Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#11001) mdk01 válasza joecontra (#11000) üzenetére


mdk01
addikt

Hát ha nem lenne kevés jelenleg is a napi 24óra akkor én. Viszont megkérdezem egy ismerősömet hátha neki több a szabadideje. Feltéve ha érdekel és Székesfehérvár 70-80km-es körzetén belül laksz.
Annyit még viszont hozzátennék hogy amit írtam 25-30k /ajtó,ablak az bolti gyártósoron készült ár. Az egyedileg készített nyílászárókra x2, x3 a szorzó minimum. Én úgy gondolom egy hagyományos ablak annyival nem jobb egyedileg gyártva mint a boltba megvéve. Egyedileg gyártott ablakot akkor szoktak kérni mikor feltétlen ragaszkodnak, hogy akkora legyen az ablak mint a nyílás illetve ha íves vagy speciális vmilyen téren.
Ha tök hagyományos ablakot szeretnél és a boltba beszerezhető közel hasonló méretű(te esetedbe 150x90) akkor inkább a boltba nézzél szét olcsóbban kijössz.

Ajtó az más történet, ott sokan a bolti ár 5-6x-át is kifizetik, mert sokkal nagyobb a kialakítás lehetősége, mint szín, marás, osztók, anyag, méret stb.

[ Szerkesztve ]

(#11002) Winner_hun válasza mdk01 (#11001) üzenetére


Winner_hun
félisten

Valamelyik nagyáruházban volt leakciózva ajtó 15-20k-ra, jött hozzánk az illető hogy olcsóbban kéne neki... aha:DDD

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#11003) mdk01 válasza Winner_hun (#11002) üzenetére


mdk01
addikt

:DDD

Viccesen azt akartam írni hogy csináljatok neki szúnyoghálós ajtót, de kb. annak is minimum 15-20k lenne az ára és még lehet meg sem éri ha vmilyek nagyváros egyik feléből kell vinni a másikba.

[ Szerkesztve ]

(#11004) Integra válasza mdk01 (#11003) üzenetére


Integra
titán

annak, ahol a szúnyog tényleg nem jut be és könnyen, praktikusan lehet a hálót is cserélni, nem nyöszörög használat közben, annyi is:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#11005) joecontra válasza mdk01 (#11001) üzenetére


joecontra
addikt

Köszi a választ!

Ha tök hagyományos ablakot szeretnél és a boltba beszerezhető közel hasonló méretű(te esetedbe 150x90) akkor inkább a boltba nézzél szét olcsóbban kijössz.
Ezzel a megoldással szimpatizálok. :K

----------------------------------------------------------------------------------------------
Szerk.:

Esetleg egy boltot tudsz mondani, ahol érdemes szétnézni?

Üdv,
J

[ Szerkesztve ]

(#11006) Hasaggymeg válasza Met (#10989) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Nem fog úgy maradni.Ami Ravakot illeti,kérdezd Ravakot.Túl jó ahhoz,hogy más,oda nem illő gumit tegyél rá.
(#10998)canniball...8évet dolgoztam állatkertben,nagymacskák,medvék,farkasokkal de még számomra sem bizalomgerjesztő egy olyan állat melyet gyilkolásra korcsosított a beteg emberi agy.Láttam egy pár harcra képezett egyedet,a természet Frankestein-jai,viselkedésük távol áll a természetestől,ha beindulnak megfékezhetetlenek.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#11007) runner 125


runner 125
nagyúr

Hali!

Múlt héten már sikerült felszednem annyira a bejárót, amennyire terveztem, illetve megvettem mindkét szélére a szegélyköveket.
Noh most, az biztos, h a jobb oldali, kisebb füves terület magasabban van, mint a bal oldali.
Ilyenkor mi a szokás, h illik lerakni a szegélykövet? A kapunál kb 5,5 méterre lenne egymástól a két szegélysor, a garázskapukhoz közeledve 10 méterre nő a távolság.

Rakjam a mindkét oldalon a jelenlegi talajszínt (fűszint) magasságába, vagy pl. a jobb oldalból faragjak le, h vízszintben legyen a másik oldallal?
Itt van egy metszet is, csak h egyértelmű legyen a kérdésem. Plusz egy fotó.

Köszi.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#11008) canniball válasza Hasaggymeg (#11006) üzenetére


canniball
nagyúr

"Láttam egy pár harcra képezett egyedet..."
A lényeg ezen van: "harcra képezett egyed". Bármilyen fajtájú kutyát el lehet vadítani, legyen szó farkasölőről vagy p*nanyalóról. Nem mindegy a gazda hozzáállása. Én gond nélkül kiveszem a kutyám szájából a csontot, tudom hogy nem fog bántani, még csak rám sem morgott soha.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#11009) biker válasza canniball (#11008) üzenetére


biker
nagyúr

Megvan, itt a joszag :)
Aranyos, de meg kell nevelni. Mar beprobalkozott par tipikus dominancia probaval, de nem jott ossze

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#11010) canniball válasza biker (#11009) üzenetére


canniball
nagyúr

Idegen kutyájával azért csak óvatosan! Nevelje a gazdája! :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#11011) biker válasza canniball (#11010) üzenetére


biker
nagyúr

Most mar mi vagyunk a gazdaja
Es vonyit mint a barom, mert unja magat kint :(

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#11012) moddingR válasza biker (#11011) üzenetére


moddingR
aktív tag

Az első két hét nagyon rossz. Utána már hallgatni fog rád. Mennyi idős?

(#11013) biker válasza moddingR (#11012) üzenetére


biker
nagyúr

Kb egy ev, doki szerint

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#11014) Winner_hun válasza biker (#11011) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ha nyekereg akkor NEM szabad kimenni hozzá mert hozzászokik hogy azt kell csinálni ha foglalkozást akar. Majd leszokik róla, pár nap.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#11015) biker válasza Winner_hun (#11014) üzenetére


biker
nagyúr

persze, csak mindig kiszóltam a lehúzott redőnyön vagy füttyentettem egyet, akkor 20 perc csend, majd megint, de kb 1,5 óra múlva elaludt :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#11016) canniball válasza biker (#11011) üzenetére


canniball
nagyúr

"Most mar mi vagyunk a gazdaja"
Vagy úgy! Azt hittem ismerősök jönnek látogatóba, vagy rokonok mennek nyaralni és felügyeletet vállaltok vagy ilyesmi.
Akkor sok sikert a neveléshez! :)

"Es vonyit mint a barom..."
Hasonló körülmények között te is vonyítanál... ;] De most már legalább tisztában vagytok vele hogy ma este mi várható, így tudjátok hogy
1. vagy be kell engedni
2. vagy le kell nyomni egy-két felest lefekvés előtt...persze nem a kutya torkán... :D

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#11017) biker válasza canniball (#11016) üzenetére


biker
nagyúr

3: jól kifárasztani este, séte, egyebek, hogy aludjon :)
bent nem lesz :) kap hőszigetelt házat ma-holnap, raklapon, hőfüggönnyel télire, alátétfűtéssel

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#11018) Integra


Integra
titán

ezért jó a macska, nincs vele gond :D

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#11019) DeFranco válasza Integra (#11018) üzenetére


DeFranco
nagyúr

És nem is szekál agyon a szeretetével :P

(#11020) canniball válasza biker (#11017) üzenetére


canniball
nagyúr

Hőfüggöny, alátétfűtés - ezek mik?

Integra!
Legközelebb amikor tüzel a cic átvinném arra az egy-két hétre... ;]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#11021) Integra válasza canniball (#11020) üzenetére


Integra
titán

ivartalanítva van:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#11022) canniball válasza Integra (#11021) üzenetére


canniball
nagyúr

De a miénk nincs. Ezért írtam hogy kölcsönadnám amíg tüzel. Így kiderül mennyire van/nincs gond vele, amikor végigmiáúzza a fél éjszakát. :DDD
És mi még szerencsés helyzetben vagyunk, mert ezt leszámítva nincs gond vele. De van olyan ismerős akinél a függönyre felmászás és onnan az emberek nyakába ugrálás megy, másnál a szagelszívót szakították le, megint másnál a 3 napos LCD TV-t verte le a kölcsön macs... Szóval egyede válogatja, ezekhez képest még a kutyám is egy tündér. :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#11023) Jovanny2


Jovanny2
őstag

Nekem pénteken jön a kis bullmasztiff-om, kell a társaság a németjuhásznak. Remélem jól kijönnek majd.

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#11024) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Kutya topic:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#11025) Jovanny2 válasza Winner_hun (#11024) üzenetére


Jovanny2
őstag

Az valami felmosórongy topic... :U Legalábbis az első képen egy fehér fóka van. :DD Na, úgy jön össze a barkácstopikkal a masztiff, hogy kell majd Neki eszkábálni egy házikót, mert a németjuhásznak egyedül is kicsi a mostani. ;)

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#11026) Hasaggymeg válasza canniball (#11008) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Egy vérengző szentbernáthegyi,golden retriever vagy magyar vizsla fura látvány lehet. :)

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#11027) canniball válasza Jovanny2 (#11023) üzenetére


canniball
nagyúr

Lesz ott rend! :D

Winner_hun!
No tessék! Szó esik kutyáról, macskáról, erre elénk ugrik egy motkány... :DDD :R

Hasaggymeg!
A kivétel erősíti a szabályt. :) Bár szerintem van az a "beteg emberi agy" (hogy klasszikus idézzek) ami ezekből is kihozná az állatot... :((

Hogy ON is legyek. Itt ez a dög meleg, jó lenne este szellőztetni, így az elmaradt szúnyogháló projekt reloaded.
Vettem öntapadós példányokat, ezeket kéne leszedhető módon felvarázsolni
1. 120x120-as ablakra, de a szárny és a keret közé nem akarom beragasztani hogy ne nyomja meg a gumit, a szigetelt falat és az ablakkeretet amiatt nem akarom megfúrni hogy keretet rakjak fel, ha pedig az öntapadós részét csak egyszerűen felragasztanám kívülről az meglehetősen randa lenne. Azt hiszem a legjobb ami eszembe jutott az az, hogy veszek kisméretű kábelsínt (olyat ami kb. 1 cm széles és fél cm magas) és ebbe ragasztom bele az öntapadós részt. Kérdés hogy magát a kábelsínt mivel ragasszam fel? Vagy esetleg van-e jobb ötletetek?
2. a kisméretű (azt hiszem 45x45-ös) spájzablakra; ehhez csak belülről férek hozzá így csak a szárny és a keret közé történő felragasztás marad. Ezt meg is ejtettem, de annak ellenére hogy előtte letöröltem a felületet mégis lepotyogott, az öntapadós izé nem bírta... Mivel ragasszam vissza? Egyszerű pillanatragasztó megfelel a célra?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#11028) DeFranco válasza canniball (#11027) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Lehet kapni méretre készíthető szúnyoghálót. Most nincs időm kikeresni a linket, de egyszerű megtalálni, how-to video is van az oldalon.

4 részből áll.

Keretléc (ezt kell méretre vágni)
Sarokelem (összedugós)
Szúnyogháló
Gumicsík (ezzel rögzíted a hálót a nútba)

+1: egy kapocs-szerű "kapocs" amivel rögzíted a keretet az ablakhoz. Levehető-feltehető.

Méretre van csinálva minden, csak a keretlécet kell méretre vágnod, a többi LEGO

Én is ilyet tervezek csinálni, csak kicsit be vagyok havazva. Keress rá.

[ Szerkesztve ]

(#11029) canniball válasza DeFranco (#11028) üzenetére


canniball
nagyúr

Láttam ilyet én is barkácsáruházban, de egyrészt műanyagból nem volt méret az alu pedig veszett drága volt, másrészt ha jól emlékszem az felfúrós kivitel volt.
Azt a "kapocs-szerű kapcsot" hová kell akasztani? Mert ha a gumi közelébe akkor nem tudom mennyire nyerő megoldás; amikor rolót vettünk ahhoz is adtak ilyesmi csíptetőt de az úgy elnyomta a gumit hogy inkább visszavittem az egészet és vettem egy mérettel nagyobbat amit a falra fúrtam fel...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#11030) Met válasza canniball (#11027) üzenetére


Met
Topikgazda

Kétoldalas ragasztós tépőzár a keret rögzítéshez? Hogy le is lehessen szedni ha kell?
Van van ilyen klipszes keret műanyag ablakokhoz.

Vissza ragasztani a palma tex jobb lenne mert az leszedhető nyomtalanul, a pillanat ragasztó roncsolja a keretet

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#11031) canniball válasza Met (#11030) üzenetére


canniball
nagyúr

"Van van ilyen klipszes keret műanyag ablakokhoz."
Szerintem DeFranco is ilyesmire gondolt, de nem tudom az más-e mint az említett rolós.

"Vissza ragasztani a palma tex jobb lenne mert az leszedhető nyomtalanul..."
Azt lehet kapi tubusban? Eddig amit láttam az nagy (dobozos) kiszerelés volt.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#11032) Met válasza canniball (#11031) üzenetére


Met
Topikgazda

Ilyen klipszre gondoltam, DeFranco nem tudom mire gondolt, nem vagyok gondolatolvasó :B

Palma tex létezik tubusos kiszerelésben is, két féle méretben.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#11033) odrif


odrif
MODERÁTOR

Hát bizony nálam is dönget a meleg rendesen.
Az ablakok hővisszaverő fóliázására (reflexiós fólia ) gondoltam természetesen úgy hogy belülről kilássak.
Tudtok valami ilyen terméket ajánlani amit magam is fel tudok ragasztani?

[ Szerkesztve ]

20 éve a Prohardveren

(#11034) DeFranco válasza Met (#11032) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ja, ja mein Herr. Das ist es.

[link] itt vannak az alkatrészek, a videós oldalt nem találom, de keresem.

Aúgy deja vue

Tadamm megvan..

Láttam már ilyet felrakva, valamennyit deformál a gumin, de nem gáz két okból:
- a gumi azért gumi, mert alakul, így ettől még tömít rendesen
- ha kiveszed sem lesz ott rés, mert annyira szerintem nem vastag ez az elem, hogy nagy kárt okozzon

Előnye hogy méretre készítheted, mobil, és relatíve olcsó (volt amikor néztem, most csak kikerestem neked a linkeket)

[ Szerkesztve ]

(#11035) Met válasza DeFranco (#11034) üzenetére


Met
Topikgazda

Jaja, erre a képre emlékeztem :D

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#11036) canniball válasza Met (#11032) üzenetére


canniball
nagyúr

"Palma tex létezik tubusos kiszerelésben is, két féle méretben."
Naccerű, akkor majd ilyet keresek. Csak nem akartam úgy járni hogy ilyet kérek és körberöhögnek hogy ilyen nincs is. :)
Ez egyébként teljesen nyom nélkül leszedhető? Azaz ha maradnék a kábelcsatornás megoldásnál és később leszedném akkor eltávolítás után olyan lesz mintha nem is lett volna ott? Illetve a téli fagyot is elviseli?

DeFranco!
Jól emlékszel, tavaly már felhoztam a témát, de akkor elmaradt, ezért is kezdtem azzal hogy reloaded. :B De most már majd meggebedek ebben a melegben, gondoltam ma délután vagy a holnapi nap folyamán nekilódulok és összehozok valamit; így újra feldobtam hátha azóta tud valami valami okosat. :R
Mondjuk erre a kapcsos megoldásra nem is emlékeztem pontosan úgyhogy köszönöm hogy előkerested!

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#11037) DeFranco válasza canniball (#11036) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Egyébként földszinti ablakra tennéd fel? Gondolom emeleten nem megoldható a ragasztás...

@#11038: mázlista... :P

[ Szerkesztve ]

(#11038) canniball válasza DeFranco (#11037) üzenetére


canniball
nagyúr

Igen, családi ház alsó szintje...illetve "magasított szint", de létráról elérem.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#11039) Met válasza canniball (#11036) üzenetére


Met
Topikgazda

Az a jó a Palma tex-ben, hogy amikor megszárad gumi szerű lesz, tehát bontható.
De jobban belegondolva sziloplaszttal is felragaszthatod :)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#11040) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Napi jótanács:

Ha szőnyeget veszel, mindenképp mérd meg előtte az ajtó alja és a padló közötti távot, és ha nincs meg a szükséges rés kétszerese, akkor ne vedd meg, mert ha egyszer, ha csak egyetlen egyszer az életben hallgatsz a feleségedre és az édesanyádra, hogy ne parázz már mindent ennyire túl, akkor tuti, hogy nem tudod kinyitni az ajtót a szőnyegtől többet.

El kell vágni az ajtó aljából, vagy nem hagyjuk el a hálót.

(#11041) mdk01 válasza DeFranco (#11040) üzenetére


mdk01
addikt

...vagy teszel a pántok alá alátétet, másnem ideiglenesen míg le nem vágtok az ajtó aljából ha az első alternatíva túl rondának bizonyul.

[ Szerkesztve ]

(#11042) mdk01 válasza Met (#11039) üzenetére


mdk01
addikt

Az nem lesz gumiszerű, ha helyesen használod ergo nem is szedel nagyon vissza semmit sem egybe.
Ha gumiszerű lesz akkor vagy túl vastagon kented fel, vagy nem vártad meg a száradási időt és hamarabb nyomtad össze a két részt, esetleg nem sikerült elég nagy nyomóerőt kifejteni a ragasztandó anyagokra.

(#11043) DeFranco válasza mdk01 (#11041) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Próbáltam, több kell, mert az ajtó már szorult, de még mindig nem volt elég.

Ez van, szőnyeg kell, mert feleségem szeretne, megoldjuk. Vékonyabbnak nincs értelme, mert az meg kemény, így előbb-utóbb vágni kell.

Szerencse, hogy van nekünk Winner_hun kartács, meg fogja oldani, hogy esztétikus legyen. :)

(#11044) canniball válasza Met (#11039) üzenetére


canniball
nagyúr

Tudom hogy a szilo az építőipar netovábbja, de mióta az ablakpárkányokat azzal rakták fel nem különösebben rajongok érte, tudniillik másfél-két év elteltével elengedett és azóta csak a lélek tartja a párkányokat... :((

mdk01!
Eddig Met javaslata alapján azt hittem tudom mi kell nekem, de most teljesen elbizonytalanodtam...
No mindegy, megvettem, a spájzablakon majd tesztelem. Ebben a nagy melegben is kell várni 15 perc száradást ahogy rá van írva?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#11045) Integra válasza canniball (#11044) üzenetére


Integra
titán

sziló és sziló között is nagy különbségek vannak, ettől függetlenül illik azt rendesen oda rögzíteni, ebben egyet értek, nem lehet mindent szilóval elintézni.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#11046) biker


biker
nagyúr

Gazbekotesre 90e ft nem sok egy kicsit?
Allitolag ennyi a terv, nyomasproba, engedelyezes, ora felszereles
Amugy minden keszen van
Ja, + 60e ft a tigaz csatlakozasi dij

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#11047) mdk01 válasza canniball (#11044) üzenetére


mdk01
addikt

Hát én nem percekben mérem, hanem tapintásra. Annyi csak a lényeg hogy legyen kemény és száraz általában ez a kettő együtt jár ha nem kened túl vastagon. Mellesleg ezek a típusú ragasztók annál erősebbek minél több nyomóerőt tudsz kifejteni m2-enként miután összeraktad a két összeragasztandó felületet és nem szabad túl vastagon felkenni.

Sokfajta sziló van, de még több fajta ragasztó amit sokan szilónak hívnak mert ugyan olyan kinyomó csöcsös tubusban vannak.
Próbáld ki ezek vmelyikét:
Tytan
Würth ez habosodik/dagad miközben köt egy 10-20%-ot de utána kőkemény műanyag lesz. Ha ezt választod akkor ki kell támasztani egy-két léccel a az ablaknyíláshoz a lapot hogy ne emelje fel.

Biztos van még sokfajta ragasztó ami megfogná, mert nem egy speciális dolog egy ablakpárkány felragasztás de ez a kettő eléggé extrém dolgokat is megfog tehát ha ezeket használod akkor lerobbantani sem lehet majd a párkányt.

[ Szerkesztve ]

(#11048) Met


Met
Topikgazda

Valakinek van tapasztalata az ultrahangos pókriasztókkal kapcsolatban?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#11049) F34R


F34R
nagyúr

Sziasztok a kérdésem a következő lenne:

elég rég óta nem tettünk a házra ezért most egy kisebb összeget rá akarunk fordítani javításra. A hibák : 3 fokos lépcső rétege lemált a fagy miatt , a 2.-ik garázs alapzata
úgyszintén durván ~ 30 m2 és fönt is vakolni kell kb egy 4 cm-réteget.
2 gerinc kupolás , melléképület plafonján 45 cm átmérőjű lyuk van .

Itt a faluban volt egy kőműves anyum megkérdeztem mennyi lesz sacc per kb a végösszeg 180-190 Ft mondott reális ez az összeg , mert én kicsit sokallom ?

(#11050) maross


maross
veterán

tetőjavításra, cserere valaki tud embert ajánlani?

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.