Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#22001) Puma K


Puma K
veterán

Hali!

Segítségeteket szeretném kérni!

Van egy szobánk amit gipszkarton fallal választottunk ketté, szigetelés és semmi egyéb nincs a falban csak a váz és a gipszkarton.

Az lenne a kérdésem, hogy hogyan tudnám lebontani a legegyszerűbben és legkevesebb piszokkal?

Keressem meg a lapok rögzítési pontjait és csak simán csavarozzam le?

Sajnos már jó pár éve meg van a fal így nem emlékszem a pontokra, hogy hol kéne keresnem a rögzítéseket.

Üdv
Puma

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#22002) harry válasza Puma K (#22001) üzenetére


harry
veterán

Lehet venni pár ezer forintért ilyen gerenda kereső kütyüt, amit húzol a felületen, és ha tartóoszlophoz ér, akkor pittyeg. Ezzel meg lehet keresni. Gyanítom kb. 60 cm-enként lehetnek oszlopok betéve, ha egyet megtalálsz, megpróbálhatod kimérni, hol lehet a következő. Csavarfejeket megtalálni macerásabb, vagy látszik (ha nem olyan jó a glettelés), vagy meg kell csiszolni valamelyest a felületet, hogy előtűnjenek.

Szeretnéd még amúgy a lapokat később felhasználni, vagy mi a célod alapvetően? Mert ha teljesen elbontani, akkor idővel úgyis kisebb darabokra kell törni a lapokat, akkor meg kár ennyit pepecselni a keresgéléssel.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#22003) Lauda válasza FatalEror (#21997) üzenetére


Lauda
félisten

A legolcsobb es legegyszerubb megoldast keresem, hogy ne latszodjon, ehhez miert kell kep?

(#22004) Morris válasza Lauda (#22003) üzenetére


Morris
veterán

A málló vakolatot célszerű leverni. Egészen addig amíg mállik. Majd mélyalapozóval "szilárdítani" rajta. Száradás után pedig csemperagasztóval kiegészíteni! Ezt glettelni, csiszolni, festeni.

Azért kéne kép, mert ez csak egy megoldás. Lehet, hogy amit épp most írtam, nem lesz jó a Te problémádra!

(#22005) harry válasza bandus (#21995) üzenetére


harry
veterán

Azért majd valakinél (közös képviselő?) kérdezz rá szerintem, nehogy valami jóakaród beszóljon, hogy itt önhatalmúlag turkálsz a közös tulajdonban. Ha lehet, esetleg ki is rakhatsz pár plakátot, lehet menne más is matatni (kérdés, hogy ez jó vagy sem, de lehet csinálni akár szervezetten, többen is, csak az több tervezést igényel).

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#22006) föccer válasza Puma K (#22001) üzenetére


föccer
nagyúr

Óvatosan kopogtasd végig a falat egy keményebb tárgyal. Egy csavaghúzó nyele, vagy egy késnek a nyele is megfelel. Hallanod kell a különbséget, hogy hol van a váz. Ha ezt megtaláltad, akkor abban a vonalban meg kell keresned a csavarokat. Ha szépen el lett dolgozva a táblák illetsztése, akkor kénytelen vagy az illesztésekben lévő gipszet kiszedni és úgy leszedni a csavarokat.

Üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#22007) bandus válasza harry (#22005) üzenetére


bandus
veterán

nem ér annyit az egész :) pár hónapja lakunk itt, ha a többi lakónak igénye lenne rá (8 lakásos társasház), akkor már megcsinálták volna.
[link]
[link]
így néz ki a dolog.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#22008) runner 125 válasza bandus (#22007) üzenetére


runner 125
nagyúr

Tipikus elhanyagolt udvar.
..én mondjuk felszedném azokat a köveket is, és mondjuk focipályán is használatos, erős fűmaggal beszórni az egészet.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#22009) Puma K


Puma K
veterán

harry és föccer !

Köszönöm a ötleteket!

Megkerestem a csavarokat amit tudtam (elég undorító módon lett felrakva közelről nézve) és azokat kicsavaroztam.
10-12 csavar fog 1 gipszkarton elemet, majd annak az elemnek amelyiknek kiszedtem a rögzítő csavarjait széttrancsíroztam az egyik sarkát így már megláttam a belső váz egy részét és kb be tudtam határolni, hogy hol érnek össze az elemek.
Csavarhúzóval végig szántottam a találkozási pontoknál majd a szétszedett saroknál megfogtam és elkezdtem húzni és szépen el is engedte a fal ezt a részét.

Jelenleg olyan mintha egy vak ajtó lenne tudom nyitni-csukni :D

Szerintetek minimális hangszigetelésre a meglévő gipszkartonok alkalmasak? Mert kéne valami hangszigetelés és gondoltam felhasználom a még használható elemeket.

Üdv
Puma

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#22010) bandus válasza runner 125 (#22008) üzenetére


bandus
veterán

megtenném én is, ha itt lennénk még vagy 3-4 évig, de mivel szeptemberben elköltözünk, így felesleges, viszont nyárra jó lenne egy kicsit kulturáltabb udvar, ahova ki lehet feküdni napozni egy kicsit :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#22011) FatalEror válasza Lauda (#22003) üzenetére


FatalEror
addikt

Most már értem mire gondolsz,hogy leomlott a vakolat,és a helyét akarod valamivel kijavítani,csak te azt írtad,hogy a leomlott vakolat eltakarítását,hát azt seprűvel......Szóval spakli a repedés körül végigkocogtatod,és hallani fogod,hogy hol "tart" a vakolat,és hol vált el a faltól,azokat a részeket,amik már elváltak a faltól,azokat is leszeded,a vakolat alatti részt lepucolod,lespakliszod,majd a spakli sarkával
"beírdalod,hogy jobban tartson a javítás.Javításra vagy Festhető repedés-hézagkitöltőt ajánlom,vagy csemperagasztót.Nem tudom melyik az olcsóbb,és hogy-e felétek lehet-e csemperagasztóból 3kg-s vagy kisebb kiszerelést kapni,csempe ragasztóbol is a kültéri fagyálló kell neked,ha viszont fő az olcsósság,akkor az a repedéskitöltő.

HardCore is my LifeStyle

(#22012) föccer válasza Puma K (#22009) üzenetére


föccer
nagyúr

Szerintetek minimális hangszigetelésre a meglévő gipszkartonok alkalmasak? Mert kéne valami hangszigetelés és gondoltam felhasználom a még használható elemeket.

Nem igazán. :(

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#22013) harry válasza föccer (#22012) üzenetére


harry
veterán

Miért nem? Egy könnyűszerkezetes hangszigetelt fal hasonlóképp épül fel (1-2 réteg gipszkarton, falban valamilyen üveg/kőzetgyapot szigetelés, túloldalt lehet megint 1-2 réteg lap).
Én megtölteném a falat valamilyen említett gyapottal, majd felhúznék egy 2. réteg gipszkartont. Nem látom, elsőnek miért nem jó a bontott. Természetesen végül szépen glettelni, csiszolni, festeni / tapétázni, stb.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#22014) föccer válasza harry (#22013) üzenetére


föccer
nagyúr

ezeknél a szerkezeteknél nem a gipszkarton adja a hangszigetelést, hanem a belé tett hő- és hangszigetelő anyag. A gipszkarton kifejezetten rossz hangszigetelő.

A kérdés az volt, hogy a gipszkarton ad-e megfelelő hangszigetelést-e vagy sem.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#22015) szilchi válasza bandus (#22010) üzenetére


szilchi
őstag

Akkor lehet az lenne a megoldás,legalábbis én így csinálnám,hogy gépkölcsönzőtől egy fűkasza egy napra.Levágod a füvet,összegereblyézed és komposztálóba vagy ha az nincs akkor kukába dobod.A betonlapos részre meg veszel Glialkát a mezőgazdasági boltba és szólsz a többi lakónak+teszel ki táblát,hogy permetezel.Mondjuk utóbbi elhagyható,ha nem zavar,hogy kézzel kitépkedd.

Vagy veszel pár kecskét/birkát,azok szépen lelegelik :D .Költözéskor meg egy nagy búcsú party sok birkapörivel :U

[ Szerkesztve ]

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#22016) Lauda válasza Morris (#22004) üzenetére


Lauda
félisten

Morris, FatalEror

Koszonom! :) :R

(#22017) harry válasza föccer (#22014) üzenetére


harry
veterán

Nem értek egyet. Jól hangszigetel a tömege miatt, más kérdés, hogy rezgéseket fel tud venni, vagyis nem a hang elnyelés a funkciója. Ilyenkor hasznos a valamilyen rugalmas felfüggesztés. Ezért szoktak tömeg-rugó-tömeg "szendvicseket" készíteni, erre vannak kész gyári megoldások is, ha megnézel egy ilyen terméklistát, ott szerepel, hogy adott vastagságú gyapot + 1 vagy több réteg, adott vastag GK lap milyen hangszigeteléssel bír.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#22018) Jovanny2 válasza FatalEror (#21999) üzenetére


Jovanny2
őstag

Azt azért ne felejtsük el, hogy le kell tenni 50-60k kauciót a 4-5k bérleti díj mellé. Engem most ez tántorított el a bérléstől, mert 25-ért veszek gépet (!) , itt meg leteszek 60-at, és akármennyire vigyáznék rá, mert vigyáznék rá, de ki tudja, hogy az előttem lévő 50 ember is így vigyázott-e rá. :U

@bandus:Egyébként a kérdésre is válaszolva, fűnyíróval végigmenni rajta, jól leeresztett késsel, és kifeküdni már ki tudtok, ha úgyis költöztök, már kár lenne többet belefeccölni szerintem.

[ Szerkesztve ]

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#22019) harry válasza Jovanny2 (#22018) üzenetére


harry
veterán

Én sem foglalkoznék egy ilyen kerttel sokkal többet, levágják azt jól van, ki lehet feküdni, meg már legalább valahogy kinéz, egy nyárra elég lesz.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#22020) bandus válasza harry (#22019) üzenetére


bandus
veterán

igen, nekem is ez a terv :) kérdés akkor, hogy fűnyíróval essek neki, vagy fűkaszával?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#22021) Jovanny2 válasza bandus (#22020) üzenetére


Jovanny2
őstag

A fűnyíró tisztább munkát végez, én fűkaszával csak az árokpartot csinálnám, de az udvart nem. :U

[ Szerkesztve ]

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#22022) Met válasza bandus (#22020) üzenetére


Met
Topikgazda

Fűkaszát csak akkor ha nem viszi a fűnyíró mert olyan magasra nőtt.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#22023) runner 125 válasza bandus (#22020) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ez nem kérdés. Kaszával én az árok alját, és a meredek részt nyírom, de ahol elmegy még a fűnyíró, azzal megyek végig. Sokkal tisztább, és nyilván egyenletes munkát végez.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#22024) FatalEror válasza Jovanny2 (#22018) üzenetére


FatalEror
addikt

Én már csomószor béreltem gépet,fűnyírót,szellőztetőt,és egyszer sem kértek kauciót.

HardCore is my LifeStyle

(#22025) Jovanny2 válasza FatalEror (#22024) üzenetére


Jovanny2
őstag

Nekem a Baumax esett útba 2 hete, és ott konkrétan 2 hét várakozási időt mondtak, és 60k kauciót egy (elektromos) gyepszellőztetőre. Idén nem szellőztetek. Apósom Budget márkájú gépe sajnos 4 év után kilehelte a lelkét. RIP... :(

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#22026) FatalEror válasza Jovanny2 (#22025) üzenetére


FatalEror
addikt

Ja az áruházak lehet teljesen más tészta,nálunk tulajdonképpen egy bolt van,ami gépek bérbeadására szakosodott,persze lehet venni "apróságokat",de alapvetően nem ez az üzleti modell.

HardCore is my LifeStyle

(#22027) Bandus99


Bandus99
őstag

Sziasztok

Nem ertek a gyephez (sem) ezt a szelloztetest ezt mennyire surun javasolt megtenni? Ennek mi is a lenyege ?
Nezegettenm lehet kapni gereblyehez hasonlatos eszkozt ami elvileg ezt a celt szolgalja csak kezi erovvel.
Ez pici terulet eseteben jol hasznalhato?

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#22028) Met válasza Bandus99 (#22027) üzenetére


Met
Topikgazda

Évente egyszer tuti kell, egyrészt fellazítja a talajt ami jobb a fűnek és kiszed egy csomó elszárad nyesedéket a fűszálak közül.

Elvileg egy lombseprűvel is meg lehet oldani persze erőteljesebben kell olyankor.

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#22029) FatalEror válasza Bandus99 (#22027) üzenetére


FatalEror
addikt

Lényege,hogy az elhat füvet,és a mohát,illetve a gazt kikaparja a földből,és fellazítja,átforgatja a talajfelszínt,mi ősszel szoktuk csinálni,mivel utána közvetlen szórjuk rá a fűmagot,és rengeteg eső+hó miatt,tavaszra már ki is kelt.

HardCore is my LifeStyle

(#22030) bandus


bandus
veterán

köszi mindenkinek a tanácsokat. panelben nőttem fel, sose végeztem kerti munkát, ezért a hülye kérdések :) amint lesz időm guglizok egy bérelhető fűnyírót, aztán nekiesek a kertnek.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#22031) sanzi89


sanzi89
addikt

Ismer valaki olyan webshoppot, ahol van budapesti vagy szegedi átvétel és csavarokkal foglalkozik? Pontosabban A4-es saválló imbusz csavarok érdekelnének.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#22032) föccer válasza sanzi89 (#22031) üzenetére


föccer
nagyúr

[link]

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#22033) sanzi89 válasza föccer (#22032) üzenetére


sanzi89
addikt

Heh, nem szoktam ilyen lenni, de látom nagyon okos vagy... Egyébként - gondolom nem tetted - de a linked egy kalap szart ér, mint általában az ilyen beszólások.

Fél órát kerestem neten webshopokat, amik teljesítik az alábbi kritériumokat:
- A4-es csavart árulnak, és fel is tüntetik ezt az infót. Már nem tudom hányszor vettem "rozsdamentes" csavart, ami egy év alatt rozsdát húzott. Ezért is sztornózok két helyi boltot.
- Van normális webshop felülete, ahol lehet böngészni, fent vannak az árak, méretek, stb.
- Nem 100 darabos a minimum rendelés
- Van Szegeden vagy Budapesten személyes átvétel vagy a posta díja nem 1500Ft-os csomag, hanem súlyarányos levél

Nem találtam. Gondoltam megkérdezem itt, hátha valakinek van személyes tapasztalata, és nem 2 IQ-ja, hogy behány egy ilyen google-os izét... :W

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#22034) Retro DJ válasza sanzi89 (#22033) üzenetére


Retro DJ
aktív tag

Sajnos nekem személyes tapasztalatom nincs, de a motorszerelő barátok eddig nem panaszkodtak erre a cégre:
Fabory

Retro

(#22035) sanzi89 válasza Retro DJ (#22034) üzenetére


sanzi89
addikt

Ezt már én is néztem, de sajna csak 25/50/100/200 darabos csomagokat árulnak. Egyébként tökéletes volna. Nekem meg 3-4 fajtából kellene 5-10 darab.

Lehet hagyom a webshopos dolgot, úgy néz ki a XXI. században egy túl nagy elvárás, felírok pár címet és elmegyek személyesen aztán vagy lesz vagy nem...

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#22036) biker válasza sanzi89 (#22035) üzenetére


biker
nagyúr

már bocs, de mit vártál? 4Ft-os alkatrészért is dolgozni kell, ha te 5 féle cuccból kérsz 5-5 db-ot, akkor egy ember dolgozik 10 percig 10Ft haszonért.

Megéri? nem :(

Sajnos erre csak a bemenős bolt jó. barkácsboltban is ezért vannak kiszerelt mennyiségek, meg lédig amit mérjél ki magadnak

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#22037) philoxenia válasza sanzi89 (#22035) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

21. század. Telefon? :D Potyára ne menj el, ahol telefonszám sincs, oda amúgy se érdemes szvsz.....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#22038) sanzi89 válasza biker (#22036) üzenetére


sanzi89
addikt

A barkácsboltokban csak horganyzott hulladék van. A fent is említett két boltban, azon kívül, hogy rozsdamentes csavart árulnak ami rozsdásodik, adnak darabra. Felírom egy cetlire, hogy ennyi darab ilyen hossz, stb és kiválogatják. Tényleg 200Ft körüli összeget fizetek, de amikor nagyobb mennyiség kell, akkor is oda mentem, mert normálisak - kerítéshez, cserépléchez szeg -.

@philoxenia
Őszintén egyszerűbbnek látom egy óra alatt délután végigtekerni bringával a várost, és benézni pár boltba, mint összesen tizenperceket telefonálni, tekintve, hogy általában vezetékes számok vannak megadva, így feltöltőkártyásként majdnem 100Ft/perces díjat fizetek. Persze ez egyéni döntés kérdése is, természetesen, van aki fordítva gondolja, és nem is azt vitatom, hogy melyik a jobb/rosszabb alternatíva.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#22039) philoxenia válasza sanzi89 (#22038) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

+1 ha bringázol, mert akkor az edzés mindenképp haszon.... :)
Mondjuk én szakit keresnék esetleg aki ilyeneket használ többfélét és tőle próbálnék venni, egyrészt ő biztos tudja a minőséget, másrészt ő megveszi egyben a 100-as csomagot. Mire kell, ha nem titok?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#22040) _BM_


_BM_
senior tag

Urak!

Asztalostól árajánlatot kérnék 4 darab beltéri (lakótelepi) ajtó készítésére-beépítésére (2 db 70cm wc-fürdőszoba, 2 db 90 cm széles szobai). Sima fenyőre gondoltam, bolti cucc beszabására. Priviben is jöhet az ajánlat. Budaörsön van a lakás.

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#22041) sanzi89 válasza philoxenia (#22039) üzenetére


sanzi89
addikt

Stucnin 6 csavar csere, csomagtartón 8 csavar csere, ülésrögzítő csavar csere, sárvédő tartó 2 csavarjának cseréje, szóval a bringámon akarnám lecserélni a csavarokat, de a családi bringákon is cserélném a hatlapfejű csavarokat imbuszra, szóval végleges szám nincs. Méret és hossz változó, de így túrán elég volna egy imbuszkulcs készlet, az állítható villáskulcs maradhatna otthon. Az imbusz gyorsabb, kényelmesebb szerelés szempontjából is. Plusz nem rozsdásodnának be, esztétikailag mindenképpen jobb volna.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#22042) FatalEror


FatalEror
addikt

Sziasztok!
Vannak itt személyek,akik otthon vannak a faszenes kertisütögetős témában?

HardCore is my LifeStyle

(#22043) philoxenia válasza sanzi89 (#22041) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Komolyabb biciklisboltban szervezkedj össze többekkel együtt vegyetek csavarokat, esetleg a boltban ha van szerviz nekik lehet, hogy megérné egy-egy egész csomag is ha az ötlet kivitelezhető....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#22044) biker válasza sanzi89 (#22041) üzenetére


biker
nagyúr

A villáskulcs kell az inbus csavar anyához :)
Ja, és inbus nem imbusz, ez csak hogy okosodjunk is közben

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#22045) harry válasza biker (#22044) üzenetére


harry
veterán

"Inbus" kétlem, már csak abból kiindulva is, hogy a magyar nyelvben van ez a szerintem furcsaság, hogy egyes külföldi szavakat egyszerűen leír fonetikusan (pl. nem tsunami, hanem cunami helyesen).
Másrészt: [link]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#22046) biker válasza harry (#22045) üzenetére


biker
nagyúr

Saját forrásodból:

Az Inbus név a német gyártó cég, Bauer & Schaurte Karcher (Neuss) védjegye volt. Az Innensechskantschraube Bauer und Schaurte rövidítéséből származik. A szerszámot 1936-tól forgalmazták. Német nyelvterületen fajtanévvé vált, a magyar nyelvben elsősorban „imbuszkulcs” alakban terjedt el illetve használatos.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#22047) harry válasza biker (#22046) üzenetére


harry
veterán

S mivel nem németül mondjuk, ezért itthon az imbusz a "helyes". Értem én, hogy az eredeti nem magyar szó, meg történelmi okok, de hivatalosan itthon akkor is ez.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#22048) philoxenia válasza harry (#22047) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

..én grimbusznak is ismerem.... :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#22049) neduddki válasza philoxenia (#22048) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

nem a nimbusz 2k az uj szabvany neve?:- )

dv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#22050) sanzi89 válasza biker (#22044) üzenetére


sanzi89
addikt

Ez igaz, de így elég lesz egy is. ;]

Illetve anyára rátartani aránylag könnyű egy multitool-lal is, amit általában viszünk hosszabb túrára. De csavarfejet letekerni már nehezebb egy fogóval.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.