Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#68001) DoItYourself válasza gyoroka (#67959) üzenetére


DoItYourself
addikt

Bp.-re tudok ajánlani szakit privátban.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#68002) eszmilan válasza bbmt (#67989) üzenetére


eszmilan
tag

Ilyen dübel kell neked, ami csavarásra kinyílik, van sok féle. Csavar legyen hosszabb, mint a dübel, és akkora lyukat kell neki fúrni az OSB-n, hogy ne essen bele a dübel. A kéket kb bármelyik barkácsboltban megkapod. 6x50 a tipli, rakj bele 4x60 vagy 4x70 pozdorjacsavart.

[link]
[link]

(#68003) Intel fan11 válasza philoxenia (#67976) üzenetére


Intel fan11
őstag

Azt mondta a szaki 40es csovet rakott mind2 helyre. Kad felol is meg csatorna felol is, mert a furdobol 40es megy ki! Kadfelol nem akart 32est rakni, mert nagyobb a dugulas veszely! Ma jon es remelem sikerul beallitani.

Battletag: hojszi#2983

(#68004) pjen válasza Akcept (#67994) üzenetére


pjen
félisten

A klíma végül is hőszivattyú üzem módban fűt,azért gazdaságos .Az elektromos fűtő panen bárhogy nevezzük is,egy hősugárzó.Annyi hőt termel ,amennyit áramot felvesz a konnektorból.

(#68005) Chaser válasza Akcept (#67994) üzenetére


Chaser
titán

klíma lesz nálam is a fővonal, de fürdőbe biztos megy egy elektromos radiátor meg sztem konyhába is, nappaliba is ha nagy hideg van tudjon kompenzálni, ilyesmikből akarok majd venni
külön jó h fürdőbe is van már törölközőtartós megoldás

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#68006) bbmt válasza macilaci78 (#67996) üzenetére


bbmt
senior tag

Fa van felette, most megnéztem, gerendák vannak fő támasznak, amúgy az OSB felett szigetelő réteg van és utána kb 4 cm vastag deszkákkal van lefedve.

eszmilan: a tartó konzolt 3 helyen lehet rögzíteni, értem a dübelt,de félek, hogy az OSB lap nem foja bírni.
Az szép lenne ha leszakadna az a rész :Y

Valószínű, hogy falra teszek polcot inkább, azt alá tudom támasztani. Ehh tanácstalan vagyok.

[ Szerkesztve ]

A kanál a gyengék villája

(#68007) Misi1980 válasza Intel fan11 (#68003) üzenetére


Misi1980
senior tag

Még jó hogy nem 32-es csövet rakott a kádfelől hiszen a szifon alapban 50-es de vissza lehet vágni negyvenesre. Én a kádat mindig 50-es csővel kötöm be.

(#68008) pjen válasza Misi1980 (#68007) üzenetére


pjen
félisten

Ezt nem is értem, hiszen a kádnál a szűrő eleve szűkít. Mondjuk nekem 32 és a kád kifolyó gyárilag.

(#68009) BullZeye


BullZeye
veterán

Iszonyat rossz a fantáziám, így egy 2x3cm-es festett cafatból nem tudom megállapítani, hogy az egy 30m2 szobába megfelelő lesz e a festékszín.

Nincs budapesten valahol, ahol legalább egy fél méteres-méteres részen fel vannak festve a "kész" színek?
Monitoron jópofa keresgélni, de kb 2 éve volt utoljára kalibrálva, így azért necces. :)

Bútor és munkalapokkal ugyanez, van egy 30x30cm-s kis cafat (jó esetben), és válasszam ki, hogy jól néz e ki 270cm-en vajon.

Ti ezt hogy szoktátok megoldani? Beleválasztotok egybe és remélitek a legjobbakat, hogy az jól is fog kinézni?

(#68010) Chaser válasza BullZeye (#68009) üzenetére


Chaser
titán

festékekkel a tapasztalatom, a legmárkásabbakon se az volt amit mintán mutattak, mondok jobbat, egymás mellett két uo-nál a saját mintájának más színe volt ( :
az a biztos ha a vmilyen falon kipróbálod - legrosszabb esetben azt a részt utána lecsiszolod meg újra alapozod -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#68011) Misi1980 válasza pjen (#68008) üzenetére


Misi1980
senior tag

Én még nem látram szerelőt aki 32-es csővel kötött volna kádat. Akkor lehet ha nagyon régi szerelés mert régen minden bevetettek. A mostani kád zuhany és mosogatószifonok 40-essek de lehet kötni 50-es csővel is.

(#68012) BullZeye válasza Chaser (#68010) üzenetére


BullZeye
veterán

Falfesték*, ezt szeretném elkerülni, mert 3-5 ezer forintot kiszórni festékre, hogy hátha jó lesz annyira nem esne tetszik, főleg mert várnom kell míg megszárad, és szaladnak emiatt a napok, ha mégsem olyan a festék mint amit mutattak (volt ahol félhomály volt...így válassz festéket)

És a másik probléma a bútorlap/munkalap színe, mindenhol az a pici darab van, és nagyon ritkán van kirakva normális méretű.

Nincs ezekre akkor valami jól bevett megoldás?

(#68013) BullZeye válasza BullZeye (#68012) üzenetére


BullZeye
veterán

2 emailt írtam közbe, picit összekeveredtek a szavak, elnézést érte :D
De a lényeg talán átjön, van olyan hely Budapesten ahol pl Supralux festékeket felfestették falra 1m2-en?

Tegnap voltunk Praktikerbe, parketták tök jól fel ki vannak téve, ez hiányzik nekem festéknél.
Vagy pl bútorlapok is 60x400as táblákban vannak kint, így látod, hogy mire számíts.

Sajna nem fél évre választja ezeket az ember, és 4-5 évig nézni falat húzós :) asztalról nem is beszélve.

Ez a kép összefoglalja a problémámat a parketták, bútorlapok, munkalapokkal. :)

[ Szerkesztve ]

(#68014) Chaser válasza BullZeye (#68012) üzenetére


Chaser
titán

Ertem mire gondolsz, en csak jeleztem, sokszor sajnos semmit nem jelent a kirakott minta
Ha 100%ra akarsz menni probafestes - ha az elkepzeles nagyjabol megvan a kivant arnyalatot mar nem annyira veszelyes osszehozni sztem -
Szaradai ido meg ebben a melegben max 1 nap, de lehet pat ora alatz kiszarad egy reteg

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#68015) ALI_G válasza Intel fan11 (#68003) üzenetére


ALI_G
veterán

fyi

(#68016) Lehiñito válasza BullZeye (#68013) üzenetére


Lehiñito
senior tag

Az a baj, hogy hiába nézed meg egy üzletben, hogy milyen a kiválasztott szín, mert a lakásodban mások a fényviszonyok illetve a megvilágítás. Sőt az sem mindegy, hogy hideg fehér vagy meleg fehér lámpa megvilágítással nézed a színt. Illetve azt is mérlegelned kell, hogy milyen fényviszonyok vannak nálad.
Én azt szoktam javasolni, hogy egy litert kevertess ki belőle és fess fel a faladra fél négyzetmétert.
Én árnyékosabb helyre is szoktam próbafestést csinálni meg közvetlen ablak mellé ahol bejön a fény. Úgy tudsz már viszonyítani a napszakoknak megfelelően is, hogy tetszik e a kiválasztott szín. Viszont 2rétegben vidd fel a próba színt is, mert akkor adja ki a színét igazán.

[ Szerkesztve ]

(#68017) ALI_G válasza Lipton (#68000) üzenetére


ALI_G
veterán

150 nm, sík, szögletes alakú. Mulcsolós villanyban gondolkozom, de olyan alig van. Feleslegesnek tartom a benzinest ide, bár olajat, stb tudok cserélni itthon, csak nincs sok kedvem két motor mellett :D. Az akkus nagyon drága. Bauhast ismerem, komoly tény az 5 év gari, de nincs nagy választék a szigetszentmiklósiban.
Eddig csak ezt az egyet találtam: hitachi ML40SRWA
Mod: komoly marketing szoveg van hozzá: Egyszerű, letisztult modell => nem volt pénz designerre :C

[ Szerkesztve ]

(#68018) macilaci78 válasza BullZeye (#68009) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Logikusan belegondolva ha van olyan marha, aki mondjuk 1 m2/színt beáldoz a falon, ott választék nem lesz. Főleg, hogy sok gyártó és megannyi egyedi kevert szín van, ami még függ a te falad textúrájától, fekvésétől, fényviszonyaitól, alapozótól, egyebektől.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#68019) ALI_G válasza ALI_G (#68017) üzenetére


ALI_G
veterán

Al-Ko-ban is találtam, kicsit olcsóban. AL-KO Comfort 40 E
Mindenki akciózik :)

(#68020) Chaser válasza Lehiñito (#68016) üzenetére


Chaser
titán

ez meg amásik, járólapok és csempék színei is teljesen mások egy multiban mint a lakásban, ha nem kapnak kinti közvetlen fényt akkor csak találgatni lehet mi is az pontosan:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#68021) DoItYourself válasza BullZeye (#68013) üzenetére


DoItYourself
addikt

Faanyag, bútorlap ügyben, nézz el a kőbányai abh-system kft-hez, ha útba esik. Fél kosárlabdapálya nagyságú bemutatótermük van. Tegnap voltam ott zsaludeszkáért reggel 7-kor, kilenckor már fékezett az autójuk a házunk előtt. A nyitvatartásuk viszont elég szűkös.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#68022) macilaci78 válasza BullZeye (#68013) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Menj be egy lapszabászatba, ott egész táblákban láthatod a bútorlapokat.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#68023) BullZeye válasza macilaci78 (#68022) üzenetére


BullZeye
veterán

Az a 2 ahol eddig voltam ott csak ezek a kis táblák voltak mint ami Kikába is vannak max 30 cm-es, amit fentebb írtak oda hétfőn reggel elugrom.

(#68024) macilaci78 válasza BullZeye (#68023) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Lapszabászat, nem bemutatóterem. ;)

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#68025) Intel fan11 válasza Misi1980 (#68011) üzenetére


Intel fan11
őstag

Akkor jol csinalta a szakim. O is azt mondta nem akarta 32es csovel csinalni csak az a baj 40es cso megy ki a furdobol igy 50est nem rakhatott ra!

Battletag: hojszi#2983

(#68026) Norbika88 válasza Lipton (#67998) üzenetére


Norbika88
senior tag


Ezt az elektródát kellet cserélni.
Puffert felpumpalni.
Takarítani.(eveskarbantartas)
18k lett a vege.

(#68027) Lipton válasza ALI_G (#68017) üzenetére


Lipton
őstag

Ekkor területre lényegében mindegy, hogy mit veszel...

A gyep akkor lesz szép (szerintem), ha
- évente 2 (3) alkalommal kap műtrágyát egyenletesen kiszórva
- öntözve van rendesen (!), azaz nem össze-vissza, hanem ha lehet tervezett öntözővel
- rendszeresen nyírva van éles késű nyíróval - ez heti 2 alkalom is lehet akár
- kézzel gazolgatva van ha megjelenik benne valami rondaság
- évente 1-2 alkalommal gyepszellőztetés
- normális "kerete" van

Személy szerint nem vagyok híve a mulcsozós gépnek mert pl. nálunk gyorsabban növő (sport)fű van. Nagyon sok lenne a nyesedék és szerintem kinyírja a füvet, eltömíti a földet és nem tudsz hatékonyan öntözni sem.

Hátránya ennek, hogy gyűjteni kell a levágott füvet. Ez simán elmegy egy zsákban és el tudod vinni (ingyen?) leadni a helyi zöldhulladékos helyen amennyiben nem akarsz/tudsz komposztálni. Pici kertnél nem is nagyon tudsz majd mit kezdeni a kész cuccal.

A lényeg, hogy kb mindegy, hogy mit veszel. Benzines "teljesítmény" nem kell és olajat kell benne cserélni meg azért több karbantartást igényel. Vennék valamilyen egyszerű, nem a legkeskenyebb hosszú garanciás fűgyűjtős gépet meg egy hosszabbítót. Nézzed meg, fogdossad meg, motorteljesítmény, stb. de egy árkategóriában nagyjából hasonló gépek lesznek. Esetleg lehetnek már jó akkus gépek de ott nem igazán ismerem a kínálatot meg írtad, hogy drága.

[ Szerkesztve ]

(#68028) sketchifun válasza Lipton (#68027) üzenetére


sketchifun
senior tag

Egyetértek.

Füvet műtrágyázni, műtrágya után többet locsolni kb 1 hétig. Mulcsozós gépet sem rossz használni, de csak minden 10-12-ik alkalommal.

A locsolás is fontos, reggel, amíg nem éget a nap, és este, amikor kezd hűlni.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#68029) philoxenia válasza ALI_G (#68019) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ez jó, praktikus, ilyesmi van otthon. :K

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#68030) Chaser


Chaser
titán

gerendák közé, párnafák alá milyen granulátomos hő és hangszigetelő lenne jó?
keresgéltem tegnap egy órán keresztül, amit találtam olcsó és kis tömegsűrűségű a perlit, de abból is vannak spécibbek és drágábbak, annak m3-e kb 20e ft és valami 50kg/m3, de leginkább párnakitöltésre ajánlják
találtam egy direkt födémhez való anyagot, de abból 2 m3 is 180e ( :

szerk: parketta és alatta levő deszka elszállításról már nem kell gondoskodnom, elviszik tüzelőnek:) gyakorlatilag a salakból kell kiszedni 10cm-t ha nem is mindet, kb 1-5-2 m3, annyi töltőanyag kellene

_ha valakinek van kandallós ismerőse a csoda cserépkályhát ingyen elviheti ha elbontja_

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#68031) macilaci78 válasza Chaser (#68030) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nem olyan rég linkeltem.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#68032) BullZeye


BullZeye
veterán

Laminált padló alá lehet rakni 8mmes alátétet, és nem lesz nyikorgós pár év után?

(#68033) macilaci78 válasza BullZeye (#68032) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Már párszor leírtam, miért nem jó.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#68034) DoItYourself válasza BullZeye (#68032) üzenetére


DoItYourself
addikt

Erről is volt szó pár napja: 3mm-nél többet nem szabad, mert széttörik a klikknél a pontszerű terhelések miatt.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#68035) Chaser válasza macilaci78 (#68031) üzenetére


Chaser
titán

:R pedig ilyesmi kalkulátoros oldalon néztem tegnap csak egy másik anyagot, az volt pöppet drága
ezen nem tudok elmenni, kalkulátoros résznél 2 m3-re azt mondja 72kg, leírásban pedig 500kg/m3

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#68036) #33253120 válasza Chaser (#68035) üzenetére


#33253120
törölt tag

Lehet az egyik erdei köbméter.. ;]

(#68037) ALI_G válasza Lipton (#68027) üzenetére


ALI_G
veterán

Koszi az infót. Ontozorendszer van, azzal nem akartam bajlodni. Komposztalas szerintem nalunk nem megoldható, bar lehet lesz egy kis zug ahova elferne egy kisebb. Az evi 10e ft mutragya se vag foldhoz, foleg hogy nitrogent ingyen hozok amikor kell, bar osszel mas is kell.
Mulcsolas pro-kontra erdekes. Eddig nem mondtak olyat hogy lenne negativ oldala is. Gondolom akkor fontosabb a szelloztetes.

(#68038) BullZeye válasza DoItYourself (#68034) üzenetére


BullZeye
veterán

Köszi, Macilacira visszakerestem így megtaláltam a beszélgetést. Nem szeretném az alsó szomszédot kikészíteni, ha nejem edz, ezért gondoltam az ilyen vastag szigetelésre, alternatív megoldás létezik?

(#68039) DoItYourself válasza BullZeye (#68038) üzenetére


DoItYourself
addikt

Úsztatott padló :) de ha nem akarsz betonozni, biztos össze lehet hozni 2 réteg osb-ből is valamit, esetleg vastagabb padlószőnyeg.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#68040) Ton-ton válasza BullZeye (#68038) üzenetére


Ton-ton
tag

Létezik alternatíva, és jó is. "Csak" árban nem versenyképes.
Keress rá a szárazpadló kifejezésre.
Nagy vonalakban... Van egy EPS gyöngyökből és ragasztóból álló keverék, amit szinte ugyanúgy kell bedolgozni mint a betont. Erre két réteg (vagy spéci kialakítású lapból egy réteg, mivel vastagabb, és egymáshoz csatlakozó eltolás gyárilag kialakított) gipszrost lap, a rétegek egymáshoz ragasztva és csavarozva. Azonnal terhelhető, s akár járólap is ragasztható rá...

Egyébként ha maradsz az eredeti rétegrendnél, akkor ne vitesd el a salakot. Maradj annál, az már bizonyítottan megfelel, csupán a párnafákat sűrítsd be.

http://qtp.hu

(#68042) BullZeye válasza DoItYourself (#68039) üzenetére


BullZeye
veterán

OSB az overkill méretben, 16mm-en van a járólap, ehhez szeretném igazítani a laminált padlóburkolatot ami kb 8mm vastag, ezért gondoltam egy 7~8mm szigetelésre, mert az még hangban is jó az alsó szomszédnak, és nekünk is szintre hozza.

OSB meg ahogy nézem 6mm-től kezdődik, és erre már nem nagyon fér hagyományos szigetelés.

Marad akkor egy 3-4mm-es merevebb szigetelés meg a betonfödém és a 8mm-es laminált padló, és bízom benne, hogy nem megyünk az alsó szomszéd agyára.

(#68040) Ton-ton
~1500 ft-ot szívesen beáldoznék erre a célre, de ahogy nézem ez 3500ft-tól kezdődik. Még megfontolom, ha ennek tényleg jobb a hangszigetelése is mint egy 4mm-es Diegoban kapható merev alátétnek.

(#68043) Lipton válasza ALI_G (#68037) üzenetére


Lipton
őstag

Komposztalas:
+ a szerves haztartasi hulladek is mehet bele
+ termelsz sajat tragyat
-hely kell neki, nem feltetlenul van jo helye egy kicsi kertben
- aranylag nagyobb kell ha nincs zoldjarat
- ha csak fuved van akkor nehezen hasznalod el

Mulcsozos gephez... ontozes + mutragya + erosebb novekedesu fu = aranylag szep es hasznalhato (!) zoldterulet. Ez viszont sok zoldet termel ami tul sok lehet a fube visszaszorva. A sok nyesedek gyulik a foldon, osszekemenyedett nyalkas reteget hozhat letre (vagy ha kiszarad akkor kokemeny). Innen megfolytja a fuvet es nem endeni a vizet rendesen a talajba felszivodni. Mi gyujtessel is evente 2x szelloztetunk (fuvet).

Ekkora teruletre ha mar nagyon mulcsozos gep akkor tuti vennek egy automata funyirot :)

[ Szerkesztve ]

(#68044) macilaci78 válasza Chaser (#68035) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Két külön anyag van. Van a födémszigetelő, ami 36 kg/m3 és van a zajszigetelő, ami 500 kg/m3

Thermofloc® födémszigetelő anyag raktárról elszállítva:
12 kg-os zsákokban
Anyagszükséglet: kb 3,6 kg /m² 10 cm vastagságban

Thermofloc® lépés hangszigetelő granulátum raktárról elszállítva:
40 literes zsákokban
Anyagszükséglet: 10 liter / m² / cm, azaz 100 liter / m² 10 cm vastagságban
Forrás

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#68045) macilaci78 válasza BullZeye (#68038) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Haro Silent Pro, vagy Damtec Whisper tekercses alátét.

Előbbi egy habosított tekercses alátét, kb 3 mm vastagsággal, 19 dB(A) zajcsillapítással, utóbbi egy tekercses gumigranulátum alátét szintén 3 mm vastagsággal és 19 dB(A) zajcsillapítással. Mindkettő 900 kg/m2 terhelhetőségű, nem fog deformálódni.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#68046) macilaci78 válasza BullZeye (#68041) üzenetére


macilaci78
nagyúr

8 mm a laminált, 3 mm az alátét, a maradék 5 mm-t meg aljzatkiegyenlítővel biztonságosan meg lehet oldani, gyorsan kötővel ilyen időben 1 nap a száradása.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#68047) Chaser válasza macilaci78 (#68044) üzenetére


Chaser
titán

én valahogy nem tudtam rajta elmenni
nekem elég a födémszigetelő? - gondolom az a hőszigetelő -, a vakpadló ne dübörögjön
majd méregetek milyen vastag osb fér el és milyen hajópadló
2,5x10-es párnafákat gondoltam, max 50cm-re egymás széleitől, és fölé 2,5-4cm-es osb, utána 2-3cm hajópadló, ahogy adja magát a konyhához viszonyított beton síkja
valamilyen fémprofillal nem lehet kiváltani a párnafát? az biztos nem recsegne ropogna ( :
salak ha nem ganés nem fogom nagyon bántani, de a legrosszabbra készülök fel ( :
linkelted melyik boltban dolgozol de nem találom, úgy rémlik ott nagy választék volt hajópadlóból
a szoba 5m hosszú, ablakra merőlegesen raknám őket, találtam 5m-est, azok közvetlen egymás mellett kivitelezhetőek eltolás nélkül? vagy mindenképpen eltolással kell rakni őket mintha eleve kisebb méretűek lennének?
olvastam a teknősödésről, minél nagyobb annál jobban előjöhet, kérdés masszív osb alátéttel mennyire valószínű ez? terhelést nem kapna, csak néhány könnyű bútor lenne rajta
- illetve az ablak alá kell majd új dobogót építeni, kb 1m hosszan jön le ferdesíkban egy beton az ablak aljától, az alattam levő pincének a bejárata miatt, de most csak 1cm-es mdf-ből van összerakva, nem atom stabil, ezt érdemesebb ráépíteni a födémre közvetlen? legalább 2 cm-es mdf-ből, belül kőzetgyapottal szigetelve, mozgatva sztem nem lenne -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#68048) Hestiana


Hestiana
tag

Sziasztok,

Szeretnénk a bejárati ajtó mellé egy tükröt, így a kapcsolónak nem marad hely.
Hogyan lehetne megoldani, hogy csak akkor kapcsoljon fel a lámpa, amikor abban a 70x60cm-es helyen állok? Mozgásérzékelőben gondolkodunk, de nem igazán tudom elképzelni, hogy az hogyan működhet jól, mert túl nagy területen érzékelnek (360°). Van valami eszköz ami esztétikusan is néz ki, és le is lehet folytani az érzékelési szöget az alábbi képen látható módon?

Köszi

[ Szerkesztve ]

εïз https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/hestiana/index.html εïз

(#68049) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Sziasztok!

Fa kerítést csinálok.
Vettem gyalult deszkát, amit 2 festő szaki által ajánlott Lazurán dió színű vizes bázisú lazúrral átkentem 2 rétegben.
Sajnos olyan csúnya lett, hogy inkább kidobnám a fenébe. A fa hibái nagyon látszanak, és bemattult az egész.
Gondoltam, hogy átkenem vastag lazúrral, de nem tudom, hogy mi lenne a végeredmény.
Mit tanácsoltok? 2 réteg vékony vizes bázisú lazúrra mehetne egy vastag?

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#68050) Chaser válasza Ace Ventura (#68049) üzenetére


Chaser
titán

a lazúrnak az a lényege kidobja a fa erezetét és hibáit, ha b-c kategóriás deszkákat vettél azon nem segít max olaj festék

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.