Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#98001) Intel fan11 válasza lemmy71 (#97996) üzenetére


Intel fan11
őstag

Mármint te is ilyen kazánt veszel? Ez a termosztát vezeték nélküli? Kompatibilis az Aristonnal? Amit linkeltem Aristonos termosztát jobban tetszik és az tuti jó hozzá.

Battletag: hojszi#2983

(#98002) lemmy71 válasza Atomgeszi (#98000) üzenetére


lemmy71
őstag

Nekem egy kéményes 24kw dég colibrim kombi kazánom van, hasonló az aristonhoz de az ariston már jóval modernebb. Nálam a kazán alatt egy 120literes indirekt tároló van, szinte percek alatt felmelegíti a vizet, 45 - 50C fokra van beállítva a háztartási meleg víz ez bőven elég nekünk. Persze lehet használni átfolyósként is, bár nem tudom hogy mennyire érzékeny a hálózati víz nyomás ingadozására, gondolom nem annyira mint a régi hévíz és a fali V4 -s vízmelegítők. Ha állandó a víznyomásod akkor neked megfelel csak simán a kazán is, de a későbbiekben bármikor könnyedén betehető alá egy indirekt tároló. Hangosnak nem mondanám, inkább induláskor van egy kis hangja és amikor a fürdővizet fűti akkor száz százalék felett dolgozik, bár nekem a folyosóról nyílik egy cirka egy négyzetméteres helyiség és ott van bent, persze van egy ajtó. Ez az ariston szerintem jó árban van, néztem már sokat de lehet hogy ez lesz a nyerő, ha 6 - 8 évet kibír akkor már megérte szerintem ;)

(#98003) Ispy válasza Intel fan11 (#98001) üzenetére


Ispy
veterán

Rádiós. Van egy vevő, azt a kazánnál kell bekötni, a hordozható termosztát meg ezt kapcsolgatja.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#98004) albiosz válasza lemmy71 (#97999) üzenetére


albiosz
őstag

Rendben, köszi! :)

(#98005) Atomgeszi válasza lemmy71 (#98002) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Szóval erre is bármikor lehet rárakni egy indirekt tárolót? Helyem még lenne is igazából.
Most megint megy a gondolkodás, hogy vegyek-e a FÉG-be egy új szivattyút 30-40k-.ért(ami megint 1 év múlva idegesítően hangos lesz) amit mint beszéltünk is itt pár hete, hogy az új grundfos szivattyúk hangosak... vagy pedig egyben perkáljak ki ezért ennyit.. Nem tudom.

(#98006) lemmy71 válasza Intel fan11 (#98001) üzenetére


lemmy71
őstag

Hasonló típust keresek ilyen paraméterekkel, ez árban elég jó most a piacon, ahogy már írtam ha 6 - 8 évet kibír akkor nekem jó ebben az árban. Az a termosztát amit linkeltem az vezetékes :K de ott van az adatlapján is. A COMPUTHERM Q7RF ez már vezeték nélküli rádiós, igaz ez már a duplája árban. Amúgy ezek a computherm termosztátok szinte jók minden itthon forgalmazott készülékekbe. De ha neked az ariston termosztát szimpatikus akkor azt kell venni. Én biztos vezetékest veszek, nekem a falban kivan építve egy 6 eres árnyékolt kábel, anno előre látó voltam ;)

(#98007) lemmy71 válasza Atomgeszi (#98005) üzenetére


lemmy71
őstag

Igen bármikor alá tudod rakni, az a lényeg hogy elég magasan legyen most szerelve a kazánod, egyszóval kalkuláld alá a tárolót is felszereléskor, a kettő közt 40 - 50 centi legyen. Nekem is nemsoká esedékes lenne egy újbóli hőcserélő csere a kazánban, közel nyolcvan pár ezer forint egyszóval nem éri meg már javítani inkább veszek egy új kazánt. Kondenzációsat meg nem akarok mert nálam az nem térülne meg, az eddig jól bevált rendszeremet meg nem alakítom át egy kazán miatt.

(#98008) Atomgeszi válasza lemmy71 (#98007) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Na ezt jó tudni.

Csak azt nem tudom, hogy ez a régi FÉG kazán hányas..
Van a fejemben minden szám.

Ha esetleg megszámolom, hogy hány méter cső van, meg milyen szélesek a radiátorok az ad egy képet, hogy ez a teljesítmény megfelelő-e?

Na most találtam valamit, hogy a légköbmétert kell 40-el beszorozni.
Hát ez nálam 64m2 lakásnál ~ 7 kW.
Akkor lehet ágyúval verébre dolog lenne ez..

[ Szerkesztve ]

(#98009) lemmy71 válasza Atomgeszi (#98008) üzenetére


lemmy71
őstag

Inkább fényképezd le, de a belsejében szokott lenni egy azonosító tábla, amúgy milyen álló vagy fali?

(#98010) Atomgeszi válasza Atomgeszi (#98008) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Bár most az adatlapját megtekintve:

A 9.9 teljesen vállalható talán.

22 fokot akarok állandóra.

(#98009) lemmy71

Valamiért FÉG C12-es rémlik.

Fali.

Itt a múltkori kép róla:

[ Szerkesztve ]

(#98011) lemmy71 válasza Atomgeszi (#98010) üzenetére


lemmy71
őstag

Adat alapján C24 de kinézetre C18. x-aktás kérdés :F [kezelési útmutató] talán ebből betudod azonosítani, de az adattábláján rajta kellene lenni a pontos típus.
Amúgy oda szépen beférne a kazán és alá a tároló, akár egy 80literes is bár praktikusabb a120literes, ki tudja hányan használják a későbbiekben.

(#98012) Intel fan11 válasza lemmy71 (#98011) üzenetére


Intel fan11
őstag

Ha van 1 tarolod mi tartja melegen a benne tárolt vizet?

Battletag: hojszi#2983

(#98013) salieri. válasza lemmy71 (#98002) üzenetére


salieri.
őstag

6-8 év? Ne idegesíts :Y
Annyit fog menni egy kondenzációs?

(#98014) pjen válasza Atomgeszi (#98005) üzenetére


pjen
félisten

Nekem a C 24 cirkóban 10 évig egy Wilö keringető volt,nem volt semmi hangja.Nyáron is beindította a termo minden délben 1 percre.Fogni kellett a csövet,hogy érezzem elindult.

(#98015) pjen


pjen
félisten

Szevasztok.Van egy 10 literes Junkers átfolyós vízmelegítőm az összes előnyével és hátrányával.Gondolkodtam egy indirekt melegvíz tároló beépítésén,de mindenhol csak kazánhoz találok leírástEsetleg valakicsinált már ilyet?Teljesen kezdő vagyok a témában.

(#98016) Intel fan11 válasza salieri. (#98013) üzenetére


Intel fan11
őstag

Ő nem kondisrol beszél. Sima kéményes kombirol.

Battletag: hojszi#2983

(#98017) lemmy71 válasza Intel fan11 (#98012) üzenetére


lemmy71
őstag

A kazán melegít rá ha szükséges. Ezek az indirekt tárolok olyanok mint egy termosz, hosszú ideig tárolják a meleg vizet. Az enyém már régi konstrukció, ezeknek az újabbaknak gondolom még jobb a hő tartása. Tavaly karácsonykor meghalt a kazánban a vezérlő panel, két napig nem ment, de a víz meleg volt így tudtunk fürödni igaz alaposan be volt osztva a melegvíz használat ;]

(#98018) Atomgeszi válasza lemmy71 (#98011) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Nem túl nagy a gázrózsája, szóval szerintem ez csak egy 12-es lesz.
Még adattáblát sem találok. A balos fekete doboz szintén már cserélve lett, mert az is pár éve megadta magát.
Mondjuk a többi alkatrész sem néz ki belül túl bizalomgerjesztőnek. :DDD Kb mint a videóban, amit pár napja linkeltem.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#98019) Atomgeszi válasza pjen (#98014) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Na igen, ezt írtam akkor is, hogy a régi szivattyú elment 20 évig kussban(úgy, hogy egy ezeréves termosztát volt, tehát el se indult nyaranta, csak ősz és tavasz között).. aztán egyszer csak zárlatos lett. Jött az új grundfos, és 1 év után olyan hangja van, hogy rendesen rosszul vagyok, mert nyekereg, vinnyog, és olyan frekvencián tolja ezt,hogy az ember közérzete a béka segge alatt van. Főleg, ha egy-egy hidegebb éjszaka van és éjjel is bekapcsol és erre kelek fel.
Tanulni sem lehet mellette, mert erre figyelsz, hogy mennyire rohadtul zavaró...

Amúgy Mohácson még mindig nem találtam egyetlen egy bádogost sem, aki vállalná, hogy megcsinálja a kémény beázásom. :W :W

(#98020) lemmy71 válasza salieri. (#98013) üzenetére


lemmy71
őstag

Igen és egy sima kombi kéményesre gondoltam. Ebben az árkategóriában (cirka 200 beszereléssel) ha 6 - 8 évig nem kell hozzányúlni akkor már megérte. A mostani kazánomban két évesen kilyukadt a hőcserélő akkor megúsztam 50 -ből szereléssel együtt, utána a vezérlő panel adta meg magát az 30 volt. Most ahogy nézetem az őszi karbantartáskor, a hőcserélőnek van max egy éve, de az most 85 körül mozog. Szóval ezért írtam hogy nekem 6 - 8 évet bír egy új kazán javítás nélkül akkor nekem az tökéletes. Ezek sajnos nem olyanok mint a régi "fakerekes" ETI kazánok amiket 30 - 40 évre gyártottak :N

(#98021) lemmy71 válasza Atomgeszi (#98018) üzenetére


lemmy71
őstag

Ahogy nézem ez is megérett a cserére, viszont ahogy nézegettem ezekhez "apró" pénzért van még minden. A szivattyúnak elméletileg az "teszi be az ajtót" hogy ha a nyári szezonban nem járatják meg, az én kazánom is naponta 2 - 3 alkalommal bekapcsolja a szivattyút nyaranta, így a "trutyi" sem ülepszik meg a rendszerben. Bár a régi éti kazánnál a családi házban nyaranta sosem volt bekapcsolva a szivattyú, és még mindig hangtalanul üzemel, igaz az még eredeti békebeli grundfos ;)

(#98022) Atomgeszi válasza lemmy71 (#98021) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Az a vicc, hogy már 10 éve is minden évben azt mondták, hogy megérett a cserére, és pár ezresből mindig helyre lehetett pofozni. :D

Na ja, ezek az új grundfos szivattyúk egy kalapszarok. Azért mondom, az eredeti szivattyúja elment közel 20 évet hangtalanul? Ez meg 1 éve után sivító kismalac iszonyat frekvencián.
Most vagy megróbálok még egy fos szivattyút ~40k-ért és imádkozom, hogy a termosztátot jól állítsam be, hogy elinduljon mindennap 2x3 percet.

Azt nem tudod, hogy a kéményseprők fényképezik a kazánt?

[ Szerkesztve ]

(#98023) Spet válasza Atomgeszi (#98022) üzenetére


Spet
addikt

Te mikor láttál utoljára kéményseprőt? :DDD

Nem fényképeznek

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#98024) Atomgeszi válasza Spet (#98023) üzenetére


Atomgeszi
veterán

20 év alatt minden évben ki volt írva, hogy jönnek ellenőrizni. Ebből egyes-egyedül tavaly jöttek be ténylegesen a lakásba, ahol megnézték a kazánt és hiányolták a füstcső bilincset.
De szerintem csak papírt írtak, nem fényképeztek.. Vagyis remélem. :D

(#98025) Met válasza Spet (#98023) üzenetére


Met
Topikgazda

Cégnél 1-2 hónapja voltak.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#98026) hcl válasza Spet (#98023) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Mi kirángattuk, hogy mondja meg, miért van kikötve a gáz a lakásban, illetve milyen gázkészülék rakható fel. Fényképezett (a kéményt). Megmondta, mit lehet, és töröltette a tiltást.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#98027) Spet válasza Met (#98025) üzenetére


Spet
addikt

Cég az más (abból van bevétel), családi házakra gondoltam (pont a leírás miatt)

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#98028) Met válasza Spet (#98027) üzenetére


Met
Topikgazda

Családi ház.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#98029) Spet válasza Met (#98028) üzenetére


Spet
addikt

Miután a cég oda van bejelentve, kiesik a listából, kötelező az ellenőrzés.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#98030) lemmy71


lemmy71
őstag

Kéményseprő és katasztrófás vita fórum nem régen volt itt (mikor jönnek hová mennek mit is csinálnak stb.) ;] Akit érdekel az vissza olvas mert alaposan ki lett vesézve :K
Spet
Nálam tavaly volt a kéményseprő (katasztrófás), (különálló kertes családi ház, nem céges) ellenőrizte a kéményt megírta a jegyzőkönyvet és ennyi, a nagy csodálkozásomra nem kért pénzt ;) A jegyzőkönyv fejlécén ez szerepel "égéstermék-elvezetők ellenőrzése, szükség szerinti tisztítása 4 évenkénti műszaki felülvizsgálata"

[ Szerkesztve ]

(#98031) salieri. válasza lemmy71 (#98021) üzenetére


salieri.
őstag

Akkor lassan kezdjünk el gyűjtögetni egy újabb kazánra? Genus Premium Evo 24 második szezonját futja.

(#98032) Spet válasza lemmy71 (#98030) üzenetére


Spet
addikt

Kérdés, ugye az volt, hogy fényképezik-e a kazánt (nem), én meg viccből tettem fel a kérdést, hogy ki látott utoljára kéményseprőt.

Nem vitarobbantás volt a cél :N

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#98033) lemmy71 válasza salieri. (#98031) üzenetére


lemmy71
őstag

Az egy kicsit más kategória mint amiről itt beszélgettünk, gondolom a prémium minőség hosszabb élettartalommal párosul.

(#98034) Ispy


Ispy
veterán

Szeretnék egy gipszkarton falat (polcot) a nappaliba (vázlat).

Érdemes ennek nekiállni DIY vagy inkább próbáljak meg leakasztani valami céget aki bevállalja ezt? Szerintetek? :DDD

Hint: még sohasem csináltam ilyet....

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#98035) Met válasza Ispy (#98034) üzenetére


Met
Topikgazda

Ha van pénzed akkor cég.
Ha van kedved, időd és nem gond a szállítás (GK lapok) akkor állj neki.
Nem atomfizika.

Ha a bal alsó sarokba mélynyomót tervezel szerintem nem lesz ott jó helyen.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#98036) RexpecT


RexpecT
addikt

Üdv!

Falban futó régi vas vízcsöveket szeretném lecseréltetni műanyagra. Nem én csinálnám, de sok a kókler, szóval érdeklődnék, hogy mire kell figyelni?
Press idommal kell hogy toldják az elemeket ennyit tudok. Ha valakinek eszébe jut még valami, azt szívesen fogadom :R .

(#98037) Ispy válasza Met (#98035) üzenetére


Ispy
veterán

Radiátor ;]

Olvastam, hogy alapvetően 2 fajta vázat szoktak, fémprofilból és párnafából, melyik lenne a tartosabb/jobb/erősebb megoldás?

2 céget kerestem meg eddig, mind a kettő lepattintott, szóval még elképzelésem sincs, hogy 100k vagy 500k lenne egy ilyen cucc. Ezért is merült fel a DIY megoldás bennem, na meg milyen fasza, amikor elkészülsz vele. Már ha sikerül. :DDD

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#98038) Met válasza Ispy (#98037) üzenetére


Met
Topikgazda

Ha jól rémlik árban kb. ugyan annyi a váz fémből vagy fából. De nem vagyok benne biztos.
A fával könnyebb bánni, viszont ott figyelni kell hogy egyenes legyen. Annó elég sok időt eltököltünk hogy találjunk 3 db egyenest a bramac lécek között.

A fém váz előnye hogy árvíz után csak a lapokat kell cserélni, a vázat nem ;]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#98039) Ispy válasza Met (#98038) üzenetére


Ispy
veterán

Hát árvíz esetén ez lesz a legkisebb gondom. ;]

Van valami gipszkaronozás hülyéknek a neten, hogy mégis melyik végén kell megfogni a lapokat? :DDD Főleg a váz építés érdekelne, miből, hogyan, cw, cd ua mittomén?

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#98040) Met válasza Ispy (#98039) üzenetére


Met
Topikgazda

Van sok anyag hozzá [link]

Ha teheted NE barkácsáruházban vedd meg hozzá a cuccokat, lényegesen olcsóbb szakboltban.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#98041) Spet válasza RexpecT (#98036) üzenetére


Spet
addikt

Megfelelően roppantság meg :DDD (cső teljesen betolva, megfelelően megtágítva, és lehetőleg függőben vágva)

Ha elrontják kb. nyomás alá helyezés után észlelni fogod mert csöpögni, rosszabb esetben ömleni fog a víz, vakolt felület esetén meg természetesen nedvesedni.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#98042) Intel fan11


Intel fan11
őstag

Üdv! Van egy 5 pontos zárású fa bejárati ajtóm. Hideggel nedvességgel sztem bedagadt és akad az alja a küszöbbe, Hogy tudom ezt megemelni, hogy ne akadjon? Csilag imbusz kulcs lehetőség van, de fingom sincs mit merre tekerjek! Segítene vki?

Ui. Szépek ezek a fa ajtók, de sosem lesz olyan stabil mint 1 műanyag!

[ Szerkesztve ]

Battletag: hojszi#2983

(#98043) macilaci78 válasza Met (#98038) üzenetére


macilaci78
nagyúr

És ha a boltban egyenes is a léc, attól még akár hetek alatt is elvetemedhet beépítés után... ;]
Fém váznál kell egy csavarbehajtó, lemezvágó olló, meg egy fogó, ami összeharapja az illesztéseket, mindez lóghat egy szerszámövön. A fánál válogatsz, géreket vágsz, küzdesz a szálkával, stb. Ha már fa vázzal dolgoznék, akkor furnéros forgácslap borítást tennék rá, nem gipszkartont.
Ugyanakkor a fának megvan az az előnye, hogy teljes anyagvastagságban megáll benne a csavar. Mondjuk, ez a gipszkartonprofilra is igaz, csak ott szűk 1 mm ez a vastagság. :U

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#98044) macilaci78 válasza Intel fan11 (#98042) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A képek alapján van ott baj nem kevés. Az ajtólapon lévő pánttalpaknak hasa van, meghajlott a vas a súly alatt.
Amúgy pofon egyszerű torx csavar mélységével állítod a csukott ajtólap dőlését. A felsőt befelé hajtva, a külsőt kifelé hajtva a kilincs felőli sarka emelkedik. A csavar alatti és feletti pöckök csak tengelyek, amin az állítási lehetőség mozoghat.
A pánttalpat 4-4 csavar fogja. A legalsó és legfelső fix helyen van, a belsőbbek pedig nyújtott ovális mélyedésben. Először az oválisokat szokták behajtani és ott van kb 5 mm állítási lehetőség, majd a fixeket behajtva készre csavarozzák a pánttalpat. Ezeket a csavarokat tehermentesítés után (az ajtólap alátámasztásával) meg kéne húzni, esetleg hosszabbra, vastagabbra cserélni.

Arra számíts, hogy ha nagyon eltekered a pántokat, akkor a zár felőli oldalon is állítani kell a zárfogadókat.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#98045) Intel fan11 válasza macilaci78 (#98044) üzenetére


Intel fan11
őstag

a 2 közbülsőket értem, amit írsz, de van 1 kép az ajtó lap felső sarkán meg ugyanilyen van az alsó saroknál is azzal mit kezdjek? vagyis a közbülsőket csak akkor tudom állítani ha azt is leveszem alul felül nem?

Battletag: hojszi#2983

(#98046) dewil666


dewil666
őstag

Sziasztok!

Szigetelik az ovit ahová a lányom jár.
Csak nekem szúrja a szemem a képen látható hiba?
Az épület 60-70% így van meg csinálva :((

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#98047) Rotyi válasza Spet (#98032) üzenetére


Rotyi
aktív tag

Van még olyan aki nem fényképez...
Lassan nem lesz, kötelező.

Ami majdnem az, az nem az!

(#98048) csubuka válasza csubuka (#97549) üzenetére


csubuka
addikt

Sziasztok!

A korábbi kissé problémás zuhanytállal kapcsolatban még azt kérdezném, hogy az oldalfala és a csempézett fal körüli réssel is kb. ugyanazt kéne tenni, mint maga a zuhanytál és a fal közötti réssel? Van oda simán a sziló is elég lehet, az kevésbé van kitéve víznek tán?

(#98049) szaszyka válasza dewil666 (#98046) üzenetére


szaszyka
senior tag

Szemben lévő 4szintes, 32lakásos társasház 20millából csináltat homlokzati hőszigetelést. Minden gond nélkül felrakták dübel nélkül a kb 4cm vastag nikecellt lábazati hőszigetelésnek. Szerencsére csepegőjárda van körben, nem a puszta földre tették. :D Nem szabad ma már semmin sem meglepődni.

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#98050) Morris válasza dewil666 (#98046) üzenetére


Morris
veterán

Mi a gond?

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.