Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#71001) philoxenia válasza Chaser (#70958) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Szakboltból vettük.
Falra Virgem Nat
Padlóra: Slate Mocaccino
Alá a vékony parafa alátétlemezt ajánlották.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#71002) philoxenia válasza föccer (#70969) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Melyik felüljáró?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#71003) Chaser válasza philoxenia (#71001) üzenetére


Chaser
titán

oké, köszi, kérdés 1cm a "tapéta" alá mennyire hangszigetel, de az is lehet konyhában ytong lesz, mögötte meg rockwool gyapot, nappaliban meg "tapéta" egyik falon
ahogy néztem kb minden üzletnek ua. a kínálata, árakban is max 1-200ft eltérés van

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#71004) philoxenia válasza Chaser (#71003) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Falra nekem maga a "csempe" a parafa, nem megy rá tapéta.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#71005) Chaser válasza philoxenia (#71004) üzenetére


Chaser
titán

Ugy ertettem parafa tapeta, de az ala meg 1cm parafa lap, nalam kiemelten fontos a hangszigeteles a szomszed lakas miatt
Csempe nekem se lesz, se jarolap

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#71006) philoxenia válasza Chaser (#71005) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nekem nem kell alá semmi, ez családi ház. :) Amúgy a parafa falburkoló "tile" megnevezésű, azért írtam csempét. (60x30-as lapok)
Nekem valószínűleg lesz "kemény burkolat" is belőle, (konyha. étkező) nem akarom felverni a régi járólapot, de már csúnya.

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#71007) Chaser válasza philoxenia (#71006) üzenetére


Chaser
titán

Azt ertem, mint mondtam nalam nem lesz csempe, se jarolap, komyhaban es furdoben is parafa, falon csempe helyett is
Helyisegek alja kap xpst es aljzatkiegyenlitot, erre meg a burkolat
Szomszed lakasnal erdekesebb a fal, de ugyis kmatekozom ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#71008) philoxenia válasza Chaser (#71007) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Konyhában nemrég cseréltünk csempét, ott már marad az. De nekem ugye nincs szomszéd 30m-en belül, van belső és külső fal, a konyhának csak belső.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#71009) macilaci78 válasza Chaser (#71005) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az 1 cm vastag parafát megoldod tekercsesből mondjuk, 2×5 mm, kötésben. Ha a mintája tetszik, nincs is más dolgod, mint felületkezelni.
Van van 10 mm vastag expandált parafalap, amire meg löksz valami parafa falburkolatot.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#71010) #53314048 válasza dh66e (#70996) üzenetére


#53314048
törölt tag

Sziasztok!

Köszönöm szépen mindenkinek a választ és örülök a segítő szándékoknak! :-)

Igen, ezt valóban kihagytam, utána néztem egy Bauhaus-os videót és ott is így csinálták!

Az lenne még a kérdésem, hogy purhab-ból csak egy típusú van? Ha többféle, ajtóberakáshoz milyet használjak?

Ha benn vannak a feszítők és körbefújtam, mennyi idő alatt nyeri el a purhab a végleges formályát? A feszítők mennyi idő múlva szedhetők ki?

Előre is köszönöm és elnézést az amatőr kérdésekért!

(#71011) macilaci78 válasza #53314048 (#71010) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Van gyorsan kötő PUR-hab, mire berakod az 5. ajtót, veheted ki az elsőből a feszítőket.
Azért a 24 óra az általános.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#71012) fess


fess
őstag

Sziasztok
Az utolsó sor cserép és a tetőléc közé mit lehetne rakni,hogy a verebek ne menjenek be? Raktam darabolt tetőlecet,de volt amelyiket kipiszkálták...

(#71013) X Factor


X Factor
addikt

Sziasztok egy tetőfelújÍtással kapcsolatban lenne kérdésem.

Adott egy kb 55m2-nyi féltető. Tulajdonképp van egy 9*3m-es lakóépület, előtte egy 9*3m-es terasszal. A ház felett lambéria, szigetelés, páralecsapató, majd ez hullámpapir, ami mostanra 15 év távlatában kezdi megadni magát. Terasz felett pedig az anno elérhető legolcsóbb áttetsző hullámos műanyag rettenet.

Mind cserélve lenne, olyan formában, h. a tető feletti rész kap osb-t, plusz zsindelyt, a terasz feletti rész pedig hajópadlót, h. alkulról is jól nézzen ki és arra zsindelyt. Oldalt értemelszerűen a megfelelő lezárókkal stb...

A problémám az h. a kertben már a csapat akitől az ajánlatott kaptam csináltak egy tároló tetőt korrekt áron nagyon szépen, de most 405k-t kaptam alapanyag árnak és 310-et munkadÍjnak, amit egy picit sokallok. Én vagyok eltévedve, vagy tényleg ennyire jön ki:S

Annyit tuduk alkudni, h. ha a bontást megcsinaljuk mi (lecsavarozzuk a hullampapirt akkor minusz30k) Fa gerendak, szelemeneks stb. adottak. Annyi h. a tető alsó részén bele emelünk még 20 centit, h. legyen alacsony.

[ Szerkesztve ]

Make things work

(#71014) canniball válasza fess (#71012) üzenetére


canniball
nagyúr

Ilyesmit keress a cserép gyártójánál (vagy a gugliban a madár, a cserép és a fésű szavakkal).

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#71015) Mentolka


Mentolka
senior tag

Sziasztok,
Szerszám ügyben kérdeznék tapasztaltakat.
Venni szeretnék csavarbehajtót, ami kézre áll, kis helyen elférek vele. Ilyen marok csavarozó-ra gondoltam, csak ezeknek (pl.: Bosch Ixo) kicsinek tűnik a teljesítményük (3-6Nm).
Szerintetek, milyet vegyek?
Köszi!

(#71016) r.levente75 válasza Mentolka (#71015) üzenetére


r.levente75
addikt

Attól függ mire kell mennyit használod . Szerintem nagyobbat vegyél.

(#71017) macilaci78 válasza X Factor (#71013) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Egy ismerősöm fenyő hajópadlót tett a garázstető alatti hőszigetelés alá a szarufákra alulról csavarozva. Fél év után centis hézagok lettek a szálak közt és a szálak hosszában is sok esetben végigrepedtek. AB minőségű fenyő.

Fenyő hajópadló, felületkezelés, csavarok, kültéri OSB, zsindely, 55 m2-re a 405 k, átlagáron 7,4 k/m2, aminek ugye bő ötöde az áfa. Nem érzem soknak, főleg úgy, hogy már egy kipróbált csapat, akinek a munkájával elégedett voltál.

Lehet, találsz olyat, aki egy százassal olcsóbb, de a munka minősége lutri.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#71018) macilaci78 válasza Mentolka (#71015) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Én ilyet használok otthon, ház körül, meg van egy Metabo hálózati ütvefúróm. Királyul elvagyok egy 60'-ban épült téglaépítésű társasházban.

Fában, bútorlapban veszem a fáradtságot és előfúrok akár csak 2 mm-es szárral is, ha nagyon precízkedni akarok, de amúgy a 6×100-as Reissert is betolom vele a dübelbe, bútorlapba, vagy fenyőbe.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#71019) Met válasza Mentolka (#71015) üzenetére


Met
Topikgazda

Meglepően erősek a méretükhöz képest.
Viszont ezzel fúrni nem tudsz, bútor össze szereléshez jó.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#71020) Mentolka


Mentolka
senior tag

A méret fontos, mert kis helyeken kellene csavaroznom. Fúrásra van szerszámom, csak a csavarozást szeretném géppel végezni, mert a csuklóm nem bírja sokáig.

(#71021) dh66e válasza #53314048 (#71010) üzenetére


dh66e
veterán

Hagyd ott egy egész napra az a biztos.
Amiről nem írtam még az az hogy mielőtt nekiálsz purhabbal dolgozni festőszalaggal ragaszd le a tok éleit.Mivel előszőr csinálsz ilyet jön majd orrán száján kifele és ráragad a felületkezelt tokodra.Másnap mikor leszeded a habot akkor egyszerűbb lesz majd csak lehúzni a papírszalagot és a tok sem lesz csupa purhab.
Ne nyúlj a purhabhoz amíg friss mert vehetsz utána lemosót is ,ha nagyon túlnyomod és folyik kifele akkor egy karton lapot tegyél közvetlen alá, arra menjen.

(#71022) pjen válasza Mentolka (#71015) üzenetére


pjen
félisten

A bosch ixo val teljesen feltöltve,egész nap lambéria kapcsoztam.Az átlagos bútor csavarozáshoz bőven elég,legalábbis nekem.

(#71023) X Factor válasza macilaci78 (#71017) üzenetére


X Factor
addikt

Szia, köszi szépen a leírtakat. :R

Mondjuk egy picit olyan érzésem van, mintha csak a 405k-t láttad volna árként, nekem ezt csak anyagra mondták, erre jön még rá 300k munkadj, ezt sokkalom így egyben :)

Make things work

(#71024) macilaci78 válasza X Factor (#71023) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A munkadíjban benne van a bér, annak járulékai, kipakolás, üzemanyag, szerszámok, tetőre mászni, onnan leesni, stb. És ők azok, akiknek a munkája egyszer már megfelelt. :K

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#71026) philoxenia válasza X Factor (#71013) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Korrekt árnak tűnik, ha normális zsindelyből és normális OSB-ből csinálják.
Nálunk mikor a házat zsindelyezték, a munkadíj alig volt kevesebb az anyagárnál.

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#71027) fecus


fecus
őstag

Az egyedi méretű erkélyajtónk olyan zsanéron függ mint ami a panelokban van. Ilyesmi:
Aztán amikor betegeskedni kezdett egy "szakember" megkókányolta. Most a kókány is el akarja hagyni magát.
A kérdésem, hogy a helyszínen meg tudja egy szakember csinálni, hogy új zsanérokat tesz fel?
Tudom nem a régi helyére, hanem az ajtó élén más pozíciókba kellene befúrni. Nekem olyan precíziós munkának tűnik, amit esetleg a helyszínen nem lehet elvégezni szépen és pontosan.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#71028) philoxenia válasza fecus (#71027) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Másféle sarokpántok is vannak.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#71029) Prémvadász válasza fecus (#71027) üzenetére


Prémvadász
tag

Igen ez helyszíni munka ,de mér ilyen pántokkal csináltasd.[link]

Nem bűn a lustaság.

(#71030) fecus válasza Prémvadász (#71029) üzenetére


fecus
őstag

Köszi. Akkor elkezdek ilyen szakembert vadászni. Ez az épületasztalos?
(#71028) philoxenia: Stimmel. Én sem akartam még egy rosszat feltetetni. A kérdés az volt, hogy meg lehet-e szépen, pontosan csinálni a helyszínen.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#71031) #53314048 válasza dh66e (#71021) üzenetére


#53314048
törölt tag

Sziasztok!

Ismét köszönöm szépen mindenkitől a segítő szándékot és a válaszokat!

A szerszámoutlet-től fogok rendelni pár dolgot, purhabot is vennénk.
Ez jó lenne benti ajtóhoz?
[link]

Előre is köszönöm!

(#71032) dh66e válasza #53314048 (#71031) üzenetére


dh66e
veterán

jah bocs kérdezted már korábban is.
Jó ez is vagy a fischer.

(#71033) #53314048 válasza dh66e (#71032) üzenetére


#53314048
törölt tag

Semmi gond! Nagyon szépen köszönöm a segítséget!

(#71034) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

A panel beton falrol le lett teljesen szedve a nagyon regi glett es a helye, mivel sima volt, igy megfelelt a tapetasra, igy tapetazva lett egy reszen uj glett reteg felhordasa nelkul. A tapetat megfogta teljesen. Mar 16 ora eltelt, de furcsa modon meg mindig nem szaradt meg teljesen, mivel kicsit azott beton szaga van (vekonyan lett a fal es a tapeta is kenve).
Ez mennyire normalis? Vagy azert ilyen azott beton szagu meg mindig, mert hianyzik alola a glett reteg? (Pedig elmeletileg az csak szintbe hozasra, hibak tomitesera szolgalna, vagy megsem?..)

[ Szerkesztve ]

(#71035) MPM válasza eszmilan (#70997) üzenetére


MPM
tag

Igen, az M12-vel nem lenne problémám, de M10-es van helyette, éppen ezen akadtam meg. Meg ugye feltöltve már 44+80=124 kg (1 szárra 62 kg jut), na meg az M10-esnek a magátmérője 8mm körül van, így már azért más a helyzet...

(#71036) DoItYourself válasza MPM (#71035) üzenetére


DoItYourself
addikt

Ahogy eszmilan írta, hamarabb fog kiszakadni a falból, mielőtt elnyíródna. Ha az M12 elbír 720 kg-ot nyírásra, akkor az M10 500-at biztosan.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#71037) Intel fan11 válasza Chaser (#70989) üzenetére


Intel fan11
őstag

Igy igaz mivel lenn van már így nem fogom felszedni! Viszont ha bármi vizesedés párásodás baj lenne mennyi ideig kell aggódnom, hogy ez valós probléma-e nálam? mondjuk ha 2 hónapig nem púposodik fel sehol, akkor nincs probléma a padlóval?

Battletag: hojszi#2983

(#71038) pjen válasza fecus (#71030) üzenetére


pjen
félisten

Két csapot te is be tudod rakni, hiszen az egyik csap odamegy ahol a régi lyuk volt.

(#71039) Intel fan11 válasza Intel fan11 (#71037) üzenetére


Intel fan11
őstag

Tortent 1 kis baleset. Viragot meglocsolva. Kifolyt a viz a parkettara. Kb 2-3 orat allt a viz rajta! Utana lett szarazra torolve. Most befolyt az illesztesekhez a viz es felfog pordulni?

Battletag: hojszi#2983

(#71040) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Üdv urak.
Konyha/étkezöben falat szeretnék burkolni.
Jelenleg az előző lakó által itthagyott osb lap van a falon. Fal kb 150cm a legnagyobb egybefüggő hossz. Magasság 144cm. 1 pozitív és 2 negatív sarok.
Mivel az előszobát már végigburkoltam a napokban és asszony nehezen viselte a port koszt, szeretnék valami csemperagasztó nélküli rögzítésü rendszert. A lényeg hogy ne legyen por es minimális kosszal járjon.
Első körben fára gondoltam, akár laminált padló de nem tudom a sarkokat hogyan lehet megoldani illetve a rögzítés ekkor fúrva lenne. Hőtvizet nem fog kapni,de rá lesz tolva egy asztal meg ott ülünk szóval a műanyag hamar koszolódna.
Szeretném ha padlótól lehetne inditani,a járólapjelenlegi szegélyeit eltávolítom.
Köszi a tippeket

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#71041) macilaci78 válasza Intel fan11 (#71039) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Lamináltja válogatja. Az értelmesebbeket tesztelik, mennyi ideig áll ellen a víznek. Pl 8, vagy épp 24 órán át. Ez az infó is szerepel a termék adatlapján.
A laminált legérzékenyebb része a klikk, ha vízre dagad, nem tudod összepattintani, így a vizsgálat elsősorban ezt vizsgálja.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#71042) macilaci78 válasza gordonfreemN (#71040) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Lamináltat negatív sarokban kihúzod szilóval, a pozitív sarokba meg ragasztasz fel pl 15*15 mm L-profilt. Ragaszd az OSB-re, csavarnak helye se lesz és a laminált széle is sérülékeny.
Ragaszthatsz még vinylt is, vannak kőhatásúak is és nem jár porral.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#71043) Lipton válasza gordonfreemN (#71040) üzenetére


Lipton
őstag

Mennyit szansz ra?

(#71044) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Macilaci78: köszönöm még ezt meggondolom akkor mit hogy és jó az ötlet.
Lipton: nos eleve összesen kb 5nm körüli felületről van szó. Ha 50bòl kijönne akkor már örülnék.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#71045) Chaser válasza gordonfreemN (#71040) üzenetére


Chaser
titán

Parafa tapetan elgondolkozhatsz, min. vastagsag, 3-4mm, dekorativ, vizallo, ho es hangszigetelo, eros, pont konyhaknal lattam falvedoknel kiemelten, nem hagy rajta nyomott a "belehuzott" szek

Esztrichet mikor lehet aljzat kiegyenlitozni? Meg kell varni h teljesen kiszaradjon?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#71046) macilaci78 válasza Chaser (#71045) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A parafa vízálló. És amit rákensz? Nagyon sokan azt hitték, hogy a parafa vízálló és berakták fürdőbe, majd jött a felismerés, hogy a lakkozás bizony nem bírja a vizet. :U

Ahogy kivettem a kérdező szavaiból, fontos szempont a takaríthatóság. Nálunk az étkezőasztal a falra van rátolva, mellette a csempét rendesen kell subickolni néha, egy parafát régen felsértettünk volna, lehet, még lamináltat is.

Ami a kérdező szerencséje, hogy OSB a fogadó, amire direktbe lehet ragasztani egy sor dolgot.

Esztrichet bármikor aljzatkiegyenlítőzhetsz, hiszen az is cementes, de a nedves esztrichre nem rakhatsz akármilyen burkolatot és a nedvesség az aljzatkiegyenlítőn át fog menni. Max 2% CM-et engednek a gyártók padlófűtés nélküli aljzatra, műgyantával szoktunk szigetelni akár 10% CM-ig is, ha kell, de drága. Van pár műgyantás alapozó, ami 4% CM-ig szigetel padlófűtés nélküli aljzaton, olcsóbb is, mint a műgyanta. Pl Uzin PE 400.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#71047) Chaser válasza macilaci78 (#71046) üzenetére


Chaser
titán

Sztem pont a lakkon van a hangsuly, van vizallo lakk, furdobe en folyekony foliat is rakok ala
Utana kell nezni aztan eldonti, laminalt falburkolok se sokkal olcsobbak
- bar kacerkodom a gondolattal, h furdoben dekor uveg is legyen a kadnal:) - szeretek pancsizni ( :

Cmx nedvesseg? Majd foccer modszerevel megnezem szaraz-e ( : burkolat megy utoljara, lesz ideje szaradni
Rendesen meleg van a szobaban futes nelkul is, most mar alul min. ho tavozhat, felul meg a beton, tobbi reszen meg 1-2 napos burkolhatosagu kiegyenlito megy

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#71048) dh66e válasza Intel fan11 (#71039) üzenetére


dh66e
veterán

Az illlesztést figyeld ha megdagad ott fog.

(#71049) canniball válasza fasyrt (#70542) üzenetére


canniball
nagyúr

Köszi a tippet rákerestem így is, de a guglit nem lehet átverni egyből tudta hogy kapupántcsavarról van szó. :)
Találtam feketét, de jó messze és csak egy-két méretben, olyanban persze nem ami jó lett volna. Jobb híján maradt a horganyzott, nem olyan szép mintha fekete lenne de kész van.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#71050) macilaci78 válasza Chaser (#71047) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Azért ha jól számolom, 10k/m2 árral már ki lenne békülve.

Vesz egy akármilyen lamináltat, 4 k-ig van választék bőven, ragasztó 3 k/m2, esetleg alapozó 200 Ft/m2, pozitív sarokba 20×20 mm L-profil, széleken (oldalt, felül) 10×16 mm L profil, negatív sarkot kihúzza szilóval, padló-fal találkozása megint sziló, vagy a laminálthoz való szegő.

Megcsinálni sem Ördögtől való dolog: felragasztja az alsó sort, megvárja, míg megköt, majd másnap pattintja sorban a többit. A vágásokkal sem kell precízkedni, a profilok takarnak szépen. Ha igényli, a profil takarásában csavarral meg tudja akasztani a széleket (OSB rulez, csak fúrjon elő, süllyessze be a csavarfejet). A burkolatváltó profilok találkozásához kell valami, amivel szépen tud vágni. Fűrész, flex, gérvágó, esetleg reszelő, vagy csiszolóvászon.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.