Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#35001) philoxenia válasza nesa (#35000) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nekünk meg 30m levegő mindegyik szomszéd felé, az még tutibb... ;]
Nyilván olyan megoldásról van szó, ami utólag is kivitelezhető, a téglafalat alapozni kellene stb. az általam linkelt megoldás kivitelezhető...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#35002) Winner_hun válasza philoxenia (#34999) üzenetére


Winner_hun
félisten

yetikét ilyen sorsra száműzni..

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#35003) Integra válasza philoxenia (#34997) üzenetére


Integra
titán

gondoltam rá, hogy a hálómba beteszek az ágyam mögé egy ilyet végig a falra, de 8-9m2 azért ebből brutál áron mehet :-/ és igazából nem vagyok meggyőzve sem teljesen a hatékonyságáról, mert még mindig ott a födém, ami szállítja a hangot

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#35004) philoxenia válasza Integra (#35003) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A kopogóhangot a födém szállítja, de a beszédhang ellen a leghatásosabb, a süketszobában ilyenek a a falak, mondjuk ott a padló is... Persze a nem tüskére tett hangfalból is sokat átvisz a födém.
A komoly hangszigetelés komoly áron van...[link]

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#35005) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Padlófűtés + padlólapom lesz.
Milyen vastagságú beton kell a padlófűtéshez ,és milyen vastagsággal lehet számolni a burkolatra ragasztóval együtt ha már az aljzat elő van készítve a ragasztásra?
Félek hogy majd jól szintez-e a kőműves ,és a végén egy szinten lesz-e a parkattával....
Előre is köszi.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#35006) fero02 válasza Bacusuz (#35005) üzenetére


fero02
veterán

Nálam a sorrend:

Sóderágy, 6-8 cm szerelőbeton, fólia, 2*3 cm eps 100, hőtükör, térháló, csövezés, 5-6 cm aljzatbeton. Burkolatra 1.5 - 2 cm-t szoktak számolni. Jól dolgozó kőműves esetén a padlókiegyenlítő kihagyható lépés.

Korábban csináltam egy képet a technológia leírásról egy építkezésen, ott ezt írták:

(#35007) parandroid válasza Winner_hun (#35002) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ez má' megin a yetike, csak megint tanúvédelmi programban vesz részt? És a névcseréhez új mackó is jár, vagy mi?

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#35008) neduddki válasza Bacusuz (#35005) üzenetére


neduddki
nagyúr

Hi

Elegyengetett fold 3cm beton folia 38mm basf zartcellas pur 5cm beton majd ra a rolap
Beton ugyben foccer volt a felelos

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#35009) föccer válasza neduddki (#35008) üzenetére


föccer
nagyúr

Én? Kizárt dolog. Csak segítettem egy picit ;p

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#35010) neduddki válasza föccer (#35009) üzenetére


neduddki
nagyúr

Hi

Most mar hijjaba probalod dagani:- )

Udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#35011) Met válasza parandroid (#35007) üzenetére


Met
Topikgazda

Ki az a jetike?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#35012) neduddki válasza Met (#35011) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI'

tanuveldem miat tmeg kell pni ay ossyes eljaro syaju syemejjt

udv

neduddki

p.s. nem vletnul van +ban kodolva ez sem:- )

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#35013) vwpolopg


vwpolopg
őstag

Sziasztok! Milyen fajta lámpabúra ez, hogyan tudnék rákeresni? Csak egy új búrára lenne szükségem, ami nem ilyen narancssárga, hanem lehetőleg fehér, de sehol nem találok ilyet... Valakinek van valami ötlete, hogyan keressem? Illetve lehet egyáltalán ilyen búrát külön kapni vagy csak kompletten?

(#35014) DonMenyet válasza vwpolopg (#35013) üzenetére


DonMenyet
tag

Ha leveszed a búrát, a lámpatesten nincs rajta a gyártója? Az jó kiindulási alapot adhat a kereséshez.

(#35015) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Koszi neduddki es fero02 :R

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#35016) Integra


Integra
titán

végre alakulunk, bent van az új 150-es könyök és helyén a közetgyapotal bélelt 150-es zajszigetelő alucső is :)
már csak a visszajavítás van hátra, kinyomom tömítő pur habbal, visszavágom a habot a fal síkjától 2cm-re, felvakolom, festés és mehet majd vissza a fémpalást.
tapaszatalat az, hogy a műanyag fix merev csövezés zajosabb volt. még úgy is, hogy becsomagoltuk a közetgyapot alucsőbe, mindkét variációt kipróbáltuk. úgyhogy a végén a műanyag cső és könyök kimaradt és csak a gyapotbélelt alucső maradt.

tudtok rezgés/vibráció csökkentő ragasztócsíkot? létezik ilyen? erre szükségem lesz majd az inox acélpalástnál, hogy ne rezonáljon be.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#35017) vwpolopg válasza DonMenyet (#35014) üzenetére


vwpolopg
őstag

Art. Nr. 85476 és a műszaki adatok. Erre a google képkeresőnek van 1-1 orosz meg lengyel találata... :D És Eglo a márkája, vagy a típusa szintén google szerint. Ezen már el tudok indulni... viszont ahogy látom, lehet, hogy bele tudok rakni egy tökegyszerű fél ufo lámpa búrát is, azt meg fillérekért kapni. Köszi a segítséget :)

Szerk.: De találtam más színben végső esetben ez is jó lesz :)

[ Szerkesztve ]

(#35018) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Létezik olyan h nem lehet/érdemes kivésni a falat? (villany szerelvényhez)
A szerelő nyávog h kemény meg hogy eltörnek a vésőszárai.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#35019) Met válasza DonThomasino (#35018) üzenetére


Met
Topikgazda

Milyen a fal?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#35020) kew


kew
senior tag

Sziasztok,

A képen látható, hogy lakásunk egy sarkában valószínűleg hőhíd miatti vizesedés található, mely általában téli időszakban jelentkezik. Ezt a sarkot szeretnénk szigeteltetni Multipor anyag felhasználásával.

Van esetleg köztetek, aki vállal ilyen munkát, vagy esetleg ismertek megbízható embert?

Budapest 11. kerületben van a lakás, és csak ezt a sarkot kellene padlótól plafonig felszigetelni, a belmagasság átlagos.

Köszi!

(#35021) z00li válasza neduddki (#34988) üzenetére


z00li
senior tag

Üdv!

Még mindig nincs döntés az erkélyajtóval kapcsolatban. Közben felmerült, hogy lehet hogy jobb lenne ha műanyagból lenne. Ez viszont magával hoz még olyan dolgokat, hogy akkor az összes többi ablakot is arra kellene majd idővel kicserélni (amúgy is rosszak). Nem tudom melyik lenne a jobb, időtállóbb megoldás. Fa vs. műanyag nyílászáró? Érvek/ellenérvek? Mit javasoltok? :F

:R
Z

(#35022) neduddki válasza z00li (#35021) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

en csak a fat:- ) keresel egy jo falusi asztalost biztos hejjrol megveszed az uveget nembiszto shogy sokkal dragababn gyusz ki mint az muanayg es a ket anaygot osszehanlitnai, hat hogy is mondjam...
az meg hogy egyfojtabna kell festeni hujjeeg 10 evente siman eleg /cserebe nem bagozunk, levegoszuro megy, etc/

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#35023) DonThomasino válasza Met (#35019) üzenetére


DonThomasino
veterán

Égetett beton nak csúfolják.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#35024) Integra


Integra
titán

bakker, elnyomtam egy flakon (300ml) pur habot és nem lett elég, hiába dagad. pedig ráztam előtte vagy 1 percen át veszettül :DDD lehet, hogy lecsorgott a strang falán hátra? :(
mennyi idő kell neki, hogy felfújódjon a teljes méretére?

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#35025) föccer válasza DonThomasino (#35023) üzenetére


föccer
nagyúr

He? Égetett beton? :F A beton nem igazán bírja a direkt hőterhelést. Ott valami más lesz.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#35026) Morris válasza Integra (#35024) üzenetére


Morris
veterán

Adtál neki vizet?

(#35027) Integra válasza Morris (#35026) üzenetére


Integra
titán

jaja, persze, rápermeteztem a felületekre, ahogy kellett. most már készen vagyok vele, sajnos az én hibám, hogy túl keveset akartam, nem tudtam pontosan belőni a mennyiséget, meg hátul biztos, hogy lefolyt egy kevés, így vennem kellett még egy flakonnal, aminek persze már csak töredéke kellett... :DDD kifújtam a spray csövet meg a csonkból is a habot, remélem fogom tudni ezek után újra használni a flakont tovább, ha kell. ok, nem nagy pénz, de nem szeretem a pazarlást.
persze mindkét oldalt kipukkant egy-egy hólyag és lecsöpögött az egész, le a falon, az elszívóra is, takaríthattam... meg csiszolhatom is picit le majd a falat, de mindegy is, úgyis a vakolás után újrafestem az egészet.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#35028) DonThomasino válasza föccer (#35025) üzenetére


DonThomasino
veterán

Akkor beton.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#35029) sanzi89 válasza DonThomasino (#35028) üzenetére


sanzi89
addikt

Betont inkább falhoronymaróval szoktak, nem vésőgéppel vésni. Plusz szerintem sokkal szebben is lehet dolgozni egy ilyen célgéppel és bérelve kibírható összeg. De ha nem kell sokat vágni egy megfelelő tárcsával, normális flex-szel lehet bepróbálkoznék - eddigi tapasztalatok alapján nem biztos, hogy szebben/jobban dolgozna a szaki, igaz nekem legalább ötször annyi idő -, utána ha megvan a szép vágás vésőgéppel lehet szórakozni.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#35030) nesa válasza kew (#35020) üzenetére


nesa
veterán

itt azert nemkis baj van, a szegek is berozsdaltak, es a kepen nezve is vizes.

Kivulrol mit latunk azse mind1, esetleg kivulrol a fold alatt van?

[ Szerkesztve ]

(#35031) neduddki


neduddki
nagyúr

Hi!

sracok ujra van osram 6.2w 300fok jobb lesz tepni mert 175db van csak

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#35032) kew válasza nesa (#35030) üzenetére


kew
senior tag

Ez egy magas(abb) földszinti lakás, tehát annyira azért nincs lent, de alattunk csak a pince van. A vizes rész egy tartófal, gondolom vasbeton (bár nagyon nem értek hozzá). Kívülről semmi sem látszik, és csak télen ilyen vizes, tehát én arra tippelek, hogy nincs (vagy gyenge) külső szigetelés, és a külső-belső hőmérséklet különbség miatt izzad a vas a falban, és ettől vizesedik, kb másfél méteres magasságig a padlótól. Szaki szerint hőhíd.

Amúgy télen valóban nagyon vizes, a parkettán is látszik, hogy fel van ázva teljesen azon a részen.

Most a közös képviselettel anyáztam egy sort, mert nem hajlandóak kifizetni a belső szigetelést, a külsőt (ami igazán kéne erre), már fel sem vetettem. Illetve szerintük ezt meg kell szavaznia a közgyűlésnek, ami majd jövő tavasszal lesz, mert más nem jelezte ezt a problémát... :)

Mivel ez albérlet, annyira nem tudok velük érdemben vitázni, ezért kellene valami olcsó és gyors megoldás, amivel télig javíthatunk a helyzeten, és a tulajnak se okoz nagy kiadást, ezért egy kivitelező ismerős ezt a multiporos megoldást javasolta, ami szerinte nagyban javítana a helyzeten, csak sajna ő elég drága ajánlatot adott.

[ Szerkesztve ]

(#35033) Morris válasza kew (#35032) üzenetére


Morris
veterán

A belső szigetelést senki sem fogja neked kifizetni.
Hőhidas, sajnos nem tudsz neki mit csinálni.

Illetve annyit tudsz csinálni ( a belső szigetelésen kívül), hogy veszel egy párátlanítót és menjen állandóan + ki kell fűteni a szobát rendesen.

(#35034) kew válasza Morris (#35033) üzenetére


kew
senior tag

Mivel az hazszerkezeti problema a falon belul, ami kozos tulajdonnak szamit, raadasul kart okoz egy magantulajdonban, szerintem ki kellene fizetniuk, akar csak egy csotorest. Tolem kivulrol is megcsinalhatjak, csak kertem, hogy haritsak el a hibat, de semmi hajlandosagot nem mutattak erre.

Paratlanito tervben van telre, mar csak ruhaszaritas gyorsitasa miatt is, meg egyebkent is elegge bent tud rekedni a para a lakasban. Valoszinu egy Trotec gep lesz.

Visszakanyarodva, nincs senki aki vallal multipor szigeteles kivitelezest? :U

[ Szerkesztve ]

(#35035) sza.sa


sza.sa
tag

Sziasztok!

Szerintetek stukatúrhoz lehet rögzíteni műanyag sínes karnist? Nem nehéz sötétítő függöny lenne rajta, hanem sima átlátszó, max dekor lenne a 2 szélén. Vagy maradjunk az oldalfali karnisnál?
A födém rétegrendünk elméletileg: stukatúr vakolat, deszka, betongerenda, deszka, saralás.

sza.sa

(#35036) nesa válasza sza.sa (#35035) üzenetére


nesa
veterán

ha faba birod tekerni igen, az 1cm vakolat meg a nad az semmit nem tart, de az ablak felett szerintem ott fut az elso gerenda.

(#35037) Shy


Shy
tag

sziasztok!

A tanácsotokra lenne szükségem panellakásban van egy beépített erkélyem, és az egyik oldalsó falon a felettem lévő szomszédtól beázok ha valami brutál esőzés van, lecsorog valahogy az esővíz egy része. Az lenne a kérdésem létezik valami bevonó anyag amit a falra dolgoznék fel, vagy akármi ami visszatartaná ezt az átázást? Mivel a felettem lévő erkély nem beépített így szerintem nekem kéne valami megoldást találni. Van valami ötlet? :F

Köszi előre is a válaszokat

Kell, vagy rakom el?!

(#35038) nesa válasza Shy (#35037) üzenetére


nesa
veterán

egy megoldas van ha szomszednak ez nemfontos, neked kell leszigetelni az o erkelyet, nalad nincs ertelme elzarni a viz utjat mert ha nemtud lefolyni elazik a fal, es az nagyobb szopas, vagy talal masik utat.

Tarsashazi torveny ilyenkor mit mond, szerintem a fenti szomszednak kutya kotelessege megcsilani,mert ha atolyik a visz az rohasztja a panel heggesztett koteseit, ez terasz vagy loggia?

[ Szerkesztve ]

(#35039) Shy válasza nesa (#35038) üzenetére


Shy
tag

loggia

(építészet) Az épület homlokzati síkján belül lévő, három oldalról falakkal, alulról és felülről födémekkel, a homlokzat síkjára eső oldala felől pedig korláttal vagy mellvéddel határolt, helyiséghez közvetlenül csatlakozó külső tartózkodó tér.[1]

A fentiek alapján loggia, csak nekem beépített a korlát helyén ablakok vannak, a felettem lévőnek nincs ablaka neki nyitott azaz csak korlát van.
Megkérdezem a közös képviselőt ilyenkor mi van, jobbat nem tudok mert hiába csinálom meg, a víz mindig utat fog találni..

Köszi

[ Szerkesztve ]

Kell, vagy rakom el?!

(#35040) Brave_86


Brave_86
aktív tag

Hali!
Panel bejárati ajtónak mit ajánlanátok? Hisec dől ki a postaládából állandóan! A bejárati ajtót a lépcsőháztól elválasztja egy zárható rács is. Visszaolvastam és láttam a hisec hol kedvelt, vagy nagyon lehurrogott, szóval ezzel tisztában vagyok, ha lenne jobb ajánlat tudom drágábban, inkább az érdekelne, hogy milyen alternatívák, nem az, hogy hisecet ne! :D :R

(#35041) Sickboy25 válasza neduddki (#35031) üzenetére


Sickboy25
addikt

rendeltem 5db ot próbaképp... Meglátjuk... ;)

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#35042) _Petya_ válasza Brave_86 (#35040) üzenetére


_Petya_
őstag

Szia,

HiSec-et NE! ;]

Én [link] ilyet ajánlok, nekem ilyen van, nagyon jó.

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#35043) neduddki válasza Brave_86 (#35040) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

keresel gy jo asztalso es csinatacc egy szip ajtot:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#35044) nesa válasza Shy (#35039) üzenetére


nesa
veterán

Ha szabalyossan engedelyel epitetted be verheted a jegyzo asztalat is , ha nem hivatalos a beepites jobb csendben maradni, es szepen megkerni a szomszedot had ujittasd fel az o teraszat ingyen ugy ahogy o akarja.

Most en ilyen esetben soha nemirnam ala semelyik szomszednak a haz lakas modolasat, mondjuk nemis lakom panelba.

Sajat reszedrol amugy rendben van a dolog, nem az ablakos cseszte el hogy rarakta az ablakot az also vizelvezetore? Csak ugy tudod berakni az ablakot hogy kb 8cm elbuksz a teraszbol, ha total kivan tolva az ablak az gaz.

[ Szerkesztve ]

(#35045) zoltan6 válasza _Petya_ (#35042) üzenetére


zoltan6
őstag

hát igen,biztos szép meg jó,csak nem 60-70K-ért van mint a hisec,hanem legalább 200K :(

(#35046) Brave_86 válasza zoltan6 (#35045) üzenetére


Brave_86
aktív tag

[link] Az ajtó ára mindössze 99.000 Ft + ÁFA-tól, mely ár már tartalmazza a helyszíni felmérés, a méretre gyártás, a házhoz szállítás és az ajtó beszerelésének költségeit is (nem Budapestről érdeklődő vásárlóinknak egyedi helyszíni kiszállási árat tudunk adni a környékbeli megrendeléseink függvényében)!

(#35047) kew válasza zoltan6 (#35045) üzenetére


kew
senior tag

99+áfát ír az akció alatt :)

(#35048) Met válasza zoltan6 (#35045) üzenetére


Met
Topikgazda

Most akkor olcsón akarsz sz@rt, vagy "drágán" jót?

Ha az a rács jó és zárjátok is rendesen akkor lehet elég egy rendes fa ajtó valami normálisabb zárakkal.

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#35049) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Hogy kell kivenni egy ajtó tokot?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#35050) konci79 válasza Brave_86 (#35040) üzenetére


konci79
őstag

Beszélgettem egy "elégedett" hisec ügyféllel...Kisgyerekes családot majdnem otthagytak ajtó nélkül,bunkók is voltak,végül nagy nehezen összecsapták,purhabbal jó vastagon körbenyomva otthagyták őket(néhol 10-15 centi szélesen). Azt mondták mit vár 70 ezerért...Nesze neked magyar melós(tisztelet a kivételnek). :(

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.