Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#67001) birno


birno
addikt

Sziasztok,

Anyumnal van egy regi vizmelegito aminek tekeros a termosztat resze, most allitgattunk rajta, mert tul meleg volt a viz, aminek hatasara elkezdett csepegni a viz a termosztathoz csatlakozo csobol.
Pesten tudtok ajanlani valakit aki megbizhato es ertelmes aron meg tudna nezni?

(#67002) AndrewBlase válasza birno (#67001) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Termosztátra csatlakoztatott cső egy vízmelegítőn? Erről tudsz egy képet lőni?

Miért mindig én???

(#67003) birno válasza AndrewBlase (#67002) üzenetére


birno
addikt

Csak hulyen magyarazom, bocs, nem tudom minek hivjak.
Mar nem vagyok ott, igy kepet nem tudok csinalni, de a termosztatbol megy ki egy fem rud, ami belemegy egy olyan 8-10cm atmeroju, majdnem kerek valamibe, mintha egy fem tanyer lenne.
Ahol becsatlakozik, kb. ott csopog a viz, alulrol ennyit latok csak belole.

[ Szerkesztve ]

(#67004) birno válasza AndrewBlase (#67002) üzenetére


birno
addikt

Megvan a tipus: Elektrolux GWH 250L

[link]
[link]

Itt csopog konkretan:

(#67005) macilaci78 válasza aleister (#66999) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Mondjuk, az a hülye, aki lakkal keni le a nyílászáróját....
Másfelől viszont a mai lakkok már porózus, lélegző felületet adnak.

r.levente75: méretstabilitás szempontjából a hossztoldott a jobb választás, akármennyire is a toldás nélküli a szebb.
Vetemedik, csak nem mindegy, milyen fából van. Egy bükköt jó, hogy elcsavar a nedvesség... A sok okos vörösfenyőt, meg borovit keres, mert az a tuti, holott a luc tized akkora mértékben vetemedik nedvességre, de az szar, mert karácsonyfának is hogy néz ki... :U
Minden esetre ha maradéktalanul igazad lenne, a fa bejárati ajtókat se lehetne becsukni.

Ugyanakkor amelyik műanyag nyílászárónál izzad a fal, ott egy jóféle fa ablak mellett is izzadni fog. És ott már a résszellőzéssel is csak annyit lehet elérni, hogy csurogni éppen nem fog, de nyirkosnak nyirkos marad.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#67006) philoxenia válasza macilaci78 (#67005) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Szerintem is jobb ha festő keni le, tiszta marad a kezed.... :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#67007) Mate válasza Met (#66984) üzenetére


Mate
nagyúr

Aldiba nem tudom milyen szokott lenni. Lidl-ben miomare. Itt megnézheted, hogy milyenek vannak. Nekem mindenhol ezek vannak. 5 év garancia van rá, ha jól emlékszem. Ár/érték arányban elég jók.

(#67008) DoItYourself válasza aleister (#66999) üzenetére


DoItYourself
addikt

10 éve beépített fa nyílászáróim vannak, de csak egy gumitömítés van bennük. Most festettem át, és az tűnt fel, hogy a fa azért annyira nem méretpontos, mint a műanyag, emiatt jobban is szellőzik a helység. A műanyag nyílászárók már nagyon régen 2 gumitömítéssel készülnek, de van már 3 tömítéses is. Ezek gyakorlatilag légmentesen zárnak.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#67009) Met válasza Mate (#67007) üzenetére


Met
Topikgazda

Köszi, néztem hogy jók az áraik gondolom a minőség is jó. De ha nem 5 évig nincs gond.
Viszont nincs hagyományos belőlük.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#67010) aleister válasza macilaci78 (#67005) üzenetére


aleister
veterán

Ha lélgező felületet ad, akkor miért hülyeség azt használni? Nálunk rengeteg helyen használják.

Ezen az oldalon pl nem említik a lakkot, mégsem ítélik lélegzőnek a fa ablakot. Ha csak nem az illesztési pontatlanság miatt, amit DoItYourself kolléga említett.

"A kész nyílászárót ellátják körbe egyenletesen záródó általában ROTO alapbiztonsági vasalattal, 2 gumi tömítő körrel és utána ez egészet több rétegben felület kezeli végül megkapja a festést vagy pácolást ami a vízzárása is egyben a nyílászárónak."

De a lénye, hogy Te is egyetérteesz azzal, hogy komolyabb páralecsapódás nem az ablakon fog múlni.

(#67000) r.levente75
Köszi az infót!

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#67011) Chaser válasza macilaci78 (#66997) üzenetére


Chaser
titán

síkbeli eltérések vannak, a fürdő pl több centivel magasabb mint a konyha-előtér, a parketta talán utóbbival egy síkban van, holnap megnézem jobban, gyakorlatilag megvettem, de még nem dőlt el kiadom v felújítás, ezért szeretném tudni h kalkuláljak
azzal rosszul matekozok, hogy eleve is úgy tervezték a födémet, hogy legalább egy beton réteget bírnia kell? a felszedett parkettának biztos nincs nagy tömege, kb semmi, de legrosszabb esetben ha csak lépésálló hungarocell megy a helyére pl hajópadlóval új párnafák közé már klasszisokkal jobb a helyzet, most h ezt leírtam nem is hülyeség, vagy rosszul gondolom? így a párnafák adnának a felette levő laminált vagy haópadlónak egy elég erős alapot, nagy terheket meg nem kell vinnie, itt nappali lesz
alatta pince van, jelenleg használaton kívül, akár fődémet is lehetne fúrni sztem, ráadásul az ablak előtti-alatti térből vettek el valamikor és az alatt lett utca fronton kialakítva lejáró a pincéhez, amivel majd nemsokára futunk egy kört van-e valami dokumentuma a tulajnak, és ha nincs akkor nyilván elég segítőkész lesz ( :
nyilván jó lenne felverni a csempéket is, de ha szintbe lehet hozni az egészet így akkor mondjuk nem bántanám
belmagasság kb 3-3,1m, a bejárati ajtót ugyan cserélték, de a tokját meghagyták, és abba került műanyag-acél ajtó, ezenkívül nappaliban van ablak, erkély nincs, bejárati ajtót nagy eséllyel úgyis cserélném, meg majd ablakot is, ui. hülye megoldással cserélték, nem értem az ilyet, de egyelőre azért a gyárinál ami benne lehetett sokkal jobb megoldás az biztos
de ha mondjuk hidegburkolat alá is meg lehet oldani párnafás dolgot, lépésállóval kitöltve, fát nyilván kezelve h minél vízállóbb legyen, akár fóliába tekerve, akkor nagyon beton se kell alá, eddig se volt és nem süllyedt be semmi végül is:) úgy tudom már vanak olyan csemperagasztók amik kötnek mindenhez, igazából én hidegburokalot amúgyis csak a fürdőbe gondoltam, konyha előtérbe is inkább hajópadló, valahova egy vízelvezetőt középre ha csőtörés lenne ne legyen horror
holnap méricskélek és mondok pontosabb adatokat, megbontani még egyik aljzatot se tudom, max parketta szegőt felszedem vmelyik sarokban és ott, ha van alatta beton ott is látszik, ha nincs akkor is
két emelettel feljebb pont felettünk elvileg most kezdődött egy felújítás, majd kérdezősködök ott is mit találtak régi padló alatt, vmelyik nap nagyon vertek valamit és nyilván azt, csak akkor full kómás voltam kb beszélni se tudtam ( :
lesz még gond a fürdővel, kisebb salétromos foltok vannak ami nem csoda, neki két oldala lakáson belül van, kettő viszont a külső környezettel határos, ebből az egyik licthoffal - biztos rosszul írom (: - és ugye mellettünk van az alja ennek a szellőző területnek amire a fürdő ablaka is nyílik amit most befalazva van,majd jövő héten talán bejutok oda is h meg tudjam nézni

szerk: fáradt vagyok, gázos irónia szép volt, azt most olvastam ( :
ha valós a 10-12e azért olyan könnyű nem volt, mert a belmagasság nem a standard 2,6-7-8, hanem 3-3,1, hőszigetelve nincs az épület, 45-ös falak a hőszigetelés ami mondjuk nem rossz:) alatta pince van, de födémben salakon kívül más biztos nincs, és a fürdő érintkezik külső környzettel két oldalt, azt nyilván muszáj volt valami megoldással korrigálni fűtésben, mert oda a cserépkályha melege már nem jut el ilyen feltételek mellett, konyha-előtér kb 2,5m-es fronton találkozik a külvilággal, viszont van még egy helyiség amit elvileg a lichthoffból csaptak le, ő szntén találkozik egy kis résen a külvilággal, kb 1,5m-en - ez elvileg nem volt a lakás "gyári tartozéka", de mivel fsz-i lakás így le tudták a szellőzőből csípni, ezt majd kiderítem, egy ablak van rajta, de pincébe még nem jutottam el h megnézzem kívülről is
egyébként leginkább kiköttetném a gázt, de ez a cserépkályha megfogott:)

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#67012) föccer válasza Chaser (#67011) üzenetére


föccer
nagyúr

Az utóbbi héten nem voltam gépközelbe, és most is le vagyok agyilag merülve. Hol van ez helyileg? Ha teljes felújítás, akkor az nem opció, hogy ahol meleg burkolat van, ott felszedni, szintre húznui, ahol hideg, ott meg gyantás tapadóhíddal kellősíteni és ragasztani rá a következő réteget?

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#67013) Chaser válasza föccer (#67012) üzenetére


Chaser
titán

majd holnap nézek szinteket, 9. ker, magas fsz-i lakás, fentebb eszembe jutott egy ötlet, nem kell nekem beton végülis ha nem muszáj - és igazából nem, eddig se volt nyilván a parketta alatt és mégse szakadt be a szoba -, konyhában és fürdőben pedig ha nem tévedek nagyot az a nagyon régi fehéres és tégla színű "járólap" van betonágyba téve a salakos födémre amit a régi épületeknél látni, amire utólag ráburkoltak újabb járólapot, fürdőre lehet kettőt is mert 3-4 centivel ránézésre magasabb mint a konyha

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#67014) föccer válasza Chaser (#67013) üzenetére


föccer
nagyúr

Teljes felújítás 50-60k/nm ha a legtöbb dolgot magad megcsinálod. Ha szakikat kell fogadnod, akkor 70k körül fog kijönni.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#67015) Chaser válasza föccer (#67014) üzenetére


Chaser
titán

én is úgy számoltam, illetve kicsit kevesebbel, kartonozás pl elég húzós erre, de én meg egy cimbi kb 2e-ből megoldjuk nm-ét 6-7-8-9-e helyett:) bontást is biztos én csinálnám, edzésnek meg dühöngőnek is jó ( : festeni is elég jól tudok, illetve arra is van kméti ismerős aki elég pro és olcsón dolgozik ha éppen én nem érek rá
ha már karton, 7,5-esek kihaltak? plafonra inkább a 7,5mm-est emelgetném, mint a 9,5-est, de kb 3 éve se tudtam szerezni kméten se, az indok az volt az ára ua. mint a 9,5-esnek, ami oké is, de a tömege nem:)

az járható út amin fentebb elmélkedtem födém-aljzat témában? összeszedetebben egy kicsit:
gerendák valószínűleg aljuknál kibetonozva, nyilván kell valami ami a gerendák közti salakot tartja és az alsó szomszédnak sem árt ha a mennyezeten tud valamire tapadni a vakolat
nyilván ez a verzió akkor ha nincs aljzatbeton és csak le vannak dobva a burkolatok ami igen esélyes
régi parketta és párnafák fel, gerendákra merőlegesen új párnafák - pontosabban inkább fa gerendák, pl 5 centis hungarocell esetén 5x5 fa garendák, 10-es esetén 10x10-esek vagy 10x5-ösek, kb fél m-re egymástól, ez közé beszabva a lépésálló hungarocell, vagy eleve olyan távolságra rakni a fa gerendákat mint a hungarocell szélessége, így megvan egy sík felület, ami hőszigetelt és könnyű, minimális piszokkal és logisztikával jár és gyors is, és erre a záró hideg vagy meleg burkolat, ami így ha jól sejtem már szépen eloszlatja a rá kerülő tömeget a fa gerendákon és közöttük levő hungarocellen
konyhánál és fürdőnél pedig felverni a burkolatot h síkba kerüljön a szobával és ugyanígy megoldani, max ott sűrűbben rakni a fa gerendákat a járólap miatt, de gondolkozom ott is hajópadlón, fürdőnél meg említettek nekem egy ikeás találmányt, felül akácfa, alján műanyag vízelvezető csatornákkal, kültéri minősítéssel, ezt fürdőben is használják, igazából én nem szeretem a hidegburkolatokat, a konyhába is csempe helyett ahova kell dekor üveget raknék
vizet meg úgy megoldani, h pvc csőben legyen elvezetve minden ami a falban nem fér el, azt be lehet iktatni a gerendák közé átfúrással is éppen, és ha bármi csőtörés van könnyen megoldható a javítás, de amennyire tudom ezek az új rendszerű többrétegű hajlékony csövek már nem igen törnek el, viszont mivel minimális plusz munkával járna a "kábelcsatornázás" akkor már úgy csinálnám meg

fűtést kell kitalálni, csoda cserépkályhának utánanézek, ha kukáznám akkor viszont elektromos megoldás kell, azóta már kisakkoztam a villanyt, 16a, az kb főzőlaphoz meg sütőhöz is kevés, futnom kell egy kört az illetékes villanyosokkal, hogy mekkora max terhelhetőségűre cserélhetem, ha fűteni is akarok vele 2x32a nem ártana

a falak szerencsére szárazak, csak a fürdő egyik falánál vannak salétromos foltok, ennyi emlékeztet a pince projectre:) az a vicc, a lakás az egyik régebben kinézett pince fölött van ( : viszont ez nem belső udvarra néz hanem utcára, nem az a tipikus belső udvar van h minden oldalról lakások vannak és középütt régi sárga macskakő vagy valami gané beton:) minden szinten 5 lakás, L alakú épületben, belső kert kb 10x10-es és két oldalán nem ház van hanem kerítés és azoktól pár méterre a következő ház, el kezdték a parkosítást én meg majd kicsit upgradelem és korrekt lesz, na és nincsenek nem napsütéstől barna egyedek, épület külső homlokzata is szép, belső is, elég sokat kellett vadászgatnom h meglegyen, de meglett:) legalább 4m belmagasság és boltíves ablak nem teljesült csak, az majd a következő lakásnál talán

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#67016) philoxenia válasza aleister (#67010) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nyilván a felületeken át komolyabb pára/levegőmennyiség nem mozog. A "lélegző" felület teljesen másképp értendő.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#67017) Mate válasza Met (#67009) üzenetére


Mate
nagyúr

Hagyományost még nem láttam. Nekem kihúzható konyhai, fehér mosdó és termosztátos kád van.

(#67018) macilaci78 válasza aleister (#67010) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A lakk nem vízálló.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#67019) pjen válasza aleister (#67010) üzenetére


pjen
félisten

"De a lénye, hogy Te is egyetérteesz azzal, hogy komolyabb páralecsapódás nem az ablakon fog múlni."Így van,nem az ablakon,hanem a használóján.Beépítik a drága ablakot aztán nem szellőztetnek,hisz az energia takarékosság a lényeg.A fa ablak szellőzött magától.Szerintem ha a műanyagot is kinyitnák napi fél órára nem lenne gond.

(#67020) Chaser válasza pjen (#67019) üzenetére


Chaser
titán

ne is mondd, amit vettem ott befalazták a fürdő ablakát ( : de valami 5-8-as téglával, egyértelmű ha már van befalazzuk :d véletlen se szellőzzön már

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#67021) DoItYourself válasza Mate (#67017) üzenetére


DoItYourself
addikt

A Miomare kádtöltő/zuhanyzós csapteleppel kacérkodtam, mert féláron volt más termosztátoshoz képest. Aztán mégse vettem meg, azt hallottam, átfolyós kombi kazánhoz nem jó.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#67022) Csabroncka válasza DoItYourself (#67021) üzenetére


Csabroncka
addikt

Én korábban egyszer írtam, volt aki lehurrogott azért,mert szerintem olyan helyre jók ahol egyenletes a meleg és hideg víz ellátás, pl társasház, panel, hőtárolós tartállyal szerelt rendszerek.

Átfolyós rendszer esetén mindig vagy egy negatív és egy pozitív hőmérséklet hullám a rendszerben, mire beáll a hőmérséklet. Ráadásul bizonyos korlátokon belül a lángot szabályozza a kazán az elfogyasztott vízhez, de akkor is van olyan hogy átfolyástól és szabályozástól függően melegebb, vagy hidegebb a víz hőmérséklete. A problémát abban látom, hogy emiatt a termosztátosnál simán le tudod forrázni magad (persze normál rendszernél is, de ott hozzászoktál a kezdeti állítgatáshoz), ha például az indulási meleg áramban túl forró a víz - ugyanis a termosztát ennyire gyorsan azért nem reagál és nem kever.

De javítsátok ki, ha tök hülyeséget gondolok.....

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#67023) Morris válasza pjen (#67019) üzenetére


Morris
veterán

Ne általánosíts! Nem minden a szellőztetés. :U

(#67024) Morris válasza DoItYourself (#67021) üzenetére


Morris
veterán

Pedig jó!!
Nekem immergas victrix exa 28 van. Egy Hansgrohe termosztátos kádtöltő csapteleppel. Tökéletesen üzemelnek együtt!

(#67025) bugizozi válasza sketchifun (#66985) üzenetére


bugizozi
őstag

Köszi, megnézem.
Van ebből 2 literesnél kisebb kiszerelés? [link]

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#67026) Morris válasza bugizozi (#67025) üzenetére


Morris
veterán

2 literesnél minek kisebb? Amúgy nincs.

(#67027) pjen válasza Morris (#67023) üzenetére


pjen
félisten

OK,nem minden.95%. :) Természetesen ha nem laksz ott,légmentesen lezársz mindent,nem lesz párásodás.

(#67028) bugizozi válasza r.levente75 (#66975) üzenetére


bugizozi
őstag

Szia!

Ilyesmire gondoltál? [link]
Ez is van olyan jó, mint az előbb említett Héra folttakaró festék?

Köszönöm a segítségeteket! :R

Morris: pár m² a beázott falfelület, arra kell 2 L?

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#67029) r.levente75 válasza bugizozi (#67025) üzenetére


r.levente75
addikt

A leáztatásból eredő sárga foltokat, nem minden esetben viszi el, sőt több rtg-ben sem. Próbálkozni azért természetesen lehet, mondjuk nem olcsó.

(#67030) DoItYourself válasza Csabroncka (#67022) üzenetére


DoItYourself
addikt

Valami ilyesmit olvastam róla én is akkoriban, hogy nem olyan gyorsan reagál a termosztát, ezért nem jó.
Más téma, de fürdőszoba: sarokkádra zuhanyfüggöny vagy kádparaván?
Függönyös verzió felé hajlok, csak hozzá való függönysínt nem találok. :D
Az Ikea-nak volt egy alu függönysíne (kvart?), amiben volt íves elem is nagyobb sugárral, de addig vacakoltam, míg kivonták a forgalomból.
Kádparavánból Ravak-ot hallottam, de még nem néztem utána.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#67031) r.levente75 válasza bugizozi (#67028) üzenetére


r.levente75
addikt

Van, sőt amikor az nem boldogul ez mindig! A folttakarót ritkán használjuk pont emiatt, nem minden foltra megfelelő, na meg az ára.
Lehet szigetelni még univerzális alapozófestékkel is! Ez oldószeres,,amivel mázolásnál kell alapozni a fedőréteg előtt.

(#67032) canniball válasza Chaser (#67020) üzenetére


canniball
nagyúr

Az se semmi; nálunk egyszerűbben oldották meg: be volt szegelve az ablak mikor megvettük a házat.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#67033) gordonfreemN válasza pjen (#67019) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Páramennyiségtől szigeteléstől és a szellőzés időtartamakori légmozgástól is függ.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#67034) Morris válasza pjen (#67027) üzenetére


Morris
veterán

Ez is túlzás. Már legalább 5x kiveséztük, hogy vannak ingatlanok, ahol hiába szellőztetünk, egyszerűen nem elég a pára ellen. A saját példámból indulok ki, de mások is említették.

(#67035) Morris válasza bugizozi (#67028) üzenetére


Morris
veterán

Teljesen mindegy mennyire kell, kisebb kiszerelés nincs.

(#67036) pjen válasza Morris (#67034) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem,akárhányszor kivesézed a szellőztetés megoldás,csak lehet sokba kerül.

(#67037) DoItYourself válasza Morris (#67024) üzenetére


DoItYourself
addikt

A hg-nek kicsit húzós ára van (56k), a mio vmi 15k volt a lidiben. Lehet veszek egyet, ha mégse jön be, nem fog annyira fájni.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#67038) föccer válasza Chaser (#67015) üzenetére


föccer
nagyúr

2k/nm-ből hogyan hozod össze a kartonozást? Anyagárban többre jön ki /nm, még ha csak 1 réteg kartonnal a köztes szigetelés nélkül számolom is, amire még két réteg glettelés, festés is jön. (és csak a normál GK lapot számoltam, nem is impregnáltat. Plusz a ráfordított munkaidő, plusz hulladék, plusz szállítás.

Ha oldalfalat csinálsz (ér rendesen megcsinálod, nem csak összebarmolod) 4,5-5K / nm, ha közbenső falat csinálsz akkor inkább 6-6,5k körül jön ki / nm anyagárban, megépítve, glettelve, festve. Ha nagyon szopó a geometria, akkor jóval több a hulladék és akkor mehet fölé.

Szerinted ha 7-8-9k-ért vállalják, akkor 2k-ból ki lehet hozni? De ha kihozod, akkor gyere hozzám dolgozni. :K

Szakit találni most nem nagyon fogsz. Pláne aki olcsó és jó. Vagy magad megcsinálod, vagy egy kisebb vagyont fogsz fizetni. 20k / nap alatt _nem_ lehet szakembert találni, aki tudja is, hogy mit csinál.

Nagyon sok féle födém van, de alapvetően majdnem mindegy, hogy milyen, mert a statikailag teherhordó szerkezetrészekhez nem fogsz nyúlni. (mármint ha éppeszű vagy :DDD).

Padló felújítás, újáépítés az alábiak szerint javaslom:

Feltárod a jelenlegi helyzetet, számolsz, elszörnyedsz, majd a fogadat szívva a zsebedbe nyúlsz. Kifizetsz egy szakinak 30k/nm-t és a végén boldogan átveszed a munkát. :) Viccet félretéve, szívás a köbön saját magad megcsinálni, pláne, ha még sosem csináltál ilyet. Iszonyat melós. Anyagár ~20-25k/nm körül fog kijönni, függően attól, hogy mit találsz a feltárás során. Alapvetően két megoldás van.

Úsztatott aljzat, vagy a te általad is felvetett vakpadlós megoldás. Az előkészítés/bontás ugyan az mind a kettőnél. Felszedsz mindent, a salakot is, meg minden szart. Bezsákolni, konténert hívni, területfoglalásit fizetni, lehordani, elvitetni. Ha csak 10 cm bontott vastagsággal számolsz, az is durván 15-18 m3 sittet jelent egy 100 nm-es lakásnál. Ez nem kevés. Legalább 2 nagy konténernyi cucc, amit ki kell onnan lapátolni, szívni a port, meg cipelni. Ha megvan a takarítás, akkor ki kell számolni a beépítendő vastagságokat, nyilvánvaló cél szokott lenni, hogy az egész lakásban ugyan az a végleges padlószint alakuljon ki. Ki kell számolni, hogy hol, milyen helyiségben mekkora feltöltésre van szükség.

Úsztatott aljzat: A födémre 1 rtg 0,75-ös (vagy 09-es) PE fólia, nagy sűrűségű lépésálló polisztirol, vagy PUR, oldalfalra felhajtva 1 cm vastagságban, PE fólia, aljaztbeton (alapesetben 7-8 cm vastagságban, ha hallgatsz rám, akkor 5-6 cm), a szükséges aljzatkiegyenlítés 3-5 mm, majd erre jön burkolat.

A másik fajtánál kell egy PE réteg, egy rezgéscsillapító réteg az első gerendasor alá (elég csak a gerendák aljára feltűzni, illetve ezek közé jöhet a szigetelés), amire jön a kereszttartó sor, amire jön 2 réteg OSB ( van aki 1 vastag, de nútozott réteget rak le, a lényeg, hogy az éleknél átfedések legyenek). Ezt mind összecsavarozva és a széleken 1,5 cm dilatációs hézagot hagyva. Erre jön melegburkolat esetén 1 rtg PE fólia, alátét fólia, és maga a burkolat, hideg burkolat esetén .... Ja, erre nem rakunk hideg burkolatot mert szét fog törni.

Vizet simán lehet ötrétegű roppantós rendszerrel csinálni, ha rendesen meg van csinálva hibátlan.

Ha elektromos fűtés, akkor csak kifejezetten fűtésre optimalizált inverteres klímák. Olcsóbban üzemeltethetők, mint a sima ellenálláson alapuló elektromos fűtések, de még a klasszikus gázcirkónál is olcsóbbak. A leghatékonyabb kondenzációs gázos központi fűtés felveszi a versenyt az üzemelési ktg-vel, viszont a bekerülése a többszöröse.

Bocs a wall of text-ért, de másképp nem ment.

Jó éjszakát, megyek reggelizni.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#67039) aleister válasza Morris (#67034) üzenetére


aleister
veterán

Itt van erről egy remek tanulmány. Igaz átlagos ingatlan alapján készült (tehát nem extrém páratartalom mellett). Bár nem a lélegző ablakok, hanem -tovább gondolván a felújítást- a lélegző szigetelés mentén jutottam el az írásig.
Ettől függetlenül tanulságos. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#67040) föccer válasza aleister (#67039) üzenetére


föccer
nagyúr

Ez a lélegző fal, meg falszigetelés téma tudvalevőleg parasztvakítás. Aki csak távolról hallott épületfizikáról, vagy csak beszélt olyannal aki hallott róla, tisztában van vele, hogy az.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#67041) aleister válasza föccer (#67040) üzenetére


aleister
veterán

Ezt tanúsíthatom. Kb fél perce foglalkoztatott a szigetelés téma, amikor kidobta az említett cikket a gugli. :)
De most nem emiatt linkeltem, hanem a szellőztetés hasznossága, hatásfoka miatt.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#67042) sketchifun válasza aleister (#67041) üzenetére


sketchifun
senior tag

Jellemző probléma ez a párásodás a felújított lakásokban.

És föccernek teljesen igaza van, ez az egész parasztvakítás.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#67043) pjen válasza sketchifun (#67042) üzenetére


pjen
félisten

Felújított lakásokban szerintem az a baj,hogy nincs idejük kiszáradni,túl gyorsan vannak használatba véve.Én mikor kicseréltettem a fél házban a hideg burkolatot,napokig nyitva tartottam a lehető legtöbb nyílás zárót.

(#67044) DoItYourself válasza föccer (#67038) üzenetére


DoItYourself
addikt

Nem vagyok érintett salakfeltöltéses födém újraépítés ügyben, csak tegnap láttam egy embermagasságú zsákot egy barkácsáruházban, hőszigetelő beton néven. Cementtel kevert polisztirol gyöngyök voltak benne, 200 kg/m3 súly volt megadva. Talán ez is alkalmas a kitermelt salak helyére, bár nyilván egy vizes technológia, aminek kell idő a kiszáradáshoz.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#67045) föccer válasza DoItYourself (#67044) üzenetére


föccer
nagyúr

750 kg/m3 testsűrűség alatt nem tekinthető teherviselőnek a beton. Persze a kialakult szilárdság sok mindentől függ, de én ezt szoktam vállalni, mint legalacsonyabb testsűrűség. Be lehet ez alá is menni, csak ott már nincs (betonhoz mérten) szilárdsága.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#67046) gerisz23 válasza DoItYourself (#67030) üzenetére


gerisz23
őstag

Trükköz kicsit,vegyél 2db sima kádhoz valót és legózd össze.Középen a fesztáv miatt lehet hogy felfele is függeszteni kell.Csornán(vidéki vagyok) vettem sima kádhoz valót kicsit flexelnem kellett rajta mert túl hosszú volt,2-ből össze lehetne rakni egy méretpontosat,csak drágább.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#67047) pjen válasza föccer (#67045) üzenetére


pjen
félisten

Azért kíváncsi lennék egy betonra ahol minden harmadik egység sódert PS gyöngyel helyettesítenének.Mennyire lenne terhelhető és hősőigetelő.Perlittel működik.

(#67048) Chaser válasza DoItYourself (#67030) üzenetére


Chaser
titán

Tegnap neztem egy asdzimetrikos kadat, 140*90 de nyilvan van ennel is nagyobb, van hozza gyari uveg zuhanynak, sztem kep alspjan rendben van, ha erdekel majd megmondom a tipsut, a kad maga 60e kornyeken remlik
Kozben meg is lett, ravak kad, meg nem neztem utana

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#67049) Chaser válasza föccer (#67038) üzenetére


Chaser
titán

Csak a karton maga + szerelvenyek, ebben hoszigeteles nincs, karton nme kb 1e ft, szerelvenyek 3-400ft/nm, fennmarado cimbinek nmenkent, 3 eve is ennyibol jott ki, karton ara nem valtozott ahogy latom, par szaz gt meg lehrt ramegy a halora bandazsolasoknal meg glettre nmenkent, de az se volt veszes
Tobbire majd reagalok, telirol sokat irni olvasni nem szeretek

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#67050) föccer válasza Chaser (#67049) üzenetére


föccer
nagyúr

Oké, nem beszólni akarok, inkább csak jelezni, hogy normálisan nem fog kijönni 2k-ból.

U, C és nyílászáró esetén A profil, dűbelek, karton GK csavar, opel csavar páradíffúzív fólia, élvédők, erősítő szalag, hézagológipsz, glettanyag, festék, esetleg színezés.

Oldal fal esetén 2 rtg kartont illik rakni ráadásul az esetleges villanyos szerelvényezést is érdemes berakni, bár ezt nem feltétlen a GK árába kell beszámolni.

Csináltam már én is néhány nm GK-t, és nem a barkácsárúházakban vásárolom a hozzávalókat és még egyszer sem jött ki 2k-ra. Ha neked kijön, akkor áruld el, hogy hol vásárolsz, mert akkor én is oda fogok járni :R Ez utóbbi nem vicc, komolyan kérdezem. :R

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.