Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#147001) Bacusuz válasza Chris0321 (#147000) üzenetére


Bacusuz
őstag

akkor lefolyna a víz a jobb felére ami lehet térkőnél is így lenne, de maradnék a térkőnél
szeretnénk ugyan olyat mint amit eddig használtunk

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#147002) AssAssynn válasza tyielow (#146918) üzenetére


AssAssynn
őstag

"Nem kötelező kalákánál az e-napló. Nem kell se fmv, se műszaki ellenőr."
:Y
Ez biztos? Ti is így csináltátok? Tudsz erről valami pontosabbat írni? Ez lenne a legfontosabb infó most a számomra.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#147003) AssAssynn válasza Inhouse (#146921) üzenetére


AssAssynn
őstag

Arra gondoltam, hogy kint keres az ember, él mint egy patkány, hogy félretegyen, aztán hazajön és abból a pénzből épít valamit. De nyilván ez sem jön össze mindenkinek.
A másik, hogy itthon egy albérlet+rezsi+megélhetéshez, ha egyedüli kereső vagy, akkor min. 4, inkább 500 ezer nettót kell keress, amit nyilván a többség egyáltalán nem keres meg. Ezért siránkoztam kicsit, hogy a mai fiatalok helyzete reménytelen. Persze van néhány kivétel, bár több lenne.
A leírásodat köszönöm, apám kb. "egyedül" építette fel a 200 nm-es házát munka mellett, az mondjuk talán 2 év volt, meg voltak munkák, amikhez felbérelt embert, de a lényeg, hogy tudom, hogy nem könnyű.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#147004) AssAssynn válasza zoli03 (#146924) üzenetére


AssAssynn
őstag

Gyorsan tanulok, az elmúlt 1-2 hétben is utána olvastam annyit, hogy bátorságom már lenne belekezdeni. Amíg lenne fizikai erőm dolgoznék, pihenő időmben meg tanulnék, nézném a videókat, én ettől a résztől egyáltalán nem félek. Most már, hogy ennyire ráálltam a témára, kb. youtubeon is az összes ajánlás ilyen csatornáktól van. Mondjuk jobb szerintem az írás, mert a videók hosszúk és feleslegesen pofáznak bennük. Jobb szeretem az összefoglaló cikkeket, vagy a tömör videókat. Segítségem lenne néha, az nem gond. De az biztos, hogy fejben, papíron az egészet látni akarom, addig nem fogok berendelni semmit.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#147005) imyourfriend


imyourfriend
őstag

Őszi projektnek indult aztán most tavasszal vágok bele igazán, garázst építek ehhez kiástam az alapot tettem bele öregkavicsot és szeretnék betonozni. Egy lap lesz 6m*4.5m*0.15m ehhez két rétegben milyen vasbeton háló ajánlott? 30-as téglából húzom fel a falat majd tetejére lesz körbe öntve koszorú + féloldalas cseréptető. Két rétegű hálónál megfelelő az 5000x2150x100x100x8, esetleg 10-es vastag hálóból vagy kell hozzá a 12-es acél?

(#147006) passatgt válasza imyourfriend (#147005) üzenetére


passatgt
aktív tag

Rakjál bele mapefibre-t aztán nem kell kínlódni a vasalással

(#147007) Chris0321 válasza Bacusuz (#147001) üzenetére


Chris0321
addikt

Vízelvezető csatorna? Egyébként mindenféleképpen oda fog folyni a víz, most is oda folyik. Az azért nem egy olyan nagy terület. Plusz így nem kellene faragnod a térkövet és biztos sík felületet kapnál.

(#147008) passatgt


passatgt
aktív tag

Készült egy játszóház / hinta kombó "északi borovi" faanyagból. Rózsaszínre kellene festeni. Milyen festéek ajánlanátok? A helyi boltban Casati Hydrolegno lazúrt ajánlottak, azt elvileg be lehet színezni rózsaszín árnyalatra. Csak itt mást nem árul, szóval nyilván ezt ajánlotta. Ez jó lehet?

(#147009) macilaci78 válasza Szevam (#146976) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Föccer ajánlására került képbe ez, bevált.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#147010) imyourfriend válasza passatgt (#147006) üzenetére


imyourfriend
őstag

Ez a műanyag erősítő segít a falak alatt is? Nem csináltam előre - hátra mélyebb kötő betont csak ezt a 15cm vastagságút ezért gondoltam a dupla hálót, ha elbírja a 30-as téglafalat ami ~2.5 méter magas akkor elgondolkozom a megoldáson. :R

(#147011) Bacusuz válasza Chris0321 (#147007) üzenetére


Bacusuz
őstag

A terkő közötti homok nem issza el a vizet ha kavics ágyon van?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#147012) AssAssynn


AssAssynn
őstag

Napelemes klíma. Valaki hallott már erről? Elvben tud menni napelemről, és ha nincs kraft, akkor a konnektorból szerzi a naftát. Engedély sem kell rá.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#147013) sakal83


sakal83
addikt

Meg egy dologban kernem segitsegeteket:
Az estrich beton es a vasbeton talakozasanal az estrich eleg komoly szinten mozog fuggolegesen terhelesnel, kimondottan recseg is. A retegren 4cm lepesallo es 3cm lepeshanggatlo valamint 6cm estrich. Ez problema? Ha igen mi lehet a gond es hogy lehet javitani? Melegburkolat menne ra.

(#147014) passatgt válasza imyourfriend (#147010) üzenetére


passatgt
aktív tag

Bocs, azt nem olvastam, hogy téglából lesz a garázs. Szerintem arra nem jó, csak szerelőbetonnak, aljzatbetonnak. De tégla alá nem kellene valami sávalap? Az a 15cm szerintem nem megfelelő egy téglafal alá(bár nem vagyok statikus).

(#147015) Chris0321 válasza Bacusuz (#147011) üzenetére


Chris0321
addikt

Valamennyit biztos.

(#147016) imyourfriend válasza passatgt (#147014) üzenetére


imyourfriend
őstag

Nem készítek sávalapot hozzá, pont emiatt szeretnék dupla hálót és az tartaná egyben a 15cm betont.

(#147017) KisTücsök válasza AssAssynn (#147012) üzenetére


KisTücsök
addikt

Ebben mi a különleges?

(#147018) AssAssynn válasza KisTücsök (#147017) üzenetére


AssAssynn
őstag

Én nem értek a napelemekhez, sem a klímákhoz. De tudomásom szerint, ha van napelem rendszerem, azt vagy rákötöm a szolgáltató rendszerére, ami sok mindennel együtt jár, vagy sziget üzemezek. Ez a készülék, amit linkeltem, elvben az tudja, hogy saját, külön bejáratú szigete van, és alapesetben onnan van megtáplálva, viszont, ha az nem ad elég kakaót, akkor simán konnektoron keresztül a hálózatról vételez. Én korábban nem láttam ilyen megoldást. És, ha rákeresek, más ilyen találatot sem találok. Feltételezem én is tudnék egy ilyet készíteni, ha lenne egy sima klímám, és tudnám, hogy még milyen plusz eszközök kellenek hozzá. Te értesz ehhez?

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#147019) 6030D válasza Bacusuz (#146999) üzenetére


6030D
Ármester

Ha a motort nem a hintaágy előtt kell eltolni (gondolom nem), akkor én az oszlop és a kapuoszlop vonala közé raknék egy ívet, majd kicsit a hinta felé még egyet, lépcsőnek. Másik oldalon meg a támfalkő íve marad.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#147020) KrAt válasza Borisz76 (#146998) üzenetére


KrAt
veterán

Akkor ezt megbeszéltük :)

Már csak az eredeti kérdés maradt nyitva: milyen vastag legyen? 5-8-10cm? :)

(#147021) A Zéé válasza imyourfriend (#147016) üzenetére


A Zéé
addikt

Nem lesz jó.
Lemez garázs alá rendben van a 15 cm, de falazott alá nem. Eltörik a francba.

Just a simple Lineman...

(#147022) A Zéé válasza KrAt (#147020) üzenetére


A Zéé
addikt

Tervezz 10 cm-el, szerintem

Just a simple Lineman...

(#147023) flpuovd


flpuovd
csendes tag

Sziasztok,
Adott egy csúsztatott zsalus panel lakás, ahol kicseréltettük a beltéri ajtókat. Az eredeti ajtók fölött volt felülvilágító, amit megszüntettünk, a helye le lett gipszkartonozva. Egy helyen viszont a képen látható módon sikerült megoldani. A bal oldali fal egy gipsz fal, a jobb oldali pedig beton. Illetve ott az a fa is, felette pedig áramvezeték.
Ki hogyan javítaná? Főleg a rétegrend érdekelne. Ha jól tudom fára nem igazán lehet glettelni. Van esetleg olyan anyag ami ha fa és a gipsz közé kerül, megakadályozza hogy később megrepedjen a gipsz?
Festő fogja csinálni, viszont előtte szeretnék tisztában lenni azzal hogy mit lehet és mit nem szabad. Előre is köszönöm.
[kép]

[ Szerkesztve ]

(#147024) Tapsi válasza AssAssynn (#147018) üzenetére


Tapsi
addikt

Ez sima hálózatos szigetüzem + klíma. Nem fogja megérni.

(#147025) imyourfriend válasza A Zéé (#147021) üzenetére


imyourfriend
őstag

Most még kitudom szedni az öreg kavicsot, a falak alá milyen szélességű és milyen vastag betont érdemes tenni?

(#147026) -ZeeZee- válasza imyourfriend (#147025) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Nem vagyok szakmabeli, régen amikor én épikeztem (2000-es évek eleje), akkor falvastagság+10cm (kétoldalra 5-5cm), mélysége fagyhatár alatt (hazánkban 70cm). Alá 10cm sóderágy, tehát összesen 80cm. De ez régen volt, nem tudom most mi a "divat".

(#147027) exlepra válasza -ZeeZee- (#147026) üzenetére


exlepra
tag

Valaki szakértő nekem is elmagyarázhatná :). Nyáron némi olvasás/nézelődés után térköveztem a kertben egy keveset, de az alá meg nem ajánlják a sódert (mert a sima kavicsok elcsúsznak egymáson), hanem inkább murvát, ami ha megdöngölik szépen összeékelődik és stabilabb lesz. Ezek után nem értem, hogy alap alá miért sódert tesznek.

(#147028) 6030D


6030D
Ármester

Adott egy ház, aminek a sávalapja a föld szintjéig van, onnan zsalukővel még ki van emelve kb 50 centit. Probléma-e, ha csak 40 cm xps-t kap a zsalukőre, és alul marad 10 cm az öntött betonig? A külső szint így is az XPS aljánál magasabban lesz, körben járda és/vagy kavics.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#147029) Szevam válasza macilaci78 (#147009) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Köszönöm! :R

Esetleg valaki követi-e a járólap/csempe árakat? Szerintetek lesz valamikor a közel jövőben ár csökkenés? :F :DDD

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#147030) föccer válasza Szevam (#147029) üzenetére


föccer
nagyúr

Biztos nem lesz érdemi csökkenés. Most már bányajáradékot kell fizetni a kerámia termékekre is, így a haza termelés gyakorlatilag veszteséges. Import árakat nem nagyon fogja mozgatni a piac.

üdv, fg

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#147031) Szevam válasza föccer (#147030) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Bányajáradék? :F :W Biztos érthető..csak olyan... érdekes...
Akkor legalább nyomtassanak ásványos/zárványos/kristályos csempéket is plíz :DDD.

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#147032) Radnix


Radnix
senior tag

Kertem foldkabeles villany bekotest meroathelyezessel multhet hetfon, ma mar ki is jott az eon-os ember felmerni, azaz az igenybeadastol a felmeresig csak 1 het volt.

A kerdes h van-e itt mas aki valtott legkabelrol foldkabelre, es sikerult-e elintezni h a telekommunikacios kabeleket is ott huzzak at?
Jelenleg be van kotve szabadvezeteken 2 szolgaltato kabele is, egy koax meg egy optika, bar egyikkel sem allok szerzodesben meg.

Ha szerzodnek veluk akkor valahogy meg lehet oldani h athuzzak a kabelt a villany mellett? Ne a levegoben logjon? Minden pozna es kabel az aszfaltos ut tuloldalan megy, nem az en oldalamon.

[ Szerkesztve ]

(#147033) tothjozsi96 válasza Radnix (#147032) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Minden helyzet más és más, azt kellene megkérdezni aki azon a vezetéken szolgáltat. Nálunk az utcában pont van egy ilyen dolog, az út túloldalán van az oszlop, az áram földkábellel át lett víve az út alatt, viszont az optika miatt felkerült a tetőre egy tetőbevezető cserép, gondolom nem voltak hajlandóak áthúzni azt is a földben.

(#147034) föccer válasza Szevam (#147031) üzenetére


föccer
nagyúr

A 2020 év elején, a kormány által megállapított átlag ár feletti eladási ár (ps: nem nyereség!) 90%-át be kell csengetni különadóba. 3-4 év alatt szerintetek mennyit emelkedtek az energia árak? Stratégiai ágazatokban is. Amíg a ner meg nem veszi ezeket a stratégiai nagy cégeket, addig ezek meg is lesznek.

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#147035) macilaci78 válasza Szevam (#147031) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ha ez az igény, vinyl, spc padló nem játszik? :U
Kent vízszigetelés, aljzatkiegyenlítő és mehet az is. Ha a kerámia, gres burkolat karcállósága nem kritérium (nem fogsz rozsdás vasat tologatni rajta), akkor egy magas kopásállóságú melegburkolat is időtálló.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#147036) laci06


laci06
senior tag

Sziasztok!

Van egy eléggé lapos nyeregtetős házunk a 3. kerületben.

Jelenleg a tetőtér egyáltalán nincsen beépítve, vagyis tárolásra nagyon korlátozottan alkalmas, mert csak a gerendákra tudok pakolni, és köztük persze van kb 1 méteres szünet, ha meg valami beesik a gerendák közé, akkor 30 cm szigetelésbe huppan bele.

Szeretném cseréplécekkel, és OSB lapokkal használhatóbbá tenni. A hely szűke miatt sajnos a standard OSB lapokat 4 fele kellene vágni (62.5*125 cm az ami felmegy), és csak úgy lehet felvinni, de ezzel szerintem együtt lehet élni, és így van egy kb 30-40 m2 amit tárolásra alkalmasra lehetne tenni. Nincsen nagy magasság odafent, vagyis a legmagasabb helyen is max 1-1.2 méter lehet, vagyis ettől többet nem akarok, de dobozban ruhákat stb. tárolni tökéletes lenne.

Időm viszont sajnos nem sok van, vagyis valaki ez alapján meg tudná mondani, hogy ezt lefedni 1-2 embernek vajon mennyi idő lehet, és mi az a reális munkaköltség amiért elvállalná vajon valaki a 3. kerületben?

Itt van pár kép.

(#147037) föccer válasza laci06 (#147036) üzenetére


föccer
nagyúr

Ilyen kis munkára nem nagyon találsz vállalkozó embert, csak aki ugyan úgy elkérni a napi díját magának meg a segédjének. Már karcolja is a 100k-s tételt. :(

2 haverral 1 délutáni sörözés/sütögetést/dartozás előtt megcsináljátok.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#147038) csemberlen válasza Radnix (#147032) üzenetére


csemberlen
őstag

Oszlopok melyik oldalon vannak a 3 szolgáltatónak hozzád képest?

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#147039) lemmy71 válasza flpuovd (#147023) üzenetére


lemmy71
őstag

A kép szerint eleve rosszul van feltéve a GK lap (de lehet hogy csak csalós a kép :U) Így erre nem lehet mit mondani, majd a festő megmondja a tutit a helyszínen ;)

(#147040) föccer válasza flpuovd (#147023) üzenetére


föccer
nagyúr

Mit nem szabad? Felhívni azt az embert, aki erre a "kartonozásra azt mondta, hogy rendben van :D

Kezdésnek leszedni amit oda barmoltak, majd megbeszélni a festővel, hogy csinálja meg rendesen. 60 cm-nél nagyobb távot nem hagyunk alátámasztás nélkül, max 15 centinként csavarozunk, és nem mellesleg megvágjuk a karton szélét. sem alul, sem felül nem fekszik fel semmire, össze-vissza van csavarozva. Báááh, kihullik a hajam. :D

Szóval karton leszed, kidob. A tok felső részébe stafni felcsavaroz, közbe is végigvezet. Középen is betenni egyet függőlegesen.

A kartont sík alatt 1,5-2 mm-el kell beállítani. Széleken 45°-ba megvágni a vágott széleket.

ez után hézagolni, majd a hézagoló anyagba fátyolszövet/üvegszövetet behúzni. Sarkokon 45°-ba befordítva, átlapolva a két karton felületet. Ha ez megvan, akkor alapozni a kartont és mehet rá a vékony glett. Rimano A+ 2 réteg, 2 csiszolással.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#147041) Radnix válasza csemberlen (#147038) üzenetére


Radnix
senior tag

Sajnos minden az ut tuloldalan van, ezert necces

(#147042) A Zéé válasza imyourfriend (#147025) üzenetére


A Zéé
addikt

60x80 a nagykönyv szerint (vagy olyan mély ahol már teherhordó a talaj), ha sima egy szintes garázs lesz, valami tetővel, akkor 45-50x80 is jó lehet. 40-es az határeset. Ha tudsz pontosan ásni, akkor jó lehet, bár a tényleges szerkesztési szabályoknak már nem felel meg, de ha amúgy nem homokba vagy löszbe ásod, és messze van még a talajvíz, akkor végülis az is jó lehet. És 80-ra se biztos, hogy le kell menni, mert csak egy garázs lesz... Igazából talajfüggő...

Just a simple Lineman...

(#147043) A Zéé válasza exlepra (#147027) üzenetére


A Zéé
addikt

az épület alatti feltöltés ideális esetben nem kap ciklikusan nedvességet, és mindenféle terhelést, "be van zárva". Egyszer betömöríted, és onnantól kezdve nem tud elmászni se oldalra, se lefelé, se sehova. Nem megy át rajta naponta akár többször is valami nehéz, pontszerű terhelés (az autó kereke), illetve a hóolvadás után lecsorgó nedvesség se fagy meg a szemcsék között, ami aztán emelgeti, meg nyomogatja el oldalra a szemcséket, és az eső se folyik bele a rétegrendbe, ami miatt el tudna csúszni megintcsak.

Just a simple Lineman...

(#147044) exlepra válasza A Zéé (#147043) üzenetére


exlepra
tag

köszi

(#147045) freaghill válasza A Zéé (#147043) üzenetére


freaghill
őstag

Szomszéd rakhat úgy klímát a házikójára, hogy a kültéri egység átlóg a mi telkünkre?
Azt tudom, hogy tető átlóghat, de ezt nem tudom. :F

(#147046) OPiiPO válasza freaghill (#147045) üzenetére


OPiiPO
addikt

Szerintem nem, én legalábbis nem engedném. Ráadásul ha téged zavarni fog a hangja, akkor kérhetsz birtokvédelmi eljárást a jegyzőnél, ami eredményeképp le is szereltethetik.

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#147047) lemmy71 válasza freaghill (#147045) üzenetére


lemmy71
őstag

Csak ha te megengeded.

(#147048) freaghill


freaghill
őstag

Köszi! :R

(#147049) AssAssynn válasza Tapsi (#147024) üzenetére


AssAssynn
őstag

"sima hálózatos szigetüzem"

Tehát létezik, hogy külön ezt a rendszert kiépítem, és utána úgy és azt dugom rá, amit akarok?

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#147050) Tapsi válasza AssAssynn (#147049) üzenetére


Tapsi
addikt

Létezik, ez a Napelemes topic témája. De még mielőtt megint feltalálnád a sajtban a lyukat: nem éri meg, ne agyalj ezen! :)

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.