Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#118001) mezis válasza venom8888 (#117975) üzenetére


mezis
nagyúr

Hangszigetelés: Tömeggel ÉS rétegekkel ÉS "rücskös2 felülettel.
Nem hiszem hogy egy lakásba elegendő tömeget be tudsz építeni utólag.

mezis

(#118002) gordonfreemN válasza mezis (#118001) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Ja igen még ezt felejtettem el. Igaz nálunk nem panel, hanem társasház simán, vidék, 40-es főfalak kisméretű tömörtégla.
Amikor a válaszfalnál voltak a a hangsugárzók, mondták a szomszédok, hogy eléggé hallani, de nem baj (zene).
Amikor áttettem a 40es főfalra és eszerint rendeztem be a szobát, azóta panasz nem ért.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#118003) venom8888 válasza zsolt008 (#117993) üzenetére


venom8888
őstag

hat nem tudom melyik fulhalgato veszi fel a versenyt, egy profi hazimozival,vagy azzal az elmennyel

(#118004) pjen válasza venom8888 (#118003) üzenetére


pjen
félisten

Fűlhalgató talán egyik sem, de egy profi fejhalgató gond nélkül.A beton falak akúsztikai tulajdonságairól sok jót nem lehet írni.

[ Szerkesztve ]

(#118005) zsolt008 válasza venom8888 (#118003) üzenetére


zsolt008
tag

nyilván, ha ez a hobbid, magasabbak az elvárásaid, mint nekem outsidernek, és szerintem is kompromisszumos megoldás a fejhallgató, bár erdemes kipróbálnod párat, ha surroundban nem is hozzák a 7.1-et úgy mint egy klipsch, dinamikában, tisztaságban elég jók tudnak lenni.
a mozis basszusélmény meg nem társasházba való.

(#118006) tothjozsi96 válasza zsolt008 (#117999) üzenetére


tothjozsi96
addikt

És csak ott lehet átfúrni, lejjebb nem lehet? A klíma sem a mennyezetnek lesz koppig tolva.

(#118007) Met válasza szaszlaci (#117997) üzenetére


Met
Topikgazda

Aha, szóval aki filmezni akar otthon az költözzön családi házba.
És amikor családi házban laktam és éjjel a szemben lévő kiskp@cs "zenét" hallgatott amiből csak a basszust hallottam és éreztem az ágyon keresztül. Csukva voltak az ablakok, szóval nem azon keresztül jött ki/be a hang.

A kollégában legalább van annyi hogy próbálna tenni a hangcsillapítás ellen, de úgy sem nagyon fog tudni.

Én is szoktam mozizni, napközben.
Ilyen a társasházi élet, akinek nem tetszik költözzön családi házba, nem azért mert azt mondom kapja be, hanem mert itt néha el kell viselni egymást és x órától x óráig azt csinálhatsz amit akarsz.
Tőlem mozizhat a szomszéd napközben, de ne csapkodja éjjel az ajtót, ne rohangásszon felettem papucs nélkül.
Volt ilyen, költöztünk családi házba, utána társasházba de már a legfelső szintre.
És nem, nem rohangálok papucs nélkül, akkor is idegesít ez a zaj ha én csinálom.
A gyerekkel is lehet foglalkozni ha akarnak de hát minek, majd kinövi...

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#118008) Qtya123 válasza AxBattler (#117987) üzenetére


Qtya123
őstag

Köszönöm mindenkinek a panellal kapcsolatos infókat, ötleteket. :R

(#118009) Because


Because
őstag

visszatérő kérdés a nyílászárónál :)

Korábban feltöltöttem egy képet a hibás tömítésről ami ha jól néztem rá is van hegesztve (ragasztva vagy amilyen eljárást használnak, de nem csak egy horonyban ül) a keretre. A kérdés, hogy ezt ki lehet egyáltalán javítani? :F

Köszönöm!

(#118010) zsolt008 válasza tothjozsi96 (#118006) üzenetére


zsolt008
tag

a padlóig ablak/keret/sín van, végig az egész falon + egy erkélyajtó
elvileg még azt lehetne, hogy a 40cm-s oldalfalba belemarni ott csövezni, de az is a dryvit bontásával jár...

(#118011) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Eps-sel kapcsolatban mire kell odafigyelni? 2x10cm menne a gv40-re. Elég az olcsóbb, kevésbé márkás, ha úgy is 20 cm vastag lesz? 100-as kell családi ház aljzathoz?
Sajnos kell a kb. 20 cm, mert csak úgy lesz meg a megfelelő padlószint.

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#118012) Met válasza Because (#118009) üzenetére


Met
Topikgazda

A kérdés, hogy ezt ki lehet egyáltalán javítani?
Persze, sziloplaszt ;]

Azt nem tudom hogy a gumi mennyire van rágyógyítva a műanyag profilra de ki kell venni az üveget hozzá.
[link]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#118013) Because válasza Met (#118012) üzenetére


Because
őstag

tartók tőle mit fognak művelni az új ablakon...
a fal javításához vettem pár dolgot, a tervem, hogy lekaparom azt amit felkent és hálózom. a vicces amit másnap vettem észre, hogy még a párkány lezáróit is rövidre szabták, de legalább flexelték így elfeketedett és olvadt a műanyag elem... :))

(#118014) kacsyx válasza Victoryus (#118011) üzenetére


kacsyx
aktív tag

Legyen lépésálló, a többi lényegében mindegy. És eltolva, átfedésben kellene lerakni a két réteget.

(#118015) Victoryus válasza kacsyx (#118014) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Ok! Mindenesetre lemérem még vagy 2x, mert valami nem stimmel a rétegvastagsággal. A 20cm soknak tűnik. Padlófűtéshez milyen vastag beton kell? 7-8 centit mondott az építész ha jól emlékszem, de most este nem hívom fel.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#118016) szaszlaci válasza venom8888 (#118003) üzenetére


szaszlaci
addikt

"hat nem tudom melyik fulhalgato veszi fel a versenyt, egy profi hazimozival"
Miféle rendszer ez, megmutatod? Ha valóban profi, meg az elrendezés is, akkor azt nem tudja egy füles. De attól még jó az is, csak másképp.
Másrészt épp erről beszélek, hogy te alapértelmezettnek tartod, hogy mások tűrjék a zajongásodat, mert nem vagy hajlandó alább adni a minőségből/élményből, holott egy fülessel semennyire sem zavarnád őket.
Igen, a hangos film az baromi zavaró tud ám lenni. Főleg egy jó erős szubbal, mert gondolom az is van. Pláne hétvégén.
Csend-üvöltés-lövés-robbanás!
Tényleg szeretném, ha megértenéd.

Met
Nem értem, pontosan mit szeretnél ezzel mondani. Hogyha valaki eldobja a szemetét, akkor az feljogosítja rá a másikat is?
Igen, nagy hangerejű filmezéshez, mellet megütő szubokkal kertes házba! Mert az ilyen profi házimozisok általában olyanok, hogy a szomszédban megmozdul a pohár, és hangosabban kell beszélgetni, ha épp filmezni óhajt.

Victoryus
Itt 10 centi sima hungarocell van és 10 centi betonban a cső. Oké. Úgy tudom, a csövek fölött 3 – 6 centi kell legyen a beton.

Because
Szerintem nem kell azt a vakolatot lekaparni, ha odatapadt rendesen.
Lehet jobban jársz, ha nem engeded őket oda. :D

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#118017) lemmy71 válasza tothjozsi96 (#117963) üzenetére


lemmy71
őstag

Ilyen YT -os hulladék videót minek ajánlsz.
Műanyag sprirál tiplinél előfúrunk, mert egy valamire való nemesvakolatoton nem megy át ez a tipli, ráadásul ha meg pont mögötte van egy beütős tipli akkor gyönyörűen felszakítod a vakolatot is ;)

(#118018) venom8888 válasza szaszlaci (#118016) üzenetére


venom8888
őstag

Csak egy Z906

(#118019) Veron válasza lemmy71 (#118017) üzenetére


Veron
őstag

na igen, én előfúrtam, de túl kicsi a lyuk, amit így ütöttem. ezek szerint tényleg fa lyukfúró kell, minden más kicsi ehhez.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#118020) lemmy71 válasza Veron (#118019) üzenetére


lemmy71
őstag

Egy 5 - 6 os fúróval elő kell fúrni ;) Mentünk már olyan helyre javítani nemesvakolás után, ahol beerőltették a sprilál tiplit és feltépte a színt, ott sikeresen eltalálták az eps dűbelt.

(#118021) pjen válasza Veron (#118019) üzenetére


pjen
félisten

Mi az, hogy fa lyukfúró és mekkora?A fába is különböző méretű lyukakat fúrnak.

(#118022) Exodion válasza venom8888 (#118018) üzenetére


Exodion
aktív tag

Nekem is volt Z906-om panelben igaz foldszinten szoval a melynyomo lefele nem sok zurt zavart es nem rinyalt miatta senki egyszer sem pedig az en draga felso szomszedom... Igaz nem vasarnap ejjel 11-kor bombolt.

egyebkent en a konyhaba csinaltam kiserletkeppen egy GK elotetfalat ami nem pont hangszigeteles miatt jott letre de kellemeset csalodtam. A konyha fala nalam a strang 45mm vastag falacskaja. A felso szomszedom erre a falra tokig ranyomta a mosogepet. Szoval valahanyszor mosott nalam olyan volt mintha furt volna.

- 75-os profil vaz
- 2reteg Habito Hydro GK lap
- knauf mpn plus 037 asvanygyapot

A konyha tok ures es nem kong, a mosogepe immar nem igazan zavaro. A mennyezetre is hasonlo megy csak Blue Acustic kartonnal.

(#118023) erh75 válasza lemmy71 (#117922) üzenetére


erh75
tag

Köszönöm.

(#118024) arcsin válasza Exodion (#118000) üzenetére


arcsin
senior tag

Apró kieg.: HO-ban dolgozók is vannak, szintén egész nap otthon. 1-2órás meeting közben ők sem díjazzák az egész napos födémfúrást. ANC-s füles mellett is ugye néha beszélnie kell az embernek.
Nekem inkább azzal van a bajom, ha valaki nem írja ki előre, hogy egész nap fúrni fog, vagy munkálatok lesznek nála, és nagy zajjal fog járni, hanem egyszercsak egy 10 órás vésésmaratont letol, aztán utólag szól hogy majdnem kigyulladt a lakása a 60 éves vezetékek miatt.
És igen, mert ha szól, hogy ikor/meddig tart a folyamat akkor lecuccolunk 1-2 napra kertes házba laptoppal/ monitorral párom szüleihez, stb.

(#118025) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Sziasztok!

Műanyag ablaknál magát a tokosztót azt lehetséges cserélni?
Az az érdekes hogyha fúj a szél, vagy csukogatják az ajtót akkor vákum keletkezik és egy ilyen kis recsegő hangja van az ablaknak, ami mostanra már nagyon zavaró. Kézzel próbáltam nyomogatni és maga a tokosztó nyekereg. Szerencsére nagyon drága ablakról van szó (vagy engem húztak le nagyon) + már nem is gyártják. Ahogy néztem maga a tokosztó az úgy van belecsavarozva a tokba, tehát gondolom hogy lehetséges a cseréje. Viszont azt nem tudom hogy ez eltud fáradni? Vagy ez mitől lehetséges? Lehet hogy valami teljesen más a probléma csak pont a tokosztónál jelentkezik ez a feszültség az ablakban?

Gondoltam arra is hogy felhívni az ablakost aki beszerelte, de mielőtt azt mondja hogy ez nem lehetséges, vagy ez így normális, előtte azért más véleményére is kíváncsi lennék hátha valaki találkozott már ilyesmivel.

Köszönöm.

(#118026) Exodion válasza arcsin (#118024) üzenetére


Exodion
aktív tag

10eve HO-bol dolgozok IT szektorban egy 11 lepcsohazas panelben. Dolgoztam 2019-ben ugy hogy marciustol novemberig reggel 7-tol este 7-ig nyomta a szomszed a masik lepcsohazban :U. Onnan ki se tudta volna irni. Azert este 6 utan mar kicsit irritalt de napkozben igenis el lehet viselni. Engem sokkal jobban idegesit fol amikor ki is irom elore is szolok es akkoris jon es pofazik es hazudozik ossze-vissza a szomszed :D.

Ezzel nem azt mondom hogy mar csakazertis furjon de ha hazirend megengedi es nem 2hetig nyomja a vesest hanem 5-10percig csinal valamit akkor kiirni is kar. Ha tobb napos huzamosabb ideig furkal/ves/kalapal akkor mar irja ki. De ne csak egyiranyban legyen meg a szolidaritas hogy jajj szegeny szomszed nem kripta csondben fog otthon ulni. Ha egyik oldal betartja a hazirendet a masik oldal ugyanmar viselje el.

Na de a zajongas reszerol ennyi az OFF reszemrol :R. Zaj csokkentesere (nem elnyomasara) irtam amit irtam. Nalam bejott.

[ Szerkesztve ]

(#118027) Veron válasza pjen (#118021) üzenetére


Veron
őstag

Feltételezem arra gondolt a kolléga, ami egy kulcs tollához hasonlatos, ami a fúrószár átmérőjénél nagyobb lyukat képes fúrni.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#118028) macilaci78 válasza arcsin (#118024) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Tavasszal volt nálam a nagy hanggal járó tevékenység: falak, aljzatbeton vésése, csempe leverés, sittelés. Persze ki volt plakátolva minden, elérhetőséget is adtam meg, illetve a lépcsőház takarítókkal is beszéltem, hogy szükség szerint kérek extra takarítást is, elég, ha valamelyik szomszéd szól...
Kb 4 hétig húzódott el, mert a villanyszerelő-gépész egyedül dolgozott. A 3., 4. hétben jött a rendelet az iskolák bezárásáról, szóval a gyerekes pedagógus házaspár megszívta.
Az SZMSZ 8-19 óra közt ad lehetőséget a zajjal járó tevékenységekre, általában 11-15 közt voltak csak a vésések, de így sem lehetett egy leányálom otthon tanulni, tanítani.

Szegények azzal kezdték az e-mailt, hogy köszönik, hogy betartjuk az szmsz-t, de meddig tart még?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#118029) Fr3eWar válasza pjen (#118021) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Ez az ilyen:

És én azért használtam, mert ha ilyennel nem fúrsz elő a hálóig, akkor simán úgy behúzod a FID tiplivel a nemesvakolatot, hogy "behorpad" a fal egy tenyérnyi területen is akár (persze ha síkra akarod húzni a tipli fejét, hogy ne álljon el a faltól az amit fel szeretnél szerelni.
Illetve nálam a Unifi kamerák tartóján egész kint vannak a furatok, és ha csak simán felrakok egy FID tiplit, akkor kilátszana a tipli fejének kb 3/4-ed része.
Viszont ha egy ilyennel kifúrod(kiforgácsolod) a nemesvakolatot, meg a ragasztót addig amíg nem látod az üvegszövet hálót, akkor utána a központi csúcs által megkezdett furatba könnyen belecsavarodik a tipli, és bemegy egészen a nemesvakolat síkja alá, arra egy fagyispálcikával vissza tudod javítani a vakolatot, és nem látszik semmi belőle.

Most meg nem mondom mekkora méretet használtam, de nekem ebből van kb 10 fajta, és odamértem egymásra rakva, és azt választottam ami pár mm-el nagyobb volt mint a tipli feje.

(#118030) szaszlaci válasza tothjozsi96 (#118025) üzenetére


szaszlaci
addikt

Ezeket úgy szokták egybecsavarozni, illetve rögzíteni. Nem hiszem, hogy azt önmagában ki lehet szedni. Stabil egyáltalán az, vagy mozog? Lehet, jobban egybe kellene rögzíteni, hátha kitart úgy egynéhány évig. Így elmondás alapján kérdéses annak az ablaknak a nagyon jó minősége illetve szerelése.
Gondolom nem is a gumitőmítés nyikorog, hanem a műanyagok illesztése.
Épp a napokban láttam egy nagyon minimál könnyűszerkezetes falba rakott, már kicsit szoruló műanyag ajtót, ami épp így recsegett csukáskor, meg mozgott is az egész fal. :)

venom8888
Minden bántási szándék nélkül, a Logitech Z906 határozottan NEM profi hangrendszer. Ráadásul ott a nagy, brutálisan túlhangosított, elhangolt, egyszólamú szub, ahogy sejtettem. Szól ha kell, ha nem. Hangminőségben ezt egy töredék árú füles tudja. Igaz, nem lesz kanapé rázás és rengeteg brummogó mély, meg az a fajta térhatás sem.
Nem értek a fülesekhez, de ez azért eléggé vállalhatónak tűnik, ha úgy döntesz, olcsón kipróbálnád. Most az ára is jó. Láttam mérést, jó sok mély is van. Közép is oké, magas kicsit sok, de van. De csak ha nincs nagy füled. Plusz a kép késleltetését meg kell oldani, ~0.3 sec.
Vagy kérdezel valamelyik hifista topikban, háromszoros áron kapsz majd ajánlatot, talán az kicsit jobb lesz.
Vagy maradsz a Logitechnél, és minden hétvégén növeled a szomászdaid gyomorfekélyét és infarktuskockázatát.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#118031) tothjozsi96 válasza szaszlaci (#118030) üzenetére


tothjozsi96
addikt

A tokosztóra van felcsavarozva a redőny lefutója, ilyenkor nehéz kitalálni hogy mi lehet a probléma. Lehet hogy a belső/felső tokos redőny recseg, fogalmam sincs.

Az ablak nem gagyi, abban biztos lehetsz. ;)
Kézzel nyomogattam a tokosztót, egyáltalán nem látszik hogy mozogna, 8 csavar fogja az ablak tokjához, lehetetlen hogy mozogjon.

Azért azt leírom még egyszer hogy nem csukogatásra nyikorog, hanem akkor amikor vákum keletkezik vagy úgy fúj a szél hogy leviszi a fejed. Csak a nappali ajtaját elég sokszor ki-be csukogatják és akkor hallom ezt a hangot a tokosztóból, vagy annak környékéről, én se tudom pontosan honnan, de a tokosztó kézi nyomására jelentkezik a hang.

(#118032) envagyok


envagyok
veterán

Sziasztok.

Kerítés építés miatt keveredtem ide.
Családi ház kerítés készítéshez keresek lehetőségeket.
Ami fontos, kb 40-50 cm magasan vízálló/vízzáró legyen.
Többen ajánlották a Semmelrock [link] kerítés elemeket, mivel azokat nem kell szigetelni, színezni.
Létezik ilyesmiből más gyártótól olcsóbb megoldás?
Illetve tolókapura és bejárati kapura van ötletetek, hogyan lehetne megoldani a víz kizárását?

Sajnos nálunk nagy esőzéskor a szomszéd löszös utat leviszi a víz az árokba hozzánk, szépen feltelik az árok teljesen a lösszel, és onnantól minden víz hozzánk jön be.
Utoljára kb 100 köb víz 10 köb homokkal, plusz ami az árokban maradt azt az önkormányzat 20 forduló 6 köbös autóval vitte el.
Nem szeretném még egyszer ezt átélni, erre keresek nem túl drága, elegáns megoldást.

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#118033) tothjozsi96 válasza szaszlaci (#118030) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Közben próbáltam egy kicsit használni a fejemet, és nézegettem hogy mi lehet a különbség a Salamander és a Kömmerling ablakok között, utóbbinál nincs recsegő hang a tokosztó környékéről.

Ez a Salamander, ez pedig a Kömmerling.
Jól látszik hogy a Kömmerling-nél a vasalat alatt van egy gumi lap, a Salamander-nél ez nincs. Valamivel nagyobb Kömmerling-ben a vas, de nem gondolom hogy az annyit számítana, nem tudom. Lehet hogy egy ilyen kis gumilap lenne a megoldás?

Illetve ez a vas ez vajon csak egy ilyen picike vas, mint ami itt látszik is, vagy ez fut a tokosztó alatt is? Nagyon nem mindegy, mert ahhoz ki kellene bontatni a tokosztót, hogyha meg csak picike vas akkor egyesével ki lehetne szedni és egy 0,5mm-s gumilapot lehetne vágni hozzá.

(#118034) zsolt008


zsolt008
tag

tudtok ajánlani valakit, aki fa ablakok felújításával foglalkozik - régi keret javítása, majd valami modern több kamrás üveget rak bele?

(#118035) tyielow


tyielow
aktív tag

Sziasztok.
Adott egy 110 nm-es ház. Víz, villany van. Gáz nincs, és nem is tervezzük. Alapvetően vályog (statikus, ács, mindenki látta), + B40 + ytong falak. Brutális falvastagság, jó hőszigetelés, jó minőségű nyílászárók. Kívülre még kap egy 5 cm-es réteget majd. Szóval várhatóan jó a hőmegtartó képessége (még nem volt kezemben az energetikai tanúsítvány). A nagy dilemmánk, hogy milyen fűtés legyen. Akik elkezdték a felújítást, előkészítették padlófűtésnek a házat. Egyelőre úgy néz ki, hogy elektromos padlófűtés lenne a nappaliban és a fürdőben, a többi helyiségben pedig konnektoros villanyradiátor ("norvég"). Tudom, hogy nem jó a COP, de egyelőre ez realizálható. A kérdésem, hogy kinek van VALÓBAN TAPASZTALATA a 10-12 cm vastag betonba fektetett hőtárolós padlófűtésről? Esetleg barát/közeli ismerőstől? Lenne hozzá majd B alaptarifás óra, arról menne. A gyártók oldalait, éleírásait már átnyálaztam, de hát nálunk minden szuper, semmiféle negatívumot nem írnak, érthető módon... láttam hogy volt már ez itt korábban téma, de nem úgy jött le, mintha saját tapasztalatból írnák a mesterek :U :D ISmerősöm a NOBO-t pusholja nagyon, de ott nincsen a hőtárolós, csak a fűtőszőnyeg...

[ Szerkesztve ]

YouTube: toty1ka

(#118036) BullZeye


BullZeye
veterán

Melyik hidegburkolat gyártó ami még normális minőségű lapot gyárt nem túl drágán?

Obi Praktiker ahogy hallom a minőségben nem túl jó, ahogy a Zala kerámia sem.

4k körül kellene padló burkolat lépcsőházba, merre érdemes nézelődni?

(#118037) lemmy71 válasza BullZeye (#118036) üzenetére


lemmy71
őstag

Én az OBI -ban vettem 4 éve lengyel 15.5X62cm gress lapot, semmi bajom nincs vele a 4K -s költségvetésbe bőven belefér. Szintén az OBI -ból vettem 15 éve mindkét fürdőszobába a csempét és a padlólapot ZK- s, azokkal sincs gond. A garázsba OBI -s ZK -s 40x40 márványörleményes gress padlólapot tettem, még a fémkerekes krokodil emelő sem karcolja össze.

(#118038) BullZeye válasza lemmy71 (#118037) üzenetére


BullZeye
veterán

Nem volt hullámos lap meg miliméteres eltérések a lapok között?

(#118039) Morris válasza BullZeye (#118038) üzenetére


Morris
veterán

Mi is most vettünk olasz lapot a Praktikerben. Semmi gond nincs vele. 3.990.-/m²

A zalakerámia tényleg egy hulladék lett. De a drága lapok sem érik meg az árukat.

(#118040) macilaci78 válasza tyielow (#118035) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Én csak bátorítani tudlak! ;] Mindenki azt mondja, hogy inged-gatyád rámegy a fűtésre, de valós, villanyszámlával alátámasztott tapasztalatról még nincs infó a topikban.

Egyik munkatársamnál van Nobo elektromos fali fűtés és mellette klíma. A kettő elvileg kommunikál egymással, így fűtési időszakban együtt dolgoznak. Nagypolgári lakás társasházban, záró színten nyeregtető alatt, kb 60 cm vastag falakkal, rendbeszedett régi fa ablakokkal, kapcsolt gerébtokban, körfolyosóra néz a lakás. Egy téli szezont lakott ott, majd panelprogramos panelbe költözött. :U

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#118041) macilaci78 válasza BullZeye (#118038) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Praktikerben vettünk saját márkás lengyel gyártmányú greslapot - 30×60 cm, teljesen jó.
Meg ugyanott, ugyanakkor, ugyanoda Zalakerámiár, 33,3×33,3 cm, nem egy olyan lap van, ami az utolsó 5-8 centin lefittyen, kb mintha félkész kiégetéskor a sarkánál megfogták volna és a súly alatt meghajlott. Nem is méretpontos, stb.

Ha van időd, Glamour napokon 20% akcióban van minden normál árú termék.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#118042) lemmy71 válasza BullZeye (#118038) üzenetére


lemmy71
őstag

Nem, szerencsére jó minőségű volt a lengyel lap, 85 m² -en talán 10 darab lappal volt gond, szerintem az nem sok ekkora tételnél. A zalakerámiással sem volt gondom, talán amit a garázsba vettem a 30X30 -as márványörleményes, az volt a legjobb. Azt azért választottam mert az egyik benzinkúton is az van, nap mint nap rengetegen koptatják és nincs vele gond.

(#118043) Paxker315 válasza villifog (#116372) üzenetére


Paxker315
addikt

Illetve még felmerült egy kérdésféle. OSB lapot (vagy akár MFP-t) méretre vágva érdemes ilyen célra használni? Sajnos egyik megoldás sem olcsó, de, talán "testreszabhatóbb". Szögkonzolokból 38 ill 48 cm-eseket vettem 2-2 párt, így úgy gondoltam, 2 db ~62.5x125cm-es ill. 2x 50x125 cm-es lapot ezek elbírnak, mert nehéz-sok dolog úgy sem kerülne egyikre sem. 12 mm vastag lapra gondoltam kezdetben. :F

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#118044) macilaci78 válasza Paxker315 (#118043) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Jó lehet a 12 mm-es is, én OSB-t tennék.
A 125 centit ne a 2 végén támaszd meg, mert nagyon meghajlik. Inkább kb 25 centire a 2 végétől.

Én kimaradt bambusz parkettát is használtam polcnak a garázsban... :DDD

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#118045) kacsyx válasza tyielow (#118035) üzenetére


kacsyx
aktív tag

Szia!
Jó a vályog, éltem benne majdnem 20 évet, szeretem mai napig, de... hiába a nagy falvastagság, télen ugyanúgy áthűl, nyáron ugyanúgy átmelegszik, csak lassabban. Jó hőszigetelésnek nem mernem nevezni. Nálunk egy nagy vegyes tüzelésű kazán biztosítja a fűtést és hidegebb időben bizony kell az a 70 fok körüli víz, hogy édesanyám ne fázzon a ház túlsó felén lévő szobában. És ezek nagy, korszerű radiátorok, jó kazánnal (szerencsére a fa ingyen van, saját erdőből). Én nem biztos, hogy elektromos padlófűtésbe bele mernék vágni, szerintem vályoghoz hurkalé kategória és akkor még nem került szóba a penész a mennyezet körüli sarkokon (vályog+hőszig+padlófűtés+jó nyílászárók -> egyik sem a penész ellen dolgozik).

(#118046) Met válasza tothjozsi96 (#118033) üzenetére


Met
Topikgazda

Nyisd ki az ablakokat és nyomkodd meg úgy.
Ha akkor is nyikorog akkor a tok-toktoldó-redőny vonalon van baj.
Ha nem akkor a vasalatnál.
Persze nem biztos, mert lehet bezárt állapotban feszül meg annyira hogy a tok-toktoldó-redőny-nél jön elő a hang.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#118047) tothjozsi96 válasza Met (#118046) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Kinyitottam az ablakokat, úgy nyomogattam és jelentkezett a hang.
Nyomogattam a tokot is, annak nem volt semmilyen hangja, a redőnyt is nyomogattam, annál se tapasztaltam semmilyen nyekergést. Maga a tok osztó ami a két nyíló között van, az recseg. Igazából megnéztem, az a kis vas, az fut a tokosztó alatt is, innentől kezdve sajnos felejtős az egész mutatvány. A redőny az meg ilyen osztott, tehát két gurtnis, és az is a tokosztóba van rögzítve, viszont a redőny az meg belső-felső tokos, tehát ezt sehogy sem lehet kibontani. Vagyis biztos kilehet, csak rombolással.

Azok a sarok vasak amiket fényképeztem, na azokon húztam még egy picit, de csak csavarhúzóval, egy picit lehetett rajta még húzni. Próbálgattam vákum hatására a dolgot (ajtó csukogatás), valamivel jobb lett. Nem azt mondom hogy nem lehet élni ezzel a nyekergéssel, de volt hogy reggel például pont erre ébredtem fel, mondjuk ennyiből a recsegő parkettát is okolhatnám, tehát.

Érdekes hogy a másik ablaknál a sarokvasnál van alatta gumitömítés, itt meg nincs, kíváncsi lennék hogy csak ennyi-e a probléma, vagy komplexebb. Igaz egyik Salamander másik Kömmerling, de ugyanabból a horvát gyárból jött ki mindkettő, igazából szinte ugyanaz is a két ablak, csak más címke volt rajtuk. Illetve a Kömmerling már 3 gumi tömítéses, a Salamander meg még csak 2.
De biztos hogy jelentős vákum keletkezik, mert mikor még faablakok voltak a többi helyiségben ez sosem jelentkezett, de most is hogyha egyik kis ablak, pl. fürdőszoba ablaka nyitva van akkor ajtó csukásnál már nincs ez a ropogás. Illetve ha nagyon intenzíven szemből fúj a szél, akkor van egy kis hangja még, nem tudom hogy másnál is ilyen-e, de a homlokzati hőszigetelést meg nem szeretném hogyha összebarmolnák ez a recsegő hang miatt.

[ Szerkesztve ]

(#118049) Met válasza gordonfreemN (#118048) üzenetére


Met
Topikgazda

Inkább törlöm....

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#118050) Paxker315 válasza macilaci78 (#118044) üzenetére


Paxker315
addikt

Köszi szépen. Én is úgy gondoltam, hogy nem végeken támasztanám, hanem picit bentebb. Szomszédnak is úgy van megoldva, bár, ott talán 1.5 méter van a konzolok közt, és nem nyeklett a lap túlságosan.

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.