Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#42001) DeFranco válasza DeFranco (#41977) üzenetére


DeFranco
nagyúr

szóval ez mennyire üzemszerű és normális, hogy levág, aztán x percig nem is lehet felkapcsolni a FI relét?

külső okból levághatott-e (hálózati hiba, vezetékszakadás az utcán, akármi... vihar volt)?

(#42002) fi:zi'k válasza zoltan6 (#42000) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Hát, senkiháziak kezében van a popszakma. ;]
Amúgy lehet csak nem ilyen ítélet időre vannak méretezve. ;)

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#42003) csemberlen válasza DeFranco (#42001) üzenetére


csemberlen
őstag

Nyugodj meg, külső ok 99%. Villámlás lehetett az oka.
Másnál is volt ilyen, hogy nem lehetett felnyomni egy ideig.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#42004) DeFranco válasza csemberlen (#42003) üzenetére


DeFranco
nagyúr

én nyugodt vagyok, csak szeretek tanulni és megismerni a jelenségek magyarázatát, ha lehetséges.

ilyenkor miért nem enged felkapcsolni amúgy? elmelegszik?

(#42005) sza.sa


sza.sa
tag

Sziasztok!

Elakadtam a páraelszívó és a fürdő ventilátor csövének bekötésében :(
A fürdőszobainak 80-as kifúvó nyílása van, a falon átmenő csövem pedig 100-as. Ide gondolom egy szűkítő fog kelleni. De ha jól nézem 80-100as szűkítőt találok, de ha jól gondolom ezek nem fognak szépen belecsúszni a csövekbe... hogyan tudom egymáshoz fixálni őket és szigetelni?

A másik: a páraelszívónak 120-as a csatlakozó csonkja, a falon fúrt lyuk is 120-as... viszont a kapható flexibilis levegőcső 100-as vagy 125-ös : Ezt vajon hogy hozzam össze? A 125-ös cső tuti nem menne bele a falon fúrt lyukba....

sza.sa

(#42006) Siriusb válasza sza.sa (#42005) üzenetére


Siriusb
veterán

OFF

Vigyázz ezekkel az eszközökkel, melyek "vákuum"-ot teremtenek, amennyiben van nyílt égésterű tüzelőberendezésed. Kéményseprők mostanában nagyon ugranak rá, olyanba is belekötnek, amit évek óta átvettek.

(#42007) sza.sa válasza Siriusb (#42006) üzenetére


sza.sa
tag

Tudom a gázterv már ennek a figyelembevételével készült. Amúgy kondenzációs kazán lesz csak, meg gázfőzőlap... :)

sza.sa

(#42008) Nkboy válasza fi:zi'k (#41987) üzenetére


Nkboy
senior tag

A nyílászáró alsó profilján kell lennie, vízkifolyó nyílásnak. Meg kell nézni, hogy nincs e eltömődve. Elvileg a szárny, és a tok között befolyt víznek ott kell(ene) távoznia.

zoltan6: A hiper-szuper műanyag ablakok...........

Erős szél esetén, "belibeg", nem azért mert kínai, hanem azért mert műanyag. Nagy méretű nyílászárok, függőfalak, hiába van bennük statikai soroló, akkor is belibeg, extrém esetben, akár 9mm-t is.
60×60 -as zártszelvényből kell vasablakot csináltatni, ott nincs ilyen gond, igaz van helyette más. :) Esetleg lehet jó minőségű fa nyílászárókat vásárolni, annak meg annyi "csak" a hátránya, hogy 2-2,5 -szer drágább.

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#42009) fi:zi'k válasza Nkboy (#42008) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Van ilyen kifolyó, van benne egy kis piszok, de eltömődve egyáltalán nincs.
Ráadásul még van egy dupla perem is a szoba felőli oldalán, bár az csak 2-3 mm magas.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#42010) Ton-ton válasza fi:zi'k (#42009) üzenetére


Ton-ton
tag

Olyan helyen szokott előfordulni ez a jelenség, ahol a szél irányába tesznek ablakot. Talán nem véletlen hogy őseink teli falat tettek ilyen helyekre...
Ilyen helyre manapság is a nem nyitható ablak a megoldás (mármint elérhető árban).

http://qtp.hu

(#42011) fi:zi'k válasza Ton-ton (#42010) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Abszolút érthető a dolog, csak nem életképes. :D
Majd lesz redőny, talán még idén, addig remélhetőleg nem lesz ilyen durva zivatar/vihar vagy minek nevezzem.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#42012) pjen válasza fi:zi'k (#42011) üzenetére


pjen
félisten

Azt nem tudom,hogy egy wifis redôny vezérlés mennyibe kerúl,de maga a redôny motor nem túl drága,és meló helyrôl is tudod kezelni.Esetleg szél és esô érzékelôvel autómatán is mûkódhet.

[ Szerkesztve ]

(#42013) csemberlen válasza pjen (#42012) üzenetére


csemberlen
őstag

A nem túl drága elég relatív. 50e körüli csak 1 motor.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#42014) pjen válasza csemberlen (#42013) üzenetére


pjen
félisten

Á, nem 20 alatt van a Bauhausban,most vettem 1 honapja.Vannak web árúházak ahol mé olcsobb.

(#42015) Jorus válasza csemberlen (#42013) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nálunk 400-ból megvolt 12 nyílászáróra mindennel együtt, tehát redőnyök, motorok, beszerelés, bekötés, stb.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#42016) ALI_G


ALI_G
veterán

hello,
Vettem egy fürdőszobai csaptelepet és azt hittem van itthon akkora villáskulcsom, de tévedtem. Tolómérőm nincs, de vonalzóval 29-esnek tűnik. Ez egy általánosságban használt méret? :)
Dugókulcsból is 27 és 30 van a készletemben, nyilván ezek a gyakoriak.

(#42017) Mate


Mate
nagyúr

Sziasztok!

Egyik csapunk darabosan járt. Vizkőtelenítettem, azóta jó. Viszont most nehezen jár. A csavar nincs erősen meghúzva, nem az okozza. Mit lehet tenni az ügy érdekében? Zsírozni vagy valami hasonló?

(#42018) pjen válasza ALI_G (#42016) üzenetére


pjen
félisten

A 29 es kulcs tényleg nem túl gyakori,vizpumpa vagy keskeny csô fogód nincs?Egyszer kell venni és sokszor jó ha van.Egyébként ha 30as van az is jó,egyik oldalon teszel bejlagnak egy vékony gumit, vagy más hézagolót.

(#42019) ALI_G válasza pjen (#42018) üzenetére


ALI_G
veterán

vízpumpa fogóval megoldottam odáig, hogy leszedtem a régi csaptelepet, de a falból kiálló (szerintem) régi z idomot helyettesító részét (és egyben távtartót?) nem tudom sehogy leszedni:

azt gondoltam volna hogy megfogom vízpumpa fovóval és az egészet lecsavarom, de lehet berohadt. Mint látható, nem mai darab.
Ha a távolság passzolna, erre felmenne az új. 1-2 mm-t kellene állítani, de az se ment. Persze jobb lenne ha ezt eltudnám távolítani teljesen.

[ Szerkesztve ]

(#42020) pirosvilamos válasza ALI_G (#42019) üzenetére


pirosvilamos
tag

Ha azt el akarod távolítani, szinte biztosan bontással jár...
Nálunk a kb. 10 éves excenter tört bele a zuhanynál a csőbe, játszottam vele egy darabig, míg kiszedtem.
Azon kívül, ha jól látom, a sarokszelepek is a csap alatt vannak. Ha máshol nincs, nem érdemes szétbombázni.
Próbáld meg egy darab fával, és kalapáccsal óvatosan a megfelelő távolságra ütögetni a csonkokat, hátha sikerül.

--pirosvillamos-- Creality Ender 3, C64, Amiga 500+, meg egy vacak laptop netre...

(#42021) pjen válasza ALI_G (#42019) üzenetére


pjen
félisten

Hát ez lutri,ha benn hagyod és megütögeted lehet a falban csöpögni fog.Meg kéne próbálni egy nagyobb cső fogóval folyamatosan fordítani és egy kisebb kalapáccsal tengely irányban kocogtatni OVATOSAN.

(#42022) Surda-


Surda-
őstag

Sziasztok

Kávé fórumon beszélgettünk erről a wifis aljzatról , amiről kiderült,hogy nem földelt: [link]

Szerintetek biztonságos így kávégéppel használni?
Megoszlanak a vélemények,érdekelne egy szakié.

[ Szerkesztve ]

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#42023) fi:zi'k válasza Surda- (#42022) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Egyáltalán nem földelt vagy csak az aljzat része?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#42024) Surda- válasza fi:zi'k (#42023) üzenetére


Surda-
őstag

Sajnos villanyszereléshez tök hülye vagyok, úgyhogy passzolom a kérdést. :B
A linkben szereplő leírás nem segít?

[ Szerkesztve ]

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#42025) vmk


vmk
tag

Sziasztok.

Olyan nehézlemezt keresek, emberi áron, amelynek az egyik oldala "öntapadós" vagy ragasztható.
Jó lenne ha a testömege 3-6kg/ négyzetméter körül lenne.
Vastagsága mindegy.
Ára pedig: kevesebb, mint 2000Ft/négyzetméter.
A ragasztás azért lenne érdekes, mert (nem túl nagy méretben, de) függőleges felületre is kerülne belőle.
Kb 5 négyzetméterre lenne szükségem első körben, de ha 10-15-ös tekecsben van jó áron (10-12k), akkor jöhet az is.
Akinél eddig találtam, az vagy drága, vagy túl nagy mennyiség vagy már nem forgalmazzák.

Tudnátok ajánlani valamit?
Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#42026) sanzi89 válasza fi:zi'k (#42023) üzenetére


sanzi89
addikt

Ezen a képen látszik, hogy nem földelt egyáltalán. A fali csatlakozó része földelt ugyan, de a csatlakozó földelésére nincs kötve semmi. De dugesz77 mondott egy működő alternatívát, ha nem is a legszebb. Fázist és nullát kapja a WiFi-s részről, a földelést meg egy az egyben rákötni a fali csatlakozó részre.

u.i.: Ha az eszköz amit rádugsz rendelkezik földelt csatlakozóval, ami be is van kötve, akkor ajánlott lenne földelt aljzatba dugni. Ha olyan dugsz rá, ami földeletlen - telefontöltő, kis feszültségű adapterek, stb. - akkor mindegy.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#42027) zoltan6 válasza Surda- (#42022) üzenetére


zoltan6
őstag

Azt inkább csak kettős szigetelésű berendezésekhez használd,éjjeli lámpa,stb,van belőle kicsit drágábban földelt csatlakozós:
[link]
van amúgy a belkin-nek is ilyen,itt tesztelik.

(#42028) Surda- válasza zoltan6 (#42027) üzenetére


Surda-
őstag

Köszi, azthiszem napolom a dolgot,mert az ebayes sem túl bizalomgerjesztő,pedig nem olcsó.
A Belkin meg nevetségesen drága.

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#42029) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

Következő pénteken jönnek rakni az új ajtót.Ami most van fent ajtó az nem nyílik ki teljesen mert van egy szőnyeg a bejárat után közvetlenül szinte és abban elakad.A kérdésem az lenne,hogy az új ajtót be tudják úgy tenni,hogy az már ne akadjon a szőnyegben?Lehet "magasabbra" rakni?
Láma kérdés lehet,de nem értek hozzá,meg már meg is szokhattátok ebben a fórumban. :B

Köszi!

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#42030) pjen válasza Orlin (#42029) üzenetére


pjen
félisten

Az ajtó aljából nem lehet levágni,nem mérték meg?

(#42031) Nkboy válasza Orlin (#42029) üzenetére


Nkboy
senior tag

Lehet magasabbra rakni. Valószínűleg a felméréskor, úgy mérték fel a nyílást, hogy "kényelmesen" (szerelési hézag) beférjen. Ha más megoldás nincs, akkor van annyi vakolat pluszban, amit le lehet verni. Vagy, ha minden kötél szakad, akkor a profil tetejéből is le lehet gyalulni a falcot, ott is lehet nyerni 5mm-t. :)

Az ajtólap aljából nem szabad levágni- gyalulni, mert nem fog rázárni a küszöbre!

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#42032) pjen válasza Nkboy (#42031) üzenetére


pjen
félisten

Attol függ mekkora az a küszöb,egyébként meg is lehet emelni.Az átlag küszöb van olyan magas,hogy a szönyeg elfér.

Orlin:ha tokostól cserélik akkor úgy állítják be ahogy Te kéred.

[ Szerkesztve ]

(#42033) Orlin


Orlin
addikt

Úgy értem a régi ajtónk nem nyílik jól.De persze ameddig nem volt ott szőnyeg nem volt vele baj.Csak csempés a bejárat és raktunk le egy futó szőnyeget rá.És abban akad el.Így most csak félig nyitjuk ki az ajtót mert nem akarom végig rángatni a szőnyegen. ;]
Amúgy amint néztem 1-2 mm miatt szorulhat.És az új ajtót mikor teszik következő pénteken jó lenne úgy tennék be,hogy az már teljesen nyíljon.Jó lenne megoldanák. :)

Köszi

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#42034) Nkboy válasza pjen (#42032) üzenetére


Nkboy
senior tag

Hiába magas a küszöb, attól még, az ajtószárny kb 5 mm-t takar rá. Lehet emelni is, de nem a végtelenségig.
De szerintem beépítéskor, simán megoldható a magasság. Lesz ott hely. :K

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#42035) Met válasza Orlin (#42033) üzenetére


Met
Topikgazda

Tokostól cserélik az ajtót vagy a meglévő tokba teszik?
Esetleg mondtad nekik hogy kicsit magasabbra kellene az ajtót?:)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#42036) pjen válasza Nkboy (#42034) üzenetére


pjen
félisten

Ha veszel ajtót a tokban általában csak vak kùszöb van.Beállítás után olyan magas kúszöböt veszel amilyent akarsz.a szônyeg nem szokott 1cm nél vastagabb lenni,2 cm küszöb pedig teljesen elfogadott,fôleg bejáratnál.

(#42037) Nkboy válasza pjen (#42036) üzenetére


Nkboy
senior tag

Teljesen igazad van, létezik ilyen is. Én műanyag bejárati ajtóra gondoltam. Egyáltalán milyen ajtóról van szó? :U :D Azt nem is írta a kérdező :)

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#42038) pjen válasza Nkboy (#42037) üzenetére


pjen
félisten

Jogos.,Mi meg itt törjük magunkat.

(#42039) zoltan6


zoltan6
őstag

ezeknek az új fém bejárati ajtóknak legalább 2cm-es küszöbük van,pont az a baj vele,az ember esik kel benne.úgyhogy szerintem nem lesz vele gondja.

(#42040) csemberlen válasza Surda- (#42022) üzenetére


csemberlen
őstag

hasonló árban van földelt is, nézz jobban körbe.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#42041) Ton-ton válasza Orlin (#42029) üzenetére


Ton-ton
tag

Ez teljesen a falnyílástól, és az ajtótól függ. Így látatlanul semmi biztosat nem tudunk mondani. Előfordulhat, hogy legyalulnak a tok tetejéből, á ez esetben gond lehet hogy később nem tudod levenni az ajtólapot... Az ajtólap aljából is lehet gyalulni (jellemzően 0,5 cm-t maximum).
Persze ez utóbbi már csak fa ajtónál működik, műanyagnál vagy fémnél nem...
Illetve az ajtólapon is lehet emelni milimétereket, gondos beállítás mellett.
Jellemzően az áthidaló is elbír 0,5 cm veszteséget, de ez is szerkezet függő.
Ennyi talán elég is mint példa, hogy rávilágítsak a kérdéskör összetettségére.
Jelenleg konkrétan csak az ajtócsere tényét ismerjük...

http://qtp.hu

(#42042) zoltan6 válasza Ton-ton (#42041) üzenetére


zoltan6
őstag

már írta kb. 2,5 hónapja hogy milyen ajtó lesz:
[link]

(#42043) petakpa1


petakpa1
őstag

Sziasztok!

Ért itt valaki lakáskábelezéshez (koax és optika egyaránt)?

Arról lenne szó, hogy veszek egy új építésű lakást, amit átmenetileg pár hónapig bérlők, mielőtt mi meg nem vettük. Minden lakószobában (összesen 4 van) az egyik konnektor csoportban van egy fali koax és UTP dugalj. Azt sajnos még nem tudtam megnézni, hogy csak az aljzat van ott, vagy be is van kábelezve, mert még nincs átadva a lakás. Az viszont feltűnt, hogy a koax aljzat mellett lóg kifele egy koax kábel. Feltételezem, hogy ezt a UPC emberei húzták be, mert amikor még bérlők laktak bent, akkor Ubee modemet látta a nappaliban + itt is olvastam egy másik topicban, hogy szolgáltatók jellemzően akkor is behúzzák saját kábelüket ha a lakás kábelezve van, mert nem akarnak a más által behúzott kábal esetleges problémáival később vacakolni. Ami az ő szempontjukból érthető is...

Na most kérdéseim az alábbiak lennének:

1) Az eladó szerint a kábelek a padlóban futnak csőben. Tudja valaki, hogy milyen topológiával szokták ezt csinálni? Úgy értem van valahol a bejárat közelében egy villanyóra és egy doboz, és onnan egyenként minden egyes konnektorhoz külön csőben megy az áram, illetve szobánként egy konnektorhoz, az áram, koax és utp kábel is? Vagy szobánként egy közös csőben fut az összes kábel, és szobán belül valahol szétoszlik a az egyes konnektorokhoz?

2) Amennyiben koax aljazok be vannak kábelezve, akkor meg lehet-e azt csinálni, hogy az ajtónál bejövő UPC-s kábelt (ami csak 2 szobába megy el a négyből, egy 4-es F elosztóval rákötöm azokra a koax kábelekre, amelyek az egyes szobákban lévő aljzatokhoz mennek?

3) Meg lehet-e azt csinálni, hogy a saját UPC-s Ubee modem&router eszközömet a bejárati ajtó mellett lévő bejővő UPC koax-ra egyből rákötöm (ez esetben már 5-ös koax elosztó kell ugyebár) és az egyes konnektorokhoz menu UTP kábeleket egyenként bele dugom, ezáltal biztosítva minden egyes szobába UTP kábeles internet kapcsolatot, illetve saját belső hálózatot.

Bocsi, ha hosszú lett, de próbáltam elég részletesen megírni, hogy megértsétek mit is szeretnék.

Előre is köszi a válaszokat!:))

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#42044) Orlin


Orlin
addikt

Tokostól cserélik!
És igen ő az az ajtó. :)

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#42045) pjen válasza Orlin (#42044) üzenetére


pjen
félisten

Ha komplett cserélik akkor meg tudják emelni,bár ezeknek amúgy is elég magas a küszòbje.

(#42046) pjen válasza petakpa1 (#42043) üzenetére


pjen
félisten

Látatlanban csak a koaxról.Valószínűleg azért lóg a kábel az aljzat mellett mert a szolgáltarók nem szeretik,elég nagyot csillapítanak és az érintkezés sem egy nagy szám,ugyhogy a legkissebb hibánál is ki veszik a rendszerbôl.

(#42047) Mate


Mate
nagyúr

Tudtok céget aki sima szobaajtót árul beépítéssel együtt? Dekor vagy cpl fóliás ajtót néztem ki.

(#42048) _BM_ válasza Mate (#42047) üzenetére


_BM_
senior tag

(#42049) Pikkolo^^ válasza sza.sa (#42005) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Ahány gyártó annyi féle csatlakozás. Előazör meg kell nézned a jelenlegi idomoknak mi a pontos átmérője és utána:
1., A páraelszívóhoz veszel bővítőt, majd a flexit mivel az feszíthető ráhúzod vagy veszel toldót is és akkor simán rácsúszik. Tömítésre lehet használni aluszalagot vagy erre kitalált fehér szalagot ha látható helyen van. Ha nincsen toldó akkor a visszacsapó is megfelelő, csak kiveszed belőle az elzáró nyelvet.

2. A fürdő esetén csak a toldó vagy a visszacsapó lesz a megoldás.

(#42050) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Ajtó tok és csempe találkozásánál inkább sziló mint fuga? :U

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.