Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#10001) Integra válasza Hasaggymeg (#10000) üzenetére


Integra
titán

neeem, nincsen ott semmi baj, a falap mögött van a strang. :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#10002) adalbert1 válasza Integra (#10001) üzenetére


adalbert1
veterán

Ha teljesen kész leszel megosztanád az alábbi két adatot:
a, költségek hány százalékkal szálltak el az eredetileg tervezetthez képest?
b, mennyit csúszott az egész felújítása a különböző hátráltató tényezők miatt (mint az összetört elemek, rosszul beszerelt radiátor, stb)?

(#10003) Manitou válasza adm (#9989) üzenetére


Manitou
addikt

Én csak ezen a kredites egésznapos Öko-logikus építészet konferencián voltam, ott volt egy-egy előadásban. Volt rá VIP belépőnk az irodának. :)

(#10004) Pikkolo^^ válasza szakalistvan (#9839) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Régi post... a Ceresit és hasonkat felejtsd el, semmit sem érnek. Inkább érdemes egyszer kiadni 15-20e Ft-t egy párátlanító készülékre. Ezek naponta kicsapatnak néhány litert és az tényleg meglátszik a helyiség páratartalmában.

(#10005) Dluinet válasza Pikkolo^^ (#10004) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Így van! Mi is vettünk, sokkal jobb.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#10006) Integra válasza adalbert1 (#10002) üzenetére


Integra
titán

röviden: teljesen elcsúszott a költségvetésem a duplájára, és teljesen elcsúszott a kivitelezés is munkaerő csere és a kivitelezés közbeni tervezés miatt :DDD
hosszabban: nem érdemes azzal foglalkozni, hogy mennyivel szállt el nálam a büdzsé, mert eredetileg csak fürdőt és wc-t akartam szétverni, de ahogy bontottunk, úgy jöttek elő a hibák és a trehány munka, nekem eldurrant az egyam és teljes felújítás lett belőle, mert ha most nem csinálom meg, akkor már soha.
úgyhogy a drágábbik utat választottam. ehhez jött helyenként, hogy volt pár dolog, ami tényleg masszívan drága lett az alaphoz képest, mert megszerettem és azt akartam berakni. ha azt mondom, hogy ami nonsense volt és szívom a fogam, akkor az egyértelműen a konyha és a fapadlóm, mert ez a kettő volt nagyon drága igazából.
ugyanis maga a munka, mindennél azonos összeg és a legjobban is tervezhető, mindegy, hogy 5e ft-os padlót vagy 20ezreset rakatsz le. az anyagokkal lehet veszettül elszállni. minden ami egyedi, extra igény, eltér a megszokottól, egy kis extravaganciát hordoz, az kurva drága lesz. ebből indulj ki nyugodtan.
azért számoltam is egy picit és az én esetemben aközött, hogy tulajdonképpen jó ez így is és tudok vele élni, és aközött, hogy na ez igen, ez az én stílusom és erre hosszú távon szívesen fogok ránézni érzés között kb 30% volt a diffi. ezt a különbséget rászántam.
most még anyázok néha, de majd ha 3 hét múlva végre vissza tudok költözni valszeg egy csapásra lenyugszom. mert azért ez rengeteg pénz.
a csúszás meg mindig benne van, nekem kb 2 hónap már mert rossz rendelés, lassabb beszerzés, fasz munkaerő, kirúgás, másik kerítés, mikor ér rá.. nekem könnyű volt, mert van helyem máshol is lakni, így ez nem okozott egy percig sem fejtörést, inkább az bosszant, hogy autóval kell most naponta munkába járnom és az 2 óra szenvedést jelent naponta, amit jobban is eltudnék tölteni. mondjuk edzéssel..
persze ha újra felújítanék már könnyebb lenne, mert van tapasztalatom most már nem is kevés, megvannak a kulcsfigurák hozzá, akik tisztességesen, lelkiismeretesen és profin dolgoznak. nem ők a legolcsóbbak, de az 90%-ra biztos, hogy nekik nem kell visszajönni hibákat kijavítani.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#10007) biker


biker
nagyúr

kicsi dilemma előtt állok.
lenne egy 65nm-es lakás, ami kétféleképpen lenne: kulcsrakész, és jelen állapota, ami kb 90%-osnak mondott, és van közte 2,3m Ft diffi.

ezeket ki tudom-e hozni olcsóbban? vagy jobb minőségben?

- 65nm-en a mennyezei gipszkartonra 15cm gyapot +osb hogy rá pakolhassunk
- feljáró beszerelése
- 2db beltéri ajtó vétele és beszerelése, 2db megvan, csak betenni
- a 65nm padló burkolása
- wc, és fürdő falak burkolása, 2db wc kagyló, egy kis kézmosó és egy mosdó
- egy gázkazán (ki van csövezve radiátorokhoz, kazánhoz, minden) + 2db 10nm szobára való radiátor, 1 törölközős, és egy nagy a nappaliba
- villany vezetékelés (sk megoldom, be van csövezve, dobozolva, csak vezeték kell+szerelvény, prodax arcus jó)
kb eddig tartana a kulcsrakész kivitelezés. ha jól számoltam.

de azon gondolkozom, hogy akkor beleugranék egy hmv+kisegítő fűtés solár rendszerre, van egy 10m hosszú déli tető a házon :)750-900k körül láttam szetteket

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#10008) föccer válasza biker (#10007) üzenetére


föccer
nagyúr

Hát, így fejben végigfutva a soron nem biztos, hogy előrébb vagy, ha így veszed. Azért ez még nem 90%-os készültség inkább csak 80. Ha magadnak csinálod, és csak anyagköltséggel számolsz, akkor is ~1,5-2 misi lehet, függően a kazántól, és a fali csempéktől. Viszont így rengeteg időd elmegy, amit vagy rá tudsz áldozni, vagy nem.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#10009) csemberlen válasza biker (#10007) üzenetére


csemberlen
őstag

Elég sokminden hibádzik a készhez.
Nem sok maradna neked, ha nekiállnál, egyenként megoldani.
viszont onnantól, hogy te belenyultál már megoszlik a felelőség.
pl. mi van ha kevés cső van a villanyhoz, vagy nem átjárható.
mi van ha a fűtés bekrepál, és ereszteni fog, kié a felelőség,? STB

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#10010) Met válasza csemberlen (#10009) üzenetére


Met
Topikgazda

De ott a másik oldal, hogy ha Ő maga megcsinálja akkor tudja, hogy mi lett és hogyan szerelve, nem fél év múlva veszi észre, hogy valami össze lett gányolva.

Mondjuk ez különösen igaz a villanyszerelésre.

Ma voltam egy lakásban és az előszobában az egyik kötődobozból jött ki a ződsárga drót a gázcsőhöz :DDD

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#10011) csemberlen válasza Met (#10010) üzenetére


csemberlen
őstag

Ma voltam egy lakásban és az előszobában az egyik kötődobozból jött ki a ződsárga drót a gázcsőhöz
Mi abban a rossz, hogy be volt kötve az EPH hálózatba?

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#10012) biker válasza csemberlen (#10009) üzenetére


biker
nagyúr

hát ezaz, én is a felelősség-megosztáson gondolkozom.
ez a gondom...

inkább abban egyezkednék, hogy mit miképpen oldjanak meg nekem :)
nekem se jött ki ez 2,3m Ft-ból, csak nagyon gazdaságos cuccokból.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#10013) biker válasza Met (#10010) üzenetére


biker
nagyúr

Ma voltam egy lakásban és az előszobában az egyik kötődobozból jött ki a ződsárga drót a gázcsőhöz

ezt én sem értem, tökéletes, hacsak nem az előszobából jött ki a zöldsárga a fürdőben lévő kazánhoz :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#10014) papesz28 válasza Integra (#9980) üzenetére


papesz28
csendes tag

Ott van a Bauland, övéké a legelső magyar minősített PH, és azóta már több is van nekik, ezenkívül van jó pár , ami nem minősített, de annak szellemében épült:)
Nekik van egyedül Mo.-on egyedüliként passzív minősítéssel bíró lemezalaprendszere is

Mi is már jó pár ilyen házban dolgoztunk gépész kivitelezőként, most is fut nem minősitettből 4, és minősítésre váróból egy, sztem már nem akkora kuriózum

(#10015) csemberlen válasza biker (#10012) üzenetére


csemberlen
őstag

Kapsz bele jóféle tes*o gazdaságos kazánt, évente költöd rá a gátyád, meg fagyoskodhatsz,
Mielőtt leszerződnél a minőséget kösd ki!

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#10016) Met válasza biker (#10013) üzenetére


Met
Topikgazda

Ezt én úgy értelmeztem, hogy a földelést veszik a gázcsőről, amúgy csak egy tűzhely (gázos sütős) és egy konvektor van a lakásban.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#10017) Integra válasza papesz28 (#10014) üzenetére


Integra
titán

köszi! mentegetem a linkeket:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#10018) papesz28 válasza biker (#10013) üzenetére


papesz28
csendes tag

elméletileg mivel egy rendszer az egész gázvezeték a lakásban , ezért elég ha egy helyen kapja meg az EPH-t, hogy hol, az szinte mindegy, csak legyen, de ha fogyasztónként van földelés, az még nem baj:)

(#10019) biker válasza papesz28 (#10018) üzenetére


biker
nagyúr

+at kell hidalni minden bekotest a flexi csovek miatt :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#10020) csemberlen


csemberlen
őstag

A teljességhez még a gázóra áthidalása is hozzátartozik :DD

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#10021) Pikkolo^^ válasza biker (#10007) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

- 65nm-en a mennyezei gipszkartonra 15cm gyapot +osb hogy rá pakolhassunk
Hm?

- feljáró beszerelése
Milyen feljáró?

- 2db beltéri ajtó vétele és beszerelése, 2db megvan, csak betenni
Nyilván szeretnéd, hogy minden ajtó ugyanolyan legyen. Nézzél szét, hogy a jelenlegi mennyibe kerül, a beszerelést akár magad is meg tudod csinálni + felületkezelés.

- a 65nm padló burkolása
~2500 Ft/nm csak a burkolás + járólap igény szerint

- wc, és fürdő falak burkolása, 2db wc kagyló, egy kis kézmosó és egy mosdó
Vizes szerelvények és azok bekötése, wc tartály, zuhanykabin, kád?

- egy gázkazán (ki van csövezve radiátorokhoz, kazánhoz, minden) + 2db 10nm szobára való radiátor, 1 törölközős, és egy nagy a nappaliba
Egy normális kazán min. 200.000 Ft, a radiátorok horror áron vannak + szerelvények + bekötés.

Érdemes lenne elmenned eezek közül az egyikbe OBI, Praktiker, Baumax, Bauhaus és máris megtudod az anyag milyen árban van. A munkadíj pedig nagyon minőség függő.

(#10022) Lipton válasza Pikkolo^^ (#10021) üzenetére


Lipton
őstag

és például burkolás:
- alapozó
- ragasztó
- ha kell folyékony szigetelés
- fuga
- sziló
- élvédő
- ha magad csinálod szerszámok...

(#10023) Pikkolo^^ válasza Lipton (#10022) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

A burkolást szerintem érdemes szakemberre bízni...., persze végig ottlenni mögötte :-)

(#10024) LucifeI2


LucifeI2
őstag

Most újították a tetőnket, újraszigetelték. Direkt megkérdeztem, hogy mi van, akkor hogy ha esni fog az eső és ugye nem lesz rajta cserép. Azt mondták nem kell aggódni, nem fog beázni. A fólia, meg 10 cm üveggyapot már fel volt téve, most hétvégére így hagyták.

Most esett az eső, és az emeleten az összes fal beázott, az ablaknál ömlött be a víz, szerencsére itthon voltam és elvittem onnan a gépet.

Most ilyenkor mit mondjak a munkásoknak? Vagy ez mennyire normális? Mert szerintem nem az, de semmi tapasztalatom ilyen téren.

(#10025) Integra válasza LucifeI2 (#10024) üzenetére


Integra
titán

omg, vissza fognak ezek a kutyaütők még egyáltalán menni?!:(

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#10026) LucifeI2 válasza Integra (#10025) üzenetére


LucifeI2
őstag

Reméljük. De mit tudok tényleg tenni? Anyagköltséget már pl. kifizettem, a munkadíj meg 300 ezer lenne, de egy fillért se fogok fizetni.

Tényleg ilyenkor nem tudom mi van, itt marad rám a félkész tető?

Én is ennyire hülye vagyok, anyám intézte az embereket, mert hogy ügyesek stb. Holnap reggel jönnek, valaki segíthetne mit mondjak nekik. Nem volt még dolgom ilyennel.

(#10027) Integra válasza LucifeI2 (#10026) üzenetére


Integra
titán

minden esetre készíts mindenről közeli felvételt, fotót, még vizes állapotban, minden beázásról, hogy alá tudd támasztani bármikor a munka végeredményét.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#10028) LucifeI2 válasza Integra (#10027) üzenetére


LucifeI2
őstag

Ez már megtörtént. Annyira ideges vagyok aludni se tudok. :(

(#10029) Hasaggymeg válasza LucifeI2 (#10028) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Most már lehet nem kellene elküldeni őket,ilyen gyorsan nem biztos találsz jobbakat,inkább próbáld az áron leverni rajtuk a hibájukat.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#10030) csemberlen válasza LucifeI2 (#10024) üzenetére


csemberlen
őstag

Elvileg ha jól fel van téve a tetőfólia kkor nem ázhatna be. Viszont az üveggyapotnak nem tesz jót a víz, érzésem szerint tönkremegy tőle.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#10031) Integra válasza csemberlen (#10030) üzenetére


Integra
titán

elég sokat kibir amúgy a gyapot, tapasztalat.. :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#10032) Dluinet


Dluinet
nagyúr

Kicsit off, de kreatív térelválasztás:

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#10033) Met válasza LucifeI2 (#10026) üzenetére


Met
Topikgazda

Hát ha vissza mennek akkor a számlából szépen levonod a beázás helyreállításának költségeit :)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#10034) Integra


Integra
titán

tudtok olyan céget bp-en amelyik szépen szinterez újra kovácsolt vas csillárt és ágyat ésszerű áron? feketére természetesen, és ahol kell, ott picit arannyal megfújva, ahogy eredeti állapotában volt.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#10035) papesz28 válasza LucifeI2 (#10024) üzenetére


papesz28
csendes tag

Nem igazán értem a helyzetet:)
Ha csak szigetelni kellett , minek lett lebontva a héjazat, mert a szarufák közé bemegy anélkül is, ha meg a héjazat is cserérre szorult , akkor sem értem, hogy hogyan tudták úgy felrakni a fóliát hogy az beázott?
Ha a héjazat alatt tetőtér van , akkor normális szigetelésnél úgy megy hogy a szarufák között teknősen fóliából kialakítanak egy "ágyat" a szigetelésnek, abba rakják a szigetelést, hogy később a tetőtérbe ne kerülhessen semmilyen résen be a por , meg törmeléke, ezután a fólia, amit túl lógatnak egészen a szarufa végéig , arra a következő legalább10-15cm ( tető dőlésszögétől függően) rátakarással , és így tovább , természetesen kifeszítve, és ellenlécezve, a gerincen pedig a fólia át kell hogy lógjon a túloldalra, hogy a pára le tudjon tisztességesen folyni , ott a lefogatás meg úgy néz ki, hogy az ellen lécek tetejére hosszanti irányban megy a kúpcserép alá a kúpléc, tehát ilyen formán nem lett volna szabad befolyni a víznek

ha nem így készült , akkor vhol hibáztak, azt meg kérd rajtuk számon

(#10036) papesz28 válasza Integra (#10034) üzenetére


papesz28
csendes tag

találtam egyet a neten Neked,amiről azt gondolom, hogy elég jó árakat írtak ki,és a referencia képek között találtam hasonló jellegő tárgyakat is , mint a tiéd:)

(#10037) Lipton válasza Integra (#10034) üzenetére


Lipton
őstag

Érden tudok egy jó céget. Nekem régi falikutat homokfújtak+szintereztek 14.000-ért.

(#10038) adalbert1 válasza Integra (#10006) üzenetére


adalbert1
veterán

Köszi. Igazából jó olvasni egy egész ilyen folyamat leírását a topikon átívelve, így ha tervben lesz valami hasonló akkor könnyebben lehet tervezni és felkészülni az esetleges szívásokra. Ha van pénz akkor én is úgy látom értelmét hogy megéri inkább mindent egyszer rendbe rakni és tisztességesen megcsinálni mint hogy utólag szívni vele (ahol én lakom most kb. 55 éves a ház, pl. múltkor cseréltek gázcsövet az egész házban így szét is lett b.szva az előszoba burkolat is - persze azóta is jönnek azt az 1-2 darabot újra burkolni, a ház meg átvette így is - na ha ez valami zsír újonnan lerakottal történik akkor biztos az agyam eldobom :DDD , vagy ott a két alsó szomszéd példája, ahol vízvezeték csere volt egy szakaszon mert az alsó folyton elázott - na ha itt is a drága új burkolatot barmolnák szét biztos megenne az ideg) - mondom ezt úgy hogy erre a lakásra nem fogok költeni csak amit muszáj. Viszont a te példád még azt is jól bemutatja hogy az se garancia arra hogy minden rendben van a burkolat alatt hogy ha újabb építésűt vesz az ember, talán csak abban lehet bízni amit magának épít/építtet az ember (az meg egy jó darabig egész biztos nem fog fenyegetni :) ).

(#10039) Integra válasza adalbert1 (#10038) üzenetére


Integra
titán

ez a ház 5 éves most amiben lakom. a konyhában csak kb 2.5-3 cm szintkülönbség volt és még sorolhatnám a vicces dolgokat. és kapaszkodj meg, ez a ház még a messze jobb minőségű házak közé tartozik és ezt a szerelők egytől egyig megmonták, ahogy épitészek is, hogy örüljek, hogy milyen mázlim van a lakással. és amúgy valóban.
ok, természetesen az ördög a részletekben lakozik és ennek megfelelően a részleteknél már szinte mindent lespóroltak, ezeket rakom most rendbe, ahogy eredetileg kellett volna. ha ezt már a kezdeteknél igy csinálják meg, akkor viszont a lakás m2 ára kapásból 50-100ezerrel több lesz. ez van, spórolás mindenhol. mo-n pedig alapvetően csak az ár számit, semmi más. ugyanakkor a magas ár meg nem jelent feltétlen garanciát arra, hogy minden frankó lesz, tudok 600-700ezer ft/m2-es lakásokról, ahol még rosszabb a helyzet, meg hogy milyen lehúzások mentek.. műanyag erkély ajtó berakva bejárati ajtónak meg hasonló vicces dolgok, érted..
ha kell majd szerelő, tudok segiteni, már most mentek el minden infot, telszámot, hogy ha fateromék épitkeznek, akkor meglegyenek a kulcsemberek.

sok tekintetben jobb az új épitésű, ha úgy költözöl be, hogy szerkezetkész lakást alakitasz azonnal úgy ahogy akarsz, beleétrve a falakat, a vizes és villamossági dolgokat, a vésést etc.. mert szétverni, átalakitani sokkal drágább mutatvány, ezt már tudom:DDD ugyanakkor a régi lakásoknak ha jó helyen van jó épületben, akkor sokkal nagyobb a varázsa, a magas belmagasság, sokkal elegánsabbak. én ilyen romos lakást vennék legközelebb és azt újitanám fel. utóbbival viszont nagy gond a garázs hiánya. az nekem meg nélkülözhetetlen. kompromisszumot kellett kötnöm, nekem az új épitésű volt az ideális a jelenlegi életvitelemhez.
persze, ahogy te is, én is egy nap házat szeretnék (ha majd eldöntöttem hol telepedek le), ott nem kell kompromisszumot kötnöm, csak ahhoz még kell güriznem 20 évet.. de mondjuk 15 évet még úgyis rohanok, utazok össze-vissza, szóval nem fenyeget a veszély, hogy holnap telket kéne néznem :DDD

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#10040) Integra válasza Lipton (#10037) üzenetére


Integra
titán

add meg kérlek az elérhetőségüket majd pliz:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#10041) adalbert1 válasza Integra (#10039) üzenetére


adalbert1
veterán

Azért az szomorú hogy még a kevésbé hibásra mondják azt hogy mázli kifogni. :(
A 600-700k-s lakásoknál szerintem egy 200k csak arra megy hogy azon a helyen van ahol (legalábbis laikusként így gondolom), ezt levéve az árból meg már rögtön hasonló négyzetméter ár jön ki, így várható a hasonló minőség is. A kontaktokért előre is kösz :) , tuti jól fognak majd egyszer jönni.
Igazából szerintem a szerkezetkész lakás is lehet lutri. Amibe majdnem beleugrottam új építésűbe kb. 3 éve az azóta se épült fel :DDD , pedig a falak már akkor is álltak. Ugyan nem vagyok hozzáértő de azt gondolom hogy biztos nem tesz jót az épületnek ha 3 évig a csupasz falat érik a mindenféle behatások. Arról nem is beszélve hogy rakat egyéb stikli is volt, eleve irodának készültek a lakások és utána akarták átminősíteni, közben csődeljárás is indult a cég ellen, szóval olyan igazi jó magyar valóságba illő volt a történet. :DDD Ja a vicc hogy akkor decemberre ígérték az átadást, és most az index.hu-s topicjában (néha rákeresek hogy vajon hogy áll a projekt) arról van szó hogy talán év végére, 2012 elejére meglesz a ház.
Ebből meg egyéb történetekből okulva személy szerint csak olyat vennék amit már biztosan befejeztek, de ugye ott meg már akkor jó eséllyel mindent bontani kell, de az meg már macera, stb...
Nekem olyan szempontból szerencsém van hogy amit szoktam használni autót nem sajnálom, és szerencsére volt elég parkolóhely a ház körül is, de azokat meg a maffia önkormányzat szépen fizetőssé tette, így ellehetetlenítve minden olyan itt parkolót aki nincs bejelentkezve és nincs a nevén az autó. A mélygarázs annyiból jobb lenne hogy akkor ugyan környezeti hatásoknak nem lenne kitéve, senki plusz pénzt le nem húzhatna a parkolásért és mindig lenne szabad hely, de egyik haverom 3-as BMW-jét is a mélygarázsukból vitték el (mondjuk azt utcáról is elvitték volna, ezzel inkább annyit akartam mondani hogy lopás ellen nem véd).
Lehet hogy én látom negatívan a dolgokat, de elnézve az ország jelenlegi helyzetét és pár worst case scenariot latolgatva én pl. nem biztos hogy itthon akarom majd az öregkoromat tölteni, lehet hogy jobb lenne valami nyugati jóléti államot megcélozni (mondjuk akkor az angol mellé még rá kellene 1 világnyelvre feküdni, ill. szakmailag is rengeteget fejlődni), de ez még elég képlékeny.

(#10042) Integra válasza adalbert1 (#10041) üzenetére


Integra
titán

ha rám hallgatsz, németül tanulsz. németeknél kell letelepedni. nekem is ez a hosszú távú célom, ezt a lakást csak azért csináltam, hogy mindig legyen bp-en is egy fix bázisom, de többet itt én nem akarok ingatlan ügyben csinálni már. ezt befejezem, aztán jöhet a hh kecó projekt:)

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#10043) Lipton válasza Integra (#10040) üzenetére


Lipton
őstag

Itt most nincs meg nálam, megyek arra a héten és elküldöm neked.

Tavaly lettem kész az építkezéssel. 200e Ft /m2 alatt maradtam (telek nélkül):
- igen magas szinvonalú kivitelezés (sok képem van róla...)
- padlófűtés, kondenzációs kazán, szolárelőkészítés
- cca 400 m2 burkolás + több helyen nagyobb természetes kő felületek
- majd 6 méter magas nappali galériával, kovácsolt vas lépcső+korlát
- összes lámpa (70db), szerelvények (Legrand), 270 "végpontot" kellett csinálni a villanyszerelőnek
- komplett GB CAT6 hálózat 20 végponttal, padlóbozokkal + rack + szerver + stb
- 0,6-os tripla üvegezésű nyílászárók (kömmerling)
- 12cm szigetelés + rajta120m2 téglázás
- mediterrán tető + belül mindenhol fa mennyezet
- 150m2 jó minőségű térkövezés az udvaron + cca 400m2 parkosítás
- jakuzzi, szauna
- komplett NOLTE konyha + sziget, ülőgarnítúra, étkező, valamennyi egyéb bútor, jó minőségű kondi cuccok
- összes háztartási berendezés a felsőbb kategóriából (2 ajtós hűtő, stb.)
- összes engedélyezési és tervezési költség, közművek
- riasztó
- stb.

[ Szerkesztve ]

(#10044) Integra válasza Lipton (#10043) üzenetére


Integra
titán

mit is mondhatnék, zsír, gratula, így kell csinálni:))
alapos, pontos, korrekt, minőségi. a m2 árral meg megleptél, főleg annak fényében, hogy mi mindent pakoltál bele :)
most jöttem lakásból második napja szerelik össze a konyhám, azt hiszem kezd végre tetszeni a lakás:DDD fura, de a konyha annyira ütni fog, hogy elviszi az egész lakást önmagában. küzdenem kell a nappalival, hogy tartsa a lépést vele, bár itt még sok a kérdőjel a bútorozással és kialakitással kapcsoaltban..
van a hg.hu-n egy szentendrei bauhaus(?) jellegű ház most egyik cikkben, valami hasonlón megy az agyalás. épitészem szerint az a ház ha leszámitom a belsőt 40 milla körül meg lehet. én simán 80-100 millára tippeltem fotók alapján azt a házat.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#10045) Lipton válasza Integra (#10044) üzenetére


Lipton
őstag

Sok melóm volt persze nekem is, de kifogtam minden tekintetben nagyon jó szakembereket. Nem kellett olyanokkal szenvednem mint neked.
Még sok más van benne, de most így elsőre ezeket "jöttek". Nagyon sok olyan megoldás van benne, amit nem mindenhol talál az ember. Amiért írtam, hogy ha valaki ráfekszik rendesen a témára, lehet jó áron minőséget csinálni. Amennyiben van rá lehetőség, szerintem megéri építeni, mert hosszú távon jobban jár vele az ember.
Azok nekem is tetszenek, csak a telek és elhelyezkedés miatt voltak sajna korlátaim. Szerintem itt nem is kapna egy bauhaus engedélyt...

(#10046) canniball válasza Lipton (#10043) üzenetére


canniball
nagyúr

"- komplett GB CAT6 hálózat 20 végponttal, padlóbozokkal + rack + szerver + stb"
Mijaza padlódoboz? :B

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#10047) Integra válasza Lipton (#10045) üzenetére


Integra
titán

igen, ez a tapasztalatom nagyjából már nekem is, bár az ár az húzós, legalábbis a munkadij, az a tapasztalat, hogy minőségnek ára van, de nem feltétlen szállsz el vele, ugyanakkor jó drágán is le lehet húzni az embert, lásd a villamosságom.. :DDD amit szerencsére megúsztam a végén, bár 100%-os amilyennek terveztem, sajnos nem lesz.
meg azért sikerült sok helyen árat nyomnom, amit itthon nem akartak eladni nekem, azt meghoztam németektől 40-50%-kal olcsóbban. vicc, de tényleg szomorú, hogy néha itt mi megy. érezhető összegeket tudtam megfogni, amit amúgy úgyse hinne el nekem senki, hogy ha látja a végeredményt, mert azt fogja hinni, hogy egy új lakás árát költöttem a lakásra. pedig nem, csak nekifeküdtem amennyire tudtam.
mediterrán az egész környéked? mondjuk sose legyen rossz környék ahol laksz és sose legyen rosszabb házad mint egy mediterrán stilusú igényes kégli:))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#10048) Lipton válasza canniball (#10046) üzenetére


Lipton
őstag

Az álpadlós irodákba szoktak padlódobozt tenni. Ez egy a padlóba süllyesztett burkolható tetővel rendelkező doboz, amibe különböző aljzatokat tudsz telepíteni (moduláris). A dobozon belül az aljzatokba bedugdosog az eszközeidet (230V, LAN, anetnna, bármi) és kivezeted egy kis résen a kábeleket. Nem kell a fali aljzatoktól mondjuk egy íróasztalig össze vissza a földön kábeleket rakosgatnod, hanem minden ott van helyben.

(#10049) Integra válasza Lipton (#10048) üzenetére


Integra
titán

vagyis az összes szobában nagyjából a bútortervek is megvoltak, mert tudnod kellett, hova rakod be a padlódobozokat, nem?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#10050) Lipton válasza Integra (#10047) üzenetére


Lipton
őstag

A környék nem az, de ezt inkább el lehetett itt helyezni :) Így is volt vita a helyi főépítésszel annó. Az utcáról "szerencsére" nem is nagyon látszik a ház :)

Nagyon sok esetben minimális alkuval vagy utána járással lehet 5-40% kedvezményt elérni, de sokan meg sem próbálják, vagy nem gyakorlottak benne. Vannak nagyon jó akciók is, Construma, stb...

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.