Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#51001) Dr.Zoo válasza r.levente75 (#51000) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Kolléga!

Meszelést vállalsz?? :) Most komolyan, ablakcsere után kell(ene) meszelni, helyileg Gödön. :R

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#51002) realist


realist
őstag

Tudtok ajánlani Budapesten praktizáló megbízható, árak tekintetében nem elszállt kőművest?

Tégla lakásban kellene aljzatbetonozást, falburkolást, horonyjavítást, plusz esetleg csempézést/járólapozást végezni.

(#51003) Dr.Zoo válasza realist (#51002) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Keresd itt priviben Föccer kollégát, biztos vagyok benne, hogy tud. :K

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#51004) Melack válasza Dr.Zoo (#51003) üzenetére


Melack
veterán

Betont? ;]

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#51005) bandi0000


bandi0000
nagyúr

szerintetek mekkora az esélye annak hogy a mostani 90*210-es ajtó tokba tudok venni egy pont beleillő ajtót? Gondolok itt a pl praktikeres szintén 90*210-es ajtókra?

jó lenne bontás nélkül megoldani ezt

Xbox One: bandymnc

(#51006) bandi0000 válasza Dr.Zoo (#50949) üzenetére


bandi0000
nagyúr

jól néz ki, én azért akarom mert göröngyös a falam, de jól látom hogy a tapéta nem hozza ki a fal egyenetlenségeit? miért jó akkor a tapéta vagy miért jobb/nem jobb mintha sima falra festünk?

és ha már festés, Héra festéket vettem, azt írja javasolják az alapozást, ha véletlenül nem tapétázok akkor alapozzam le valamivel?

Xbox One: bandymnc

(#51007) macilaci78 válasza bandi0000 (#51005) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Még gyártón belül sem biztos, hogy találsz egy "plug and play" ajtólapot pár év elteltével.
Neked nem elég, hogy az ajtólap a tokba illjen, az is kell, hogy a pántok és a zár is passzoljon.

Ha van egy 8-as, vagy 10-es fúród, a pántot könnyű szerrel át tudod rakni az ajtólapon, de a zárat átrakni már komolyabb móka. Hosszú címes kilincs eltakarja az tengelyek eredeti helyét. Vagy a tokon lévő fogadót alakítod, vagy csak hajlíttatsz, vízsugarassal vágatsz hozzá egyet.
A tuti, ha asztalossal csináltatsz egyet, esetleg méretre igazíttatsz egyet, de ez a plusz költség már lehet, több, mint a tok + bontás + beépítés + faljavítás kombója.

Asztalos topikban kérdezted már?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#51008) pjen válasza macilaci78 (#51007) üzenetére


pjen
félisten

Én vettem Bauhausban,igaz komplett ajtót tokkal eggyütt,a pánt nem de a zár passzolt.Tokot elhasználtam máshol.

(#51009) Dr.Zoo válasza bandi0000 (#51006) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

A göröngyöket a glett hozza ki, de ha nagyon szar a falad, már az sem. A Héra nem rossz festék, de nem lélegzik. Ha jól tudom, diszperziós az is. De majd kijavítnak. :)

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#51010) r.levente75 válasza bandi0000 (#51006) üzenetére


r.levente75
addikt

Miből van a falad, tégla, vályog, beton? Új felület, vagy régi, van e már rajta valami rétegrend (glettelés, festés stb), ha van milyen festék? Laza e a vakolat, vagy új, most vakolták. Ez alapján tudok segíteni, hogy kell e mélyalapozni a festés előtt.
A tapétával kapcsolatban, ha laza a fal, akkor nem nagyon javasolják a felrakását, de egy mélyalapozással lehet javítani rajta. A festhető tapéták, nem a fűrészporosra gondolok, adnak a falfelületnek egy srtruktúrát, melytől esztétikusabb lesz a végeredmény. Ezek a tapéták nagy része üvegszálas, tartást is biztosít, de kell hozzá egy stabil alap.
Hozzáteszem, hogy árban az egyik legdrágább megoldás a festhető tapéta, mivel tapétázni és festeni is kell, de kétségtelen, hogy gyönyörű.

(#51011) bandi0000 válasza macilaci78 (#51007) üzenetére


bandi0000
nagyúr

köszi, majd rákérdezek, igazából meg tudjuk csinálni a ki be rakást, csak a másik fal most lett festve tavaly és nem akarom összegányolni ha nem muszáj, persze sajnos a keretre is ráférne már egy csere... majd beszélek az asztalosommal hátha

(#51010) r.levente75 :
kb 25 éves a ház, vályog, lett párszor festve, a szín az ilyen lenne, viszont most ilyen moha zöld a fal, a festék poli farbe, a falnak semmi baja, jól lett levakolva :D a plafonnal van a gond de azt valszeg gipszkartonozom

nem feltétlen mélyalapozásra gondoltam ,csak arra hogy ha sötétebb a mostani festett fal mint az új festék nem e tompít a színén, egyáltalán elég 1 réteg ebből? 5 litert vettem a 80 nm2-re

a tapétázással se lenne gond mert felrakják, tartozik nekem a festőm :D, igazából csak meg kell venni

[ Szerkesztve ]

Xbox One: bandymnc

(#51012) r.levente75 válasza bandi0000 (#51011) üzenetére


r.levente75
addikt

Ha már le van festve és az nem mésszel készült, vagy szilikátos festékkel ugye a vályog miatt, akkor nyugodtan lefestheted a mégvásárolt hérával, mivel a lég- és páraáteresztő képessége ugyan az megközelítőleg mint ami most fennt van a falon.
Láttam prémiumot választottál, előre kikevert szint. Sajnos azt a m2-t amit ráírnak nem tudja, nem csak ez majdnem egyik sem. Ha 80m2 festendő falfelületed van, arra elég lehet kb az öt liter, viszont fel kell szorozni kettővel, mivel kétszer fogod festeni. A falon lévő festék sötétebb mint amit festeni fogsz, akkor minimum két réteges lesz a történet. Ha a két szín között nagy a szinkülönbség, alapnak fel szokás festeni egy közel azonos színű első réteget, és utána jöhet a két réteg. Sajnos a két réteg akkor is kell, mert egy rétegre "narancsos" lesz.
Mélyalapozni nem szabad és nem is kell, nálad!

(#51013) bandi0000 válasza r.levente75 (#51012) üzenetére


bandi0000
nagyúr

köszi, viszont ha tapétázom a falat akkor nem kellene 2 réteg ugye?!? tapétát mind1 milyen választanék? túl drágát nem akarok, sőt... de azért legyen normális, metylan tapétaragasztó az jó ugye?

Xbox One: bandymnc

(#51014) r.levente75 válasza bandi0000 (#51013) üzenetére


r.levente75
addikt

Tapétát mindegy milyent választasz, a ragasztó, metilan direkt ebből is van legalább öt fajta, különféle típúsu és nehézségű tapétákhoz. A tapéta csomagolásában van a leírásban milyen típúsu ragasztó való hozzá.
99% hogy ezt is két rtgben kell festeni, sajnos ebben a szakmában nincs nagyon egy rétegű munka.
Érdemes utánanézni, hogy ha nem túl sötét színről van szó, amit szeretnél, lehet hogy keverhető hehér színből is. Ez jóval olcsóbb mint a prémium és a színkeverő gépben benne van az általad kinézett szín receptúrája is, kódja. Ha túl sötét amit kinéztél, sajnos azt már a fehér szín nem bírja el, ilyenkor kell válaaztani a prémiumból. Ezt csak azért írom, mert így sokkal olcsóbb a dolog.
Viszont azon érdemes elgondolkodni, hogy egy vályogfalra érdemes e egy üvegyszövetes festhető tapétát felrakni és lefesteni, a szellőzés miatt. A festés önmagában is necces, mivel már van fent egy vagy több rtg, plusz most még te is ráfestesz. Ezt megtoldani még egy üvegszövetessel?

(#51015) bandi0000 válasza r.levente75 (#51014) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Nem tudom hogy egyről beszélünk e de fűrészporos tapéta se lenne akkor jó?

Vagy érdemesebb lenne csak festeni? És vagy tapétázáskor lecsiszolni a falat a festékrétegektöl?

Igazából csak azért tapétáznék hogy ne legyenek kis göröngyök a falba, de akkor ink kiglettelem, csak utálom smiglizni, erre nincs tippetek hogy lehetne könnyeben lecsiszolni?

[ Szerkesztve ]

Xbox One: bandymnc

(#51016) r.levente75 válasza bandi0000 (#51015) üzenetére


r.levente75
addikt

Én max a fűrészporosat raknám fel vályogra, az üvegszövetest nem.
Konkrétan úgy néz ki a vályog, hogy hivatalosan vályogig le minden, berabicolni, lélegző vakolat, lélegző glett (pl. klímaglett), lélegző festés (mész, vagy szilikát). Ez a hivatalos. Nálad nyilván vakolatot nem fogod ezért leverni, van már egy meglévő glettelés egy festéssel (ha jól emlékszem poli, az ugyan az a kategória mint a héra, hacsak nem szilikátos), és erre szeretnél egy festést, vagy plusz tapéta és festés. Erre írtam, hogy max egy fűrészporos és nem üvegszövetes, mert ha ezt a rétegrendet végiggondoljuk, a lélegző falszerkezetünk már így is jócskán túl van azon a ponton, hogy megfelelően tudjon működni. Az hogy tud e működni a dolog sokmindentől függ, fűtési rendszer szellőztetés, párás e a levegő, teregetés főzés, esetleg külső falon még a vakolat típusa (kőporos, meszelt, esetleg homifesték) is stb.

[ Szerkesztve ]

(#51017) bandi0000 válasza r.levente75 (#51016) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Köszönöm, na majd meglátjuk, lehet hagyom a tapétát, sokat nem is akarok költeni, mert pár éven belül szeretnék is elktözni

Xbox One: bandymnc

(#51018) r.levente75 válasza bandi0000 (#51017) üzenetére


r.levente75
addikt

Igen, akkor megfontolamdó. :F

(#51019) r.levente75 válasza Dr.Zoo (#51001) üzenetére


r.levente75
addikt

Szívesen megcsinálnám, de sajnos elég messze lakom, és a távolság miatt nem megoldható. :F

(#51020) ebegab92


ebegab92
senior tag

Sziasztok!

Adott egy felújított szoba, függönykarnist kellene még felszerelni (meg 3 polcot). A probléma ott kezdődik, hogy a fal padlótól plafonig gipszkartonnal lett borítva, valamint a plafon álmennyezet, szintén gipszkartonból. Hogy még egyszerűbb legyen a dolog, a fali gipszkarton kőporral lett lefestve/lefújva, ami meg elvileg fúrásra darabokban lejön. Szóval hogy lenne érdemes rögzíteni a függönykarnist (és a polcokat) anélkül, hogy tönkremenne bármi is? :R

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#51021) Morris


Morris
veterán

Vettem a Lidl-ben egy sarokcsiszolót. Elég masszív cucc. 230-as tárcsa való bele.
A dobozon 3 év garit írnak, de a jótállási jegyen csak 1 év jótállás van.
Akkor most hogy is van ez? :F

(#51022) Atesz 666 válasza Morris (#51021) üzenetére


Atesz 666
aktív tag

"A dobozon 3 év garit írnak, de a jótállási jegyen csak 1 év jótállás van.
Akkor most hogy is van ez? :F"

Üdv.

-Szerintem a 3 év a gyártói, az 1 év pedig a bolti garancia lenne? :U
-Persze ez csak egy feltételezés. :U

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia S, Sony Xperia SP, Sony Xperia Z3, Sony Xperia Z5, Sony MDR-ZX330, Sony a 33, Sony KDL-40EX500, Sony BDP-S360, Sony STR-DH820, Sony MDR-XD100, Sony DR-S5, Sony SS-FCR6000, Sony SS-B1000, Sony SA-W2500, Jamaha DVD-S663, ASUS X75V NOTBOOK, ASUS RT-N53 Router, SonimXP3.2 Quest Pro, stb stb.

(#51023) Because


Because
őstag

sziasztok!

szerintetek egy skil féle hántoló alkalmas lehet járólap/csemperagasztó leszedéséhez?
ha nem akkor mit lehet arra használni?

(#51024) Met válasza Because (#51023) üzenetére


Met
Topikgazda

Véső, vagy fúrókalapács vésés üzemmódban.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#51025) Morris válasza Atesz 666 (#51022) üzenetére


Morris
veterán

Lehet... :U

Más: Ház villamos vezetékeinek cseréje. Milyen vezetéket érdemes használni? (típusra gondolok)

[ Szerkesztve ]

(#51026) pjen válasza Morris (#51025) üzenetére


pjen
félisten

Csőbe MCU,gipszkartonhoz MBCU.

(#51027) Because válasza Met (#51024) üzenetére


Because
őstag

köszi!

és akkor legutóbb mondtátok, hogy a szigetelés régi ragacsa fennmaradhat csak keressem meg a laza részeket.

nos van ahol szépen le is jön és ez a látvány fogad, rozsdás vacak:

ezt mivel, hogyan kezeljem?

(#51028) Morris válasza pjen (#51026) üzenetére


Morris
veterán

Mm fal nem jó?
Csak azért kérdezem, mert ez a másik opció.
Miért jó ha csőbe van?
Laikusként kérdezem, infót gyűjtök.

[ Szerkesztve ]

(#51029) Met válasza Because (#51027) üzenetére


Met
Topikgazda

Leírnád mi ez és mi a célod vele?
Ne kelljen visszakeresgélni.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#51030) windlord válasza Morris (#51028) üzenetére


windlord
őstag

Mechanikai vedelem, kesobbi esetleges csere, bovites lehetosege...

[ Szerkesztve ]

(#51031) DeFranco


DeFranco
nagyúr

gondom van:

van a fürdőszobában egy törölközőtartó, két helyen felfúrva. még így vettük a lakást, a lyukakkal, meg a dübelekkel, pont volt akkora törölközőtartónk, ami oda illet, hát feltettük két csavar segítségével.

mostanra beleporladt az előző lakó szar szétesett dübele a lyukba (vagy alapból nem rakott jót bele), lejött a törölközőtartó, cserélni kell a dübelt meg a csavart.

most jön a gond:

az egyik lyuk 8-as a másik 10-es, mind a kettő 5 - 5,5 cm mély, gondolom ezekbe 8-as és 10-es dübelt kellene raknom. indokolatlanul nagyok nyilván, egy két törölközőt megtartó dupla rúdnak. mondjuk valami ilyesminem

a gond az, hogy egy 6-os illetve 8-as csavar feje nem fér be a rúdtartó konzol mélyítésébe, így kisebb átmérőjű (kb. 4-es) csavar kellene, az viszont lehet nem szorítaná bele a falba a dübelt rendesen (valószínűleg ezért is esett ki a régi).

új lyukat fúrni nem akarok, nem is fogok. mit lehet tenni ilyen helyzetben? létezik "kisfejű" csavar? valahogy be lehet "szűkíteni" a lyukat, hogy kisebb dübel is befogja?

és ha már itt tartunk: a dübelnek mindenképp passzolni kell a lyukmélységhez, vagy lehet rövidebb, esetleg el lehet vágni belőle, ha hosszabb? ha lehet rövidíteni, akkor a bemenő oldalon? ami nekem van dübel, az ilyesmi felépítésű.

(#51032) Because válasza Met (#51029) üzenetére


Because
őstag

climapor hőszigetelő tapétát fogok visszaragasztani és hogy ez a rozsdás vasdarabot kezlnem kell-e, vagy mehet rá a ragasztó?

(#51033) Mercutio_ válasza DeFranco (#51031) üzenetére


Mercutio_
félisten

Gipsz a lyukba és a gipszbe 5 vagy 6-os tipli nem megoldás?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#51034) DeFranco válasza Mercutio_ (#51033) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nem hiszem hogy a gipsz sokat tartana.

(#51035) pjen válasza DeFranco (#51034) üzenetére


pjen
félisten

Pedig tart az,előtte a lyukba spriccelj egy kis vizet,aztán tedd tele fogkém sűrűségű giszel.Üsd bele a tiplit,várj egy fél órát,és kész.

(#51036) canniball válasza Morris (#51021) üzenetére


canniball
nagyúr

Hopp, el is felejtettem írni: múltkor én is ezen akadtam fenn, írtam nekik mailt és azt a választ kaptam, hogy egy évet ad a Lidl, hármat a gyártó.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#51037) Met válasza DeFranco (#51031) üzenetére


Met
Topikgazda

Nem feltétlenül kell a csavarokat is cserélni. Az nem jó ha beraksz két új tiplit és a két régi csavart használod?

Az nem baj ha a tipli nem ér végig a lukba, arra kell figyelni hogy ne nagyon told a csavart befelé amikor tekered be mert becsúszik a tipli, vagy használj peremes tiplit pl. olyat amit linkeltél.
Az viszont baj ha levágsz a tipliből.
Ha begipszeled és ugyan oda fúrod az kb. semmit nem ér.

Menj el egy barkácsboltba (nem Obi és társai), vidd a szárítót is vagy legalább a jó fejű csavarokat hogy legyen mihez viszonyítani.
Őket tudom ajánlani vagy még a Nagy Lajos Erzsébet királyné környékén van egy.

Because Én lefesteném azt a fémet lehetőleg rozsdára való festékkel és mehet rá a gipsz/glett.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#51038) r.levente75 válasza Because (#51032) üzenetére


r.levente75
addikt

Először RO-55, utána rozsdagátló alapozó.

(#51039) r.levente75 válasza DeFranco (#51034) üzenetére


r.levente75
addikt

Ahogy pjen írja jó lesz, modellgipsz!

(#51040) Morris válasza canniball (#51036) üzenetére


Morris
veterán

Akkor ez tuti! Oks, köszönöm az infót. :R

(#51041) kokov


kokov
tag

Profi kazánost ismer valaki? Dunakeszi, pest megye.
Adott egy BOSCH WT14 E23 típusú turbós átfolyó vízmelegítő.

A hibajelenség, hogy menet közben eldobja a lángot anélkül, hogy visszavenné a lángmagasságot előtte majd újra beindul magától és újra melegít (van hogy már visszavett lángmagassággal indul újra), egyre forróbb a víz majd megint leáll, be-ki kapcsolgat.
Amikor leáll pirosan villog. Hárman voltak már kint. Az első szerint biztos vízköves a kazántest. A második kitisztította, de nem lett jó, nem tudta mi a baja. A harmadik hozott magával érzékelőket állítólag ehhez valókat, ezeket cserélgette, de nem lett jó, szerinte mindent megnézett és csak panelcsere lesz a megoldás, szóval hárman mondtak 3 félét.

Ezek után felőlem jöhet messzebbről valaki. Eredményes javítás esetén tudok fizetni kiszállásért előre megbeszélt magasabb összeget is. Eredménytelen javítás esetén viszont érthető okoknál fogna nem. Az első probléma egyébként a készülékkel. Az utcában szerelték a vizet mielőtt betojt. Jó lenne legalább két egybehangzó vélemény, hogy mi a baja. A mosogató csaptelep vízszűrője eldugult, szóval került a rendszerbe kosz és levegő egyaránt, amikor az utcában megbontották a rendszert. Nekem gyanús, hogy pont utána tojt be, de én nem értek hozzá

[ Szerkesztve ]

(#51042) DeFranco válasza pjen (#51035) üzenetére


DeFranco
nagyúr

és nem porlad el a gipsz a tipli "alatt"? nem tűnik valami ellenálló-kemény anyagnak ez a modellgipsz, de lehet tévedek.

@met: alapból vékony csavar volt a tiplikben, azt még akkor raktam föl, amikor még ennyit sem tudtam, így nem feszítette szét eléggé a tiplit a csavar, és időnként kijátszotta magát a lyukból. tán elég hosszú sem volt a csavar a tiplihez képest. tehát ha beletekerek egy 10-es tiplibe egy 4-es csavart, úgy gondolnám (de lehet tévedek) hogy ugyanúgy nem tartaná meg.

(#51043) pjen válasza DeFranco (#51042) üzenetére


pjen
félisten

Nem,a vill szerelők mindent gipszelnek és nem esnek ki a szerelvények a falból,a cső sem.

(#51044) Morris válasza DeFranco (#51042) üzenetére


Morris
veterán

Rakj a lyukba fát, vagy fa tiplit. Az nagyon keményen ott marad.
Pl egy deszkából hasogass le kis darabot és faragd meg. Majd úgy be a lyukba.
Nekem így van fenn a mosdókagylóm. Elég masszív!

(#51045) Dr.Zoo válasza r.levente75 (#51019) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Szomorú vagyok. Azért köszönöm! :R

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#51046) Dr.Zoo válasza DeFranco (#51042) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

és nem porlad el a gipsz a tipli "alatt"?

Nem. :N

(#51041) kokov:

Dunakeszin lakik JBéla barátom, igaz Ő ipari kazánokat javít, telepít, de csak ismer olyat, aki nem pék, vagy cukrász.
Ha kell a száma, átdobom priviben.

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#51047) #03969024 válasza DeFranco (#51034) üzenetére


#03969024
törölt tag

Nem tudom, miből van a fal, de 8-asnál kisebb tiplit én legfeljebb betonban használnék.

(#51048) kokov válasza Dr.Zoo (#51046) üzenetére


kokov
tag

Ezektől volt kint egy srác Fótról legutóbb, de nem jött rá mi a gond. Kijött elment, visszajött, hozott valami érzékelőt, vacakolt vele. 6 autós flottával mennek címre, annyira nem pici cég, gondolnám nem átképzett pékek, de hát ki tudja kik ezek. Az a komplett panel, amit cserélni szeretne majd 100k mire bent van. A kazán 160k újonnan szóval nem bánnám, ha kiderülne mi a baja. Valami apróság lesz szerintem, csak érteni kéne hozzá.
Imádom amikor nekem meséli, hogy a piros lámpa az érzékelő (benne van a pdf-ben) és nézzem meg, hogy rádug egy másik érzékelőt és azzal is megáll, szóval nem tudja mi baja van, tehát panelcsere. Na, ilyen kazános én is lennék. Kérdezem, pont ilyet látott már? Pont ilyet nem látott még.

(#51049) bandi0000


bandi0000
nagyúr

Na még egy kérdés, beltéri ajtó és ajtó közt van különbség? Gondolok arra h van 15k ért is de 35k ért is

Xbox One: bandymnc

(#51050) pjen válasza bandi0000 (#51049) üzenetére


pjen
félisten

Igen,az egyik lehet egy léc keret két tábla furnér lemezzel borítva némi hullám papírral bélelve..A másik esetleg valódi fából,szép asztalos árúból nem félméteres darabokból össze csapolgatva,vagy akárhogy hívják azt a ricni szerű toldást.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.