Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#66001) macilaci78 válasza BullZeye (#65998) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Alapvetően jó az elgondolás.
A monitort tartó polcot hogy akarod rögzíteni? Milyen falra, mennyi súly lesz rajta?
Látom, az asztallap 80*135 cm darabja. Nagy ahhoz, hogy felvessem a közös lapot egy anyagból.
A fiókos részhez nézd meg a konyhabútorod, látni fogod, hogy a két oldalt felül összeköti egy vízszintes pálca elöl és hátul is, a pult ezekhez van csavarozva. Gyakorlatilag így önálló egységet képezhetnek.
Nem szép és nem is túl stabil, ha a szóló oldallap a munkalap szélével síkol. Ilyen kihúzható polcrendszerből vannak egész keskenyek, és az elem tetejéhez hozzá tudod csavarozni a munkalapokat.
Munkalapok sarkait kerekíteném, a látszó éleket 2mm ABS élzárással kérném.

Ez szerintem, mert nekem így tetszene, így praktikus, stabil.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#66002) macilaci78 válasza gordonfreemN (#66000) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ez szerintem sok, de jó lenne egy gyakorlatban praktizáló szaki véleménye is.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#66003) dh66e válasza gordonfreemN (#65986) üzenetére


dh66e
veterán

Ahol nem éri be a teljes szélességet a víziló (na jó ez csak vizipaci) ott ha nem emelkedik tovább akkor rendben vagy, esetleg középre végig vágj be egy csík polifoamot a kérdéses helyre és meg is vagy az aljzatkiegyenlítéssel. :) Persze ha valami merevebbre vágysz akkor natur hátfallemezt raksz le.
Tökéletes lesz, érzetre is.

[ Szerkesztve ]

(#66004) emre válasza Siriusb (#65975) üzenetére


emre
veterán

A munkahelyemen szivattyú alapok dübelezését szoktunk ragasztani, gondolom a jobb rezonancia elvezetés miatt. Befúrunk, furatból por kifújatás, jöhet a ragasztó, utána betoljuk a dübelt, megvár míg megköt, majd mehet rá a rögzíteni kívánt cucc.

Ilyesmi....itt épp furat korrigálás zajlik, valahogy nem sikerült megfelelő helyzetben feltenni rá azt a lemezt. :DDD

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#66005) gerisz23 válasza emre (#66004) üzenetére


gerisz23
őstag

Gondolom az egytengelyűség beállításban is profik vagytok :C

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#66006) emre válasza gerisz23 (#66005) üzenetére


emre
veterán

Én igen, viszonylag sokat szoktam gyári szakkifejezéssel élve "lézerezni" hasonló szerkezettel. Itt is az lett volna a feladat, ott vannak az alap mellett az U alakú lemezek amikkel a magasságát állítjuk be. Itt másik motor került a szivattyúra aminek eltért az előzőtől a magassága, és ez miatt lett kicserélve az alap lemez.
De van aki beleszarik, mert nem neki kell helyrehozni, és úgy lett ráhegesztve a lemez, hogy volt az oldalában egy furat távolság. El sem jutottunk a kuplung összeillesztéséig, mert a csavarokat sem tudtok beletenni a motorba. De szerencsére újabban gyári alapok jönnek, azokkal kevesebb a macera.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#66007) gerisz23 válasza emre (#66006) üzenetére


gerisz23
őstag

Helyes:DHasonló területen dolgozunk ezek szerint :R

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#66008) philoxenia válasza gerisz23 (#66007) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Európa területén? ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#66009) emre válasza gerisz23 (#66007) üzenetére


emre
veterán

Mostanra találtam meg a készüléket, ilyennel dolgozunk, már ha eljutunk addig :)

(#66008) philoxenia

Minden bizonnyal. :P
Én jelenleg a kaposvári cukorgyárban melózok, lakatosként.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#66010) gerisz23 válasza emre (#66009) üzenetére


gerisz23
őstag

Én meg egy villanymotor szervízben Fertőszentmiklóson.Az egyik műszerünk hasonló,én műhelybe dolgozom javarészt,van egy helyszínre járó csapatunk,diagnosztika stb.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#66011) #33253120 válasza gerisz23 (#66010) üzenetére


#33253120
törölt tag

Akkor hozzád lesz majd valamikor privát kérdésem.... :)

(#66012) DoItYourself


DoItYourself
addikt

És egy pesti lakatos ember nincs itt, aki bevállalná egy kétszárnyú kapu átalakítását, motorizálását?

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#66013) rwin5


rwin5
őstag

Tud valaki webshopot ahol méretre készítenek/vágnak szőnyeget?

(#66014) philoxenia válasza rwin5 (#66013) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Padló, vagy futószőnyegre gondolsz?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#66015) rwin5 válasza philoxenia (#66014) üzenetére


rwin5
őstag

Padlószőnyegre :K

(#66016) philoxenia válasza rwin5 (#66015) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ők szoktak vállalni, bár még eddig csak áruházukban vettem, nem tudom a webáruházban működik-e... Nincs a közeledben üzletük?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#66017) rwin5 válasza philoxenia (#66016) üzenetére


rwin5
őstag

hóhó, de van, pár kilóméter szó szerint a háztól. KÖSZI!! :C :R

(#66018) bazsimano


bazsimano
őstag

sziasztok!
burkolat szamolashoz van valami tipp? tervezni erdemes? vagy csak hagyjam ra a burkolora?
epitett zuhany is szeretnenk...mire figyeljunk amikor oda jarolapot valasztunk?
koszonom!
b.

(#66019) philoxenia válasza bazsimano (#66018) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Lapfüggő is. Vágásmennyiség, burkolat iránya, (diagonál?) a lap mennyire törik... Érdemes esetleg olyan boltban venni, ahol az adott mennyiségből még sok marad, vagy visszaveszik. Kellemetlen, ha elfogy és nincs már, sokkal rosszabb, mintha marad két doboz...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#66020) bazsimano válasza philoxenia (#66019) üzenetére


bazsimano
őstag

igen! nyilvan tobbet is fogok rendelni azaz raszamolni...10-15%ot.
elsokorbe megnezzuk a zalakeramiat...van valami amit erdemes nezni? ajanlott?

(#66021) philoxenia válasza bazsimano (#66020) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Olyan nagy a választék ma lapokból... Kérdés mire kell, mennyi van rá....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#66022) bazsimano válasza philoxenia (#66021) üzenetére


bazsimano
őstag

ez is igaz :))) vallalkozo 3000ft/nm ad...gondolom ez a legolcsobb lehetoseg...szerintem ennek a duplajat adnank ki ra...
mire kell?
folyoso, amerikai konha ez igy egyben lesz...es akkor meg lenne furdo es wc.

[ Szerkesztve ]

(#66023) r.levente75 válasza bazsimano (#66018) üzenetére


r.levente75
addikt

1:10 méretarányú rajzkiosztás és számolás.

(#66024) mezis válasza BullZeye (#65998) üzenetére


mezis
nagyúr

A monitort n nem tenném polcra. Túl magasan lesz a természetes fejtartáshoz képest.

mezis

(#66025) ALI_G válasza bazsimano (#66022) üzenetére


ALI_G
veterán

Én azt javaslom (amit mi is csináltunk), hogy vidd el az alaprajzot A/3-ban a boltba ahol veszed a csempét és számolják ki helyetted. Így (szinte) biztos vállalják, hogy a bontatlan felesleget visszaveszik.
Zalakerámiát vett ismerős a gyártótól (ők a legolcsóbbak). Van saját tervező programjuk, ami kiszámolja, hogy mennyire lesz szükség. Nem hallottam rosszat róla. Annyi biztos, hogy 3-10k-ig minőségileg én nem láttam eltérést, szóval ami tetszik.

(#66026) philoxenia válasza ALI_G (#66025) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Látni nem látsz, de próbálj meg mérni például... ;)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#66027) bazsimano válasza philoxenia (#66026) üzenetére


bazsimano
őstag

Koszonom ALI_G és mindenkinek a valaszokat!
philoxenia:mi lenne ar/ertek/minoseg aranyban a legjobb valasztas? vagy ilyen nincsen?

(#66028) Met válasza bazsimano (#66027) üzenetére


Met
Topikgazda

Most az miért jó Neked hogy Ő megmondja neki mi éri meg?
Azt vedd meg ami tetszik (illetve amire a párod rámutat hogy azt veszed ;] ) vagy amit a pénztárca enged.
Van aki csak a burkolatokra annyit költ mint más egy ház felújításra.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#66029) bazsimano válasza Met (#66028) üzenetére


bazsimano
őstag

csak azert kerdeztem, hogy van-e valami olyan h "bestbuy" nem latszatra hanem inkabb minosegre. vagy,. hogy van olyan amit inkabb kerulni kell, mert a marha draga sem hozza a minoseget.

Nem azt varom, hogy megmondja, hogy mi jo nekem, hanem hogy tippeket adjon, hogy milyen markak kozul erdemes nezelodni!

De akkor mar vissza is vontam a kerdesemet es kerem egyik moderatort hogy az elozo hozzaszolasomat torolje, mert nem tudom mar szerkeszteni.

Koszonom!

[ Szerkesztve ]

(#66030) DoItYourself válasza bazsimano (#66029) üzenetére


DoItYourself
addikt

A fürdőben, wc-ben nekem a falon is greslap anyagú csempe van. Így vettük a házat, nem én találtam ki. Nos, ebbe lyukat fúrni nem annyira egyszerű, mint a mázas kerámia típusba, csak ütvefúróval lehet, olyan kemény. Mázasba pöpecül tudsz egy 8-as furatot készíteni tiplinek, ebbe jóval nagyobb lesz a furat.
Szóval én a greslap anyagúakat csak padlóra ajánlom.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#66031) bazsimano válasza DoItYourself (#66030) üzenetére


bazsimano
őstag

Köszönöm a tippet, fel is írtam magamnak! Nem vagyok jártas az ilyenbe, ezért ezek az infók jól jönnek :) :R

(#66033) Met válasza #46372352 (#66032) üzenetére


Met
Topikgazda

Őőő, ezt nem úgy kellett volna hogy középen is beton van?
Tehát már elve egybe betonozva.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#66035) Met válasza #46372352 (#66034) üzenetére


Met
Topikgazda

Majd föccer megaszondja hogy lehetne a meglévő koszorút úgy összekötni a betonalappal hogy együtt mozogjanak.
Esetleg a belmagasság engedné hogy a vízszintes gerendákra téve csinálsz padlót fából. Keresztbe néhány deszka és fa kellően merev, mehet rá osb és arra linóleum.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#66037) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Keresnék még mindig valakit LED szalagos hangulatvilágítás szerelése végett! Érdeklődtem csemberlennél, akit itt ajánlottak, de totál be van táblázva. Ő mondott még egy CorvBoy nevű illetőt, szintén fórumoról, de csak indexes fórumon találtam meg, ott megpróbálok írni neki. De szívesen várom a tippeket, neveket, kontaktokat.

(#66038) föccer válasza #46372352 (#66032) üzenetére


föccer
nagyúr

Lakohaz lesz vagy csak faskamra/szerszamos?

Ha utobbi akkor 15 cm kiszedni a termobol, megdongolni, 15 cm kavics vissza, megdongolni, 1 reteg PE folia es ra 7-8 cm beton, amit megtomoritessz, lehuzod es utokezelsz.

Ha lakoter akkor egy kicsit cifrabb.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#66039) Melack válasza Gabesz87 (#66037) üzenetére


Melack
veterán

CoolBoy323 ?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#66040) Met válasza Melack (#66039) üzenetére


Met
Topikgazda

Mondta volna hogy keresse a Pumuklit :D

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#66042) canniball válasza #46372352 (#66036) üzenetére


canniball
nagyúr

Én a helyedben maradnék a betonnál, a fa nedvesen csúszik mint a fene.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#66043) martillo


martillo
tag

Sziasztok,

Szeretnem feltolteni a teraszom mellett termofolddel a jelolt magassagig.
A kerdes az lenne, hogy a terasz falat/labat kell-e vmivel vedeni, vmit odatenni a fal es a fold koze? Vmi folia esetleg vizesedes vagy barmi ellen...

Koszi

[ Szerkesztve ]

(#66044) Morris válasza martillo (#66043) üzenetére


Morris
veterán

Bitugél esetleg?

(#66045) Ádám16


Ádám16
addikt

Sziasztok!
Furcsa kérdésem lenne. Az albérletben egy vajszínű szövetkanapén elaludtam a múltkor (pont mosva volt a rajta lévő lepedő), és rendesen beleizzadtam. Miután megszáradt, szép barna körvonal lett az anyagon.
Mivel merjem ezt kitisztítani belőle, hogy az anyag ne sérüljön, és a folt is eltűnjön?

[ Szerkesztve ]

(#66046) Met válasza Ádám16 (#66045) üzenetére


Met
Topikgazda

Valami kárpit tisztítóval próbálkozz DE
Először egy olyan helyen próbáld ki egy kis részen ami nem látszik, hogy a szövet színét nem e szedi ki alapból. Hátul alul, oldalt esetleg az alján ahol vissza van hajtva.

Ha nem bántja akkor egy kis helyen próbáld ki hogy a folttal mit csinál, ne rögtön azzal kezd hogy befújod az egészet aztán meg is lesz a következő 101 kiskutyának a forgatási helyszíne.
Ha jól rémlik kárpit tisztítóból van hab állagú és por is.

Most rendes vagyok, azzal nem foglalkozok hogy barna foltot hagytál ;]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#66047) Muton


Muton
addikt

Sziasztok!

Villanysütő és főzőlap bekötéssel kapcsolatban kérnék segítséget.
Megtörtént a lakásig a teljesítménybővítés, majd a kismegszakítónál van egy olyasmi ami három fázist csinál, és onnan jön a konyháig egy nagyon vastag 5 eres kábel. A szerelő úgy tervezte, hogy a főzőlap megy 3 fázison, és ugyanerre a kábelre a sütő 1 fázisát is ráköti.

Kérdés:
- a főzőlap tud 1-2-3 fázist is, az jó ha az 3 fázison van és abból az egyik jobban terhelve van, ha megy a sütő, vagy legyen a sütő 1f-n és a főzőlap csak 2f-n?

- a főzőlapon van egy matrica, hogy melyik érintkezőjére melyik fázist kell kötni. Honnan tudom meg, hogy a kábel 3 fázis vezetékéből melyik melyik? vagy nem számít? (a kismegszakítónál lévő 3 fázist csináló izénél össze van kötve a kis kapcsoló, így nem tudom egyesével lekapcsolni, hogy kiderítsem)

Előre is köszönöm a segítséget!

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#66048) Ádám16 válasza Met (#66046) üzenetére


Ádám16
addikt

:D
Rendben, köszi szépen

(#66049) gerisz23 válasza Muton (#66047) üzenetére


gerisz23
őstag

No várjunk.Képet nem tudsz csinálni a készülékről ami a 3fázist csinálja?
Főzőlap indukciós?
Fázisdorendnek amúgy itt nem lehet sok szerepe,ha főzőlapot be lehet kótni 3fázisra akkor kösd be úgy,valamelyik fázisra meg ráteszed a sütőt.Ha túl sok lesz a teljesítmény max átteszed másik fázisra.

[ Szerkesztve ]

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#66050) _Petya_ válasza gerisz23 (#66049) üzenetére


_Petya_
őstag

"a készülékről ami a 3fázist csinálja?"

Szerintem 3 pólusú kismegszakító :)

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.