Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#604) Satan_Claus válasza Kalandor (#603) üzenetére


Satan_Claus
senior tag

Az üveget összefogó profilba bele van gravírozva a k érték, de szerintem 1,1 lesz az az 1 ;)

A 3 v 5 kamra meg annyira nem számít...

Védd az állatokat! Egyél embert.

(#605) God Vazzeg


God Vazzeg
veterán

Urak, alakul a kégli, kívülről már nem sok van, belülről még a burkolások, festés, meg a gázt kell variálni :U Ha teljesen kész lesz minden, lesznek before-after képek! :R

(#606) Integra válasza Kalandor (#601) üzenetére


Integra
titán

egy emailt amiben mindent leírsz azért megér nem?
szerintem lenni is kell legyen már ilyen elküldött leved néhány:)
mit veszthetsz? semmit. max nyersz pár piaci infot pluszban

[Szerkesztve]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#607) neduddki válasza Satan_Claus (#604) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

udv

neduddki

mod: bocsnat osszekevertelek egy masik satannal:- )))
kell nektek egyforma nevet valsztani:- )))


[Szerkesztve]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#608) Satan_Claus válasza neduddki (#607) üzenetére


Satan_Claus
senior tag

Hát, már rájöttem én is, hogy van egy kötőjeles is. Párszor összekevertek vele :B

Védd az állatokat! Egyél embert.

(#609) Met válasza Kalandor (#596) üzenetére


Met
Topikgazda

Nekem is az ablakos a szimpi.
3kval drágább de olyan mindegy szerintem ekkora összegnél.
Jobb az üvege, visz kőművest (azért az amit csinál jobban bírja a vizet mint a gipszkarton), közel is van, garancia ugyan annyi, az meg hogy nem viszi el a régit ki nem sz@rja le, lomtalanításkor kidobod ha addig tudod tárolni ha nem akkor meg az üveget kivered belőle a keretet meg eltüzeled csillagos nyári estéken :)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#610) Satan_Claus válasza Met (#609) üzenetére


Satan_Claus
senior tag

Pont az a rosszabb üveg, itt a kisebb a jobb... :U

[Szerkesztve]

Védd az állatokat! Egyél embert.

(#613) Integra válasza Kalandor (#611) üzenetére


Integra
titán

persze hogy mindenkié a legjobb, látod a francia ótómárka is azt nyomja hogy a játéknak vége... LOL..
na szóval ennek nem kell semmit se tulajdonítani, mindenkinek elkell adnia amilye van, abból él.
szerintem aki teheti az egyértelműen fa vagy fa/alu kombót vásárol a legjobb üveggel.
és aztán visszafelé, kinek mit enged meg a pénztárcája.
ha ügyes az ember akkor egy jó akcióban belecsöppenhet egy jobb ablakkal egy amúgy olcsóbb árkategóriába és így tovább.
és persze ízlés kérdése is ott van, hogy kinek melyik kell, de azért azt az embert megmosolygom aki ha választhat a fa és a műanyag nyílászáró közül utóbbira tenné le a voksát.
ami nem azt jelenti, hogy ne lenne igenis jó, minőségi műanyag nyílászáró, mert igenis van.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#615) szjoci válasza Kalandor (#614) üzenetére


szjoci
őstag

érdekes, vekából gyártja a munkáltatóm a nyílászárók kb. 80%-át és nem szokott panasz lenni :F Sok múlik a beépítésen is, lehet amiatt van a gond hogy nem működik megfelelően. Na de nem beszélek a cég mellett (se ellene), mert ettől én nem leszek gazdagabb :D
ott vedd ahol olcsóbb, szerintem ;) 5 kamrással nem kell foglalkozni (max ha 3 kamrás árában adják akcióban), és elég az 1,4-es üveg is. szubjektív vélemény :U

[Szerkesztve]

(#617) Met válasza Satan_Claus (#610) üzenetére


Met
Topikgazda

upsz :U

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#618) Satan_Claus válasza Met (#617) üzenetére


Satan_Claus
senior tag

NP :D

Védd az állatokat! Egyél embert.

(#619) szjoci válasza Kalandor (#616) üzenetére


szjoci
őstag

nem értem a dolgot, de most komolyan :DDD
tőlünk megkaptad az ajánlatot? ha arról az erkélyajtóról van szó amit korábban említettél (59x179cm) akkor ha egy 90x210-es nálunk kapható legdrágább (veka 5 kamra) erkélyajtó árát nézem 1.1-es üveggel az 53,127 pénz +fa -25% kedvezmény... és ettől még olcsóbb lenne ugyebár, mert nem 90x210-es erkélyajtóról van szó. :U

(#621) szjoci válasza Kalandor (#620) üzenetére


szjoci
őstag

jah hogy ez beépítéssel, mindennel együtt? :B mondjuk gondolhattam volna... nem tudom mennyiért szoktak beépíteni az emberkék de szerintem 70k körül lenne a vége

megy privi is ;)

(#622) Geller72 válasza Kalandor (#620) üzenetére


Geller72
veterán

Bátor dolog volt a konyhába forrasztott réz idomokkal összerakott kötést tenni.falon belül...:(..az órához..(Logout blog). Ennél ma már sokkal jobb technológiák léteznek..és itt inkább a megbízhatóságot emelném ki..Nem beszélve arról, hogy nem egy leányálom újracsempézni, ha gáz van..

[Szerkesztve]

(#624) Geller72 válasza Kalandor (#623) üzenetére


Geller72
veterán

Fura..érdekes egy szabvány van arra fele..főleg, ha ez almérő..én is raktam fel ilyeneket, pl wc-be, de 5 rétegű alubetétes csővel, gépi presskötéssel, csőhéjjal. De ha a szakértő úr mindenképpen rakaszkodik a rézhez, ''merezaszabvány'', akkor réz idomokban is van préskötéses, nem forrasztós./Viega, Comap..stb/

[Szerkesztve]

(#625) Met


Met
Topikgazda

Galéria építésben jártas valaki?
Nem tudom eldönteni, hogy fa vagy fém lenne jobb és abból is mekkora.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#626) Geller72 válasza Met (#625) üzenetére


Geller72
veterán

Mekkora a belmagasságod?
A fa szebb..:D

(#627) Met válasza Geller72 (#626) üzenetére


Met
Topikgazda

4 méter + pár centi.
Az a bajom a fával, hogy az nem vetemedik meg? Mármint veszek egy gerendát és az egy idő után nem kezd el megcsavarodni meg ilyesmi?
Azt se tudom, hogy mekkora zártszelvényből kellene.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#628) Geller72 válasza Met (#627) üzenetére


Geller72
veterán

Nem fog, ha nem használsz nagy távolságokat.Kellő vastagságot kell méretezni.A kötéseket fémmel kell kiegészíteni.Meg kell tervezni, hogy kb mekkora sújt fog tartani.Statikailag a vázszerkezet a fontos, azt nem szabad alul méretezni.

(#629) föccer válasza Geller72 (#628) üzenetére


föccer
nagyúr

A fa vetemedése sajna nem méret függő. :( Ha ''nagyon'' nedves a fa beépítéskor, akkor jóval nagyobb esély van a vetemedésre. A vetemedési hajlamot elvileg a fűrészárú készítésekor lehet csökkenteni (amikor felszeletelik a nagy rönköket), a megfelelő irányú fűrészeléssel.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#630) Met válasza Geller72 (#628) üzenetére


Met
Topikgazda

Na igen, kb. 4,5-5 méter széles a szoba :) kb. csak egy ágy lenne fent

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#631) Geller72 válasza föccer (#629) üzenetére


Geller72
veterán

Ebben teljesen igazad van. Én nem nyers fára gondoltam, amit tegnap reggel vágtak ki..:).
A gatterolást általában egy irányban végzik..:)..hosszirányban. Állítva érdekes lenne..Az oszlopnak valót mindenképpen így vágják.

(#632) Geller72 válasza Met (#630) üzenetére


Geller72
veterán

http://galeriakeszites.uw.hu/
Bal oldalon a Galéria készítés képek linkre kattints..ott vannak neked megfelelő képek egy sima ágy befogadására alkalmas.akár ajtó mellé is, egy sarokba.

(#634) Met válasza Kalandor (#633) üzenetére


Met
Topikgazda

Miért ne lehetne?

Bazeg, eszemfaszommegáll, ma Fogarasi úti OBI, keresek Orkán festéket, nem találom, arra őgyeleg egy eladó mondom neki mi kellene, válasz, azt nem tartanak :Y
Mondom ok, akkor átmegyek a Soroksári útiba mert ott van.
Ez normális? egy cég vagy mi

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#636) fokukac válasza Kalandor (#633) üzenetére


fokukac
nagyúr

milyen színű fugázó kell?

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#640) Rive válasza Geller72 (#631) üzenetére


Rive
veterán

Én nem nyers fára gondoltam, amit tegnap reggel vágtak ki..
A tényleg időtállónak szánt faárut évekig szárítják. Hidd el, nem tudod te azt megfizetni - pláne egy gerendánál. És ha nem értesz hozzá, mint a'zállat, akkor valószínű, hogy ráadásul prímán át is vernek vele.

A gatterolást általában egy irányban végzik....hosszirányban.
Az addig szép, csak pl. a közepe benne van-e vagy sem: és még ha nincs is, akkor se mindegy, hogy milyen vastag fa melyik részéről...

SZVSZ galériának fa, a gyorsan és olcsón javítható/cserélhető kaliberből. Extrém méretek nélkül. Ha olcsón kell, akkor fémmel, ha pofásabb kivitelben, akkor ácsmunkával kötve.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#641) Rive


Rive
veterán

Cserépkályha megvolt. Egy nagyobbfajta, kétajtós gardróbbal egy méretben levő alapmodell került, mély vörös-barna színnel, szumma 450k magasságában. Plusz előkészület és takarítás. Az árajánlatok szerint új cserépből ezt mindenki nagyjából ennyiért vállalta volna. A cucc két helység közé került, a fal kivágásához flexet használtak. Ez volt áthidalóval, mifenével 30k.

Tapasztalatok: a flexről annyit, hogy nagyon finom port csinál. Azaz meló előtt a légmozgás irányába eső összes helységet apróra becsomagolni, a többit légmentesen lezárni - a kályha megvolt két nap alatt, a takarítás került ötbe. Pedig csomagoltunk. Ágyból, szőnyegből kiszedni azt a vackot max. ecetes lángszóróval lehet. Amúgy még a plafon is vöröslött, szóval a lakás rendbehozása utóbb a plafon és a falak lesöprésével, felporszívózásával kezdődött.

A kályha rakása rutyma meló, agyag és sár körben a falon és a parkettán. Pedig hoztak egy nem is kicsi linót maguk alá, és tkp. maximálisan korrektül kezelték a dolgokat. Szóval a parkettát is csomagolni kell, minimum létrázható fóliával, de az igénybevettebb részeken inkább linóval. Igényesebbek a mienket valszeg totálkárosnak nyilvánítanák.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#642) föccer válasza Rive (#641) üzenetére


föccer
nagyúr

FAlbontáshoz flex? :F :Y

2 kilós kalapácsról nem hallottál még? A széleket meg ki kell utánna javítani: Eredmény ugyan annyi idő alatt 1/10 szemét. Igaz, hogy ha kellően brutális vagy, akkor sokat kell javítani, ami lehet szogy nem néz ki szépe, de a flex-nél szvsz jobb megoldág :)

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#643) Rive válasza föccer (#642) üzenetére


Rive
veterán

Samu nem jáccik, ez csak egy teher nélküli tízes belső fal volt. Nekitámaszkodni se nagyon merek - egy ütés, és a konyha teljes szélességben benéz a szobába :DDD

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#644) sanzik


sanzik
senior tag

üdv!

Burkolásban tudok tanácsot adni, segíteni ha van rá szükség és nincs még ilyen szaki itt.
szóval ha van valami kérdés akkor jöhet... :B

(#645) fokukac válasza Kalandor (#637) üzenetére


fokukac
nagyúr

nem mogyoró,
sötét, vörösesbarnám van maradék.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#646) Brumi


Brumi
senior tag

Üdv!

Jövőre belekezdek én is a lakásfelújításba, legalábbis a dolgok mostani állása szerint. A legnagyobb gondom, hogy nincsen olyan generálkivitelezőm, aki A-tól Z-ig mindent megcsinálna jó minőségben. Abban kérném a segítségeteket, hogyha ismertek olyan céget, akik megbízhatóak és profi munkát végeznek, akkor írjátok meg nekem!
Jövő tavasszal egy kb 41-42 nm-es téglalakást szeretnék teljesen felújítani átlagos anyagokból (max 3-4 millióból), majd ha elégedett vagyok a munkával, akkor kapna azonnal egy másik megbízást, egy kb 100 nm-es lakásra (családi ház földszintje) + kertrendezésre + garázsfelújításra. Itt már komolyabb elvárások lennének, és ennek megfelelően kb 10-12 millió forintos költségvetéssel lehetne számolni.
Fontos lenne, hogy gyorsan végezzenek, ne kelljen évekig várnom a befejezésre, és hogy képesek legyenek terv alaján önállóan dolgozni, mert nekem is melózni kellene, hogy lapátoljam a pénzt az építkezésre, így nem tudnék minden nap odamenni.

Segítségeteket előre is köszönöm!

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#647) Met válasza sanzik (#644) üzenetére


Met
Topikgazda

Azthittem már sose nem tévedsz be ide :DDD

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#648) Geller72 válasza Brumi (#646) üzenetére


Geller72
veterán

Helyileg hol lenne? Épületgépészetben tudok segíteni jó árakkal, plusz komplett terv alapján dolgozni tudó, és átadásokat önállóan, saját jogosultság alapján elvégző brigádot küldök siófok-pest vonalon bárhova. Víz-gáz, fűtés, klíma, szennyvíz, ..stb. Anyagban fűtés, víz, szennyvíz, klíma, járólap, kád, zuhany, csempe, + hozzá való schönox ragasztó+fugázó..stb..

(#649) Brumi válasza Geller72 (#648) üzenetére


Brumi
senior tag

A kisebb lakás a 9. kerületben lenne, míg a kertesház Hűvösvölgyben. Ez utóbbival kapcsolatban elég komoly elképzeléseink vannak az anyaghasználatot illetően, így több kivitelezőtől is kérnénk ajánlatot. Mindkét lakás felújítása teljes lenne, tehát csöveket, fűtést, villanyt, nyílászárókat stb cserélni kellene. Ami valószínűnek tűnik, hogy a kertesházban Internorm fa-alu ablakok lennének, Lenteam ajtók, valamint Grohe csaptelepek. A kisebb projekt lenne időben előbb és ha az kész, akkor jönne a másik.

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#650) Geller72 válasza Brumi (#649) üzenetére


Geller72
veterán

A villanyt és a víz-gáz-fűtés-klímát tudom megoldani. Anyagot mindkettőhöz tudok ajánlani. Ha küldesz tervrajzot, jó minőségben, tudok a jelenlegi árak alapján ajánlatot adni. Nem vesztesz vele semmit, max nem fogadod el. Anyagot mi visszük, szállítási kltsg nincs, benne van az árban. Egyik brigád sem iszik, fiatalok, meló van ezerrel, az ő érdekük, hogy gyorsan végezzenek. Olyan szerződést kötsz velük, amilyet akarsz. Én igazából anyagot adok, nekem az is elég. Valamelyik új ház? Árajánlat szempontjából szvsz menjünk át privbe, vagy msn-re.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.