Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#44001) Bacusuz


Bacusuz
őstag

vettem slagot,meg egy csomó kerti csatlakozót
osztógyüjtő leengedőjén leengedtem,fix csővel a lefolyóba,előre menő részébe meg a csapot kötöttem rá.
a végén körönként átkeringtettem egy csomó kezelt vizet

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#44002) vwpolopg


vwpolopg
őstag

Sziasztok! Mivel irthatnám ki zuhanytálca körül a szilón megtelepedett feketepenész foltokat? Az előző lakó nem tudom milyen igénytelen gané lehetett, de vízkő és feketepenész foltok körben... + a szilózás is halál igénytelen, sok egyenetlen felület van rajta, ezeknél telepedett meg a penész. Azt mondta a tulaj nyugodtan szedjem ki körben a szilót és csináljam meg újra, de ha nem muszáj, nem esnék ennek neki... Flóraszept penészölő ér valamit vagy valami durvábbal menjek neki?

(#44003) CoolBoy323 válasza vwpolopg (#44002) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

kikaparni, újra szilózni sokkal gyorsabb, egyszerűbb lesz

(#44004) Bacusuz válasza vwpolopg (#44002) üzenetére


Bacusuz
őstag

A Savo a legjobb penészölő ami nekem bevált.
A szilót legkönnyebben ugy tudod eltávolítani,hogy derékszgben levágod szikével a nagyját,és veszel szilikon eltávolítót ,azt rákened és másnapra leoldja.Szappanos vízes szivaccsal könnyen lemosod,és veszel szaniter szilót.Tök mind1 milyet veszel,mert mind penészedni fog,a semleges szilikon meg besárgul pár hónap után.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#44005) vwpolopg válasza CoolBoy323 (#44003) üzenetére


vwpolopg
őstag

pont ettől a választól tartottam :D

(#44004) Bacusuz: kipróbálom azért ezt a Savo-t, aztán ha nincs más megoldás akkor újraszilózom.

Köszi!

(#44006) biker válasza pjen (#43997) üzenetére


biker
nagyúr

Forditva ulsz a lovon
Ha nem rakod bele, nincs gari a hocserelore, es annak dugulasara!
Kell, hogy kitakaritsd es feltoltsd
Most fejbol nem tudom, az f1 vagy az f3 a tisztito, a masik az allando, de egyik kell bele, atjaratni, utana vizcsere, masikat benne hagyod a feltolteskor
Speci gep utolagos nagy nyomasu takaritashoz kell csak

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#44007) Bacusuz válasza biker (#44006) üzenetére


Bacusuz
őstag

de talán a legjobb egy mágneses iszapszűrőt beszerezni,bár haveromnak van és tök tiszta.

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#44008) rii válasza fi:zi'k (#43987) üzenetére


rii
nagyúr

próbáltam visszakeresni, nem tettem fel még olyan jellegű kérdést, hogy ugyanolyan hőpszigetelés eléréséhezm közetgyapotból, vagy öveggyapotból, vagy hungarocell-ből hány cm vastagság kell?

10 cm üveggyapot elegendő faházhoz?

vagyis volt ilyen kérdés, de nem az én tollamból

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#44009) biker válasza Bacusuz (#44007) üzenetére


biker
nagyúr

Biztos nagyon jó a mágneses szűrő, csak szerintem az olaj, a különböző tisztítószer maradékok és egyéb trutyik nem mágnesesek, ellenben a hőcsrélő 2-3mm átmérőjű vékony csöveinek falára ráéghetnek
De te tudod, tegyél amit akarsz. a vegyszer 18e ft a két palack, a hőcserélő munkadíjjal 80-120e ft

[link]

[ Szerkesztve ]

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#44010) Bacusuz válasza biker (#44009) üzenetére


Bacusuz
őstag

A mágneses szurot erdemes allandora a korbe tenni,es a mosast is erdemes elvegezni.
Legalabb is a kazan szerviz ezt javasolta.(wolf)

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#44011) salieri.


salieri.
őstag

Magyarul érdemes rákölteni azt a 16K pluszt F3, F1 folyadékra, kényszeráramú gép pedig nem kell hozzá.

(#44012) biker válasza salieri. (#44011) üzenetére


biker
nagyúr

Így van
Anno beraktam, szivattyu kényszerbe egy napot fűtés nélkül, majd az elosztó körön át slaggal addig mostam míg tiszta víz nem jött
Utána lezár, a törölközős radiátorba betoltam a maradandó palackot, vízzel feltölt, körbejárat, kész
Kondis kazánnál must have, többinél ajánlott

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#44013) salieri. válasza biker (#44012) üzenetére


salieri.
őstag

Nekem osztó gyűjtőm nincsen felszerelve.[link]Akkor a törölközős radiátoron keresztül be lehet tölteni a rendszerbe?

(#44014) Bacusuz válasza salieri. (#44013) üzenetére


Bacusuz
őstag

ja
bárhol ahol lyuk van
én a radi légtelenítőjét csavartam ki és becsavartam egy 1/2" derékszög idomot.
abba meg beöntöttem a f3a-t.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#44015) biker válasza salieri. (#44013) üzenetére


biker
nagyúr

Miért ne lenne ilyened? Egykörös?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#44016) salieri. válasza biker (#44015) üzenetére


salieri.
őstag

Nem értek hozzá sajnos ilyen szinten ,de betonozás előtti állapot.

(#44017) Met válasza rii (#44008) üzenetére


Met
Topikgazda

Azt már tegnap megtudtad hogy az üveg és kőzetgyapot hőszigetelési értéke között mennyi a különbség, hungarocellt nem tudom de az volt a legdrágább nem?

Milyen vastag? Amennyit a pénztárcád enged. [link] [link]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#44018) biker válasza salieri. (#44016) üzenetére


biker
nagyúr

Ezt átvenni halálos ítélet!
Soha soha soha és soha nem készítünk kötést aljzatban, födémben, falban!
Ereszt, bontasz???
Kivitelező vissza, újraszerel
Ez kókler barkácsolás, hibás keringési értékekkel

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#44019) Met válasza biker (#44018) üzenetére


Met
Topikgazda

Attól tartok ez már le van betonozva. :U

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#44020) fi:zi'k válasza Met (#44019) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Sanszosan már burkolva is.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#44021) salieri.


salieri.
őstag

Igen ,burkolt,segitsetek megoldani a problemat

(#44022) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Sziasztok!

Adott egy nem mai, GENWAY márkájú videó kaputelefon (cm-06dnd1 külső és CM-06DNRM belső).
Az alábbi kapcsolási rajzzal: 1, 2

Úgy néz ki, hogy meghalt a kültéri része, így lehet lecserélném az egészet színesre illetve valami olyanra, aminek nem ilyen nagy beltérije van.
Viszont nem igazán értek hozzá. Az összes videó kaputelefon a fentebb linkelt módon van összekötve? Mert ugye be vannak építve a kábelek, nem szeretnék falon kívül újra kábelezni. (nem is tudnék a kapuig).

Figyelembe véve a fentieket és azt, hogy 1 kaput szeretnék vele nyitni és csak 1 beltérire van szükségem, tudnátok ajánlani olyasmit amit ennek a helyére be tudnék tenni, és esetleg színes kijelzős (éjszakai infrás is) és barátságosabb a beltérije?

[ Szerkesztve ]

(#44023) CoolBoy323 válasza AndrewTdi (#44022) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Bontsd le, es nezd meg mennyi/milyen madzag van ott.
Es ahhoz keress kaputelefont.

(#44024) rii válasza Met (#44017) üzenetére


rii
nagyúr

ok, köszönöm

hétfőn fel is hívom őket, áll-e még az akció, meg falra való üveggyapot-e ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#44025) fecus


fecus
őstag

Egyszer talán már írtam is róla. Egy beton kitörést javítottam ki gipszkartonnal, ott ahol behozták a pincébe a szellőzőt. Kész lett és a helyén van a méretre faragott gipszkarton.

Mivel kell glettelni v. elsimítani az illesztéseket? Elég a modellgipsz ami itthon van? Egy 30x40 cm-es folt. Ha spéci anyag kell lehet olyan kis kiszerelésben kapni ami ide szükséges?

Tudtok olyan videót a Neten ahol meg is mutatják.
A minőség nem kockázat mert a pincében van, így nyugodtan gyakorolhatok rajta, csak jó lenne látni valahol.
Köszi.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#44026) Met válasza fecus (#44025) üzenetére


Met
Topikgazda

[link]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#44027) rii


rii
nagyúr

sziasztok

azt szeretném megkérdezni, hogy mosogatótelephez, és kádcsaphoz lehet venni flexibilis vízvezetéket, hogy a hidrofortól azzal behozni a vizet a házig?

vagy a flexibilis csöveket csak beltéren használják?

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#44028) Met válasza rii (#44027) üzenetére


Met
Topikgazda

Milyen távolság?
Kültéri csövet fagymentesíteni is kell.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#44029) rii válasza Met (#44028) üzenetére


rii
nagyúr

8-10 m lehet maximum
a fagymentesítésre gondoltam ... csak nem vágom még, hogy annak miből kell állnia ...
80 cm mélyre kell tenni, és körbe kell tekerni valami anyaggal?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#44030) Met válasza rii (#44029) üzenetére


Met
Topikgazda

Flexi csőből nincs is olyan hosszú:)
Polifóam szigetelés.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#44031) rii válasza Met (#44030) üzenetére


rii
nagyúr

aham .-)

ettű fétem' ... néztem is, hogy csak bekötőcsövek vannak ... de reménykedtem.

köszönöm, ..... akkor nézem a csöves megoldást ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#44032) pjen válasza rii (#44029) üzenetére


pjen
félisten

Ássál. le még 20 centit és nemkèll kôrbetekerni semmivel.PVC csôvel nem tudod megoldani,flexibilis amúgy is horror lenne árban.

(#44033) rii válasza pjen (#44032) üzenetére


rii
nagyúr

ezt nem pvc csővel szerettem volna megoldani .-)
csak mondtak egy olyan - nem valós dolgot - hogy felxibilis csővel legyen megcsinálva ... de ez nem járható persze

igyekszem ezen átrágni magam

meg akkor leások min. 1m -re

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#44034) Pitterix válasza fecus (#44025) üzenetére


Pitterix
őstag

Fiba háló+Rigips super.
Erre vannak rendszeresítve.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#44035) rii


rii
nagyúr

sziasztok

hőszigetelésnél ha kell légrés az üveggyapothoz, akkor azt hogy a legegyszerűbb kivitelezni?
mondták, hogy hullámlemezzel ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#44036) Pitterix


Pitterix
őstag

Ha belül szigetelsz, mi a karton előtétfalat 3-5 cm-re hozzuk a faltól és úgy belemegy a szigetelés, persze csak 5cm, de megvan a légrés is.Ha többet akarsz beletenni, akkor nagyobb távra kell elhozni a faltól.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#44037) szabjan válasza biker (#44018) üzenetére


szabjan
tag

Már megbocsáss, de 15 éve készítek kötést falban, födémben és még sok helyen...
Teljesen felesleges osztó gyűjtők tömkelegét felszerelni amik ugyanúgy hibajelenséget prezentálnak.
Az persze nem mindegy hogy mit. Többmilliós családiház gépészeti terveket is ha normális idom van a rendszerben, máris kötésekkel tervezik.
Jelenleg közel az egyetlen betonozható rendszer a Viega pex-pro. Amit a képen is láttál.
Gumigyűrűt nem tartalmaz, így a 'folyik' csak úgy magától nem alakul ki. Sőt még mechanikus behatásra is a cső sérül a kötés mellett. A hibás keringést is kifejthetnéd bővebben, mert eddig minden fűtésem és vízhálózatom működik ilyen megoldásnál is. Nem a képen látható szerelésre gondoltam, mert én más hibát igaz de tudnék mondani, viszont
Van ahol megvalósíthatatlan is. Pl az alábbi képet ajánlom figyelmedbe.
A szemközti falat ahol a kazanház szerelése után egy négyzetdeci méter sem maradt üresen. Itt a földben látható betáp víz osztást nehéz lett volna kivitelezni másképp.

[ Szerkesztve ]

a vizesember

(#44038) szabjan válasza salieri. (#44013) üzenetére


szabjan
tag

A rendszerbe bárhol be lehet tölteni bármilyen folyadékot. Akármelyik radiátor vizét alul leengedve betölthető felül a folyadék. Innen a szivattyú azt mindenhova eljuttatja. Persze minden radiátor nyitva legyen.

a vizesember

(#44039) biker válasza szabjan (#44037) üzenetére


biker
nagyúr

Nézd, a fotózott munkád is ugyanaz a kategória, mint a kollégáé. Ezt meglátnám, pakolhatnál.
Nincs olyan, hogy nincs hely a normális szerelésre. van falon kívüli osztó szekrény, meg lehet előtétfalat is rakni ha az a szebb.
A kolléga képein nem tértem ki a többi szerintem hibára.

Hadd kérdezzem meg, ha villanyszerelő betenne neked egy WAGO elemet a falba kötődoboz nélkül, bevakolva, mert úgysem megy tönkre, nem küldenéd el a halál ...szára? De. Na ez ugyanaz.

A régi lakásunkban ilyen szerelést csináltak. A szomszéd egyik reggel arra kelt, hogy megtanult a vízen járni a nappaliban. Mert elment a kötés. Padló bontás. Persze akkora lyuk kell, hogy a présszerszám ráférjen.

Nálunk a gázos volt olyan magabiztos, hogy a gyári tigázos bekötő készletre a "látod ezt a 180ezres présfogót, ezzel a hülye is présel" felkiáltással úgy rápréselte a kötést, hogy az szuper lesz, nem is akarta előre nyomástesztelni, majd jön fél órával a meo előtt feltölteni a vízballont ami megadja a nyomást. Szerinted? Fütyült mint állat. körbe volt repedve a cső a kötőelem mellett. Közben a bekötő szett páncélcső már betonozva. Fél óra múlva gáz meo. Izzadt, mire kirángatott 3cm-nyi szakaszt hogy tudjon újat préselni rá

Itt is, az ok, ha egy hiba miatt bontani kell, de utána két kötőelem kell, mert egy új már nem megy rá a -1cm rövidített csöveken, amit meg kell ejts, mert nem megy rá másképp a kötőelem, csak ha vágod.
És mindegy, hogy a kötőelem gyári hibás, vagy a cső, vagy emberi tényező, hogy rossz a kötés. NEM JAVÍTHATÓ.
Nálam alap, hogy kazán után osztó-gyűjtő rendszer, és minden radiátorra egy pár toldásmentes cső.

Hibás keringést magyarázzam vizesnek? hidrodinamika. Egy zárt csőrendszerben a nyomás álló vízoszlop esetén konstans.
amint áramlik, a víznyomás függ az adott csőszakasz keresztmetszetétől és az azon átküldött víz mennyiségétől, a kettő arányából meg visszaszámolható hány bar-on mennyi liter/perc küldhető át
Remélem ez még megvan fizikából, meg szakmai alapokból?!
Nos, ha van egy keresztemetszet csökkentés lépcsők nélküli gerincvezetékem, amiről ugyanazon keresztmetszetű leágazásokat csinálok, akkor a legtávolabbi radiátoron lesz a legkisebb nyomás és a legkisebb áramlási sebesség
Ha az első radiátorokon torlószeleppel megfogod a vizet, akkor a hátsókon nőni fog a vízmennyiség, ezzel arányosan a gerincen meg a nyomás
Mivel ha mind a 6 radiátoron kell mondjuk 10liter/perc vízhozam, akkor a fő gerincen 60liter/perc kell átmenjen.
Azonos keresztmetszet, 6x vízmennyiség, többit számold ki, jó lesz-e neked vagy sem.
+ a csőhossz sem mindegy, ha én 10liter percet akarok egy 100m vezeték végén, nem ugyanaz a keresztmetszetű cső kell, mintha csak 10m-re kell vinnem ezt a mennyiséget.

Örülök, hogy neked 15 éve az ilyen kivitelezés mellett nem volt hibád. És remélem, nem csak nem tudsz róla, mert már más lakik ott, és/vagy nem találták a számodat, és azért nem hívtak vissza.

pl hogy zársz le egy radiátor kört így? sehogy, addig az egész lakásban nem fűtenek, amíg valahol hiba van.

A véleményem fenntartom, mert nekem ez a saját véleményem. Ilyet senkitől nem tűrnék el a saját lakásomban.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#44040) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

A mosdóban kicsi ablak van és szeretnék rá valami sötétítőt.Nézegettem ezt a pliszét ,de amint néztem a szerelési videót az ablak "záró" részére csíptetik fel.De így már elvileg nem zár az ablak teljesen.Nem tudom mennyire jó megoldás ez így.Néztem vászon rolót ez meg pont 2 cm-el több mint az ablakom szélessége.Pedig ott csak fel kell tapasztani az ablakra.

Videó

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#44041) Met válasza Orlin (#44040) üzenetére


Met
Topikgazda

A pliszének az a konzolja egy vékony fém vagy műanyag, annyit elbír az ablak. A felakasztós rolót is így lehet rögzíteni.
2 centit simán le lehet vágni a rolóból ha túl széles.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#44042) rii válasza Pitterix (#44036) üzenetére


rii
nagyúr

köszönöm!

akkor 15 cm-es fagerendákból kell építeni a vázszerkezetet, hogy az 5 cm-es légrés és a 10 cm-es üveggyapot "beférjen"?

illetve faház belső szigetelése, karton előtétfal esetén így néz ki keresztmetszeben nézve?

festés - glett - gipszakrton - párazáró fólia - üveggyapot - karton előtétfal - párazáró fólia - faház belső fala?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#44043) Morris


Morris
veterán

Hátha itt tudtok segíteni!

Átfolyós vízmelegítőből melyiket érdemes venni?
Bosch, Vaillant, Beretta?

Jelenleg egy régi, 14l/perc-es, őrlángos FÉG-ünk van. Ezt szeretném lecserélni. Lenne valami hátrány ha mondjuk a 11L/perc teljesítményűt választanám? :U

(#44044) pjen válasza rii (#44042) üzenetére


pjen
félisten

Mért nem a fa oszlopok közé teszed a szigetelést?Arra pára záró fólia és gipsz karton,kivülről szintén fólia szellőzéssel majd a burkolat.Tetőterem szigetelésénél a tervben ez volt megadva.

[ Szerkesztve ]

(#44045) Met válasza rii (#44042) üzenetére


Met
Topikgazda

Kívülre gipszkarton?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#44046) fi:zi'k válasza Met (#44045) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ezen én is csodálkozom, meg hol a fa, ha már faház? Igazából az egész kusza. :U

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#44047) rii válasza pjen (#44044) üzenetére


rii
nagyúr

a gerendák közé szeretném én is elhelyezni ... azért lenne szükség 15 cm-es gerendákra ... de olyat még nem találtam .-( .. mert 10 cm üveggyapot, meg 5 cm légrés

ja'meg az előbb kihagytam a "légrés"-t, szóval így nézne ki belülről haladva kifelé ...

festés - glett - gipszakrton - párazáró fólia - 10 cm üveggyapot - karton előtétfal -5 cm légrés - párazáró fólia - faház belső fala

(#44045) Met, (#44046) fi:zi'k:
belülről lenne a gipszkarton - meg a szigetelés ... azért is van a végén, hogy a faház belső fala

a külső marad érintetlen - úgy tudom, hogy a faház falának a hőtartása jelentéketelen, így mindegy, hogy kívülre, vagy belülre kerül a szigetelés ... és belülre könnyebb feltenni, mint kívülre újból faházzá tenni a szigetelés miatt.

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#44048) pjen válasza rii (#44047) üzenetére


pjen
félisten

Ezt a légrés dolgot nem igazán értem.Szerintem:Oszlopok-külső oldal alul felül szellőző folia azon valamilyen külső hélyazat:lambéria,deszka stb.befelé :A 10cm vastag oszlopok közé 10cm vastag szigetelő anyag üveg vagy kőzet gyapot,hungarocel stb.Pára záró fólia belső burkolat,tapéta.

(#44049) rii válasza pjen (#44048) üzenetére


rii
nagyúr

innen van a "légrés" .-/

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#44050) Dr.Zoo válasza rii (#44049) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Nem tudom ki hogy van vele, de én személy szerint qrvára kíváncsi leszek a végeredményre!

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.