Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#140001) Dorian válasza Poultier (#140000) üzenetére


Dorian
félisten

Nem. Úgysem a karton állítja meg a vizet, az impregnált csaupán kevésbé veszi fel a párát

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#140002) A Zéé válasza Poultier (#140000) üzenetére


A Zéé
addikt

impregnált karton ugyanúgy felázik, ha tocsog a vízben, csak a pára nem bántja.
WC-nek amúgy csak az alját szoktuk kenhetőzni, az oldalfalra csak annyit megy fel, hogy a hajlaterősítő szalag a helyén maradjon (5-6 cm max). szerk: de azt is csak akkor, ha karton falak vannak.

[ Szerkesztve ]

Just a simple Lineman...

(#140003) mezis válasza Janaboy (#139985) üzenetére


mezis
nagyúr

[link]

mezis

(#140004) RexpecT válasza Victoryus (#139984) üzenetére


RexpecT
addikt

Én eltávolítanám a szétégett purhabot és oda is raknék vakolatot. De műanyag takaróléccel is megoldható a purhab elrejtése.

(#140005) pjen válasza mokus1 (#139999) üzenetére


pjen
félisten

Lehet kapni egy kis elektrónikát, ami befér a kapcsoló mögé. Ha felkapcsolod a villanyt a venti megindul, a lekapcsolás után 5 percel megáll. Ez nem pont olyan amit keresel, de praktikus tud lenni. :)
Mezis kolléga sokkal jobbakat linkelt.

[ Szerkesztve ]

(#140006) Z_A_P válasza Victoryus (#139984) üzenetére


Z_A_P
addikt

Valami vekony habarcs/akarmivel kend le / takard le.
Bar elnezve mar keso. Esetleg kapard ki es fujd be ujra, aztan takard el naptol. Vagy majd szigeteles elott csereled.

OK

(#140007) Poultier válasza A Zéé (#140002) üzenetére


Poultier
tag

Köszi a választ mindkettőtöknek!
Fürdőnél a burkoló annyit mondott, hogy a kád helye körül kenjem csak ki + a sarkokat hajlaterősítővel. Mehet cucc a járólap alá is? Van 5 liter kenhető, kidobni sajnálom a maradékot

(#140008) A Zéé válasza Poultier (#140007) üzenetére


A Zéé
addikt

Az alját telibe szoktuk kenni az előbb említett 5-6 cm felhajtással, ahol kád/zuhanyzó van, ott meg 1,80-ig szoktuk az oldalfalat.
Mosókonyha alját is telibe szoktuk, illetve ahogy mondtam a WC-t akkor, ha kartonból vannak az oldalfalak.

Just a simple Lineman...

(#140009) csababarca válasza csababarca (#139998) üzenetére


csababarca
őstag

ezekre valaki?
rosszat sejtek a mofémnál, minden más ilyen boxhoz nagyobb a termékkínálat, ehhez meg van 3 fajta... :W

fugakérdés is áll még, de megmondom őszintén, nagyon drágának tűnik, mindent azzal fugázni. :U

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#140010) alcsa válasza csababarca (#140009) üzenetére


alcsa
senior tag

Fugahoz: en csak az epitett zuhany aljat csinaltam meg epoxyssal, kb 1m2, a tobbi az egesz furdoben sima fuga. Szerintem nem eri meg mindehol azzal csinalni.

(#140011) csababarca válasza alcsa (#140010) üzenetére


csababarca
őstag

Értem, köszi.
Ezt javasolta a burkoló is.

Ezt a mofém-es témát jól megszívtuk úgy érzem, senki nem mondta nekem, hogy ehhez csak ez a 3 féle zuhanycsap van, és kifújt.
:W :W

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#140012) Victoryus válasza RexpecT (#140004) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

köszönöm! +Z_A_P
Kikaparom, van Manu1 meg habarcs is, betömni. Bent van a káván 3cm hungarocell, szerintem nem lesz rosszabb ha purhab helyett habarcs lesz a résben. Redőny mindenképpen kellene idén, szigetelés meg 1 év múlva talán...

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#140013) Inhouse válasza Flowtation (#139917) üzenetére


Inhouse
őstag

Ne vizesen mosd fel, szárazon töröld át! Mi sem mertük szárazon, rengetegszer, rengeted vízzel mostuk fel, mire halványodott...de közben a fuga színe odalett...valami sötétség lett.
Tehát semmi elsőre, csak szárazon a nagyját töröld át! Aztán mikor már elkopott a fátyol, akkor mosd fel...

Üdv Inhouse

(#140014) Inhouse válasza cOxeR (#139957) üzenetére


Inhouse
őstag

A link nem lett jó, de talán sejtem melyikre gondoltál...kis kerekes lapok a sarkok alá, meg egy emelő...hát az első kicsúszásig egész jó. Minél egyetlenebb a talaj, annál hamarabb bekövetkezik.
A sógoroméknak van 2 biztonsági övből készített hevedere. Karikába van kötve és van rajta egy széles laposvas, ami derékszögbe van hajlítva, talán kicsit tovább. Beállítjuk a magasságunkhoz, megbillentjük a bútort, alá akasztjuk a vasat és a vállunkon/nyakunkon átvetve (előtte kicsit görnyedve) felállunk vele és kézzel tartva elvisszük a helyére. A vas néha okoz sérüléseket.
Az egyik ismerős felesége rengetegszer rendezte át meglepetés szerűen a lakásuk, mire a férje hazaért. A trükk egyszerű volt, valahogy megbillentette, lábbal alátolt egy kis szőnyeget, gondolom ezt megcsinálta a másik oldalán is, majd arrébb tolta/húzta a szekrényt. Aztán kibányászta alóla. Persze csak szobán belül működik.

Üdv Inhouse

(#140015) cOxeR válasza Inhouse (#140014) üzenetére


cOxeR
Ármester

Köszi, közben meg is csináltam, tettem fel képeket is. :)
#139972

[ Szerkesztve ]

(#140016) Z_A_P válasza Victoryus (#140012) üzenetére


Z_A_P
addikt

Purhab hőszigetelő, habarcs meg jó hővezető!

OK

(#140017) gordonfreemN válasza mokus1 (#139999) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Ezzel a típussal önmagában nem. Egy kiegészítő relével nyilván meg lehet fordítani a logikát. Ez annyit tenne, hogy amikor lekapcsolsz, akkor a relé elejt és egy nc kontakton keresztül tápot ad erre az idörelére. Ekkor Di-re állitva a beállitott idötartamig tekerne a relé.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#140018) Gabonetta válasza csababarca (#140009) üzenetére


Gabonetta
aktív tag

A fugázó drága vagy a munkadíj egyébként?

(#140019) csababarca válasza Gabonetta (#140018) üzenetére


csababarca
őstag

Mindkettő.
anyag is drágább, de a munkadíj is.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#140020) mokus1 válasza Gabonetta (#140018) üzenetére


mokus1
addikt

A szilikon fuga drága.

(#140021) csababarca válasza mokus1 (#140020) üzenetére


csababarca
őstag

Epoxy a kérdés.
de most azon gondolkozom, hogy az épített zuhanyt kerapoxyval fugáznánk, a többit meg simával.
nem tudom ez járható út vagy sem.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#140022) elekresz


elekresz
tag

Sziasztok!
Van egy dupla dupla kapunk, amiből az egyik egy betonozott garázs lejáróhoz vezet.
Nagyobb esőzéskor (néhány utcára vezetett eresz miatt is) a víz csak felénk tud jönni. mert "szerencsésen" ide lejt az egész úttest és járda is. Az Önkormányzat betett 2 kis láda szikkasztót meg egy rácsot (a képen még nem látszik), de hogy is mondjam szépen... szóval kb. nyerünk 3 percet, amíg megtelik és ömlik a pincébe a víz, idén már vagy 3x beáztunk, főfalak, egész pince alja tiszta víz, hónapokig szárad. Ebből van már elegem, homokzsákok vannak kint 0-24, már az UV is megeszi őket, no meg a garázs így csak dísz. Van ötletetek arra, hogy mit tudnék itt tenni, hogy a víz ne jöjjön be, de egy autó azért igen?
A második dupla kapuhoz gondoltam szikkasztót, a lejárós kapu alá meg folyókát, de ez megint csak véges kapacitás és nem szerencsés a házhoz közel tenni a szikkasztót sem, így inkább emelni kéne a szintet. Gumi fekvőrendőt vagy parkolási gurulás gátlókat néztem, de általában 6-7cm magasak, ami szerintem nem elég, ami ennél több, azon meg nem menne át az autó. Szedessem szét a kaput és emeljük meg a szintet valami szolidabb lejtéssel?

A lehető legkevesebb macerával szeretném megoldani, ha van egyéb tipp, megköszönöm.
Üdv.: elekresz

[ Szerkesztve ]

(#140023) csababarca


csababarca
őstag

Ezzel mit csinálnátok, mert így elég gányul néz ki...ezt a vizes vagy az esztriches cseszte el szerintem.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#140024) macilaci78 válasza elekresz (#140022) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nem tudod hasznosítani a csapadékvizet pl locsolásra? Ha igen, akkor én szivattyúval a rámpa aljába mart vályúból gyűjteném. Nyilván ez talán az egyik legnagyobb macerával járó átalakítás.

Face szokott feldobni mindeféle videót. Vannak önműködő gátak: víz esetén egy úszó a járdaszintből kiemel függőlegesbe egy fém lemezt, ami szépen rázár a mellette lévő kerítésalapra. Teljesen automata, a lemez alatti üregben összegyűlő vízszint emeli fel. A hátránya, hogy amíg áll a víz, addig nem tudsz a kocsival közlekedni.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#140025) macilaci78 válasza csababarca (#140023) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A vizes/gépész. Ő rögzítette le a szerelőbetonra a csöveket. Az estriches csak egy szintet tartott, amit meghatároztak neki. Nem ő tehet róla, hogy ez a szint nem takar rá a csövekre.

Nálam ettől csúnyább, de nem volt szempont. A kazán alatt van a sarokban, a kazántakarás földig ér majd, el fogja takarni.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#140026) exlepra válasza elekresz (#140022) üzenetére


exlepra
tag

Szia, nekünk is hasonló problémánk volt, én úgy oldottam meg, hogy alul garázskapu előtti folyókából egy műanyag tartályba vezettem a vizet onnan meg merülőszivattyúval ki. Egy ekkora lejárón a mostanában előforduló monszunok alatt még akkor is szép vízmennyiség gyűlik ha az utcáról nem is jön be semmi.

(#140027) csababarca válasza macilaci78 (#140025) üzenetére


csababarca
őstag

Igen, én is a vizesre gondoltam.
Nálam se szempont, ez a spejzben van, a másik osztókör van a gépészetiben.

Esetleg arra gondoltam, hogy felvenni a lapot (van még helyette), megpróbálni felütni az esztrichet, és a csöveket lejjebb nyomni? De nem tudom enged e annyit, toldani meg gondolom nem túl célszerű.
még valami kis "padkaszerű" kialakítással eltakarni, nem tudom.

Asszony megint fél napja nem szól hozzám emiatt.

Vizessel sajnos gondok vannak, pedig szépen dolgozik, de nem szól dolgokról.
Pl ugye berakott egy mofém multiboxot, de azt nem mondta, hogy akkor így a többezer zuhanytelepról leredukálódott 3 fajtára a lehetőség, pedig mi valami feketét akartunk volna..
nem tudom ez megoldható-e, más nem kibontatom a burkolatot, bár gipszkartonfalon van, nem tudom hogy lehetne a boxot kicserélni olyanra ami jó nekünk. :U

[ Szerkesztve ]

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#140028) cOxeR válasza elekresz (#140022) üzenetére


cOxeR
Ármester

Egy relatív mély 30-40 cm, ráccsal fedett vízelvezető árok a kapun belül? - természetesen ez egy nagy belső szikkasztóba elvezetve. Illetve marad az aktív eszközös védekezés, amit macilaci is ír. Én biztosan elsőre passzív irányba keresném a megoldást, mert az "sose" romlik el.

(#140029) exlepra


exlepra
tag

Sziasztok, kültéren kellene falon vezetnem elektromost kábelt. Valamilyen UV és kutyabiztos (legalábbis a függőleges részen) megoldásra lenne szükségem. Műanyag vagy fém védőcsőre gondoltam, de nem tudom melyik lenne kivitelezhető amivel azért az asszony sem hajt el.

(#140030) elekresz válasza cOxeR (#140028) üzenetére


elekresz
tag

Köszönöm mindenkinek az ötleteket, tippeket.
Akkor túl egyszerűen nem fog menni. Folyóka, tartály, szikkasztó, szivattyú..., jövőre sem megyünk nyaralni. :)

(#140031) szaszyka válasza elekresz (#140030) üzenetére


szaszyka
senior tag

Ez egyébként mekkora köcsögség már, hogy a te ingatlanod megy tönkre a közterületről befolyó víz miatt. Önkormányzattal nem lehetne valamit kitalálni? Töltsék fel a házad előtti részt, vagy valami. Ha már közterület... Szülői háznál ugyanez a probléma, apáméknak anno sikerült a falu egyik utcájának legalacsonyabb részére építkezni, persze oda folyik mindnekitől a lé, szerencsére nem sok.
Éjszaka, mikor senki nem látja, nem tudnál a kerítés két végére, a járdása kiönteni 2 zsáknyi zsákos betont, "gátnak"? Nem te voltál, arra sem jártál... :D

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#140032) elekresz válasza exlepra (#140029) üzenetére


elekresz
tag

Nálunk is volt ilyen kérdés, végül az asszonnyal a WPC párnafa megoldással egyeztünk ki, ennek a belseje üreges (van olyan, amiben elfér a kábel, vékony védőcsőben) és nem annyira "csúnya, gusztustalan" :), mint egy fehér műanyag kábelcsatorna.

(#140033) mezis válasza exlepra (#140029) üzenetére


mezis
nagyúr

Fesd le fal színűre, és apró virágmintákat rá. :DDD

mezis

(#140034) elekresz válasza szaszyka (#140031) üzenetére


elekresz
tag

Igen, megy a levelezés, önkormányzat, polgármester, jogi út, stb., de ettől még jön a víz.
Volt egy megoldásunk korábban, saját költségen megemelt járja, mélyített, földes árok, amire parkolni is lehetett, de elnyelte a vizet is. Szétszedték az utat, szélesebb, térköves járda, szintbe hozva, úttest és kocsibehajtók aszfaltozva. Csodaszép, amikor süt a nap, ha esik, akkor meg megtartja a vizet és a gravitáció miatt a pincében köt ki.
Eddig 6 hónap után annyit értünk el, hogy beástak a maradék kis "árkocskába" két kis szikkasztót és a fő kapukon körbe folyókát tettek, hogy ez majd jó lesz.., de az első viharban kiderült, hogy semmire sem jó.

(#140035) 6030D válasza elekresz (#140022) üzenetére


6030D
Ármester

Ha az önkormányzatban van segítőkészség, akkor én inkább telken kívül oldnám még, akár úgy is, hogy te beszállsz valamennyivel. Ha csak a kapunál megy be, akkor nekem két ötletem lenne. Felszedik a járdán a térkövet, és megemelik 15-20 centivel az alapját, majd visszarakják. Ez neked ott lehet gond, hogy a garázsfeljáródnak megváltozik a meredeksége, és nem biztos, hogy le tudsz állni a kocsival.
Ha viszonylag nagy az utca lejtése, akkor meg be lehet építeni egy vízelvezető rácsot/folyókát az út mentén (az felett, ahol elkezd felétek folyni a víz), és az alját olyan mélységre rakni, hogy a végén egy "vízszintes" csatornával visszavezeted az utcára a vizet.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#140036) mezis válasza elekresz (#140022) üzenetére


mezis
nagyúr

Ha van rá keret és nem fog fennakadni az autó, akkor mindkét kapu szétszedése, beton védőgát. Gondolom annyi elég lenne mint a kerítés alja.

mezis

(#140037) elekresz válasza mezis (#140036) üzenetére


elekresz
tag

Önkormányzat legutóbbi hozzáállása, hogy ők megpróbáltak mindent, nincs több keret. A szikkasztó kapacitást kellene bővíteni, de ez idén meg jövőre nem fog menni, utána meglátják az adóbevételekből mi marad, addig is bíznak benne, hogy nem lesz nagy eső pár évig. Április 1-én még nevettem volna ezen a válaszon, most ügyvédhez fordultunk inkább, mert szerintem az eső ellen nem válik be a remény, mint szakértő megoldás.
Én is kívül oldanám meg, elvégre az útépítők miatt jön be a víz, ami eddig nem jött, de az közterület és nem nyúlhatok hozzá. Felajánlottam, hogy saját költségen szétszedetem, megemelni és a számlát törleszthetik részletekben vagy felezünk.
Ha nem szeretném használni a garázst, akkor persze kapu ki, beton fel az oké, de szeretnék beállni az autóval.

(#140038) csababarca


csababarca
őstag

Megjött a hivatalos válasz a mofémtől, csak azt a 3-4 zuhanytelepet lehet használni az ő multiboxukhoz.
Zseniális...

Most az alábbi lehetőségek vannak.
1.) Elfogadjuk, hogy megszívtuk, és választunk ebből a szerény kínálatból.
2.) Felbontjuk a burkolatot, gipszkartont, és kicseréljük a multiboxot is. Ez mennyire problémás művelet? A lapból van elég, de a gipszkartont kivágni, majd újrajavítani neccesnek tűnik.
3.) Keresek valami céget, akik át tudnák festeni a zuhanytelepet, de nem tudom ez egyáltalán lehetséges-e.

Az biztos, hogy valami matt fekete dolgokban gondolkozott a menyasszonyom, és ha ezt beadagolom neki, hogy ez a 2 féle van (2 utasból ennyi a választék), akkor megint egy őrült veszekedés veszi kezdetét.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#140039) szaszyka válasza csababarca (#140038) üzenetére


szaszyka
senior tag

Asszony nem tudja megoldani?

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#140040) alcsa válasza csababarca (#140038) üzenetére


alcsa
senior tag

Lehet asszonyt kellene cserelni ;] , ha ilyenekert van orult nagy veszekedes, akkor mi lesz ha kiontod a kavet az uj szonyegre? :Y

(#140041) OPiiPO válasza szaszyka (#140039) üzenetére


OPiiPO
addikt

asszonycsere? ;]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#140042) donmackó


donmackó
őstag

Üdv!

Segítségre lenne szükségem. Csinálnám otthon a csatorna bekötést, de a házból kifolyó cső és a hálózati bekötés között van vagy 1,5 méter a szintkülönbség. Hogy érdemes áthidalni ekkora eltérést? Én valami olyasmit olvastam hogy 10 méteren max 5 centiméter a jó lejtés, az enyém a két 45°-os hajlattal is 13 méter.

Release the cable hounds!

(#140043) csababarca válasza szaszyka (#140039) üzenetére


csababarca
őstag

Hát, így is a burkolással se elégdett, ugye amit küldtem képet fentebb is megoldásra vár...

Az asszonycserén is már gondolkoztam, de azon is, hogy meghirdetem a házat, és eladom. Mert utóbbi másfél évben szerintem 10 évet öregedtem ezek miatt.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#140044) A Zéé válasza csababarca (#140038) üzenetére


A Zéé
addikt

mondjuk, hogy a matt fekete nem kerül be azt lehet, hogy annyira nem bánnám. Nagyon design, nagyon trendi, de kb. minden zuhanyzás után lehet takarítani, mert amíg a fényes krómon 1-2 hét után veszed észre a kis szappan/vízkő pöttyöket, addig a matt feketén azonnal.

Just a simple Lineman...

(#140045) Chris0321 válasza csababarca (#140038) üzenetére


Chris0321
addikt

Jobb ha szerzel nyugtatót. A fekete addig szép, míg nem kezded el használni. Anyámnak fekete gáztűzhely kellett, mert jól néz ki. Utána pedig panaszkodott, hogy milyen nehéz takarítani, mert minden meglátszik rajta. Sajnos ez ilyen.
Én zuhanyzóba nem tennék feketét, szerintem látszódni fognak rajta a vízcseppek.

(#140046) Dorian


Dorian
félisten

Fekete a zuhanypanelünk, a gáztűzhelyünk, mosogatónk, konyhapultunk és a lelkem is ;] semmi problémánk nincs vele, nem vészes a mocskolódásuk. Igaz nálunk a közepesnél egy kicsit lágyabb a víz

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#140047) csababarca válasza A Zéé (#140044) üzenetére


csababarca
őstag

Nem engem kell meggyőzni :)
nekem teljesen megfelelne a króm.
igazából csak maga a zuhanytelepnek kellene olyannak lennie, a zuhanyrózsa, kézizuhany már lehetne bármilyen, az nem gond.
majd valahogy megpróbálom elfogadtatni vele.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#140048) pjen válasza donmackó (#140042) üzenetére


pjen
félisten

Az az 5 centi a gyakorlatilag szinte vizszintesen vezetett csőre vonatkozik, hogy ne szaladjon el a víz az egyebek mellett. A végén mikor már elég közel vagy akár 50-60 fokban is lejthet. A sz@rt leviszi a gravitáció.

(#140049) szaszyka válasza csababarca (#140043) üzenetére


szaszyka
senior tag

Nem mertem írni asszonycserét, mert magánügy. Arra gondoltam, hogy a csajok amúgy tök kreatívak tudnak lenni, hátha esetleg eszébe jutna valami bevonatozás, vagy egy zuhanyszett fóliázás, vagy mittudomén. Youtube tele van ilyen vízbe mártós, fóliás, festős videóval, hátha valahogy megoldható. Egy szaros szín miatt biztos nem b...nám szét az egészet. De ha nem tetszik neki, lehet továbbállni, és egyedül megpróbálni talpon maradni... (Bocs, éppen válok, ezért ez a jó ötlet XD).

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#140050) donmackó válasza pjen (#140048) üzenetére


donmackó
őstag

Akkor az nem probléma hogy a második 45°-os idom után elcsalom azt a 1,5 métert? Az kb 8 méter hosszú szakasz. Vagy a másik megoldásom hogy 2 db 90°-os idommal feljebb hozom, csak attól még tartok a dugulásveszély miatt.

Release the cable hounds!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.