Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#70001) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! A lefolyó körül majdnem körbe ér ez a barnás valami. A fürdőkádé a lefolyó, mágnes tapad a fürdőkádhoz. Nem vagyok egy Hercule Poirot, inkább Clouseau, de ez rozsda? Ez csak esztétikai probléma vagy kell valamit csinálni vele?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#70002) AndrewBlase válasza Met (#69928) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Bármiyen meglepő,elég hatásos. Nálam több ablakra felkerült afütetlen előszobában évekkel ezelött, és érezhetően javult a komfortérzet. Nem mondom, hogy 10 fokot dob, de kell3mesebb a hőmérséklet.

Miért mindig én???

(#70003) Met válasza AndrewBlase (#70002) üzenetére


Met
Topikgazda

És milyen távolságra van az üvegtől a fólia?
Csak azért amit föccer írt.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#70004) hódmaci válasza dewil666 (#69993) üzenetére


hódmaci
senior tag

Köszönöm.Meglesem. :)

(#69994) Morris

Köszönöm.
Utána érdeklődök másoktól is.Pont a 'csipkézés' miatt nem szeretném ugyanis lesz olyan is ami szemmagasságban lenne,mármint a vágás. :)

[ Szerkesztve ]

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#70005) momo2828 válasza philoxenia (#69999) üzenetére


momo2828
tag

Köszi, az már egy jó kiindulási pont, ha az kivitelezhető ennyiből. :) Beépítve nem lesz, de az egész tetőt le kéne cserélni pár éven belül. A sok porréteg alatt én betont láttam, de ennél többet nem tudok róla mondani. :(
Hogyan lenne érdemes ezt kivitelezni? Milyen szigetelő anyaggal, milyen vastagságban?

(#70006) Chaser válasza momo2828 (#70005) üzenetére


Chaser
titán

Tegla, vqlyog? Valyognal nem lesz beton, regi epitesueknel teglanal se volt standard
Meg kell nezni egy helyen, addig kar agyalni rajta h szigeteled - sajat tapasztalat ( : -, ha nem maszkalsz rajta uveggyapot a legolcsobb

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#70007) philoxenia válasza momo2828 (#70005) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A legegyszerűbben lépésálló nikecell leterítésével. Egy-két évet natur is kibír aztán felújításkor húzol rá egy sor betont.

Chaser: Az olcsó üveggyapot összeesik, de a drágább táblások is takaríthatatlanok.

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#70008) momo2828 válasza Chaser (#70006) üzenetére


momo2828
tag

Tégla építésű a hozzáépített és alap terület is. Azt hiszem olyan 70-es években lehetett a hozzáépítés, ha ez segítség, a ház pedig olyan 50-es évek beli. Mászkálni biztos nem fogunk rajta. :)

(#70007) philoxenia :R

(#70009) philoxenia Köszi, igen érződik nagyon, hogy hidegebb a talaj a pince felett, így az is tervbe lesz véve :)

[ Szerkesztve ]

(#70009) philoxenia válasza momo2828 (#70008) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Hosszú távon a pince is sokat hűthet, azt a födémet is érdemes lenne hőszigetelni.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#70010) Chaser válasza philoxenia (#70007) üzenetére


Chaser
titán

Atmeneti megoldasrol.volt szo, olcson, obiban most a 10est adjak 300ft/nmert ha nem eliras, bar valos termeknel volt, akkor mindegy ha el is irtak, 5os ara weben annyi
Ha tartosat akar nem art megnezni mi van alatta

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#70011) philoxenia válasza Chaser (#70010) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Azért jó megoldás a nikecell, mert nálunk is fenn volt évekig (legalább öt évig) a padláson minden sérülés nélkül pár tábla, ami kimaradt anno a födém szigetelése után. Azután fel tudja használni. Üveggyapot volt felterítve 10-es paplan, öt év után összeesett három centire, amiből másfél por volt... :(
Ja és obiból csak ha nincs más. Drágák mindig, még akciósan is.

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#70012) AndrewBlase válasza Met (#70003) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Az ajtón kb fél centi, a "bevilágító" ablakokon saccperköbö 4 cm, illetve a Pallótokos ablak szárnyaira is került, ott nagyjából collos hézag van. Hozzáteszem, hogy ezeknél csak szimpla üveg van, ezért is raktam rá, próba cseresznye alapon.
Tény,hogy az ajtónál jobban érződik a hatása, viszont az ablakoknál sem folyik már így a pára.

Miért mindig én???

(#70013) Chaser válasza philoxenia (#70011) üzenetére


Chaser
titán

Ezt tudom, de olcso, amig nem tudja mi van a fodemben addig kar betonozason gondolkodni kesobb is, ha valami saralt megoldas arra nem igen lehwt bwtonozni meg ertelme sincs, akkor mar osb, de ahhoz meg szintben legyen alatta a hungarocell, es akkor mar legyen valami vekony xps, bar ha simaval csinalja es szokoevente egyszer megy fel sima is jo
Obit azert mondtam, ezt ma lattam, ha 10es nme 300ft az nem penz, 5osert se veszes mondjuk
Van egy vitathatatlan elonyuk, ingyen hazhoz szallitas 100e felett, +3e-rt lakasba is behordjak, mindegy hanyadikon vagy, es 60 napon belul a kimaradt dolgokat visszaveszik, en ezekert vasarolok majd sok mindent toluk

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#70014) sanzik válasza ALI_G (#69995) üzenetére


sanzik
senior tag

(#70015) martillo válasza sanzik (#70014) üzenetére


martillo
tag

Nekem is kisertetiesen hasonlo a problemam mint ALI_G-nek.

Jo ez amit linkeltel, de gondolom O is es en is mar utolagos megoldast keresek... :(
Van arra vmi otlet?

En arra gondoltam, hogy maradt olyan csempem, amivel a talaj lett burkolva a furdoben, abbol vagok 2cm-es csikot es azt leragsztom az ajto ala/ele. Feltetelzem, hogy azon meg akadaly nelkul atmegy az ajto aljara rakott plasztik vizeterelo "szakall" de a folyo vizet a leragasztott csempecsik belul tartja.

Korabbi, parazaro vs lepesallo kerdesmre velemeny vkitol? :F
Thx

Es villanykortesre? :)

[ Szerkesztve ]

(#70016) Met válasza szabonagyur (#69991) üzenetére


Met
Topikgazda

Nem hiányzik az ajtó aljából egy gumi műanyag terelő ami az ajtóról lefolyó vizet a kabinba tereli?
A Ravak kabinnak ilyen van az ajtó alján [link]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#70017) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Szeretném lecserélni a jelenlegi termosztátomat, ami egy ILYEN ékegyszerű típus. Régebben már leírtam, hogy teljesen "kezelhetetlen" a fűtésünk (társasház, házközponti fűtés). Ez a termosztát kb. annyit ér, hogy kikapcsol, bekapcsol egy bizonyos ponton, de hogy most bekapcsolás után pl. 25 vagy 30 fokon van, tök mindegy, egyre megy. Ugyanígy nem számít, hogy most 10 vagy 20 fokra van állítva, nem lesz különbség. Ha nincs bekapcsolva, akkor tök hidegek a radiátorok. A hőmérsékletet leginkább a radiátorokon lévő termosztát szeleppel tudom szabályozni, de az is olyan, hogy picit mozdítom melegebbre, már forró, picit hidegebbre, akkor meg tök hideg. Hülye vagyok a fűtési rendszerekhez, de a termosztátnak nem az lenne a lényege, hogy tartsa a beállított hőmérsékletet? Mindegy, szóval szeretném lecserélni a mostanit valami megbízható, digitális darabra. Tudnátok ajánlani? Néztem pl. a Computherm Q7-et, az nem egy drága darab. Vagy valami Honeywell?

(#70018) föccer


föccer
nagyúr

Este fél tízkor GK-t vágni a budi hátsó falához. A többi megfizethetetlen. :D

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#70019) DoItYourself válasza föccer (#70018) üzenetére


DoItYourself
addikt

Dolgozó ember mikor ér rá, ha nem ilyenkor? :)

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#70020) fero02 válasza Gabesz87 (#70017) üzenetére


fero02
veterán

De, az a lényege. Az ilyen olcsóbb típusoknál elő szokott fordulni, hogy túl nagy a mérési pontosság (jelen esetben pontatlanság). Szerintem Q7 felesleges, hacsak nem akarod programozni a fűtési időket. Q3 picit olcsóbb, teljesen fapados, de megbízható típus. Ha jól rémlik 0.5 °C a mérési pontossága. De legyen 1...akkor sem olyan érzéketlen, mint a mostanid.

(#70021) ALI_G válasza föccer (#70018) üzenetére


ALI_G
veterán

En sotetben csinalom ket napja az utcan az elokertet :D

martillo: olvasd el az egeszet, ott ket tipust is ir, a második utolag ragasztos! ;)

Sanzik: koszi! Van vele tapasztalatod?

[ Szerkesztve ]

(#70022) Gabesz87 válasza fero02 (#70020) üzenetére


Gabesz87
addikt

Értem. Rendben, köszönöm, akkor szerintem veszek egy ilyen Q3-at. Az RF-es miben különbözik a simától? Ha jól sejtem, az a lényege, hogy az egyik egység odakerül a falra, ahol a mostani is van, magát a szabályozó egységet meg hordozhatom? Mert erre sincs szükség. Egyébként programozni nem akarom, szóval jó az alap. Régebben eljátszadoztam azzal a gondolattal, hogy jó volna valami neten elérhető, távolról szabályozható cucc, mert pl. ha hazamegyünk valamelyikőnk szüleihez vidékre, vasárnap hazajőve rohadt hideg szokott lenni (télen nyilván). Ilyenkor jó lenne, ha már meleg lakásba jönnénk haza. De azt a néhány alkalmat túléljük, nem lényeg.

(#70023) sanzik válasza ALI_G (#70021) üzenetére


sanzik
senior tag

Ezzel a profillal még nem találkoztam konkrétan, de szoktam használni egyéb Schlüter termékeket.
Azt mondanám,hogy ezek felső kategóriás cuccok, jó minőségűek nagyon, de az árán látszik amúgy.
Én merem ajánlani.

(#70024) föccer válasza DoItYourself (#70019) üzenetére


föccer
nagyúr

Azaz. Ellenben mióta szállerősítéső a Knauf-nak a lapja? :F

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#70025) fero02 válasza Gabesz87 (#70022) üzenetére


fero02
veterán

Az RF a vezeték nélküli változat. De ennek használhatóságát elég sok minden befolyásolja (falazat anyaga, áthidalandó távolság, stb). Én azt mondom a vezetékes kapcsolat mindig megbízhatóbb, mint az ilyen madzag nélküli dolgok. Ráadásul Neked minden adott, csak át kell cserélni a készüléket.

(#70026) Gabesz87 válasza fero02 (#70025) üzenetére


Gabesz87
addikt

:R

(#70027) Intel fan11


Intel fan11
őstag

Ágykeretbe szeretnék matracot venni. 160x200-ast. Milyen szempontok szerint válasszak? Időt állót és kényelmeset szeretnék. Esetleg moshatót!

Battletag: hojszi#2983

(#70028) Ton-ton válasza föccer (#70024) üzenetére


Ton-ton
tag

Csak az RF (tűzgátló) szálerősítéses. (Piros felirat)

http://qtp.hu

(#70029) föccer válasza Ton-ton (#70028) üzenetére


föccer
nagyúr

Ez sima impregnalt. Ezesrt is csdalkoztam ra. Alig bitram szettorni vagasnal.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#70030) pjen válasza Intel fan11 (#70027) üzenetére


pjen
félisten

Menj el például a Matrackirályba és próbálgassad,hogy Neked melyik a kényelmes.

(#70031) philoxenia válasza Chaser (#70013) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Összesen 50k van rá....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#70032) Chaser válasza philoxenia (#70031) üzenetére


Chaser
titán

Valami 25nmt mondott

Szerk: 1-2 evre atmwnwtileg jo az, nem kell kihasznalni a teljes keretet, lehet az is egyszerubb lesz belul szigwtelni

Szerk: gyapotnak van egy jo tulajdonsaga, h.konnyu...:) nem gyapotot tervezek venni obibol
Esztichet, osbt, ytongot v porfixet, csemperagacsot, talan konyhabutort van egy ami tetszik, en sajnos tobbszor is el fogom erni. 100et:)

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#70033) philoxenia válasza Chaser (#70032) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Igen csak az Obi 100k fölött szállít ingyen, úgyhogy az nem opció.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#70034) canniball válasza gordonfreemN (#69931) üzenetére


canniball
nagyúr

Átállítottam, mindkettőtöknek köszönöm!

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#70035) momo2828 válasza Chaser (#70032) üzenetére


momo2828
tag

Igen, felmentem tegnap megmérni, 28 m2.

Nyilván minnél kevesebből kijövök most, annál jobb. Kérdés, hogy 10 vagy 15 cm szigetelőanyaggal már lenne-e érezhető változás.

(#70036) canniball


canniball
nagyúr

Postaládát keresnék, olyat amibe a küldeményeket kívülről lehet betolni én pedig belülről tudom kivenni és aminek az ajtaja áttetsző (így nem kéne mindig kimenni megnézni hogy jött-e valami, az ablakon kinézve is látnánk hogy üres vagy sem). Gugliztam de nem találtam, létezik egyáltalán ilyen?

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#70037) Met válasza canniball (#70036) üzenetére


Met
Topikgazda

A legtöbb olyan hogy elől bedugják és hátul veszik ki :DDD
Viszont szerintem áttetsző ajtósat nem fogsz találni.
Legrosszabb esetben veszel valamit, flexel vágsz egy nagy lukat a hátsó ajtóra és ragasztasz rá egy plexit belülről.

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#70038) Ferike81 válasza canniball (#70036) üzenetére


Ferike81
senior tag

Én ezzel szemezgetek, de nem olcsó. Van egyébként elég nagy kínálat az oldalon. Most nézegetem a külföldi beszerzés lehetőségét, ott azért barátibb árban van picit.

Nem mindegy, hogy egy okos hülyéskedik, vagy egy H.Ü.L.Y.E. okoskodik.

(#70040) canniball válasza Met (#70037) üzenetére


canniball
nagyúr

"A legtöbb olyan hogy elől bedugják és hátul veszik ki "
Fene tudja, mikor legutóbb az egyik barkácsáruházban néztem szinte mind "társasházi" volt, aminek ugyanazon az oldalán volt a ki- és bemenet is. Már ha még a postaláda a téma... ;]

"Legrosszabb esetben..."
Igen, legrosszabb esetben ez lesz, de gondoltam hátha valaki ismeri a legjobb esetet :D és tud ilyet gyárilag, az mégis csak egyszerűbb és tuti esztétikusabb lenne.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#70041) M43g válasza ALI_G (#70021) üzenetére


M43g
aktív tag

Éjjel f1-ig betonozni a fürdőszobát, hogy 1 zsák híján el is készüljön, de nincs több beton. Na az is megfizethetetlen :D

(#70042) Nerazim válasza canniball (#70036) üzenetére


Nerazim
őstag

Esetleg? :DDD

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#70043) RexpecT válasza canniball (#70036) üzenetére


RexpecT
addikt

Udvari postaláda kell akkor neked, de amit láttam, azon nincs ablak. Vágsz rá egy ablakot, meg ragasztasz rá egy plexit :) .

Szerk.:
Most látom, hogy Met is ezt írta.

[ Szerkesztve ]

(#70044) Met válasza canniball (#70040) üzenetére


Met
Topikgazda

Úgy keresd hogy udvari postaláda pl.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#70045) canniball válasza Ferike81 (#70038) üzenetére


canniball
nagyúr

Köszi a tippet, végignéztem itt őket, van is pár üveglapos kivitellel, de sajnos mindegyik "egyoldalas".

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#70046) canniball válasza #46372352 (#70039) üzenetére


canniball
nagyúr

Miért kéne ezért selejtezni? Működik az "analóg" módon is.

(#70042) Nerazim!
Az ötlet nem rossz...viszont ahhoz hogy működjön fel kéne szerelnem a 2 méteres betonkerítés tetejére, szerintem a postás is és a párom is sűrűn emlegetné éccsanyámat. :D

(#70043) RexpecT és (#70044) Met!
Köszi, megpróbálok úgy rákeresni.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#70047) n@p@lm válasza Nerazim (#70042) üzenetére


n@p@lm
őstag

Ilyet vettem, hibátlan :D

(#70048) sza.sa válasza canniball (#70036) üzenetére


sza.sa
tag

Nekem ilyen van a kiskapun:
[link]

Kivülről bedobják, belül a kis lyukon látom hogy van-e benne valami...

sza.sa

(#70049) zoli03 válasza canniball (#70046) üzenetére


zoli03
őstag

Hogyan működik analóg módban? Nincs rajta nóniusz skála. Amúgy meg azt a részét kéne megtisztítani, ahol a skála van.

(#70050) seadrone


seadrone
őstag

sziasztok!

hirdetésekben látok olyan képeket, hogy bp-i régi lakásokban cserépkályha van.
azokkal fűzenek, vagy csak nincs rá ok, pénz kiütni onnan őket?

köszi

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.