Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#6001) Brumi válasza Ariadne (#6000) üzenetére


Brumi
senior tag

A szellőztető volt 300k, a fűtés 1,6 millió :)

Tartós -15 fok? Ez szerintem esélytelen...

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#6002) Dluinet válasza Brumi (#6001) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Már beleéltem magam, hogy jövőre lecserélem én is a gázt ilyen rendszerre, de ezek szerint nem.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#6003) Brumi válasza Ariadne (#6000) üzenetére


Brumi
senior tag

Úgy tudom, hogy tudja teljesíteni a +22 fokot, csak nem 4-es COP-val, hanem alacsonyabbal. De mivel egyelőre gyakorlati tapasztalatom nincsen, semmit nem akarok elkiabálni.

Itt egy érdekes oldal: [link]

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#6004) Hasaggymeg válasza Brumi (#5998) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Nem olyan sima ügy a padlófűtés mert az is a ház adottságaitól függ.Kell legyen elég takaratlan fűtő padlófelület a ház kifűtésére.Max 100W/m2 lehet levenni a padlóról,szőnyeggel,bútorral takart felületeken -30%-al kell számolni.Parkettánál kb.+10C-al kell emelni a vízhőmérsékletet.Ebből következik,hogy kis hőveszteségű/belmagasságú épületek a nyerők.számolás után kiderülhet,hogy egyszerűen nincs elég padlód a fűtéshez. :U
(#6001) Brumi...biztos jó az a rendszer,itt csak a megtérülési idő ami kérdéses.Az árát tudjuk,már csak az éves fűtésszámlád az ami érdekes lehet ebből a szempontból,akkor majd tisztán látunk a dologban.Na meg bizonyos esetekben(nincs gáz,nem lehet elvezetni az égésterméket,az ELMŰ-nél dolgozol stb.),ez az egyik lehetséges legjobb fűtési megoldás.A jósági fokot azt meg meg kellene mérni mert a papír sokat elbír.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#6005) Ariadne válasza Brumi (#6003) üzenetére


Ariadne
őstag

Ezt nem értem még mindig, most akkor tud 22 fokot -15 fokos külső hőmérsékletnél vagy sem? Ez vagy-vagy kérdés szerintem.
A statisztikák nem igazán megnyugtatóak, mert mostanság megdőlt már pár darab, és egy költséges fűtésrendszertől elvárnám, hogy egyetlen éjszaka se kelljen fagyoskodnom.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#6006) Dluinet válasza Ariadne (#6005) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Tud 22°C szobahőmérsékletet -15°C külső alatt is, csak akkor nem olyan gazdaságos.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#6007) Brumi válasza Ariadne (#6005) üzenetére


Brumi
senior tag

Pontosan, tud 22 fokot, csak maximum többet fogyaszt.

Tegnap este még csináltam pár statisztikát az elérhető adatokból, és abból kiderült, hogy 1991-től 2000-ig a legalacsonyabb minimumhőmérséklet Budapesten -10,9 fok volt, a legalacsonyabb napi átlaghőmérséklet pedig -7,6. Amire Te gondolsz, az a rekordhőmérséklet, ami nem áll fent egész nap, csak legfeljebb 1-2 órára, és általában éjszaka. És még ha elő is fordulna ilyen gond, egy lakás nem hűl le 1-2 óra alatt, nem fogunk fagyoskodni.

Azt is hozzátenném, hogy rekordhőmérsékletet általában nem városi környezetben mérnek, hanem pusztában, hegyek között stb. Egy város közepén jópár fokkal magasabb a hőmérséklet.

Most én sem kekeckedni akarok, de mintha az utóbbi időben előfordult volna párszor, hogy lekapcsolták az oroszok a gázt... tudom, hogy vannak tartalékaink, de akkor ezt is számítsuk a kockázatok közé.

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#6008) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Sziasztok!

Visszaolvastam kicsit. Pár típust ajánlottatok fűtésre/melegvízre, de a Junkers-ről nem írtatok semmit. Nekem azt mondták, hogy az jó minőségű, de kiváncsi vagyok a Ti véleményetekre.

Amúgy a mosógép para 93%-ban megoldódott. A csonk vastagítása a vasedényes kolléga zseniális ötlete alapján 3 cm slaggal történt (pont a megfelelő méret külső/belső átmérőre). 6%-ot levonok azért, mert a mosógép csövének rugalmas szája végül is megrepedt a sok bilincselés, b*sztatás, nyaggatás hatására, kb 2mm-t látok. Megy rá sziló, körbetekerem szigszalaggal azért, hogy ha KisBalázs nem alszik, akkor se hasadjon tovább. Ott nem szivárog, viszon valahol máshol igen, mégpedig mosásonként 5 cseppet (megszámoltam). Ezért levonok további 1%-ot? Ha elhalálozik a cső, akkor csere lesz, de legalább tanultam valamit.

[ Szerkesztve ]

(#6009) Ariadne válasza Brumi (#6007) üzenetére


Ariadne
őstag

No igen, de gáz leállítása max a cégeknek kockázat. Az nem fog előfordulni, hogy a lakosságnál is lekapcsolják a gázt, mert sokkal előbb, a kisebb cégek leállításánál hatalmas kataklizma lenne, onnantól meg már csak politikailag is meg kell oldani a helyzetet valahogy. Ráadásul amekkora tárolóink vannak - a tavalyi pánik óta még egy hatalmasat átadtak -, szóval a tényleges gáz hiány, hogy a lakásban ne legyen mivel fűteni, nem igazán esélyes. Hálistennek.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#6010) csemberlen válasza DeFranco (#6008) üzenetére


csemberlen
őstag

A junkers régtől fogva minőségi termékeket gyárt, DE kb 5 éve beszállt sajnos az alsóbb régiokba. Vagyis jól meg kell nézni, hogy az adott márkából mit veszel. Mondjuk az ára alapján is el lehet dönteni.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#6011) Met válasza DeFranco (#6008) üzenetére


Met
Topikgazda

2 éve vettünk átfolyós vízmelegítőt, meg vagyok elégedve vele

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#6012) Hasaggymeg válasza Ariadne (#6009) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Na meg a 2 összefügg,ha nincs egyik energiahordozó. a másik sem sokáig húzza.És a fa sem.Ne áltassa senki magát,hogy az egész utca fázik,éhezik,szomjazik vagy stb. és Ő majd nem. :P

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#6013) Ariadne válasza Hasaggymeg (#6012) üzenetére


Ariadne
őstag

Há' ezér' köll a jó kis fatüzelésű kályha, télire beraktározott fával, meg kút az udvarban, meg a desznyó az ólban... :P

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#6014) Hasaggymeg válasza Ariadne (#6013) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Ha minden kötél szakad és elszabadul a pokol,ellopják a fádat,kiisszák a kutad és megeszik a disznyódat is.Na meg megerőszakolják az asszonyt...őőő...férjed vagy mi :U

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#6015) aphra2 válasza Hasaggymeg (#6014) üzenetére


aphra2
aktív tag

Addigra már veszel fegyvert is,......(a desznyót nehogy má megegyék..minden nem történhet meg :D)

Probléma??Hát az meg micsoda?!!

(#6016) Brumi válasza Hasaggymeg (#6012) üzenetére


Brumi
senior tag

Arra próbáltam finoman célozni, hogy kb annyi esélye Budapesten a tartós -15 foknak, mint, hogy elfogy a gáz a háztartásokból...

Egyébként az erőművek elenyésző része állít elő gázzal áramot, ezért sincs túl nagy korreláció a gáz- és a áramár között.

Az igaz, hogy jelenleg nem térül meg egy ilyen rendszer, de hosszabb távon mindenképpen a megújuló energiáké (és az energiatakarékos rendszereké) lesz a terep, és a gáz ára is NY-európai szintre fog emelkedni. Az nagyban módosíthatja a jelenlegi helyzetet. Egyébként mint azt korábban többször is leírtam, ugyan nagyon örülök, hogy ilyen húdeszuper rendszerem lett, de ez kényszer volt, nem a megtérüléstől függött a döntés.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#6017) rii


rii
nagyúr

azt megkérdezhetem, hogy
egy viszonylag kis fürdőszoba lejárólapozása meg csempézése,
meg kicsi WC lejárólapozása,
meg kicsi konyha lejárólapozása mennyibe kerülhet kb?

A festést megoldom sztem én haveri galery körrel .... (ha úgy alakul persz.)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#6018) Dluinet válasza rii (#6017) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Nem akarlak elkeseríteni, de minél kisebb, annál drágább a Ft/m^2.
Mert szinte minden lapot mérni és vágni kell.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#6019) rii válasza Dluinet (#6018) üzenetére


rii
nagyúr

csak valami közelítőleges értékre gondoltam

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#6020) Dluinet válasza rii (#6019) üzenetére


Dluinet
nagyúr

kb 3000-6000Ft/m^2 lehet.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#6021) rii válasza Dluinet (#6020) üzenetére


rii
nagyúr

köszi, ... használom a drágábbat kalkuláláshoz!

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#6022) rii


rii
nagyúr

tudtok mutatni lécci oldalt, ahol lehet nézni fürdőszobába-knhyába-wc-be való járólapot?

(#6020) Dluinet:
ez az az összeg, amit a munkát végző kér, vagy az anyagár?

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#6023) Dluinet válasza rii (#6022) üzenetére


Dluinet
nagyúr

ez csak a munka ára.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#6024) Ariadne válasza rii (#6022) üzenetére


Ariadne
őstag

Zalakerámia, de mindenképp érdemes élőben megnézni, mert szerintem egész más képet, színt adnak élőben. Az egyik egyszerű fehér pl. valóságban matt fehér, kis domborúságokkal, és élőben kifejezetten szépen mutat, papíron/monitoron meg sehogy. Na persze ez visszafelé is áll...

mod: De régi fürdőben nagyon nem érdemes a burkolatokat felújítani anélkül, hogy a falban, padlóban a csöveket, vezetékeket felújítottad volna. Ha ugyanis valamelyik régi vezeték megadja magát (villany, víz), akkor töretheted fel az egészet...

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#6025) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Sziasztok!

Budapesten gázszerelők mennyit szoktak elkérni kiszállási díjként? 1k-2k-4k-8k-10k? Nagyságrendileg mennyi tekinthető reálisnak?

(#6026) Ariadne válasza DeFranco (#6025) üzenetére


Ariadne
őstag

10k volt nálunk a kiszállás és cirkó átvizsgálás. Rabló banda, de hát márkaszerviz, muszáj volt. 5k alatt szerintem nem úszod meg csak a kiszállást, és óvatosan, mert rengeteg a szakbarbár. :(

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#6027) Lipton válasza Dluinet (#6020) üzenetére


Lipton
őstag

Hááát, 6000Ft az már nagyon meleg....
Én ezeket mondanám "normálisnak":

Munkadíjak:
- háló 2-3000Ft
- diagonál 2,2-3500Ft
- bordűr 3-400Ft/m
- gumizás 200Ft/m2 (fürdőbe ugye kell....)
- szilózás 2-300Ft/m (Minden negatív sarkot kell)
- kísérőlábazat itt nem kell, de amúgy 3-400Ft/m

Csak megjegyzésnek az anyag:
- Mélyalapozó
- Burokalatok (+10% háló, +15% diagonál, bordűr "darabra")
- Ragasztó faltól függően
- Fuga
- Sziló (1 tubus 7-10m-re elegendő kb.)
- Esetlegesen burkolatváltó

Ez átlagos burkolatokra vonatkozik, nyilván apróbb/mozaikosabb cuccot nehezebb rakni, így drágább is, és persze normális felületek esetén.

(#6028) rii válasza Ariadne (#6024) üzenetére


rii
nagyúr

és ott valami egyszerűbbek is vannak? :)

nekem valami egszínű bézs cucc elegendő lenne

a cső-felújítás mennyibe kerólhet? 100-200K?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#6029) Ariadne válasza rii (#6028) üzenetére


Ariadne
őstag

A Zalakerámia az első szint, ami már minőség, elvileg nem girbegurba, mint az óccsó csempék (volt panaszom, meglepően korrektek voltak). Ha csak annyit megteszel, hogy megnézed az obi/praktiker gazdaságos csempéket, járólapokat (legolcsóbb) és a Zalakerámiát, már látszik a különbség. Nekem legalábbis - és hangsúlyozom, laikus vagyok, egyetlen lakásfelújítás tapasztalataival. :D

Csövek attól függ, mekkora a fürdő, és mennyire van lepukkanva, ezt a szakik tudják megint. De a mi kis fürdőnk alapján (több)százezres nagyságrend szerintem a legkisebbnél is. A csempe le/felszedés viszont jó buli, sk. is elvégezhető, kiélheti az ember a romboló hajlamait. :DDD

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#6030) Lipton válasza rii (#6028) üzenetére


Lipton
őstag

Elmész körülnézni, és rájössz majd, hogy milyen szépek vannak, és egy bordűr mennyire tud dobni a hangulaton...Gyorsan át fogod gondolni szerintem azt az egyszínű bézst :) Persze ha a keret nagyon szoros, az gyorsan megoldja ezt a választást. Ha kicsik a felületeid, valóban sokat kell majd vagdosni, elvileg többet dobsz ki. Gyakorlatban ha a burkoló jó, sokat "spórolhat" neked.
Továbbra is ajánlom a RAKO lapokat a Zalakerámia mellett.

A vizet így látatlanba nem könnyű megmondani. Részben nem érdemes cserélni, akkor teljesen mindent. Lesz vele vésés is bőven, viszont jön is így a kérdés: A villanyod rendben van? Ha már mindent szétversz, az önmagában "nem olyan sok pénz" :), meg lehet, hogy sérül(ne) is közben. Számolj sokszázezerrel.

Bontással számoltál? Maga a munka az megcsinálható :), de el kell vinni a sittet, stb.

Friss a tapasztalatom tavalyi építkezésből van.

[ Szerkesztve ]

(#6031) Hasaggymeg válasza aphra2 (#6015) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Egy régivágású ember!A disznót félti jobban,hisz az asszonyt nem lehet megenni,mi?Meg nagy kárt úgy sem tennének benne. :D
#6016) Brumi ...ha a gáz mint energiahordozó kiesik,a túlterheléstől összeomlik az elektromos ellátás is.Én erre céloztam.A -15-től meg ne félj,mert a fűtésed a -25-nél is kifűti a házadat csak sokkal többe kerűl majd. :K

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#6032) Ariadne válasza rii (#6028) üzenetére


Ariadne
őstag

Apropó sitthordás, azt viszont nem ajánlom saját munkaként. Mi lecsigáztuk az udvarba vödörrel, mert véletlenül pont olyan volt a ház, hogy ez működött, de azért ez a legtöbb esetben nem megy. Lépcsőn lecipelni viszont borzasztó meló, szerintem még lifttel is, nem irigylem, akinek mindennap ezt kell végeznie. :(

Az elszállítás viszont egyszerű, ha van udvara a háznak, amire be lehet állni kocsival: rendeltem egy konténert az egész felújítás végén kb. 10k-ért, hozták egyik nap, két férfiember családtag bepakolta (rossz bútor, sitt, miegymás), és másnap vitték is. Utcán letéve rizikósabb, kedves polgártársaink hamar telepakolják önszorgalomból a saját lomjukkal, ha már ott áll... :U

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#6033) Lipton válasza Ariadne (#6032) üzenetére


Lipton
őstag

Még valami:
Tisztelet a kivételnek, de a "mesteremberek" általában tesznek arra, hogy neked milyen más "kárt okoznak". Ennek megelőzése érdekében szerintem majd takarj le/papírozz le minden bejárati ajtótól a munkaterületig vezető utat, különben utána ott fogsz majd zokogni :O . Festők boltjában vagy nagyáruházakban van 1m széles 20-25m hosszú és elég vastag hullámpapírtekercs. Áldani fogod.

Nálam ezt szerencsére megcsinálták maguknak, de nem minden eseten van ez így.

(#6034) Ariadne válasza Lipton (#6033) üzenetére


Ariadne
őstag

Jaja, nálunk is megcsinálták pont úgy, ahogy írod, de erre tényleg figyelni kell. Egy parkettát pl. szépen tönkre lehet tenni sittel meg a mindenféle szerszámok hanyag rádobálásával...

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#6035) Lipton válasza Ariadne (#6034) üzenetére


Lipton
őstag

Széles ragasztószalaggal - magyarul tixo - körben szépen mindehol rögzíteni kell, és akkor nem is mozog semerre.

(#6036) Lipton válasza Lipton (#6027) üzenetére


Lipton
őstag

Még egy apróság:

Vizes helységekben, kiegészítve a gumizást, szoktak tenni a padlóélekbe ilyen "gumis szalagot". Ilyenre gondolok például:
http://hu-hu.sopro.com/products/tfp/fliesentechnik/adt/szigetelo-anyagok/20065/rugalmas_hajlaterosito_szalag.html

Ezt padlófűtésnél minden esetben szokták tenni (ott a hőtágulás miatt van egy réteg hungarocell az aljzat mellé körbe), normál fűtés esetén nem tudom, hogy mennyire van rá szükség.

[ Szerkesztve ]

(#6037) rii válasza Lipton (#6033) üzenetére


rii
nagyúr

ezt nem is mertem írni .. de nekem a hócipőm tele van már mindegyikkel

első
egyszer csinálttattam galériát
és nem szóltak, hogy a szobában fognak fűrészelni

számítógép - ágy polc - az egész szoba vatsagon fűrészporos volt

második
melóhelyen ugyanez dettó .. csak ott falat fúrtak légkondinak ... se fóliát nem vettek, és felszámolták volna, se nem mondták, hogy vegyünk

egy szoba - 8 számítógép monitror 300.000-es photo nyomtató
meg midnen asztal-szék papírfecni - téglaporos
én maj'megöltem őket

harmadik
havercsaj mondta, eldugulkt víz - kihívta szerelőket
30 percen át küzdnek semmi - majd mondják: hát sajnos ne sikerült megcsinált
mondja a csaj, hogy "és nekem mennyibe fog fájni ez, hogy nem sikerült megcsinálni?"
aszongyák': 10.000
mondja a csaj, hogy ő addig semmit nem fizet, amíg nem folyik a víz
két csávó összenéz, hoztak egy görény-nek nevezett valamit, és 5 perc múlva folyt a víz.
csak azt nem értem, miért nem akarták, hogy jó legyen?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#6038) Dluinet válasza Lipton (#6027) üzenetére


Dluinet
nagyúr

A három, külön helyiségre lehet nem kell nettó 5m^2 járólap, de hulladékkal együtt elérheti bruttóban a 8-10m^2-t.
Kevesen csinálják meg 15000Ft-ért. Max számla nélkül valaki munka után, fusiba.
Ha kiegyenlítőzni is kell, akkor már kétszer kell kiszállni, tehát két nap.

De már volt, hogy mi is kifogtunk valakit, aki olcsón és jól megcsinálta.

Tehát (#6017) rii hajrá!

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#6039) Lipton válasza Dluinet (#6038) üzenetére


Lipton
őstag

Nem csak annyi, mert fürdőben vannak falak is, meg máshol is lehet falon burkolás + fizetsz a gumzásért/szilózásért/lábazatért/stb. Nem tudod csak a sima négyzetmétet számolni. Azaz, lényegesebb nagyobb összegről beszélünk mint amit írtál.

A nagy kérdés valóban az, hogy mennyire rossz a felület amire burkolni kell. Ha rossz, fizetsz rendesen. Az még egy lehetőség, hogy mester ordahív, megnéz, ajánaltot ad. Kiegyenlíteni te is tudsz, ezt meg lehet spórolni. Megnézed mi az amivel "készülni tudsz".

Amúgy meg a kettő kiszállást nem nagyon úszod meg, mert fugázni/szilózni is kell, azt pedig nem tudod azonnal a burkolás után...

A falakon amúgy is az a szokás, hogy az alsó sort kihagyva felburkolod úgy, hogy kihagysz alul egy 2-3cm-re kevesebbet mint amilyen magas egy sor. Padló kész, és utoljára teszed be az alsó sort "pontosan méretre vágva" így nem lesz semmi gond, ha nem stimmelnek a falak és padlók. Ez meg mint tudjuk egy régi építésű házban alap.

rii: várjuk a híreket :)

(#6040) Dluinet válasza Lipton (#6039) üzenetére


Dluinet
nagyúr

"Amúgy meg a kettő kiszállást nem nagyon úszod meg, mert fugázni/szilózni is kell, azt pedig nem tudod azonnal a burkolás után..."

De, mert már van 4 órás flex ragasztó :))

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#6041) Met válasza rii (#6017) üzenetére


Met
Topikgazda

Ez is megoldható haveri körben nem kell mindenhez szakit hívni sok pénzért ;)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#6042) Dluinet válasza Met (#6041) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Sokszor csak néhány sörbe kerül +kaja

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#6043) Met


Met
Topikgazda

több mint 100 éves belvárosi körfolyosós háznak milyen szokott lenni a födéme? Ami elválasztja az emeleteket.
Deszka, vakolat, nád stb vagy tégla, beton?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#6044) Lipton válasza Dluinet (#6040) üzenetére


Lipton
őstag

Én ilyen sima Mapei Adesliex P9-et használtam, nem ismerem az ilyen gyors cuccokat.

(#6045) nyunyu válasza Ariadne (#6032) üzenetére


nyunyu
félisten

Utcán letéve rizikósabb, kedves polgártársaink hamar telepakolják önszorgalomból a saját lomjukkal, ha már ott áll... :U

Plane, hogy azert mar kozterulet hasznalatot is kell fizetni az onkormanyzatnak.

Ha elfelejted, aztan "veletlenul" arra jar egy kozterulet felugyelo "szurkefarkas", akkor birsag.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#6046) nyunyu válasza Lipton (#6039) üzenetére


nyunyu
félisten

így nem lesz semmi gond, ha nem stimmelnek a falak és padlók. Ez meg mint tudjuk egy régi építésű házban alap.

Neha mar azon kell meglepodni, ha ket fal derekszogben talalkozik.

Pl. a mi 40-ben epult tarsashazunknal az utcafronti meg a hatso udvarra nezo homlokzat sem parhuzamos.

Igy kifejezetten kellemes, hogy a baromarcu generalkivitelezo alkoholuzemu biogepsora az elozoleg megbeszelt diagonal helyett a lakas egyik vegeben a fallal parhuzamosan kezdte rakni a padlolapot, szoba tuloldalan mar 3-4 centi elteres van a 2 sarok kozott. :(

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#6047) aphra2 válasza Lipton (#6027) üzenetére


aphra2
aktív tag

"gumizás 200Ft/m2 (fürdőbe ugye kell....)"

Mi ez a gumizás?

Probléma??Hát az meg micsoda?!!

(#6048) nyunyu


nyunyu
félisten

Nalunk meg rendkivuli lakogyulest hivtak ossze jovo hetre, hogy kirugjuk a Fotavot

KK megnezette valami gazos szakemberrel mit lehetne/kene csinalni, allitolag a keringeto reszhez+radiatorokhoz nem kell nyulni, csak a pinceben a regi kazanhazba 2 kisebb gazkazan kiepitese (1 nagy helyett, igy ha az egyik bedoglik, meg mindig van valamennyi futes), kemeny beleles, gazmuvektol szolgaltatasbovites kerese (allitolag ez ingyen lenne, mivel papiron tobbet kerhetnenk, mint amennyi most bejon a hazba)

Maximum 11M-re becsulte az osszes koltseget anyagostol, munkadijastol.

Ez mennyire realis?
Hazban van 24 lakas, 3200 legkobmeter osszesen.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#6049) DeFranco válasza nyunyu (#6046) üzenetére


DeFranco
nagyúr

"Neha mar azon kell meglepodni, ha ket fal derekszogben talalkozik"

Ezt mondjuk egy sima pitagorasz tétellel lehet ellenőrizni.

(#6050) nyunyu válasza DeFranco (#6049) üzenetére


nyunyu
félisten

Szerinted az atlagos epitomunkasok ismernek ilyen bonyolult matematikai muveletet? ;]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.