Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#751) caleb


caleb
aktív tag

Hello!

Lenne egy problémám.
Tavaly ősszel kicseréltettük az ablakot,ajtót. Most a nagy melegben az ajtó nem záródig jól,az ajtóban végigfut egy acél szál,ami merevíti az ajtót és ez a melegben kitágul.
Na a bajom az hogy akivel beépítettem avval egyszer-kétszer sikerült beszélnem,és meg is ígérte hogy felhív és kijön megcsinálni. De ennek már két hete ,telefonja kicsöng,de nem veszi fel,sms-t írtam nem reagál. Este telefon kikapcsolja nappal bekapcsolja, de a telefont nem veszi fel,legalábbis mikor én hívom. Számot letiltottam,úgyse veszi fel. A szerelésről nem kértem számlát. :O
Tudok valamilyen jogi lépést eszközölni,vagy szégyenszemre hívnomkell egy másik ablakost aki egy marék aranyér beállítja az ajtómat???
A cég is elég érdekes,sehol sem találom. Ha esetleg valakinek van valamilyen ismeretsége utána tud nézni? A cég neve : Duál-Roló Bt.

Köszi előrre is a segítséget.



[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Az élet jó a világ nem!!!

(#752) Met válasza #25954560 (#746) üzenetére


Met
Topikgazda

nincs, ''éles'' fúróval hamar átér csak nem szabad nagyon nyomni neki mert megreped a csempe

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#753) _Petya_ válasza tbs (#750) üzenetére


_Petya_
őstag

Résszellőzős vasalatok lesznek beépítve, ősszel pedig a ház külső hőszigetelése következik.

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#754) tbs válasza _Petya_ (#753) üzenetére


tbs
addikt

Helyes, helyes, de az kevés lesz, hidd el..! ;)

(#755) lesaux válasza tbs (#754) üzenetére


lesaux
veterán

EPS szigetelőlap helyett nem jó az ''ISOVER AKUSTO 50 szálas szigetelő''? [link] Harmadannyiból megvan.

(#756) _Petya_ válasza tbs (#754) üzenetére


_Petya_
őstag

Ez biztos? Nem elegendő a résszellőzés a penész ellen?

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#757) tbs válasza lesaux (#755) üzenetére


tbs
addikt

Födémre tökéletes a szálas, de. Az alulról mindenképpen párazáró közönséges nylonnal kell védeni, fölülről pedig páraáteresztővel. (Alulról a pára harmatpontja miatt, felülről a beverő eső és a por miatt KELL.)

Valamint a szálas szigetelést necces lesz újrafelhasználni. Átmeneti megoldásnak eps, vagy kidobod a szálast a végén. Ha nem írtad volna, hogy lebontjátok, akkor mondtam volna a szálast... ;)

(#758) sanzik válasza #25954560 (#746) üzenetére


sanzik
senior tag

Normális vidiás fúróval kell neki állni,ha jól fel van rakva a csempe bátran fúrhatod.
Pillanatok alatt átviszi a csempét kivéve ha fagyálló lapot akarsz fúrni...
Falicsempék általában nem fagyállóak,de velem már rakattak fagyálló lapot falra,ugyhogy nem elképzelhetetlen.
Ha ilyet kell fúrnod akkor az nehezebb,ilyenkor esetleg már a csempét is próbálhatod ütvefúróval. (persze nem hiltivel :D )
Mondom ha jól fel van rakva,tömören és ragaszta van,-nem malterban-, akkor nem lehet gond.

[Szerkesztve]

(#759) tbs válasza _Petya_ (#756) üzenetére


tbs
addikt

Néha igen, néha nem. Az első tél megmutatja. Óvatosságból javasoltam a külső falak plafonhajlatainak fungicides kezelését. :) Ha már van penész, azt neccesebb eltültetni. Inkább ne is legyen. Pár ezer Ft a vegyszer + ecset és fél óra alatt megvan.

Mi egy nagyon jól szigetelt, nagyon jó résszellőzős ablakos lakásban lakunk, és biza a leghidegebb csücsköket kezelgetni kell, akárhogy szellőztetek... ;)

(#760) caleb válasza tbs (#759) üzenetére


caleb
aktív tag

Nem kell pár ezerért vegyszert venni,elég a pár forintos Hypo :D
Szinte mindegyik vegyszerben hypoklorid van,csak marha drágán adják.
Én mindig evvel kenegetem a sarkokat télen,nálam frankón bevált.

Az élet jó a világ nem!!!

(#761) tbs válasza caleb (#760) üzenetére


tbs
addikt

Ja, jóis az. Bár a fungicid némileg gyilkosabb... :DDD

Volt, hogy nem volt, oszt kaptak mentolos domesztoszt... Azt se bírják... ;]

#762: Sajnos nem. Keress meg más ajtós céget. Autót, ingatlant számla nélkül nem csináltatok soha... ;) Tekintsd ezt tanulópénznek...

[Szerkesztve]

(#762) caleb válasza tbs (#761) üzenetére


caleb
aktív tag

Nekem tudsz valami jó tanácsot adni #751 :R

[Szerkesztve]

Az élet jó a világ nem!!!

(#764) _Petya_


_Petya_
őstag

Az eredeti kérdésre valami ötlet? (Vakolat helyreállítás ablakcsere után)

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#766) Armahun


Armahun
addikt

Reggel arra lettem figyelmes, hogy áll a víz a karánházban :O .
Szegény szlovák kazán 20 évet bírta.
Milyen kazánt tudnátok ajánlani helyette?
Főleg fával fütenék, Akác és tölgy ez utóbbi apró méretü fahulladék. A mostani 32 Kw fütőértékű. Nincs kerindető, gravitáviós.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#767) caleb válasza _Petya_ (#764) üzenetére


caleb
aktív tag

Attól függ milyen állat módjára kellett kiszedni az ablakot. Nálunk kellett falazó habarcs is,utána rigipsz 0-3

#751 : Az ajtóbeállítást megoldottam dühönben,egy 4-es inbuszkulcsal :DD



[Szerkesztve]

Az élet jó a világ nem!!!

(#769) Armahun válasza Kalandor (#768) üzenetére


Armahun
addikt

Ilyet még nem próbáltam, de nagy valószínőséggel nem venné be az olajat.Próbáld ki valami nem látható részen.
Ha nem túl durva a kopás kézzel megcsiszolod 100-as papírral szálírányba és egy réteg lakkot neki.
Milyen lakkal lehetett kenve?
Én nagyvalószínűséggel geminit mondok. Ha azzal lekened nem tudsz megmaradni a lakásban + a szomszédok is fejelentenek. Ha geminis és vizes lakkot kensz rá lesz egy kis színkülömbség a még lakkozott és a kopott rész között.
Ha viaszokva volt azt újra lehet viaszokni.
Legjobb megoldás az lenne, ha újracsiszoltatnád, igy a rések is ellennének tűntetve (ha vannak)+ egy polírozás és 20 évig megint új a parketta.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#771) Armahun válasza Armahun (#766) üzenetére


Armahun
addikt

Egy fűtésszerelö sem PH-zik?

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#772) liquidmoon


liquidmoon
aktív tag

Hi!
Egy ismerősöm megkért hogy fessem le a fa kerítését 1x kívül-belül páccal v lazúrral. A lényeg, hogy 80m hosszú és 1,5m magas. Tehát a felület 240 négyzetméter ha jól számolom. A kérdés, mennyiért vállaljam el? Már sokszor dolgoztam nála, mindig normálisan kifizetett, persze nem annyit, amit egy mesternek adna, de sohasem jártam rosszúl és ő sem. Szal kb mennyiért vállalná el ezt egy szakember? Hogy tudjak vmihez viszonyítani. Csak munkadíj érdekel, anyagot megveszi ő. Remélem tudtok segíteni.

(#773) Met válasza liquidmoon (#772) üzenetére


Met
Topikgazda

Érdekes feladat, igazából egyszer nem láttam, hogy festő festene egy kerítést.
Kérj ingyenes árajánlatot 1-2 festőtől mailben, (ha találsz olyant), csak egy ilyen hozzávetőlegeset mondván, hogy ''tudd mire számíts ha rászánod magad a kerítés festetésre'' ;)

[Szerkesztve]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#774) svédcsepp


svédcsepp
tag

Kerítésfestés tényleg nem szakmunka. Ha festő mester el vállalja akkor is diákjaival, segédjeivel csináltatja.
Szval itt az órabéred a mérvadó.
Az óraszám becslésél vedd figyelemmbe hogy olyan ez mint a bicaj pár óra elteltével már nem megy a kezdeti tempo. :(

Külföldi barátaim pl gyakran ugy oldják meg az ilyet hogy összetrombitálnak egy baráti társaságot Grill partira, és mig sül a hús és fogy a sör , festik a kerítést vagy házat.

Úgy szeretnék meghalni, mint a nagyapám: álmában, csendesen, gondtalanul, nem pedig ordítva, sikoltozva, pánikban, mint az utasai.

(#775) tildy válasza svédcsepp (#774) üzenetére


tildy
nagyúr

Azért lazúrral festeni kerítést, khm, azért nem egyszerű feladat. Nagyon sűrű, és sokkal könnyebben csíkos lehet, mintha valaki szobát festene. Miénken is látszik azért, hogy nem profi festő csinálta. [link]

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#776) TexT-BoY válasza tildy (#775) üzenetére


TexT-BoY
addikt

csokolom, tessék a lazurt felhigitani vizzel, mert ugy jobban terül és nem csikoz...

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#777) tildy válasza TexT-BoY (#776) üzenetére


tildy
nagyúr

Vízzel?:F A nem vizes bázisút?
Hígítóval kell, te (és azzal is volt . De még akkor is sűrű, és nekem csíkozott. )

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#778) prmcsk válasza liquidmoon (#772) üzenetére


prmcsk
addikt

5k / nap / fő........

Nálam ennyiért festették a kovácsolt vasat. Az anyagot én álltam.

szek: ja és dolgoztak... ;]

[Szerkesztve]

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#779) Sátán44


Sátán44
addikt

Sziasztok! Nekem egy vályog építésű régi típusú házam van és szeretném megkérdezni tőletek,hogy tudnátok e nekem vmi jó, de nem túl drága padló alá való szigetelést ajánlani?

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#781) Sátán44 válasza Kalandor (#780) üzenetére


Sátán44
addikt

Természetesen hő ellen védjen.

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#782) svédcsepp válasza Sátán44 (#781) üzenetére


svédcsepp
tag

Gondolom a padlo alatt csak föld vagy homok van.
Vagy?

Úgy szeretnék meghalni, mint a nagyapám: álmában, csendesen, gondtalanul, nem pedig ordítva, sikoltozva, pánikban, mint az utasai.

(#783) caleb


caleb
aktív tag

Szerintem /misung/ van alatta. Homokos beton,marha gyenge,de akkor a célnak megfelelt.
Én lépésálló hungarocelt ajánlok,már nem tudom van-e értelme vele foglalkozni.

Az élet jó a világ nem!!!

(#784) Nkboy válasza caleb (#783) üzenetére


Nkboy
senior tag

Hát azért a ''misung'' nem az a marha gyenge anyag, persze ha nem 10 lapát homokhoz van odadobva 1 cement.

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#785) Manitou válasza Sátán44 (#781) üzenetére


Manitou
addikt

Valamilyen úgynevezett ''táblás'' hőszigetelést célszerű az aljzatbeton alá elhelyezni.
pl Austrotherm AT sorozat vagy a régen elterjedt Nikecell, Hungarocell is szóbajöhet akár.

Minimum 5-6cm vastag táblát érdemes lerakni. rá szintén 5-6 cm aljzatbeton, majd jöhet rá a burkolat
A hőszigetelő tábla és az aljzatbeton közé pedig valamilyen technológiai szigetelés kell.

(#786) emitter


emitter
őstag

Üdv szakik!

Elkezdtem kifesteni néhány szobát a házban, már nagyon koszos volt a régi tapéta. Viszont a festék (Budget márkájú) már 2002-ben lejárt. Már kész vagyok 2 szobával, és tök szép, mintha új lenne. Egyik festő ismerősöm szerint viszont a lejárt festékek nem tapadnak már úgy, és le fog potyogni.. erről mit tudtok ti, igaz ez? Most olyan szépen takar, nem úgy néz ki, mint ami le akar esni. Egyébként fűrészporos tapétán van, még csak nem is sima vakolaton.

(#788) emitter válasza Kalandor (#787) üzenetére


emitter
őstag

Ezért?
Na jó, akkor veszek újat, de mi lesz azzal, amit már felkentem? Nagyon fogok neki örülni, ha két hónap múlva enged el a kötés, és elkezd nekem lepotyogni.. :-/ Gondolom így utólag nem lehet a megszáradt festéket ''lekaparni'', főleg tapétáról..

(#789) fokukac válasza emitter (#788) üzenetére


fokukac
nagyúr

nem lehet lekaparni, de olyat még nem láttam, hogy fűrészporos tapétáról leesett volna festék.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#790) caleb válasza emitter (#788) üzenetére


caleb
aktív tag

Amit felkentél hagyd úgy ahogy van,nem fog lejönni.
De a többi szobára azért vegyél új festéket.

Az élet jó a világ nem!!!

(#791) Geller72


Geller72
veterán

Sztem sem fog lejönni, de legközelebb ne a legfosabb szart vedd meg, főleg ne a lejárt felhasználati idejűt. Ennyire nem spórólhatsz..:D.

(#792) emitter


emitter
őstag

nem vettem, ismerőstől maradt két vödörrel.. :B de most már kész vagyok vele, ha meg lejön, akkor mindegy, hogy 2 vagy 4 szobában kell újra festeni (szerintem)
Csak azt nem tudom, mi mehetne tönkre a festékben, amitől már nem használható..

(#794) robekri


robekri
addikt

Aki vásárol és nem kell neki számla írjon már, mert nekem meg el kellene számolni KÖCSÖGÖK felé! :O Nem ingyéé kérem! :D

Üdv.: Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#795) TexT-BoY


TexT-BoY
addikt

Sráco, úszókapuban tud valaki segiteni? Arra vólna szükségünk most épp:(.

robekri dobj provot miröl kell számla?

[Szerkesztve]

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#796) tildy válasza TexT-BoY (#795) üzenetére


tildy
nagyúr

Milyen úszókapu? Aminek a földön is van ilyen vezetősíne?
Mi először olyanban gondolkodtunk, aztán fater azt mondta lefagy télen, meg ilyenek, úgyhogy végül kétoldalra nyílika kapunk, hamarosan felkerül rá a kapunytió automatika.
Fene tudja, itt ugyanannak írják: [link]

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#797) csapos2 válasza TexT-BoY (#795) üzenetére


csapos2
addikt

[link] A tervezési segédletet nézd meg, ennél jobban nem hiszem, hogy bárki el tudná mondani.

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#798) TexT-BoY válasza tildy (#796) üzenetére


TexT-BoY
addikt

nem, az a tolokapu ahogy én tudom. mi Úszókaput szeretnénk.
De amugysem fér el a normál nyiló kapu, mindenképp egysikban nyiló dologban gondolkozunk. Most épp azon agyagulnk hogy normál garázskaput kéen venni:DD
csapos elbizonytalanitott, akkor most mi kell nekünk, hjajj jajj.

[Szerkesztve]

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#799) csapos2 válasza TexT-BoY (#798) üzenetére


csapos2
addikt

Ha nem akarsz télen lefagyó, nyáron elkoszolódó füldönfekvő sint, akkor az úszúkapu kell neked.

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#800) Met válasza TexT-BoY (#798) üzenetére


Met
Topikgazda

Ahogy nézem azt azért jól meg kell csinálni ahhoz, hogy profin működjön ;) [link]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.