Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#15001) biker


biker
nagyúr

két kérdésem lenne

1: előtető: a légcellás lexán lemezt (4-6mm) ha fa gerendákra rakom, a jelen tető lejtés (30-40 fok) mellett, annak folytatásában mennyire lehet kilógatni, hogy ne kelljen alulról megtámasztani? 1m? ehhez kiszámítva a szerkezet és a rá nehezedő max 10cm hó súlyát?

2: permetkapu :) építésen gondolkozom, de ugye ehhez nem úgy állunk neki, hogy tűvel perforálunk csövet. hol lehet kapni olyan szemeket, amiből a strandokon építik a permet kaput? gondolom állítható is, hogy mennyire porlasszon. Tök jó lenne grillezéshez felállítani, aztán elmenne vagy 20l víz, és akkor?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#15002) harry válasza DeFranco (#15000) üzenetére


harry
veterán

- gondolom kis méret, akkor meg ár annyira nem fontos, meg amúgy is csak egyszer kell megvenni, normális esetben
- átlag lakásban bőven van még üveg cucc (pohár), kétlem, hogy pont a képkeretnek kéne gyerekbiztosnak lennie, főleg, ha nem elérhető helyen van. Meg amúgy is tanulja meg a gyerek, hogy azt nem kell fogdosni
- az miért érdekes, hogy könnyű? Fal / polc csak elbírja
- én személy szerint gyakran nem is törölgetném, szóval nem hiszem, hogy oly nagyon karcosodna

Röviden: holt mindegy :D Nekem az üveg szimpatikusabb, csak úgy.

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#15003) DeFranco válasza harry (#15002) üzenetére


DeFranco
nagyúr

50x70 cm és 3 db. Nem kicsi.

Én a praktikussága miatt a műanyag felé hajlanék, de csak 51%-ban, ezért kérdezem, hátha van nyomós érv mellette vagy ellene.

@biker: hm... a hullámosodás jogos :K a mattulásról nem tudtam

[ Szerkesztve ]

(#15004) biker válasza DeFranco (#15000) üzenetére


biker
nagyúr

plexi ki is mattul, + hullámosodhat, ha süti a nap

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#15005) Met válasza DeFranco (#15000) üzenetére


Met
Topikgazda

Én üvegezném.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#15006) harry válasza canniball (#14990) üzenetére


harry
veterán

No megnéztem, noha csak 1-1 csík volt kirakva mintának, az is valami plexilappal fedve mutatóba, szóval nagyon nem tudtam matatni vele, de:
- a kőzetgyapotnak talán tényleg jobb a tartása, nehezebb volt nyomogatni
- a szaki azt mondta, hogy ez az újabb üveggyapot már nem szúr, nem olyan gány vele dolgozni
- padlásra is gond nélkül lehetne tenni szerintem üveggyapotot, mint ahogy pl. ennél a terméknél is látható: [link], be van szorítva a szarufák közé, nem tud az csak úgy kiesni / összeesni, annyi tartása simán van
- lehet nálunk is üveggyapot van a födémben, valóban, és azért volt olyan ótvar poros meg szúrós

Szerintem ezen nem agyalok tovább, és födémbe megy az üveggyapot, mivel csak árban és testsűrűségben látok eltérést, hőszigetelés szempontjából nem, és ott az az elsődleges.

Viszont a szobát illetően u.i. fontos, vagy fontosabb is a hangszigetelés, arra meg talán a kőzetgyapot lenne jobb...

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#15007) föccer válasza harry (#15006) üzenetére


föccer
nagyúr

Hangszigetelésre jobb a duzzasztott polisztirol lap, mint a kőzetgyapot.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#15008) Rederik


Rederik
tag

Sziasztok,

Villanyszereléses kérdés ismét:-)

Utánajártam a teljesítménybővítésnek 25-ről 32A-re a panellakásunknál, s úgy néz ki nem lehet, hacsak nem cseréltetjük ki a teljes lépcsőház rendszerét több millió forintért, vagy én nem éppíttetem ki a saját órámig a gerincet a lépcsőházi főelosztótól.

1.) Jól sejtem, hogy egy ilyen kb 20 méteres szakasz kicseréltetését nem úsznám meg 50.000Ft-ból? Mert azt nem tudom, hogy ezt az EON, vagy regisztrált szerelő is végezheti. Itt ugye az órám és a lépcsőház főelosztója közti szakaszról van szó.

2.) Egyébként sikerült meglesnem, hogy az óránknál lévő 25A-es kismegszakítót követően 3+1 vezeték érkezik a lakásomba, ezt viszont nem értem, hiszen 1 kismegszakítóból nem jöhet 3 fázis. Kismegszakító után lenne szétosztva a korábbi villanytűzhely miatt? Az alumínium vezetékek átmérője szigeteléssel együtt olyan 6mm, tehát a keresztmetszetük legalább 10mm2-es.

Ez az egész csak azért merült fel bennem, ha már regisztrált szerelő fogja nálam bekötni a kismegszakító szekrényt, meg végignézni a lakás hálzatát, akkor gondoltam egy kalappal bővíttetést is kérek, s bíztam benne, hogy max a lakástól az óráig kell cseréltetnem réz vezetékre azt a 2 méteres szakaszt, de így necces lesz.

Lakásszövetkezetesek vagyunk, s ők nem engedélyezik nekem a bővítést, arra hivatkozva, hogy akkor a többi lakónak is engedélyezniük kéne...

Mi a véleményetek ezekről?

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#15009) csemberlen válasza Rederik (#15008) üzenetére


csemberlen
őstag

1: jól sejted többe kerül, regszerelő csinálja meg ha lesz pénzed rá.
2: 3 fázisra van előkészitve a mérőhely

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#15010) harry válasza föccer (#15007) üzenetére


harry
veterán

Kizártnak tartom, ezt miből gondolod? A kőzetgyapot egy szálas, puha, rugalmas anyag, ami képes a hang/rezgések elnyelésére, szemben a merev polisztirollapokkal. Ezen oldal szerint szintén: [link] --> "Megfelelő-e a polisztirol léghangszigetelési célokra?"

Rederik
"akkor a többi lakónak is engedélyezniük kéne..."
És ez nekik miért probléma? :D Ha lehet, amiért ne engedélyeznék? Még a végén valamit dolgozniuk is kéne? Másfelől kétlem, hogy hirtelen mindenki bővíteni akarna...

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#15011) harry válasza harry (#15006) üzenetére


harry
veterán

Szóval arról nincs valakinek pontos infója, hogy üveg- vagy kőzetgyapot jobb hangszigetelő? Mindenhol egymás mellett látom őket említve, sehol sem ír igazán különbségekről.
Hangszigetelésre milyen testsűrűség lenne jó, minél magasabb? Úgy tudom a kőzetgyapot sűrűbb anyag.

És még egy, akkor a táblásított üveggyapot mehet válaszfalba is, nem fog összeesni? Gondolom, ha egyszer táblás, illetve írják is, hogy mehet válaszfalba, de úgy érzésre akkor is gyengébb szerkezetű, de akkor ez nem gond?

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#15012) föccer válasza harry (#15010) üzenetére


föccer
nagyúr

Hmm, én anno ezt még nem így tanultam. :-/

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#15013) Morris


Morris
veterán

Szép jó reggelt Urak!

Olyan kérdésem lenne, hogy gázcsövet szeretnék átszereltetni egy szerelővel. A fürdőszobában bejön az ajtó felett a cső és körbemegy a falakon a mennyezettől kb 20centire. Ezt szeretném én megoldani úgy, hogy ne körbe menjen, hanem egyből odavezetni a vízmelegítőhöz. Viszont ez közel lesz majd a füstcsőhöz. Azaz pont azon a falon lenne. Megoldható e vagy engedély köteles?

(#15014) csemberlen válasza Morris (#15013) üzenetére


csemberlen
őstag

elvileg engedélyköteles

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#15015) Morris válasza csemberlen (#15014) üzenetére


Morris
veterán

Gondolom az pedig nem ingyen van :F

(#15016) csemberlen válasza Morris (#15015) üzenetére


csemberlen
őstag

terv+egyebek olyan 50 környékén.
+ a munkadij

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#15017) Morris válasza csemberlen (#15016) üzenetére


Morris
veterán

Köszönöm a segítséget, marad így a fürdő :DDD

(#15018) Shadowfax


Shadowfax
addikt

Sziasztok!
Sürgős segítség kellene. Sikerült úgy becsuknom a műanyag ablakomat, hogy az nyitva maradt... :B Magyarul nem nyomtam be teljesen a szárnyat, de már elfordítottam a kilincsét záró pozícióba. Tehát most a vasalata és a kilincs is a zárt alakzatban van, a kilincs nem mozdul, becsukni síkba az ablakot nem tudom.
Tudna valaki segíteni? :R

(#15019) Morris válasza Shadowfax (#15018) üzenetére


Morris
veterán

Szia!

Egy tipp:
Ezt a hibás működtetés-gátlót kéne függőleges irányba beállítani és talán engedni fog a kilincs. Hátha hozzáférsz. Ez a kilincs alatt van 10 centire a vasalat síkjában. :U

[ Szerkesztve ]

(#15020) Met válasza Shadowfax (#15018) üzenetére


Met
Topikgazda

pff, ezt így távszerelni nehéz, nem tudod felhívni azt aki beszerelte?
A miénken volt valami hibás működés gátló vagy mi, egyszer nem csuktam be rendesen és úgy fordítottam a kilincset a jobb alsó sarkán lógott az ablak, becsuktam rendesen elforgattam a kilincset mindkét irányba és visszaugrott.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#15021) Shadowfax válasza Morris (#15019) üzenetére


Shadowfax
addikt

Nálam ez így néz ki, ha ez az. :F
Ha függőlegesen áll, akkor sem tudom a kilincset elfordítani. :(

(#15022) canniball válasza Shadowfax (#15021) üzenetére


canniball
nagyúr

A keret alsó részéről (vagy lehet hogy az oldalsóról, már nem emlékszem, de úgyis meglátod) csavarozd le a fém pöcköket, utána be tudod zárni majd ki tudod úgy nyitni hogy oldalt alul-felül rendesen beakad. Ezután visszarakod a pöcköket és olyan lesz mint korábban.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#15023) Shadowfax válasza canniball (#15022) üzenetére


Shadowfax
addikt

S ez volt a megoldás! Hálásan köszönöm! :R

Morris és Met: Nektek s köszönöm! :R

(#15024) canniball válasza Shadowfax (#15023) üzenetére


canniball
nagyúr

Igazán nincs mit! :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#15025) Morris válasza Shadowfax (#15023) üzenetére


Morris
veterán

Ugyan nem jött össze az én verzióm, de örülök h canniball mester megoldotta! :B ;)

(#15026) Morris


Morris
veterán

Urak!
Kérdeznék én is egyet!
Álmennyezetet szeretnék csinálni a fürdőszobába spot lámpákkal. A mennyezet egy része "L" alakban lesz lejjebb hozva faltól falig stílusban. Na most a gipszkarton 12.5 mm-es impregnált lesz, a keretet pedig sima 24x48-as tetőlécből fogom csinálni.
Kérdésem: Le kell kezelnem valamivel a keretet vagy maradhat úgy ahogy van?? Szerintem nem fogja pára érni, de aki ebben járatos az homályosítson fel ebben légyszi! :B
A másik kérdés pedig, hogy a keret összecsavarozásánál használhatom e a megszokott 4.0x50-es önmetsző csavarokat. (nekem ezek nagyon beváltak, mert az itthoni bútoraimat is ezzel fogtam össze és nagyon jók)??

Előre is köszönöm a segítséget! :U

(#15027) Met válasza Morris (#15026) üzenetére


Met
Topikgazda

Kérdés, miért nem gipszkarton profilból csinálod a vázat?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#15028) csemberlen válasza Morris (#15026) üzenetére


csemberlen
őstag

mármint beépitett spot lámpákat akarsz? annak karcsú lesz a mélység.
nálám dupla lécezés van, az 6 cm, és éppen elfér benne a 12V-os süllyesztett izzó a foglalattal.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#15029) Morris válasza Met (#15027) üzenetére


Morris
veterán

Igazából idegenkedek a fémvázas kiviteltől. De csak azért mert fából még én is meg tudom csinálni. :DDD A fémes dolog meg okozna némi fejtörést. Persze súlyra gondolom jóval könnyebb lenne. :U

A mennyezet 13 cm-rel fog lejjebb jönni. Így bele fog férni a spotlámpa.

(#15030) szilchi válasza szilchi (#14999) üzenetére


szilchi
őstag

Nyah,köszönhetően a sok hasznos infónak,sikerült szétszedni.kép1

kép2

Látszik,hogy hol repedt meg.Majd még ezeket is szétcsavarom és felkeresek egy üzletet cseredarabért meg új tömítésért.Az a fehér gyűrű szándékosan van szétvágva?Az óra lehet elmozdult :B ,de ezt majd összerakás után tudom biztosan.Ezen nem volt semmi góc vagy teflonszalag,de összerakásnál teszek bele.

[ Szerkesztve ]

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#15031) harry válasza Morris (#15029) üzenetére


harry
veterán

Én is eddig párnafát láttam a házban mindenhol, de ha csinálok előtétfalat / álmennyezetet, tuti, fémprofillal, az erre van kitalálva, van megoldás mindenre, szabvány, illeszkednek az elemek, csak könnyebb vele dolgozni, meg néha kell is, hogy szép legyen. Ugyan még én sem értek hozzá, de belevágnék, pár videót találsz pl itt: [link]

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#15032) harry


harry
veterán

Ha pincében kialakítanék egy fűtött, zárt helyiséget, aminek a falaiban van hőszigetelő anyag (könnyűszerkezet, üveg/kőzetgyapot, gipszlapok), oda kéne párazáró fólia?
Hidegebb részek 13-15°C körül, szobában 20-23°C, ha épp ott vagyunk, vagyis nem állandó jelleggel, szóval olyan 5-10°C különbség lehet. Lenne páralecsapódás ilyen hőmérséklet különbség esetén? Kéne az a fólia?

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#15033) Morris válasza harry (#15031) üzenetére


Morris
veterán

Ezeket illetve ezt én csináltam a konyhába. Sima párnafa és gipszkarton, oldalt pedig két két csavar tiplivel a falba.
Hasonlót szeretnék, de teljesen zártat, és pont a sarokba. Ezt sem volt egyszerű megcsinálni, de szerintem első munkának nem lett rossz. :U

[ Szerkesztve ]

(#15034) canniball válasza Morris (#14991) üzenetére


canniball
nagyúr

Morris & alázógyík!
Az OK, hogy a kőzetgyapot keményebb, könnyebb vele dolgozni etc., csak ahogy harry is írja nem mindegy az ár: a végeredményt tekintve nálunk (a kőzetgyapot és a táblásított ügy. akciós árával számolva is) cca. 65k a különbség. Ha nem lenne ekkora difi nem is agonizálnék rajta.

harry!
Köszönöm a beszámolót!

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#15035) veze válasza szilchi (#15030) üzenetére


veze
őstag

Igy mostmár jól látszik.
a fehér gyűrű szándékosan van bemetszve, a tömitést nem az végzi hanem a gumitömités, ami alatta van. A repedést ha szét csavarod, abban nem ilyen lesz minden valószínűség szerint, azt majd teflonszalagoznod kell. ezeket viszont nem.
Más: egy kérdés..halva született ötlet vagy jó...?
HA a betonozott garázsra ha önterülő aljzatkiegyenlitöt öntök, az ugye szépen kisimul, utána azt betonfestékkel lefesthetem?
nyilván le, de általános használatra alkalmas is nem repedezik fel?
az önterülő cuccost ugye linoleum stb alá teszik, tehát nem festik és járkálnak rajta közvetlen..
ha nem jo ez az anyag, akkor mi lenne jo? lényeg az hogy a beton nem málik nem porlad, de a felületminöségén szeretnék javitani festés elött. Vagy ez sem jo ötlet jobb ha csak hagyom úgy ahogy le van huzva, arra festek, mert nem olyan tükörsima és nem csuzsik ugy?

(#15036) alázógyík válasza canniball (#15034) üzenetére


alázógyík
őstag

Az rengeteg a 65K. Így érthető a dolog. :K

(#15037) Morris válasza canniball (#15034) üzenetére


Morris
veterán

Esetleg még annyi infót találtam, hogy az üveggyapot 600 °C-on olvad, a kőzetgyapot pedig 1000 °C felett. Nem tudom ez mennyire szempont, de talán emiatt drágább. :U

(#15038) harry válasza canniball (#15034) üzenetére


harry
veterán

Valahol meg azt olvastam, a táblásított üveggy. van kb. olyan tartós, mint a kőzetgyapot, vagyis sűrűbb, mehet falba is. Szerintem jó lesz az nekem.
Ha jól megy, ma elmegyünk megrendelni a cuccot, lehet egy bálát elhozok már akkor további elemzésre :D Bár sokkal többet akkor sem tudok majd, illetve nem nagyon tudom mihez hasolítani, csak ilyen 0.044-es gagyi tekercselt üveggyapothoz, de az már első ránézésre is teljesen más kategória.

Morris - Valahol talán az üvegre is 1000-et láttam... de mindegy már.
Amúgy szép munka, csak azt mondom, hogy néhol lehet egyszerűbb a profilokkal dolgozni, de igazából kb. mindegy, amelyik szimpatikusabb. Esetleg lehet mondani, hogy a párnafa mégis csak fa, akkor nem árt, ha kezelt (rovar/égésálló anyaggal), esetleg valamelyest vetemedhet, de kétlem, hogy kizáró ok lenne ilyesmi munkáknál.

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#15039) Morris válasza harry (#15038) üzenetére


Morris
veterán

köszi! :)
Konkrétan a fémprofilok kezdeti bonyolultsága miatt idegenkedtem tőle (CW, meg UW profil, meg csavarok, meg függesztő stb). Teljesen belekavarodtam. :B
A fás megoldásnál viszont csak fa meg csavar van. Ezért is csináltam ebből. Szerintem veszek valami impregnáló szert és bekenem a léceket. Aztán meg is csinálom. Majd meglátjuk, hogy milyen lesz... :U

(#15040) DeFranco válasza Morris (#15033) üzenetére


DeFranco
nagyúr

:DDD A képről jöttem rá, kit társítsak a nickhez ezzel az új avatarral...

Amúgy nagyon jól sikerült, gratulálok hozzá.

(#15041) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Sziasztok!

Kémény kérdés:

Van egy átfolyós vízmelegítőnk, amiből szokás szerint kijön egy kanyargó alumínium füstcső, ami a falban csatlakozik a kéménybe. Ezt most megtakarítottam, meg is mozgattam, majd amikor a helyére akartam igazítani, jól elbizonytalanodtam.

A legvége, ahogy betolom a falba, egy idő után nekiütközik valaminek, nem lehet tovább tolni. Ez most a kémény belső fala, és nem kellene teljesen rátolni, mert eltorlaszolom vele a cső száját, vagy valami más, és éppen hogy ütközésig be kell tolni? Azt sem szeretném, hogy ne csatlakozzon rendesen, és megfulladjunk, meg azt sem, hogy ne tudja magát kifüstölni, és megfulladjunk. :)

('70-es tégla ház, gyűjtőkéménnyel?)

(#15042) Morris válasza DeFranco (#15040) üzenetére


Morris
veterán

köszi! :B Tamoo mester munkája

(#15043) Rederik válasza csemberlen (#15009) üzenetére


Rederik
tag

Köszönöm a választ, már le is mondtam a 25A-ről 32A-re bővítésről.

Harry:A közös képviselővel az a bajom, hogy elvileg képviselnie kéne minket, nem cseszekedni. Megértem az érceit, de el nem tudom fogadni. Abban én is biztos vagyok, hogy rajtam kívül max még 2 lakóról tudom elképzelni, hogy bővíttetne a jövőben...

Dehát ez sem nagyon érdekelte a közös képviselőt, mindegy, legfeljebb majd inverteres klímát nézek, ha bővíteni akarok a lakásban, mert a 25A eddig sem volt kevés, s nem hiszem, hogy később az lenne, csak úgy voltam vele, hogyha már egyszer villanyt szerelünk, akkor végezzünk teljes munkát.

(#15044) Ton-ton válasza Morris (#15029) üzenetére


Ton-ton
tag

A fém profilokkal (ha valaki csak egyszer is megmutatja) lényegesen könnyebb dolgozni.
A fa vetemedik, görbe és kezelgetni kell. Valójában az árban sincs jelentős különbség, ha tényleg lekened a fát kombinált cuccal.
Illetve nagyobb fatelepen kapsz kezelt cseréplécet is.
Fából is lehet egyébként, azonban a csomópontok ott sem egyszerűek... Pl. a mennyezetre fúrt rögzítéshez használt darabhoz fogópárral illik csatlakozni (tehát mindkét oldalára szüksges csavarozni 1-1 lécet ami tartja a cuccot), hogy ne tudja csavarni, "csak" húzza...

A fém profilhoz gyakorlatilag egy 1000-1500Ft-os ollóval kell több. (Az annyit bír csak ki, utána kuka)
Ha kiszámolod az árakat, sokszor az jön ki, hogy a fém drágább. Azonban a fához hosszabb dübelek és csavarok kellenek, amiről sokan megfeledkeznek.

http://qtp.hu

(#15045) harry válasza harry (#15032) üzenetére


harry
veterán

Itt a pincében most csempe van a padlón, erre akarok tenni padlószőnyeget. Ez alá kell / érdemes tenni valami habszivacsot (mint laminált padlónál), vagy bármit? Esetleg 1-2cm járható szigetelőlap? Ez csak azért, hogy ne legyen hideg, lévén pince, de gyanítom a szőnyeg erre önmagában is elég. Vagy jó lenne azért az a kis szigetelés?

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#15046) veze


veze
őstag

garázsban betonfestékkel le szeretném festeni az aljzatot.. Előtte lehet ( érdemes) aljzatkiegyenlítővel kezelni a felszínét? és aztan arra festeni? vagy az nem fogja bírni az igénybevételt? hogy járkálunk rajta stb...? Mert ha felpattog festés után, az rosszabb mintha nem is csináltam volna..

(#15047) Morris válasza Ton-ton (#15044) üzenetére


Morris
veterán

Ha például fával csinálom, akkor milyen függesztővel érdemes csinálni.
Azért maradnék még az általad említettek ellenére is a fánál, mert egyrészt már megvettem, másrészt pedig a legnagyobb fahosszúságom is max 160cm. Szerintem ennél a méretnél még nem fog csavarodni, mert kellően rövid. Sőt a teljes méret egy 160x70 es "doboz". Ezt pont a kád fölé szeretném tenni.

így fog kinézni :B

(#15049) DeFranco válasza DeFranco (#15041) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Szerényen feltenném még egyszer a kérdést: :)

(#15050) Met válasza DeFranco (#15049) üzenetére


Met
Topikgazda

Szerintem nem tudod úgy betolni a csövet a falba hogy neki ütközzön a belsejének, de próbáld ki, told be az utolsó könyököt a csőből ameddig tudod és nézd meg van e huzat.
De le is mérheted hogy milyen hosszú amit betolsz a falba és milyen a "falvastagság".

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.