Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#451) Geller72 válasza fokukac (#450) üzenetére


Geller72
veterán

Mindenkeppen aluminiumban gondolkozol? Szerelot tudok kuldeni pecstol pestig..:))

(#452) bandus válasza Geller72 (#446) üzenetére


bandus
veterán

köszi, ezeket észben tartom majd. jó kérdés, hogy mi pénzbe kerülhet egy ilyen újravezetékezés. meg ugye a kimarás, becsövezés, stb.. aztán meg radiátorokat se ártana cserélni majd.. sok pénzben lesz ez :( meg mégnagyobb felfordulás.. ráadásul jó szakembert is nehéz találni.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#453) fokukac válasza Geller72 (#451) üzenetére


fokukac
nagyúr

nem én gondolkozom, hanem állítólag azt kell venni, mert lakótelep, és a többi radiátor is az a rendszerben, és ha síma vasat rakunk be, akkor elkorrodálódik az egész rendszer, etc, etc.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#454) Geller72 válasza bandus (#452) üzenetére


Geller72
veterán

A lenyeg, hogy kerj egy arajanlatot. Normalis szerelo ezert nem ker penzt. Aztan, ha megvan ki csinalja, koss vele egy szerzodesfelet. Ez mindkettotoket megved. Teged azert, hogy ne kerjen 2x tobbet, mint amit mondott. Ajanlatos hallgatni arra a szerelore, aki minosegi anyagokbol oldana meg annak ellenere, hogy igy tobbe van, mert nem mind1, hogy mibol csinalja meg..gondolom, nem akarsz szivni vele. Aztan kell kotni egy szerzodest a garanciat illetoen. Jo munkasember mer vallani garanciat arra, amit beepit! Az elejen le kell szogezni, hogy mit hova akarsz, nehogy ebbol kesobb vita legyen, hogy te ezt mondtad, o meg mast csinalt. Ajanlatos megfogadni, mit-hova, mert azert megis a szakember ert hozza jobban..(elvileg). Meg kell tervezni az egeszet, nehogy ezert ne legyen aramod hetekig. A szakemberek melojat is meg kell tervezni, mert annal nincs rosszabb, mint amikor egyik var a masikra. Egy mester tudja, mikor vegez, aztan lehet hivni rogton a masikat, igy nem lesz kieses. Atvezetekelni egy lakast elviekben nem nagy love, a munkadijra kell figyelni! Ha megvan a villany, johet a futesszerelo. Felfurja a radiatorok helyet, aztan johet a piktor. Gletteles, javistas, festes..stb. Ha kesz van, johet a futes, felrakni a radiatorokat, es becsovezni. (utobbi abban az esetben van igy, ha a csovek falon kivul mennek, ellenkezo esetben azt is be kell vesni, utana piktor..stb. Nem olyan nagy melo ez..csak kellemetlen.

(#455) Geller72 válasza fokukac (#453) üzenetére


Geller72
veterán

..ez erdekes..de gondolom, azert a radiatorokhoz meg vascsovon megy a viz, mi?..:))...attol nem korrodalodik el?...:))

(#457) God Vazzeg válasza Geller72 (#455) üzenetére


God Vazzeg
veterán

:))

(#458) Geller72 válasza Kalandor (#456) üzenetére


Geller72
veterán

A nagyjat csinald meg ragasztoval, aztan ha megvan, utana glettanyaggal a tobbit. Azt tudod csiszolni is. Glettanyag meg jo lesz kesobbre barmikor.Mindkettot csak vizzel kell keverni.

(#459) Geller72 válasza Kalandor (#456) üzenetére


Geller72
veterán

Meg mindig nem arultad el, hogy kültéri, vagy beltéri -e a melo? Tapadni tapad, de megrepedhet, bar ekkora feluleten nem fog. Viszont ilyen kicsi feluleten nem erdemes keverni a gipszet, mehet tomenyen. De en nem gipszeznek.

(#460) robekri


robekri
addikt

Bp-n hol csináltattok ablakot, ajtót? (tehát magyarán olcsóóón) Voltak itt már olyan árak, hogy eldobtam agyam!!!!

Üdv.: Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#461) robekri válasza bandus (#442) üzenetére


robekri
addikt

OMG nem irigyellek!

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#463) Geller72 válasza Kalandor (#462) üzenetére


Geller72
veterán

Te tudod..:)..mi is hasznalunk stukatur gipszet, de utana legletteljuk, mert csak rögzitesre megy..

(#464) Geller72 válasza robekri (#460) üzenetére


Geller72
veterán

Mindenkeppen csinaltatni akarsz?...nem jo a kesz?

(#465) robekri válasza Geller72 (#464) üzenetére


robekri
addikt

De jó a kész is, csak legyen közte olyan ami nekem kell! :D
ablak.lap.hu-t néztem, de van annyi mint a sz@r! :(

Üdv.: Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#466) ladybug válasza robekri (#465) üzenetére


ladybug
őstag

Az egyedi megrendelések általában drágábbak a sorozatgyártottaknál. Szerintem nézz körül, és ha lehet, készet vegyél.

Szerk: És mindenképpen olyat, amire garanciát is vállalnak.

[Szerkesztve]

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#467) Geller72 válasza robekri (#465) üzenetére


Geller72
veterán

Megmondom, en hol vettem nyilaszarokat, milyet, es mennyiert.
Eloszor, hogy milyet.
Ablak1: 140x210 cm osztott, egyik fele ( a nagyobb ) fix, a masik buko-nyilo..anyaga fa, dupla uvegu hoszigetelt
Ablak 2: Furdoszoba ablak, merete 60x60-as osztott, negy kockas, dupla, hoszigetelt uveggel, buko-nyilo, anyaga fa
Ablak 3:60x90-es oldalfali. Csak nyilo, dupla uvegu, hoszigetelt, anyaga fa.
Ablak 4: 120x140-es anyaga aluminium, ket oldalra nyilik, dupla uvegu, hoszigetelt..nehez, mint a dög..:)
Mindegyik ablak tokkal egyutt volt.
Ajto 1: 100x210-es bejarati ajto, tele uveges, biztonsagi uveggel, az uveget kovacsoltvas vedi, anyaga tolgyfa, es baromi vastag, meg nehez.
Ajto 2: Furdoszoba ajto, tele uveges, füstös mintázatu 5 mm biztonsagi uveggel, tok nelkul
Kaptam ingyen egy 120x60-as ketmedences +csepegteto talcas inox mosogatot.
Ez itt fenn osszesen 52 ezer ft volt.
Celldomolkon a lomisoknal. Mind nagyon jo allapotban, csak csiszolni es leapolni kellett max.
Alkudni baromira lehet, foleg, ha egy helyen veszel meg mindent..:)

(#468) Integra válasza Geller72 (#467) üzenetére


Integra
titán

mi a véleményed a fa magos ablakokról, amik aluminiummal vannak beburkolva, hogy a fa időtálló maradjon? vagy maradjon az ember a tiszta fa ablaknál? mindkettő nem a kókler ablak, hanem a minőségi. szóval hogy passzol az alu borítás a fára? van értelme?
műanyagokat hanyagolnám.

mosogatók
a moszkva felé a körúton van egy konyhastúdió. akcióban már 80e körül kétmedencés+csöpögtetős gránit mosogatókat kapni:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#469) Geller72 válasza Integra (#468) üzenetére


Geller72
veterán

Muanyagot hanygaold is..nyugaton kiszorjak mar. Az alurol meg nemtok mit modnai, talan kellene kb 20 ev, hogy kideruljon. A fa bizonyitott. Granitot en is tok neked szervalni..:)
Honda forever!..:)

(#471) robekri válasza Kalandor (#470) üzenetére


robekri
addikt

Mint mondták dobálják nyugaton kifelé, mert lakások berohadnak, baktérium meg tökömök!

Nekem is rokony nem tesz be műanyagot nem véletlen! :(

Üdv.: Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#472) robekri válasza Geller72 (#467) üzenetére


robekri
addikt

Huhh, de ezek használtak?? (mondjuk minegy, ha faxa állapotban van :DDD)

Jöhet a telóóó! vagy cím vagy mi PÜ-ben! :R
Hú brazz 200 kilométer Bp-től odavixxa 400!

Üdv.: Robe

[Szerkesztve]

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#474) Geller72 válasza Kalandor (#470) üzenetére


Geller72
veterán

Ha csak egy ajto, es nem egybeepitett ablakokkal, akkor en azert megiscsak fat raknek be.Nem leszel sokkal beljebb, mint egy uj muanyaggal. probalj meg videkrol felvinni (felteve, ha pesten lax, ..:)) )egy mesterembert, sokkal olcsobban dolgoznak itt felenk. Vagy rokonsag, esetleg haver, haverhaverja..:)

(#476) Geller72 válasza Kalandor (#475) üzenetére


Geller72
veterán

Most nézem csak, Kalandor kb akkor nyithattad a topicot, amikor elkezdtél építkezni..:)) (?)

(#478) Geller72 válasza Kalandor (#477) üzenetére


Geller72
veterán

....és kb. akkor jöttél rá, hogy olyan ház, hogy ''KÉSZ'', na olyan nincs..:)

(#480) #25954560


#25954560
törölt tag

sziasztok,

panelbe kene egy wc-, meg egy furdoszoba-ajto. fat szeretnek, de a furdohoz jol nezne ki egy teli uveges is. hova erdemes menni pesten v kornyeken?
es kene azonnalra egy vizesember is :)

koszi,
&rew

(#481) robekri válasza Kalandor (#479) üzenetére


robekri
addikt

Mióta csinálod???

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#482) (Bundás)


(Bundás)
addikt

Szagelszívót szeretném kivezetni. Volt egy nyílás már a falon, de annak módosítani kellett az alakját, helyzetét. A feles részt meg fagyálló csemperagasztóval töltöttem ki, kialakítottam egy 12-es járatot, a lakásba eső részt gletteltem, festettem. Az ''üreg'' kevés része tehát ragasztóval van formázva, kérdés, hogy a párára, környezeti változások hatására hogyan fog reagálni.
Mivel lehetne az üreg ezen részét bemázolni, hogy időállóbb legyen? Magát a flexicsövet csak egy ideig tudom vinni az üregben, mivel szélesebb, és a járatban van egy nagyon szűk rész, ahol biztos nem tud tovább menni... :U

(#485) Geller72 válasza (Bundás) (#482) üzenetére


Geller72
veterán

A legjobb, ha a paraelszivobol kijovo legmennyiseg nem erintkezik kozvetlenul a falfelulettel, ezert is talaltak ki a kivezeto csovet. Mivel elvileg a standard flexibilis cso 100 mm. ezert az ureget teljes hosszaban ki kell boviteni ekkorara!Szoktak meg azt is csinalni, hogy csak a falban 110-es atmeroju pvc csovet dugnak at, es arra falon belul csatlakoznak ra a flexibilis csovel. Ami meg nem elhanyagolhato, az az, hogy zarhato zsalus veget teszel a falon kivul a kivezetes vegere. Ezzel egyresz meggatolod, hogy mondjuk pl telen a hideg paras levego visszaaramoljon a csobe.Masreszt a nyilas csak akkor lesz nyitva, amikor a paraelszivo mukodesbe lep.A legjobb a falba, mint emlitettem egy pvc cso, amit lagy, megkemenyedes elotti csemperagasztoba agyazol. Ezzel meggatolva azt is, hogy a csokivezetes, es a fal kozt hezag keletkezzen. Nagyjabol ennyi....a hezagot mindenkeppen bovitsd ki. Letezik nagy teljesitmenyu utvefuro gephez csatlakoztathato 110 mm-es koronafuro..pl.
Udv

(#486) (Bundás) válasza Geller72 (#485) üzenetére


(Bundás)
addikt

Zsalus véget adtak a szívóhoz, de ez mint nyak szolgál, amire a csövet passzentolom. Elég sokat szenvedtem anno, hogy a járatot beljebb vigyem, mivel a szekrény mélysége 300-as, az üreg meg valahol 400-450 között volt.
Már ki van festve, szekrény a helyén nem fogok barkácsolni tovább. Egy zsalus véget kap még az üreg kijárata, majd arra csatlakozik dőlve egy műanyag cső a falban.
Körülbelül ennyire jutottam.

Köszöntem. :R

(#487) fokukac


fokukac
nagyúr

na, megjöttek a megrendelt ajtóim.
alig egy hónapot késtek.

meg még két órát, mert a kiszállító sem volt egy pontos ember...

de amiért írok : azt hiszitek, bepasszolt egy is a helyére elsőre? nem.
egyszerűen hihetetlen, mennyire hülyén vannak kialakítva ezek a panelok.

a fal az ajtónál elvékonyodik, és egy 4-5 centis benoncsík kilóg. a keret pedig természetesen nem ér el a rendes vastagságú falig, ergo barkácsolni kell takaróléceket mindhárom oldalon. eccerűen csodálatos.
kezd a tököm tele lenni, hogy túl vagyok egy teljes lakásfelújításon, és eddig még semmi nem ment elsőre... :(

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#489) God Vazzeg válasza Kalandor (#488) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Van hozzá speckó dübel, vagy akkor inkább csemperagasztó, szerintem.. Tapétaragasztó gyenge :U

(#491) csemberlen válasza Kalandor (#490) üzenetére


csemberlen
őstag

Mivel '' határos'' az a fal? Amire tenni akarod

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#493) csemberlen válasza Kalandor (#492) üzenetére


csemberlen
őstag

Hőszigetelni belülről nem ildomos, mert a harmatpont belülre kerülhet a nikecell/fal találkozáshoz, és penészedni fog a fal!

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#494) Geller72 válasza csemberlen (#493) üzenetére


Geller72
veterán

Igaza van...trükkösen eladás előtt szoktak egy lakást igy álcázni, amikor penészesedik alapból..a konyha ráadásul meg sokkal párásabb.

(#497) csemberlen válasza Kalandor (#495) üzenetére


csemberlen
őstag

Rosszabb lesz a helyzet, és mivel nem hiszel nekünk, ezért kérd ki tervező szakember véleményét!.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#498) csemberlen válasza Kalandor (#496) üzenetére


csemberlen
őstag

Ezzel a megoldással nem fogod kiiktatni a penészt, csak rövidtávra láthatatlanná teszed!

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#499) viharhozo válasza fokukac (#487) üzenetére


viharhozo
addikt

a fal az ajtónál elvékonyodik, és egy 4-5 centis benoncsík kilóg.

Evvel barki tisztaban van, aki bontott mar meg panelt. Az ajtosok nem mondtak? A káva egyebkent nehany perc alatt leverheto.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.