Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#109001) lemmy71 válasza superTibcsi (#108998) üzenetére


lemmy71
őstag

Az öntapadós bitumeneslemez olyan mint a "téli fagyi" :D vegyél normális GV45 nehézlemezt és gázperzselővel olvaszd a betonra, egyszer kell normálisan megcsinálni.

(#109002) andor80 válasza Fr3eWar (#109000) üzenetére


andor80
senior tag

a szin tök csempe is kb mindegy magasról teszek rá funkció miatt kellene kabin idős szülő bírja már a kád ki be szállást.
A kádat mondjuk én is kiszedem az kb semmi.
Rejtett vizezés se érdekes
300 am van rá kb erre kellen ember.

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#109003) superTibcsi válasza lemmy71 (#109001) üzenetére


superTibcsi
aktív tag

Kicsit egyszerűbb kivitelezést keresek. Ez olyan ágyúval verébre megoldás. Egyszer 2.5x2.5 méteres faház, van padlója is. Csak a párna fák alatt kéne szigetelni szerintem.

Under construction!!!

(#109004) gabe_ válasza Fr3eWar (#109000) üzenetére


gabe_
őstag

Panelben vízcsövet inkább csak a falon kívül szerintem.

Sovány szakácsban sose bízz!

(#109005) Pubszon


Pubszon
veterán

Üdv.
Kis átalakítás közepette vagyunk.
Volt falbontás és utána derült ki, hogy a padló szintek eltérnek, volt ahol 5cm-el is.
Felszedtem a csempét (lila jelölt) és valahol az aljzatbetont is (piros jelölt).
Még holnap takarítok, ma ennyire volt időm.

Én úgy gondoltam, hogy a piros helyre 2-5cm vastagságban simán betont öntök, ott csak föld van. Az a nappali rész lesz, kanapé megy oda.

Viszont a lila helyre nem tudom mit tegyek, mivel hozzam ki szintbe mert valahol 0, valahol 3cm a szintkülönbség, itt még van aljzatbeton.

Ötletek, tippek?

Burkolva már csak tavasszal lesz, idén már nem fér bele, sok előrébb való munka vár még.

[ Szerkesztve ]

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#109006) A Zéé válasza Pubszon (#109005) üzenetére


A Zéé
addikt

2 centi nem beton. Szedd vissza a földet kicsit mélyebbre, hogy mindenhol legyen 7-8 centi.
A másik helyre meg önterülő aljzatkiegyenlítő menjen, ha csak kevés helyen van az a 3 centi.

Just a simple Lineman...

(#109007) runner 125 válasza Pubszon (#109005) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ha te azt kipótolod bármivel (2cm beton felejtős) - mondjuk akár valamilyen önterülő kiegyenlítővel, akkor az folyamatosan ott fog dilatálni, az-az melegburkolatnál el for repedni végig, vagy tele kell rakni dilatációs elválasztással az egész síkot..

Egyébként ez micsoda? Családi ház, lakás? Utóbbinál hányadik szint?

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#109008) Pubszon válasza A Zéé (#109006) üzenetére


Pubszon
veterán

A földből még szedek le, egy helyen van egy gerenda, ott nem tudok leszedni, de 3cm meglesz, meg ugye ott nem lesz mozgás, sem terhelés.

Inkább a lila rész a kérdéses.
Az aljzatkiegyenlítő bírja a kopást? Fél évig még nem lesz burkolva.
Ahová kell 3cm, ott nem lesz vastag? Oda nem kell valamivel alá dolgozni?

runner 125: Családi ház, földszint, egy méteres alap.

[ Szerkesztve ]

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#109009) macilaci78 válasza Pubszon (#109008) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Van, ami mehet egy lépésben is 30 mm vastagon, de öntheted 2 rétegben is.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#109010) mamboo válasza Fr3eWar (#109000) üzenetére


mamboo
tag

tessek? 7-900?????

(#109011) elessar válasza andor80 (#109002) üzenetére


elessar
tag

(#109012) lemmy71 válasza elessar (#109011) üzenetére


lemmy71
őstag

Ez egy elmebeteg ötltet :D Közel 200 ezerből már egy jó zuhanykabint kapsz beépítéssel ;)

(#109013) runner 125 válasza Pubszon (#109008) üzenetére


runner 125
nagyúr

Sejtettem. Látszik h tiszta víz a föld is a beton alatt.
A véleményem, h itt a meglévő elbontott aljzatok toldozása, foltozása csak kókányolás. Ilyen vízszigeteletlen aljzatot telibe ki kell termelni, a kész szinthez képest legalább 25cm mélyen. Igen, baromi nagy meló. De akkor lesz új szerelőbetonod, VÍZszigetelésed, amit rá tudsz dolgozni a falak szigetelésére (meg fog szűnni az esetleges vizesedés, szabályozható lesz a párartalom), lesz aljzat hőszigetelésed és lesz normális estrich réteg helységenként, dilatáció nélkül, ahogy a falak elbontása után alakítottad a tereket.

Ha ezt foltozod ki jelen helyzetében majd burkolod, akkor csak a meglévő problémákat takarod el és idő kérdése míg valahol megjelenik a víz a falakon.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#109014) Reggie0 válasza Motion_Blur (#108983) üzenetére


Reggie0
félisten

Van mar 60-ert is hokamera: [link] De a pontossaga kerdeses, nekem a flir one pro is 5fok offsettel es +/-5 fokos kvazi random hibaval megy(no meg van sok mas bugja is).

[ Szerkesztve ]

(#109015) Pubszon válasza runner 125 (#109013) üzenetére


Pubszon
veterán

Száraz a fal. 3 négyzetméter miatt meg nem fogok felverni 35 négyzetmétert. Ahol fel lett szedve a beton, körbe megvan a régi válaszfal alapja és rajta a szigetelés.
Körbe rakok a falhoz kátránypapírt.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#109016) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Mennyire ismeritek ezt a típusú kondenzációs kazánt? Semiatek Condens

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#109017) mamboo


mamboo
tag

Tudnátok ajánlani olcsó csempevágót?
Obiban kapható:
[link]
[link]
Ezek nagyon kukak?

(#109018) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

runner 125
Azt szeretném kérdezni, múltkor téma volt a a födémszigetelés hogy, ugye van nekem ez a betonszelemen. [kép]

Beszéltem a helyi Dörken képviselővel, azt mondta hajtsam rá a fóliát tehát látod a lépcsőt és annak a felső fokára hajtsam rá és egy 5 centit lógjon túl, majd ragasszam le ehhez való Dörken ragasztóval. Az én esetemben a betonpárkány miatt nagyon körülményes lenne úgy fóliázni hogy az kiérjen teljesen amíg lehet. Mit gondolsz, egyetértesz a Dörkenes szakival?

Illetve, a második réteg gyapotot tegyem rá erre a beton lépcsőre vagy azt valahogy máshogy oldjam meg?

Ugxe volt szó itt arról hogy a széleket ahol van a betonpárkány azt tömjem ki gyapottal, de hogy fog az összeérni nekem a födémszigeteléssel? Tehát betömöm ahogy tudom és az kijön egyenesbe, pár centit lehet összeér, de nem sokat. Hogyha vágok háromszög alakú kőzetgyapotot lemérem hogy milyen hosszú a felület illetve a magasságát, majd elvágom ezt. Tehát lesz egy ék, egy háromszög. Így összeér a födémszigetelés és a betonpárkányra tett.

Szerinted?

(#109019) cs.david94 válasza mamboo (#109017) üzenetére


cs.david94
tag

Nekem az olcsóbbik van, gyakorolni vettem, burkoltam 30x30-as gres lappal, teljesen jó. nem tudom mennyit vágtunk vele(nem olyan sokat), de az a kerék ami gyárilag rajta volt már a végét járja. Egy lakásnyi burkolat vágást kibír. Amugy jó hogy eszembe jutott, kell hozzá vennem olyan kis kereket.

(#109020) runner 125 válasza tothjozsi96 (#109018) üzenetére


runner 125
nagyúr

Jól mondta, hajtsd át rajta, lehetőleg érjen ki párkány vonaláig.
Gyorsan csináltam egy primitív metszetrajzot a házadról, kb így képzelem el a jelenlegi helyzetet:



Piros a homlokzati hőszig., kék a szarufa. Naranccsal berajzoltam a párazáró fóliát, zöld a födém hőszigetelés. Ahogy a rajzon is látod azt szögbe kell vágni és a szelemenen kívüli részt ki kell tömni végig, egészen a tetőfóliáig. Ezért írtam, fentebb a csendesítő szarufa megtoldást / megemelést, úgy a párkányod homlokára és aljára is mehetett volna ugyanúgy a 10cm hőszigetelés, és természetesen úgy sokkal könnyebb lett volna a födémszigetelést is összedolgozni a párkányod homlokán lévő 10cm-es hőszigeteléssel. De most már tényleg mind1, töltsd ki a szelementől kívülre eső részt is végig. [kép]
Érdemes jól megcsinálni. Októberi hónapban ennyi a gázfogyasztásunk 140 m2-re 21 fok mellett: [kép]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#109021) tothjozsi96 válasza runner 125 (#109020) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Köszi a rajzot! Sajnos nem ilyen.
[kép] Barna a szarufa, piros a csendesítő.

A szarufa bele van ültetve a betonba, a betonszelemenbe.
Van a födém, abból kijön az a lépcső.
A Dörken szakembere azt mondta hogy ne érjen ki a párkány széléig hanem csak a lépcső 2. fokáig érjen a fólia, tehát az alulról feljövő pára ne tudjon kijönni. Azt mondta a betonpárkányra nem kell.

A rajzom után talán jobban érthető ez a kép is, [kép]

Ez a betonszelemen 30 centi magas, amit leakarok tenni gyapotot az is 2x15. A kérdés az hogy a szélekbe vágjak be kőzetgyapotot vagy pedig üveggyapottal töltsem ki. Ugye itt is legalább 20-30 centit össze kellene érnie a betonpárkányon lévő gyapotnak a födémen lévővel. Csak ezt nem tudom hogy oda üveggyapotot tömjek-e vagy pedig elvágom valamilyen szögbe a közetgyapotot.

Tehát a másodij réteg gyapotot nem tudom onnan indítani mint ahogy nálad is van hogy rátakar a szelemenre, mivel nekem a 2x15 gyapot lesz a betonpárkány szintjénél.

[ Szerkesztve ]

(#109022) ad4m1337


ad4m1337
aktív tag

Sziasztok!

Ki melyik nyílászárós céget ajánlaná Pesten beszereléssel egy 35nm panel lakáshoz? Eddig az ablakgyorsan.hu -t és a Pallasz ablakot néztük (google értékelések mennyisége, minősége alapján :DDD )

Köszönöm :R

(#109023) tothjozsi96 válasza runner 125 (#109020) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Próbáltam keríteni egy másik képet, így szerintem egészen biztosan érthető lesz.
Így néz ki végig a betonszelemen, ahogy látod van benne egy lépcső amibe beleül a szarufa, majd a felső szintje a lépcsőnek az a betonpárkány ami kilóg a házon kívülre.

A Dörkenes szakember úgy értette hogy a betonpárkány szintje, tehát ahol a legmagasabb a beton oda ráfordulok, de nem lógatom ki a párazáró fóliát, hanem csak egy 5 centit rátakar és ott leragasztom hogy a benti párazárás tökéletesen megvalósuljon.

(#109024) macilaci78 válasza ad4m1337 (#109022) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Szóval csak ablakot keresel, nem bejárati, vagy beltéri ajtót?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#109025) runner 125 válasza tothjozsi96 (#109021) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ez nem túl előnyös kialakítás a hőszigetelést tekintve.. Az nem kérdés h be kell vágni formára, ki kell tömni az egészet. Ebben a helyzetben a szarufák közti részre én ugyanúgy beraknám a 30cm vastagságot olyan mélyen, h a födém részre kerülő 30cm vastagságra is ráfedjen minimum 30cm-t, tehát lenne körbe a padláson a szelemen résznél egy felugró gyapotsáv.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#109026) tothjozsi96 válasza runner 125 (#109025) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Rendben, köszönöm!

Szerinted az megoldás-e hogy üveggyapottal kitömöm annyira a széleket hogy kihozzam egyenesbe, majd mikor kiegyenesedett a háromszög, úgy mellétolnám a kőzetgyapotot?

Illetve hogyha rámegy 30 centi a szélekre, aggódnom kell hőhíd miatt?

[ Szerkesztve ]

(#109027) n0rbert0 válasza runner 125 (#109020) üzenetére


n0rbert0
senior tag

Szia. Ezt az anyagot, (talán kőzetgyapot?) mivel lehet vágni hatékonyan?

(#109028) stickermajom válasza n0rbert0 (#109027) üzenetére


stickermajom
addikt

Kenyérvágó késsel. :D De van hozzá célszerszám amúgy kőzetgyapot vágó kés néven.

(#109029) runner 125 válasza tothjozsi96 (#109026) üzenetére


runner 125
nagyúr

Valahogy úgy kellene kitömni, h a 2 gyapot csatlakozási szakasza ne 1 vonal mentén történjen mind a két réteg mellett, hanem legyen benne eltolás.

Ezt így látatlanban senki nem fogja megmondani.. ezért kellett volna biztosra menni és egységes hungarocell vastagságot alkalmazni a párkányon is.

n0rbert0

Gyapotvágó kés. Pár ezresért tudsz venni, hasonló kialakítású, mint a kenyérszeletelő, viszi jól.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#109030) hentes555


hentes555
senior tag

Sziasztok!

Nagy gondban vagyok. Vettem egy kádtöltős csaptelepet a fürdőbe, de amikor fel akartam rakni, akkor szembesültem vele, hogy a csaptelep jóval keskenyebb, mint ahogy a falból kijönnek a csövek. Volt a csaptelephez Z idom, azzal megpróbáltam azzal felrakni, de hiába állítom a legközelebbire, még így is kellene 3-4 mm hogy átérje a csap. Ilyen esetben mit tudok csinálni? Voltam itt egy vízszerelős boltban, azt mondták annál nagyobb Z idom nincs, mint amit én mutattam nekik. Ilyen esetben mit lehet csinálni, van valami egyéb lehetőség azon kívül, hogy visszaviszem a csaptelepet?

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#109031) Met válasza hentes555 (#109030) üzenetére


Met
Topikgazda

Van, kicseréled a falban a kiállást. :)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#109032) hentes555 válasza Met (#109031) üzenetére


hentes555
senior tag

Ezt hogyan kell elképzelni, mennyire szopás az, ha még sosem csináltam ilyet és nem szeretném nagyon szétbarmolni a környékét?

[ Szerkesztve ]

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#109033) Lauda válasza hentes555 (#109030) üzenetére


Lauda
félisten

Létezik azért a csomagoltnál nagyobb távolságot átfogó idom is [link] [link] . Érdekes lehet a kiállásod, mert ezek a csaptelepekhez csomagolt idomok gyakorlatilag minden szabvány kiállást lefednek. Nálunk 26 éve lettek kialakítva kiállások és a mai új csaptelepek is tökéletesen illeszkednek. Eddig milyen csaptelep volt fent?

[ Szerkesztve ]

(#109034) Met válasza hentes555 (#109032) üzenetére


Met
Topikgazda

Nagyon szét kell barmolni.
Egyszerűbb visszavinni a csapot.
Feltéve ha kapsz olyat aminek a felrakása megoldható bontás nélkül.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#109035) macilaci78 válasza hentes555 (#109032) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Levered a csempét, kivésed a falból a csövet, közelebb feszíted őket, rögzíted, visszadolgozod valamivel a kibontott falat és mehet az új csempe.

Ha eddig volt rajta csap, akkor létező méret, csak keresni kell. Ha nem, akkor elbaszta a gépész a kiállást.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#109036) polonic


polonic
félisten

Üdv!

Egyszer csak a nap végén a semmittevés közben a fi relé leoldott. Sikerült megtalálni, hogy az egyik kismegszakítót felkapcsolva old le mindig. Konyhában 3 konnektor és világítás van rákötve. Ezekben hűtő és mikró volt bedugva.
Az eszközöket kihúzva is mindig leold. A világítást még nem néztem meg a sötét miatt.
Mi lehet ez? Szivárgó áram? Így a semmiből hogy hogy?
16 éve lett az elektromos hálózat felújítva réz vezetékekkel.

[ Szerkesztve ]

(#109037) macilaci78 válasza polonic (#109036) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Világítás: lekapcsolt világítással is leold a Fi-relé?
Egy hagyományos izzószálas villanykörte egyszerű ellenállás: vagy keresztül megy rajta az áram, vagy nem, mert elszakadt a szál.
A fénycsöves (foglalattól függetlenül) már tartalmaz elektronikát, gyújtót, ez is jellemzően ha tönkremegy, nyitva hagyja az áramkört.
A ledes megoldások elektronikája bonyolultabb, simán lehet benne olyan meghibásodás, amitől akár világít és a Fi-relé is hibát érzékel és leold. Izzócserével tesztelheted.
Lehet ott még valami zárlat a kötéseknél, vagy akár a kapcsolónál is. 16 év nagy idő, meg lehet húzni a csavarokat, átnézni a sorkapcsolkat, wago-kat, a szigetelőszalag ragasztója elöregedhet, stb.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#109038) polonic válasza macilaci78 (#109037) üzenetére


polonic
félisten

Ez egy 3 égős lámpa. Eredetileg nem ledes égők voltak benne, de most már azok.
Le kapcsolva is leold, igen. Két kapcsoló van ehhez a világításhoz.

(#109039) tothjozsi96 válasza polonic (#109038) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Tekerd ki az izzót, úgy is próbáld meg.

Hogyha így se jó akkor a dugaljakat is nézd meg.
Lehet hogy kilazult.

Nálunk a villanyszerelő olyan jól húzta meg az egyik dugaljnál a nullát hogy rá 1-2 napra már nem is volt benne áram, ennyi idő után bármi lehet. Én a dugaljaknál azt ajánlom hogy szobafestéskor mindig ellenőrizni kell és utána húzni.

(#109040) tibbike01


tibbike01
őstag

Sziasztok,

Melyik a legjobb fehér beltéri falfesték?

(#109041) polonic válasza tothjozsi96 (#109039) üzenetére


polonic
félisten

Megvan a hiba. Ezt nem gondoltam volna.
Konyhapulton volt egy vízforraló bedugva (nem is tudtam, emlékeztem, hogy az a konnektor is ugyanazon a kismegszakítót van) és egy pici víz maradt benne. Az alján a szigetelés elkezdte átengedni a vizet és ráfolyt a talpára. Ezért oldott a fi relé.
Majd az újban egy csepp vizet sem fogok hagyni. És lehet használat után ki is fogom húzni.

[ Szerkesztve ]

(#109042) Morris válasza tibbike01 (#109040) üzenetére


Morris
veterán

Héra, Héra Gold, Poli Farbe

(#109043) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Ehhez hasonló kültéri hosszúkás függőleges inox vagy szálcsiszolt húzókilincset milyen néven keressek?

(#109044) Morris válasza Atomgeszi (#109043) üzenetére


Morris
veterán

lépcsőkorlát? ;] :DDD

(#109045) macilaci78 válasza Atomgeszi (#109043) üzenetére


macilaci78
nagyúr

1. katalógus, 80. oldal.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#109046) Atomgeszi válasza macilaci78 (#109045) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Köszi. Ajtóhúzó. :D Már mindent beírtam. :D

#109044 Morris
Azt nem próbáltam. :( :D

(#109047) Lauda


Lauda
félisten

Ismerős valakinek ez a típusú laminált padló?: https://www.obi.hu/laminalt-padlok/laminalt-padlolap-kanadai-fenyo-szinben-7-mm/p/4079422 Billenő klikkes lehet? ;)

(#109048) Logeeen válasza Lauda (#109047) üzenetére


Logeeen
senior tag

Igen az, Egger gyártmányú. Összes obis klikkes.

[ Szerkesztve ]

#Xiaomi 13T#

(#109049) tibbike01 válasza Lauda (#109047) üzenetére


tibbike01
őstag

Ajánlom figyelmedbe a Diego fózolt laminált padlóit. Szebbek, vastagabbak, olcsóbbak.

(#109050) Exodion


Exodion
aktív tag

Udv,

Panel betonra milyen glettet/alapozot javasolnatok?

A regi festekreteg eleg erdekes volt :W (eddig 3helysegben ugyanez gondolom a maradek kettoben is kaparhatom lefele...):
- vakolat valami eszmeletlen ocsmany modon elhuzva (csak a sarkokban - ez valik is lefele)
- glett
- feher falfestek
- tapeta
- zold falfestek
- rozsaszin falfestek

Egy kis nedvesites es mar jott is lefele, legalabbis amig a fenti kep mutatja. Megdorzsolve a falat feher meszes porszeru anyagot hagy a kezen, ha igy megprobalom rarakni a glettet (Baumit Finobello) egesz egyszeruen leesik es a padlon van az osszes.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.