Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#149001) Borisz76 válasza 6030D (#148999) üzenetére


Borisz76
veterán

Bár nem nézegetem sűrűn de évente 1X azért meglesem.
Legutóbb, amikor belenéztem ....szinte semmi sem volt benne !
Van szűrő a mosogatóban felülről...a nagyobb dolgokat megfogja.
Az apróbbakat leviszi a víz.

Nálam a fürdőszobai épített zuhanyzó lefolyója az amit 3-4 havonta takarítani kell mert az asszony haja mindent eldugít.....
Amikor már nem folyik le a víz.....tudom, hogy szedhetem szét.
Márkát nem tudok , hosszúkás , téglalap alakú , 2 db "ping-pong" labdával belülről. Szép és jó de sűrűn kell takarítani mert megfog mindent.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#149002) razorbenke92 válasza MM (#148998) üzenetére

Igen, sejtettem.

Annyi, hogy amikor mi vettük, a Sika még nagyon új volt, a DryZone meg már akkor is sok referenciával bírt, így nem mertünk spórolni rajta.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#149003) macilaci78 válasza zsero (#148994) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nekem is így van megoldva, semmi gond nem volt vele.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#149004) betyarr válasza Borisz76 (#149001) üzenetére


betyarr
veterán

mázli,hogy csak 3-4 havonta kell takarítanod.nálunk a feleségem és a lányom után 2-3 hetente kell takarítanom,mert különben elkezd biológiailag lebomlani a szappannal,samponnal stb. trutyival kevert rengeteg haj,ami fennakad.most ezzel próbálkozom: [link] már csak azért is,mert azért tuti szökik meg rendesen a rengeteg hajból a lefolyórendszerbe és az ott ha idővel dugulást okoz... múlt hétvégén lett leragasztva,eddig jól tart.

(#149005) Victoryus válasza Czimby (#148986) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Nálunk 4 éve az építész azt mondta, vagy injektálás, vagy falvágás. Injektálás valamennyivel olcsóbb, és megoldható akár házilag is. De az injektálást annyira nem erőltetné, mert ha megnézünk egy templomot, vagy pl. Wenckheim-kastélyt, szinte mind vizes, hiába injektálták több tízmillióért. Persze más egy családi ház, meg a méteres falú templom. Más technológiával épült stb.
Nekem is van kollégám, aki házilag kifúrta a falakat, injektálta, és semmi gond 5 éve. Fele vagy harmad annyiból megúszta, mint mi a falvágást.
Nálunk falvágás volt, műanyag lemezeket tettek be. Lassan 4 éve, eddig semmi probléma. Blogomban írtam bővebben róla.

+Köszönöm MM, razorbenke92. Egyelőre inót gyűjtök, meg árajánlatokat, aztán majd meglátjuk. Sima sátor tető+terasz.

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#149006) emvy válasza betyarr (#149004) üzenetére


emvy
nagyúr

Az epites alatt levo zuhanyzoinkba sima negyzet alaku lefolyoracsot csinaltatunk, nem a divatos hosszu csikot. Mindenki gyozkodott minket, h hat az nem nez ki jol, meg nem dizajnos. Ja, csak konkretan _mindenki_ szop a csiklefolyoval, undorito az egesz.

while (!sleep) sheep++;

(#149007) 6030D válasza emvy (#149006) üzenetére


6030D
Ármester

Nekem a kivitelező mondta ezt, hogy legyen a négyzet alakú, mert könnyebb takarítani, de ezt a 80-as évek beli összefolyót mutogatta. Aztán beszélgettem a vízszerelőjével, ő meg mondta, hogy az a lényeg, hogy szétszedhető legyen, bűzzárral. Így a zuhanyban burkolható lett, az összefolyóknál meg ilyen. Bár így utólag a fürdőbe is burkolható kellett volna, de annyira nem zavaró.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#149008) KisTücsök


KisTücsök
addikt

Sziasztok!

4m-res 5x10-es padló élére állítva behajlik, ha csak a végei van gerendával alátámasztva? T35 trapézlemez lenne rajta (+lécezve ugye), 4x9m-en. Egy 3m széles mobilház fölé szeretnék tetőt.

(#149009) emvy válasza 6030D (#149007) üzenetére


emvy
nagyúr

Nalunk meg olyan lesz szerintem mindenhol, mint nalad az osszefolyoknal. Nem annyira szep, de ezerszer praktikusabb.

while (!sleep) sheep++;

(#149010) Tapsi válasza emvy (#149006) üzenetére


Tapsi
addikt

Mi a baj a csíklefolyóval? Amúgy amiket láttam, azok tényleg trógerül néztek ki, főleg a szilózás vált el, de ez inkább kivitelezési problémának tűnt.

(#149011) Dorian válasza bajnokpityu (#148992) üzenetére


Dorian
félisten

Be kell tartani a technológiai utasításokat (meg nem házilag barkácsolni), és akkor működik. Nekem még sehol nem volt vele problémám.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#149012) emvy válasza Tapsi (#149010) üzenetére


emvy
nagyúr

Jol nez ki, de ha a csaladban van hosszu haj, akkor idonkent fel fognak torlodni a hajszalak. Valakinek oke az, h idonkent (hetente?) kiveszi a csikot, kiveszi a hajszalakat. Viszont a paromnak ez elfogadhatatlan (:DDD), neki csak az johet szoba, h minden zuhanyzas utan lehajol, felveszi a nehany hajszalat a lefolyorol, es kidobja, mert annak a gondolatat sem kepes elviselni, hogy a csiklefolyo alatt ott gyulnek a hajszalak :DDD . Enyhe auti vonas :)

while (!sleep) sheep++;

(#149013) Tapsi válasza emvy (#149012) üzenetére


Tapsi
addikt

És a másik esetében ez miben más? Ott is összegyűlik a haj.

(#149014) emvy válasza Tapsi (#149013) üzenetére


emvy
nagyúr

Ott a haj egybol a lathato, felso feluleten gyulik ossze, tehat egy mozdulattal felveheto. A burkolt verzional a lefolyon belul gyulik ossze.

while (!sleep) sheep++;

(#149015) macilaci78 válasza Tapsi (#149010) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A csík folyókában alig van lejtés a torkáig, leülepszik a hab és csak gyűlik.
Nekünk is volt az előző pecóban, 2 hetet már nem bírt ki takarítás nélkül: lett némi szaga. :(

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#149016) Dorian válasza macilaci78 (#149015) üzenetére


Dorian
félisten

Azzal vmi probléma lehet, nálunk nem büdösödik. Igaz csak én használom, a feleségem a másik fürdőt szokta.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#149017) betyarr válasza Dorian (#149016) üzenetére


betyarr
veterán

esetedben nem a pár centis haj a szűk keresztmetszet, hanem a kozmetikumok meg az egyéb dzsuva, ami (természetesen) lejön zuhanyzáskor. ebben az esetben elég a pár havi szétszedése a lefolyónak.

(#149018) Sakab


Sakab
senior tag

Sziasztok, több kérdésben segítettetek már a központi hővisszanyerős szellőztetővel kapcsolatban. Most jutottam el odáig, hogy leadnám a rendelést, viszont még egy kérdés nem fixálódott le.
Pár héttel ezelőtt valaki itt a fórumon azt írta, hogy nehogy ezt a hangszigetelt flexibilis csövet vegyem ami a gép és a kültér közé kerül hanem ezt a spirálkorcolt. Tényleg jobb ez a spirálkorcolt merev, mint ez a hangszigetelt? Vagy esetleg teljesen mindegy?

Spirálkorcolt:

Hangszigetelt flexibilis:

(#149019) razorbenke92 válasza Sakab (#149018) üzenetére

Mondom ezt úgy, hogy gyári rendszerekkel nem dolgoztam soha, nem tudom mi hozzájuk az ajánlás:
Szerintem attól is függ, hogy hol vezeted a csövet, mekkora szakaszon, és hol vannak szűrőid.
A spirálkorcolt olcsób, van tartása, hosszabb egyenes szakaszokon jobb vele dolgozni, és könnyebb tisztítani is, ha a beszívó ágon nincs szűrőd, csak a gépnél.
A szigeteltet könnyebb idomok nélkül vezetni, de ugye nincs tartása. Ez főleg akkor probléma, ha fennáll egy minimális páralecsapódás esélye is, mert nehéz neki rendes lejtést adni, ha nem tudod fektetni pl. Tisztítani is nehezebb, cserébe ha álmennyezetben futtatod pl, akkor a hang és hőszigetelés igen nagy pluszpont.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#149020) Sakab válasza razorbenke92 (#149019) üzenetére


Sakab
senior tag

Állmenyezetben lenne a gép is, és a csövezés is. A tartást azt 1-1 ilyen bilincsel felis tudnám rögzíteni. Max 1-1,5m kellene áthidalnom.

Viszont ez nekem új, hogy leejtést kellene adnom a csőnek. Ezt azért kell, hogy vissza folyon a gépbe a lecsapodott pára? De akkor gondolom a gépből is el kellene vezetnem valahova :F
Most megnézem a használatiát, de vízelvezetésnek nem látok csatlakozást.

Ill itt van oldalról, de itt a leejtést az esővíz ellen írja.

De azt én kivédem ezzel:

(#149021) razorbenke92 válasza Sakab (#149020) üzenetére

Gyanítom entalpiás a hőcserélő, emiatt a gépben nem keletkezik pára(?)

Nekem alu lemezes ellenirányúm van, ez bizony termeli a kondenzvizet.

Ha fűtött térben lesz, akkor a kiáramló levegőből már valószínűleg nem válik ki több pára. De ha pl. egy fűtetlen padláson van vezetve a kiáramló, akkor bármennyire is jó a hőcserélő, fog még a szigeteletlen csőben pára kicsapódni.

Szerintem álmenyóba egyenes kivezetéssel ahogy az ábrán is van, nyugodtan viheted spirálkorcolttal.

De amúgy van itt a topicban talán 4D4M akinek jó infói vannak ezekről.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#149022) Sakab válasza razorbenke92 (#149021) üzenetére


Sakab
senior tag

Igen entápiás a gép. Nem tudom, hogy mekkora zajt keltenek ezek a gépek / csövek, de a flexibilis hangszigetellt ebből a szempontól nem lenne nekem jobb?
Még annak ellenére is, hogy a tisztítása az nehezebb.

(#149023) dewil666


dewil666
őstag

Sziasztok!

Műanyag ablakot és ajtót szeretnék venni (2 ablak, 1 ajtó).
Melyik márka ajánlott és melyik a kerülendő?
Amiket neztem:
Aluplast, Gealan, Rehau,
Köszönöm szépen a segítséget!

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#149024) föccer


föccer
nagyúr

Mai napi fájdalmas.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#149025) A Zéé válasza föccer (#149024) üzenetére


A Zéé
addikt

Homemade megfúróidom :DDD

Just a simple Lineman...

(#149026) lemmy71 válasza föccer (#149024) üzenetére


lemmy71
őstag

Nincs azzal gond ha egy kartus bitumenes zsindely ragasztóval, taknyolta oda azt a fél idomot :DDD
Én csak azt a "Z" vonalvezetést, nem értem a gerincen :U

(#149027) tothjozsi96 válasza lemmy71 (#149026) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Jobb lett volna 2x 2x45 fok idom, igaz?

(#149028) föccer válasza lemmy71 (#149026) üzenetére


föccer
nagyúr

Azzal van a kisebb gond. A gerincre csatlakozás gányolása valami döbbenet. Mennyi az esélye, hogy nem maradt a beömlő T félidom alatt az eternit peremes és az pontosan van megvágva? A 2. vagy a 3 lehúzásnál fog eldugulni? :(

Jah és T-be nem alakítünk csatlakozást szennyvízre. :N

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#149029) lemmy71 válasza föccer (#149028) üzenetére


lemmy71
őstag

Ilyen szintű kokányolásnál simán belefér a T idom. Amúgy meg ha megfelelő a lejtés, akkor nem valószínű hogy eldugúl az a rész :N Bár én egy 45' fokos elágazót tettem volna oda. De gondolom az volt annó kéznél, szegény ember meg vízzel főz :DDD

Ez egy negyven éves tisztító nyílás, új járda építése miatt lett kicserelve néhány cső. Soha nem volt vele probléma, igaz ez függőleges kialakítás.

(#149030) föccer válasza lemmy71 (#149029) üzenetére


föccer
nagyúr

Bukót (meg surrantót) lehet építeni nyilván, de itt nem ez a helyzet.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#149031) Babetta-X


Babetta-X
senior tag

Sziasztok! Szerintetek ezt a falat/plafont hogy lehetne javítani? Sajnos azt gyanítom régebben beázott, a tetőt már kijavították, de ez csak erős tipp. Vakolni nem igazán tudok, a többi szobába elég volt a glett, ide édeskevés lesz. Működő megoldás lenne ha csemperagasztóval húznám egyenesre glettelés előtt? Nem cél a tökéletes esztétika, ez egy lépcsőfeljáró, de ragasztóval a konyhában csempézés előtt egész szép egyeneseket húztam, a vakolásba nem szívesen tanulnék bele emiatt az egy szakasz miatt :)

(#149032) lemmy71 válasza Babetta-X (#149031) üzenetére


lemmy71
őstag

Oda nem jó a csemperagasztó :N Ha nem akarsz vakolni, akkor vegyél egy zsák DuoContact hungarocell ragasztót és azzal javítsd ki. Azt lehet vastagabban húzni és nem reped ki, plusz gyorsabban szárad. De előtte mélyalapozd a mennyezeti részt, használhatsz dryvit hálót is, úgy könnyebben lehet egyenesbe hozni.

(#149033) Zaji


Zaji
őstag

Sziasztok,

Rendeltem egy mobil lemezgarázst. Ennek az alsó szigeteléséhez keresek anyagot mielőtt lefúrom a betonhoz. Én ezt néztem ki első körben. Milyen anyagok jöhetnek még szóba?

(#149034) Z_A_P válasza Zaji (#149033) üzenetére


Z_A_P
addikt

Nálam szendvicspanelbol építenek hamarosan , és alulra szerintem U profil lesz körbe a beton alapon. Az alá szilikont nyomnak. Azt mondta mivel ott nap sosem éri, ez jól működik. A másik lényeg teljesen az alap szélén legyenek a falak, így alapra nem folyik víz elvileg.

OK

(#149035) 6030D


6030D
Ármester

Kpe, lpe csövekről hol találok valami leírást, mit, hova lehet használni? Kertben vinném erre, arra a vizet, csak nem egyértelmű, leszámítva, hogy ivóvíznek kpe legyen.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#149036) Chris0321 válasza 6030D (#149035) üzenetére


Chris0321
addikt

Kb. ennyi a lényeg.

(#149037) 6030D válasza Chris0321 (#149036) üzenetére


6030D
Ármester

Akkor akár minden lehet a kertben lpe, ha nincs róla tartós vízfogyasztás? Gondolom az, hogy évente egyszer iszunk abból a csapból vizet annyira veszélyes, mintha egy random slagból innánk. :F

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#149038) csemberlen válasza 6030D (#149035) üzenetére


csemberlen
őstag

LPE cső nagyon puha. Öntözős ember mondta, hogy csak a gerincről lecsatlakozásra illik használni.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#149039) 6030D válasza csemberlen (#149038) üzenetére


6030D
Ármester

Van egy fagycsapom, utána a locsoló óra, onnan ágaznék el. Kell egy csap, ami lehet ugyanott egy függőleges horganyzott cső. Kell kb 15 m-re egy vízkonnektor, illetve kell kb 8 m még, ahonnan leágaztatnám a csepegtető csöveket. Akkor legyen minden kpe? :F

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#149040) Gabonetta válasza Babetta-X (#149031) üzenetére


Gabonetta
aktív tag

Szia!
Én hasonló problémára (szintén tapasztalat nélkül) javítóvakolatot vettem (Rigips). Könnyű volt vele dolgozni, ha glettelni tudsz, szép eredményt fogsz elérni.
Viszont a még málló részeket verd le alaposan, vakolás előtt pedig nedvesítsd be jól a felületet.

[ Szerkesztve ]

(#149041) Tapsi válasza 6030D (#149039) üzenetére


Tapsi
addikt

Egyértelműen kpe kell neked. Én lpe-t öntözésre használom, megfúrva, csepegtető gombával. Minden másra kpe való. Árban sincs nagy difi, főleg ekkora hosszon.

(#149042) Babetta-X válasza Gabonetta (#149040) üzenetére


Babetta-X
senior tag

Köszi szépen! Biztos vagy ebben a nedvesítésben? Én mélyalapozóval kezeltem előtte.

(#149043) 6030D válasza Tapsi (#149041) üzenetére


6030D
Ármester

Köszi. És gondolom ha a bejövő colos, akkor minden legyen colos a leágazásokig? Egyszerre több ág nem fog működni, tehát vagy a csap, vagy a vízkonnektor, vagy a csepegtetők.
Csepegtető csöveknek meg DN16 vagy DN20? Két ága lesz, az egyiken kb 20 a másikon 30 m csővel.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#149044) Tapsi válasza 6030D (#149043) üzenetére


Tapsi
addikt

Hát, praktikus azonos keresztmetszettel menni kpe esetében. DN16 elég 30 méternyi csepegtetésre (persze megfelelő nyomás esetén).

(#149045) tyielow


tyielow
aktív tag

Márciusban volt 2 éve, hogy elkezdtük a teljes felújítását egy 120 m2-es régi házikónak (csak a falak maradtak + szerelőbeton 80 m2-en). A 36 milliós vételárra jöttek a további költségek. Eddig kb. 61 milliónál jár a teljes kiadás. Szinte mindent sikerült tételesen naplózni, nyomon követni. Ennek is köszönhető, hogy nem buktunk bele, és elég is a pénz a beköltözésig, meg egy fél konyhabútorra :D Ezt a táblázatot szeretném megosztani veletek, hogy aki ilyesmikben gondolkodik képet kapjon mi mennyibe fáj, ill. nagyságrendileg mire számíthat. 80%-ban csak anyagdíjakat tartalmaz, mivel többnyire ketten, ill. többedmagunk csináltuk.
[link] #felújítás #renoválás #építkezés

[ Szerkesztve ]

YouTube: toty1ka

(#149046) január


január
csendes újonc

Sziasztok!
Műanyag jó minőségű bejárati ajtónak(rehau) mi a maximális magassága? 1m széles nyílásunk már van. Az ablakosunkat most nem érjük utol, a terveket 240 van, de a kivitelező szerint műanyagból ekkorát nem lehet.

(#149047) Met válasza január (#149046) üzenetére


Met
Topikgazda

Magasság vagy szélesség?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#149048) 6030D válasza tyielow (#149045) üzenetére


6030D
Ármester

Ez bruttó 120 nm? Örülök, hogy ezt így részletesen leírtad, mert megerősített abban, hogy jól döntöttünk, hogy nem vágtunk bele egy felújításba. Anno én is azt számoltam, hogy a 38-40M Ft-os Kádárkockából 60M Ft alatt nem tudok olyat kihozni, ami technikailag és esztétikailag is megfelelne, így az új építés mellett döntöttünk. Nekem sem időm, sem segítségem nem lett volna a felújításhoz (illetve aki tudott volna segíteni, messzebb lakik), nem is beszélve arról, hogy felmentek 2 év alatt az árak.
Mindenesetre gratulálok a projekthez, ha publikus, akkor szívesen néznék majd képeket a végső állapotról. :C :R

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#149049) tyielow válasza 6030D (#149048) üzenetére


tyielow
aktív tag

Köszi. Fogok majd összerakni egy albumot, régi vs. új fotókkal. Amúgy 120 nm nettó alapterület, a falak kibontásával lett 130 nm. Sok mindent amúgy már akkor előre megvettünk, mert az építőanyag-árak már akkor indultak felfelé... a parkettát pl. nem siettük el, mert hogy az a legutolsó amit meg kell venni. nos, 250 ezerrel többet kellett fizetnünk, mert vártunk vele ~ 1 évet..

YouTube: toty1ka

(#149050) csemberlen válasza január (#149046) üzenetére


csemberlen
őstag

Világító ablak szokott lenni 40 cm.ajtó 200 cm.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#149051) 6030D válasza tyielow (#149049) üzenetére


6030D
Ármester

Mi a lamináltat pont a csúcson vettük meg, mert azt mondták, '23 januártól majd drágább lesz. Most 500 Ft/nm-rel olcsóbb :D

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#149052) f4lcon válasza 6030D (#149048) üzenetére


f4lcon
őstag

mi 2019-ben vettünk egy 2008-ban épült házat, és abba is bele ment már 10+ millió, pedig úgy is élhető volt, ahogy megvettük
35nm terasz, fürdő, bejárat, 10 ablak, emelő-toló teraszajtó, minden helység laminált bukolat cseréje, gázkazán csere, fűtés korszerűsítés, plusz a kert meg a faház. még mindig nincs átfestve kívül, és a beltéri ajtók is cserére várnak. amikor bele fogtunk, az volt a terv, hogy 5 millió megállítja az egészet :D milyen naivak voltunk

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#149053) 6030D válasza f4lcon (#149052) üzenetére


6030D
Ármester

Én azért szeretek biztonsággal számolni az ilyenekre, az új házra is úgy kalkuláltam, hogy a vételár +10%, ebbe bele is fogunk férni, kb. Vannak olyan dolgok, hogy tényleg csak pislog az ember, mert vagy nem gondol rá, vagy nem gondolja, hogy ennyi pénz. Ma vettem 40 tiplit csavarral a függönyhöz, 5000 ft. 2 raklap térkövett a "haver" fuvaros 3 utcányiról 12000 Ft-ért hoz el, meg daruzza a ház mellé.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#149054) f4lcon válasza 6030D (#149053) üzenetére


f4lcon
őstag

csavarral teszed fel a függönyt? mi karnist használunk ;]

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#149055) január válasza Met (#149047) üzenetére


január
csendes újonc

Magasság, bevilágítót nem szeretnénk.

(#149056) Remekelek28


Remekelek28
őstag

Üdv.
Ezekhez a vízvelvevőkhőz,illetve kifolyókhoz ,vagy helyett szeretnék újabb plusz még egy nyílással rendelkezőt ,amelyhez a mosogatógétet is tudom csatlakoztatni. A jelenlegi vezetékez a mosógéphez mennek. Elvileg a melegvízhez is lehetne egy ugyanolyan vízfelvevőt,de nem biztos,h elfér,illetve lehet jobb a hideghez egy többágút. Meg azért is akarnám azt kicserélbi,mert ma a felső tekerőt meglazítva,ledobta azt és ömlött a víz,kb egy óráig mertem felfele. Vissza meg alig ment. Pedig nem rozsdás,pár éves dologról van szó.

(#149057) f4lcon válasza Remekelek28 (#149056) üzenetére


f4lcon
őstag

én lehet valami ilyet tennék be, a végén egy kupakkal:

szerk: feltéve, hogy jól értem, hogy a mostani dupla csatlakozásod szeretnéd triplára cserélni

[ Szerkesztve ]

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#149058) 6030D válasza f4lcon (#149054) üzenetére


6030D
Ármester

Szeggel akartam, de nem megy bele a betonba :P

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#149059) Remekelek28 válasza f4lcon (#149057) üzenetére


Remekelek28
őstag

Igen,de ha elzárom a legelsőt,tud menni a többibe? Illetve a felsőhöz is kompatibilis a csatlakozó? A csaphoz.

(#149060) static00


static00
csendes tag

Sziasztok!

Bauhausos Sunfun napellenzővel van tapasztalata valakinek?

Árban harmada annak, amit ajánlatban kaptam árnyékolástechnikai cégektől, de ha kibírja 5 évig, akkor már jó :)

A motoros verzióra 5 év gari is van, még arra is beneveznék, ha legalább normális minőségű a termék.

Nem látom, hogy ezek UV szűrősek lennének, legalábbis feltüntetve nem látom.

Hol érdemes szétnézni ezügyben még?
Obiban nincs még sokminden, de lassan jön a nyár.

Ezeket ki rakja fel homlokzatra, milyen szaki?

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#149061) fjudors válasza static00 (#149060) üzenetére


fjudors
aktív tag

ez a fajta teszi a dolgát hat éve

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.