki Hóte (#127047) üzenetére


csababarca
őstag

Köszi!

Valami ilyesmi kellene!

Nem az egész házat fednénk ezzel, csak dekor elemként gondolkozunk rajta. Csak lövésem se volt hogy merre nézelődjek, de így már okes:)

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#127049) robag93 válasza mezis (#127044) üzenetére


robag93
tag

Tacskó, sharpei, bull terrier. 60-as kerítést gond nélkül ugrották :)) Talán 1m körüli kellene. A garázs szélétől a járda széle 330cm, a járda pedig 110cm, tehát összesen 440cm. A járda és a K szegély találkozásánál van egy 5 centis szintkülönbség kb.

Egy másik szögből.

(#127050) mezis válasza robag93 (#127049) üzenetére


mezis
nagyúr

A feszítő drótos megoldást lehet, hogy bontogatnák a kutyák. Inkább betétest.
A 4m-re középen is kellene egy oszlop.
Szerelhető helyett inkább kétszárnyú kapu?

mezis

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.