Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#139001) Dyingsoul


Dyingsoul
veterán

Sziasztok!
Matracot tudnátok ajánlani hol érdemes venni, nézelődni?
Már egy rakás magyar-külföldi videót megnéztem de csak még tanácstalanabb lettem...
Voltam az Ikea-ban is, ráfeküdtem egy párra de arra az 5 percre amíg próbálgattam, mindet kényelmesnek éreztem...
Gondoltam megnézem a Dormeo-t de a kínálatuk az elmúlt félévben nagyon változó volt. Volt olyan is, hogy csak 1 matrac volt fenn az oldalukon... Aztán most láttam, hogy 3 hónap minimum szállítási idejük van... :Y Most építik a matracgyárat vagy mi? Felhívtam őket telefonon is, hogy mégis kb mikorra szállítanak de azt mondták, hogy minimum 3 hónap de inkább 4 vagy több... Ezt néztem ki de ez nincs megfelelő méretben (160x200) de aztán úgy voltam vele mindegy már ha pár tízessel több, ez is megfelelne de a 3-4 hónapot illetve a bizonytalan szállítási időt nem bírom ki.
Elsősorban a rugót szeretném mellőzni csak hab matracot szeretnék ami minden alváspozíciót támogat.
Ha tudtok mondani helyet/üzletet hol érdemes nézeni értelmes matracot, légyszi írjatok! :R

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#139002) Tamy válasza Dyingsoul (#139001) üzenetére


Tamy
senior tag

Esetleg nézd meg a Jysk kínálatát, nekik is sok matracuk van, a honlapon vélemények is vannak.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#139003) macilaci78 válasza Dyingsoul (#139001) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ha pár perc próba alapján döntesz, akkor mindegy, mit ajánlunk.
Dormeo volt, ma már kényelmetlen. Szüleimhez vittem át, arra az évi pár alkalomra, amit ott töltök, megfelel.
Kókuszbetétesből a másodikat nyúzzuk, nem rossz, de hiszen, hogy van jobb.
A következő egy táskarugós lesz, az okosok szerint az a legjobb technológialag.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#139004) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog


Mennyire probléma, hogy lyukacsos az aljzatkiegyenlítő? Hidegburkolat lesz mindenhol, padlófűtéssel. Az aljzatkiegyenlítő fél centis, vagy vékonyabb kb mindenhol. Mapei novoplan maxi, tüskès hengerrel nem volt átgörgetve.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#139005) Met válasza Met (#138498) üzenetére


Met
Topikgazda

Update.

Mivel a 10 év gari jövőre jár le, megpróbáltuk legariztatni.
Ami sikerült is.
A lehetőségek: pénz vissza, csere ilyenre, csere másikra (ha olcsóbb vissza adják a különbözetet, ha drágább kifizetjük a különbözetet)

Holnap este hozzák a helyettesítő csapot és mivel olcsóbb, visszautalják a különbözetet.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#139006) Morris válasza Dyingsoul (#139001) üzenetére


Morris
veterán

Én azt mondanám neked, hogy normál 15 centi vastag hideghabot vegyél egy szivacs boltból. Sokkal olcsóbban megkapod azt amit a boltban és ugyanazt fogja nyújtani.

(#139007) Obendi válasza Dyingsoul (#139001) üzenetére


Obendi
csendes tag

Mi [itt] vettünk NOKS PREMIUM matracokat, rászántunk egy délelőttöt a próbálgatásra, de megérte. Már több, mint 5 éve használjuk, meg vagyunk elégedve (mindketten gerinc-problémásak vagyunk).

Minél többet tanulsz, annál inkább rájössz, hogy nem tudsz semmit.

(#139008) freaghill válasza sakal83 (#138993) üzenetére


freaghill
őstag

Mondjuk amitől tartok, hogy nem lesz gáz, ki tudja még mi lesz ott Oroszországban, villannyal meg tudsz úgy olcsósítani a havi költségen ha napelemezel, persze ha megint lehet. Sok a szempont, ez tény.

(#139009) Exodion válasza macilaci78 (#139003) üzenetére


Exodion
aktív tag

Na taskarugosat az biztos hogy soha tobbet. Oke persze, ha hanyatt vagy hason fekszik az ember lehet jo, de en pld egyik helyzetben sem alszok. En oldaltfekvo vagyok. Iden 2eves a matrac, minden rugot erzek. Eszmeletlen kenyelmetlen. Ettol meg a sima hideghabmatrac is jobb volt. Folosleges penzkidobas volt a reszemrol pedig nem is volt olcso... :(

(#139010) Borisz76 válasza freaghill (#139008) üzenetére


Borisz76
veterán

A bizonytalanság miatt van nálam 3 fűtési mód.
- Gázkazán ( padlófűtéssel )
- Hőszivattyú ( 3 db Split Klíma , +1 tervben )
- Fatüzelésű kályha

Ha nincs gáz....megy a másik kettő.

Ha nincs áram - pillanatnyi , javítás miatt - , akkor mehet a tüzelés és egy jobb szünetmentes táp elviszi a kazánt , keringető szivattyút.

Ha nincs gáz és áram sem - tartósabban - akkor marad a kályha.
Bár a kályha nem nagy és biztos, hogy magában kevés is lenne a ház teljes felfűtésére....de nem fagynánk meg.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#139011) pjen válasza Borisz76 (#139010) üzenetére


pjen
félisten

20 kiló szénnel egész télen el lehetsz. Ha fázol a válladra veszed, körbe futod a háztömböt. Órákig meleged lesz. :DD

(#139012) macilaci78 válasza Victoryus (#139004) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A csemperagasztónak megfelel, talán valamennyit fel is tölt. A padlófűtésnek nyilván nem kedveznek a légbuborékok, de szvsz nem fog annyit, mintha faparkettát raknál egy kifogástalan aljzatra.

Sógoron a ragasztásnál arra is odafigyelt, hogy a fogas vassal elhúzott ragasztó púpjai egymásba illeszkedjenek az aljzaton és a lap hátulján. Az aljzatkiegyenlítő persze bubis volt. :U

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#139013) sakal83 válasza freaghill (#139008) üzenetére


sakal83
addikt

A napelem az mas teszta, de sajnos nincs.

Ezert szereltetek fel klimat en is majd,. Meg pelletkazanhelyet hagyok vszinu.

(#139014) Chris0321 válasza freaghill (#139008) üzenetére


Chris0321
addikt

Nem kell aggódni a gáz miatt szerintem, van más beszerzési lehetőség is. Pl. a Horváthokkal nemrég írtak alá egy szerződést a gázszállításról.

(#139015) tibbike01 válasza Dyingsoul (#139001) üzenetére


tibbike01
őstag

Matracot az Ikeából vegyél, ár érték arányban nem találsz jobbat. Nálunk az egész családfának az van, soha többet más matrac.
Extra keményet érdemes venni, az Ikeaban ez a sima kemény kategória.

Valevag típus van nekünk, zsákrugós.
A teljes szivacsot nem ajánlom, nem szellőzik úgy át, nem higénikus meg hát acélrugó vs szivas tartósság szempontjából nem kérdés.

(#139016) tyielow válasza Z_A_P (#138961) üzenetére


tyielow
aktív tag

[link] Úszókapcsolók. Van sínre pattintható relé is, annak érzékelőszondát kell belógatni.

YouTube: toty1ka

(#139017) freaghill


freaghill
őstag

Ja igen, cserépkályha mindenképp lesz közös helyiségben, de nem tudsz azzal meleget csinálni egy 130nm alapterületű házban, de azért mégsem fagysz meg. Ha annyira S.O.S. tud lenni a helyzet akkor helyiségekbe lehet olajradiátort is rakni, az is igaz.

Ami miatt jobban hajlok a hőszivattyú felé, hogy egyben a hűtést is megtudod oldani, nem kell klímázni, nem mozgatja a levegőt. Most olyan lakásban lakunk ahol felületfűtés és hűtés van, tetszik.

(#139018) sakal83 válasza freaghill (#139017) üzenetére


sakal83
addikt

Ha bejon akkor célszerű azt venni, de jo minőségűt (Bosch, Stiebel eltron, fujitsu stb) vegyel mindenkepp, azok mar azert nem rosszak es kevesbe zajosak.

(#139019) Borisz76 válasza freaghill (#139017) üzenetére


Borisz76
veterán

Igen, a felület fűtés / hűtés a legkomfortosabb.

Fűtésnél a rendszerben keringő vizet lehet melegíteni gázkazánnal , elektromos kazánnal , hőszivattyúval , vegyestüzeléssel.

Ám a felület hűtést már csak hőszivattyúval lehet megoldani.

A klíma is jó mert hűtésre / fűtésre is alkalmas.
Sajnos azonban a levegő mozgása elkerülhetetlen.
Vagy nagyon jól kell elhelyezni, előre gondolkodva, hogy ne az ágyra , íróasztalra stb fújja a levegőt. Lehetőleg ajtóval szemben legyen....ha kell akkor kifelé is tudjon fújni. Ám ezen feltételek nem mindíg vagy csak kompromisszummal teljesíthetőek.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#139020) Reggie0 válasza freaghill (#139017) üzenetére


Reggie0
félisten

Azert egy klima nem art a felulethutes melle, mert ha nagy a paratartalom, pl. esozes utan, akkor nem igazan tudsz felulet huteni kicsapodas nelkul. A klimaval pedig szepen el tudod tavolitani a felesleges nedvesseget a levegobol.

[ Szerkesztve ]

(#139021) dellfanboy válasza Chris0321 (#139014) üzenetére


dellfanboy
senior tag

Horváth csaladra gondolsz?lolo haverjai?

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#139022) justmemory válasza Dyingsoul (#139001) üzenetére


justmemory
senior tag

Szia,

ez nagyon nehéz téma, egyénenként nagyon eltérő lehet, szóval bármit ajánlani nehéz. Tegyük hozzá, hogy a matrac mellett a párna sem mindegy.
Nekünk 10 évig IKEÁ-s matracunk volt (valamiféle szivacs), jó volt, de idővel persze kifeküdtük, stb. Párom preferenciái mondjuk, hogy sokkal specifikáltabbak, mint az enyémek, így ennek mentén próbáltunk válogatni. Abban maradtunk, hogy habszivacs legyen, és jó vastag. Ennek lett az eredménye, hogy 30 cm vastag, kétoldalasan használható matracot vettünk (egy oldal nagyon kemény, másik oldal felől valamilyen formára alakuló foam réteg + nem is tudom még mi; meg ezüstszálak, öntisztuló, és minden IS :B). Nekem mindkét fele jó volt, neki a puhább fele túl puha, a kemény fele túl kemény. Nem nagyon, csak épp annyira, hogy ne legyen jó. A tökéletes megoldás az lett, hogy a kemény felére vettünk egy olyan kvázi-fedőmatracot, ami önállóan is használható padlón, tatami-szerűen. Ehhez van olyan párnája, ami szintén kb. harmadjára lett jó. Így most erre már nincs panasz.
Emellett a kanapéra egy másik fajta fedőmatracot vett, ha vendég aludna nálunk; azt mondja, hogy az a kombináció is úgy nagyon kényelmes neki. Láthatod tehát, hogy nagyon bonyi is tud lenni, egyéntől függ.

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#139023) macilaci78 válasza justmemory (#139022) üzenetére


macilaci78
nagyúr

És akkor amit még el szoktak felejteni: a matrac alatti történet, hogy milyen ágyrács van alatta.
Mondjuk, én 30 mm vastag fenyő hajópadlót használok, 137 mm széles, kb 80 mm közökkel.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#139024) KrAt


KrAt
veterán

Sziasztok!

Van egy ~30nm-es garázs-műhely kombóm, aminek a ~10-es falába szeretnék egy ventilátort, ami akkor kapcsol be, ha a kinti hőmérséklet kisebb, mint a benti (nyár), és fordítva télen.

Van erre vajh' valami kész megoldás, vagy hekálni kell? :)

(#139025) Dorian


Dorian
félisten

Matracból egyáltalán nem ajánlott a túl kemény. Olyant kell választani, ahol a csípő és a váll besüllyed és így minél inkább egyenletesen van alátámasztva a teljes gerincvonal. Ez pedig testsúly-függő.
Van itthon Ikeás habszivacs a drágább kategóriából, zsákrugósból Vagstranda, meg ugyanúgy zsákrugósból egy matracboltban vett 1,5x ennyibe kerülő.
Egyértelműen az utóbbi a legjobb (számomra), aztán az Ikeás habszivacs, aztán az Vagstranda. De igazából ez a harmadik is elég jó, igazából azzal is ellennék.
Zsákrugósnál arra kell figyelni, h legyen elég vastag a szivacsréteg a rugók felett, h ne érezze a zember, h beleállnak a testébe. :DDD

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#139026) Dorian válasza Victoryus (#139004) üzenetére


Dorian
félisten

Semennyire sem probléma

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#139027) Dorian


Dorian
félisten

Gáz:
Tavaly ősszel még lehetett esetleg kicsit parázni azon, hogy nemleszgáz, de akkor is lett, ma pedig már ez nem kérdés.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#139028) macilaci78 válasza KrAt (#139024) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nekem egy egyszerű szobatermosztátra van kötve a ventilátor a kamrába. Ha a benti hőmérséklet a beállított érték fölé emelkedik, elindítja a ventilátort.
Amit te akarsz, az biztosan drágább készen, mint henkölni valamit. Pl Ardiuno, vagy RPi, 2 hőmérséklet szenzor a fal két oldalára és egy 230V relé a ventilátor felé. A vonatkozó szaktopikban segítenek megírni azt a pár sor kódot.

De ha már garázs, erre a kis kütyüre rálökném a garázsvilágítást is párhuzamosan, például kapcoljon fel pár percre, ha nyílik a garázsajtó, vagy személyajtó.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#139029) csemberlen válasza KrAt (#139024) üzenetére


csemberlen
őstag

Szia elsőre 2 hasonlót tennék be [link]egyet kintre egyet bentre. TÉL/NYÁR átkapcsoló szükséges lehet, és 1-2 relé.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#139030) justmemory válasza macilaci78 (#139023) üzenetére


justmemory
senior tag

Ja igen, az ágyrács :R Az nekünk két darab, előre elkészített, ívelt keményfás/gumis rács.

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#139031) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

A fürdőbe szeretnék zuhanyparavánt felszerelni.

A gond az, hogy olyan 90cm magasságban van egy 11cm kiállású Ytong fal, amiben a csövek mennek.
Vagyis, a paraván felső felfogató pántja és a betonfal közé kellene valamyen 11cm-es távtartó.
Gondoltam kemény fára, vagy valami nagyobb zártszelvény odafaragására, de hátha van erre bevált, kulturáltabb megoldás is.

Köszi!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#139032) Chris0321 válasza dellfanboy (#139021) üzenetére


Chris0321
addikt

Horvátországra gondoltam, csak csak éjszakás voltam és fáradt így lusta voltam megnézni, hogy biztos úgy írják-e.

(#139033) macilaci78 válasza Bici (#139031) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Forest katalógust lapozgasd. Vannak például műanyag bútorlábak, szintezhető (pl 100-120 mm), fekete, króm, hengeres, szögletes.
Általában pénzérményi átmérőjű a menetes rész, simán elbír a közepe egy 5 mm-es furatot, ahol a csavar átmehet. A szintezhetősége miatt könnyen be tudod állítani függőbe a panelt és a műanyag mivolta miatt a víz, gőz sem bántja.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#139034) Bici válasza macilaci78 (#139033) üzenetére


Bici
félisten

Köszi, megnézem.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#139035) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Békés megyében a 8000/nm burkolás ár jó? Én rohadtul sokallom ezt is, akkor is ha jó, Hallottam 12e/nm árat is... számlásan.
Még 80nm van hátra, hála istennek a fürdő meg a wc le van burkolva végre. Komolyan elgondolkoztam, hogy most, már tényleg sík aljzatra burkoláshoz tutira kell nekem burkoló? 640e forintot több mint 2 hónap összeszedni nekem. Fú de elegem van már ebből a k. kádár kocka felújításból.

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#139036) Vismajor01


Vismajor01
addikt

Egy slag-tartót slaggal együtt akarok a házfalára rögzíteni, amin van 15cm szigetelés.

Hogy fussak neki, figyelni kell bármire is vagy csak vennem kell elég hosszú tiplit és csavart h elérjem a téglát? A cucc olyan 3-4kg lehet

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#139037) pjen válasza Vismajor01 (#139036) üzenetére


pjen
félisten

Nagyjából igen.

(#139038) Poultier válasza Victoryus (#139035) üzenetére


Poultier
tag

Egy bicskei burkoló is annyiért akart jönni, de szerencsére ajánlottak egy nyugdíjas burkolót, aki 6000-ért vállalja számlásan. Azt hittem a keleti országrészben olcsóbban dolgoznak a szakik :Y

(#139039) Chris0321 válasza Poultier (#139038) üzenetére


Chris0321
addikt

Erre is kevés a szakember és van aki pofátlan összegeket elkér, csak mert nincs más és megteheti.

(#139040) csababarca válasza Victoryus (#139035) üzenetére


csababarca
őstag

Pest megyében ez 10k-tól indul.
vagy olyan is van aki óradíjban dolgozik, ami elég wtf nekem.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#139041) mokus1


mokus1
addikt

Ki van festve kB kész minden de az egyik fal csak nem akar alul száradni. Vizes. Kb 1.5 hete lett kifestve.
Régi ház valószínűleg nincs szigetelve alulról.

Két napja megy egy paramentesito. 45-48% körül van a páratartalom tehát nem rossz szerintem de nem száradt ki.

Jól érzem hogy injektalni kéne?

(#139042) z0d1@Ku$ válasza mokus1 (#139041) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Ha vizesedik és kívülről nem kap nagy mennyiségben vizet, akkor hónapokba is telhet mire kiszárad rendesen. Ha tényleg nincs szigetelve, akkor valóban kellene valamit kezdeni vele, különben hamar elkezd omlani a vakolat. De mivel már kész a festés is, nem tudom azt mondani hogy esetleg szárítóvakolattal kéne visszavakolni.
Meg azt sem írtad hogy miből van a fal, meg hogy belső válaszfal-e vagy miféle.

(#139043) TBMC


TBMC
addikt

Sziasztok!
Nem tudom jó helyre írok-e, :B
Hörmann Rotamatic 2 kapu motorral kapcsolatosan tud-e valaki segédkezni/van-e valakinek megbízható, segítőkész kontaktja, Pest megyén belül?

(karbantartást követően elmászott a végállás, pár éve ahol vettük (Debrecen hörmann) hívtuk az ott elviekben hozzáértőket, totál hülyeséget mondtak, majd programozás menübe léptettek ahol áramtalaníttatták velem az eszközt ((már akkor is elleneztem)) és ezt követően kb magamra hagytak, hogy ja akkor ez így nem fog működni...

Nekiálltam a leírás alapján újratanítani, minden sikerül, működik. De csak kb 2 nyitás-zárásig, majd ezt követően túl nagy erővel próbál bezáródni mert végállásban picit nekiütődik a zárási ütközőnek így azt érzékeli, hogy vmi az útjába kerül és szerviz állásba rakja magát. Majd ezt követően ismét működik 1-2x megfelelően, és így tovább... )

előre is köszönöm!
:R

[ Szerkesztve ]

markbellus.hu 

(#139044) lemmy71 válasza mokus1 (#139041) üzenetére


lemmy71
őstag

"Jól érzem hogy injektálni kéne?"
Inkább add azt a pénzt a rászorulóknak, azokon segít valamit.
Falvágás GV45 -s modifikált nehézlemez berakása, vagy egy komplett aláfalazás. Ezek érnek valamit, a többi csak vicc :K

(#139045) Dorian válasza lemmy71 (#139044) üzenetére


Dorian
félisten

Dehogyis, ez nem igaz.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#139046) Dyingsoul


Dyingsoul
veterán

Köszönöm mindenkinek a tippeket, tanácsokat matrac ügyben! :R

Hát nem volt könnyű így sem a döntés, kicsit reménykedtem benne, hogy van valami ász hely amiről csak én nem tudok és lesz valami egyértelmű válasz, kb mint a "matracot csak innen szabad/éri meg venni" :DDD de nem így lett.

Végül az ikeás habszivacs matracot rendeltem meg.

Erre még reagálnék:
#139003 macilaci78: "Ha pár perc próba alapján döntesz, akkor mindegy, mit ajánlunk."
Pont ez a gondom! Hogyan lehetne másképp? Pont ezért kérdezem mert ez olyan téma, hogy nem lehet eldönteni pár perc heverészés alatt, viszont nincs más mód a matrac vásárlás döntéshozatal kapcsán, hát hogy lehet másképp matracot venni? Az üzletben csak nem mondhatom azt, hogy zárjatok be, én itt alszok most minden este egy hétig, hogy kipróbáljam a matracot. És ahogy néztem a webshopokat is és ahol voltam bútorboltokban személyesen, nincs ám mindenhol 90 napos alvás próba vagy alvás garancia. Ikea-ban pont van, ezért is szimpatikus számomra (persze már néztem azt is, hogy a csere milyen módon kivitelezhető az ikeában). Illetve pont ezért nem akarok olyan helyről venni ahol kidobok matracra sok-sok pénzt aztán utána meg fáj a hátam tőle mert mind különbözőek vagyunk és mindenkinek más a megfelelő. :R

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#139047) macilaci78 válasza Dyingsoul (#139046) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Lehetőleg 1 óra/matrac. Feküdjetek rajta egy pozícióban és valami nyugis, semleges témáról beszélgessetek. A lényeg az, hogy ellazuljatok, amikor az izmok már annyira nem feszülnek, nem tartanak. Csak akkor fogod érezni, hogy kényelmetlen-e, amikor már az izmaid nem korrigálnak.
Amelyik matracos ezt nem engedi, az nem akarja eladni...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#139048) Inhouse válasza Dyingsoul (#139046) üzenetére


Inhouse
őstag

Simán látni olyan képeket, pl. Japánból, ahol ott alszanak az ilyen üzletekben a munkában megfáradt dolgozók. Persze, nehéz ügy valamiről ítéletet mondani úgy, hogy a valós használati tapasztalat nem elérhető. Mint egy huncut játék szaküzletben... :)

Üdv Inhouse

(#139049) mokus1 válasza z0d1@Ku$ (#139042) üzenetére


mokus1
addikt

Kész van minden, igen.

Tömör tégla fal. Szigetelve valószínűleg nincs.

Beton alap volt a szobában arra ment még esztrich esetleg onnan is tudott még vizet szívni.

Volt egy sarok ami külső fal volt ott látszódott vizesedes az le lett verve és szárítóval lett visszavakolva de máshol nem látszódott hogy vizesedne.

Egyebkent ez egy olyan fal ami mögött kB 10-20centi légres majd a szomszéd fala kezdodik. Nála nincs ilyen probléma.

(#139050) Dyingsoul válasza macilaci78 (#139047) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Köszi a tippet ez logikusan hangzik már! :R

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.