Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#92001) Siriusb válasza #46372352 (#91999) üzenetére


Siriusb
veterán

Köszi a linkeket és hogy felhoztad a témát, ez nálam is megoldandó feladat. :)
Én is olyan pánttal kivitelezném, ahol a fogadó részt hegeszted a zártszelvényhez, és az anyával később egyszerűen állítható.

(#92002) pjen válasza #46372352 (#91999) üzenetére


pjen
félisten

A zárt szelvény mindkét oldalához hozzá férsz?Ha igen akkor fúrd át,a forgáspont menetes szárára mindkét oldalon teszel egy anyát és máris állítható a kapu levétel nélkül.

(#92003) gerisz23 válasza Szilágyi84 (#91993) üzenetére


gerisz23
őstag

Nálam rezgett tőle az egész csőhálózat.Kapni nem lehet helyette úgyhogy kibeleztem.Elzárni nem lehet ott a vizet.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#92006) pjen válasza #46372352 (#92005) üzenetére


pjen
félisten

Ezzel amit linkeltél egyszerű,csak tegyél jó nagy alátétet,mert esetleg a zárt szelvény behorpad.

(#92007) Szilágyi84 válasza gerisz23 (#92003) üzenetére


Szilágyi84
senior tag

Honnan tudtad hogy azzal van a gond? Nálunk azok nem remegnek a földszinten egyik se de a rezonálást lehet hallani a WC-ben és a zuhanyzóban is ahol viszont van olyan szelep. Ha nem lehet cserélni akkor mit csináltál vele? Kösz

[ Szerkesztve ]

(#92008) Ispy


Ispy
veterán

Beszerelték a házba a szellőztető rendszer csöveit, amik itt-ott a födém gerendák között mennek. Most fog jönni a gipszkartonos, aki gondolom alapból a gipszkartonra rakná rá a párazáró fóliát, de ugye a csöveknek a fólia alatt kell maradniuk. Ilyenkor vajon hogyan lehetne ez normálisan megcsinálni? Ráadásul a gerendák között nem kőzetgyapot szigetelés lesz, hanem kifújják valami cuccal (gondolom cellulózzal).

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#92009) TeeJay


TeeJay
félisten

Van az erkélyen 4 darab 30x30-as járólap ami feljött a többi jó. Na most van 1 doboz tartalék lapom amikor vettük a lakást az erkélyen volt a maradék viszont nincs csempe ragasztóm.
Van viszont még úgy 10-15kg Mapei Novoplan Maxi aljzat kiegyenlítőm
Ha felkapom azt a 4 darab lapot alatta szépen kipucolom a régi csempe ragasztót és utána beöntöm aljzat kiegyenlítővel és ráteszem azt a 4 darab lapot az nagy eretnekség vagy működhet még pár évig? Esőt nem kap az erkély majd pár év múlva úgyis újra lapozom az egészet csak addig jobb lenne mint most a 4 darab törött feljött járólappal.
Ez is valami cementes meg szálerősített gyantás cucc vajon megfogná a járólapot?
Ki mit mond?

Vagy inkább vegyek legkisebb kiszerelésben kültéri fagyálló csemperagasztót?

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#92010) gerisz23 válasza Szilágyi84 (#92007) üzenetére


gerisz23
őstag

Mert azt próbáltam elzárni előtte.Kivettem a csőből,a gumit tartó részt letekertem,visszaraktam anélkül.Azóta is úgy van.

TeeJay,szvsz csemperagasztó kell alá.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#92011) Siriusb


Siriusb
veterán

Budapesten akác gerendát (78*78) lehet valahol kapni? Mindenhol csak fenyőt árulnak.

(#92012) pjen válasza Siriusb (#92011) üzenetére


pjen
félisten

Az akác nem épület fa.Esetleg veszel egy törzset erdőgazdaságnál és kifűrészeled.

(#92013) Siriusb válasza pjen (#92012) üzenetére


Siriusb
veterán

Nem is épületbe, hanem kertbe kell.

(#92014) pjen válasza Siriusb (#92013) üzenetére


pjen
félisten

Mindegy,akácból nem nagyon lehet olyan méretben,hosszú egyenes darabot vágni.Persze nem tudom milyen hosszú kell.

(#92015) macilaci78 válasza Siriusb (#92011) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ami akácot nálunk kivágnak, annak többsége megy Németországba kerítésoszlopnak, alig lehet akác, vagy gőzölt akác parkettát kapni, hozzá tömör akác szegőt nem is vállal senki.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#92016) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Ablakos cég kellene, Budapest III. kerületben 2-4 ablakra résszellőzőt kellene rakni. Tudtok ajánlani valakit?
Illetve ugyanitt nagy méretű ablakra (kb 1,5×2 méter) rolós szúnyoghálót, macskafogó jeligére.

Köszi! :R

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#92017) Siriusb válasza pjen (#92014) üzenetére


Siriusb
veterán

Tudtommal 2,4-2,6m-nél nagyobbat amúgy sem lehetett kapni.

(#92015) macilaci78
Na, a németeknek jó a gyomnövény? :( Emlékszem pár éve volt róla szó, hogy idehaza az akácot gyomnak nyilvánítják (vagy tán meg is történt). Én meg imádom az akácmézet. :O A parketta nem érint. :D
Mindenesetre egy cím van, jövőhéten megpróbáljuk.

(#92018) Intel fan11 válasza pjen (#91995) üzenetére


Intel fan11
őstag

Akker muert kerul az allure fele annyiba mint a sima valena?

Battletag: hojszi#2983

(#92019) pjen válasza Siriusb (#92017) üzenetére


pjen
félisten

Ha ezt tudod akkor milyen gerendát keresel?

(#92020) pjen válasza Intel fan11 (#92018) üzenetére


pjen
félisten

Lehet pont azért,mert kifutó.Emlékszem mikor a Legrand megvette a kontaktát,a kontál lux család árai az egekbe emelkedtek,jőtt helyettük a valena.Ugyanezt eljárszotta a Scneider az anya családdal.Túl jól sikerült az árához képest.Szerintem bármelyiket veszed 10 évet ki bír,ha tönkremegy lecseréled,nem egy akkora összeg.Persze attól,hogy kifutó a valena,kiváló minőség.Még pár évig biztos lehet kapni.A Niloé val sincs például baj,mint kapcsoló,csak sz@r szerelni,lógnak a keretek stb.

[ Szerkesztve ]

(#92021) Siriusb válasza pjen (#92019) üzenetére


Siriusb
veterán

(#92011)

(#92022) pjen válasza Siriusb (#92021) üzenetére


pjen
félisten

Az oké,de milyen hosszút?Két és fél méterig van,de az inkább szőlő karó,kerítés oszlop néven fut.Gerendának érdekes élenne,ha megcsavarodik,reped.

(#92023) Intel fan11 válasza pjen (#92020) üzenetére


Intel fan11
őstag

Koszonom akkor allure lesz.Egyebkent itt ahol lakunk anyak vannak nagyon jok. Miert kell kifuttatni ami jo?

[ Szerkesztve ]

Battletag: hojszi#2983

(#92024) pjen válasza Intel fan11 (#92023) üzenetére


pjen
félisten

Talán mert túl jó,az árához képest.Azonkívül valószinűleg egyszerűbb gyártani,kevesebb kézi munka,gagyibb műanyagok.És ahogy Neked is mondták a "szaküzletben"elavult.

(#92025) RohamDroid


RohamDroid
aktív tag

Sziasztok,

Utólag is köszi mindenkinek a betonozással kapcsolatos segédletet végül az OSB lapos ötletet kidobtam a kukába és lett rendes hő/hang szigetelt szuper beton helyette. Sajnos még a háló szoba várat magára mert közben olyanokat találtam a fűrészporos tapéta levakarása közben ami miatt a lakás kap egy -10cm álmennyezetet és full újrakábelezést.
Találtam olyan vezetékeket kilógni a falból (amit vizezgettem) amiben élő fázis volt. Akkor kiderült, hogy a konnektorok ugyan földeltek és a kivitelező mindenhova 2,5-es rézkábellel ment rá még a világításra is, viszont a szobákban és az óraszekrényben található földelésnek nincs köze egymáshoz. Egy kis rontom bontom után észrevettem, hogy mindenhol kb 10cm cső fut utána a falban mennek a drótok egyesével össze vissza és ott már nem fut földelés :Y

Szóval egész lakás újrahúz de akkor már úgy hogy a lan kábeleket hangszóró előkészítést mindent behúzok a falba illetve a plafonba. Felettünk Goddzsila lakik szóval az ellen is jól jöhet egy kis hangszigetelés felülről.

Szóval ezzel megyek tovább. :(

Üdv.: Csaba

(#92026) n@p@lm


n@p@lm
őstag

Gyerekek!
Mennyire elvetemült ötlet garázs alját beton helyett aszfaltból készíteni?
Vélemény?

(#92027) RohamDroid válasza n@p@lm (#92026) üzenetére


RohamDroid
aktív tag

Nyáron ha meleg lesz a garázsban annak lesz szaga szerintem.
És ha már szaga van akkor puhul is viszont a vakond se fogja kedvelni :DDD

[ Szerkesztve ]

Üdv.: Csaba

(#92028) Morris válasza n@p@lm (#92026) üzenetére


Morris
veterán

Annak ugyanúgy alá kell dolgozni mint a térkőnek.
Szvsz semmivel nem olcsóbb mintha beton menne rá

(#92029) Siriusb válasza pjen (#92022) üzenetére


Siriusb
veterán

Lehet rosszul használom a gerenda kifejezést ebben a vonatkozásban, de minek hívjam az ilyen szögletes, mindkét oldalon ugyanolyan szélességű, fűrészelt faárut?
Amit te is említesz, kb 2 és fél méteres hosszban kéne, mert nem igazán lehet hosszabbat kapni, ha jól informáltak.

(#92030) sanzi89 válasza sanzi89 (#91900) üzenetére


sanzi89
addikt

Az alábbi szerelvények megfelelőek lennének kültérre? Eresz alatt lenne a ház falán, de értelem szerűen napsütéssel/UV-val és csapódó esővel számolni kell:

Legrand Valena Life egypólusú kapcsoló IP44 fehér 752151 villanyhoz
Legrand Valena Life kétpólusú kapcsoló 16A IP44 fehér 752164 szivattyút kapcsolni
Legrand Valena Life 2P+F csatlakozóaljzat gyermekvédelemmel, csapófedéllel, IP44 fehér 753119 konnektor bármihez
Legrand Valena Life hármas keret fehér 754003 amibe rakom az egészet
Forix IP44 fk 2P+F földelt csatlakozóaljzat, 16A, csapófedéllel, gyv, fehér 782373 konnektor a szivattyúnak a szivattyú lambériából készült dobozán belül

Beltérben mindenhol Legrand Galea Life szerelvények vannak, de sajnos ilyenekből nem találtam meg a fenti kritériumoknak megfelelő darabokat. Falon kívülit pedig a Valena Life-ból sem, ezért lett ez a Forix.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#92031) ZsoltG60 válasza Siriusb (#92029) üzenetére


ZsoltG60
aktív tag

Esetleg itt nézd meg :)

[link]

Lumia 950XL

(#92032) pjen válasza sanzi89 (#92030) üzenetére


pjen
félisten

Kiválóak.

(#92033) lemmy71 válasza TeeJay (#92009) üzenetére


lemmy71
őstag

A Mapei Novoplan Maxi az egy szálerősített anyag amit halál vékony rétegben is használható, beltérben padlófűtéses aljzat kiegyenlítésénél használják. Én is azt használtam a felújításnál veszett drága egy kis adag kimaradt azt kiöntöttem hátul a kocsibejáróba, még mindig stabilan ott van a lyukban. Valószínűleg neked is oda ragasztja majd a lapot, csak előtte kend le tapadóhíddal ha van és akkor egy pár évig bírni fogja. Az utolsó keverés végénél ittunk egy sört, azóta is rajta van a betonkeverőn a novoplán maxi :DDD

(#92034) TeeJay


TeeJay
félisten

van 7nm folyosó rész panel lakásban
felszedtem ma a 40éves gyári linóleumot és jött vele az akkori technikával lekent valami aljzatkiegyenlítő is de tenyérni darabokban panel betonig simán. na most akkor már holnap felverem szépen mindet ami lent marad így a gyári panel betonra kenek falfixet és utána öntenék rá Mapei Novoplan Maxi aljzatkiegyenlítőt, néhol elég 4-5mm vastagságban de néhol főleg a bejárati ajtó körül 2centi is kell hogy vízszintben legyen
utána frankó lesz egy vízbe terült felület amire 8mm laminált padlót tennék
na most az lenne a kérdésem hogy erre az aljzatkiegyenlítőre elég ha 2réteg fóliát ráteszem és mehet a laminált vagy vennem kell alá még 1-2mm-es ilyen polifoam szerű izét?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#92035) TeeJay válasza lemmy71 (#92033) üzenetére


TeeJay
félisten

közben már rájöttem hogy van 5kilós flexibilis kültéri fagyálló csemperegasztó is obiban [link]
1100forint szóval nem szórakozok az mindenre elég lesz 4 darab 30x30-as lap az 60x60cm terület még ha centi vastagan kell alá akkor is a fele is elég szerintem
megküldöm rányomom a 4 lapot aztán valami fuga helyett kinyomom szilóval a fugát és 2-3évig jó az utána meg úgyis az egész erkélyt majd felverem és lerakom 50x50-es lappal abból kevés is elég lesz

a Novoplan Maxi-nak most új helyet találtam a folyósót kell átlag 10 de inkább 12-15mm vastagságban kiönteni úgyhogy 7nm-re vehetek vagy 125-150kilót de legalább a folyosó stabil lesz a laminált padló alatt :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#92036) lemmy71 válasza TeeJay (#92035) üzenetére


lemmy71
őstag

Akár csemperagasztóval is kifugázhatod, ha úgyis felvered egy pár év múlva.
A novoplan maxi előtt mindenféleképpen kenjél mapei tapadóhidat a régi betonra, ne falfixet! A novoplant csak ki kell önteni, nem kell simogatni mert ragad nyúlik mint a takony szépen magától elterül, ha talál egy kis rést akkor ott szépen kifolyik, olyanokra oda kell figyelni.

[ Szerkesztve ]

(#92037) föccer válasza TeeJay (#92035) üzenetére


föccer
nagyúr

Ilyet nem akarsz venni. :N

Keraset, nagyon max Adesileg P7. A P9 már nem jó, mert nagyon erős, merev, a hőingadozást nem szereti.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#92038) TeeJay válasza lemmy71 (#92036) üzenetére


TeeJay
félisten

hát ahogy én láttam keverek egy 20literes habarcsvödörben kiöntöm az egészet a folyosó közepére de azért glettvassal érdemes eloszlatni mert önterülő de azért rá kell segíteni hogy el legyen oszlatva utána majd beáll vízbe.
tapadóhíd helyett nem jó a Héra falfix? a port lefogja és arra lehet glettelni meg csemperagasztóval csempét rakni is, konyhában a járólap alá azzal kentük végig és ment is rá a flexibilis csemperagasztó
bitang stabil lett :R van még 2literem nem akarok azért még külön tapadóhidat is venni

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#92039) Morris válasza föccer (#92037) üzenetére


Morris
veterán

Az adesilex p9 már nem jó kültéri terasz burkolásra?
2 éve ezzel raktam le az erkélyre a gres lapokat. Ne idegelj, hogy fel fog jönni

[ Szerkesztve ]

(#92040) TeeJay válasza föccer (#92037) üzenetére


TeeJay
félisten

annyira tré lenne ez a Sakret?
a Mapei-ből nincs csak 25kilós nekem meg még 5kiló is nagyon sok arra a 4 lapra
eső nem éri az erkélyt csak nyáron meleg télen meg ugye hideg
de hó sem esik be eső sem mert van esőfogó felül az erkélyen

1100-at még megért volna a mostani lötyögős felállás helyett minden jobb

és ez a Ceresit sem használható?
Ceresit csempe- és padlóragasztó CM 16 Plus [link]

5kilósban van ez is nem drága 4darab lapra elég lenne nekem

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#92041) föccer válasza Morris (#92039) üzenetére


föccer
nagyúr

Nagyon erős, merev. Nem A fagyot bírja, de a hőingadozást nem szereti. Ez nem azt jelenti, hogy fel fog jönni, de én küldtérre már nem ilyet rakok

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#92042) Siriusb válasza ZsoltG60 (#92031) üzenetére


Siriusb
veterán

Kösz!

(#92043) föccer válasza TeeJay (#92040) üzenetére


föccer
nagyúr

Cereset ragasztóját még nem használtam, de a fugázói jók. Egy próbát megér.

Sacretből egyszer vettem "ez a tuti, a legjobb, legrdágább, tűzálló-vízálló-istálló ragasztó.

Keverésnél az egész brutálisan felhabzott. A mesterségesen képzett levegőt a betonban is hazsnáljuk a fagy és olvasztósó állóságra, na de ebben brutálisan sok vol. Az egész egy merő trutyi lett. 3 nap múlva még ujjal kapartam, kellett neki 1 hét amire lépés álló lett. Részemről soha többet.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#92044) TeeJay válasza föccer (#92043) üzenetére


TeeJay
félisten

köszi akkor Ceresit lesz aztán meglátjuk mit hoz :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#92045) lemmy71 válasza TeeJay (#92038) üzenetére


lemmy71
őstag

A falfix alapozónak a szívóhatás csökkentse a szerepe és hogy egyenletes szívófelületet biztosítson a falfelületen, festéskor ezért nem lesz foltos a fal.
A tapadóhíd pedig, elősegíti a nedvszívó képesség kiegyensúlyozását. Vannak tapadóhidak, amik élőt alapozni kell a felületet, de a sima mapei tapadóhídnál nem fontos az alapozás.
Ragasztónak a sima ceresit cm16 bőven elég :K

[ Szerkesztve ]

(#92046) Nerazim


Nerazim
őstag

Üdv!
Tanácsot szeretnék kérni tőletek. Tavaly csináltam egy polikarbonát tetőt, de a vége 3cm -re elkezdett algásodni. Leszorító alu profil nincs csak a toldásnál egy helyen. Szerintetek az lehet a gond, hogy nem raktam minden szarufa fölé? Vagy elég lenne egy műanyag zárókupak minden csavarra? Az alu leszorító elég költséges lenne cca 30e.

Maga a tető elég alacsony hajlásszögű, de a min.hajlásszög megvan. Alulról jelenleg levettem a páraáteresztő szalagot és az alu vizorros profilt, hogy gyorsabban ki tudjon folyni a víz, de lehet így most még rosszabb lett a helyzet, mert így meg megáll a víz a kis cellák aljánál.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#92047) updog


updog
senior tag

Sziasztok!

Laminált padló alatt (a tünetekből gyanítom) több helyen foltokban megadta magát az aljzatkiegyenlítő (érezhetően huppog, és kellemes "pattogó/ropogó kavics" hangot ad ha rálépek).

Igazából a fő kérdés nem az hogy tönkre fog-e így menni, tudom hogy igen, viszont egy normális klikkes laminálton + habfólián + párazáró fólián vajon "átjön-e" az így bedarált por? Körbe a falnál festhető akrillal, lent a szegő-padló találkozónál szilikonnal ki van húzva körben.

Nem járunk sokat a szobában, este bemegyünk aludni, reggel kijövünk, nappal 2-3-szor valamiért bemegyünk, és pont nem érdekel (amúgy igényes vagyok az ilyenekre, csak jelen helyzetben pont ez pont most nem érdekel), mi lesz vele pár év múlva, most is csak akkor zavarna, ha valahogy a finompor beszállingózna alóla :) Köszi!

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#92048) macilaci78 válasza updog (#92047) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Idővel feljön, hiába a vastag párazáró fólia, körbe a szilikon, akril.
"Egy normális" lapnak és habfóliának nem az a feladata, hogy súlyos aljzathibákat eltüntesse, de egy 12-14 mm vastag laminált többet bír, mint egy 8-10 mm-es, billeghet, mint a mérleghinta, míg a vékonyabb már eltörik, de ettől még jó nem lesz.
Lehet tudni, mi az, ami elporladt? Milyen aljzatra milyen alapozó, mikor és milyen szintező került? Van-e padlófűtés?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#92049) updog válasza macilaci78 (#92048) üzenetére


updog
senior tag

Nagyon ocsmány minőségű, de letisztított, feltakarított panelaljzatra ment padlopon, a parkettás öntötte, szép munka is volt (2 éve). Erre ment a sima párazáró, 3mm habfólia, 8mm-es (Driftwood Silverside) padló. Mostanában egyre inkább egy-egy ponton érezni és hallani is hogy süllyedget ahogy rálépünk. Konkrétan mintha kis kavicsok ropognána egy-egy ponton alatta, még nem feltétlen látható de abszolút érezhető hogy huppog. Nincs padlófűtés, meg semmi ilyesmi.

Szerintem a panel illesztése mentén adta meg magát az aljzat, mert nagyjából a szoba középvonalában van ez a probléma, két foltban (legalábbis ahol járunk, lehet hogy az ágy alatti is ez van).

De most nem az a helyzet, hogy nekiállnék kipakolni, felszedni, felverni, újraönteni, újrarakni. Tippre azért ennyi rétegen és (egyelőre) normális illesztéseken azért nem fog alóla felszállni most még a por.

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#92050) macilaci78 válasza updog (#92049) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A padlopon előtt volt alapozó?
A habfólia placebo, a levegő hamar kijön belőle és akkor annyit ér, mint egy szendvicstasak. Lehet, ez engedett el itt-ott foltokban és ezért huppog. Bár ez nem magyarázza a "kavicsokat".
Ha a panel illesztése mentén repedt el az aljzatkiegyenlítő, akkor az alattad lakó mennyezete is repedt szerintem.
A sértetlen párazáró fólia az alatta lévő port hellyel-közzel megfogja.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.